PDA

View Full Version : Arbitraje meciuri Dinamo



Ayrton
1st August 2006, 17:18
Thread dedicat exclusiv dinamovistilor , in care vom discuta despre problemele de arbitraj de la meciurile echipei noastre.

Rog suporterii altor echipe sa se abtina de la a posta aici parerile lor. Pentru voi exista threaduri pe sectiunea "Intern".

Orice post neconform cu sectiunea "Suporter Dinamo" va fi sters! Multumesc.

Ayrton
1st August 2006, 17:28
Meciul National - Dinamo (et 1 , 30 iulie 2006)

Central a fost Cristi Balaj, care in opinia mea ne-a dezavantajat un pic, insa fara a da senzatia de intentie sau rea-vointa. Pur si simplu s-a temut sa dea macar senzatia ca ar putea sa fie in vreun moment acuzat ca ne-a avantajat, si din cauza aceasta a fost mai mult decat sever cu noi.

Fapta ce i-o reprosez in principal e usurinta exagerata cu care ne-a acordat cartonase galbene, chiar si cand situatia nu o impunea (precum la primul galben dat lui Pulhac). In consecinta, ne-a umplut de 7 :galben: si 1 :rosu:.
A acordat insa corect o lovitura libera indirecta din careul Nationalului pt noi, atunci cand Nae a prins in brate mingea pasata cu latul de Herea de la vreo 16-17 metri.
Tot corect a dat si penalty pt ei, la hentul inconstient al lui Pulhac, i-a dat galben si automat eliminare pt dinamovist, dar in conditiile in care s-a grabit cu primul galben in prima repriza...
In general o prestatie de nota 6-7.

Tusierii nu "s-au afirmat" in niciun fel la acest meci.

SILVIU99
2nd August 2006, 00:21
balaj a arbitrat binisor a avut cateva greseli dar mici fara sa influenteze rezultatul si a acordat corect aceea lovitura indirecta
deci a fost un arbitraj bun sper ca in fiecare etapa sa fie la fel de bun sau poate mai bun decat acesta:ok:

Aurel.D
2nd August 2006, 09:46
A arbitrat bine, cam de nota 6, dar nu mi-a placut ca desi cei de la National au jucat mai dur decat ai nostri, tot Dinamo a a luat mai multe galbene.
Targa a intrat de 3 ori pe teren si de fiecare data pt. jucatorii lui Dinamo.
Si ce nu imi place mie la arbitrii romani, dau prea usor fault, fluiera orice rahat, nu lasa jocul sa curga.
Lovitura libera din careu a fost data deoarece Herea a lovit mingea cu latul inspre portar, iar acesta avea timp sa o preia pe piept si sa o degajeze, ca nu era nici un dinamovist prin preajma, dar s-a grabit.

SILVIU99
7th August 2006, 16:19
meciul DINAMO-pandurii 1-0
helesteanu a arbritat binisor .....o singura faza controversta cea a penaltyului la AD.CRISTEA........

junior
7th August 2006, 16:26
arbitraj modest...dar mai bine aşa

Aurel.D
7th August 2006, 17:05
Junior,

Unde este locatia asta din semnatura ta, sa iti facem o vizita?!:D
Eu sunt fan palinca!!

On topic: arbitrajul a fost bunicel. Cred ca Helesteanu a ramas inca marcat de ceea ce i s-a intamplat in ultima etapa, campionatul trecut.

Ayrton
8th August 2006, 12:56
Ce arbitraj bunicel la cretinul de Helesteanu???
Pai asta are codul lui propriu de arbitraj... fara nicio legatura cu realitatea...
Greseli: un penalty neacordat lui Dinamo la un fault asupra lui Adrian Cristea, un ofsaid inexistent fluierat la Ganea... Pentru Dinamo a avut grija sa nu dea nimic...

In fine, poate ca sunt doar greseli intamplatoare, dar eu tot cred ca sunt facute din cauza prostiei fluierasilor...

Ayrton
28th August 2006, 10:14
Aseara olteanul Berbecaru supravegheat din tribuna de olteanul Costica Valcea la meciul Craiova - Dinamo s-a facut de rahat neavand curajul sa-l elimine pe nesimtitul ala de Stanga ce a facut un gest murdar si jegos: l-a calcat pe obraz pe Margaritescu...Noroc ca i-a dat Ganea 4 boabe pe care sa le studieze, daca tot se crede antrenor...
Totusi, nu-i normal sa pui un arbitru oltean la un meci Craiova - Dinamo...

Mario Di Lazi
28th August 2006, 10:23
Valceanul meu , Petre Berbecaru, a avut un meci fara mari probleme, dar ... a fluierat la orice contact intre jucatori ceea ce a dus la fragmentarea insuportabila a meciului. La gestul lui Stanga (Campion cu Dinamo in 2002) cred ca i-a fost frica sa-l elimine. Oricum sper sa stea cel putin vreo 4 etape in urma probelor video (la Stanga ma refer).

Ayrton
28th August 2006, 10:27
Nu cred ca va fi suspendat Stanga... daca nu l-a eliminat arbitrul, de ce sa nu beneficieze si el de "imunitate" precum Radoi...
Insa Berbecaru ar trebui trimis vreo 2-3 etape prin "B", sa mai prinda curaj.

