PDA

View Full Version : Etapa 2: Steaua - Craiova



Pages : [1] 2

ADelPiero
31st July 2006, 00:37
Sambata, 05.08.2006, Steaua - Craiova, (ora 21,00 - Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

delaparis
31st July 2006, 00:48
Mama ce meci era pe vremea mea ... ;)

Hai sa pun eu primul vot : un X asa mare ... :ok:
Si un scor asa de spectacol : 2-2 :yeah:

yonu7
31st July 2006, 01:00
3-0 pt steaua
craiova mai are nevoie de timp ca sa se acomodeze ca si celelalte nou-promovate

*Coco*
31st July 2006, 01:01
/OLE/ Nu pierde Stiinta/OLE/

dardar_3
31st July 2006, 01:04
Welcome to Liga 1 dear Craiova...

Cat despre sansele contra Stelei se invart undeva pe la 10%... asta daca Doamne fereste e vreun viscol, ploua tare sau se intrerupe nocturna...

Oricum, scorul va strans... Eu zic un 2-0 pentru Steaua....

WOLF_ULTRAS
31st July 2006, 01:05
Spulbera steaua.....pe craiova ...mai ales daca joaca la fel cum au facut cu vaslui

SILVIU99
31st July 2006, 01:07
cred ca bate steaua

magica_steaua
31st July 2006, 01:26
bate craiova k asha a zis mititelu n-are nici o sansa steaua ....sper sa nu luam multe ....cre k 4-0 pt. craiova

apparte
31st July 2006, 01:46
Bate Steaua,dar nu va fi scor!

tataleone
31st July 2006, 01:59
Spulbera steaua.....pe craiova

Asa ati zis si despre meciul de la Timisoara :rolleyes:

Sergio_D
31st July 2006, 02:00
Nu va fi scor, poate doar un 4-0 sau 5-0... :D
Sincer să fiu, Craiova e praf... :mda:

magica_steaua
31st July 2006, 02:02
cum sa bata steaua pe craiova ????n-are echipa steaua....ce dak i-a batut acu 2 ani cu 5-0 de atunci steaua a retrogradat craiova a iesit campioana...
deci victorie craiova lejera 4-0

AxinTe
31st July 2006, 08:32
Muicăăăăăăăă! 1/2-0 pentru steaua.

phlloryn
31st July 2006, 09:00
"U" CRAIOVA va face o figura frumoasa, sa speram ca ca se va termina ori egal ori poate se intampla vreo surpriza

resita
31st July 2006, 09:04
Cu Toate Ca Astept O Surpriza Din Partea Craiovei Ea Nu Se Va Intampla . Bate Steaua 2-0

NY_giants05
31st July 2006, 09:14
va fi cel mai frumos meci al etapei....
La craiova nu te poti astepta sa faca o mare surpriza...poate cel mult un egal.
4-2 pt. steaua

baubau
31st July 2006, 09:33
Sper ca Steaua sa le inchida gura oltenilor printr-un scor de proportii sec.

Ammadeus
31st July 2006, 10:19
egal si olaroiu poate incepe sa-si posteze resumeul pe net

Ayrton
31st July 2006, 10:22
Steaua ar trebui sa spulbere colonia olteano-australiana a lui Stanga si a mititelului... N-au nico sansa...

UrsMeier
31st July 2006, 11:46
bate steaua la scor

deja-vu
31st July 2006, 11:47
Pe vremuri un mare derbi, acum, la ce a aratat Craiova in meciurile pe care le-am vazut, nu cred sa aiba vreo sansa la vreun punct.
Craiova se va descurca foarte greu anul acesta cu echipa pe care o are.

malexoid
31st July 2006, 12:09
imi doresc orice altceva decat acel maaare 1, care se contureaza, insa stiinta nu joaca nimic, steaua e o echipa pusa la punct...

Luis Garcia10
31st July 2006, 12:17
1 solist

Vlad
31st July 2006, 12:30
Craiova nu a aratat mai nimic acasa cu Vasluiul, si de aia nu cred ca are vreo sansa in fata Stelei la Bucuresti.
Steaua 3-0 Craiova

Aurel.D
31st July 2006, 13:26
Despre meciul asta nu pot sa zic decat ca va fi un festival de goluri!
Craiova de azi nu are nici o sansa.

Blu3red
31st July 2006, 13:43
1-0 pt steaua ...nu are rost sa forteze steaua...craiova se va bate singura :ok:

Vand vise
31st July 2006, 14:33
6-0 pentru STEAUA

Jerry20cm
31st July 2006, 14:34
Dak dam mai putin de 3 boabe ma supar rau :D

Hipgnosis
31st July 2006, 14:35
Vad ca sunt foarte multi romantici care vorbesc de ce meci era un Steaua - Craiova acum un deceniu sau acum doua decenii.
Imi pare rau ca oltenii au ajuns atat de jos, insa sincer cred ca e aproape imposibil sa asistam la o surpriza in acest meci. Desi, daca ma gandesc bine acelasi lucru l-am zis si la Pandurii - Steaua, si cineva imi atragea atentia ca imposibilul s-a produs.
In mod normal insa Steaua castiga la cel putin doua goluri diferenta fara sa forteze. Imi e frica de un sg lucru la meciul asta, ca nu cumva determinarea stelistilor sa fie zero. Sa nu se creada castigatori inca de la inceput, pt. ca in acest caz surpriza ar putea avea loc.
In ultimul meci pe Ghencea a a fost 5 -0 daca imi amintesc bine, acum m-as multumi cu un 2 - 0. :ok:

mblue
31st July 2006, 14:37
dupa ce am vazut meciul craiovei , zic ca va fi o victorie destul de clara a stelei, dupa ce am vazut ca rapid nu a putut invinge pe pandurii is mai rezervat. vorba ardeleanului, om trai si-om vedea ce va fi.

*Coco*
31st July 2006, 14:39
Fiecare meci nu seamana cu altul;)

Vand vise
31st July 2006, 14:42
Dak dam mai putin de 3 boabe ma supar rau :D
3 boabe in primele 30 de minute

atdi
31st July 2006, 15:15
Nu cred ca are vreo sansa Craiova in meciul asta, dar se pot intampla si surprize, cine stie.

best_lazialul
31st July 2006, 16:28
Ar fi culmea ca trupa lui Mititelu sa scoata un egal cuSteaua. Cred ca o sa fie o victorie clara a Stelei

Blaugrana_shark
31st July 2006, 17:36
meciul marilor orgolii...bate steaua 4-0...craiova a jucat penibil in prima etapa si cred ca pt steaua va fi doar un antrenament cu pubilc in vederea dublei manse cu standard

Aurel.D
31st July 2006, 18:47
Vad ca sunt foarte multi romantici care vorbesc de ce meci era un Steaua - Craiova acum un deceniu sau acum doua decenii.
Imi pare rau ca oltenii au ajuns atat de jos, insa sincer cred ca e aproape imposibil sa asistam la o surpriza in acest meci.

Pai da, cand stai si te gandesti ce echipa avea Universitatea odata si ce meciuri facea cu echipele din Bucuresti.....De fapt ei si Sportul Studentesc erau singurele care se bateau cu Dinamo si Steaua.
Universitatea din ultimii ani este bineinteles departe de acea echipa, dar este unul din efectele "economiei de viata"...pardon,:D "de piata".

Poate pustii de acum au potential dar le trebuie destul pt. a forma o adevarata echipa de Liga I.

apercele
31st July 2006, 18:58
2 echipe care sunt pe listea mea de dusmani
steaua, rivalul nostru de o viata iar craiova incearca si ei sa se bage in seama cu noi dar cornel dinu l-a cam calcat pe pipitelu ca pe un gandac la toate emisiunile TV
intre doi dusmani, mi-e indiferent cine castiga (as prefera sa piarda amandoua daca se poate) dar ca valoare steaua este MULT peste craiova
pronostic: mult la putin

Universal
31st July 2006, 19:29
Meci foarte bun al ecquipei Fc Steaua 2-0 :ok:

dragos_popa17
31st July 2006, 19:32
Antrenament :D

Universal
31st July 2006, 19:33
Nici chiar, sä nu uitäm cä Universitatea va da totul sä invingä

YodaRo
31st July 2006, 19:45
2 echipe care sunt pe listea mea de dusmani
steaua, rivalul nostru de o viata iar craiova incearca si ei sa se bage in seama cu noi dar cornel dinu l-a cam calcat pe pipitelu ca pe un gandac la toate emisiunile TV
intre doi dusmani, mi-e indiferent cine castiga (as prefera sa piarda amandoua daca se poate) dar ca valoare steaua este MULT peste craiova
pronostic: mult la putin
da de ce io ca stelist nu ii consider pe dinamovisti dusmani? E o echipa anosta ca oricare alta. Ce asta e echipa pe care tremura chilotii cand ia bataie de la Vaslui sau Otelu? Haide sa fim seriosi..se pare ca dinamo incearca sa se bage si ea in seama (vorba ta ) cu echipe de top europene:)

Hipgnosis
31st July 2006, 19:46
Nici chiar, sä nu uitäm cä Universitatea va da totul sä invingä

eu cred ca va da totul sa nu piarda :ok: ... cred ca nici ei nu viseaza ca ar putea invinge.

YodaRo
31st July 2006, 19:47
io n-as zice ca e meci usor pentru Steaua. Pentru Craiova e un meci ffff important sa joace cu cea mai buna echipa pe care o pot intalani...pe cand Steaua joaca cu una dintre cele mai slabe pe care le poate intalni. Pot juca relaxati stelistii si sic io ca va fi un meci echilibrat dar va invinge tot steaua la 1-2 goluri.

dragos_popa17
31st July 2006, 19:49
@Universal Cum zicea un personaj animat, "for humans, enough is never enough". Tare am impresia ca asta o sa fie si cazul Craiovei. Si nu ma refer numa la meciu cu Steaua :evil: Cu tot respectu pt olteni :ok:

Universal
31st July 2006, 19:49
cum spuneam adineaurii, Steaua este puternicä..dar sä nu uitäm cä la un asemene amatch sed poate intämpla si un 1-1 in cel mai räu caz

Petrut
31st July 2006, 20:08
3-0 fara probleme

apercele
31st July 2006, 20:15
Haide sa fim seriosi..se pare ca dinamo incearca sa se bage si ea in seama (vorba ta ) cu echipe de top europene:)

Ma, ai incercat sa fii si tu spiritual dar nu ti-a cam iesit...
direferenta este ca noi contra echipa voastra "cea europeana" am facut egal in ghencea, voi ne-ati egalat in min 92 in groapa dupa 7 devieri, iar in supercupa,v-am luat-o de sub nas

cand ziceam ca univ craiova se baga in seama cu noi, stiam ce ziceam

oricum mersi ptr comentariu, ne-ai calmat pe toti cu ironia ta cea interesanta

dragos_popa17
31st July 2006, 20:18
parca si voi tot pe final ati egalat cu steaua :D da' hai ca suntem off-topic
Steaua - Craiova 1 :)

SAMM
31st July 2006, 20:18
Ma, ai incercat sa fii si tu spiritual dar nu ti-a cam iesit...
direferenta este ca noi contra echipa voastra "cea europeana" am facut egal in ghencea, voi ne-ati egalat in min 92 in groapa dupa 7 devieri, iar in supercupa,v-am luat-o de sub nas

cand ziceam ca univ craiova se baga in seama cu noi, stiam ce ziceam

oricum mersi ptr comentariu, ne-ai calmat pe toti cu ironia ta cea interesanta

in ultimii 17 ani ati avut si voi vreo campanie europeana reusita, castigati numai in Romania prin blaturi si arbitraje, in Europa se vede valoarea unde va faceti de kk tot timpul.

