PDA

View Full Version : Ce se-ntampla in B2?



apparte
5th April 2003, 16:42
ce se petrece in aceasta serie e de neinchipuit!Alba Iulia pare scapata in castigatoare!Pt locul 2 se lupta 4 echipe:Olimpia SM,Corvinul,Gaz Metan si FC Oradea despartite de 2 puncte!Totul se va decide in urmatoarele 4 etape.Avand un program relativ usor(cu doar 2 deplasari grele,la Campia Turzii si Hunedoara)bihorenii ar parea avantajati!Din pacate pt fanii bihoreni(care si-au dat seama de asta)de fapt nu se doreste promovarea!Iar urmarea se vede in media de spectatori pe meci care a scazut de la 10.000 in returul 2000-2001,la 8.000 anul trecut pt ca in acest an sa scada spre 2.000(in acest retur). :ciocan:
De ce spuneam ca e de neinchipuit?Pt ca avand locurile pt sezonul viitor asigurate 3 echipe fac figuratie(Baia Mare,resita si Zlatna-primele 2 cu scuza ca folosesc juniori),iar celelalte fac trafic de puncte(ISCT,CFR Cluj,ARO,Extensiv,U Cluj,Pandurii Tg Jiu).Intrebarea pe care mi-o pun este cui va incepe Corvinul sa cedeze punctele de-acasa?Prima ocazie este peste 2 sapt cand joaca acasa cu FC Oradea!La lotul pe care-l are,BH ar putea sa castige,dar cei care inca mai mergem pe stadion si-i vedem saptamanal in ce forma proasta sunt(cu exceptia Vrajitoarea) stim ca nu au cum!Asa ca daca BH bate la HD,eu cred ca e blat 90%(las totusi un 10%,pt ca s-ar putea sa faca un meci ca prima repriza de la Alba Iulia,ceea ce e mai greu) :yeah: :D

internazionale
22nd October 2003, 17:27
TREBUIE SA SCHIMBI ECHIPA
VEZI CA ESTE LIBERA PANDURI-TGJIU
ESTI IN TIMP,CREDE-MA :D