Aurel.D
18th September 2006, 17:34
La meciul cu UTA, arbitrul ala care "lasa jocul liber" m-a scos din sarite prin faptul ca i-a iertat de cel putin 4 caronase galbene pe aradeni pt. intrari urate, mai ales la Ze Kalanga. Plus alte idiotenii.
Insa Duminica la Vaslui, am avut noroc, Moti a fost iertat de cartonase si este primul meci in care Dinamo a fost usor avantajata de arbitraj.
Chiar aseara 17 Sept. la Realitatea sportiva, era apreciata Dinamo pt faptul ca este pe primul loc si nici un meci nu a fost suspectat de blat...

Mario Di Lazi
3rd October 2006, 10:34
Kassai (Ungaria) ... meciul Dinamo - Rapid 3-1
Putea sa acorde un penalty pentru Rapid la 0-1; Tusierul l-a oprit eronat pe Danciulescu care era singur cu portarul Coman ... tot la 0-1 ...

Rossi
3rd October 2006, 18:13
Dinamo nu a fost avantajata pana acum in nici un meci ... ba' chiar putem sa spunem ca am fost dezavantajati ...

In meciul cu Pandurii la scorul de 0-0 am avut un penalty pe care arbitrul a refuzat sa ni-l acorde ...

In meciul cu Universitatea la scorul de 0-0 , Stanga ar fi trebuit eliminat dupa un fault criminal asupara lui Margaritescu ...

In meciul cu FC Arges , la 3-1 pt Dinamo , am avut un gol anulat pe motiv de offside ... offside inexistent

In meciul cu Rapid la scorul de 1-0 pt Rapid , am fost opriti pe motiv de offside - Danciulescu scapase singur cu portarul Coman - offside inexistent ... In acest meci avem consolarea ca si Rapidului i-a fost refuzata o lovitura de la 11m tot la scorul de 1-0 pt Rapid ....

Alberto
3rd October 2006, 18:28
In aceste prime 10 meciuri nu am marcat nici un gol din vreun presupus offside si nu am primit nici un penalty...Deci cu ce ne'au ajutat arbitrii? Eu cred ca Jiji si ai lui, prin declaratile de presa pe care le fac la adresa arbitrajului la meciurile lui Dinamo nu vor sa faca altceva decat sa puna presiune pe brigazile de arbitri care sunt delegate sa arbitreze meciurile lui Dinamo....

Aurel.D
9th November 2006, 12:47
Iata ca Dinamo nu aprimit inca nici un penalty in campionat, nici nu a reclamat vreunul, insa ieri i s-a anulat lui Ganea un gol perfect valabil in meciul cu Pandurii.
Insa nimeni nu s-a legat de arbitraj ci toti au acuzat jocul prost al echipei. Spre deosebire de altii....stim noi cine... care vad doar parul din ochiul altuia.
Chestie de caracter, ce sa-i faci?

Utilizator
9th November 2006, 13:00
e, cineva s-a legat acum de Dinamo lansand iar acuze. Cand simte ca poate reduce distanta din clasament, individul nu ezita sa minta cu nerusinare sau sa apeleze la tot felul de bazaconii. E chestie de caracter, ai dreptate.

SILVIU99
10th November 2006, 21:55
pacat de greseala arbitrului din meciul cu pandurii cand a anulat un gol valabil ..probabil acum eram in sferturi daca nu anula golul dar asta este mergem inainte
FORZA DINAMO

Mario Di Lazi
10th November 2006, 22:09
Poate e mai bine ca am iesit ... Ne putem concentra pe Campionat si UEFA.
Cupa era un obiectiv principal ... Nu ca aia de la steaua care au declarat ca este o cupa pentru pierzatori si acum se zbat sa o castige ...
Cupa era importanta pt Dinamo ...

Mario Di Lazi
27th November 2006, 14:51
AM terminat turul de campionat fara nici un penalty ...
Adica penalty acordat ... ca faulturi au fost cateva ...

Aurel.D
27th November 2006, 17:23
..inclusiv ieri cand in min. 16 Niculescu a fost faultat clar in careu..(era chiar pe partea mea)..dar se pare ca Dinamo nu are voie la penalty-uri anul asta..
Nu-i nimic, asa si victoriile sunt mai frumoase si mai valoroase.:ok:

Celso
27th November 2006, 17:29
vom avea cel cel putin 5 penaltyuri in retur:evil: , unu in meciul cu Steaua in min 90 la 0-0, asta ca sa moara stelistii:D ...serios vorbiind, mi`ar conveni sa nu avem nici un penalty tot campionatul asta, dar sa avem si in retur 15 victorii:evil:

Aurel.D
27th November 2006, 17:39
si eu zic la fel...cand ni se da un penalty, toata lumea....ca este echipa ajutata, dar cand avem arbitraje potrivnice, "a fost arbitraj corect"
noroc ca noi fanii avem caracterul sa nu contestam arbitrajul si sa ne intereseze mai mult ce joaca echipa.:ok: