PDA

View Full Version : Etapa 23: Farul Constanta-Dinamo



JJ
19th April 2004, 15:12
Etapa 23: Farul Constanta-Dinamo.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

calu
19th April 2004, 15:13
ok,vaz ca ai corectat...

Red Heat
19th April 2004, 16:12
Sper sa batem. Dinamo vine pe litoral cu moralul bun (sper ca jocul din cupa de miercuri sa nu le afecteze moralul), dar prevad un meci tare, pe viata si pe moarte. Farul se mobilizeaza bine la jocurile cu echipele mari, iar Ion Marin vrea sa-i faca pe cei din conducerea lui Dinamo sa le para rau ca s-au lipsit de serviciile lui.

ultra_alba
19th April 2004, 16:22
bate Dinamo cu 3-1

bob
19th April 2004, 16:35
cred ca e primul meci din retur la care nu am emotii! ar trebui ca andone sa joace cu 3 atacanti(danciu.+nicu.+munteanu), sa le dam o caruta de goluri!

vasile314tzurka
19th April 2004, 16:41
bate farul 1-0

gicu
19th April 2004, 17:05
bate Dinamo, 0-1...gol Dragan :)

Cucu
19th April 2004, 17:07
1-2 scor final

Dei
19th April 2004, 17:38
Bate Dinamo.

bartabel
19th April 2004, 21:33
FARUL trebuie sa arate cit de buni sint si sa bata pe caini
succes constantzeni
FARUL - dinamo 1-0


:yeah: HAI STEAUA :yeah:

FatFrumos
20th April 2004, 00:35
le da meciul lui Dinamo merg 2 solist

Mariusmadmax
20th April 2004, 03:42
le da meciul lui Dinamo merg 2 solist
ai dreptate ... veti muri cu onoare !

FatFrumos
20th April 2004, 05:15
hey avem cu ce sa ne mindrim :P vam batut pe voi si pe Rapid :D

samor03
20th April 2004, 05:31
sper sa bata DINAMO.

fia
20th April 2004, 06:03
Pai trebuie sa bata Farul, nu? Altfel moare campionatul....

DD-Viola
20th April 2004, 09:38
... ar fi grozav sa bata Farul , Bacaul a incercat...

iulian
20th April 2004, 09:44
hey avem cu ce sa ne mindrim :P vam batut pe voi si pe Rapid :D
Eu zic ca tocmai aceste victorii ale voastre impotriva Stelei si a lui Rapid va obliga sa jucati (sau cel putin sa incercati ) cel putin la fel cum ati facut-o cu noi

makchy
20th April 2004, 10:31
Sa nu uitam ca Farul are antrenor dinamovist ,de ce credeti ca s-a zbatut sa castige in meciul cu Rapid?Sapaliga este oricand binevenit la Dinamo,asa ca inclin sa cred ca Dinamo nu o sa aiba nici o emotie pe litoral.

bob
20th April 2004, 10:32
CONSTANTENILOR, puteti merge linistiti la plaja, ne ocupam noi de meci. n-are rost sa va consumati degeaba si sa va faceti iluzii! bronzati-va in liniste!

iulian
20th April 2004, 10:40
Sa nu uitam ca Farul are antrenor dinamovist ,de ce credeti ca s-a zbatut sa castige in meciul cu Rapid?Sapaliga este oricand binevenit la Dinamo,asa ca inclin sa cred ca Dinamo nu o sa aiba nici o emotie pe litoral.
Si Bacaul are antrenor dinamovist...si Ceahlaul are antrenor stelist ...si totusi amindoi si-au incurcat fostele echipe...asa ca pentru mine argumentul asta nu sta in picioare si vreau sa cred ca Dinamo o sa ramina numai cu drumul pina acolo

IlMILAN
20th April 2004, 10:42
pronostic 2-1.

Red Heat
20th April 2004, 11:10
Iar ati inceput cu aberatii??? Asa trebuia sa fie si la Bacau, si la Pitesti si cu National si la ... oricare joc al lui Dinamo. Ce naiba ! Am batut Steaua, am batut Craiova de ce nu putem bate Farul pe bune??? O fi Farul vreun Manchester?

iulian
20th April 2004, 11:22
Iar ati inceput cu aberatii??? Asa trebuia sa fie si la Bacau, si la Pitesti si cu National si la ... oricare joc al lui Dinamo. Ce naiba ! Am batut Steaua, am batut Craiova de ce nu putem bate Farul pe bune??? O fi Farul vreun Manchester?

Nu e dar nici Dinamo nu e vreun Arsenal ...poate nimeriti si voi de data asta un arbitru corect .....

ieppy
20th April 2004, 11:33
look who's talkin. Hai bai iuliane revino printre noi si nu mai arunca fraze din astea.

iulian
20th April 2004, 11:38
daca te referi la fraza "...dar nici Dinamo nu e vreun Arsenal " revin...:D:D:D

bob
20th April 2004, 14:09
danga, langa, suna talanga! ce dracu, n-am auzit nici un stelist sa recunoasca faptul ca steaua a fost ajutata de arbitri! tot vorbim de serea, dar steaua a fost impinsa de la spate de 2 ori la rind, asa ca, la munca, nu la intins mina!

gicu
20th April 2004, 14:15
la care munca bobule, au avut de munca acu' vreo 3-4 etape si ce-au facut. Sa v-aud, cat a fost scorul? vrei un avatar nou, cu 2-1, Iuliane? :D

BoboCosta
20th April 2004, 14:17
un mesaj ptr bob: se pare ca aroganta caracterizeaza intreg clubul nu doar pe fraierul ala de borcea.de ce esti asa sigur ca o sa bata dinamo?
Inseamna ca iar umbla la lucruri necurate.Nu uitati cum ati luat campionatul acum doi ani:jumatate din meciuri au fost cumparate(celebrul episod piatra-neamt)
PS:De ce doar meciurile lui dinamo sunt suspecte de blat?

BoboCosta
20th April 2004, 14:20
daca si STEAUA e ajutata de arbitrii.....
bob, mai bine te-ai uita la meciurile lui dinamo inainte sa latri.

bob
20th April 2004, 14:52
"de ce doar meciurile lui dinamo sunt suspecte de blat?" si dinamo a facut blaturi.clar. dar, asta e tactica psd! trebuie sa urli mai tare, sa distragi atentia, sa-ti poti face jocurile! piti,gigi si mitica stiu de ce! galeria rapidului afisa acum o vreme banerul: mitica esti veriga puternica din lantul blaturilor! acum gigi corsicanu l-a invitat pe mitica la botezul copilului sau! e clar?

iulian
20th April 2004, 14:55
"de ce doar meciurile lui dinamo sunt suspecte de blat?" si dinamo a facut blaturi.clar. dar, asta e tactica psd! trebuie sa urli mai tare, sa distragi atentia, sa-ti poti face jocurile!
Acum inteleg de ce urli tu asa tare pe forumul asta !!

Red Heat
20th April 2004, 15:10
Iuliane cand am postat m-am referit la faptul ca nu este nevoie sa se faca blat ca Dinamo sa castige. In nici un caz ca e vreun Arsenal. Hai ce naiba, ca erai mai obiectiv..

iulian
20th April 2004, 15:18
Iuliane cand am postat m-am referit la faptul ca nu este nevoie sa se faca blat ca Dinamo sa castige. In nici un caz nu am zis ca e vreun Arsenal. Hai ce naiba, ca erai mai obiectiv..

Asa ziceam si eu inaintea meciului cu ei...asa ziceau si rapidisti inaintea meciului cu ei....asa zic si dinamovisti acum :drak: ...sa vedem daca se continua seria lor impotriva "bucurestenilor" :D

iulian
20th April 2004, 15:19
Steaua nu a facut blat...a mincat bataie...Rapid nu....a mincat bataie...Dinamo ....vedem :D:D:D

Red Heat
20th April 2004, 15:22
Eh, acuma sa nu-mi zici ca e obligatoriu ca si Dinamo sa piarda ca altfel e blat...

bob
20th April 2004, 15:26
esti cam balbait! ati dat si voi 8 goluri si faci teorii! nu prelua doar pasaje din post-uri, bai, tiz cu miu, ce esti! aceeasi gindire marele fund..as!

ieppy
20th April 2004, 15:29
iuliane, ce dracu mah? parca am hotarat sa lasam acuzele astea nefondate ca nu ajuta pe nimeni. Nu mai insista pe chestiile astea ca stii foarte bine ca nu ai dreptate.

iulian
20th April 2004, 15:29
simt cumva o "usoara" iritare in neuronul ala al tau ??? mai pune-l la munca ...ca dupa ce ca e singur mai moare si de plictiseala :rosu:

Padrino
20th April 2004, 15:41
Farul Dinamo poate decide intr/o oarecare masura soarta campionatului, chiar pe ambele fronturi / titlu retrogradare / Din start merg pe o remiza. Farul nu se va preda asa cum sustin asa/zisi suporteri faristi. Nu a facut/o si nici nu o va face, cel putin in acest campionat. Vad un 1/1

iulian
20th April 2004, 15:48
iuliane, ce dracu mah? parca am hotarat sa lasam acuzele astea nefondate ca nu ajuta pe nimeni. Nu mai insista pe chestiile astea ca stii foarte bine ca nu ai dreptate.
Arata-mi si mie partea aia cu "acuze"..in cel mai rau caz puteai sa spui sa las sugerarile ... oricum eu am vrut sa para o gluma mai acida dar atit

Red Heat
20th April 2004, 15:50
Apreciem :evil:

bebe
20th April 2004, 16:25
2-1 pt dinamo

bob
20th April 2004, 16:40
mai e baltoi jucatorul lui dinamo sau nu?

ieppy
20th April 2004, 16:44
Mai este si la vara vine inapoi.

bob
20th April 2004, 16:49
ar trebui sa-l aduca; n-avem atacanti. astia incep sa se creada senatori de drept. andone ar trebui sa incerce 3-4-3, cu v.munteanu in atac.

iulian
20th April 2004, 16:51
Apreciem :evil:
Multumesc...si ca sa vezi ca am ginduri bune...iti trimit de pe acum un avatar pe care sa il schimbi dupa meci...poti sa il schimbi daca vrei si dupa meciul din cupa cu Argesu` :ok:

http://www.ultras.ro/Html%20edition/Rom/Dusmani/dinamo/bullbeg.gif

:drak: nu trebuie sa-mi multumesti , o fac din prietenie :drak:

bob
20th April 2004, 16:56
cine-a ars tribuna-n ghencea,
cine-a ars tribuna-n ghencea,
piromanii dinamo!

