PDA

View Full Version : Hai sa facem o echipa de baschet "Onlinesport"



cocosan
18th April 2004, 18:16
Vadime, ce zici de ideea mea?? Facem o echipa din cei care intra pe aici ... producem niste echipament cu "www.onlisnesport.ro" si iesim pe piatza! ne inscriem in onoare, facem rost de o sala pentru antrenamente ... si ne intilnim si noi in uikenduri la o miutza ...

Astept idei si pareri! Hai pa!

Vadim
18th April 2004, 22:17
Mie imi suride ideea, numai ca stau jalnic cu timpul liber. As putea sa vin numai seara sa joc. Am numai o zi libera din doua weekenduri si doua in timpul saptamanii. Insa, putem stabili sa jucam miutza, eu sint liber luni acum deci as putea sa ies la un baschet.

bog_tom
18th April 2004, 22:22
eu sunt si pentru o echipa de baschet Onlinesport in Timisoara (chiar daca suntem amatori) ... macar mai facem ceva miscare :D

Raptor
18th April 2004, 23:40
O MIE LA SUTA DE ACORDAT (poate chiar peste). Puteti conta oricand pe mine, atat din punct de vedere al inchirierii unei sali cat si cu ce idei va mai vin (doar sa am resursele necesare). Intotdeauna mi-am dorit sa joc undeva dar nu am avut unde, in sensu ca as munci m-as antrena toata ziua daca as avea unde si cu cine (oameni de calitate etc). Totusi nu vad cati de pe forum ar veni (dar astept sa fie oameni).

PS. ESTE CEA MAI "SUPER" IDEE DE CARE AM AUZIT, dar credeti ca se poate infaptui?

dizzy
18th April 2004, 23:58
este o super idee, daca aveti nevoie de vreun pustan contati pe mine

Raptor
19th April 2004, 00:02
Ar fi absolut fabulos sa se realizeze asa ceva, like a dream come true! Cocosan vorbim luni ca ... (virgula) casutza ta postala este plina si nu mai accepta mesaje (!) - tre sa mai stergi din ele.

Gabriel
19th April 2004, 00:08
...la cate mesaje i-o fi dat ieppy sa-l injure...normal ca e plina. :p

pe mine nu contatzi....ca nu am mai jucat basket de 6-7 ani. :)

BogdanP
19th April 2004, 01:07
ma bag si eu dar am 17 ani :)

Gabriel
19th April 2004, 01:23
oho...la varsta asta Jermaine O'Neal juca in NBA. :)

MadSkillz
19th April 2004, 01:39
Haideti maine, luni, pe Studentesc in Tei.
Ne strangem cat mai multi, stabilim echipele dinainte, pe forum, lol, si Azur pronosticheaza
Cine vine luni la baschet? Eu marti plec in turneu si vin abia duminica inapoi.

rasheedkpenny
19th April 2004, 12:20
Super idee! Sunt mai mult decât de acord!
Cocosane... sper sa ajung diseara la baschet! Vorbim mai multe atunci!

--------------------------
Inaltime: 1,85m
Greutate: 74-77kg
Post: Extrema
Puncte forte: Rebound-uri, Block-uri, (cu alte cuvinte "the dirty job"), Patrunderi, Detenta, "Plutire"
Puncte slabe: 3 pct... aruncare taiata, fara bolta!
Caracterizare scurta: Defensive-Minded dar la nevoie ofensiv!
--------------------------

MadSkillz... unde mergi in turneu? La Târgoviste? In WE urmator e Universiada acolo.. daca mai eram in Bv. ma duceam cu siguranta. Anul trecut am fost la Oradea!

MadSkillz
19th April 2004, 14:25
Turneul este la Medias.Vine cineva azi pe Studentesc?Altfel nu ma duc.LoL.

ieppy
19th April 2004, 14:32
as veni si eu insa din pacate nu este posibil. Pun insa si eu calitatile mele ca rasheed:

196
85kg
Post: depinde de situatie, nu am nici o preferinta desi dupa inaltime in cazul nostru as fi pivot.
calitati: rebound(clar), blocks, nu am detenta cine stie ce, pase(un mic Kidd), aruncari de la semidistanta si cand prind o zi buna si de trei.
lipsuri: detenta, conditia fizica(tigari, alcol, femei(la asta ma tina conditia insa nu imi ramane pentru altceva))

Cam asta ar fi. Dar la vara poate ne vedem la o minge in cos. ce ziceti?

Raptor
19th April 2004, 14:35
Eu sunt: 1.83 m /
69 KG

Puncte "Forte" (daca oi avea asa ceva) - dribling, 3 puncte, detenta de pe 1 picior, viziune/pase

Puncte SLABE (CA SUNT!) - recuperari, aparare, acceleratie, stop-shoot, joc sub panou.

cocosan
19th April 2004, 15:26
Dragilor


De calitati, defecte, si ce-om mai avea noi vedem cind ne vedem. Intai trebuie sa ne vedem la un suc, sa vedem daca sintem de ajuns pentru o echipa .. sa stabilim detaliile tehnice. Avem nevoie de sponsor pentru echipament, mingi, legitimatii, chirie sala, meciuri, etc ...
Costurile nu sint foarte mari, cele mai multe dintre echipe fac cheta ... insa ar fi ok .. Poate-l convingeti pe Vadim, sa-i facem reclama la site ... :p

Puneti-va de acord si poate ne vedem lunea viitoare, pe la 19.30, la terasa cantinei din spate de la Leu ... sa vedem poate iese ceva!

V-am pupat!

cocosan
19th April 2004, 15:30
sper ca ati observat de cite ori am folosit cuvintul "vedem" in fraza anterioara (de 6 ori!)... asta ca sa va intre in capshoare ca trebuie s-o facem ca sa demaram treaba! la baschet nu merge cu vorbe! pacalicii se autoexclud!
asa ca lasati vrajelile si stabiliti intilneala!

bafta!

Gabriel
19th April 2004, 17:57
mandu joaca si el ? sau sta cu mine pe margine si mananca o shawerma ? :p

ieppy
19th April 2004, 18:01
cocosane, in loc sa te dai aici rotund si sa vii cu sfaturi pretioase ce ar fi sa raspunzi la intrebarile mele de pe programul telesport. Ca tot sunteiti profesionisti si motto-ul vostru e pentru tine orice sport.

uti2102
19th April 2004, 19:34
Bah chiar ca e super ideea! Ma bag shi io, k e musai sa avetzi in echipa un coordonator ala Muggsy Bogues. :drak:
Raptor, ce ziceai tu cu inchirieri sali? Unde, cum shi cat?
Despre baschet pe Studentzesc nu prea am timp zilele astea. Ash fi venit azi daca depistam mai devreme threadul.... :p
Io mai am vreo 2 "boschetbalishti" de meserie asha k daca e ii aduc. Dar nu cred k duce lipsa forumul.......
Ashtept noi informatzii.....Rasheed.....Vadim.....oficialii noshtrii :drak: See ya later....neegers!

