PDA

View Full Version : Ce echipe credeti ca vor retrograda anul acesta?



Catalanul
18th April 2004, 16:47
Ce echipe credeti ca vor retrograda anul acesta?

Tamy
18th April 2004, 17:43
In primul rand as vrea sa retrogradeze gloria dar vad ca va fi cam greu. Cred ca vor retrograda ORADEA (din pacate), FC Arges si Petrolul!!!

ADelPiero
19th April 2004, 00:09
Oradea ... :( sincer imi pare rau ...

fia
19th April 2004, 05:01
Eu cred ca Oradea, Arges si Ceahlaul

Dei
19th April 2004, 11:21
Oradea, Arges si Brasov

darkman
19th April 2004, 13:53
Oradea pica mai mult ca sigur. Ceahlaul nu prea cred ca mai pica de cand a venit Lacatus antrenor. As vrea sa pice Bacaul sa i se dea peste nas lui Sechelariu, acest hot care se crede pe vremea lui Ludovic al XIV-lea si crede ca el este statul acolo.

Catalanul
19th April 2004, 16:41
Spuneti raspunsurile voastre aici!

vasile314tzurka
19th April 2004, 16:50
nu stiu ce sa spun. cred ca argesul ar fi prima candidata. a doua este fara doar si poate rapid.

radhoo
19th April 2004, 17:28
argesul, fc oradea si rapid

radhoo
19th April 2004, 17:31
Petrolul, Gloria si FC Brasov (care sper va pierde la Oradea in ultima etapa in derby-ul retrogradarii, intr-un meci pe viata si pe moarte)

Ravelly
19th April 2004, 17:45
Oradea, Arges si Bistrita (da Doamne!)

stiinta is the
19th April 2004, 20:47
bogdan buna intrebare!
dar din cate stiu nu cred ca poli se afla printre ele!

stiinta is the
19th April 2004, 20:51
cred ca fc oradea si dupa aceea ar veni rapidul mai ales in retur,manaca bataie de la toti,sa vezi cum ii da afara pe stancu si pe rada :evil:
HAI CRAIOVA! /hello /hello /hello

vadergrd
19th April 2004, 21:43
Klar Rapid

Sinn Fein
20th April 2004, 14:49
Cum sa pice mai Gloria? Echipa aia e "eterna"...:)) Pica Oradea, Petrolul si Bacaul

fia
20th April 2004, 17:13
Pai unde este mai oameni buni varianta corect in poll? Adica Rapid?

valys
20th April 2004, 17:17
Oradea ,Petrolul, Gloria

Darkslowstar
20th April 2004, 17:32
Chiar! Si eu as fi votat mai curand Rapidul :drak:

alx_ro
20th April 2004, 19:57
Oradea, Petrolul, Arges

ady_azzuro
20th April 2004, 23:54
argesul a fost cea mai slaba echipa

Kidu
21st April 2004, 00:47
Gloria. Nu stiu de ce pe ei i-ai excclus din vot ?!

Kidu
21st April 2004, 00:51
Argesul, desi nici Petrolul sau rapidul nu sunt prea departe.

Mariusmadmax
21st April 2004, 02:39
Ceahlaul , Gloria , Farul , Petrolul , Apullum , Oradea - satelitii ... :D

Mariusmadmax
21st April 2004, 06:22
Rapidul !

DJ Klaus
21st April 2004, 10:06
Brasovul

alx_ro
21st April 2004, 16:26
Argesul,dar si brasovul si bacaul...

Catalanul
21st April 2004, 18:16
Gloria. Nu stiu de ce pe ei i-ai excclus din vot ?!

pentru ca ei nu vor pica :headbang: cuma fac numai blaturi...

Padrino
21st April 2004, 18:22
bai madmax, echipele pe care le/ai numit tu „sateliti“ nu sunt si nici nu vor fi vreodata. steaua poate fi numita un satelit al noii limbi romane, acolo unde cuvintele capata alt inteles, fiind rostite cu atata intonanta. Tineti capul jos ca nu cumva sa va loviti de saivan, aa, tavan . sa fiti iubiti

Pustoai-k
21st April 2004, 18:29
Am votat Petrolul Ploiesti..... :ciocan:

iulian
21st April 2004, 18:31
Daca era polul asta la inceputul campionatului si Rapid mergea ca acum ...pe el il votam :D

Pustoai-k
21st April 2004, 18:34
Nu am votat nimic!Pt ca echipa cea mai slaba nu este pusa acolo.....cred ca Rapid este cea mai slaba echipa chiar daca suntem pe locul 3 dar nu jucam nimic... :( :( :(

Pustoai-k
21st April 2004, 18:39
Daca era polul asta la inceputul campionatului si Rapid mergea ca acum ...pe el il votam :D


hmm.......NICIODATA nu se va mai intampla ceea ce s-a intamplat cu mult timp inainte! :rosu:

corinutza_88
21st April 2004, 19:27
nu prea ma intereseaza cei care vor retrograda anul asta intrucat nici unul nu este dusmanul de moarte al "universitatii craiova" dar cred ca va retrograda oradea si arges!
nu shtiu ,poate ca gresesc dar mai e pana la finalul campionatului si se pot intampla multe anul asta!cred ca acesta intrebare si-ar avea rostul mai spre sfarsitul campionatului!ASTA E PAREA MEA!

maryuss_mau
22nd April 2004, 09:59
as zice ca Oradea este, iar argumentele sunt: Petrolul a pieerdut un singur meci in retur, iar pe argeseni i-a salvat putin prezenta in Cupa Romaniei;

maryuss_mau
22nd April 2004, 10:02
va fi o lupta interesanta, dar cred ca vor pica Oradea, Arges si Gloria; oricum multe se pot intampla pana la sfarsit, si echipe cu situatie mai buna in clasament pot avea emotii in ultimele etape;

ADelPiero
28th April 2004, 00:14
petrolul cu oradea ...

fia
28th April 2004, 05:07
Pai Oradea e deja retrogradata, mai sunt de stabilit 2. Si eu cred ca va fi o lupta stransa.

fanfotbal
28th April 2004, 15:36
gloria nu pica niciodata... vor pica oradea,arges si.........petrolu

Padrino
28th April 2004, 16:23
Daca Argesul nu ia puncte in etapa asta cu siguranta se va alatura echipei din Oradea. Iar pentru a treia echipa lupta se da intre Ceahlaul, Farul, Brasov si Petrolul.

Cucu
28th April 2004, 17:24
pacat de oradeni

Sinn Fein
29th April 2004, 19:18
oradea e dusa.....sper ca noi sa scapam...
FORZA VIOLA

Catalanul
1st May 2004, 12:22
rapidul si fc arges

SVensson
1st May 2004, 16:49
Oradea!! Va retrograda si imi pare sincer rau. Chiar daca sunt galatean si nu ar trebui sa imi placa de ei. Asta e

ADelPiero
1st May 2004, 23:31
Bacaul ... dupa meciul cu Unirea Alba Iulia ... nu poti sa zici ca este echipa de Diviza A :ok:

SVensson
2nd May 2004, 15:24
Oradea 100 % in "B", ptr. celelalte locuri se "bat" Arges, Petrolul, Bacau.

Padrino
2nd May 2004, 16:41
Ceahlaul a „reusit“ un egal cat o retrogradare. Sunt curios care vor fi rezultatele echipei lui Stefan in meciurile urmatoare, insa tare ma tem ca va face cunostinta cu divizia B.

Sinn Fein
3rd May 2004, 17:17
e posibil sa se si vrea ca ceahlaul sa mearga in B.
n-ar fi rau.

leveu
3rd May 2004, 19:54
oradea (din pacate) si as dori sa pice dinamo steaua rapid si national :evil:

leveu
3rd May 2004, 20:08
DINAMO :rosu:

SVensson
3rd May 2004, 21:41
Oradea a cazut dupa meciul cu Steaua, urmatoarele care imi doresc eu sa cada sunt Ceahlaul, Arges, si Petrolul.

Sinn Fein
4th May 2004, 11:45
Cu sase etape inaintea finalului de sezon - runde in care fiecare echipa va juca trei meciuri acasa si trei "afara" - grupul echipelor care fug de ocuparea ultimelor trei locuri, cele retrogradante, s-a delimitat clar in clasament. De la locul 9 in jos, din spatele Otelului Galati - pe care punctul de la Piatra Neamt a indepartat-o definitiv de zona minata -, toata lumea e cu sufletul la gura.
De ce e "condamnata" Oradea?
Cea mai grea situatie, una aproape imposibila, e cea a echipei din Oradea. Chiar si in cazul ei insa mai sunt sperante si de aceea nu intelegem de ce aceasta formatie e "condamnata". Oradenii au doua deplasari in fata unor contracandidate la locurile nedorite de nimeni, la Constanta si Bacau, si daca ar crede in sansa lor ar putea inregistra rezultate care sa complice situatia adversarelor si sa o simplifice pe a lor. Acasa va disputa trei meciuri abordabile, in care pot obtine maximum de puncte, asa ca Oradea nu ar trebui sa abandoneze si sa se pregateasca deja de "matineu". E clar, situatia este dramatica, dar nu una fara iesire, nu una fara scapare.
Vor conta mult
meciurile directe
Daca in lupta pentru titlu nu vom mai avea o disputa directa Dinamo-Steaua, "sentinta" urmand a fi data de jocul partidelor indirecte, in subsol situatia e mult schimbata. Ultimele sase runde programeaza jocuri ce se anunta incendiare intre formatiile angrenate in lupta de supravietuire, meciuri ca FC Brasov-Petrolul, FCM Bacau-Ceahlaul (etapa 25), FC Arges-FCM Bacau (26), Farul-Ceahlaul, FCM Bacau-FC Oradea (27), FC Arges-Farul, Petrolul-Gloria, Ceahlaul-FC Brasov (28), Farul-FC Oradea, FC Brasov-FC Arges (29), FC Oradea-FC Brasov (30) putand duce de la agonie la extaz oricare dintre cele opt echipe implicate. Toate aceste meciuri sunt unele "de sase puncte", cum se spune, "aur curat" pentru cel care nu pierde in deplasare si cosmar pentru gazdele care nu se pot impune...
Moldova, cea mai vizata
Ceahlaul Piatra Neamt si FCM Bacau sunt doua dintre cele mai vizate echipe in "caruselul" retrogradarii. Ambele au un program foarte greu in continuare iar dezavantajul bacauanilor este si acela ca - probabil, pana la finalul sezonului - nu il mai au pe tanarul Andrei Cristea, care s-a operat recent in Germania. La randul lor nemtenii joaca in ultima etapa acasa cu Dinamo si cum lupta pentru titlu se anunta dura pana la final ar fi posibil ca acela sa fie un joc decisiv pentru ambele formatii.

Romania Libera, 04.05.2004

vladi
4th May 2004, 14:39
Oradea a cazut dupa meciul cu Steaua, urmatoarele care imi doresc eu sa cada sunt Ceahlaul, Arges, si Petrolul.

Ce cauta Otelul in Divizia A ?;-) Sau ati uitat prea repede cum s-a terminat sezonul trecut pentru voi :rosu: ..din cite imi aduc eu aminte va cam :headbang: dupa meciurile cu Oradea..sau ai uitat ?:-) Oricum, felicitari, cu echipa de acum ati fi cistigat in Divizia B si ati fi promovat onorabil in Divizia A dupa doar un an ... :drak: :drak: :drak:

Sinn Fein
4th May 2004, 15:14
Ce cauta Otelul in Divizia A ?;-) Sau ati uitat prea repede cum s-a terminat sezonul trecut pentru voi :rosu: ..din cite imi aduc eu aminte va cam :headbang: dupa meciurile cu Oradea..sau ai uitat ?:-) Oricum, felicitari, cu echipa de acum ati fi cistigat in Divizia B si ati fi promovat onorabil in Divizia A dupa doar un an ... :drak: :drak: :drak:


HE HE HE!!!!
MIE CHIAR IMI PLACE OTELUL!!!!
(O FI AUZIT CINE TREBUIE DE LA EI? ALOO, DOMNU, NE PLACE DOMNE OTELU, VREM SI NOI UN PUNCT MACAR ... :yeah: :yeah: )

SVensson
4th May 2004, 21:27
Bravo Vadi, ce a fost a fost, ce va fi va fi. Asta e. Oradea au avut mai multa ambitie atunci. La noi a venit Cartu. Si te asigur ca in urmatorii 10 ani ceea ce s-a intamplat anul trecut nu se va mai intampla. Si in acesti 10 ani vom lua 2 cupe ale Romaniei si un campionat.

fia
5th May 2004, 12:54
DINAMO :rosu:
Si d-aia e pe primul loc.. foarte obiectiv gandit :mda:

fia
5th May 2004, 13:25
Bravo Vadi, ce a fost a fost, ce va fi va fi. Asta e. Oradea au avut mai multa ambitie atunci. La noi a venit Cartu. Si te asigur ca in urmatorii 10 ani ceea ce s-a intamplat anul trecut nu se va mai intampla. Si in acesti 10 ani vom lua 2 cupe ale Romaniei si un campionat.
In ce an luati campionatul?

Catalanul
8th May 2004, 15:51
in meciul de diseara din bacau sper sa se decida care echipa sa retrogradeze
sper sa fie cheahlaul ''chiatra'' nemt!!!

SVensson
10th May 2004, 02:11
Ba a batut Oradea la National. Dar tot in "B" se duce pentru ca miercuri ceea ce a castigat la Bucuresti pierde cu noi. Si in plus e un meci de razbunare pentru Otelul. Daca ei ne-au batut la baraj, noi ii batem in campionat si ii ducem inapo in "B" unde le este locul.

Kidu
10th May 2004, 15:07
Sincer as vrea sa se salveze Oradea. Sunt multi altii acolo care nu isi merita locul. Echipe cum ar fi: Ceahlaul, Bistrita, Bacaul, Otelul.

SVensson
10th May 2004, 22:00
:)) The Kid. :)) :)) Daca te referi la ceea ce s-a intamplat anul trecut cu fuziunea sa stii ca ai dreptate. In orice caz anul acesta promovam din nou cu actuala echipa pe care o avem.

Magnum1
12th May 2004, 15:40
Pacat de Oradea :( , insa m-as bucura sa cada Bacaul si Ceahlaul..ca sunt satul de atatea echipe din Moldova..si mai intra si Poli Iasi...si (inca) una din Bucuresti...Sportul....parca facem campionat cu Bucurestiul si cu Moldova..e prea de tot!!!

Ultras
13th May 2004, 13:42
Pacat de Oradea :( , insa m-as bucura sa cada Bacaul si Ceahlaul..ca sunt satul de atatea echipe din Moldova..si mai intra si Poli Iasi...si (inca) una din Bucuresti...Sportul....parca facem campionat cu Bucurestiul si cu Moldova..e prea de tot!!!

Pai daca valoarea echipelor din ungurime tinde spre 0, ce ai vrea? Poate o Divizie A speciala pentru jucatori intr-un picior!

SVensson
13th May 2004, 13:45
Deci s-a mai clarificat situatia in coada clasamentului. Oradea a prins biletul pentru "B", ptr celelalte locuri se bat Petrolul, Bacau, Gloria, Arges si Ceahlaul. Parerea mea ca se mai duc in B Gloria si Ceahlaul. Numai bine in continuare.

Catalanul
13th May 2004, 15:59
Sper Sa Pice Ceahlaul Si Bacaul Acum Spre Final
Mai Ales Ca Ceahlaul Are De Jucat Cu Rapid Si Dinamo

jhon_goodboy
13th May 2004, 17:31
In nici un caz nu cred ca Oradea va cadea in B;vad ca a mai aparut un atacant foarte bun in echipa oradeana si se vor salva chiar daca in ultima clipa.Echipele pe care le vad eu in B din sezonul viitor sunt:Petrolul Ploiesti,FCM Bacau si FC Arges. :(

Tamy
13th May 2004, 22:17
vor retrograda petrolul ceahlaul si bacaul
oradea se va salva... sper...

SVensson
18th May 2004, 04:06
Tamy, tu la ce campionat te uiti? Oradea a cazut, Petrolul e cu un picior in "B", si pentru al 3-lea loc se "lupta" Bacau si Gloria, Arges si Ceahlaul.

simpson
18th May 2004, 14:57
Din pacate, nu cu aceleasi mijloace, in sensul in care Bacaul nu a facut nici un blat, pe cand celelalte 3...

ultravioletcanada
19th May 2004, 03:17
oradea, petrolul, bacau

iulian
21st May 2004, 12:46
Locul 14. (27 p.) FCM BACAU (Steaua - d; FC National - a; Otelul - d).

BACAU se salveaza daca obtine:

3 puncte, iar Ceahlaul pierde toate meciurile si Petrolul nu obtine mai mult de cinci puncte si FC Oradea nu strange sapte puncte;
4 puncte, iar FC Arges pierde toate meciurile sau Ceahlaul obtine doar un punct si Petrolul nu aduna sapte puncte si Oradea nu castiga toate meciurile;
5 puncte, iar Gloria pierde toate meciurile sau FC Arges obtine doar un punct ori Ceahlaul face numai doua rezultate de egalitate, iar Petrolul si FC Oradea nu castiga toate meciurile;
6 puncte, iar Brasovul obtine un singur punct sau Gloria obtine un singur punct sau FC Arges mai strange doar doua puncte sau Ceahlaul nu acumuleaza decat trei puncte si Petrolul nu castiga toate meciurile;
7 puncte, iar Farul pierde toate partidele sau FC Brasov strange doar doua puncte sau Gloria ia mai putin de trei puncte sau FC Arges acumuleaza doar trei puncte sau Ceahlaul aduna mai putin de cinci puncte;
9 puncte, iar FC National pierde toate meciurile, inclusiv disputa directa, la mai mult de un gol diferenta sau cu 0-1, sau Otelul pierde toate meciurile ori Farul strange numai doua puncte sau FC Brasov nu castiga mai mult de patru puncte sau Gloria nu acumuleaza cinci puncte sau FC Arges nu obtine doua victorii sau Ceahlaul nu aduna sapte puncte.
Locul 15. (24 p.) PETROLUL (Gloria - a; Poli AEK - a; Apullum - d).

PETROLUL se salveaza, daca obtine:

5 puncte, iar Ceahlaul pierde toate meciurile si FCM Bacau nu strange mai mult de doua puncte, iar FC Oradea nu acumuleaza sase puncte;
6 puncte, iar Ceahlaul obtine cel mult un punct sau FC Arges pierde toate meciurile si FCM Bacau nu obtine mai mult de trei puncte, iar FC Oradea nu acumuleaza sapte puncte;
7 puncte, iar Gloria pierde toate meciurile sau FC Arges castiga doar un punct sau Ceahlaul acumuleaza numai doua puncte si FCM Bacau nu acumuleaza mai mult de patru puncte, iar FC Oradea nu aduna noua puncte;
9 puncte, iar FC Brasov castiga un singur punct sau Gloria strange numai doua puncte ori FC Arges aduna trei puncte sau Ceahlaul acumuleaza patru puncte si FCM Bacau nu depaseste pragul de sase puncte.
Locul 16. FC ORADEA (Univ. Craiova - a; Farul - d; FC Brasov - a).

ORADEA se salveaza, daca obtine:

6 puncte, dar Ceahlaul pierde toate meciurile si FCM Bacau nu strange mai mult de doua puncte, iar Petrolul nu aduna mai mult de cinci puncte;
7 puncte, in timp ce Ceahlaul castiga un singur punct si FCM Bacau nu acumuleaza mai mult de trei puncte, iar Petrolul mai mult de sase;
9 puncte, iar FC Brasov pierde toate partidele, inclusiv intalnirea directa la doua goluri diferenta sau un singur gol, dar cu scoruri de la 2-3 in sus, sau Gloria pierde toate meciurile sau FC Arges obtine un singur punct sau Ceahlaul nu strange decat trei puncte. De asemenea, FCM Bacau nu trebuie sa ia mai mult de cinci puncte, iar Petrolul nu "are voie" sa castige toate meciurile.

Catalanul
25th May 2004, 22:01
deja se stiu echipele
ORADEA (din pacte) BACAU :yeah: si PETROLUL :)

Edgar
26th May 2004, 13:28
In caz de egalitate, ce primeaza: rezultatele directe sau golaverajul?

fia
26th May 2004, 13:34
rezultatele directe stiu eu. Si daca sunt mai multe se face un clasament cu meciurile dintre ele, dar nu cred ca o sa fie cazul.

Edgar
26th May 2004, 15:17
16. Oradea 23p 34 - 45 (Farul - d, Brasov - a)

Se salveaza daca:

Bate Farul (d) si Brasovul (a).
Ceahlaul pierde cu Rapid (d) si Dinamo (a).
Petrolul obtine maxim 4 puncte din meciurile cu Poli AEK (a) si Apulum (d).
Bacaul obtine maxim 2 puncte din meciurile cu National (a) si Otelul (d). Cand Bacaul obtine 2 puncte, ajung 3 echipe la egalitate cu 29 de puncte: Ceahlaul, Bacaul si Oradea. Se face un clasament in 3 pe baza directelor -> Oradea se salveaza.
Retrogradeaza Ceahlaul, Bacaul si Petrolul.

15. Petrolul 24p 33 - 49 (Poli AEK - a, Apulum - d)

Se salveaza daca:

Bate pe Poli AEK si pe Apulum, deci ajunge la cota 30 de puncte.
Bacau obtine maxim 3 puncte -> maxim 30 de puncte
Ceahlaul obtine maxim un punct -> maxim 30 de puncte.
Daca se ajunge la egalitate in 3 sau in 2. Petrolul e avantajata de rezultatele directe.
Retrogradeaza Ceahlaul, Bacaul si Oradea.

14. Bacau 27p 25 - 40

Se salveaza daca obtine:

* 3 puncte, iar Ceahlaul pierde ambele meciuri si Petrolul obtine maxim 4 puncte.
Retrogradeaza Ceahlaul, Petrolul si Oradea.

* 4 puncte, iar Ceahlaul obtine un singur punct din ultimele 2 meciuri.
Retrogradeaza Ceahlaul, Petrolul si Oradea.

* 6 puncte, iar Ceahlaul obtine mai putin de 4 puncte.
Retrogradeaza Ceahlaul, Petrolul si Oradea.

* 6 puncte in conditiile in care Argesul pierde ambele meciuri, Farul pierde ambele meciuri, iar Ceahlaul castiga ambele meciuri. Ajung 3 echipe la egalitate cu 33 de puncte. Clasamentul directelor avantajeaza Bacaul.
Retrogradeaza Argesul, Petrolul si Oradea.

unirea
26th May 2004, 15:41
ma?nimeni nu s-a gandit ca pana la urma va retrograda UNIREA ALBA IULIA! si asta din cauza federatiei! si a mafiei!SUNT CURIOS DACA SI PE POLI IASI,SPORTUL SI JIUL(SATU MARE SAU CFR) II VOR RETROGRADA CA NU INDEPLINESC UNDELE CONDITII!