EDMOND_
20th April 2004, 16:57
Inclin sa cred ca pentru acest meci nu exista nici un fel de probleme...Cand Borcea a afirmat ca pana la sfarsitul campionatului vor castiga toate meciurile stia el pe ce s-a bazat...
De Baltoi nu este cazul sa mai amintiti , este jucatorul lui Dinamo si in mod sigur a fost prelucrat..sunt curios daca o sa joace...
Este o sansa minima ca Farul sa-si joace corect sansa...sa speram in aceasta sansa minima si intr-un joc corect.

iulian
20th April 2004, 17:01
cine-a ars tribuna-n ghencea,
cine-a ars tribuna-n ghencea,
piromanii dinamo!
Si esti mindru rau vad ....bravo ...ia de aici http://www.ultras.ro/Html%20edition/Rom/Dusmani/dinamo/bg.gif

ieppy
20th April 2004, 17:04
Ba, ce chestie. Si asta e blat Edmond? Si mai care e blat? ala cu nationalul sau ala cu bacaul? Stai poate ala cu Rapid si ala cu poli. era de asteptat sa aparai diversiuni din astea pe aici din moment ce Craiova a pierdut cu noi dar nu ma asteptam sa vina de la tine.

In fine, daca te face sa dormi mai bine noaptea: Da toate meciurile lui Dinamo sunt blaturi incepand cu cele impotriva Craiovei ca pana una alta suntem singura echipa care va batut tut-retur.

iulian
20th April 2004, 17:19
bravo ieppy...nu te simti mai usurat dupa ce recunosti ? ai vazut ca si Serea a recunoscut .... si asta numai pt sufletul lui...ca oricum baga B si daca recunostea si daca nu

bob
20th April 2004, 17:22
nici o grija,bosinceanu e cu psd, deci cu hrebenciuc, vor lupta marinarii!

ieppy
20th April 2004, 17:24
iuliane mai bine ma simt dupa ce luam campionaul cu blaturile impotriva Craiovei, Rapid si Poli.

O fi recunoscut Serea dar ia uite aici ce zice Craciunescu despre Serea:
nu stiu de ce a recunoscut ca a gresit la meciul Dinamo - Craiova cīnd a spus ca nu l-a eliminat pe Barcauan, pentru ca eu am vazut faza si acolo nu se dadea nici fault la duelul dinamovistului cu Plesan.

asa ca mai degraba vede Salomir al Stelei B cum la mai vazut odata dupa ce a incercat sa va aduca pe primul loc.

In concluzie stai flexat.

bob
20th April 2004, 17:33
cigan mai este accidentat. sa nu fi zburat si asta cu ajutorul lui giovanni.

gicu
20th April 2004, 17:33
...De Baltoi nu este cazul sa mai amintiti, este jucatorul lui Dinamo si in mod sigur a fost prelucrat..

zau? pe ce te bazezi? A, v-a zis voua nea Staicu? Nu-l crede, ca a inceput campania electorala :D

Si apropo de arbitrajul de etapa trecuta pe cine crezi, pe Serea sau pe Craciunescu? Eu zic ca Craciunescu stie mai multe despre arbitraj.

iulian
20th April 2004, 17:34
Craciunescu.....ca si Borcea....Serea spune ca recunoaste ca a gresit si Borcea ...nu..."nu ai gresit"....ce :drak: sa mai intelegi........

bob
20th April 2004, 17:36
borcea e ca si shakira: "cintaret"

ieppy
20th April 2004, 17:45
iuliane, nu stiu de ce cred ca fratele Craciunescu e un arbitru mai bun ca Serea. Prin urmare merg pe mana lui.

Darkslowstar
20th April 2004, 17:51
daca si STEAUA e ajutata de arbitrii.....
bob, mai bine te-ai uita la meciurile lui dinamo inainte sa latri.


Multumesc ca mi-ai ridicat moralul. :D . Esti chiar amuzant, stiai? Nu stiu cu ce te ocupi dar cred cai ai fi bun in comedie. LOL LOL LOL
Pe bune acum, nu glumesc deloc, am ras copios.

Darkslowstar
20th April 2004, 17:56
Eu am votat pt. un egal. Nu cred ca va fi blat, are el grija Hrebenciuc sa-l sensibilizeze pe Bosinceanu si cred si ca oierul le-a promis o prima record marinarilor. Parca ii vad acum cum o sa moara pe teren.
De fapt cred ca va fi o licitatie si probabil Dinamo o va pierde, mai ales ca Steaua si-a mai revenit la PM din impresiile de mare echipa.
Sunt sigur ca nu o sa-i bage pe Baltoi si Onut, prietenii stiu de ce.

bob
20th April 2004, 18:07
onut e atit de slab ca, daca i s-ar spune sa faca blat, ar fi in stare sa-i marcheze un gol lui dinamo!

bob
20th April 2004, 18:13
am uitat: curca e varul lui cristi munteanu! sa-i vedem: care pe care!

Darkslowstar
20th April 2004, 18:18
am uitat: curca e varul lui cristi munteanu! sa-i vedem: care pe care!

Daca o iei asa majoritatea sunt veri, fini, nepoti, netoti, nasi unchi, matusa, bunica, etc. Mai mare rasul :D
Farul ca echipa ma indoiesc ca se va preda, sa nu o faca unu-doi dintre marinari

bob
20th April 2004, 18:28
ce te supara?

ivanrobert
20th April 2004, 21:39
Sunt Din Constanta.
Sunt Dinamovist.
Dar Anul Acesta Cartile Sunt Facute Pentru Steaua.
Dinamo Cistiga Cupa Romaniei.
Rapid In Cupa Uefa.
Asta Este Stagiunea 2003-2004-campionatul Cel Mai Curat???????
Pa!

uti2102
20th April 2004, 21:43
Ar fi frumos daca Ion Marin o sa joace la capacitate maxima. Un egal ar fi un cadou excelent pentru Steaua. Fiecare punct pierdut sau cashtigat conteaza. Inclusiv pentru Farul. HAI CTA!

ivanrobert
20th April 2004, 21:52
Farul-dinamo 0-1,dar Campioana Steaua,dinamo Ia Cupa,rapid Merge In Uefa,asta Este Blatul Pe Anul Acesta!!!

EDMOND_
21st April 2004, 00:00
Gicu , Ieppy..ce va ofticati asa...stati in banca voastra ca deveniti penibili... ( si asa iubeste Ieppy cuvantul asta )..eu mi-am spus parerea in mod decent , voi v-o spuneti in stil Borcea asta este deosebirea... Nu am vorbit despre magariile facute de Dinamo de-a lungul istoriei...

EDMOND_
21st April 2004, 00:05
Culmea este ca eu nu am scris nicaieri cuvantul blat...nu stiu ce ati sarit asa , probabil sunteti obisnuiti sa va acuze lume mereu...si voi niste bieti nevinovati...

gicu
21st April 2004, 00:24
Edmond, nu cred ca mai are sens sa discutam. Am crezut ca vorbim serios...nu ne aberam ca altii de 15 ani. Ok, ti-ai spus parerea...noi pe a noastra...gata, fiecare crede ce vrea. Insa nu veni tu sa ne aburesti cu aranjamentele lui Dinamo...

uti2102
21st April 2004, 00:25
Am auzit ca Baltzoi e surmenat shi pe deasupra shi accidentat dupa meciul cu Rapid. Deci nu o sa joace. Asta-i bine. Intra Guritza!

Mariusmadmax
21st April 2004, 02:29
Traditia care obliga ... :D

EDMOND_
21st April 2004, 02:54
Nu va aburesc cu nimic...imi spun doar parerea si nu sunteti obligati sa tineti cont de ea...daca nu va place , ignorati-o.... incercati insa sa o faceti in mod decent ....sincer nu imi aduc aminte de vreun campionat pe care Dinamo sa-l fi castigat jucand onest din prima pana in ultima etapa.... fie arbitri , fie echipe care nu s-au omorat cu firea...

FatFrumos
21st April 2004, 03:27
ce conteaza cine cistiga la meciul asta?.....vam spus daca nu va face Craiova in penultimul meci nici o problema va face farul iar de data asta in ghencea am vrut sa spun :evil:

Mariusmadmax
21st April 2004, 06:04
Sa dea Dumnezeu sa n-am dreptate :
" Dinamo , este pe cale sa mai scrie o fila in cartea cu scenarii teatrale murdare " !!!!!!!!!!!
Traditia ... :D

Red Heat
21st April 2004, 09:21
Am vazut si eu la televizor ce a zis Craciunescu. Eu am postat luni parerea mea despre faza respectiva care se aseamana foarte mult cu ceea ce a spus Craciunescu. Asta inseamna ca am fost obiectiv.
Ce imi place cel mai mult este ca se uita asa in treacat de atacul criminal al lui Plesan la Barcauan cand ultimul a luat un galben gratuit. Plesan trebuia eliminat direct si faza cealalta nu ar mai fi avut loc.

Este cam off-topic , dar am vazut ca s-a discutat si despre asta aici.

fanfotbal
21st April 2004, 09:42
sa bata farul ca sa demonstreze ca victoria cu rapidul nu a fost o greseala

Red Heat
21st April 2004, 09:43
Multumesc...si ca sa vezi ca am ginduri bune...iti trimit de pe acum un avatar pe care sa il schimbi dupa meci...poti sa il schimbi daca vrei si dupa meciul din cupa cu Argesu` :ok:

http://www.ultras.ro/Html%20edition/Rom/Dusmani/dinamo/bullbeg.gif

:drak: nu trebuie sa-mi multumesti , o fac din prietenie :drak:

Cu asa prieteni nu mai am nevoie de dusmani. :)
Avatar-ul il schimb dupa terminarea campionatului. Asa o sa plangem de bucurie dupa ce vom realiza eventul :D

IlMILAN
21st April 2004, 10:03
:happy :happy :happy :happy :happy

Iuliane :ok:

bob
21st April 2004, 11:06
milan, acuma esti bucuros! dar dupa 1-8 cred ca nu erai in starea asta!?
edmond, ce meci a mai cistigat dinamo cu arbitrii, anul asta?

ladima
21st April 2004, 11:27
Sper sa fie un blat reusit. Si daca nu vor constantenii sa ne tranteasca meciul, macar sa ne dea arbitru cateva penalty-uri, dupa ce elimina doi de la Farul. Asta asa, ca sa aiba si stelistii motiv sa faca spume, ca acum se chinuie saraci sa faca spume pe inventii si halucinatii. :yeah: :evil:

EDMOND_
21st April 2004, 12:29
Culmea este ca cei care au postat aiurea aici ( off-topic ) cu referire la meciul lor cu Craiova sunt doar dinamovistii.... ( Ieppy , Red , Gicu )...asa ca sunt si eu de parerea exprimata in mesajul lui Gicu...sa vina un moderator cu rabdare si sa steraga mesajele....

Utilizator
21st April 2004, 12:46
edmond, ce meci a mai cistigat dinamo cu arbitrii, anul asta?
Bineinteles ca toate meciurile castigate de Dinamo anul asta au fost cu arbitrii: un central, doi asistenti si unul de rezerva :). Ar fi ciudat sa castige o echipa vreun meci fara arbitrii. :)

gicu
21st April 2004, 13:01
Bineinteles ca toate meciurile castigate de Dinamo anul asta au fost cu arbitrii: un central, doi asistenti si unul de rezerva :). Ar fi ciudat sa castige o echipa vreun meci fara arbitrii. :)

:happy :happy :happy

ps. eu mi-am sters mesajul offtopic, in lipsa moderatorilor sa incercam sa facem noi curatenie :)

ieppy
21st April 2004, 13:03
Bai edmond, ce ar fi daca nu m-ai mai mentiona pe mine? Ca eu te las in pace si desi as avea multe de spus nu o fac. Ce ar fi sa faci si tu acelasi lucru pana cand iti satisfaci pofta asta de a da in Dinamo si in useri care tin cu aceasta echipa.

EDMOND_
21st April 2004, 13:13
Domnule Ieppy , te rog sa fii politicos ..daca mai vorbesti asa ma vad obligat sa-ti vorbesc in acelasi fel... spune ce vrei , dar te rog sa fii politicos..
eu am postat civilizat , nu am batut pe nimeni , nu am depasit masura...
daca ai dormit pe o parte azi noapte este problema ta...

EDMOND_
21st April 2004, 13:19
Vezi , eu nu m-am enervat cand pe fiecare thread cu meciurile Craiovei intrau dinamovisti postand tot felul de aiureli... chiar ma distram...fa si tu la fel . distreaza-te....

gicu
21st April 2004, 13:21
Culmea este ca cei care au postat aiurea aici ( off-topic ) cu referire la meciul lor cu Craiova sunt doar dinamovistii.... ( Ieppy , Red , Gicu )

Hai sa nu inducem lumea in eroare, da? Verifica te rog #68, #69, #73 si o sa ai o surpriza legata de on/off topic :)


...asa ca sunt si eu de parerea exprimata in mesajul lui Gicu...sa vina un moderator cu rabdare si sa steraga mesajele....

si uite ca am ajuns si la un numitor comun :ok:

inter
21st April 2004, 13:24
Hai sa nu inducem lumea in eroare, da? Verifica te rog #68, #69, #73 si o sa ai o surpriza legata de on/off topic :)



si uite ca am ajuns si la un numitor comun :ok:

ieppy!!!!!!!!!!
unde esti ????? :drak:

ieppy
21st April 2004, 13:29
la cererea spectatorilor fac o declaratie:

Posturile care au fost pana acum off-topic o sa ramana acolo unde sunt.
Posturile care de acum incolo vor fi off-topic vor fi sterse de mine fie ca vin de la olteni fie ca vin de la dinamovisti.

Va rog frumos sa facem pace sau macar sa semnam un acord de incetarea a luptei pentru ca nu vad de ce membri vechi si pe care ii respect si sunt convins ca se respecta unul pe altul trebuie sa se certe asa din senin.

Sper ca m-am facut inteles.


Cu respect,

moderatorul vostru, Ieppy.

inter
21st April 2004, 13:32
:ok: ieppy
si ca sa nu incepi cu mine :drak: , prevad un egal la Constanta :yeah:

EDMOND_
21st April 2004, 13:33
Gicu , am verificat..68, 69 , 73 ( o sa le joc la Loto ) ..sunt postate de mine si este vorba de Dinamo.. care este parte a subiectului acestui thread... Despre Craiova si meciul cu Dinamo eu nu am amintit nimic..doar cei pe care i-am mentionat au facut-o...
Credeam ca ati observat ca eu nu prea am intrat pe subiectele cu Dinamo pana acum... cum am ami spus , am vrut sa vedeti cum este ... cand te bate cineva la cap...poate o lasati mai moale de acum inainte... va parasesc pentru ca nu vreau sa-mi dea moderatorul de aici avertisment..Poate mai vorbim la un viitor meci ....Craiova - Dinamo. O zi buna.

gicu
21st April 2004, 13:37
Gicu , am verificat..68, 69 , 73 ( o sa le joc la Loto ) ..sunt postate de mine si este vorba de Dinamo.. care este parte a subiectului acestui thread... Despre Craiova si meciul cu Dinamo eu nu am amintit nimic..doar cei pe care i-am mentionat au facut-o...
Credeam ca ati observat ca eu nu prea am intrat pe subiectele cu Dinamo pana acum... cum am ami spus , am vrut sa vedeti cum este ... cand te bate cineva la cap...poate o lasati mai moale de acum inainte... va parasesc pentru ca nu vreau sa-mi dea moderatorul de aici avertisment..Poate mai vorbim la un viitor meci ....Craiova - Dinamo. O zi buna.

1. Daca o sa castigi la loto cu numerele alea dai o bere? :)
2. Renunt la idee, poate nu stiu eu ce inseamna off-topic :D
3. Hai Dinamo! (Ieppy sa nu stergi mesajul asta c-am vorbit de Dinamo, clar? :happy )

ieppy
21st April 2004, 13:38
intere, prevad o victorie eu, dar intrebarea e cand nu prevad eu o victorie a lui Dinamo.


Edmond, parca am spus ca nu mai postam off-topic.


Later edit:

Bai gata, daca mai prind picior de offtopic aici va ard pe amandoi! :) :evil:

Padrino
21st April 2004, 18:05
Iuliane, mai baiatule, cunosti fotbal prea mult. sa nu cumva sa te ia Ioanitoia in echipa lui de aur. Sa inteleg ca ne dai tu rezultatul, asa incat am putea sa ne odihnim duminica seara? terminati cu aberatiile. Putea sa fie pe banca marinarilor si cel mai caine dintre caini. Farul nu se preda, cunosc cate ceva din anturajul acestei echipe, desi sunt un infocat caine. Putem discuta si dupa meci si te vei lamurii...
Hai Dinamo! Va salut

Padrino
21st April 2004, 18:08
Ma rog, nu era vorba de tine iuli, sorry, am gresit. meciul e sambata, ma rog, cu totii mai avem cate o deviatie de timp.

rew
21st April 2004, 19:41
Eu zic ca tocmai aceste victorii ale voastre impotriva Stelei si a lui Rapid va obliga sa jucati (sau cel putin sa incercati ) cel putin la fel cum ati facut-o cu noiUrmarind aceiasi logica, ar trebui ca Poli-Dinamo sa fie 1-10.

ronaldinho
22nd April 2004, 07:17
Va fi un meci pe viata si pe moarte, extraordinar, etc. Pacat totusi ca nu e un meci oficial. eu zic sa-i lasam pe dinamovisti sa-si cante victoria singuri, de pe acum. B*** clar, fara dubii. +3 din Giulesti cu -3 la Dinamo = 0. deci, e totul bine.

iulian
22nd April 2004, 10:09
Urmarind aceiasi logica, ar trebui ca Poli-Dinamo sa fie 1-10.
Logica gresita ...ca sa fie scorul asta trebuie ca Dinamo sa arate si ca stie cu mingea ...nu numai cu Helesteii

bebe
22nd April 2004, 10:15
0-1 pt dinamo

Sabin
22nd April 2004, 12:43
Ce frumos e sa vezi cum fac spume la gura bietzii stelisti si ceilaltzi "sustzinatori" ai lui Dinamo... :D Stiu ca e greu, baietzi, dar putetzi incerca sa facetzi fatza ca nishte barbatzi. La Constantza, in mod normal, Dinamo nu poate decat sa castige, eventual la scor. Daca se va intampla asa, n-am nici o indoiala, voi vetzi vedea un blat ordinar.
Stelisto-americanului i-as recomanda sa nu se mai chinuie atat cu ironii de doi bani... Bai omule, la oboseli din astea bineintzeles ca nu primesti replica, asa ca nu tre' sa insisti de mai multe ori cu "traditzia". Ma intreb de unde le stii, invetzi oare de la maestru MM?

bob
22nd April 2004, 14:14
intrebare pt toti "specialistii", care primesc informatii de la arbitri si care adorm cu gindul la vremurile cu tov. Valentin C.: cit va fi scorul? dati-mi va rog si scorul la pauza sa joc la prono! inca o data, poate ati uitat: ochiu la clasament!

uti2102
22nd April 2004, 14:24
Ptiu drace! Cum de nu ne-a trecut prin cap sa ne uitam la clasament?! Sfatul meu : bagatzi-va mintzi-le in cap baietzi. Cand o sa pierdetzi campionatul sa shtitzi ca tocmai din cauza atitudinii asteia l-atzi pierdut!