PS : Ieppy, vezi ce faci cu capacele alea! :drak: Shi mai lasa tzigara.... :p

ieppy
19th April 2004, 19:38
alpopa, incerc sa am grija. despre tigari e too late. I'm hooked.

inter
19th April 2004, 19:38
:D:D:D , de rugby nu vorbeste nimeni? nu vreti sa facem o echipa?
da poate vin si eu la baschet :D:D

cocosan
19th April 2004, 21:37
Tinere

Nu obisnuiesc sa raspund unui mesaj infect si mitocanesc, plus ca nu-mi amintesc ca el sa cuprindea vreo intrebare. Specific imberbilor care se cred buricul Vienei!

PS Nu-mi amintesc sa fi facut cunostinta pina acum, domnul meu!

Toate cele bune!

Vadim
19th April 2004, 23:54
Cocosane, de sponsor este nevoie pentru onlinesport. De unde sa dea onlinesport bani pentru o echipa de baschet?... Hai sa facem altfel: sponsorizeaza telesport siteul onlinesport, care devine siteu oficial al televiziunii, si din banii aia facem echipa onlinesport. :)

uti2102
20th April 2004, 00:50
Echipa ca echipa da' putem sa ne strangem sub titulatura onlinesport shi sa jucam intre noi. Amicale :p

rasheedkpenny
20th April 2004, 11:11
:D:D:D , de rugby nu vorbeste nimeni? nu vreti sa facem o echipa?
da poate vin si eu la baschet :D:D

Ma bag si la rugby... pe post de "protčge"... cau cum se cheama ala ridicat in tusa! :D

Sau putem face o echipa sub alta titulatura, nu neaparat Onlinesport! Oricum ar fi super daca am avea un sponsor sau ceva! Macar pentru echipamente! ca sa nu mai vb. de sala si de arbitraj!

ieppy
20th April 2004, 12:42
cocosane, ce sa spun, te pomenesti ca I hurt your feelings. De ce trebuie sa ma cunosti ca sa raspunzi. Care e principiul forumului? Ce ai vrea sa te intreb de sanatate inainte sa ma plang ca lucrezi la cea mai proasta televiziune din tara? Vezi ca ai niste intrebari acolo pe thread ca de exemplu de ce nu ati dat meciurile asa cum ati spus? de ce nu aveti un site care sa functioneze si unde sa spuneti daca nu va merge satelitu(apropo la Tv Sport de ce la merge satelitul?). Mai vrei intrebari? Mai am asa ca fii baiat bun si raspunde si lasa aerele de intelectual sau vedeta(inca nu mi-am dat seama care dintre cele doua roluri joci ca amandoua nu prea merg) si raspunde la intrebari ca sa faci macar impresia ca televiziunea la care lucrezi e profesionista.

rasheedkpenny
20th April 2004, 12:51
Ieppy, atâta timp cât e un post de televiziune "free" nu ai cum sa emiti pretentii. daca ai fi platit pentru Telesport as fi fost intru totul de acord cu tine!
Faptul ca cocosan ti-a raspuns, inseamna in primul rând bunavointa! Parerea mea...

Si eu vreau la fel de mult ca si tine sa vad meciuri din NBA... dar daca nu se poate, ma resemnez cu ideea ca nu se poate... si gata!

bog_tom
20th April 2004, 12:54
mai bine faceti niste meciuri amicale inainte de orice investitie in tricouri, ghete, sali si autocare ca sa vedeti daca se merita :D ... e mai practic ! daca aveti succes peste 1-2 ani poate va vad live pe TV Sport :ok:

ieppy
20th April 2004, 13:13
Rasheed, niet frate. Sa iti spun de ce. Eu sunt suparat pentru ca daca tot faci un program de televiziune atunci macar sa il facui cum trebuie. Trebuie sa fi pregatit si sa nu faci afirmatii pe care nu le poti sustine. Nu are absolut nici o legatura daca platesc sau nu sa vad programul. Indirect eu am platit pentru ca a trebuit sa imi cumpar antena satelit plus receiver ca sa ii vad. dar nici asta nu e problema. problema este ca isi fac reclama cum ca dau NBA si incearca sa atraga telespectatori ca dupa aceea sa nu mai dea ce au promis. Voi dati emailuri la firmele de cabluri pentru ca astia de la Telesport au promis NBA ca altfel sunt convins ca putin v-ar interesa soarta acestui program. VVezi unde e problema sau gresesc eu?

cocosan
20th April 2004, 14:21
Buna ziua


Vad ca bunul simt e o notiune destul de straina pentru tine ... ca si limba romana, de altfel. Si prin viu grai te exprimi la fel de greu??
Se pare ca n-ai prea prins ideea cu "facut cunostinta" ... era vorba despre faptul ca tu te-ai laudat ca m-ai injurat fiindca pe mine ma cunosti ... nu ca n-as vrea eu sa raspund intrebarilor unui necunoscut. Atita timp cit
email-urile vin pe adresa telesport, replay-ul e asigurat.

Trebuie sa reamintesc tuturor iubitorilor baschetului de pe acest forum ca eu ma aflu aici DOAR in calitate de impatimit al acestui sport ... si nu de angajat al Telesportului ... iar programul pe care l-am publicat aici mi-a fost remis, nu l-am facut eu de capul meu ... am vrut doar sa va dau niste repere ...
Faptul ca motive independente de vointa mea au facut ca el sa nu poata fi respectat nu ar trebui sa ma inculpe in vreun fel. Ma rog, dreptul vostru de a va exprima liber, chiar daca uneori (vezi cazul iepi) depasiti limitele ...

Una peste alta, domnule iepi, daca ai plingeri de ordin tehnic, adreseaza-te celor responsabili de aceste aspecte (sateliti, web page, etc) ...
Uite o adresa coolu@telesport.ro

Un intelectual fara aere de vedeta :ok:

rasheedkpenny
20th April 2004, 14:32
Sa revenim totusi la echipa de baschet.... Nu?

Vadim
20th April 2004, 14:49
Ieppy, ar fi bine sa folosesti adresa de e-mail, pentru ca oricum subiectul acestui thread este altul.

cocosan
20th April 2004, 14:55
Asa

Sa revenim la echipa, vorba unui cunoscator! Propunerea mea ramine deschisa .. lunea viitoare la ora 19.30, la cantina din spate din curte de la Leu ... pe terasa, of course!

Astept confirmari pe forum!

