PDA

View Full Version : In ce compartiment ar trebui sa se intareasca Interul?



BoboCosta
15th April 2004, 21:12
Inter urmareste multi jucatori si se pare ca va fi revolutie la vara.Vor pleca gamarra,breche,kily,van der meyde,cruz,farinos,helveg,okan si vor trebui sa se intareasca la fel de mult. In ce compartiment are nevoie urgent Inter de un jucator? Eu zic ca ne trebuie un fundas central inalt si un mijlocas defensiv dar creativ

inter
15th April 2004, 21:20
bey , fai si tu un pool cu mai multe optiuni, altfel sunt nevoit sa-ti sterg o parte din mesaje:D:D
ce draq esti interist :D:D

BoboCosta
15th April 2004, 21:41
Multumit acum?

cocomic
17th April 2004, 06:32
Eu zic ca ne trebuie un fundas central inalt si un mijlocas defensiv dar creativ

eu zic ca fundasul mai trebuie sa fie si blond iar mijlocasul sa stie sa cante la chitara...

:D

nu echipa e de vina, nici antrenorul... ci atmosfera si mentalitatea... bucuria de a juca, prietenia dintre jucatori... parerea mea este ca la inter nu se creaza o atmosfera propice performantei... pentru ca jucatori buni au fost cu nemiluita in ultimi ani... antrenori de asemenea... interesant este ca la un anumit punct aproape toti se plafoneaza...

tot timpul m-am intrebat ce poti spune jucatorilor tai cand esti antrenor la milan, inter, real madrid... ce poti sa-i mai spui lui zidane... ronaldo.... referitor la joc... de aici convingerea mea ca un antrenor la o echipa mare trebuie sa fie in primul rand un bun psiholog... si un bun 'impaciuitor'...

Delia
17th April 2004, 17:18
Fundas central inalt avem: Materazzi ole'/OLE/ , care uneori mi se pare mai bun decat napoletanul juma' de buletin Cannavaro. Din pacate, Killerazzi are alte probleme.... :evil:

Sa lasam mai bine glumele... Partial sunt de acord cu Cocomic. Atmosfera si mentalitatea conteaza foarte mult, la fel si omogenitatea, relatiile de joc care se formeaza in timp. Insa despre ce relatii de joc poate fi vorba, daca noi nu jucam de 2 ori cu aceeasi echipa?
Atmosfera? S-a mai scris mult si despre asta si am discutat si noi pe thread-ul Interului, atunci cand se zvonea ca Hector Cuper era prinicpalul vinovat. Cred ca toti va amintiti declaratiile lui Ronaldo, Di Biagio, Conceicao... Acum Cuper nu mai e, sa fie de vina Zaccheroni? Nu prea cred... As zice ca jucatorii nostri sunt foarte rasfatati si nu pun osul! :mda:
Eu zic ca vina e impartita, jucatorii nu-s nici ei usa de biserica, antrenorul(oricat de bun ar fi lotul pe care il are la dispozitie) conteaza foarte mult, conteaza ce-i pune sa joace; asta s-a vazut si in cazul lui Real, individualitatea nu e suficienta, trebuie sa joci ceva si sa stii sa-ti impui jocul in fata adversarului.
Momentan nu stiu cine as vrea sa vina, i-am transferat pe Stankovic si Adriano si am crezut ca locul IV nu va fi o problema. Cu toate astea, Parma si Lazio au mers foarte bine, iar noi o sa avem de luptat...

realmadrid.com
18th April 2004, 12:29
sa scimbatzi echipa si antrenorul:):):)

Pancone
19th April 2004, 12:14
Eventual si stadionul si orasul :cool:

BoboCosta
19th April 2004, 22:08
Ptr ultimii doi useri care au postat:mai intai uitati-va la echipele voastre cum merg si apoi comentati de INTER-cea mai iubita echipa straina din Romania-
Avem cel mai frumos stadion din lume iar de oras nu mai zic
Daca maine ar juca Inter cu real v-am bate lejer.Cat de juve i-am batut de doua ori in campionat,iar in cupa ne-au scos cu arbitrii
FORZA NERAZZURRI!!

Delia
19th April 2004, 23:35
Daca maine ar juca Inter cu real v-am bate lejer.Cat de juve i-am batut de doua ori in campionat,iar in cupa ne-au scos cu arbitrii
FORZA NERAZZURRI!!

Draga BoboCosta, hai sa nu ne hazardam, sa nu vorbim discutii... Eu m-as fi multumit cu eliminarea lui Marseille, sincer.
Cat despre Cupa, asta e... Nu imi place sa comentez arbitrajele, am mai spus-o.

inter
20th April 2004, 09:30
Dumitrescu si Pancone sunteti off-topic, la urmatoarea "abatere".... vine avertismentul!

Pancone
20th April 2004, 09:58
Abatere din punctul tau de vedere insa tu fiind moderator poti afirma acest lucru .

makchy
20th April 2004, 11:28
Sa nu va mirati daca din vara antrenorul lui Inter va fi Lucescu.Este omul potrivit la locul potrivit.In perioada cu Ronaldo la Inter,cat a fost antrenor IL LUCE,a fost sapat de "vedete",dar tinand cont de foarte buna prietenie dintre Moratti si Luce....In Turcia a aratat ca este un mare antrenor(daca mai era nevoie)

makchy
20th April 2004, 11:33
De dimineata la stirile sportive de la Pro TV,s-a anuntat ca Rapid strange bani sa-l aduca pe Lucescu antrenor.Spuneau ca i-ar oferi un milion de parai pe an sa vina la rapid,dar nu cred ca exista club in Romania care sa-i ofere atatia bani lui IL LUCE.Si parerea mea este ca nu "merita "sa antreneze in tara.Dar tinand cont de sentimentalismul lui Lucescu si de prietenia lui cu Copos,s-ar putea sa vina si pe bani mai putini.

BoboCosta
20th April 2004, 14:06
ptr delia e mesajul asta:Sa stii ca nu m-am hazardat deloc cand am scris acele randuri.
pe real ii bate orice echipa serioasa si bine a zis in vara managerul lui bayern: real e o echipa de marionete.

Delia
20th April 2004, 17:08
BoboCosta, inteleg ce-ai spus si sunt de acord ca Realul nu e asa de "inspaimantator" cum pare(s-a vazut asta, nu?), insa conteza sa bati atunci cand trebuie, in ziua Z, la ora h. :evil: Ceea ce noi am si facut candva, daca stii la ce ma refer... :) Eu ma gandesc in primul rand la problemele noastre si la cei pe care ar fi trebuit sa-i batem... Problemele altora ma intereseaza prea putin.

Oricum, n-are rost sa ne plangem acum de mila, sa vedem ce va fi la anul...

Numai bine! :yeah:

IlMILAN
20th April 2004, 18:33
Ptr ultimii doi useri care au postat:mai intai uitati-va la echipele voastre cum merg si apoi comentati de INTER-cea mai iubita echipa straina din Romania-
Avem cel mai frumos stadion din lume iar de oras nu mai zic
FORZA NERAZZURRI!!
:happy :happy :happy :happy
Inter(the man) de unde l-ati luat pe Bobo...e simpatic foc...
Deci eu sa inteleg ca pe langa faptul ca Inter e cea mai iubita echipa straina de fotbal din Romania , stadionul e doar al Interului iar Milano e doar orasul Interului? :D :D

IlMILAN
20th April 2004, 18:37
Si ca sa nu iau avertisment si eu deci sa fiu offtopic parerea mea e ca la Inter ar trebui schimbata conducerea, nu e o solutie sa cumperi jucatori de super valoare fara sa ai un nucleu de conducere .....
Cred ca Luce ar face treaba la Inter.

P.S Ca o gluma, mai aveti nevoie si de un fundas inalt, bine facut , blond...danezul Laursen:p

BoboCosta
20th April 2004, 20:38
Gluma cu laursen a fost buna.
Cat despre chestia cu orasul si stadionul nu am vrut sa para asa. Doar trofeele noastre si ale voastre sunt in muzeul de la stadion.

realmadrid.com
20th April 2004, 22:28
nu stadionu ma, doar echipa:):)

Pancone
21st April 2004, 08:27
Avand in vedere ce probleme sunt cu gazonul an de an cred ca nu am fost off -topic , inter ? :)

Delia
21st April 2004, 11:21
Si ca sa nu iau avertisment si eu deci sa fiu offtopic parerea mea e ca la Inter ar trebui schimbata conducerea, nu e o solutie sa cumperi jucatori de super valoare fara sa ai un nucleu de conducere .....
Cred ca Luce ar face treaba la Inter.