PS : cre' k faza cu atitudinea trebuia postata pe "De ce e Dinamo cea mai antipatica....."; nu-i bai, intzelegetzi voi......

iulian
22nd April 2004, 15:48
Ce frumos e sa vezi cum fac spume la gura bietzii stelisti si ceilaltzi "sustzinatori" ai lui Dinamo... :D Stiu ca e greu, baietzi, dar putetzi incerca sa facetzi fatza ca nishte barbatzi. La Constantza, in mod normal, Dinamo nu poate decat sa castige, eventual la scor. Daca se va intampla asa, n-am nici o indoiala, voi vetzi vedea un blat ordinar.
Steli

Cum definesti tu "barbati" sunt cumva cei din tagma Borcea ? daca da prefer sa fiu elev de gimnaziu
Ca parerea mea este ca Dinamo in ultimul timp cistiga(desi sunt convins nu mereu ar avea nevoie de "ajutor") cu ajutorul arbitrilor ,este parerea mea si nu ma poti tu face sa o schimb.
La Constanta da...ai dreptate , in mod normal ar trebui sa cistigati (nu stiu daca la scor neaparat) dar faceti-o fratilor cinstit ... ca puteti

Sabin
22nd April 2004, 15:51
Nici nu mi-am propus sa-tzi schimb parerea, sunt convins ca e imposibil, pentru ca intotdeauna castiga impulsul primar in fatza ratziunii. Cat despre "barbatzi" sigur ca nu ma gandesc la Borcea, si nu-s mandru deloc pentru legatura pe care o are el cu Dinamo, cum nici tu n-ar trebui sa fii multzumit cu ai tai. Oricum, ai intzeles tu ce-am vrut eu sa spun, dar daca nu faci putzin mishto marca romaneasca nu se poate.

Darkslowstar
27th April 2004, 01:07
Simulare grosolana la penalty-ul din final, Dinamo nu merita sa castige.
Dupa Steaua si Dinamo si rapid s-au apucat (iar) de prostii. :(

Red Heat
27th April 2004, 09:04
Simulare grosolana la penalty-ul din final, Dinamo nu merita sa castige.
Dupa Steaua si Dinamo si rapid s-au apucat (iar) de prostii. :(

Eu recunosc ca nu am vazut meciul (am fost plecat), insa reluarea de la penalty-ul lui Dinamo am vazut-o de cateva ori. Este indiscutabil faptul ca fundasul (nu stiu cine era) a avut mana pe Danciulescu. Ca poate a fortat faultul este altceva. Am vazut si la case mai mari asemenea faze. Si daca aproape toata presa (care este in general ostila lui Dinamo) a afirmat ca a fost penalty, restul comentariilor chiar nu isi mai au rostul.

La cate faze de poarta a avut Dinamo chiar nu putem sa spunem ca nu merita victoria. A ratat Grigorie cat pentru un sezon intreg. Si dupa cate stiam eu fotbalul se joaca pana la ultimul fluier al arbitrului....

As mai vrea sa spun ceva. S-a mai demonstrat inca odata (daca mai era nevoie) ca Dinamo a jucat doar pe teren (cel putin sezonul asta). Asa ca v-as ruga respectuos sa nu mai postati prostii inainte de fiecare meci al lui Dinamo. Pastrati-va comentariile de genul acesta pentru dupa meciuri.

uti2102
27th April 2004, 15:33
Bravo Dinamo! S-au facut trei! Trei meciuri consecutive! Trei meciuri consecutive in care arbitrii au cantat pe muzica lui Borcea. Pe muzica lui Borcea! REPET : felicitarile mele! Se pare ca Oscarul nu-l merita nici Heleshteanu, nici Serea shi nici Corpodean. Marii actori sunt grupul N&D. Ce mai cuplu! :headbang:

Partea nasoala e faptul ca personajele imbracate in ambalaj de sticla de bere prefera teatrul prost jucat. :mda:

Red Heat
27th April 2004, 16:02
mah alpopa macar de ar vorbi altii nu voi stelistii. numele Radoi iti spune ceva? Sau Hamutovski? In tur ati avut cel putin vreo 4 jocuri cu arbitraj favorabil pe fata asa ca mai bine lasa-i pe altii...

uti2102
27th April 2004, 16:31
In locul vostru ash da sonorul mai incet shi m-ash retrage in cotetz. V-am mai spus. 3 la rand n-am mai vazut. Shi ce-o sa mai urmeze! Pronostichez 1 penalti in ultimele minute ale meciului cu Brashovul. Nu shtiu cine cade de data asta da' probabil N&D i-au mai antrenat shi pe ceilaltzi zilele astea. S-au prins shi ei ca se-ngroasha gluma shi tre' sa exerseze la capitolul verosimilitate. Sa para mai firesc. Primul pas : scot din schema coaja de banana. Sunt curios cu ce o inlocuiesc, din moment ce a avut succes la ultimele 2 tentative....... :rolleyes:

Darkslowstar
27th April 2004, 18:50
Porumboiul si Gazeta s-au facut de cacao! Nu numai ca a fost un plonjon ca in bazin dar a fost o tinere reciproca, asa incat nu era deloc cazul sa se dea penalty. M-am saturat pana peste cap de penalty-urile cu acoperire regulamentara, in fapt niste simulari permise de arbitrii nostrii. Si ne mai miram ca nu mai arbitreaza pe afara decat la juniori si nu merg la europene sau mondiale.
Eu nu tin nici cu una nici cu alta si mi s-a parut de la inceput o simulare. Nu ma intereseaza ce zic niste ziaristii (care mai sunt si din Bucuresti, ca din intamplare) cat timp am si eu ochi si am mai vazut si eu ceva fotbal.

ADelPiero
27th April 2004, 22:16
cel mai urat meci .. din etapa asta :(

Adrian
27th April 2004, 23:10
Declaratia lui Danciulescu este "a pus mana pe mine si am cazut". Iar arbitrul a chiuit in fluier de bucurie ca "exista circumstante de penalty" (fraza asta ma scoate din minti).
Dinamo este avantajata de arbitrii! Treaba se face pe fata, dar acoperit regulamentar, exact ca faza de la Constanta. Doza de subiectivism in arbitraj este foarte mare, iar fluierasii nostrii profita din plin pentru a face jocurile cui trebuie!

Dei
28th April 2004, 11:33
Pai daca a pus mana pe el si a cazut, ce vroiai sa faca arbitrul? Sa le refuze titlul dinamovistilor?

Padrino
28th April 2004, 11:49
Trebuie spus de la bun inceput ca Farul a fost clar dezavantajata de arbitrii. Ceea ce a sustinut moderatorul de la Recurs, cum ca Marcel Lica exagereaza, sunt doar vorbe/n vant. Per ansamblu, prestatia brigazii de arbitrii a lasat de dorit. A trecut. Acum Dinamo are un traseu linistit, presarat pe alocuri de putin piper, dar unul mai degraba dulce. Sunt dinamovist, insa modul in care a castigat echipa la Constanta nu a fost unul de lauda. Pai, daca tot avem pretentii de echipa mare, atunci sa demonstram asta in teren, castigand meciurile pe forte proprii.
Hai Dinamo!

Pustoai-k
28th April 2004, 17:41
:rosu: blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! :rosu:

Cucu
28th April 2004, 17:45
rusine ... cam atata se poate zice
si dupa meciu asta e clar ca campioana trebuie sa fie din Bucuresti.
la fiecare meci cei din provincie sunt furati.
Daca ii fura pe constanteni cine o sa se planga? nimeni
toata presa e bucuresteana si ii doare in cot de restu ...
Rusine!
ne miram ca avem un fotbal mediocru

Mariusmadmax
29th April 2004, 04:23
am revazut Farul - Dinamo
daca priviti ultimele secvente ale meciului veti vedea :
simuleaza Danciulescu fault in careu - nu se da 11 metri , nu primeste galben ( mai avea unul )
simuleaza Niculescu fault in careu - nimic
simuleaza Danciulescu - si surpriza , penalty
actori - nu fotbalisti
juriu - nu arbitri
pentru ca la impresia artistica a punctat Danciulescu .
Toate acestea in numai 40-50 de secunde !!!!!!!!!!!!!


Imi aduc aminte de Romania - Slovenia 1-1 ,
aveam nevoie de un gol , ca sa ducem meciul in prelungiri .
Cine credeti ca a vrut sa ne salveze ?
Niculescu ( Claudiu Tuciurescu ) cu ... o simulare !!!! :D

BA ... NU MAI AVETI RUSINEEEEEEEE !
Mama voastra de ... ... ! :headbang:

gicu
29th April 2004, 14:28
Mariusmadmax, altceva mai stii? :D

Daca nu, iti recomand sa urmaresti cu atentie urmatoarele doua partide din acest campionat:
Farul-Steaua :happy
Farul-Dinamo :yeah:

ps. nu esti tu in masura sa vorbesti de "mama lor"

uti2102
29th April 2004, 17:11
Pai Gicule mama cu mana ta tzi-o faci! Itzi aduci aminte ca dupa Farul - Steaua (cand, printre altele.... :ciocan: , Steaua a fost dezavantajata de arbitru) Steaua a pierdut primul loc?! Shi cum, in ultimul minut al meciului de la Cta, Dinamo a primit un penalty suprarealist?! Daca da atunci ciocu' mic!
CEI MAI BUNI SA CASHTIGE! Dar nu dupa compararea conducerilor.... :happy

gicu
30th April 2004, 10:48
alpopa, exact la ce ma asteptam: cand pierde echipa ta favorita inseamna ca a fost dezavantajata, iar atunci cand Dinamo castiga e clar ca au fost ajutati de arbitru! Sa traiesti!

data viitoare "gicule mama" si "ciocul mic" poate sar din schema

uti2102
30th April 2004, 12:45
alpopa, exact la ce ma asteptam: cand pierde echipa ta favorita inseamna ca a fost dezavantajata, iar atunci cand Dinamo castiga e clar ca au fost ajutati de arbitru! Sa traiesti!

Asta e din ciclul "vorbim totzi shi ne intzelegem pe rand" sau "ne-ntzelegem ca barza-n cioc". Sa traieshti tu shi logica matale cumetre! Pacat de nenea Escher care se zbate colea.......

gicu
2nd May 2004, 12:53
Asta e din ciclul "vorbim totzi shi ne intzelegem pe rand" sau "ne-ntzelegem ca barza-n cioc".

se pare ca da :D

ps. lasa-l pe "nenea Escher" ca n-a jucat el pe Ghe. Hagi :p

ADelPiero
2nd May 2004, 15:03
bre.. s`o terminat etapa asta :p .. dinamo are tacticile ei specifice ... si deaia bate pe toti :evil: