PDA

View Full Version : Etapa 2: Dinamo - Pandurii



ADelPiero
31st July 2006, 00:38
Duminica, 06.08.2006, Dinamo - Pandurii, (ora 20,30 - TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

*Coco*
31st July 2006, 00:51
Aicea luam bataie
Nu cred ca avem sanse
Daca luam bataie la un gol diferenta e destul de bine

Sergio_D
31st July 2006, 00:52
Daţi-mi voie să cred īntr-un rezultat de egalitate :D
Cu toate că, sincer să fiu, cred că pierdem... :ciocan:

Sergio_D
31st July 2006, 00:54
Aicea luam bataie
Nu cred ca avem sanse
Daca luam bataie la un gol diferenta e destul de bine

Dap. Īn totalitate de acord cu tine :)

SILVIU99
31st July 2006, 00:55
Sa Speram Intr-o Noua Victorie Pt Dinamo:yeah:

*Coco*
31st July 2006, 00:59
Da poate cum toti nu se asteptau nici la rezultatul de astazi poate reusim iara un rezultat de egalitate:P
Destul de Greu dar nu Imposibil/hello

delaparis
31st July 2006, 01:02
Orice e posibil ... :rolleyes:

Cu National am spus victorie la limita si a fost ... Acum zic victorie cu doua goluri (3-1 sau 4-2) ... sa vedem ce va fi.

WOLF_ULTRAS
31st July 2006, 01:03
fara suparare ....zic ca bate dinamo la scor asa prevad 2-3 goluri diferenta

gicu
31st July 2006, 01:06
primul meci din tur in Stefan cel Mare trebuie sa fie...sarbatoareeeee :)

Sper intr-un meci frumos, cu tribunele pline si sa inscrie si Ganea ca la cat trage atacul dupa el...merita!

Hai Dinamo!

SILVIU99
31st July 2006, 01:06
Orice e posibil ... :rolleyes:

Cu National am spus victorie la limita si a fost ... Acum zic victorie cu doua goluri (3-1 sau 4-2) ... sa vedem ce va fi.

sa fie ca tine victorie la doua goluri diferenta ca eu nu ma supar:P :P

delaparis
31st July 2006, 01:10
fara suparare ....zic ca bate dinamo la scor asa prevad 2-3 goluri diferenta

Nu se supara nimeni ... :D

Sergio_D
31st July 2006, 01:18
Dacă scot un egal, petrec o zi īntreagă. :yeah:
Dacă ia bătaie la un singur gol diferenţă, nu mă supăr.
Dacă ia bătaie la mai mult de un gol diferenţă... noi să fim sănătoşi, vor mai fi destule meciuri :D

Aaa.. dacă va fi o victorie... NO COMMENT ! :evil:

Diodude
31st July 2006, 01:49
Batem cu 3-0 dar in acelasi timp va multumim pentru egalul de azi cu crapid!!!

Sergio_D
31st July 2006, 01:53
Puteai să zici şi tu doar 1-0 :rolleyes: ...

TaciAcolo
31st July 2006, 04:19
meci de x am zis si cu rapidu ce e meci de x ..sper cu aceeasi atitudine sa inceapa si meciu asta daca joaca la fel nu au snase caini :D

apercele
31st July 2006, 08:22
ar trebui o victorie lejera dar daca pandurii le-au dat dureri de cap rapidistilor, ne pot da si noua....oricum sunt increzator in victoria noastra

Ayrton
31st July 2006, 10:18
Pandurii au fost o mare surpriza pt mine la meciul cu Rapid. Si din scorul de 1-1, se pare ca l-au surprins si pe Lucescu jr...
Oricum, orice meci va fi greu, si sa nu uitam ca Dinamo a pierdut campionatul trecut tocmai datorita rezultatelor mai slabe de pe propriul teren cu echipele mici ale ligii noastre.
Asa ca: ATENTIE DINAMO!!!

Vlad
31st July 2006, 12:39
Nu stiu ce au facut Pandurii cu Rapidul, ca nu au facut egal din noroc. Cu Dinamo cred ca vor lua bataie

Sergio_D
31st July 2006, 13:34
Să îţi explic eu. :D

Pandurii - Rapid. Meci care pentru rapidişti, ca şi pentru majoritatea specialiştilor, era câştigat de înainte. Dar socoteala de acasă nu se potriveşte cu cea din târg :ok: . Bravii mei panduri au jucat ca nişte eroi, au alergat de mama focului şi pe fondul unei relaxări premature a rapidiştilor (care s-au mulţumit să îşi apere un avantaj de un gol obţinut în urma unei gafe a portarului Guso) au înscris golul egalizator. Mai mult, puteau chiar câştiga în minutul 91, dacă Ursu ar fi reuşit să lobeze balonul peste portarul Marinescu, dar a fost faultat chiar de acesta.

Un meci frumos, chiar surprinzător pentru toată lumea. Pandurii au arătat că ştiu şi ei să joace fotbal. Rapidul a dat dovadă de autosuficienţă, nefiind în stare să învingă o echipă încropită în câteva zile.

:D

Dinamo - Pandurii. Deja o altă poveste... mi-e teamă că luăm bătaie... sper să fie măcar doar la un gol diferenţă... :D
Rednic e prea bun... ... ... ştie să îşi facă treaba...

SILVIU99
31st July 2006, 13:45
daca deschidem scorul in primele 20 de min ne dam drumu la joc si-i vom bate la 3 goluri diferenta daca nu inscriem rpd va fi un meci dificil:ok:
FORZA DINAMO!!!!

Blu3red
31st July 2006, 13:48
Meciul o sa fie mai echilibrat decat credeti voi...totusi va castiga dinamo :no: probabil cu ceva greseala de arbitru sau ceva de genu ... 1-0 :mda:

SILVIU99
31st July 2006, 13:57
Meciul o sa fie mai echilibrat decat credeti voi...totusi va castiga dinamo :no: probabil cu ceva greseala de arbitru sau ceva de genu ... 1-0 :mda:

iara prevedeti voi blat sau aranjament cu arbitri??????? la fel ati zis si cu national inainte....asa ca mai taceti si vb dupa meci daca va fi ceva suspect nu inainte:ok:

Sergio_D
31st July 2006, 14:09
daca deschidem scorul in primele 20 de min ne dam drumu la joc si-i vom bate la 3 goluri diferenta daca nu inscriem rpd va fi un meci dificil:ok:
FORZA DINAMO!!!!

Uite cum facem: luăm prima repriză a meciului retur cu Hibernians. Aşadar, 0-0 la pauză :D

Apoi, luăm a doua repriză a meciului Naţional-Dinamo. Şi gata meciul. :drak:

Ahhh... just me, dreaming... /hello

P.S.: un Dinamo - Pandurii 1-0 nu m-ar supăra. Mulţumiţi-vă cu punctele. Golaveraj faceţi cu jiul :evil:

Blu3red
31st July 2006, 14:12
iara prevedeti voi blat sau aranjament cu arbitri??????? la fel ati zis si cu national inainte....asa ca mai taceti si vb dupa meci daca va fi ceva suspect nu inainte:ok:

N-am zis nimic de niciun blat...numa am zis ...ca va castiga greu...cu ceva greseala de arbitru ...ceva penalty inexistent ...chestii de astea :mda: ....multe echipe o castigat asha...fara sa fie blat ....asha ca nu va mai tot enervati ....chestiile astea cu greselile de arbitraj si ...noroc ..provin din fotbal deci...ii normal sa castigi sau sa pierzi si asha :ciocan: ....
Si pt meciul Dinamo-Pandurii era doar un pronostic la ce se va intampla ...asha ca las-o mai moale cu atacurile ...bla bla :jerk:

SILVIU99
31st July 2006, 14:21
.ca va castiga greu...cu ceva greseala de arbitru ...ceva penalty inexistent ...chestii de astea :mda: ....multe echipe o castigat asha...fara sa fie blat ....asha ca nu va mai tot enervati ....chestiile astea cu greselile de arbitraj si ...noroc ..provin din fotbal deci...ii normal sa castigi sau sa pierzi si asha :ciocan: ....


ba lasama cu ironiile tale nu prevezi blat dar zici ca vom umbla cu arbitri.......
asa ati zis si cu national inainte si apoi na mai zis nimeni nimik de arbitru.....DE UNDE STII MAH U CA NE VOR AJUTA ARBITRI????? MAI BINE TACI SI VB DUPA MECI DACA VA FI CEVA..

Blu3red
31st July 2006, 14:27
ba lasama cu ironiile tale nu prevezi blat dar zici ca vom umbla cu arbitri.......
asa ati zis si cu national inainte si apoi na mai zis nimeni nimik de arbitru.....DE UNDE STII MAH U CA NE VOR AJUTA ARBITRI????? MAI BINE TACI SI VB DUPA MECI DACA VA FI CEVA..

nu ii nicio o ironie ...nu am zis ca o sa umblati la arbitrii ...am zis ca dinamo o sa castige pe o greseala de arbitru ...ce ii asha greu de priceput ????:headbang: asta nu inseamna ca ...ati umblat la arbitrii ...of of ce greu ii :headbang:

Luis Garcia10
31st July 2006, 14:56
Dinamo 0-4 Pandurii :lol:

baubau
31st July 2006, 15:03
Si gigi presedinte?Nu?:lol:


nu ii nicio o ironie ...nu am zis ca o sa umblati la arbitrii ...am zis ca dinamo o sa castige pe o greseala de arbitru ...ce ii asha greu de priceput ????:headbang: asta nu inseamna ca ...ati umblat la arbitrii ...of of ce greu ii :headbang:


Asta e tocmai o ironie, nu vrei sa recunosti valoare unei echipe, si te aperi ca nu ai acuzat cu nimic, dar vezi victoria numai pe o pe greseala de arbitru in favoarea lui Dinamo. Esto 100% OBIECTIV!:rolleyes:

atdi
31st July 2006, 15:21
2-1 pt dinamo, cu toate ca sper sa se termine la egalitate.

SILVIU99
31st July 2006, 16:00
Dinamo 0-4 Pandurii :lol:

ce glumet esti:P :cool:

malexoid
31st July 2006, 16:07
meci fara istoric, cu o lista maaare de marcatori :) va concura cu meciul din giulesti la 'scorul etapei'

Vand vise
31st July 2006, 16:10
ce glumet esti:P :cool:

1-3

Ayrton
31st July 2006, 16:10
Hai lasati-i pe astia mici sa abereze un pic si nu va mai enervati... :D

Cica va debuta mondialistul Ze Kalanga la acest meci! abia astept sa vad de ce e-n stare! :ok:

baubau
31st July 2006, 16:20
Eu nu l-am remarcat la mondiale, sincer nici aici nu cred ca am sa-l remarc, m-am lamurit cu mega transferurile verii la Dinamo, in afara de Ganea si Predescu, nimic interesant

Hipgnosis
31st July 2006, 17:01
Pandurii si-a luat punctele pentru primele 5 etape. Dinamo bate lejer, mai ales ca intra singurul jucator care activeaza in divizia A si care a jucat la ultimul mondial. :ok:

*Coco*
31st July 2006, 17:13
Mai luam noi punte pana in etapa 5
Avaem in etapa 3 cu Gloria :P
Dupa aceea la Iasi:cool:

apercele
31st July 2006, 18:02
noi sper ca invatam din greselile rapidului
giulestenii i-au privit de sus pe pandurii si si-au luat-o in bot
dovada ca daca si noi ne vedem mari vedete, plecam cu un punct (daca si ala)
cineva mai sus a scris ca dinamo a pierdut anul trecut multe puncte acasa si cu echipe mai slab cotate
asa ca luati meciul in serios!!!
nu imi fac probleme ca nu ii lasa Nea Rednic pe jucatori sa fie prea lejeri

iar ptr. baiatul care se teme ca dinamo va castiga din cauza arbitrului, esti varza tati

dragos_popa17
31st July 2006, 21:03
cum era vorba aia? 'cine vine-n groapa, fara 5 nu scapa'. Cred ca se aplica si in cazu de fata :D Da' ma pot si insela :)

inter
31st July 2006, 22:36
cum era vorba aia? 'cine vine-n groapa,

ne da 5 si pleaca :happy

dragos_popa17
31st July 2006, 22:39
Remember Foresta, sau mai nou Sportul :D
Cam multe amintiri neplacute au dinamovistii :D

delaparis
31st July 2006, 22:45
ne da 5 si pleaca :happy

Vezi ca ai gresit thread'ul :D

Asta e pe Craiova ceva ... :D :P

Universal
31st July 2006, 22:52
Dinamo-Pandurii Tärgu Jiu 3-1

Blaugrana_shark
31st July 2006, 23:35
3-0..ca anul trecut, tot in etapa a 2-a parca......

Aurel.D
1st August 2006, 09:59
Dimnamo a invatat din greselile de anul trecut si va trata cu seriozitate toate meciurile, deci nici acesta nu face exceptie.
Ze Kalanga nu cred ca va juca pt. ca nu a primit inca carte verde de la fostul sau club.

The_Blonde
1st August 2006, 10:06
Castiga Dinamo cu 3-0 ,mai ales k e primull meci in Stefan cel Mare.....k doar nu o sa ia bataie cum a luat in prima etapa din retur de la otelul cu acelasi scor de forfait :))

resita
1st August 2006, 11:48
meci usor, tg. jiu vine dupa un rezultat foarte bun pentru ei dar atat si nimic mai mult. dinamo va castiga fara probleme cu 4-0 (2-0) /hello /hello /hello

*Coco*
1st August 2006, 12:05
Daca la pauza va fi egal
Dinamo nu bate/hello
Daca Dinamo reuseste sa inscrie in primele 20 min atunci va fi un 3-0

atdi
1st August 2006, 13:24
Dinamo e clar favorita in meciul asta, eu zic ca se termina 3-0. Dar daca se intampla vreo surpriza, atunci sa vezi, incep din nou problemele in groapa.

Cristian
1st August 2006, 21:36
Mda bate dinamo

cif2004
1st August 2006, 23:28
Ce gluma buna pandurii astia!?!?!?!?

Ayrton
2nd August 2006, 16:33
Arbitrii:

DINAMO Bucuresti - PANDURII Tg Jiu
Stadion: DINAMO (Bucuresti)

06.08.2006, ora 20.30

A: HELESTEANU ANTON (IASI)
A1: NEGOITA GHEORGHE (BRAILA)
A2: MIRT IRINA (BOTOSANI)
R: GHIMBASAN FLORIN (BRASOV)
OBS: PASCU ROMEO (BRASOV)
CRACIUN DRAGOS (CLUJ)

:o: Inca mai arbitreaza Helesteanu??? :ciocan:

tuxie
2nd August 2006, 16:34
Auu.. Helesteanu arbitru... pronostic X :drak:

elrifle
2nd August 2006, 17:31
pandurii se vor dezumfla...prevad un 5-0 clar pt Dinamo...poate 5-1 cu Moss gresind grav...

Oricum felicitari oltenilor pt. egalul cu Rapid.

TaciAcolo
2nd August 2006, 18:49
o mare surpriza o sa fie 0-1 :P

apercele
2nd August 2006, 19:37
la 0-1 o sa iasa nasol in Stefan cel Mare
de nu incep sa zboare iar comentariile...

Universal
2nd August 2006, 19:40
Invinge färä probleme Dinamo, cu un asemenea atac frumos si serios invinge foarte usor cu 3-0 sau 3-1 poate chiar mai mult

cap
3rd August 2006, 09:49
1x cred

Universal
3rd August 2006, 15:57
No..nici un 1x 3-1 direct,anul acesta Dinamo este puternicä :ok:

tuxie
3rd August 2006, 17:06
la 0-1 o sa iasa nasol in Stefan cel Mare
de nu incep sa zboare iar comentariile...

N-ar fi cazul. La urma urmei doar n-o sa termine Dinamo campionatul fara a fi invinsa - ar fi o utopie mult prea frumoasa pentru a fi considerata realista. Cred ca s-a mai domolit oricum atmosfera. Pe langa asta, si Rednic e omul care stie ce fel de declaratii sa dea chiar si dupa o infrangere pentru a nu inflama spiritele.

apercele
3rd August 2006, 18:39
nu e chestia ca este doar o infrangere, este vorba ca este contra PANDURII
prea multe puncte s-au pierdut anul trecut contra echipelor slab cotate, mai ales acasa

tuxie
3rd August 2006, 19:43
nu e chestia ca este doar o infrangere, este vorba ca este contra PANDURII
prea multe puncte s-au pierdut anul trecut contra echipelor slab cotate, mai ales acasa

Asta cam denota superficialitate in a trata meciul. Eu chiar as arunca aspectul asta putin mai mult pe antrenorii care incercau sa gaseasca metoda de a scoate la liman situatia de atunci cu multiplele schimbari si sentimentul ala de incertitudine. Nu-l vad pe Rednic totusi sa pice in aceasta extrema (desi, ca suporter timisorean, recunosc ca mi-as dori sa se intample) - cel putin pana acum pare ca stie ce face ca antrenor, iar prestatia Vasluiului din returul trecut il recomanda.
Pe de alta parte, am vazut meciul Pandurilor. Nu m-as hazarda sa sustin faptul ca este o echipa slaba in teren - la ei este poate un atu faptul ca vor sa demonstreze ca au meritat revenirea in prima liga. In locul vostru chiar nu m-as astepta la un meci usor cu ei.

crissis
3rd August 2006, 22:05
Vad un X la meciul asta

cip_81
4th August 2006, 12:25
Gata, s-au dus vremurile cand fiecare echipa venea in Stefan cel Mare pentru a-si imbunatati adevarul. Pandurii n-au nicio sansa, asa cum nu va avea nici Poli Aek, peste 2 etape.

3-0

Blaugrana_shark
4th August 2006, 12:29
bate dinamo...3-0....si e unu din singurele meciuri cand o sa tin cu ei....pt ca vreau sa isi regleze tiru pt meciu cu beitar......

Universal
4th August 2006, 17:41
Va invinge si pe Pandurii, si pe Bejtar si va avea mult succes in primele etape, Ionel Ganea este un garant pt acest lucru :ok:

apercele
4th August 2006, 17:50
adevarul ca ganea a jucat foarte bine, chit ca a facut tusa ultimii ani prin anglia...se vede de la posta ca e ambitios, cainos, si face pressing constant... atitudinea lui imi place cel mai mult, si felul cum joaca ambitioneaza si pe cei tineri
sper sa nu plece niculescu la poli si sa ramana trio-ul N&D&G

SILVIU99
4th August 2006, 19:09
vom bate pe pandurii la 2-3 goluri diferenta , dar pana la urma ma multumesc si cu 1-0 victorie sa fie

Cristian
4th August 2006, 19:27
Bate Dinamo, oltenii nici nu se asteptau sa joace in I :D

TaciAcolo
4th August 2006, 22:40
meci de x2:drak: /hello

resita
4th August 2006, 22:44
meci de x2:drak: /hello

speranta moare ultima. vise placute :ok:

be@
4th August 2006, 23:13
Si-o "iau" Pandurii rau de tot pe cocoasa. De la 3 in sus.

*Coco*
4th August 2006, 23:20
Si-o "iau" Pandurii rau de tot pe cocoasa. De la 3 in sus.

Sa mori tu ca nu`o luam rau de tot
Veziti de echipa ta si dupa aia sa comentezi de altele
Daca la pauza la fi egal Dinamo nu bate...

crissis
5th August 2006, 01:37
Va invinge si pe Pandurii, si pe Bejtar si va avea mult succes in primele etape, Ionel Ganea este un garant pt acest lucru :ok:

/hello Cu Pandurii poate vor cistiga dar cu Beitar cred ca pina aici a tinut drumul european al lui Dinamo./hello

delaparis
5th August 2006, 01:49
Cu Pandurii poate vor cistiga dar pina aici a fost on-topic :D

crissis
5th August 2006, 01:49
Sa mori tu ca nu`o luam rau de tot
Veziti de echipa ta si dupa aia sa comentezi de altele
Daca la pauza la fi egal Dinamo nu bate...

/hello Calmeazate, stii foarte bine ca in aceasta etapa nici una dintre echipele tale favorite(Craiova si Pandurii) nu vor pleca de la Bucuresti cu nici un punct, nu-i nimic speranta moare ultima./hello

delaparis
5th August 2006, 01:51
Zau ? :o: ...:D

crissis
5th August 2006, 01:53
/hello 100%/hello

Seahawk
5th August 2006, 04:01
mda... recital canin urmata de o prezentare de colti si de vise cu pedigree in champions league. 3-0

Cra10veanu
5th August 2006, 04:28
egal 1-1 :D

delaparis
5th August 2006, 12:00
Cra10veanu esti off-topic :D ... aici nu se vorbeste de Steaua - Craiova :D

*Coco*
5th August 2006, 12:10
Si ce ma meciul nu incepe de la 0-0 Dinamovisti nu au tot 2 picioare tot ca ai de la Pandurii
Ce sunt ma jmekeri
Mingea e rotuna si scorul la final va fi egal/hello

andrei1921tm
5th August 2006, 12:19
Pai Eu cred k Dinamo o sa castige....dar mie chiar nu mi s-a parutun noroc acel egal cu rapidul deci se poate reintampla.
1x.

Universal
5th August 2006, 20:36
nu...3-0, sau 1-0, dar cred cä vor invinge destul de clar

walt.mann
6th August 2006, 00:53
Victorie clara a lui Dinamo. Anul asta se vor bate la titlu Steaua si Dinamo (posibil si Poli).

magica_steaua
6th August 2006, 00:55
5-0 pt. dinamo au atac de champions league.....

SILVIU99
6th August 2006, 00:58
5-0 pt. dinamo au atac de champions league.....

bine mah ironicule ca aveti voi atac de champions league.....oricum nu conteaza scorul victorie sa fie

crissis
6th August 2006, 01:08
5-0 pt. dinamo au atac de champions league.....

/hello te tii de glume macabre la miezul noptii/hello

*Coco*
6th August 2006, 01:09
Pai bha Oierule de aia sunteti voi Bucuresteni Tarani cum va numim noi astea din Provincie
Tu ti cu Steaua si iti doreste sa bata Dinamo duamne cata prostie poate sa aiba unii oamnei pai sa se duci in galerie la Steaua si sa zici ca iti doresti sa bata Dinamo cu 5-0 ca te incarca toti
Mare e gradina ta duamne:shock:

magica_steaua
6th August 2006, 01:13
am zis ca imi doresc ???tu chiar crezi ca "hei hei pandurii" ii incurca pe dinamo???

daca i-ar incurca ar fi foarte bine insa eu ma bucur doar de victoriile echipei mele STEAUA BUCURESTI ,am batut azi 3-0 asta ma intereseaza

SILVIU99
6th August 2006, 01:14
Pai bha Oierule de aia sunteti voi Bucuresteni Tarani cum va numim noi astea din Provincie
Tu ti cu Steaua si iti doreste sa bata Dinamo duamne cata prostie poate sa aiba unii oamnei pai sa se duci in galerie la Steaua si sa zici ca iti doresti sa bata Dinamo cu 5-0 ca te incarca toti
Mare e gradina ta duamne:shock:


na zis mah ca tine cu dinamo a dat doar un pronostic.....eu nu cred ca va fi 5-0 cum zice el ci un 2-0:P

magica_steaua
6th August 2006, 01:15
si ce am zis de atacul lui dinamo nu am dreptate ca au atac bun????au inscris cele mai multe goluri in ultimele campionate

magica_steaua
6th August 2006, 01:16
tu daca pui la pariuri pui x2 la meciul asta???????

SILVIU99
6th August 2006, 01:18
si ce am zis de atacul lui dinamo nu am dreptate ca au atac bun????au inscris cele mai multe goluri in ultimele campionate

da in ultimele 3 sezoane am avut cel mai bun atac din tara ......dar din pacate si una din cele mai slabe aparari....anu asta sper sa se mai rezolve din problemele aparari

magica_steaua
6th August 2006, 01:19
oltenii astia cauta numai scandal....ce trebuie neaparat sa injuri????crezi ca aici pe forum demonstrez ca sunt suporter al stelei???????

Universal
6th August 2006, 03:28
un 3-0 goluri ganea cristea danciulescu, are un atac redutabil echipa, va fi un match mai mult usor.

NY_giants05
6th August 2006, 09:43
dinamo are meci usor, tinand cont si de adversar ( care candideaza la retrogradare ) si de faptul ca joaca acasa.

2-0 pt dinamo.

sun
6th August 2006, 13:08
10-0 pentru Dinamo :P

Luis Garcia10
6th August 2006, 13:11
10-0 pentru Dinamo :P
la capitolul faulturi ? :D

sun
6th August 2006, 13:59
la suporteri :ok:

*Coco*
6th August 2006, 14:02
Nu ca vin si 100 de la Tg-Jiu:happy

bendony
6th August 2006, 14:30
/hello /hello :)

Luis Garcia10
6th August 2006, 14:43
Nu ca vin si 100 de la Tg-Jiu:happy
:happy :happy i-ai numarat? :happy :happy ;)

*Coco*
6th August 2006, 15:43
Pai atatia s`au dus

SILVIU99
6th August 2006, 20:31
MATACHE joaca titular in locul lui MOSS

Blaugrana_shark
6th August 2006, 20:40
MATACHE joaca titular in locul lui MOSS

pai e si normal...pe moss mai bine il dati la sectia de rugby ca tot arata azi in ziar ca stie sa danseze "haka"

raku90
6th August 2006, 20:40
se mai pune problema cine va castiga???..normal k DINAMO:>>>>

Universal
6th August 2006, 21:12
cät este scorul?

Paul
6th August 2006, 21:15
tot 0-0

uite aici cel putin 10 site`uri de pe care poti afla rezultate live

www.livescore.com , www.activescores.com
www.gsp.ro , www.prosport.ro , www.onlinesport.ro

Oricum bate Dinamo. Ori da gol pe final de repriza/meci , ori da gol o rezerva :D

resita
6th August 2006, 21:23
nu jucam nimic, nu se leaga pasele daca si repriza a doua o jucam asa este grav.

/hello /hello /hello /hello /hello /hello

apercele
6th August 2006, 21:23
vedem daca sparge dinamo gheata
cam greu cand astia baga 8 fundasi in careu

SILVIU99
6th August 2006, 21:24
slabuta prima repriza neam creat putine ocazii dar intr-un fel e de inteles cand pandurii se apara in 10 oameni....sper sa castige DINAMO pana la urma
FORZA DINAMO!!

*Coco*
6th August 2006, 21:24
Unde sunteti ma aia de ziceati ca luam de la 3 in sus
0-0 se termina:P

*Coco*
6th August 2006, 21:25
Unde ne aparam ma daca voi avusarati primul sut pe poarta in minutul 40=))
Vai de voi

TaciAcolo
6th August 2006, 21:25
10-0 :)):o: :o:

apercele
6th August 2006, 21:25
coco, mai bagati-va si primarul in poarta si pe tine in careu ca al 11-lea fundas ca oricum jucati 1-10-0-0

*Coco*
6th August 2006, 21:26
coco, mai bagati-va si primarul in poarta si pe tine in careu ca al 11-lea fundas ca oricum jucati 1-10-0-0
Ma avusarati primul sut pe poarta deabia in minutul 40 asta spune tot=))
In plus noi avusaram primul sut in min 20

Mai conteaza ca jucam cu 5-6 oamnei in aparare da luam punct la Dinamo=))

TaciAcolo
6th August 2006, 21:27
2 suturi pe poarta si 2 spre au fot pentru Pandurii 2 centrari periculoase plus 3 cornere deci nush ce autocar ne puseram in poarta :P:))

Universal
6th August 2006, 21:28
va fi pänä la urmä 1-0 la final

SILVIU99
6th August 2006, 21:28
Unde sunteti ma aia de ziceati ca luam de la 3 in sus
0-0 se termina:P

Coco inca nu sa terminat jocul se poate sa va dam 3 dar eu nu prea cred pt ca va aparati in 10 doar vintilescu ramane pe la jumate ......eu zic 1-0 sau 2-0 pt DINAMO

apercele
6th August 2006, 21:29
ok vedem a 2-a repriza
nu se poate sa jucati 90 de min cu 14 fundasi
o sa iesiti umpic la joc cu si o sa ramaneti cu fustita sus :)

*Coco*
6th August 2006, 21:29
Ma cate suturi avusaram noi si cate avusarati voi daca voi dadurati primul sut in minutul 40
Da asa e mai e o repriza si se pot intampla multe...

Universal
6th August 2006, 21:30
imi cer scuze-va invinge mai bine,va fi motivatä la pauzä echipa si dä 3 goluri

TaciAcolo
6th August 2006, 21:32
in 2 minute incepe repriza 2 una plictisitoare in care caini alearga dupa un gol pe care nu-l mai gasesc 0-0 final :)

best_lazialul
6th August 2006, 21:34
sa speram :D

crissis
6th August 2006, 21:36
/hello Bravo Dinamo tine-o tot asa , 0-0 la pauza ,sunteti magnifici :yeah: :evil: :evil: :evil:

delaparis
6th August 2006, 21:38
Stiam eu ca vor pleca oltenii cu un punct de la Bucuresti dar speram sa fie cei de ieri ...:D
Se pare ca cei de azi vor fi cei "bogati" :D

magica_steaua
6th August 2006, 21:44
bv pandurilor daca mai rezistati sunteti foarte tari frate

apparte
6th August 2006, 21:48
Cat vor mai rezista?Slaba evolutia atacului dinamovist(punctul forte al echipei)...

Universal
6th August 2006, 21:48
nu vor rezista,vor pierde sigur,desi au un portar bun

delaparis
6th August 2006, 21:51
gol ...

apercele
6th August 2006, 21:51
luati de aici!!!
acum poate iesiti si voi putin la joc la 0-1 ca sa va mai luati vreo 2

duru2000
6th August 2006, 21:53
Goooool Niculescu !!!
Poli Timisoara mai poate astepta putin dupa Claudiu, pana va veni meciul cu ei si le va da si violetilor vreo 2 boabe....
Hai baieti ca se poate mai mult !!!

Universal
6th August 2006, 22:00
asa cum am spus...incä 2 goluri...

duru2000
6th August 2006, 22:23
Imi pare rau ca e doar 1-0 si mai ales ca aceasta strutzo-camila de panduri echipa incropita la un gratar FRF-ist a facut egal cu Rapid. Merita sa inceapa campionatul cu 15 puncte in minus si asa sa-l si termine...
Hai Sportul Studentesc !!!

milanezu
6th August 2006, 22:24
cred ca pe tine te ia gura pe dinainte.
si nu realizezi asta.

*Coco*
6th August 2006, 22:26
Imi pare rau ca e doar 1-0 si mai ales ca aceasta strutzo-camila de panduri echipa incropita la un gratar FRF-ist a facut egal cu Rapid. Merita sa inceapa campionatul cu 15 puncte in minus si asa sa-l si termine...
Hai Sportul Studentesc !!!

Bha uitate draq ca nu jucarati nimic astazi
Avusarati noroc ca fu Popete ala prost:ciocan: ca va dadea gol daca nu face preluarea aia de handicapat
Sunetti vai de voi un joc mizerabil
Voi nici podiumu nu il prindeti cu jocul asta si golul ala cu noroc dat

SILVIU99
6th August 2006, 22:26
VICTORIE dupa un meci mai greu decat era de asteptat........oricum cel mai important e ca am CASTIGAT
FORZA DINAMO!!!!

TaciAcolo
6th August 2006, 22:26
1-0 norocos :)) ...oricum sa prezentat destul de bine echipa cu Rapid si Dinamo tinand cont de fapu ca acum 2 spatamani credau ca joaca in B.

milanezu
6th August 2006, 22:27
asa cum am spus...incä 2 goluri...

in care meci?
in asta?
revino-ti.
:rosu:

Universal
6th August 2006, 22:31
:) a fost un meci slab,in rest, fii mai atent la comportament,eu nu vin din tara,poti sä ai si maniere

duru2000
6th August 2006, 22:33
Sincer m-as fi bucurat mai mult sa ia bataie Dinamo de la Sportul Studentesc decat sa castige cu Pandurii, echipa care normal trebuia sa evolueze in B. Era mai bine pentru fotbalul romanesc...
NU neg ca Dinamo a jucat slab, cei de la Tg Jiu ar trebui sa tina ciocul mic fiindca sunt nascuti dintr-un avort al lui Mircea Sandu

resita
6th August 2006, 22:34
Bha uitate draq ca nu jucarati nimic astazi
Avusarati noroc ca fu Popete ala prost:ciocan: ca va dadea gol daca nu face preluarea aia de handicapat
Sunetti vai de voi un joc mizerabil
Voi nici podiumu nu il prindeti cu jocul asta si golul ala cu noroc dat

lasa ca jucati voi bine, voi aveti valoare nu noi, ar trebui sa nu mai vorbiti cand stiti cum ati ramas in prima liga cand locul vostru este in B :ok:

1-0 bun, 3 pct. abiectiv indeplinit

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

delaparis
6th August 2006, 22:41
in care meci?
in asta?
revino-ti.
:rosu:


End of story ... :rolleyes:

Rossi
6th August 2006, 22:48
Dinamo - Pandurii 1-0

de ce doar 1-0 ? pt ca nici la acest scor oltenii nu prea au iesit la joc ... sa nu uitam ca in ultimele etape ale returului recent incheiat ,Steaua a castigat tot cu 1-0 ( si parca a fost autogol...) ...ca sa nu mai pomenesc de prima etapa Pandurii-Rapid 1-1

Victorie meritata ...3 pct in Stefan cel Mare

Universal
6th August 2006, 22:59
conteazä victoria,restul nu,normal

whitewildstuff
6th August 2006, 23:29
Fratilor,antrenament curat pe 16 m,Pandurii fricosi ,ce dracu' sa joci???Echipa mica venita la ciupeala , faceti diferenta vizionand Steaua-Craiova.Pustii din Craiova au iesit la joc,chiar au atacat in prima repriza,aici s-au aparat cu 11 jucatori pe 16 m.E greu sa vezi diferenta???Sau va dati cu parerea la plezneala???Apropo,Coco,unde faci scoala ,frate???Ce prof. de romana ai??Ca poate iti pun o pila cand ajung acasa????Ce liceu te-a acceptat???Avand in vedere ca scrii cu o tastatura facuta ptr. chinezi???

Kainsashiki
6th August 2006, 23:34
defensiva asta a lu' pandurii a stricat gazonul din careul de 16 metri mai rau decat concertul shakirei de la timisoara..


e greu sa joci cu maltezi si andorrezi d-astia, imi aduc aminte ca si steaua s-a chinuit anu trecut cu ei..

*Coco*
6th August 2006, 23:36
Fratilor,antrenament curat pe 16 m,Pandurii fricosi ,ce dracu' sa joci???Echipa mica venita la ciupeala , faceti diferenta vizionand Steaua-Craiova.Pustii din Craiova au iesit la joc,chiar au atacat in prima repriza,aici s-au aparat cu 11 jucatori pe 16 m.E greu sa vezi diferenta???Sau va dati cu parerea la plezneala???Apropo,Coco,unde faci scoala ,frate???Ce prof. de romana ai??Ca poate iti pun o pila cand ajung acasa????Ce liceu te-a acceptat???Avand in vedere ca scrii cu o tastatura facuta ptr. chinezi???
Asta e ma ce nu intelegi
Eu nu ma uit la taste cand scriu si nici nu mai ma corectez asta e mai greseste si omu`

whitewildstuff
6th August 2006, 23:38
Au avut o defensiva formata din 11:D Greu,frate,greu!!!Cred ca administratorul suprafetei de joc se ruga sa mai atace si Pandurii:ok:Ce meci ai vazut??Ca parca am mai sutat spre poarta si chiar Guso poate depune marturie!

*Coco*
6th August 2006, 23:40
Au avut o defensiva formata din 11:D Greu,frate,greu!!!Cred ca administratorul suprafetei de joc se ruga sa mai atace si Pandurii:ok:

Nu uita ca ati avut primul sut pe poarta in minutul 40/hello
Asta e ne apararam nu aveam ce face mai iesiram si pe contraatac cand avusaram posibiltatea

King of Hell
6th August 2006, 23:47
Pandurii in B, alaturi de Urziceni. Cine se alatura acestui club select?

whitewildstuff
6th August 2006, 23:47
Bine mai Coco,nu pot sa ma contrazic prea mult cu fratii de acasa.Totusi incercati sa fiti coerenti(tu si Robi)si cat mai lizibili,ca ne injura altii!!Bafta meciul urmator si poate bem o bere cand ajung acasa(daca aveti 18 ani)evident.

whitewildstuff
6th August 2006, 23:58
Cand vin pe acasa iti fac cadou un dvd cu meciul integral,sa numeri suturile pe poarta!!!:evil: .La dracu,meciul s-a terminat:o: si noi o falfaim pe aici.Ii luam locul lui EL BROSCCOCIO,Ioanitoaia pe numele lui de scena(e).

magica_steaua
7th August 2006, 00:37
recursul etapei borcea incercand cu disperare sa convinga toata tara ca dinamo n-a jucat nimic cu pandurii pt. ca arnitrul nu a dat un penalty :"uite,uite ,uite e gheata lui cristea,uite nu dar uitati-va e gheata lui cristea,uite uite uite e clar e gheata lui cristea",daca nu a cazut in genunchi nu l-am crezut
mai bine spunea uite uite nu jucam nimic uite uite/hello /hello /hello

SILVIU99
7th August 2006, 00:41
recursul etapei borcea incercand cu disperare sa convinga toata tara ca dinamo n-a jucat nimic cu pandurii pt. ca arnitrul nu a dat un penalty :"uite,uite ,uite e gheata lui cristea,uite nu dar uitati-va e gheata lui cristea,uite uite uite e clar e gheata lui cristea",daca nu a cazut in genunchi nu l-am crezut
mai bine spunea uite uite nu jucam nimic uite uite/hello /hello /hello

astea nu mai conteaza ........CONTEAZA ca am CASTIGAT 3p ......aia e am jucat slabut dar si pandurii sau aparat in 9 greu sa faci ceva
VICTORIA CONTEAZA NU SCORUL

magica_steaua
7th August 2006, 00:42
nu dar a fost tare faza cu borcea

whitewildstuff
7th August 2006, 00:51
Poate e tare faza cu Borcea ca s-a saturat de voi,cei care umpleti toate emisiunile sportive si bagati material pe toate forumurile,aceiasi useri,doar multe nick-uri!!!Poate vrea sa-si protejeze investitiile in sport si Broscoiul ala cu armata lui de suporteri ,tu de exemplu,se pun contra unor evidente !Nu poti sa stii!!Doar valoarea conteaza,sper!!!

Liviu
7th August 2006, 00:53
Culmea-fostul MARE arbitru Zotta il ataca pe arbitru si spune ca a fost penalty si ca Helesteanu nu merita sa mai fie arbitru. Razbunarea ca razbunarea(desi dupa ce-au facut rapidistii la Petrosani ar trebui sa-i fie rusine) dar uita cine este de fapt el , Zotta si cum a iesit din fotbal.Urat...fugarit de supraponderalul Iorgulescu dupa FC National-Rapid.:no:

SILVIU99
7th August 2006, 00:59
sincer eu zic ca arbritul a luat decizia corecta ....na fost o faza clara a fost contact dar na fost atat de clar....daca era im anglia nici nu se punea problema de penalty...

magica_steaua
7th August 2006, 01:07
oricum rapid a terminat departe de noi la 5 puncte si toate fazele de la meciul cu jul de anul trecut au fost de rosu asa ce sa mai zicem noi cu serea in meciul cu bistrita cand a fost chiar furt pe fata fara dubiu sau de alexandru tudor cu fc national cand baiatul ala marele rapidist nu stiu cum ii zice ....(ala cu numele unui obiect care nu prea le este cunoscut rapidistilor sapunaru ) i-a rupt clavicula lui iacob

Sergio_D
7th August 2006, 01:17
Pandurii in B, alaturi de Urziceni. Cine se alatura acestui club select?

Ţi-e somn probabil.

Mă aşteptam ca Dinamo să dea vreo 2-3 goluri echipei mele favorite. Īnsă nu a fost aşa. A fost doar 1-0, şi asta dintr-o gafă. Din această situaţie, deduc faptul că Pandurii chiar au şanse de menţinere īn prima ligă.

Nu văd ce sens are să mai spuneţi că s-au apărat cu toată echipa. Nici Dinamo nu a jucat strălucit. :mda:

whitewildstuff
7th August 2006, 01:17
Magica,noi ne refeream ca am terminat turul pe primul loc,am pierdut campionatul trecut pe mana noastra!Asta e ,a trecut,acum suntem o echipa care ,dupa 2 vizionari,suntem favoriti la titlu,batandu-ne cu CFR Cluj.Voi trebuie sa mituiti la greu ,arbitri si echipe adverse!????Jalnic,mai vorbim!!!!

magica_steaua
7th August 2006, 01:32
voi vorbiti de mituiri si de blaturi care sunteti recunoscuti de toti vezi meciul cu ceahlaul
si nu mai copia aberatiile lui borcea ca ati pierdut campionatul pe mana voastra in retur n-ati jucat nimic,ce e obligatoriu sa castigati meciurile de acasa????noi am facut egal cu vasluiul acasa,ama pierdut cu bistrita acasa si in deplasare,cu fc national si noi putem sa spunem ca pe mana noastra am ajuns sa le dam sansa rapidistilor sa spere la titlu

whitewildstuff
7th August 2006, 01:45
"retur n-ati jucat nimic,ce e obligatoriu sa castigati meciurile de acasa????Omule!!Citeste si proceseaza!!!By,cu toate ca aruncand pastila cu Ceahlaul imi demonstrezi ca nu ai mijloacele necesare!!!Te respect si sper sa recunosti blaturile echipei tale,cea mai incercata echipa din punctul asta de vedereMersi(moderator)ptr. ca pot sa-mi spun punctul asta de vedere.6 blaturi rezulta locul 13 in topul romanilor.Ce popor !Mandru si neatarnat!Cu adolescenti capabili si culturalizati!!!!

magica_steaua
7th August 2006, 01:49
crezi ca ma asteptam sa-mi dai dreptate????

Universal
7th August 2006, 02:08
cred cä nu este bunä ceartä,poate eva constructiv...dar sä nu exageräm

whitewildstuff
7th August 2006, 02:36
Cine s-a certat??Greu se vede adevarul prin ochii unui orb!Nu e de la mine:ok: Doar ii dau dreptate acelui personaj istoric.

apercele
7th August 2006, 03:12
lasa wildstuff, ca s-au cam calmat stelistii cand e vorba de blaturi. Inainte, sareau ca nebunii la gatul lui Dinamo ca meciul cu ceahlaul, ceahlaul, ceahlaul. dupa ultimele 2 campionate "castigate" de ei, cand se vorbeste de blaturi, isi inchid calculatoarele, se duc in camera, trag jaluzelele si bag nani....nu trebuie sa fii orb sa vezi cit a furat oierul, vad si ei...si nu trebuia sa recunoasca JIJI, toti am vazut cu ochii nostri

Aurel.D
7th August 2006, 10:25
Cam slabut jocul lui Dinamo. Ar merge mult mai bine jocul daca ar juca mai simplu, nu s-ar complica cu driblinguri si alte giumbuslucuri. La capitoul asta Cristea este campion...mi-a scos peri albi aseara!! Este plin de figuri moldoveanul!
Catalin Munteanu, foarte slab, nu i-a iesit nimic, pase gresite, nici o idee de coordonator si nu arata a jucator cu o caruta de ani experienta.
Niculescu degeaba se jeleste ca mai sta pe tusa din cand in cand. Nu alearga decat la banca de rezerve, cand are nevoie sa mai bea o gura de apa, in rest, aproape ca merge pe teren. Ar trebui sa lase figurile si puna osul la treaba.
Avea dreptate Ion Marin cand zicea ca jucatorii sunt plini de figuri la antrenamente si cand ii tinea rezerve pe Niculescu si Grigorie. Acum daca nu mai este taticul lui, Netoiu, nu mai este sigur de postul de titular, trebuie sa munceasca, putoarea!
Mijlocul a fost varza aseara, singurii remarcati fiind fundasii mai putin Pascovici, care era din alt film!

be@
7th August 2006, 21:30
Dinamo - Pandurii 1-0

de ce doar 1-0 ? pt ca nici la acest scor oltenii nu prea au iesit la joc...


Da, am vazut si eu ca pandurii stiu bine sa se apere. Dar daca vor continua in stilul asta, nu-i vad facand prea multe puncte. :yeah: :yeah:

*Coco*
7th August 2006, 21:32
Da, am vazut si eu ca pandurii stiu bine sa se apere. Dar daca vor continua in stilul asta, nu-i vad facand prea multe puncte. :yeah: :yeah:

Lasa mai asta e stilul de deplasare pe care il folosim cu Granzii:yeah:
Acasa jucam destul de ofensiv
Dar mai bine uitate la echipa ta ca zisa Nashu ca va ia linceta ca nu aveti banii:happy

be@
7th August 2006, 21:33
Ai vrea tu . Nasul e prea prost, si nu s-a prins ca Popik a glumit. :lol:

*Coco*
7th August 2006, 21:36
Ai vrea tu . Nasul e prea prost, si nu s-a prins ca Popik a glumit. :lol:

Lasa lasa vrajeala ca toti actionari s`au retroas de la voi:happy :happy

crissis
7th August 2006, 21:43
Lasa lasa vrajeala ca toti actionari s`au retroas de la voi:happy :happy

/hello banii pe care ii are clubul acopera toate cheltuielile,doar ca nu sunt bani pentru prime cit despre actionari nu a plecat nici unul sint toti /hello

be@
7th August 2006, 21:44
Taci, ma, ca habar nu ai. Nu e vorba de actionari, ci de banii alocati de CL. Dar se pare ca se vor gasi alte cai de finantare, asa ca stai tu linistit.


Boca: "Federaţia poate veni oricānd īn control la noi"

Preşedintele clubului Poli Iaşi, Sorin Boca, a declarat, astăzi, că gruparea pe care o conduce nu are nimic de ascuns faţă de FRF şi că bugetul este asigurat pentru actuala ediţie de campionat, chiar dacă īn prezent situaţia financiară este una precară.

Reacţia lui Boca vine după ce preşedintele Federaţiei Romāne de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, a declarat, aseară, la emisiunea ProSport Show de la Prima TV, că va cere o anchetă amănunţită la clubul ieşean, īn urma plāngerilor repetate ale antrenorului Ionuţ Popa privind criza financiară de la gruparea ieşeană.

"Īntr-adevăr, avem ceva probleme financiare acum, dar noi am obţinut licenţa pentru sezonul actual pe baza balanţelor de la 31 decembrie 2005, dată la care nu aveam datorii. Acum īntāmpinăm ceva greutăţi, dar asta nu īnseamnă că nu avem bugetul asigurat. Profesorul (n.r. - Ionuţ Popa) a glumit cānd a spus că se teme să nu fie fugărit de jucători pentru că nu şi-au primit banii. Noi nu avem litigii la Ligă cu jucătorii şi nici nu cred că vor fi astfel de probleme", a spus Boca, menţionānd că īn cursul acestei săptămāni jucătorilor li se vor plăti o parte din restanţele financiare şi că Mircea Sandu "a interpretat greşit" glumele antrenorului ieşean.



ON TOPIC. Referitor la acel penalty.... Se putea acorda . Helesteanu il cunoaste foarte bine pe Cristea, fiindca amandoi is ieseni.