Vadim
20th April 2004, 15:00
Eu incerc sa vin. Dar as vrea sa jucam mai bine baschet undeva, decit sa stam la terasa.

cocosan
20th April 2004, 15:11
Vadime


Pai io tocmai o sa termin antrenamentul atunci! dar, daca vreti, ma mai bag la o miutza in Poli ...

rasheedkpenny
20th April 2004, 15:12
Eu o sa vin sapt. viitoare ca sa discutam mai multe despre formarea unei echipe! Sper sa fie cât mai multi oameni care sa isi confirme prezenta!

Vadime, daca vrei sa jucam baschet, hai vineri pe la 18 in Poli si jucam! :D

Vadim
20th April 2004, 15:37
Am liber duminica si luni.

Raptor
20th April 2004, 16:46
Pai, eu pot sa inchiriez sala in Salajan la mine (adica coboratzi la statia de metrou TITAN si mai mergeti 100 m si ati ajuns) - pretul, din cate stiu eu, este de 250.000 pe luna de persoana, 4*3 ore (adica in fiecare sambata sau duminica cate 3 ore, de 4 ori pe luna). O sa ma interesez mai bine. Poate mai am de unde sa aduc oameni, sa vorbesc cu ei intai, daca nu e vreo problema. Pana una alta sa vedem practic cand ne intalnim data viitoare (pentru ca noi trei already did).

PS. Ti-au placut Rasheed alea 5 de la trei ? :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP (Mie mi-au placut slamurile tale :PPPPPPPPPPPPPP). ahahahaha

rasheedkpenny
20th April 2004, 17:01
Acum depinde... nu e o taxa pe sala??? Asa ar fi mai convenabil, nu? Parerea mea...

Da mah, mi-au placut aruncarile de 3pct. Pacat ca nu am jucat dupa si ca tot au fost meciuri! :(

Vadime, atunci o sa jucam luni pe la 17:30 ... când sper sa scap eu de la munca! Mai vb. pana atunci pe forum! La 19:30 o sa mergem sa vorbim cu cocosan... daca ai timp! :P

Colonelu'
21st April 2004, 12:28
vadim, sa-mi zici si mie daca se joaca, unde si cand, poate apar si eu

Raptor
22nd April 2004, 16:08
Deci e clar, sa stabilim o data FIXA SI CLARA CAND SI CE. Adica la ce ora ne intalnim si ce facem (adica nu doar sa ne intalnim, sa si jucam ceva aruncari ceva nu stiu sa vedem fiecare ce stie ca sa vedem ce se poate face).

MadSkillz
29th April 2004, 10:54
Raptor , ce sala e aia de la 100 m de statia de metrou Titan ?

Raptor
29th April 2004, 14:46
Sala ma, de la liceul Cuza.

MadSkillz
30th April 2004, 23:32
pai in Cuza am facut io liceul, doar ca e la 1 km de statia Titan. LoL. Inchiriaz-o si eu ma combin.

cocosan
1st May 2004, 00:25
E mua osi de asemenea! baga pretzu' si conditziile, plus nr de ore pa saptamina si ma bag!

Raptor
1st May 2004, 00:33
Ok, vorbesc azi adica maine (sambata bla), sa vedem ce si cum... intre timp ce facem, mai vine cineva luni in POLI la sala de sport de la leu la ora 17:45 sau...???

uti2102
1st May 2004, 01:48
Ce-i luni la sala de la Leu la ora 17:45 ?! Ca ash veni shi io ca pe-atunci scap de la shcoala!

cocosan
1st May 2004, 16:58
Nea Popa

Cica nu e nimic 'osebit luni la 17.45, numai ca am io antrenament, si nu mai sint in vremurile bune ca sa merit sa ma urmaritzi ... Asa ca mai bine ne vedem dupa, tot acolo, la cantina din spate, pe terasa, poate vorbim de echipa ...
Numai sa veniti, nu ca lunea trecuta .. cind am fost numa' io si Raptor ...

uti2102
1st May 2004, 21:38
Pai io aveam chef de un baschet. Deci zici ca nu se poate sa facem o partida la ora aia ?

cocosan
1st May 2004, 23:11
Pai nu prea se poate .. sorry! E antrenamentul unei echipe, la care particip si eu .. da' poate mergem dupa aia in Poli, afara ... daca mai vine careva ...
Noi voiam sa ne stringem si sa discutam despre eventuala formare a echipei si despre sala ...

Raptor
2nd May 2004, 02:07
Exact daca e ne intalnim la cantina de la LEU (in fatza langa terenu de fotbal) la ora 19:30 cam asa. Sau sa zica cocosan ora. DAR SA MAI VINA CINEVA! DECI AR FI CAZU SA ZICETZI CINE VINE! Doar ca eu nu cred ca voi fi in stare sa joc (o sa incerc daca o sa venitzi/daca o sa am cu cine) deoarece am febra musculara in tot corpu de la sala de fortza... blablablablabla.

cocosan
2nd May 2004, 15:18
Ramine stabilit la 19.30, dar numai daca ne stringem mai multi ... Io si raptor stim deja ce vrem, asa ca n-are rost sa ne lasati iar singuri acolosha!

Vin numai daca se mai anuntza cel putzin 2-3 oameni!

ieppy
2nd May 2004, 15:51
cocosan, mai da-ti meciuri din NBA? Live ma refer ca in reluare am vazut ca dati. daca da posteaza-le te rog frumos(e bine asa?).

Vadim
2nd May 2004, 16:57
Eu as fi venit sa joc baschet pe la prinz. Seara trebuie sa ma duc in alta parte. Daca se anunta careva la un bschet la prinz in Politehnica, vin si eu.

hecktor
2nd May 2004, 22:06
e o idee ft buna shi logica
ar fi super sa se faca o echipa d streetball shi in romania doar k ar trebuii sa se faca ceva publicitate K sa afle mai multa lume
oricum dak o sa fecetzi ceva contactatzi-ma shi pe mine
is destul d mic am 14 ani 1,84m, 65 kg shi juc basket shi la ccs-ul local din TIMISHOARA
hope somethin will happen

MadSkillz
3rd May 2004, 00:25
cocosane, ce antrenamente faci tu in Poli ? Eu nu pot veni acolo , ca stau la 2 pasi de Studentesc si toata ziua sunt pe Studentesc.Asta cand nu am antrenamente la Olimpia.In caz ca va ganditi la ceva meciuri de street-ball si mixtape`uri, eu aduc camera.LoL.
By the way, a fost cineva la concursul de 3 la 3 din Studentesc de duminica, 2 mai (pe care l-am castigat, hihi) ?

Vadim
3rd May 2004, 11:52
Vine cineva azi la bachet in Politehnica,la prinz?

rasheedkpenny
3rd May 2004, 16:54
Eu poate ajung la 19:30... desi o sa fie cam intuneric afara la ora aia! :(

Vadim
4th May 2004, 15:52
Pana la urma, daca nu s-a anuntat nimeni, am fost la tenis :(

cocosan
5th May 2004, 13:07
Domne, in care se arata ca nu se prea inghesuie lumea sa facem iekipa! Asta e ... pina la toamna, cind incepe campionatul, propunerea ramine valabila! Asteptam semne pe acilea, prin ograda!

MadSkillz
8th May 2004, 14:11
Din pacate am cam in fiecare zi meci sau antrenament si nu pot veni pana in Poli, nici doar ca sa bem o bere si sa vorbim vorbe ... Dar sunt si pe Studentesc terase faine.LoL.

tavi
15th May 2004, 14:44
foarte buna ideea , eu sper sa reusiti sa va strangeti si sa va faceti o echipa.
aici in Rm Valcea, de vreo 8 ani avem sala si ne strangem de 2 ori pe saptamana cate 2-3 ore , si in afara de asta organizam de 4-5 ori pe an memoriale si mini turnee unde invitam si echipe din alte orase dar in principal facem asta pentru copii , noi jucam la sfarsit meciuri demostrative de old boys.
din pacate nu prea mai sunt bani in oras.
acum 10 ani cand m-am intors de la fac din Bucuresti , nu se mai juca baschet in oras si pana la urma din initiativa lui Dani Bunea acum 6 ani am facut un club , Phoenix si am reusit in primul an sa promovam echipa de fete in divizia A ( atunci era si B-ul ) , apoi tot din lipsa de fonduri am dat echipa CET-ului, si anul acesta a terminat sezonul pe locul 4, a fost invinsa cu 3-0 de LIVAS in semmifinala.
in ce priveste echipa de baieti, niciodata nu am avut aici o echipa buna, tot in divizia B mereu.
ce este trist , tot din cauza banilor , am renuntat la toate grupele de juniori si ne-am unit cu CSS-ul ca sa aiba sansa cei care erau buni sa mai joace.
dar noi ne strangem in continuare in fiecare saptamana si jucam, suntem de la 20 la 40 de ani , ne mai certam dar plecam de la sala prieteni intotdeauna .
bafta tuturor
cu stima
tavi
:great:

cocosan
15th May 2004, 20:51
Salut Tavi

Ma bucur sa aud ca mai sint jucatori de baschet acolo, in orasul in care mi-am petrecut 4 ani din viata!
Nu stiu cine-i Bunea, dar imi amintesc de vremea cind echipa de B juca frumos, cu Fritz, Calu', Titel, Cristi Boteanu (Dumnezeu sa-l ierte!) ... si io pe linga ei ...

Aveti acolo un prieten bun de-al meu si fost coleg de echipa, unul dintre cei mai buni antrenori de juniori din tara, Cristi Achim pe numele lui ... un baiat senzational. Nu cred ca mai vine la miutza, dar isi face treaba la CSS.

Va urez bafta maxima si meciuri frumoase!

tavi
16th May 2004, 03:41
salut :)
Fritz a antrenat echipa de baietzi de la noi de la Phoenix, dar acum dupa ce ne-am unit cu CSS antrenor este Cristi Achim care e de o varsta cu mine si suntem bun prieten.
Calu' a mai jucat si el pana acum 2 ani , a ajutat si la echpa de baietzi de la club , dar l-au lasat genunchii si nu a mai venit nici la noi la sala
din cei care mai jucau atunci la Sodistul in B nu prea mai stiu mare lucru : Marian Celeceanu , ala cat muntele este prin Anglia la munca , pe Titel nu il consc prea bine, am jucat doar de cateva ori cu el si acum nu stiu ce face , iar Stelica , daca il cunosti cumva , este responsabil cu organiazarea activitatilor sportive in Valcea si el organizeaza memorialele .
in rest , la noi la sala , au venit baieti noi , din cei care jucam acum 6-8 ani , nu am mai ramas decat eu si sper sa ma lase spatele sa mai joc 10 ani asa de placere
partea buna este ca s-au construit 4 sali noi de sport si in curand se dau in folosinta
multa bafta si tie
cu stima
tavi

rasheedkpenny
2nd June 2004, 12:32
Cocosan, am vorbit cu un coleg de la echipa de baschet din Bv, care locuieste si el acum in Bucuresti si mi-a zis ca s-ar baga la o echipa si aici, in Bucuresti! Când ziceai ca incepe sezonul? In septembrie, octombrie?

Raptor
13th June 2004, 02:42
Mda deci catzi suntem in total?

Raptor
16th October 2004, 19:17
Ce se mai aude? Nu mai zice nimeni nimic?????????????????? Era o super idee!!!!!!!!!!!! Si sper sa fie in continuare...

Raptor
17th November 2004, 23:22
Alooooooooooooo...!!! Mai stie cineva ceva de cocosan, a mai vorbit cineva cu el???

rasheedkpenny
18th November 2004, 10:22
Nu mai stie nimeni, nimic... poate are Gabriel numarul lui de telefon!!! Gabriele, daca il ai da-mi PM! 10x!

deko
21st November 2004, 18:37
chiar mah baieti,ati renuntat?
era bine pentru baschet in general,deabia am intrat pe forumul asta asa ca pana acum nu am stiut ce se intampla ,zic ca oameni s-ar gasi intotdeauna
veniti cu idei din nou anu asta ,macar pentru miscare.
Bafta.

uti2102
21st November 2004, 18:51
Eu cred k se pot face 2 echipe onlinesport. Ne intalnim shi ne batem intre noi !!! :D Dar nu ca Pistons shi Pacers. :o:

ieppy
21st November 2004, 18:52
popica, tu ca ce joci mah? Sau tu esti pe teren ca sa aiba jucatorii pe cine sa calce pe chelie? :D

uti2102
21st November 2004, 19:05
Te ashtept in vacantza. :) O sa vezi atunci ! :evil:

ieppy
21st November 2004, 19:06
Aoleu popica. Te tine sa te pui cu mine? esti mia naiv decat credeam :D. bine mah. La vara. Facem si un pariu sau nu vrei sa fii umilit de tot? :D

uti2102
21st November 2004, 19:10
Vorbesc cu MM shi va lasam pe voi sa va calificatzi in CL dak ma batzi.

Mihai
21st November 2004, 19:18
Exista pana la urma macar cativa oameni care sa vina sa joace, ca ideea e superba, dar mai e o problema, unde jucam????

ieppy
21st November 2004, 19:20
Popica, sa facut! :D

Eu zic sa te antrenezi si sa mai cresti pana vin eu la vara ca altfel nu te vad bine. :)

Raptor
21st November 2004, 19:26
Bai deci eu zic sa gasim o sala pe care sa o inchiriem pe timpu iernii ca am chef sa joc... doar ca n-am unde... Trebuie neaparat sa gasim o sala si sa vedem cine vine! Adica cati suntem, cat sa platim fiecare pentru inchiriere etc!

Si era (si sper sa fie in continuare desi...) super ideea cu echipa, as fi venit oricand. Dar va ca Cocosanus Sperantzus Echipus n-a mai zis nimic de foarte mult timp, si nici la e-mail n-a raspuns... :( :( :( :( :(

uti2102
22nd November 2004, 00:51
De acord cu tine Raptor. Cred k a venit vremea sa ne mobilizam. Sa vedem catzi ne strangem de pe forum, eventual mai chemam nishte amici, shi facem de 10 (sau 15 ?) oameni shi jucam in fiecare saptamana intr-o sala.

Raptor
22nd November 2004, 01:14
Exact... eu o sa vorbesc pe aici pe la mine sa vad ce si cum. Posibilitati ar fi sala din Dante, Cuza, Saligny, 195... dar sa vedem intai cine e interesat de aici.

Mihai
22nd November 2004, 15:54
Puteti sa contati si pe mine!

MadSkillz
22nd November 2004, 16:08
De sala din Dante sunt satul!Am antrenamente acolo lunea si miercurea.Cuza si Saligny suna bine, vreau sa imi revad fostele licee :)

Raptor
22nd November 2004, 18:34
Da' cine esti tu mai nenea MadSkillz...? Oi fi vreun McGrady al romanilor si n-am auzit eu de tine? LOL. In Dante am invatat eu... si luni si miercuri se antrena CSS4? La cine joci?

rasheedkpenny
23rd November 2004, 10:17
Nu e vreun McGrady... mai degraba e un fel de Garnett (MadSkillz... dai o bere pentru asta)...

Contati si pe mine daca e de baschet in sala! Ok?

Raptor
23rd November 2004, 18:38
Pai, fie vorba intre noi, Kevin Garnett apare ca fiind 6'11 (2m 11cm), iar McGrady cu 6'8 (2m 03). De fapt, se zice ca Garnett ar avea 7'1 (2m 16cm), iar T-Mac vreo 6'10 (2m 08). Deci... nu cred eu ca are MadSkillz 2.16 :P

MadSkillz
24th November 2004, 00:24
Eh, altceva zicea Rasheed (caruia am sa-i dau berica).Asemanarile astea nu isi au rostul.In divizia B sunt pivot, in A ar trebui sa am calitati de extrema iar pt NBA , la 1.96 ai mei as juca Guard.Dar trebuie sa pastram proportiile,si in ce priveste valoarea, si inaltimea.By the way, Garnett apare ca fiind 6'11" dar are de fapt 7'0".
Ideea e ca nu trebuie sa fiu o vedeta ca sa joc in Dante, nu?Asa ca nu te mira ca nu ma cunosti.Echipa la care joc e antrenata tot de Horatiu Giurgiu, ca si CSS4.Si mai venim de la echipa de B sa ne antrenam in Dante, dar mai rar.In Cuza am invatat pana in 2000 iar in ultimele 2 luni m-am transferat in Saligny.De jucat joc in Studentesc.Deci daca e sa ma stii de undeva, de pe Studentesc ma stii.Asta daca vii des pe acolo.Acolo sunt si McGrady si Garnett si ce vrei tu sa fiu.:)Poza din profil e a mea, desi nu stiu cat te ajuta.Anyway ... hai sa jucam odata.

Raptor
24th November 2004, 01:01
Pai da nene. Ba. Deci fiti atenti... ca vad ca nu sunt prea multi pe aici care sa vrea/sa fie activi/sa bla bla bla. Fiecare din noi cunoastem alti jucatori si etc care ar vrea sa joace undeva pe perioada iernii. Uite eu zic ca as putea sa aduc vreo 5-6 oameni. Daca ar mai fi vreunu din voi care sa faca acelasi lucru, s-ar rezolva.

Am vorbit si cu Cocosan. A zis ca in principiu daca are oameni doritori si un sponsor ceva (cat de mic acolo, cineva mai instarit) ar face o echipa pe care sa o inscrie in noul sezon (din 2005). Dar intai sa vedem catzi am putea strange. That's all. Ten-four.

uti2102
24th November 2004, 01:19
Pai mergem in agronomie dak e. Vreo 15 oameni. 3 echipe. Shi vedem acolo. Ai' buni vor fi selectzionatzi. :evil:

Profetu
26th November 2004, 18:00
Daca nu e prea tarziu imi exprim si eu disponibilitatea pentru echipa onlinesport.

Si tot ... DACA se joaca seara cand pot si eu sa scap de la serviciu ... vin macar sa dau niste probe ... :)

Raptor
26th November 2004, 20:03
Mda... raspunsuri cu care sunt deja obisnuit. Nimic serios.

MadSkillz
28th November 2004, 00:42
Dar intai sa vedem catzi am putea strange. That's all. Ten-four.


Ce alte raspunsuri asteptai la treaba asta? A zis lumea ca vine , cat de serios vrei? Contract scris? :) Cel putin din partea mea, mai serios decat "Astept sa imi zici ora si sala si o sa incerc sa ajung" nu ai cum sa obtii :)

rasheedkpenny
29th November 2004, 10:24
Ar fi frumos sa facem o echipa si sa o inscriem in "Onoare"... zic eu!

Profetu
29th November 2004, 13:19
Io pot sa vorbesc cu un vecin al meu sa inchiriem o sala pe perioada iernii ... pentru inscrierea in sezonul 2005 ar trebui sa vedem de ce suntem in stare.

Va comunic pretu si perioadele in care putem merge ?

E nevoie sa fac demersul asta sau exista deja un loc un care ne putem intalni ?

Cati suntem pana acu ?

Raptor
29th November 2004, 20:15
Eu zic ca intai trebuie sa ne informezi despre pret/locatie/conditii etc, asa cum e normal. Dupa asta vedem ce si cum. Eu o sa ma duc miercuri (probabil (Sper)) sa vorbesc la mine in Dante. Pretzul ar fi vreo 10 $ ora sau asa ceva, dar se vedem ce rezolv si daca se poate in primu rand, inchiria... ;) .

MadSkillz
30th November 2004, 15:51
Pentru "onoare" nu cred ca trebuie sa fim in stare de prea multe :) Oricum din sezonul viitor ma batea gandul sa tin o echipa in Onoare sau chiar in divizia B, cine stie? Dar asta depinde de ce se va intampla cu echipa mea actuala si de situatia mea la aceasta echipa.Despre sala ... I HATE DANTE!! Olimpia nu cred ca poate fi inchiriata ...Floreasca si Dinamo cred ca se pot inchiria, dar nu stiu daca poate cineva ... Cuza, Saligny suna bine ... alte licee nu prea cunsoc...Caragiale, Rosetti mi-ar conveni ca sunt la 2 pasi de mine ... vedeti si voi ce reusiti sa rezolvati.

Raptor
30th November 2004, 19:10
O sa ma duc sa vorbesc. Asta in Dante si in Cuza.

Def WithTha Jam
30th November 2004, 19:26
fratzilor yo sunt in cuza si sala arata marpha si e chiar la conditii bune...deci yo ma bag dak e no problem no questions asked...imi ziceti si mie dak e ca sunt de baza adik puteti conta pe mine... holla...

Raptor
30th November 2004, 20:51
Pai uite ai putea sa ma ajuti, adica sa mergi cu mine la director (pe care nu-l cunosc), ca sa vorbim de inchiriere.

thekobe
30th November 2004, 20:53
gye

Def WithTha Jam
1st December 2004, 13:19
da frate o sa incerc chiar yo sa vb cu el ca-l cunosc personal ca sa zic asha :D da problema e ca yo nu mai am net de la 1 dec adik de azi ca acuma sunt la o sala etc etc... deci o sa incerc sa pun pe forum raspunsu lui sau cat cere pe ora conditii etc etc...

mai vorbim zilele astea...

Raptor
1st December 2004, 14:47
That's the ideea.

MadSkillz
2nd December 2004, 16:45
Cine mai e director in Cuza? Poate imi ziceti si mie cand mergeti sa vorbiti cu el.

Raptor
2nd December 2004, 19:26
Pai eu as merge maine sa vorbesc, da' n-am cu cine... si nici nu cunosc acolo... MadSkillz... te oferi :P ?

MadSkillz
3rd December 2004, 14:51
Pai m-am oferit mai sus.Daca stie si Def asta pe director n-ar trebui sa fie probleme mari.Stiam ca se inchiriaza sala , 2 prieteni de ai mei au inchiriat-o in trecut.

Raptor
3rd December 2004, 18:52
Doar ca se aluneca in draci. Abia am putut sa dau de sus la ala mai mic din laterala de 2.90, ca aluneci de se duce toata energia. Azi am dat de sus in POLI la ala de 3.20 :D bine... nici chiar slam da' a intrat. Faza e ca m-am accidentat la spate... cand am facut o skema... da' ma rog. Bla bla bla.

Nightfly
3rd December 2004, 21:47
La care de 3 20 la ala de langa zid sau la ala de pe terenu cu doua cosuri?
Ca la ala de la zid am dat si io de sus miercuri(cu pasi din pacate)

Raptor
4th December 2004, 19:50
Nu. La ala de pe terenu cu 2 cosuri. La ala de la zid dau si eu (tot cu pasi).

AlterEgO
7th December 2004, 14:24
/OLE/ :great:
baietzi, super ideea va urez bafta la realizare si daca avetzi un drum pe la MS luati-ma si pe mine! LoL:great:

nr15
22nd January 2005, 04:02
oameni buni !!!!!
asta era o idee super buna !
sper ca nu a-ti abandonat-o!
daca nu ma bag si iau ..daca da (a-ti abandonat-o ) atunci bagati-va mintile in cap ..si evizuiti-va atitudinea :))

bag si eu descrierea :

182
77kg
posturi pe care am jucat : extrema, conducator
puncte forte: patrundere si detenta de pe 2 , stop-sut semidistanta si de aici si rebound conditie fizica de invidiat:P (vb serios) si joc de ecipa
puncte slabe: aruncarea de 3 ...de cele mai multe ori slaba :(
nu stiu de cand nu s-a mai vb pe acest thread ...dar va rog sa raspundeti in continuare
ca idee : as putea sa fac rost de sala ..acum pe perioada iernii ca sa putem juca in w-end ..sau seara cand avem toti liber

Mihai
22nd January 2005, 11:41
Pai e daca faci TU rost de sala, sunt sigur ca se vor strange... Mai da detalii cu sala... si o sa apara si restu' lumii :D

nr15
22nd January 2005, 19:32
ma interesez azi -maine ..si va anunt

Mihai
23rd January 2005, 10:13
Asteptam!!! Sper sa mai fie baietii interesati, da???

nr15
23rd January 2005, 14:04
baieti sala este ..
am vb acum cu prietenul meu
dar avem o mica problema ..
scola respectiva ..nu a platit curentul ..si deocamdata nu e lumina ..
dar asta se va rezolva in curand ..
cateva zile cred ..


in alta ordine de ide azi iese cineva la basket ca e ff frumos afara ..
daca da ..unde?

Mihai
23rd January 2005, 15:45
Eu tocmai de acolo vin:D! Dupa vreo 3 sapt am mai jucat si eu... PROST evident!:P

Roz aka m!tz@
23rd January 2005, 20:53
bah m-as baga si eu da stau in tg-jiu. e cineva care sta in tgjiu sau macar in imprejurimi de pe forum? am 18 ani, 1,72cm, 54kg, joc conducator, am detenta de aprox 80 cm de pe un picior. pcte forte: rapidiate, viteza, dribling(in special crossover rup glezne), patrundere, stop-shut, pase, bun conducator de joc.
pcte slabe: inaltime, tritza, fortza(din cauza condititei fizice dar compenseaza rapiditatea).
activez la echipa de juniori a orasului si a liceului. cam atat. :D

Raptor
23rd January 2005, 21:25
La 54 de kg... nu prea e bine. Da' ma rog... Anyway, cocosan a zis ca ar face echipa daca am gasi o sala si daca ne-am tine de treaba. Adica sa venim asa vreo 10 sa ne intalnim cu el si sa mergem la sala respectiva.

rasheedkpenny
24th January 2005, 10:56
Aducem niste lampi de miner pt. moment si ne vom descurca fara probleme in sala fara curent! NU???

Raptor
24th January 2005, 13:00
Ba eu unu nu inteleg... Daca nu are curemt, ce? Ca doar nu are jaluzele si nu se vede nimic. Ziua ar trebui sa fie lumina din belsug si fara becuri sau neoane.

nr15
24th January 2005, 18:07
da oameni buni ..ziua e lumina ..numai ca si eu si acest prieten .. care are sala ( de fapt tatal lui o are ) lucram ...!
asta e problema ..in afara de w-end ..nu suntem liberi decat dupa 6,7 seara

later edit:
cu cat se va intuneca mai tarziu ..cu atat va fi mai bine

eu am vb serios cand am zis ca ma bag in echipa ..
dar in primul rand trebuie sa reusim sa ne intalnim o data mai multi sa ne cunoastem ..si sa vedem cam cum joaca fiecare nu ?

Mihai
24th January 2005, 18:10
Pe unde e sala asta? Ca sa stim fiecare ce si cum... Si cati bani?

nr15
24th January 2005, 18:24
sala e in gorjului ..
si pt inceput facem noi cinste ..adica e free..
important e sa aveti chef de joc nu "bataie de joc "
iar mai apoi ,...ne intelegem ..cu el ..( prietenul asta al meu ..) daca e cazul sau nu sa dam ceva ..
nu pot stii sigur ..
dar pt inceput ..
e free

rasheedkpenny
24th January 2005, 18:38
Pai daca pentru inceput e free... cand organizam prima miscare? Eu vin... :P
Daca o sa fie sa jucam in echipa Onlinesport am rezervat deja pe aceasta cale tricoul cu nr.15! :drak:

Raptor
24th January 2005, 18:45
Si eu vin. Daca am face asa ceva (adica o echipa) ar fi super tare. SUPER TARE. Oricum... daca nu ne intalnim odata vreo 10 tot degeaba... si sa facem ceva ca lumea.

Mihai
24th January 2005, 19:11
Daca suntem 6 e bine... pt inceput! Si io vin

nr15
24th January 2005, 19:44
aha ...si ii dam interdictie lui rasheed ..ca vrea sa ma injunghie miseleste vad eu :)):)P:P:)):P:D


daca nu reusesc nimic sapt asta ..in w-end ramane sigur ! e bine baieti ?
si mai am o intrebare ..
macar astia care vrem sa ne intalnim ..
nu ar trebuii sa aveti o poza cu voi in profil ?

Mihai
24th January 2005, 20:04
Adica??? nu am inteleles ce vrei sa zici! Vrei sa vezi cat de bine aratam???:P

nr15
24th January 2005, 20:20
:)))
pai nu ..
vrei sa se zica apoi despre basket ca nu mai e un joc frumos :D din cauza ta ?

Mihai
24th January 2005, 20:25
Eee acum si tu poate nu sunt genul tau...:P
Hai gata ca suntem off topic!
Deci ne strangem pana la urma sau nuuu!

PS: vezi si tu sa anunti cu vreo 2-3 zile inainte ca sa aiba timp lumea sa se pregateasca:D

nr15
24th January 2005, 20:29
da ne stragem pt w-end sigur ..
daca aflu ceva si pt zilele urmatoare (pana-n w-end) va anunt cat pot de "din timp"

Raptor
24th January 2005, 20:51
Hm pai eu nu stiu unde e sala aia... Mihai daca e ne intalnim sa mergem amandoi ca un cuplu ce suntem... wait a minute... WTF????????

Anyway, nu stiu unde e Gorjului... nici macar cum sa ajung acolo...

Mihai
24th January 2005, 20:55
Da bineinteles!!!!:P Vezi ca Gorjului e o statie de metrou...

nr15
24th January 2005, 20:58
hahahahaha lol ...culmea esti ::P:)P)))
cum sa nu stii unde e gorjului :::)):)
e statie de metro ...cand vom stabili o ora ..va astept eu la iesire din metrou ..si de acolo facem 3,4 minute pe jos pana la sala

Raptor
24th January 2005, 21:00
Atunci e bine... da' unde e Gorjului... :D ?

nr15
24th January 2005, 21:03
in militari :P se vede ca nu ai facut armata :D:D:D:P

rasheedkpenny
26th January 2005, 19:05
So... cum ramane cu sala? Cand putem sa jucam? Eu personal as prefera seara, in timpul saptamanii... alte voci spun ca...

Mihai
26th January 2005, 19:08
Alta Voce: eu prefer seara... in orice zi:ok:

Raptor
26th January 2005, 20:09
Bine... nici chiar seara ca nu mai am cu ce sa ma intorc acasa tocmai de acolo. Cel mai bine ar fi sambata sau duminica pe la orele 14-15 sau mai pe seara (dar nu foarte...) pe la orele 18-19.

uti2102
26th January 2005, 20:12
Seara e cel mai bine, pe la 7-8. Ca mai mult de 2 ore nu sta nimeni, iar metroul merge pana tarziu...
Ashtept shi eu ceva concret. :D

Mihai
26th January 2005, 20:18
Mai mult de 2 ore nu sta nimeni??? Cred ca te inseli...:D

MadSkillz
26th January 2005, 20:33
Incerc sa vin si eu.Stabiliti ceva sigur sa stiu cand sa incerc:)

nr15
26th January 2005, 22:39
nu sunt de acord cu faza " mai mult de 2 ore nu sta nimeni "
eu daca sunt la basket ...si am cu cine juca ...stau 7 ore ..si nu obosesc ..si joc in continuare ..
cei drept cand ajung acasa nu ma mai pot misca ...dar atunci ..in timp ce joc nu ma simt deloc obosit

ceva concret:


vineri aflu un raspuns pt sambata sau duminica ..si cum am aflat il scriu aici .
voi il vedeti si in fct de programul vostru ...raspunde-ti sau nu strigatului de chemare la lupta :P

Raptor
26th January 2005, 22:50
"Raspundeti" ... :)

Anyway... eu raspund oricum... doar sa mai pot sa ajung acasa :D

Sper sa venim cat mai multi si daca se poate chiar sa facem o echipa si sa o inscriem in onoare sau undeva. PM

Mihai
26th January 2005, 22:50
Exact asta ziceam si eu! Recordul meu este ca am stat odata cand eram in liceu de la 7:30 (ca atunci aveam sportul) pana la 19:30 (cand se termina programul la liceu) in sala de sport! Nu am jucat continuu, adik poate am facut pauza de juma de ora, dar oricum pot sa zic ca am jucat toata ziua:D

nr15
26th January 2005, 22:52
Vadime, ce zici de ideea mea?? Facem o echipa din cei care intra pe aici ... producem niste echipament cu "www.onlisnesport.ro" si iesim pe piatza! ne inscriem in onoare, facem rost de o sala pentru antrenamente ... si ne intilnim si noi in uikenduri la o miutza ...

Astept idei si pareri! Hai pa!




oameni buni !!!!!1 am o veste buna zic eu ..

daca propunerea de mai sus ma e valabila ..
atunci ( in proportie de 90%) eu am de unde sa fac rost de o sala in care sa facem antrenamente cel putin o putin o data pe sapt ( sala e a unei cunosinte si deci ne vom putea intelege la o suma de bani mult mai mica decat daca ar fi sa inchiriem de la "stat"
am vb la tel cu 5 min inainte sa scriu acest mesaj ...
eu unul chiar vreau sa participi la "creearea " unei noi echipe...
am mai si jucat vreo 3 ani prin onoare ...deci stiu cum stau treburile pe acolo
sambata daca jucam ...vom afla si mai multe date ..
eu pana acum am jucat acolo gratis ..dar era vb doar de "miuta" intre caiva oameni de fiecare data altii ...si de acea zic ca daca facem ceva organizat ..va trebuii sa dam niste bani
oricum una peste alta ..eu sunt pt
cine se baga

Raptor
26th January 2005, 22:56
Eu ma bag. Oricum, ar fi super sa se poata. Si bineinteles ca am plati o "oarecare" suma de bani, ca doar nu suntem nesimtiti. In orice caz, sa fie o suma... ummmm... "rezonabila". Mai ales ca unii din noi nu avem nici o sursa de venit!

Anyway, important e initial sa ne intalnim sa vedem cine, ce, cum, ce poate, la ce e bun. Etc.

nr15
26th January 2005, 23:00
cine stie ...daca il convingem sa se bage si el in echipa ..poate o sa o lase mai moale cu banii :D
desii ..eu am jucat de cateva ori cu el ...si ...faza naspa e ca ...e cum se mai spune in basket " moale" desi are vreo 27-28 de ani

dintre cei care a-ti spus ca va bagati ...care a mai jucat basket organizat ...si unde ?

rasheedkpenny
27th January 2005, 10:43
Pai cam toti au mai jucat pe undeva... asa ca nu e problema! :) In WE nu stiu daca o sa ajung... dar cine stie?!!?

nr15
27th January 2005, 10:47
hahahahahah ...toti in afara de raptor :P:)):P:P:P):))P:)
asta daca nu m-a mintit :D

Mihai
27th January 2005, 12:15
Nici eu nu am jucat nicaieri (organizat), tu ce intelegi prin jucat organizat???

nr15
27th January 2005, 12:40
la o echipa ..intr-o divizie ..cu antrenor , arbitraj , antrenamente

Mihai
27th January 2005, 12:46
Deci clar nu am jucat nicaieri atunci! Dar eu cred ca fac fata! Poate la conditie fizica stau mai prost :D, prost rau adica:ok:
PS: Nr15 ziceai ca pui si tu pozele alea pe site...

Cainele
27th January 2005, 12:56
Eu am jucat in echipa liceului...:D

nr15
27th January 2005, 13:27
da am zis ca le pun dar nu am gasit acel thread unde sa le pun ..asa ca am lasat-o balta ..daca imi zici tu unde ..le atasez

Mihai
27th January 2005, 13:31
La diverse->Poze cu forumistii!!!

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2681

Raptor
27th January 2005, 15:20
A, eu am jucat pentru echipa liceului (cica) (bine ca nu ma baga ca era(u) cam idioti, cica driblez prea mult si alte alea, va zic eu ce si cum cand jucam) si pentru echipa Politehnicii... adica am participat la vreo 2 antrenamente si am fost... well... "kicked out"... :D... ca cica nu arunc cum vor ei si ca nu stiu "nu stiu ce skeme care ar trebui sa le stiu" (de parca m-as naste basketbalist sau whatever).

Oricum, o sa vedem noi ce si cum... pm

nr15
27th January 2005, 15:51
lasa-ti baieti ca scheme de basket ..stiu eu pt vreo 3 echipe :P
ideea e sa ne vedem odata mai multi

thekobe
27th January 2005, 15:56
pai te-au dat afara ca nu stiai boomerangu

Raptor
27th January 2005, 16:05
Ba... skeme de joc si de antrenament, nu reflectoare si slip-n-slideuri ca alea le stiu pe de rost. In schimb I'm lacking at the others...

nr15
27th January 2005, 18:13
eu chiar ma refeream la scheme mai simple sau mai complicata de aplicat in timpul unui atac ...in timpul meciului ./.

rasheedkpenny
27th January 2005, 18:25
Sau chiar in aparare... it's not all about the offense, caus' the defense wins the game! :)

Mihai
27th January 2005, 18:31
Ce imi place mie de voi ca deja vorbiti deja de strategii, de divizia de onoare...etc. Intai sa ne strangem noi si dupa aia vb!:D

Raptor
27th January 2005, 20:46
Corect. Nu eu am inceput sa scriu de boomerange... :D

uti2102
27th January 2005, 21:56
Oameni buni zicetzi clar cum, cand shi unde ! :drak: Am zis ca vin shi ma tzin de cuvant. Macar o data, sa vad cum sta treaba, cum statzi in "ale coshului" shi dak avetzi nevoie de mine. :P

nr15
28th January 2005, 12:40
sambata la ora 3 la statia de metro gorjului
cine vrea detalii sa scrie aici ..sau sa ma sune la
0721249845 valentin

ala micu
27th March 2005, 20:25
dac veniti si prin oradea sa ma luati si pe mine deoarece as face treaba buna :)

Raptor
26th August 2005, 16:04
Domnilor, mai avetzi vreo idee daca se mai poate face ce stipuleaza titlul acestui thread?

Se poate face o echipa care sa fie inscrisa intr-un campionat orashenesc or anything like that (din care sa facem noi parte)?

MadSkillz
26th August 2005, 16:15
trebuie organizare, si nu excelez in acest domeniu

Bicinigar
26th August 2005, 16:18
pentru ashea ceva tre sa facetzi un oarecare CIS (parca inseamna certificat de identitate sportiva, sau ceva asemanator)
oricum pentru orice fel de detalii va pot ajuta sau indruma :P

Raptor
26th August 2005, 16:18
Dar excela userul tolstoievski... care a fost gonit cu ceva vreme de pe forum...

nr15
26th August 2005, 21:13
si mie imi place mult ideea ...dar ar trebuii intr-adevar cineva care sa stie/ sis a aibe timp sa umble sa obtina toate aprobarile de care ar avea nevoie o echipa

Raptor
26th August 2005, 21:48
pentru ashea ceva tre sa facetzi un oarecare CIS (parca inseamna certificat de identitate sportiva, sau ceva asemanator)
oricum pentru orice fel de detalii va pot ajuta sau indruma :P

Si cum esti si antrenor... sa ne antrenezi :D

PS. Am auzit ca ti-ai facut echipa si ca o antrenezi tu. Asa e? :yeah:

Sharkie
26th August 2005, 23:17
Echipa asta ar fi cu jucatori numai din Bucuresti sau "Worldwide" (:D) ? :)

Bicinigar
29th August 2005, 01:40
nope
ash vrea k patronul "clubului" sa mai faca o echipa in care sa joace tinerii care nu prind echipa mare , dar totushi sa nu jucam cu "tinerii" deja existentzi la club

Madrid4EVER
7th December 2005, 20:53
E o idee buna!Eu as veni(DAR NU SE POATE)-joc la ekipa
Am 1.83,
73 kg
calitati:Dribling,pase bune,3 puncte,patrunderi
defecte:aparare
Dar stau un Brasov

Danila
7th December 2005, 22:46
gad damn!!! another one!!!

Raptor
8th December 2005, 00:30
Eu am auzit ca te face Danila. Mi-a zis mai demult. Eu nu-l cred, ca oricum nu-i place branza.