PDA

View Full Version : Otelul Galati - FC UNIREA



MaPaX
18th April 2004, 16:55
Duminica, 25 aprilie, ora 16:30 UNIREA se va deplasa la Galati pentru a juca impotriva Otelului! Meciul va fi transmis in direct pe NationalTV!

Hai UNIREA, tu esti IUBIREA, Hai UNIREA, VICTORIE!
U-NI-REA
U-NI-REA

ADelPiero
18th April 2004, 17:47
meci greu ..
0-2 asa :D (2x Galdean)
2 boabe date pe contraatac :ok:

ultra_alba
18th April 2004, 20:56
batem cu 2-1.Forza Unirea!!!

HaoTic
19th April 2004, 12:13
Greu de dat un pronostic. Otelul a luat numai 18 goluri, dar a dat si numai 17.
Daca-si revin Galdean si Iuri putem scoate mai mult decat o remiza, altfel cred ca vom aborda partida tot pentru un egal.
Ar trebui sa gandim ca nu mai avem nimic de pierdut, numai de castigat.
Nu stiu cat de motivati o sa mai fim dupa ce-am scapat de retrogradare.
Pronostic 0-0.

nicu.rau
19th April 2004, 19:20
Hai Unirea!!!
Daca aveam un pic de noroc...otelu-Unirea:1-2

nicu.rau
19th April 2004, 19:22
Era sa uit...HAI UNIREA!!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

MaPaX
21st April 2004, 15:11
Fl. Cotora, Ţurcaş, Paleacu, Iurişniţi şi Ov. Maier, incerţi pentru Galaţi

La şedinţa de pregătire de miercuri dimineaţă, portarii Fl. Cotora, nevralgie Arnold, contuzie posttraumatică, suferită în repriza întâi a meciului cu FC Naţional, Ţurcaş, răcit, Paleacu, răcit, de altfel a şi părăsit şedinţa de pregătire, Ov. Maier, gripat şi Iurişnişţi, cu fractură la umăr suferită în urmă cu trei etape, nu s-au antrenat, însă antrenorul Alex Pelici este încrezător în recuperarea acestora până la ora meciului de la Galaţi. "În afară de situaţia în care se află cei doi, mă mai confrunt cu o problemă pentru jocul de duminică. Bumb, Iurişniţi, Găldean, D. Miclea, Ov. Maier şi M. Stanciu sunt la limita suspendării pentru cumul de cartonaşe galbene şi trebuie să vorbesc cu ei, deoarece este foarte important, pentru binele echipei, ca nici unul să nu fie avertizat în întâlnirea cu Oţelul, pentru a-i avea în teren şi în următoarea etapă, când vom întâlni pe FCM Bacău", a afirmat tânărul tehnician al Unirii. De altfel, Iurişniţi a rămas stupefiat la auzul diagnosticului şi a început deja un tratament cu unguente, în vreme ce cei doi goalkeeperi afirmă că vor face tot ceea ce depinde de ei pentru a fi apţi de joc, în caz contrar, în lot urmând a fi cooptat tânărul portar al Zlatnei, Mincă. În altă ordine de idei, ardelenii au prevăzut jocul şcoală în această după-amiază pe Stadionul "Cetate", vineri fiind prevăzută o nouă şedinţă de pregătire, urmată de recuperare, la Buşteni, în Complexul "Savinex", proprietatea lui Emanoil Savin, preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Unirea.

HaoTic
22nd April 2004, 08:41
Trebuie sa schimb ziarul "Unirea", ca nu-i cu stirile la zi.
Nasol moment pentru doctorul echipei.

ADelPiero
28th April 2004, 16:24
3-0 .. mai putem comenta ceva ? eu zic ca Nu

Edward32456
9th May 2004, 00:10
Blat
Jucatorii lui unirea au fost platiti dar nu ma supar ca stiu ca nu va retrograda!

Hai Unirea

ADelPiero
10th May 2004, 00:33
interesanta afirmatie :)
eu nu stiu nik .. daca nu stiu ce s`a intamplat nu comentez