Facem scor cu Craiova, nu ca am ceva cu echipa, Mititelu mi se pare cu coloana vertebrala si imi pare bine ca sunt dusmani de moarte cu dinamo, n-au insa echipa de nici o culoare, se vor bate la retrogradare

apercele
31st July 2006, 20:21
in ultimii 17 ani ati avut si voi vreo campanie europeana reusita, castigati numai in Romania prin blaturi si arbitraje, in Europa se vede valoarea unde va faceti de kk tot timpul

oooo cine vorbeste de blaturi....haha
ar trebui sa va fie rusine sa vorbiti de furturi dupa circul din ultimii 2 ani care l-ati facut...sau te pomenesti ca si ieri dinamo-national a fost blat pentru ca asa a scris acest OLS obosit??? clar, a tinut arbitrul cu noi...

sunteti toti adulti dar face presa ce vrea cu mintea voastra, parca nu aveti ochi si creier sa va faceti o parere

hai sa nu fiu off-topic:
meciul va fi terminat dupa ce echipele vor iesi din vestiare: 1 solist

SAMM
31st July 2006, 20:26
oooo cine vorbeste de blaturi....haha
ar trebui sa va fie rusine sa vorbiti de furturi dupa circul din ultimii 2 ani care l-ati facut...sau te pomenesti ca si ieri dinamo-national a fost blat pentru ca asa a scris acest OLS obosit??? clar, a tinut arbitrul cu noi...


n-am zis ca meciul asta a fost blat

am spus doar ca nu imi explic cum dinamo a castigat cele cateva trofee dupa revolutie, in jur de 10 poate cupe si campionate dar pe plan extern are performante absolut ZERO, tu cum iti explici, eu cred ca nu a castigat la intern pe bune.

Steaua e mare favorita, accidente sunt, vezi Steaua-Gloria 0-1, dar parca Craiova nu au deloc echipa, deloc, deloc

crissis
31st July 2006, 20:34
/hello 1 Victorie fara dubii a Stelei :yeah:

Ioca10
31st July 2006, 20:51
Supercampionii vs ...... :D lojic victorie mititeii stiu de ce :happy :happy :happy

Forzza Steaua!!!

alamar
31st July 2006, 21:34
Daca se termina sub 3-0 inseamna ca Steaua a pierdut meciul si trebuie ca cele 3 puncte sa revina Craiovei. Ar fi un mare succes pentru ei.

delaparis
31st July 2006, 21:40
Uite ca tot nu m-ati convins ... eu tot X sustin ... :D

Hai Craiova acum :yeah: asa ca sa nu ma fac :ciocan: pe thread'ul asta ... :D

Ulio singuraticu
31st July 2006, 21:49
Sa bata steaua...

Universal
31st July 2006, 21:54
Invinge mai usor decat se asteapta, dar cu o oarecare indoiala...dar invinge

THE HUN
31st July 2006, 21:55
Pronostic 2,dupa cinci bare a;e stelistilor si zece ofsaiduri semnalizate aiurea in detrimentul Stelei o sa marce Bornescu in min.90 din 11m.

delaparis
31st July 2006, 21:58
Hai ca e interesant ce spui tu :rolleyes: :D

pinki
31st July 2006, 22:01
eu zic 3-0 pt steaua, asa, de incalzire... :)

delaparis
31st July 2006, 22:03
La incalzire vrei sa spui :D
La meci va fi altceva ... :D

crissis
31st July 2006, 22:29
Pronostic 2,dupa cinci bare a;e stelistilor si zece ofsaiduri semnalizate aiurea in detrimentul Stelei o sa marce Bornescu in min.90 din 11m.

/hello cu echipa pe care o are craiova se pot lupta doar pentru evitarea retrogradarii ,iar de victorie in meciul cu steaua nici nu poate fi vorba.:yeah:

Universal
31st July 2006, 22:33
nu va fi deloc usor de la inceput, apoi.... 2 goluri,incä o cafea bunä..o pauzä..si rämäne asa :)

dragos_popa17
31st July 2006, 22:44
un sah, o septica :D
si cum e iarba verde, merge un gratar :D

Universal
31st July 2006, 22:49
ce este septica? un gratar merge mereu :ok: dar match-ul tot il voi vedea :))

delaparis
31st July 2006, 22:59
un sah, o septica :D
si cum e iarba verde, merge un gratar :D


Vezi ca chestia cu "gratarul" nu prea se tolereaza pe aici ... :rolleyes:

Au murit oameni acolo deci ... :cool:

Sau poate nu te referi la asta :cool:

milanezu
31st July 2006, 23:02
bate steaua clar!!!!!!
end of story!!!!!!!

delaparis
31st July 2006, 23:10
Ia ca iar incepe :D

Nu bate ... end of story ... :D

YodaRo
31st July 2006, 23:12
Echipa Stiinta mititelu e in formare. Mai au timp pana la sfarsitul campionatului. E o mare performanta ca joaca cu Steaua.

milanezu
31st July 2006, 23:13
sa nu ia cat au luat ultima data la steaua acasa!!!!!!
oricum se pune problema scorului!!!!!!!
craiova nici o sansa!!!!!!

YodaRo
31st July 2006, 23:18
Ar fi interesant un poll de genul cate goluri ia Stiinta mititelu sau cate minute rezista fara gol.
Jos palaria in fata Craiovei Maxima!

pinki
31st July 2006, 23:42
haha, deci delaparis a fost candva delacraiova? :P hehe, sau esti doar nostalgic dupa perioada de glorie a craiovei? :happy (ontopic: ba o sa bata steaua :P ) :ok:

apparte
31st July 2006, 23:51
Vad ca multi uita ca meciul se joaca la 3 zile dupa Gorica si la 4 inainte de meciul cu Standard...victorie "scurta" a Stelei(1-0,2-0)!

delaparis
31st July 2006, 23:58
Pai eu nu am uitat ... :P

Mai mai ... mi-ai dat de gol planul la pariu ... :D

Asta e solutia :yeah: Se relaxeaza si ei un pic ... :D

magica_steaua
1st August 2006, 00:00
si asa sunt suparati oltenii k n-au echipa ce rost mai are sa facem misto de ei asta se intampla cand ajunge o echipa de traditie pe mana cui nu trebuie,toti analfabetii au ajuns sa conduk echipe de traditie din romania.
o echipa cu traditia si rezultatele din trecut nu merita un astfel de tratament din partea noastra.
ce vina au suporterii lor???

delaparis
1st August 2006, 00:06
Pai nu au vina ...
Eu am glumit dar acum sunt serios : X in meciul asta si atit ... :P

magica_steaua
1st August 2006, 00:08
am zis sa terminam cu mistourile..........

delaparis
1st August 2006, 00:10
Pai eu ce am zis ?
X ... :yeah:

magica_steaua
1st August 2006, 00:13
u poti sa spui si 2 tot ironie e

apparte
1st August 2006, 00:13
Pai eu nu am uitat ... :P

Mai mai ... mi-ai dat de gol planul la pariu ... :D

Asta e solutia :yeah: Se relaxeaza si ei un pic ... :D
Din pacate pt traditia Craiovei,actualul lot de jucatori,nu poate pune probleme Stelei la Bucuresti...un corner,o faza fixa...si se rezolva meciul.

Steeltown Boy
1st August 2006, 00:16
Viaţă grea ptr Craiova în meciu' din Ghencea.
Bate clar Steaua, deşi eu aş vrea altceva... îmi pare rău c-o spun, dar lotul de la Craiova pare destul de subţire sezonul ăsta.

kain
1st August 2006, 00:17
Victorie clara Steaua. :P

UrsMeier
1st August 2006, 00:18
nu prea ii vad bine pe olteni anul asta

delaparis
1st August 2006, 00:19
apparte : Nu nu ...
Dupa meci vei vedea :ok:

Dar sa nu plingi dupa arbitru sau altceva ... :P

Sincer cred ca oltenii vor trage tare la egal ... Cred ca vor fi mai in forma decit gazdele in plus . /hello
E genul de meci pe care Steaua il rateaza ... :rolleyes:
Si asta nu o zic rautacios .. .

SAMM
1st August 2006, 00:19
nu prea ii vad bine pe olteni anul asta

dupa meciul cu Vaslui, slabi, se bat jos acolo cred

apparte
1st August 2006, 00:23
apparte : Nu nu ...
Dupa meci vei vedea :ok:

Dar sa nu plingi dupa arbitru sau altceva ... :P

Sincer cred ca oltenii vor trage tare la egal ... Cred ca vor fi mai in forma decit gazdele in plus . /hello
E genul de meci pe care Steaua il rateaza ... :rolleyes:
Si asta nu o zic rautacios .. .

On verra!

delaparis
1st August 2006, 00:34
Yes we Will see that...:D

YodaRo
1st August 2006, 01:05
Yes we Will see that...:D
Don't you speak French?

apercele
1st August 2006, 01:37
limba romana nu va mai place.....

Bogdan"U"
1st August 2006, 10:12
Don't you speak French?
:ok:

Ioca10
1st August 2006, 11:29
Sincer cred ca oltenii vor trage tare la egal ... .. .


Multe s-au schimbat unii care n-au treaba cu fenomenu au ajuns mod. si ce ma deranjeaza e ca desi scriu rar imi editeaza mesajele ceea ce nu imi convine..cat despre cunostintzele tale fotbalistice nu avem ce discuta tu sustzinand un X inchipuit doar de ... nefacand nik altceva decat sa imi consolidez parerea care o aveam si inainte 0(barat)

Forzza Steaua
Supercampionii matura ca echipele din Ro

delaparis
1st August 2006, 13:25
Ioca bagator de seama , care e mesajul care ti-a fost editat ?

Scrie si tu mai des (si on-topic) poate asa vei fi mai putin frustrat ... eu stiu ? :rolleyes:

Sa fi sanatos cu parerile tale dupa cum vezi esti OUT , EN DEHORS :D subiectului.

Hipgnosis
1st August 2006, 14:27
Ioca bagator de seama , care e mesajul care ti-a fost editat ?

Scrie si tu mai des (si on-topic) poate asa vei fi mai putin frustrat ... eu stiu ? :rolleyes:

nu e prea frumos ca un moderator sa faca un user frustrat.

aussi connu cex oiseaux la ! :mda:

delaparis
1st August 2006, 16:06
Este foarte frumos in schimb ca un user sa posteze offtopic si cu tenta jignitoare la alt user ? :o:
Mai este si prevazut in regulament ceva cu sfidarea moderatorului sau asa ceva ... :D

Puteam sa-l sanctionez pentru trolling dar hai sa nu se creada ca abuz de nu stiu ce drepturi le au moderatorii dar oricum il atentionez sa inceteze (asta pe tema cu moderatorul).

Chestia cu frustrarea e parerea mea citindu-i postul obiectiv ... Am pus parerea mea la fel cum a postat si el pe a lui ...
:mda:

Am pierdut deja prea mult timp cu nimicurile astea si vreau sa revin la meci si sustin un X mare de tot pentru care am argumentat deja.
Repet ca Steaua este intre doua meciuri din preliminariile CL si vor fi probleme suplimentare de gerat pentru Oli.


PS. tradu si mie ce vrei sa zici acolo :D

Hipgnosis
1st August 2006, 17:39
Pai dai corectia necasara, si gata, fara alte "amabilitati". Nu vreau sa intelegi ca ii iau apararea, dc. a gresit sa ia galbene sau orice fel de sanctiune care se da mai nou. Doar ca nu cred ca moderatorii ar tb. sa intretian discutia la nivelul invectivelor, pt. ca ar generaliza apoi si mai usor. Cand tu editezi un text, el o sa vina si o sa-ti zica pai tu nu zici la fel ca mine ? :D
ps: E dintr-o scriasoare intre cei doi mari poeti simbolisti care se intampla sa fi fost si amanti. Cred ca de fapt sunt trei de toti, la sfarsitul sec. XiX, asa ca e usor sa afli care erau aia :ok:
E ceva de genul "m-am saturat de papagalii astia".

Da Vinci
1st August 2006, 17:58
bate steaua, dar nu mai jucam ca si cu Protasov antrenor. mare pacat.

Cristian
1st August 2006, 18:13
Cu toate ca mi-as dfori ca echipele din provincie sa bata echipele de bucuresti, din pacate Craiova se prezinta slab si campionatul asta, degeaba vorbeste Mititelul mai mult decat poate.
Bate Steaua din pacate :(

Da Vinci
1st August 2006, 19:01
De ce din pacate?. Ce o echipa ca Craiova e mai buna ca Steaua. NEVER.
Hai domnilor sa fim impartiali, sa nu mai spunem din pacate. CE va fi va fi. Fotbalul e plin de surprize. Oricum bate STEAUA. Da nu mi place jocul. Oli e cam firav antrenor. Sper sa nu ne suspende terenul.
MAi vedem campionatul e lung.
pa

Universal
1st August 2006, 19:08
limba romana nu va mai place.....

Dacä vorbesc acum swedish sau germanä cred cä o iei razna :))

in rest victorie clarä a Stelei :ok:

six
1st August 2006, 20:20
bate craiova n-are nici o sansa steaua ....sper sa nu luam multe ....cre k 4-0 pt. craiova:P :P :P Forza Stiinta...:ok: :ok: :ok:

Zauri
1st August 2006, 21:15
:P :P :P Forza Stiinta...:ok: :ok: :ok:

Ce mesaj realist si obiectiv.Cat alcool era in aer cand ai scris mesaju asta???? cum sa bata Craiova cand ei fac egal cu Vasluiu ia bataie de la U Cluj????? Craiova=:sleep: :sleep::headbang: no offence

inter
1st August 2006, 21:24
Multe s-au schimbat unii care n-au treaba cu fenomenu au ajuns mod. si ce ma deranjeaza e ca desi scriu rar imi editeaza mesajele ceea ce nu imi convine..cat despre cunostintzele tale fotbalistice nu avem ce discuta tu sustzinand un X inchipuit doar de ... nefacand nik altceva decat sa imi consolidez parerea care o aveam si inainte 0(barat)

Forzza Steaua
Supercampionii matura ca echipele din Ro

ioca ... tu chiar erai in timpul programului cand postai aberatiile astea?

daca sambata nu mergi cu mine la meci esti "mancat"!:evil:

tataleone
2nd August 2006, 00:27
...
asta se intampla cand ajunge o echipa de traditie pe mana cui nu trebuie,toti analfabetii au ajuns sa conduk echipe de traditie din romania.
...


vorbesti de steaua?

tataleone
2nd August 2006, 00:28
Nu fiti asa siguri de victorie, poate va fura iar arbitrii (ca la Timisoara :rolleyes: )
Sper intr-un egal 0-0 sau 1-1

magica_steaua
2nd August 2006, 00:35
e clar k vorbeam de craiova k steaua a iesit campioana chiar dak e adevarat k e condusa de un cioban
eu tin cu steaua cu mult timp inainte de a veni ciobanul asha k pt. mine steaua e separata de g.b.

Cra10veanu
2nd August 2006, 01:30
e clar k vorbeam de craiova k steaua a iesit campioana chiar dak e adevarat k e condusa de un cioban
eu tin cu steaua cu mult timp inainte de a veni ciobanul asha k pt. mine steaua e separata de g.b.

si daca nu era g.b, nu mai erai stelist, ca daca nu era g.b, nu baga nici drecu bani in echipa aia, si erati si voi pe la mijloc acuma, nu se punea problema de europa,deci multumeste-i lui g.b magica carmen.
Cred ca reusim sa facem un scor de egalitate.

magica_steaua
2nd August 2006, 01:38
mah baiatule cand io mergeam sa vad steaua in champions league acu 10 ani nu era nici mama lui gigi becali la steaua asha k steaua facea performanta si fara gigi becali pt. k se gaseau destui investitori care sa bage bani la cea mai titrata echipa din romania.

p.s.:pana acum imi parea rau de caiova dar cand vad suporterii k tine care ataca fara sa se ia nimeni de ei chiar va meritati soarta asha k u crede-l pe mititelu k veti juk in champions league in 2 ani dar el nu mai intai puneti-va problema dak va salvati anul asta

magica_steaua
2nd August 2006, 01:45
*1921-Craiovan Craiova a fost infiintata de un grup de elevi si functionari craioveni, condusi de Dr. Marcel Spanisteanu. Numele exact, dat la inceput echipei a fost Craiu Iovan. Ulterior, printr-un proces relativ scurt de metamorfoza, a devenit Craiovan, asa cum a si aparut in campionatul districtual si apoi cel regional.

*1921-Rovine Grivita Craiova, apare initial, in 1921, sub numele de Rovine, pentru ca un an mai tarziu, dupa fuzionarea cu gruparea de gimnastica Grivita sa ia si numele acesteia. In perioada 1925-1929, Rovine Grivita activeaza in ampionatul districtual Craiova. In 1930 castiga campionatul regional, iar din 1934 intra in circuitul divizionar si 5 editii joaca in esalonul secund.

p.s.:asha k mai bine va vedeti de "CRAIU IOVAN" k sa intelegi si u ce e cu carmen bucuresti

Cra10veanu
2nd August 2006, 02:52
nu are legatura cu Universitatea Craiova, ce-mi povestesti aici, poti povesti si despre chimia, si despre aek isalnita etc etc. ce-ar fi sa te documentezi? Universitatea Craiova s-a infiintat in 1948, unde jucau studentii de la univ din craiova.
ps: uite-te la postarile tale anterioare si ai sa vezi de ce sint iute asa
si uite asa pe steaua o apuca etapa a doua fara 3 puncte luate.

il cappo
2nd August 2006, 03:05
no offense da' ... ii batem ca pe covoare :happy

Cra10veanu
2nd August 2006, 03:07
acum va permiteti sa vorbiti, ca acum cativa ani cand venea Universitatea la bucale va ca**ti pe voi de frica.

il cappo
2nd August 2006, 04:22
pt. un moderator te exprimi destul de "colorat"...:no:
...va batem clar... daca scapati cu 2 boabe e mare eveniment...

BAK
2nd August 2006, 05:13
acum va permiteti sa vorbiti, ca acum cativa ani cand venea Universitatea la bucale va ca**ti pe voi de frica.

asa vorbesc moderatorii din oltenia.....cu patos........(nu, nu cu unul pe care il cheama patos....ei stit voi ce vreau sa zic....ah, am uitat , ce mai face canicula raducanu?):drak:

steaua si craiova vor bifa un X mare de tot......cat praz e in craiova si cati caini bagabonti(a nu se citii dinamovisti) sunt in bucuresti, atat de mare o sa fie X-ul......

OVIDIU 62
2nd August 2006, 08:31
Un meci fara istoric 1 solist.

viorel 31
2nd August 2006, 08:37
1 solist.

Eventuale comentarii numai dupa partida; inainte nu cred ca putem spune ff multe despre aceast meci.

Fortza Steaua!

Cra10veanu
2nd August 2006, 10:41
asa vorbesc moderatorii din oltenia.....cu patos........(nu, nu cu unul pe care il cheama patos....ei stit voi ce vreau sa zic....ah, am uitat , ce mai face canicula raducanu?):drak:

steaua si craiova vor bifa un X mare de tot......cat praz e in craiova si cati caini bagabonti(a nu se citii dinamovisti) sunt in bucuresti, atat de mare o sa fie X-ul......

sint mai tari moderatorii aia din cluj mai ales unii care tin cu universitatea, care bantuie forumurile cfr-ului de necaz, macar mi-am permis sa fiu direct cu il cappo.
merge X

Luis Garcia10
2nd August 2006, 10:52
sint mai tari moderatorii aia din cluj mai ales unii care tin cu universitatea, care bantuie forumurile cfr-ului de necaz, macar mi-am permis sa fiu direct cu il cappo.
merge X
Serios ? Chiar merge un X? Si l-ai intrebat unde se duce? :rolleyes:

Cra10veanu
2nd August 2006, 10:54
ba da :D mergea cu un punct in spinare spre Craiova :D

DeeaStelista
2nd August 2006, 12:21
Nu cred ca se mai pune problema cine bate :D
Le dam 3-0 la descultii aia de olteni :yeah:
Dar totusi e mai important Champions Ligue in care sigur vom ajunge departe


FORZA STEAUA /OLE/

otinho
2nd August 2006, 12:28
mult la putin

tuxie
2nd August 2006, 12:39
Meci de 1X in teren, 2 solist clar in tribune si inafara terenului :evil:

Jerry20cm
2nd August 2006, 13:30
. STEAUA Bucuresti - FC U Craiova
Stadion: LIA MANOLIU (Bucuresti)

05.08.2006, ora 21.00

A: DUMITRU ROBERT (BRASOV)
A1: SAVANIU MARCEL (SIBIU)
A2: AVRAM CORNEL (TIMISOARA)
R: STANISTEANU VICTOR (BUZAU)
OBS: NEAGU DORU (BUCURESTI)
IGNA IOAN (TIMISOARA)

tuxie
2nd August 2006, 14:15
Astia-s arbitri sau iar a uitat ingrijitorul usile deschise la zoo? :evil:

Hipgnosis
2nd August 2006, 15:31
Stie cineva jucam cu titularii sau cu tineretul?

Jerry20cm
2nd August 2006, 15:33
Stie cineva jucam cu titularii sau cu tineretul?

=))))))))))))
a fost tare asta :happy
Eu zic ca o sa joace cu titulari nu putem risca un eventual insucces si totusi mai raman 4 zile pana la meciul cu Standard deci pot sa-si revina.

atdi
2nd August 2006, 15:34
Sincer vorbind n-am nici o emotie la meciul asta, datorita diferentei de valoare dintre cele doua echipe. Dar si daca se intamplam vreo surpriza cred ca o sa-i cam bage gigi in sedinta pe subalterni :ciocan: , dar si daca bate steaua la scor poate se mai desumfla mititelu si se gandeste serios sa bage mana in buzunar sa aduca 2, 3 jucatori cu experienta.

wer
2nd August 2006, 15:56
3-0 scurt

magica_steaua
2nd August 2006, 16:20
nu are legatura cu Universitatea Craiova, ce-mi povestesti aici, poti povesti si despre chimia, si despre aek isalnita etc etc. ce-ar fi sa te documentezi? Universitatea Craiova s-a infiintat in 1948, unde jucau studentii de la univ din craiova.
ps: uite-te la postarile tale anterioare si ai sa vezi de ce sint iute asa
si uite asa pe steaua o apuca etapa a doua fara 3 puncte luate.

totul e preluat de pe www.craiova-maxima.ro afla mai intai istoria propriei
tale echipe si dupa aceea vorbeste de o fosta castigatoare a cupei campionilor

magica_steaua
2nd August 2006, 16:22
dak jukm cu prima echipa 5-0 dak jukm cu rezervele 3-0,sper sa jukm cu rezervele k nu merita mititelu onoarea de a vedea echipa campioana jucand inmpotriva unei viitoare divizionare B

atdi
2nd August 2006, 16:30
totul e preluat de pe www.craiova-maxima.ro afla mai intai istoria propriei
tale echipe si dupa aceea vorbeste de o fosta castigatoare a cupei campionilor
Universitatea Craiova e infiintata in 1948.

corto
2nd August 2006, 19:05
Obiectiv? Nu prea avem sanse ...
Totusi, date fiind circumstantele, o surpriza (de proportii tind cont de valoarea celor doua echipe) este posibila. Sper doar sa nu ne bagam cu avionul in poarta, desi daca ma gandesc bine, nu avem decat 3 aparatori mai de doamne-ajuta in lot si aia o sa fie in teren.

In alta ordine de idei, nu prea cred ca o sa fie vreun scor astronomic in favoarea Stelei. Argumente: Mircea Bornescu (daca prinde o zi buna o sa vedeti ce-i poate pielea), faptul ca dintre toate compartimentele echipei apararea noastra e cea mai solida, suporterii Craiovei din tribune (o sa fie multi) ... s-ar putea si un egal, cine stie. Mai trist este ca nu vad nici un jucator de la noi din lot in stare sa dea gol ... Asta e, ne ducem crucea mai departe ... Cine vrea rezultate sa tina cu Barcelona, eu raman suporter al Craiovei. Asa lesinata cum e ea acum.

Hai Craiova! Nu avem ce pierde oricum.

YodaRo
2nd August 2006, 19:21
Mai trist este ca nu vad nici un jucator de la noi din lot in stare sa dea gol ...

Sunt acolo nume mari precum Dananae sau Feleaga.

Universal
2nd August 2006, 19:48
un simplu 1-0 si ne pregätim cu Standard

delaparis
2nd August 2006, 19:52
Cu un 1-1 va puteti pregati de asemenea :D :P .

Universal
2nd August 2006, 19:59
da,insä cred cä Steaua BUcuresti nu va pierde.Sunt convins

alex_6tm
3rd August 2006, 00:25
1 solist..pacat de toti oltenii care o sa mearga la meci..macar vor face spectacol in tribune

dede
3rd August 2006, 01:23
castiga Steaua...chiar daca, dupa spusele lui mititelu, craiova va fi campioana (:happy) nu sunt sanse ca oltenii sa castige...

UrsMeier
3rd August 2006, 01:24
sunt curios de cate ori vor trage oltenii pe spatiul portii :D

dorryn
3rd August 2006, 03:06
bate steaua din pacate desi sper intr-o surpriza.. mi-ar place sa castige craiova dar anul asta vor termina destul de jos in clasament oltenii dupa cate am vazut eu..

Alice_Craiova
3rd August 2006, 09:29
STEAUA SE TEME DE INVAZIA OLTENILOR
• Oficialii din Ghencea au refuzat reciprocitatea cu Universitatea Craiova şi nu vor vinde bilete în ziua meciului
O mie de craioveni la meci
După ce, în principiu, fuseseră de acord, oficialii Stelei au refuzat o reciprocitate cu Universitatea Craiova pentru accesul suporterilor la meciurile dintre cele două formaţii. Este pentru prima dată când Steaua nu este de acord să încheie o astfel de înţelegere cu un club rival care vine însoţit de o galerie puternică. Motivele ar putea fi teama grupării din Ghencea ca Universitatea să nu fie susţinută de un număr mare de fani, iar la meciul retur, care va fi în iarnă, steliştii să vină în număr mult mai mic, astfel încât reciprocitatea să nu fie avantajoasă. Astfel, clubul care pretinde că are cei mai mulţi suporteri din România se teme ca fanii unei nou-promovate să nu invadeze stadionul “Naţional”. În plus, gruparea din Ghencea nu vinde bilete în ziua meciului cu Universitatea, astfel încât doar joi şi vineri fanii din Bănie îşi pot procura tichetele de intrare la meci, al căror preţ va fi probabil de 5 RON la unul dintre sectoarele peluzei I (opusă tabelei de marcaj). Clubul din Bănie nu va achiziţiona bilete pentru fani, aceştia urmând să şi le procure personal sau prin intermediul cunoştinţelor din Bucureşti. Se preconiza ca galeria Universităţii la partida de pe stadionul “Naţional” să fi fost formată din aproape 2.000 de suporteri veniţi din Craiova, Bucureşti, dar şi din ţară, însă în condiţiile actuale cel mult o mie de fani alb-albaştri sunt aşteptaţi la meci. (C. S.)

Steaua e o curvă
• Suporterii atacă dur decizia oficialilor din Ghencea de a refuza o reciprocitate în privinţa biletelor de acces la meciurile directe

Numai la curve se plăteşte înainte, înseamnă că şi Steaua e o curvă! Nu înţeleg de ce se tem de noi. Vom veni două mii, să vedem ce vor face?
Irinel Coandă, liderul grupării Sezione Ultra’

Comunicatul trimis de Steaua ieri, prin care anunţa că nu mai este de acord cu o reciprocitate în privinţa accesului suporterilor pe stadion, a agitat spiritele în Bănie. Ultraşii craioveni, care se pregătesc de câteva zile pentru partida de sâmbătă cu Steaua, au reacţionat imediat la aflarea veştii, însă sunt convinşi că nu vor avea probleme în privinţa intrării pe stadion, chiar dacă oficialii din Ghencea anunţau că în ziua meciului nu se vor mai vinde bilete. “Numai la curve se plăteşte înainte, înseamnă că şi Steaua e o curvă! Nu înţeleg de ce se tem de noi. Vom veni două mii, să vedem ce vor face, ne vor lăsa la porţi sau vor scoate bilete la vânzare?”, a declarat Irinel Coandă, liderul grupării Sezione Ultra’. De asemenea, unul dintre membrii brigăzii Ultras a declarat că în acest moment cel mai potrivit lucru ar fi ca oficialii Universităţii Craiova să cumpere 200 de bilete în avans şi să le vândă până vineri. Grupările ultras din Peluza Sud “Cristi Neamţu” au închiriat două autocare cu care vor face deplasarea spre capitală. Acestora li se va mai alătura şi o coloană de maşini ce va pleca din Bănie în acelaşi moment cu galeria, iar din Bucureşti sunt aşteptaţi alţi circa 500 de susţinători ai Universităţii. Coloana de maşini va pleca la ora 15.30, din parcarea hotelului “Jiul”. Deplasarea se face pe cont propriu,

tuxie
3rd August 2006, 09:35
Asadar, avem toate premizele pentru un meci incins si in tribune, dupa cum m-am si asteptat de altfel. Sper doar sa nu se lase cu suspendari la ambele formatii (galerii, stadion) sau alte masuri.

cap
3rd August 2006, 09:41
1x cred steaua are avantaj

Bogdan"U"
3rd August 2006, 09:52
STEAUA SE TEME DE INVAZIA OLTENILOR
• Oficialii din Ghencea au refuzat reciprocitatea cu Universitatea Craiova şi nu vor vinde bilete în ziua meciului
O mie de craioveni la meci
După ce, în principiu, fuseseră de acord, oficialii Stelei au refuzat o reciprocitate cu Universitatea Craiova pentru accesul suporterilor la meciurile dintre cele două formaţii. Este pentru prima dată când Steaua nu este de acord să încheie o astfel de înţelegere cu un club rival care vine însoţit de o galerie puternică. Motivele ar putea fi teama grupării din Ghencea ca Universitatea să nu fie susţinută de un număr mare de fani, iar la meciul retur, care va fi în iarnă, steliştii să vină în număr mult mai mic, astfel încât reciprocitatea să nu fie avantajoasă. Astfel, clubul care pretinde că are cei mai mulţi suporteri din România se teme ca fanii unei nou-promovate să nu invadeze stadionul “Naţional”. În plus, gruparea din Ghencea nu vinde bilete în ziua meciului cu Universitatea, astfel încât doar joi şi vineri fanii din Bănie îşi pot procura tichetele de intrare la meci, al căror preţ va fi probabil de 5 RON la unul dintre sectoarele peluzei I (opusă tabelei de marcaj). Clubul din Bănie nu va achiziţiona bilete pentru fani, aceştia urmând să şi le procure personal sau prin intermediul cunoştinţelor din Bucureşti. Se preconiza ca galeria Universităţii la partida de pe stadionul “Naţional” să fi fost formată din aproape 2.000 de suporteri veniţi din Craiova, Bucureşti, dar şi din ţară, însă în condiţiile actuale cel mult o mie de fani alb-albaştri sunt aşteptaţi la meci. (C. S.)

Steaua e o curvă
• Suporterii atacă dur decizia oficialilor din Ghencea de a refuza o reciprocitate în privinţa biletelor de acces la meciurile directe

Numai la curve se plăteşte înainte, înseamnă că şi Steaua e o curvă! Nu înţeleg de ce se tem de noi. Vom veni două mii, să vedem ce vor face?
Irinel Coandă, liderul grupării Sezione Ultra’

Comunicatul trimis de Steaua ieri, prin care anunţa că nu mai este de acord cu o reciprocitate în privinţa accesului suporterilor pe stadion, a agitat spiritele în Bănie. Ultraşii craioveni, care se pregătesc de câteva zile pentru partida de sâmbătă cu Steaua, au reacţionat imediat la aflarea veştii, însă sunt convinşi că nu vor avea probleme în privinţa intrării pe stadion, chiar dacă oficialii din Ghencea anunţau că în ziua meciului nu se vor mai vinde bilete. “Numai la curve se plăteşte înainte, înseamnă că şi Steaua e o curvă! Nu înţeleg de ce se tem de noi. Vom veni două mii, să vedem ce vor face, ne vor lăsa la porţi sau vor scoate bilete la vânzare?”, a declarat Irinel Coandă, liderul grupării Sezione Ultra’. De asemenea, unul dintre membrii brigăzii Ultras a declarat că în acest moment cel mai potrivit lucru ar fi ca oficialii Universităţii Craiova să cumpere 200 de bilete în avans şi să le vândă până vineri. Grupările ultras din Peluza Sud “Cristi Neamţu” au închiriat două autocare cu care vor face deplasarea spre capitală. Acestora li se va mai alătura şi o coloană de maşini ce va pleca din Bănie în acelaşi moment cu galeria, iar din Bucureşti sunt aşteptaţi alţi circa 500 de susţinători ai Universităţii. Coloana de maşini va pleca la ora 15.30, din parcarea hotelului “Jiul”. Deplasarea se face pe cont propriu,


Cata lasitate si prostie poate sa existe la anumiti ciobani!!!! :rosu: :jerk: :ciocan:

SORENSEN
3rd August 2006, 12:34
STEAUA SE TEME DE INVAZIA OLTENILOR
• Oficialii din Ghencea au refuzat reciprocitatea cu Universitatea Craiova şi nu vor vinde bilete în ziua meciului
...
Reciprocitate adica bilete moca...
Care-i faza nu puteti da 5 sau 10 ron pe bilet......ca si cu Rapid si Dinamo reciprocitatea consta in rezervarea unor sectiuni din stadion ....reciprocitate e doar la Padureanu nu la Steaua...
Dar macar stati acasa ca e aiurea sa bateti drumul pana la Bucuresti si sa pierdeti dar daca vreti orcium veniti :D va asteptam ...si nu cum aveti voi obiceiul neaos de a astepta fanii din Bucuresti...:cool:

*Coco*
3rd August 2006, 12:42
Pai da citeste si mai sus ce scrie Argaseala in Comunicat
Ca Biletele se vand doar pana Vineri
Asta inseamna ca trebuie sa mai faca un drum la Bucuresti ca sa isi cumpere Bilete

Bogdan"U"
3rd August 2006, 12:50
Reciprocitate adica bilete moca...
Care-i faza nu puteti da 5 sau 10 ron pe bilet......ca si cu Rapid si Dinamo reciprocitatea consta in rezervarea unor sectiuni din stadion ....reciprocitate e doar la Padureanu nu la Steaua...
Dar macar stati acasa ca e aiurea sa bateti drumul pana la Bucuresti si sa pierdeti dar daca vreti orcium veniti :D va asteptam ...si nu cum aveti voi obiceiul neaos de a astepta fanii din Bucuresti...:cool:

problema e ca din craiova nu se pot cumpara bilete pt meci(parte din reciprocitate) si in ziua meciului nu se mai pot cumpara bilete.

oricum daca o sa se pastreze chestia cu nevandutul biletelor in ziua meciului o sa fie mai multi olteni decat stelisti

magica_steaua
3rd August 2006, 13:36
problema e ca din craiova nu se pot cumpara bilete pt meci(parte din reciprocitate) si in ziua meciului nu se mai pot cumpara bilete.

oricum daca o sa se pastreze chestia cu nevandutul biletelor in ziua meciului o sa fie mai multi olteni decat stelisti

voi n-ati fost acasa cu vasluiul decat 4000 cand era clar k aveti un meci cu o echipa apropiata k valoare ce sa mai zicem acum cand e clar k o sa va invatam sa numarati cel putin pana la 5.
n-ati mai vazut bucurestiul de mult timp???reciprocitatea e cea mai mare milogeala pe care am auzit-o in viata mea....chiar as vrea sa platesc eu 1000 de bilete k sa fiti cat mai multi la dezastrul echipei voastre,sa fiti umiliti live

*Coco*
3rd August 2006, 13:40
Vor sa va vada pe voi pe viu marea echipa a stelei:drak:
Ai ceva impotriva cu ei daca vin sa va vada pe voi cum joaca?:rosu:

Jerry20cm
3rd August 2006, 13:41
Poftim programul caselor de bilete:

Program caselor de bilete este urmatorul:

Joi 3 august
Stadionul Steaua
13.00 – 19.00
Vineri 4 august
Stadionul Steaua
13.00 – 19.00
Stadionul National
13.00 – 19.00
Sambata 5 august
Stadionul Steaua
10.00 – 16.00
Stadionul National
11.00 - 21.00
Preturi bilete:
Tribuna O
30 RON
Tribuna I
20 RON
Tribuna II
10 RON
Peluze
5 RON

magica_steaua
3rd August 2006, 13:44
astia n-au 5 lei pt. bilet si u crezi k au bani de tren sa vina????dak nu le da si bani de mancare mititelu nu le plateste transportul,biletele mai mult de 10 nu vin

atdi
3rd August 2006, 13:46
astia n-au 5 lei pt. bilet si u crezi k au bani de tren sa vina????dak nu le da si bani de mancare mititelu nu le plateste transportul,biletele mai mult de 10 nu vin
Mai termina cu jignirile astea de doi lei.

magica_steaua
3rd August 2006, 13:58
biletul la meciul cu STEAUA BUCURESTI,campioana romaniei 5 lei,transportul 10 lei, pt. toate acestea exista master card ,bucuria de a vedea craiova umilita este nepretuita

B0gdaaaN
3rd August 2006, 14:06
1 solist...daca nu se mobilizeaza f bine jucatorii de la U Craiova imi este frica ca se termina cu scorul din turul sezonului 2004/2005

gheorghe
3rd August 2006, 14:58
astia n-au 5 lei pt. bilet si u crezi k au bani de tren sa vina????dak nu le da si bani de mancare mititelu nu le plateste transportul,biletele mai mult de 10 nu vin

minte de fecaliot+gandire de memelush+limbaj de mustata=noul model de suporter stelist. :no:

magica_steaua
3rd August 2006, 15:04
minte de fecaliot+gandire de memelush+limbaj de mustata=noul model de suporter stelist. :no:

se recomanda citirea cu atentie a prospectului dak apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului

magica_steaua
3rd August 2006, 15:17
voi nu v-ati strans 2000 acasa iar toate declaratiile voastre sunt trase la indigo cu cele ale simbolului craiovei adrian mititelu(un om mic pt. o echipa mare)

Universal
3rd August 2006, 15:54
....bani bani bani...aici discutäm despre meci!
.... un 1 clar?

Wyvern
3rd August 2006, 16:53
Ca de obicei Steaua pare mai buna inainte de meci. sper sa avem ceva tupeu, sa prindem o zi buna si sa facem o figura frumoasa.

Hai Craiova!

YodaRo
3rd August 2006, 16:55
Dar macar stati acasa ca e aiurea sa bateti drumul pana la Bucuresti si sa pierdeti dar daca vreti orcium veniti :D va asteptam ...si nu cum aveti voi obiceiul neaos de a astepta fanii din Bucuresti...:cool:
In ultimul meci pe care l-am vazut la Craiova, unul impotriva Stelei, un grup de asa zisi suporteri se organizau spunand "haideti la gara sa ii asteptam pe stelisti" ..si erau inarmati cu lanturi si alte arme periculoase. Erau in preajma stadionului Ion Oblemenco si pareau pustani de liceu de tipul golanash de cartier. Sper ca si-au schimbat mentalitatea acum. Am jurat ca nu o sa mai calc pe stadionul din craiova de la acel eveniment. Unii inca traiesc in comuna primitiva. Sunt convins ca si alti fani gandesc la fel kiar si unii dintre stelisti.

*Coco*
3rd August 2006, 16:59
Pai duce ce ne`au facut Dinamovisti in ultima etapa din B
Au batut copii de 16-17 ani sa nu ii omori cand ii prinzi in Craiova?

gheorghe
3rd August 2006, 17:04
...In ultimul meci pe care l-am vazut la Craiova, unul impotriva Stelei, un grup de asa zisi suporteri se organizau spunand "haideti la gara sa ii asteptam pe stelisti" ..si erau inarmati cu lanturi si alte arme periculoase. ..


Ma, terminati cu chestiile astea, si la Timisoara ati spus ca ati fost atacati cu cutite, cand singurele arme albe din zona erau cutterele pe care stelistii le aveau asupra lor si cu care au inceput sa ameninte trecatorii pasnici.:mda: Apropo, oare ce aveau de gand sa faca cu ele? Sa taie trandafiri si sa ii ofere unor terte persoane? Nu cred! Unde ajung stelistii, acolo apar si incidentele. Nu frapeaza acest lucru?:happy

pinki
3rd August 2006, 17:28
acum a venit poli si a invadat threadul cu craiova... vorbiti mai de meci, daca aveti ceva de zis, si lasati steaua in pace, la fel pe stelisti. si la meciul asta e clar ca steaua castiga! /hello

YodaRo
3rd August 2006, 17:28
Ma, terminati cu chestiile astea, si la Timisoara ati spus ca ati fost atacati cu cutite, cand singurele arme albe din zona erau cutterele pe care stelistii le aveau asupra lor si cu care au inceput sa ameninte trecatorii pasnici.:mda: Apropo, oare ce aveau de gand sa faca cu ele? Sa taie trandafiri si sa ii ofere unor terte persoane? Nu cred! Unde ajung stelistii, acolo apar si incidentele. Nu frapeaza acest lucru?:happy

Sunt convins ca timisorenii, trecatorii aia pasnici de zici tu, fruncea de.. aruncau cu coji de banane pe jos...si uite asa stelistii au cazut in propriile cutite. :)

gheorghe
3rd August 2006, 17:46
Sunt convins ca timisorenii, trecatorii aia pasnici de zici tu, fruncea de.. aruncau cu coji de banane pe jos...si uite asa stelistii au cazut in propriile cutite. :)

Ce sa faci frate daca umbla cu jucarii pe care nu scrie instructiunile de folosire...Asta e! Ce ramane e faptul ca acele cutite erau ale stelistilor cei pasnici care aveau de gand sa le foloseasca la curatirea unghiilor murdare, asa-i?:happy

dani3lll
3rd August 2006, 18:02
Craiova rulzzzz
Meci egal ,Craiova va face o figura frumoasa cu tineri pe care ii are il lot

alex_cta
3rd August 2006, 18:30
Ba ghoerghe ba....nu iti cade ba mana cand scrii urat de echipa care a castigat Liga Campionilor...pentru toti romanii, fie si pt voi astia mai din Bozgoria....
Mi-ar fi rusine sa exista in locul tau! :happy :happy :happy :happy :happy :happy

pinki
3rd August 2006, 18:37
lasa-l, ca asa e el... cred ca e o boala locala in timisoara ;) ca toti sunt asa.

starsteel
3rd August 2006, 18:43
Mititeii lui Mititelu tocmai buni de pus pe gratar, vor fi o prada extrem de usor de rapus.

magica_steaua
3rd August 2006, 19:07
lasa-i sa scrie macar inainte de meci k dupa un 5-0 lejer nu prea iti mai arde sa scrii
tot ce fac este sa emane ideile realiste si obiective ale baiatului cu ochelari cumparati de world trade center

jianu.as
3rd August 2006, 19:08
voi nu v-ati strans 2000 acasa iar toate declaratiile voastre sunt trase la indigo cu cele ale simbolului craiovei adrian mititelu(un om mic pt. o echipa mare)tu esti ori memelus, ori safta ori unul care se viseaza unul dintre ei :D
cu vasluiul au fost 8000 de spectatori pe o caldura torinda..verifica ziarele bucurestene...la voi aseara in cupele europene au fost 12000:no:
imi spui si mie de ce nu se vand bilete in ziua meciului? s-au epuizat cumva...
televiziunile sint indundate de memelus si jiji spunand ca e cea mai po****ra echipa si alte aberatii....cata lasitate si politica a strutului la echipa din cartierul in care se vad porumbi si se cred in capitala:D
P.S. steaua n-a reprezentat si nu va reprezenta niciodata Romania...inainte reprezenta ambitiile clanului ceausescu iar acum ambitiile luptatorului luminii si visele unora saraci cu duhul , lihniti de foame si platiti de jiji sa imite oile
imul ala:taP TAP TAPTARAP ...SPUNE TOTUL DESPRE STELISTI

alex_cta
3rd August 2006, 19:15
Ba si daca steaua intra in Champions League fugiti ma toti in munti?
Toti ciumecii astia cu echipe de B si C care va dati antibucuresteni...fugiti ma in munti si traiti in grote daca se califica Steaua?
In munti cu voi ra'ti ai ***** de Salonteano-Bragadireano-Mititei ca plina e lumea de ingamfati si de limitati...

magica_steaua
3rd August 2006, 19:21
eh na!!! nu mai spune !!!!! cine nu era comunist pe vremea lui ceausescu??????dar ce sa stii u dak nici nu te nascusesi,cred k nu stii k regimul comunist era instituit in intreaga romanie..

craiova nu a luat titlurile tot pe vremea lui ceausescu si nu a jukt in craiova-maxima pe timpul cui a fost numita asha???

jianu.as
3rd August 2006, 19:22
alex,in primul rand sa se califice, in al doilea rand nu ma intereseaza meciurile stelei
n-am tin ut niciodata cu steaua in meciurile internationale si daca imi amintesc singurul meci al stelei pe care l-au vazut a fost cel cu boro , returul si zau ca nu mi-a displacut meciul.Nu vad niciun motiv sa tin cu steaua
daca pe tine te incalzeste cu ceva sa fii constantean si sa tii cu steaua e treaba ta, eu gasesec asta un fel de lipsa de personalitate, de identitate, ceva de genul :hai sa tii si tu cu echipa cea mai bine plasata sa te dai mare cu rezultatele nu stiu cui, daca nu ai cu ce te lauda macar te umfli in pene cu o salba de titluri a unei echipe oarecare care nu are nicio legatura cu tine, nici macar regionala.Maine, popimaine vom vedea stelisti tinand la un meci al Romaniei cu italia pt ca sint aia campioni mondiale , bleah, ce fiinte

magica-steaua, erau multi care nu erau comunisti si in orice caz nu erau infiintati de rusi ca voi

*Coco*
3rd August 2006, 19:23
Pai daca nu se califica Steaua iara aud prin Romania in loc de
"I LOVE U BORO" auzim "I LOVE U STANDARD"/hello /hello /hello

Zax
3rd August 2006, 19:23
tu esti ori memelus, ori safta ori unul care se viseaza unul dintre ei :D
cu vasluiul au fost 8000 de spectatori pe o caldura torinda..verifica ziarele bucurestene...la voi aseara in cupele europene au fost 12000:no:
imi spui si mie de ce nu se vand bilete in ziua meciului? s-au epuizat cumva...
televiziunile sint indundate de memelus si jiji spunand ca e cea mai po****ra echipa si alte aberatii....cata lasitate si politica a strutului la echipa din cartierul in care se vad porumbi si se cred in capitala:D
P.S. steaua n-a reprezentat si nu va reprezenta niciodata Romania...inainte reprezenta ambitiile clanului ceausescu iar acum ambitiile luptatorului luminii si visele unora saraci cu duhul , lihniti de foame si platiti de jiji sa imite oile
imul ala:taP TAP TAPTARAP ...SPUNE TOTUL DESPRE STELISTI

cati au fost ba prazare cu vaslui? daca erau 1000 de olteni pescuiti cu forta dupa garla sa nu zica ca-i stadionu gol ...si aia care erau au inceput sa fluiere si sa-si injure propria echipa, sunteti penibili

*Coco*
3rd August 2006, 19:24
Dute ma la puscarie si uitate mai bine prin ziare sa vezi ca toate ziarele dau 7000-8000 si ziarele voastre din Capitala tot asa dau

magica_steaua
3rd August 2006, 19:26
si nu era nevoie sa ne spui k n-ai vazut meciuri de cupe europene k ne-am dat seama k esti paralel,acum am inteles de ce credeti k aveti echipa pt. k v-ati uitat doar la meciurile voastre din B

din moment ce u o iubesti pe boro fara sa iesi nici macar o data in viata din craiova imi dau seama si k ti-ar parea rau dak romania ar castiga avand in echipa 5 stelisti cum avem de obicei

jianu.as
3rd August 2006, 19:27
am fost mai multi decat veti fi voi cu vasluiul, despre 40 de grade la umbra nu mai vorbesc ca la voi nu venea nimeni.La noi am avut meciuri cu peste 20 000 in B cu Petrolul, asta inseamna suporteri, dar nu pot sa-i cer sa priceapa asta unui stelist, e comod sa alegi ca echipa favorita, echipa campioana, daca steaua retrogradeaza se dubleaza numarul dinamovistilor si atat

Zax
3rd August 2006, 19:27
poate impreuna cu jandarmii si cu jucatorii ambelor echipe si tot n-ati fost 3000 ...

alex_cta
3rd August 2006, 19:29
BAAAAAAAAA ...Doamne cate ignoranta, Domane cate mojicie...BAAAAAA
Normal ca sunt Constantean si ca tin cu Faru , iar cand FAru joaca cu steaua pt mine nu exista decat Faru, si au fost multe meciuri in care am batut steaua si am fost foarte fericit....
Dar BAAAAAAAAAa...cand e vorbe de Champion League e vorba de reputatia ta ca roman ma, e vorba ca daca intram in CL intram noi ca tara in lumea buna a fotbalului ma, CUM MA SA TE BUCURI MA CAND IA BATAIE O ECHIPA ROMANEASCA MA?
CUM MA SA FII ATAT DE JOSNIC?
Eu nu sunt stelist bai ca nu ma duc decat la un steaua-dinamo ca sa vad spectacol dar nomal ca sustin echipa romaneasca in Europa, PT CA SUNT ROMAN MA!
Doamne cate stupiditate, Doamnee unde ne-ai adus Doamne si cu ce-am gresit sa traim cu astfel de exemplare langa noi....
Vai de capul vostru de ignoranti ce sunteti, Doamneeee ajuta-i Doamne...

magica_steaua
3rd August 2006, 19:29
am fost mai multi decat veti fi voi cu vasluiul, despre 40 de grade la umbra nu mai vorbesc ca la voi nu venea nimeni.La noi am avut meciuri cu peste 20 000 in B cu Petrolul, asta inseamna suporteri, dar nu pot sa-i cer sa priceapa asta unui stelist, e comod sa alegi ca echipa favorita, echipa campioana, daca steaua retrogradeaza se dubleaza numarul dinamovistilor si atat

v-ati dus cu petrolul k era derby-ul b-ului k in rest erati 100 maxim 500

*Coco*
3rd August 2006, 19:29
Lasa ma ca o sa va vina si voua odata timpul sa jucati ziua la 35 de grade sa vedem cati suporteri aveti voi pe stadion....

jianu.as
3rd August 2006, 19:29
:lol: esti incoerent, tipic stelist

Zax
3rd August 2006, 19:30
in craiova nu sunt 5 echipe ca in bucuresti , acolo tot orasu tine cu u craiova deci n-aveti circumstante atenuante,

magica_steaua
3rd August 2006, 19:32
dak nu v-ati dus cu vasluiul unde aveati sanse sa bateti de ce va mai duceti cu restul k pe altcineva nu mai gasesc mai slaba decat vasluiul poate urziceni

*Coco*
3rd August 2006, 19:33
in craiova nu sunt 5 echipe ca in bucuresti , acolo tot orasu tine cu u craiova deci n-aveti circumstante atenuante,
Vezi ca incepusi sa spui prosti
Nu mai sunteti 5 echipe sunteti 4 acuma/hello

alex_cta
3rd August 2006, 19:33
BAAAAAAAAA ...Doamne cate ignoranta, Domane cate mojicie...BAAAAAA
Normal ca sunt Constantean si ca tin cu Faru , iar cand FAru joaca cu steaua pt mine nu exista decat Faru, si au fost multe meciuri in care am batut steaua si am fost foarte fericit....
Dar BAAAAAAAAAa...cand e vorbe de Champion League e vorba de reputatia ta ca roman ma, e vorba ca daca intram in CL intram noi ca tara in lumea buna a fotbalului ma, CUM MA SA TE BUCURI MA CAND IA BATAIE O ECHIPA ROMANEASCA MA?
CUM MA SA FII ATAT DE JOSNIC?
Eu nu sunt stelist bai ca nu ma duc decat la un steaua-dinamo ca sa vad spectacol dar nomal ca sustin echipa romaneasca in Europa, PT CA SUNT ROMAN MA!
Doamne cate stupiditate, Doamnee unde ne-ai adus Doamne si cu ce-am gresit sa traim cu astfel de exemplare langa noi....
Vai de capul vostru de ignoranti ce sunteti, Doamneeee ajuta-i Doamne ca nu mai scapa...

pinki
3rd August 2006, 19:33
aoleo, s-a terminat poli - steaua si acum incepe aici marea discutie, cine e mai tare, cine are galerie si suporteri mai multi, care e mai bucurestean sau craiovean. :no:

jianu.as
3rd August 2006, 19:34
v-ati dus cu petrolul k era derby-ul b-ului k in rest erati 100 maxim 500
gresesti, n-a fost nici un meci cu mai putin de 6-7 000 de spectatori, poti verifica arhivele ziarelor de sport, bucurestene care mai scadeau din numarul spectatorilor.Chiar si cand terenul a fost supendat si au fost 3 astefel de meciuri, tot am incurajat echipa de pe polivalenta.Cand s-a jucat la Tg.Jiu ai vazut si tu la tv ce nebunie a fost

Zax
3rd August 2006, 19:34
de la 5 in sus va dam...io in locu vostru as face cumva sa micsorez poarta la care va ataca Steaua in caz contrat o sa asistam la scorul campionatului

*Coco*
3rd August 2006, 19:36
BAAAAAAAAA ...Doamne cate ignoranta, Domane cate mojicie...BAAAAAA
Normal ca sunt Constantean si ca tin cu Faru , iar cand FAru joaca cu steaua pt mine nu exista decat Faru, si au fost multe meciuri in care am batut steaua si am fost foarte fericit....
Dar BAAAAAAAAAa...cand e vorbe de Champion League e vorba de reputatia ta ca roman ma, e vorba ca daca intram in CL intram noi ca tara in lumea buna a fotbalului ma, CUM MA SA TE BUCURI MA CAND IA BATAIE O ECHIPA ROMANEASCA MA?
CUM MA SA FII ATAT DE JOSNIC?
Eu nu sunt stelist bai ca nu ma duc decat la un steaua-dinamo ca sa vad spectacol dar nomal ca sustin echipa romaneasca in Europa, PT CA SUNT ROMAN MA!
Doamne cate stupiditate, Doamnee unde ne-ai adus Doamne si cu ce-am gresit sa traim cu astfel de exemplare langa noi....
Vai de capul vostru de ignoranti ce sunteti, Doamneeee ajuta-i Doamne ca nu mai scapa...

Mai informeaza`te si pe la alti din alte tari sa vezi ca si la aia tot asa exista
Se bucura daca ii elimina/hello
Eu unul am vrut atunci sa se duca Steaua dar dupa ce am vazut cat de prosti sunt la draq sa mai ti cu ei cand ii vezi ca conduc cu 2-0 si ia bataie 4-2

*Coco*
3rd August 2006, 19:37
de la 5 in sus va dam...io in locu vostru as face cumva sa micsorez poarta la care va ataca Steaua in caz contrat o sa asistam la scorul campionatului

Si daca nu ne dati nici 2
Sa nu te mai vad pe aici pe forum...

jianu.as
3rd August 2006, 19:37
sunt Constantean si ca tin cu Faru ...atunci scuteste-ma cu transhumanta


PT CA SUNT ROMAN MA!...steaua e echipa sovietica, infiintata de rusi, nu o voi considera niciodata ca reprezentand Romania si dinamo la fel..Romania e reprezentata de oricare alta echipa de club si bineinteles de echipa natioanala..si asta doar cat timp echipa Romaniei nu va ajunge ca natioanala Frantei, o selectioanta africana

magica_steaua
3rd August 2006, 19:38
gresesti, n-a fost nici un meci cu mai putin de 6-7 000 de spectatori, poti verifica arhivele ziarelor de sport, bucurestene care mai scadeau din numarul spectatorilor.Chiar si cand terenul a fost supendat si au fost 3 astefel de meciuri, tot am incurajat echipa de pe polivalenta.Cand s-a jucat la Tg.Jiu ai vazut si tu la tv ce nebunie a fost
la tg.jiu a fost meciul cu sibiu unde ati sarbatorit promovarea

cu motru cati ati fost,cu poiana campina,la prezentarea lotului cu U. cluj???cu sportul in amical ??

voi veniti doar cand jukti cu echipe de traditie k sa aveti cu ce galerii sa va injurati asta este si explicatia pt. meciul cu petrolul

*Coco*
3rd August 2006, 19:40
Cu Motru era meci fara nici o miza si s`a jucat vineri pe la 5(lumea era la serviciu)
Cu Sportul ploua torential
Cu U Cluj tot la fel era o caldura afara si meci tot fara miza

magica_steaua
3rd August 2006, 19:41
zi o echipa din romania care si-a manifestat pe timpul lui ceausescu antipatia fata de regimul comunist??!!!!!!

in alte tari se bucura de eliminarea altora dar nu mai mult decat pt. o victorie a propriei echipe si plus aia care se bucura au cate 4 echipe care ajung in semifinale de cupe europene in fiecare an pe cand la noi doar de steaua s-a auzit in europa

jianu.as
3rd August 2006, 19:42
magica steaua, au fost amicale..ucluj, sportul

Zax
3rd August 2006, 19:43
da...la ei mereu cand nu e lume , ba ploua ba ninge, ba e lumea la servici, ba e la balamuc :)))))

jianu.as
3rd August 2006, 19:44
Romania, anul trecut a fost reprezentata de doar una, rapid...steaua e echipa sovietica, nu se pune la noi, se pune la rusi

magica_steaua
3rd August 2006, 19:45
da...la ei mereu cand nu e lume , ba ploua ba ninge, ba e lumea la servici, ba e la balamuc :)))))

eu n-am nimik cu oltenii dak nici ei nu se leaga de steaua,si mai sunt meciuri pe care pot sa le dau exemplu,meciul cu fc sibiu,cu intergaz cu rapid2,cu juventus buc.

Zax
3rd August 2006, 19:45
si astea sunt lebede sub acoperire :))

jianu.as
3rd August 2006, 19:46
cu rapid2 si intergaz au fost 6-7000 de spectatori cu juventus s-a jucat cu portile inchise si galeria pe polivalenta ;)

Zax
3rd August 2006, 19:46
eu n-am nimik cu oltenii dak nici ei nu se leaga de steaua,si mai sunt meciuri pe care pot sa le dau exemplu,meciul cu fc sibiu,cu intergaz cu rapid2,cu juventus buc.

nici eu n-am dar sunt prea tupeisti, daca ar lasa ciocu mai mic toata lumea ar fi multumita

magica_steaua
3rd August 2006, 19:46
Romania, anul trecut a fost reprezentata de doar una, rapid...steaua e echipa sovietica, nu se pune la noi, se pune la rusi

ce echipa sovietica mah te aud altii si rad de tine
repet zi o echipa care reprezenta regimul democrat atunci???

alex_cta
3rd August 2006, 19:47
Romania, anul trecut a fost reprezentata de doar una, rapid...steaua e echipa sovietica, nu se pune la noi, se pune la rusi

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy
BAAAAAAAAA trezeste-te ba..
Zi ma te duci tu impreuna cu toti salonteano-Bragadirenii din vest si va ascundeti in munti daca intra steaua in CL?
MA opresc aici la rugamintea lui 'delaparis'...e baiat de treaba si il respect!

magica_steaua
3rd August 2006, 19:47
cu rapid2 si intergaz au fost 6-7000 de spectatori cu juventus s-a jucat cu portile inchise si galeria pe polivalenta ;)

mah esti nebun ,eu stiu mai bine k tine si istoria voastra si echipa voastra si tot ce tine de craiova,la fel si despre orice alta echipa

Zax
3rd August 2006, 19:47
Romania, anul trecut a fost reprezentata de doar una, rapid...steaua e echipa sovietica, nu se pune la noi, se pune la rusi

sa moara cioara dupa gard? prietene daca steaua e echipa ruseasca Dinamo Kiew, Shacktar, alea din ucraina care au activat si in vechea competitie a Urssu-ului ce sunt prietene.....esti dus v-ati luat si voi dupa bragadiristii, v-ati infratit cu lebedele...

jianu.as
3rd August 2006, 19:49
lasa democratia, asta e o vorba in vant, dreptate, egalitate, democratia nu va exista niciodata in nici un fel de societate. Eu vorbesc de faptul ca ati fost infiintati de rusi dupa un model binecunascut in tarile comuniste

jianu.as
3rd August 2006, 19:50
v-ati infratit cu lebedele...nici vorba

magica_steaua
3rd August 2006, 19:50
si pe univ craiova cum a lasat-o ceausescu sa faca performanta in europa?si sa fie numita craiova-maxima??

pinki
3rd August 2006, 19:50
helllooo, daca in romania era la putere regimul comunist atunci, ce ai vrea???? exagerezi deja. mai conteaza trecutul asa mult! uita-te la prezent! si mai ales la viitor!

magica_steaua
3rd August 2006, 19:54
gata s-a dus ceausescu ce-ati facut in ultimii ani ???si dinel staicu care il venereaza pe ceausescu?de ce l-ati acceptat??

p.s.:te rog io opreste-te cu prostiile k sa nu mor de ras

Cra10veanu
3rd August 2006, 20:59
gata s-a dus ceausescu ce-ati facut in ultimii ani ???si dinel staicu care il venereaza pe ceausescu?de ce l-ati acceptat??


cel mai penibil post din cate am citit pe threadul asta :happy

delaparis
3rd August 2006, 21:06
si pe univ craiova cum a lasat-o ceausescu sa faca performanta in europa?si sa fie numita craiova-maxima??
A lasat-o ? :o:
Ce ii cerea Balaci permisiunea lui Nea Nicu sa bage gol cu Forentina ?

PE vremea aia Craiova nu avea in "dotare de la Partid" nici macar un autocar sa se deplaseze si ei ca lumea ... :no: Echipa aia a avut merit mare sa ajunga acolo unde a ajuns poate cel mai mare din fotbalul romanesc.

be@
3rd August 2006, 21:32
Cred c-o sa fie tot 5-0 , ca ultima data. :D :D :D

YodaRo
3rd August 2006, 22:23
De cand cu mititelu asta si cu evolutia in b ar trebui numita "craiova minima". Pai nici pe vasluiu' nu ii intzeapa?

magica_steaua
3rd August 2006, 22:31
gata ca m-am tot plictisit sa ma cert cu toti tzaranii din craiova asha oricum pregatiti-va de liga...a 2-a si inca o data minim 5-0 tot va dam si va urez retrogradare placuta si pana sa va mai dati victime ale comunismului mai bine va uitati ce ati facut in ultimii 10 ani adik nimik, nu reprezentati nimik pt. fotbalul romanesc
oricum aveti 4 locuri asigurate pt. intoarcerea in divizia B asha k stati linistiti si cumparati-va televizoare desi nush dak prindeti protv-ul la craiova si urmariti steaua in UEFA CHAMPIONS LEAGUE

delaparis
3rd August 2006, 22:35
magica: e simplu ... Daca mai folosesti o data termenul "taran" in sens peiorativ vei fi banat.:)
Vorbesc serios ... Prea mult derapaj pe aici :cool:

magica_steaua
3rd August 2006, 22:38
mai bine va uitati la ce sunteti acum ...chiar ce sunteti nici macar o echipa de pluton cu suporteri care se milogesc de mititelu sa le dea bani de deplasari o galerie in care 50% din "ultrasi" sunt copii de 12-14 ani ,asha k in fata noastra cadeti in derizoriu

MANDRU CA SUNT STELIST!!!!!!!!!!!

magica_steaua
3rd August 2006, 22:41
magica: e simplu ... Daca mai folosesti o data termenul "taran" in sens peiorativ vei fi banat.:)
Vorbesc serios ... Prea mult derapaj pe aici :cool:

iti inteleg simpatiile pt. craiova dar asta nu inseamna k n-am dreptate in ceea ce am zis si oricum nu mai pot io k nu intru pe forumul onlinesport si-asa mi-am dat seama k majoritatea de aici sunt numai copii frustrati care n-au fost in viata lor pe stadion si al caror singur e acela de a jigni fara argumente pe toti care sunt impotriva echipei lor.Oricum nici nu prea postam pana acum pe forumuri pt. k mi se parea o aberati

crissis
3rd August 2006, 22:43
Steaua si Craiova de azi au doar acelasi nume cu Steaua si Craiova anilor 80.Diferenta de valoare dintre cele doua echipe de azi e mare si de aceea aproape orice comentariu e de prisos. Pentru STEAUA si CRAIOVA anilor 80 RESPECT

STEAUA-MANIA
3rd August 2006, 23:20
magica: e simplu ... Daca mai folosesti o data termenul "taran" in sens peiorativ vei fi banat.:)


Parizianule dar "rau" mai esti de cand ai aceasta functie "inalta" =moderator..musti?:D
Un meci intre detinatoarea titlului si o noua-promovata.
Pronostic:1

*Coco*
4th August 2006, 00:36
Se anunta invazie de Olteni pe Lia Manoliu
Pana la urma Steaua a fost de acord cu reciprocitatea de 1000 de bilete:yeah:

magica_steaua
4th August 2006, 00:42
Se anunta invazie de Olteni pe Lia Manoliu
Pana la urma Steaua a fost de acord cu reciprocitatea de 1000 de bilete:yeah:

o sa plecati k acu 2 ani la pauza cre k stii k era 3-0 la pauza s-a terminat 5-0 si am ratat un penalty prin care faceam 6-0
vreau sa veniti cat mai multi k sa asistati cat mai multi la dezastru
noroc k ni s-a facut mila de voi si v-am dat bilete k dak era sa le platiti erati 10

B0gdaaaN
4th August 2006, 03:45
iar s`a luat lumea de la titlurile Stelei,ale lui Dinamo de pe timpul lui Nea`Nicu...mai simplu...statistica in fata....si vedeti cine are cele mai multe titluri dupa 1989...si gata ce tot atata "gargara" pe spatele acelor titluri furate sau nu de nush ce echipa....

1 solist

Cra10veanu
4th August 2006, 05:30
magica steaua :D nu nu mai ca esti, incredibil de...., dar ai si gura mare. Craiova ultrasi de 12 ani :D pai cand va umpleam in gara Craiovei prin 97 de urlati ca din gura de sarpe, tot aia de 12 ani va umflau ochii ? :D dar tu n-ai de unde sa stii, tii recent cu steaua, de cand a trecut de rapid in uefa. Ti-as arata eu galeria stelei acuma de am ramas traznit, numai cu posteriorul razi, ca sa nu mai zic ca-i huiduiti si-i injurati si-i mai si luati la pumni ca taranii :D Uneori tacerea te poate scapa magica :D
Revenind la meci, scoatem egal.

gheorghe
4th August 2006, 09:05
Ce poti sa-i ceri, Craioveanule...de unde nu e nici Dumnezeu nu cere!:mda: Asta e! Unii sunt mai dotati la scris, altii au fost obisnuiti de mici sa picteze pe peretii WC-ului cu acea materie organica pe care noi o numim excremente iar cei ca magica... c***t! Pacat de efortul depus de parintii lui! Pe la doctorul Crisan de la Spitalul 9 o fi trecut?:drak:

lucian_iasi
4th August 2006, 09:17
Posibil 11 la meciul cu Craiova
Cernea - Saban, Goian, E. Baciu, P. Marin - Nicoliţă, Paraschiv, Cristocea, Ochiroşii - Opriţa, V. Badea

Desi nu cred ca scrie fituica de gsp,daca asta va fi echipa ,ii batem si cu rezervele :evil: :evil: :evil:

tuxie
4th August 2006, 09:18
Cam greu Ochirosii titular, dar cine stie.

lucian_iasi
4th August 2006, 09:32
Olăroiu nu vrea să rişte nimic în perspectiva duelului cu Standard Liege şi urmăreşte să aibă tot lotul valid, iar jucătorii să nu fie obosiţi. Drept pentru care şi în meciul de mîine seară, cu Universitatea Craiova, din etapa a doua a Ligii 1, va menaja mai mulţi titulari. Pe Carlos nu-l va forţa după entorsa uşoară suferită la glezna stîngă, iar pe lista de "odihnă" se mai află Ghionea, Neşu, Lovin, Boştină, Dică şi Iacob, toţi titulari miercuri seară cu Gorica. Astfel că, pe teren, împotriva oltenilor vor apărea Baciu, Saban, Cristocea, Ochiroşii, Vali Badea şi Opriţa.

Asta scrie fituica..tind sa cred ca e adevarat ce scriu(oare????:o: )...totusi meciul cu craiova e nesemnificativ in comparatie cu cel de miercuri cu standard...campionatul abia a inceput..mai sunt 33 etape...dar ptr liga campionilor mai sunt doar 2 meciuri eliminatorii....

Blaugrana_shark
4th August 2006, 10:23
pai da e si normal sa nu riste oli si sa joace cu toti titularii...oricum ii batem 3-0 si cu rezervele......

pinki
4th August 2006, 10:28
doar si pe rapidisti i-am batut tot cu rezervele... si vorba aia, rapid e rapid :P si nici macar nu tineam neaparat sa luam supercupa. asa si la meciul asta, nu tinem neaparat sa-l castigam, dar o sa-i batem si cu rezervele. 3-0, pe putin :ok:

Glorfindel
4th August 2006, 11:51
si nu era nevoie sa ne spui k n-ai vazut meciuri de cupe europene k ne-am dat seama k esti paralel,acum am inteles de ce credeti k aveti echipa pt. k v-ati uitat doar la meciurile voastre din B

din moment ce u o iubesti pe boro fara sa iesi nici macar o data in viata din craiova imi dau seama si k ti-ar parea rau dak romania ar castiga avand in echipa 5 stelisti cum avem de obicei

ba magicianule mai lasa ba mircu ca de-abia pot sa-ti citesc posturile
du-te pe la scoala, invata sa scrii, si apoi revin-o pe forum



mai bine va uitati la ce sunteti acum ...chiar ce sunteti nici macar o echipa de pluton cu suporteri care se milogesc de mititelu sa le dea bani de deplasari o galerie in care 50% din "ultrasi" sunt copii de 12-14 ani ,asha k in fata noastra cadeti in derizoriu

MANDRU CA SUNT STELIST!!!!!!!!!!!


tocmai ca copii de 12-14 ani sunt toti in galeria stelei...
esti penibil...galeria Craiovei este poate singura care face toate deplasarile pe cont propriu...lucru absurd pt voi, unde fac becali si cu memelush ce vor cu voi
uite-te prin tribune la urmatorul meci al stelei la care te duci sa vezi cati tarani sunt...du-te pe la tara si intreaba lumea pe strada cu ce echipa tine?
oamenii fara personalitate tind sa tina cu echipa care castiga, ca sa isi ascunda frustrarile si sa aiba cu ce sa se laude...de parca ar avea vreun merit personal



BAAAAAAAAA ...Doamne cate ignoranta, Domane cate mojicie...BAAAAAA
Normal ca sunt Constantean si ca tin cu Faru , iar cand FAru joaca cu steaua pt mine nu exista decat Faru, si au fost multe meciuri in care am batut steaua si am fost foarte fericit....
Dar BAAAAAAAAAa...cand e vorbe de Champion League e vorba de reputatia ta ca roman ma, e vorba ca daca intram in CL intram noi ca tara in lumea buna a fotbalului ma, CUM MA SA TE BUCURI MA CAND IA BATAIE O ECHIPA ROMANEASCA MA?
CUM MA SA FII ATAT DE JOSNIC?
Eu nu sunt stelist bai ca nu ma duc decat la un steaua-dinamo ca sa vad spectacol dar nomal ca sustin echipa romaneasca in Europa, PT CA SUNT ROMAN MA!
Doamne cate stupiditate, Doamnee unde ne-ai adus Doamne si cu ce-am gresit sa traim cu astfel de exemplare langa noi....
Vai de capul vostru de ignoranti ce sunteti, Doamneeee ajuta-i Doamne...

iti dau un sfat...reciteste-ti postul si vezi daca pare scris de un om normal?
dar BAAAAAAA....BAAAAAAAAAAAAAAAAA...BAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAA
Doamne Dumnezeule...ajuta-i Doamne...Doamne...unde ne-ai adus Doamne?...cu ce am gresit Doamne?
incredibil cate mojicie...cata ignoranta...cata stupiditate...cum puteti fi atat de josnici incat sa nu tineti cu steaua?

magica_steaua
4th August 2006, 12:06
cel mai recent exemplu e cel de la meciul cu dinamo II dupa ce ati stat in copacii de langa stadion de frica la sfarsit vine un copil de vreo 14 ani si ne spune ce le va face el dinamovistilor urmand sa-i astepte in drumul lor spre timisoara si pe langa ela mai erau 2 gospodari si colegii baiatului de la scoala ...si nu te mai lauda cu lucruri care nu s-au intamplat ca v-ati batut voi ca ati facut nu stiu ce
p.s.:nu stiu unde gasesc imaginile alea dar trebuie sa le gasesc ca vad ca sunteti chiar olteni(batuti in cap)

magica_steaua
4th August 2006, 12:08
si nu mai tot ataca cand nu gasesti alte argumente ma cunosti tu pe mine sa spui de cand tin eu cu steaua????astea sunt atacuri din lipsa de alte argumente si te inteleg ca nici nu prea ai altele si eu pot sa-ti spun la fel ca tii cu univ. craiova de cand v-ati intors in A de ce cand e in B n-ai fost alaturi de echipa ta ???

Glorfindel
4th August 2006, 12:13
la meciul cu dinamo 2 n-a fost prezenta galeria
eu am fost mereu alaturi de Craiova chiar daca nu am prins nici o performanta a acestei echipe
e ceva ce voi nu intelegeti...voi sunteti doar suporteri de rezultate
daca nu ar mai lua steaua 15 ani nici un trofeu, si apoi ar retrograda in B cati ati mai fi ma?

si de meciurile din B vorbesti aiurea...au fost la fiecare meci minim 5-6 mii de oameni, la majoritatea au fost in jur de 10 mii
auzi ce exemple de...sportul, u. cluj...pai alea au fost AMICALE
ia zi cati spectatori aveti voi in amicale?

magica_steaua
4th August 2006, 12:17
stai putin ca vada ca nu prea te duci la meciuri la meciul cu minerul motru cati ati fost,cu poiana campina,cu rapid 2,cu fc sibiu????am toate cifrele din ziare si m-am uitat si la meciuri la televizor stiu mai bine ca tine toate rezultatele voastre si toata echipa si orice vrei despre u. craiova
si la voi cati suporteri erau acum 2 ani cand nu bateati pe nimeni ???

cip_81
4th August 2006, 12:22
Imi rau, dar asta va fi un meci fara istoric, chiar si in conditiile in care steaua isi va menaja o parte dintre jucatori. Craiova, la ora actuala, nu este o echipa, este doar o caricatura, iar al sau patron ii reprezinta perfect.

Asadar, 1 solist...cel putin 3-0.

Glorfindel
4th August 2006, 12:24
stai putin ca vada ca nu prea te duci la meciuri la meciul cu minerul motru cati ati fost,cu poiana campina,cu rapid 2,cu fc sibiu????am toate cifrele din ziare si m-am uitat si la meciuri la televizor stiu mai bine ca tine toate rezultatele voastre si toata echipa si orice vrei despre u. craiova
si la voi cati suporteri erau acum 2 ani cand nu bateati pe nimeni ???


nu ai nici o treaba
cica nu prea ma duc la meciuri...pai asa e la voi la oi acolo poate
eu am fost la toate meciurile de acasa din B si in deplasare la Valcea, Campina, Otopeni, Inter Gaz

la meciurile de care zici tu au fost mult mai multi decat ar fi fost daca ar fi jucat steaua cu motru, campina, etc
nu stiu cati am fost la fiecare meci in parte...dar crede-ma ca media pe sezon este in jur de 10 mii
lasa-ma cu cifrele din ziare si cu comentatorii de la tv...eu iti zic direct de la sursa
acum 2 cand zici tu eram 20 mii meci de meci...cu bacau, ceahlaul, iasi, otelul...iti arat poze daca nu crezi

Glorfindel
4th August 2006, 12:26
asta este, dupa cum am zis noi nu tinem cu echipa asta pentru performante
si daca pierdem ce...asta este, strangem randurile si mergem inainte

Blaugrana_shark
4th August 2006, 12:28
"U" CRAIOVA va face o figura frumoasa, sa speram ca ca se va termina ori egal ori poate se intampla vreo surpriza

egal?surpriza?haideti mah...nu vedeti ca jucati mai prost decat acum 2 sezoane cand ati picat?bine...adevaru e ca poate ma grabesc deoarece am vazut un singur meci al lui U, dar totusi...nu cred ca poate inca sa ia vreun punct in deplasarile tari:)

*Coco*
4th August 2006, 12:34
Stanga este noul manager general

Incepand de azi, Ovidiu Stanga nu mai este antrenorul principal al Universitatii. Schimbarea a survenit la dorinta fostului fotbalist al celor de la PSV Eindhoven, care de acum va indeplini functia de manager general al gruparii-fanion a Olteniei. Stanga va avea un rol activ, urmand sa supervizeze intreaga activitate a clubului din Banie. El va fi “al doilea om in club”, dupa Presedintele Consiliului Director, Adrian Mititelu.
La partida de sambata pe banca Stiintei vor lua loc Silvian Cristescu si Aurica Beldeanu.
Universitatea isi va anunta noul antrenor principal saptamana viitoare. Acesta va fi strain, iar conducatorii «Campioanei unei mari iubiri» au deja trei variante, urmand sa aleaga intre doi tehnicieni din Italia si unul din Olanda.

P.S. Pfuai cand se gasira sa faca schimbari inainte de un meci importat ramasaram si fara antrenor...

Jerry20cm
4th August 2006, 13:02
Universitatea Craiova va fi susţinută de 1.000 de suporteri pe stadionul «Naţional» din complexul sportiv Lia Manoliu. Între Steaua şi clubul din Bănie s-a încheiat o reciprocitate pe 1.000 de bilete pentru suporteri. Oltenii vor sta la peluza a doua.

*Coco*
4th August 2006, 13:19
1000 numai din Craiova si mai vin si din Bucuresti 700-800:P

delaparis
4th August 2006, 13:25
Si de la Paris ... 1 :D
De fapt ma uit la tv ca nu pot face altceva

kain
4th August 2006, 13:39
Mititelu: 50% batem Steaua

:headbang: Patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, pariază pe o victorie a echipei sale în meciul cu Steaua, susţinând că oltenii au 50% şanse să bată la Bucureşti, şi 80% şanse să nu piardă. Mititelu a declarat pentru Gazeta de Sud că singurul lucru de care se teme în meciul cu Steaua sunt greşelile propriilor jucători, el anunţând un meci frumos între cele două eterne rivale. Mititelu a recunoscut însă că echipa sa nu are faţă de campioană, obiectivul stabilit pentru acest sezon fiind calificarea în cupele europene.

Prime speciale

Pentru a-i motiva suplimentar pe juveţi, conducerea clubului din Bănie a mărit primele. Astfel, dacă vor obţine un rezultat de egalitate, craiovenii vor primi nu mai puţin de 20.000 de dolari, iar în cazul unei victorii în faţa Stelei vor fi premiaţi cu 30.000 de dolari. Aceasta este una dintre cele mai mari prime promise vreodată de patronul Universităţii.:headbang:

@Mititelu` asta a innebunit de tot:drak:

*Coco*
4th August 2006, 13:53
Pai cu ce foruma incepe Steaua sunt sanse mari sa se termine egal...:P

Luis Garcia10
4th August 2006, 13:54
Mititelu: 50% batem Steaua

Prime speciale

Pentru a-i motiva suplimentar pe juveţi, conducerea clubului din Bănie a mărit primele. Astfel, dacă vor obţine un rezultat de egalitate, craiovenii vor primi nu mai puţin de 20.000 de dolari, iar în cazul unei victorii în faţa Stelei vor fi premiaţi cu 30.000 de dolari. Aceasta este una dintre cele mai mari prime promise vreodată de patronul Universităţii.:headbang:

@Mititelu` asta a innebunit de tot:drak:
promite si el acum bani ca stie ca nu o sa aiba ocazia sa-i dea :happy

Luis Garcia10
4th August 2006, 13:56
Pai cu ce foruma incepe Steaua sunt sanse mari sa se termine egal...:P
si cu echipa a 2-a tot va dam 2-3 tinand cont de valoarea Craiovei :D

SORENSEN
4th August 2006, 14:15
Echipa probabila cu U Craiova:
Cernea - Saban, Goian, E. Baciu, P. Marin - Nicoliţă, Paraschiv, Cristocea, Ochiroşii - Opriţa, V. Badea

Se merge pana la urma pe reciprocitate....la bilete :D

E mergem doar la 1-0 sau 2-0 ...nu trebuie acum sa-i umulit...