P.S Ca o gluma, mai aveti nevoie si de un fundas inalt, bine facut , blond...danezul Laursen:p


Sigur ca da, tot raul pleaca de la conducere, insa cred ca BoboCosta dorea o discutie oarecum "tehnica", fara sa ne mai legam de managementul clubului.... :rolleyes:

Oricum, fundasul ala trebuie sa fie inalt, bine facut si brunet, ca sa fie pe gustul meu! :p

inter
21st April 2004, 11:27
Si ca sa nu iau avertisment si eu deci sa fiu offtopic parerea mea e ca la Inter ar trebui schimbata conducerea, nu e o solutie sa cumperi jucatori de super valoare fara sa ai un nucleu de conducere .....
Cred ca Luce ar face treaba la Inter.

P.S Ca o gluma, mai aveti nevoie si de un fundas inalt, bine facut , blond...danezul Laursen:p

pe Luce sa-l luati voi daca vi-l doriti asa de mult!

si vezi ca e un banc pe site-ul datasport :"cine a aparut primul ? oul sau galliani :drak: "

uti2102
21st April 2004, 11:56
Inter a dus-o extrem de prost in ultimii zece ani. Motivul principal nu e un anumit compartiment al echipei ci chiar conducerea clubului. Se arunca bani aiurea pe jucatori shi antrenori shi nu se reusheshte mai nimic. In plus, se intampla cam ca la Rapid : nu exista rabdare. E clar ca suporterii vor performantza in cel mai scurt timp insa dak Inter vrea sa revina printre granzi trebe sa-shi reorganizeze toata politica. In primul rand sa aduca un antrenor de valoare caruia sa-i incredintzeze reconstructzia. La cat de mare e Inter o astfel de perioada de tranzitzie nu poate dura mai mult de 2-3 ani. Dar trebuie rabdare........

inter
21st April 2004, 12:15
hmm, antrenor de valoare ...dar Lippi ce era , vreun mediocru? si a avut si timp la dispozitie!

la un sondaj facut acum vreo 4 luni pe site-ul lui Inter, referitor la cine ar trebui pus ca antrenor pe primul loc s-a situat detasat Trapattoni (amintirirle placute deh .. :D) , urmat de Cappelo........

BoboCosta
21st April 2004, 14:19
Ii dau dreptate lui inter. Lippi a fost si este un mare antrenor si nu a reusit. Cuper a facut minuni la valencia si a fost poate cel mai bun antrenor al interului de le Herrera si Trapp incoace.Dar formatia juca slab cu el la timona,iar Moratti(si nu numai el,ci si suporterii inclusiv eu) vroia spectacol.Nu 3,4-0 dar nici sa castige chinuit cum se castiga pe timpul lui cuper. Conducerea e foarte buna-parerea mea-avem cel mai tare centru de copii si juniori,inseamna ca exista preocupare si nu cred ca ar trebui schimbata. E mai mult o problema de mentalitate la jucatori(nu au castigat nimic de mult timp si presiunea asta ii apasa)
Oricum speram ca la anul sa ne fie mai bine.

uti2102
21st April 2004, 14:35
Mamah! "Avem", "batem", "cashtigam" etc.....Problema e ca nu avetzi, nu batetzi shi nu cashtigatzi. Singurul lucru care functzioneaza cu adevarat la Inter sunt suporterii shi centrul de juniori. In rest, parerea mea e ca trebuie revolutzionat totul. Dak "va inchidetzi" in ideea ca totul e ok.....(cum s-a facut in ultimii 10-15 ani) n-o sa "facetzi" nimic in continuare.....

ADelPiero
30th April 2004, 00:08
nu are nevoie de intarire :p e buna asa cum e ...
atacul .. in special Vieri .. e cel mai cel :D

Delia
30th April 2004, 10:53
De fapt, am avea nevoie de Legrottaglie... E un fundas imperial! :rolleyes: :happy :D :drak: :p

DRAGOS
1st May 2004, 10:02
Ptr ultimii doi useri care au postat:mai intai uitati-va la echipele voastre cum merg si apoi comentati de INTER-cea mai iubita echipa straina din Romania-
Avem cel mai frumos stadion din lume iar de oras nu mai zic
Daca maine ar juca Inter cu real v-am bate lejer.Cat de juve i-am batut de doua ori in campionat,iar in cupa ne-au scos cu arbitrii
FORZA NERAZZURRI!!

Esti sigur ca Inter e cea mai iubita din Romania???
Eu ti-as sugera sa te mai interesezi putin si ai grija cu lb. romana. Stiu ca e grea dar nici chiar asa!!!

Si de unde stii tu ca San Siro e cel mai frumos din lume??? Ai vazut tu toate stadioanele care exista pe Pamant??? Eu nu prea cred!!!
Cel mai fain din Europa e Stade de France sau poate Nou Camp, iar din lume este un stadion din Brazilia care are aprox. 300.000 de locuri!!!

uti2102
1st May 2004, 13:06
este un stadion din Brazilia care are aprox. 300.000 de locuri!!!

Intr-adevar. Este un stadion pentru nou nascutzi. 300 000 de patutzuri!

ADelPiero
2nd May 2004, 13:31
:) ... are nevoie de un antrenor mai batran .. si experimentat :p

BoboCosta
2nd May 2004, 20:46
Esti sigur ca Inter e cea mai iubita din Romania???
Eu ti-as sugera sa te mai interesezi putin si ai grija cu lb. romana. Stiu ca e grea dar nici chiar asa!!!

Si de unde stii tu ca San Siro e cel mai frumos din lume??? Ai vazut tu toate stadioanele care exista pe Pamant??? Eu nu prea cred!!!
Cel mai fain din Europa e Stade de France sau poate Nou Camp, iar din lume este un stadion din Brazilia care are aprox. 300.000 de locuri!!!

Sunt tare curios sa imi spui de stadionul ala de 300 00 locuri. Si crede-ma din punct de vedere al infrastructurii(chiar si al frumusetii) e cel mai tare

BoboCosta
2nd May 2004, 20:47
vroiam sa scriu 300 000 locuri

BoboCosta
2nd May 2004, 20:49
Apropo Inter e cea mai iubita echipa din romania fii linistit de asta

ADelPiero
2nd May 2004, 22:36
Apropo Inter e cea mai iubita echipa din romania fii linistit de asta

hai la pariu ca nu e !! :evil:
facem un topic cu treaba asta ... sa vezi ... ca nu e Inter .... asta ce ai zis u e abureala... :ok:

Pancone
3rd May 2004, 08:39
Apropo Inter e cea mai iubita echipa din romania fii linistit de asta


Eu as da un avertisment pentru asta inter :cool:
Din ciclul , sunt nou venit pe forum am venit sa va amuz , din primele mesaje ale domnului BoboCosta ne putem da seama cum inter e cea mai iubita echipa din romania , cel mai frumos stadion din lume mai are putin pana a spune ca e si cea mai buna din europa , din lume si pleaca in cautarea altor planete pentru a-si demonstra superioritatea !

BoboCosta
3rd May 2004, 14:10
nu am zis de echipa am zis de stadion d-le pancone. daca te indoiesti de asta.....
decat delle alpi care are media de spectatori de 30 000, in comparatie cu Inter-60 000-

BoboCosta
3rd May 2004, 14:11
te rog mult de tot sa faci topicul ala

Delia
4th May 2004, 17:20
Eu as da un avertisment pentru asta inter :cool:
Din ciclul , sunt nou venit pe forum am venit sa va amuz , din primele mesaje ale domnului BoboCosta ne putem da seama cum inter e cea mai iubita echipa din romania , cel mai frumos stadion din lume mai are putin pana a spune ca e si cea mai buna din europa , din lume si pleaca in cautarea altor planete pentru a-si demonstra superioritatea !


Ce-ai cu el, Pancone? Si-a exprimat parerea, ce, n-are voie? Stii cum e cu chestiile astea... "cel mai", "cea mai"... Lucrurile se schimba repede.
Cat despre poll-ul de care ziceati, e foarte relevant, n-am ce spune.... :rolleyes:

BoboCosta
1st June 2004, 21:20
Primul transfer: Favalli
Eu zic ca banda stanga e acoperita anul viitor,cu favalli,coco si Kily(pasquale va pleca la lecce, adio Dede de la dortmund).
Ne mai trebuie un fundas central inalt(se pare ca fi Ricardo Carvalho) si un mijlocas defensiv(Davids,Emerson sau Pizarro de la udinese)

BoboCosta
4th June 2004, 13:07
Al doilea: Juan Sebastian Veron( imprumutat un an de la chelsea cu drept de cumaparare)
Se pare ca Vieri e aproape de juve. Va veni di vaio+carini si 8 mil. de euro
Sa dea Domnul sa nu se intample!!!

Al Dracu
24th September 2004, 13:40
Apropo Inter e cea mai iubita echipa din romania fii linistit de asta
Hehehe! Sigur! Si asta pentru succesele nenumarate din ultimii 15 ani!
Acum serios vorbind, Mancini daca rezolva doar cele 3 probleme pe care le mai are s-ar putea sa cistige tot. Iar alea 3 probleme ar fi: apararea, mijlocul si atacul! Simplu nu? :jerk:
Doaaaaamne! Ce ti-e cu copiii lui Moratti! Sint de invidiat pentru abnegatie!

inter
24th September 2004, 13:46
se vede ca esti al dracului! :drak:
asa ca nu era neaparat sa ne dai tu noua sfaturi :cool:

BoboCosta
24th September 2004, 18:57
Asa ti-as zice si eu

Al Dracu
24th September 2004, 20:19
decat delle alpi care are media de spectatori de 30 000, in comparatie cu Inter-60 000-
:) La Torino sint mai avutzi si si-au luat decodoare Sky. Stau oamenii acasa si vad meciul linistiti. Nu cu frica-n sin ca le pica vreun motorino in cap de la peluza, hehehe!

BoboCosta
24th September 2004, 22:19
:)))))).....pe asta ai zis-o.Oricum ala a fost un episod trecator,erau suporterii mai nervosi(daca nu ma insel au aruncat in galeria celor de la atalanta)..asta arata ce suporteri bogati avem daca isi permit sa arunce cu scutere

inter
25th September 2004, 10:21
:) La Torino sint mai avutzi si si-au luat decodoare Sky. Stau oamenii acasa si vad meciul linistiti. Nu cu frica-n sin ca le pica vreun motorino in cap de la peluza, hehehe!

dupa cate stiam eu , juve e echipa clasei muncitoare ... iar daca te plimbi prin Torino ... majoritatea recunosc ca TORINO A.C. este reprezentanta orasului :drak:

Al Dracu
25th September 2004, 20:26
Oricum ala a fost un episod trecator,erau suporterii mai nervosi
Buahahahaha! Pai bineinteles, asta e starea lor de spirit de 15 ani incoace! Hehe!

asta arata ce suporteri bogati avem daca isi permit sa arunce cu scutere
Mda! Daca sint bogati cu scutere, aia cu Ferrari de pe ce planeta sint? :D

dupa cate stiam eu , juve e echipa clasei muncitoare ... iar daca te plimbi prin Torino ... majoritatea recunosc ca TORINO A.C. este reprezentanta orasului
Hehe! Nu stiu de cite ori te-ai plimbat tu prin Torino dar hai sa-ti povestesc ceva ce-ar fi trebuit sa stii... Inainte de razboi Juve era echipa burgheziei iar Torino a clasei muncitoare. La Juventus, in consiliul de administratiei se gasea toata floarea orasului si chiar fanii erau putini si cu conturi grasutze prin banci. In anii 60-70 fenomenul s-a inversat odata cu afluxul de muncitori dinspre sud spre Fiat. Juve a devenit echipa proletariatului iar Torino a reusit sa tina aproape ceea ce se numea burghezie inainte. Insa de pe la sfirsitul anilor 80 si pina in prezent fenomenul se inverseaza din nou. O contributie importanta o au tot cei care au emigrat din sud si care au inceput sa isi sustina echipele din orasele de origine (Palermo, Messina, Napoli, Lecce, etc...) indiferent de distanta care ii separa de ele (o kestie laudabila dealtfel). Iar Juve a inceput sa redevina echipa burgheziei, Torino atragind in schimb masele mai sarace. Nu trebuie sa ma crezi pe cuvint. Exista carti, exista reviste si studii sociologice privind fotbalul la care are toata lumea acces.
In ceea ce priveste ca majoritatea spun ca Torino ar fi echipa orasului ma faci sa rid. Poate majoritatea visiniilor... :D In cazul in care nu stiai suporterii torinezi nu au un complex de inferioritate fata de Juventus. Asta pentru ca ultimii 30 de ani au ras practic orice urma de concurenta, vorbesc cifrele. Ei au un complex de superioritate. Si vorba bravului lor vicepresedinte "e de mirare de unde il au!" Torino va ramine mereu acest Sportul Studentesc al Italiei. :drak: