PDA

View Full Version : Etapa 2: FC Vaslui - UTA



Pages : [1] 2

ADelPiero
31st July 2006, 00:37
Sambata, 05.08.2006, FC Vaslui - UTA, (ora 18,00 - Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

WOLF_ULTRAS
31st July 2006, 01:08
un egal CLAR

AxinTe
31st July 2006, 08:34
ce meci:mda:.. cred ca va fii egal.

Kidu
31st July 2006, 10:11
Eu mizez pe victoria noastra desi nici vasluienii nu sunt de subestimat, oricum pt. noi este bine ca se joaca la Focsani un teren neutru.

Vlad
31st July 2006, 12:45
FC Vaslui - UTA 2

Judecatoru
31st July 2006, 12:46
Ba voi sunteti nebuni ???? Uta e echipa de B. De unde atata entuziasm bai lipcarilor?? V-ati facut si voi echipa cu o saptamana inainte de debutul campionatului si acu dati verdicte??? Ganditi unde trebuia sa joace acu Uta si dupa aia puteti spune ca meciu asta e de 1 solist :)) Iar tu bai otelarule uitate la echipa ta ca la ce bataie a luat de la Cluj ar trebui sa nu mai vb pe aici:rosu: mai slabestema cu pronosticurile tale

Benny
31st July 2006, 12:53
UTA ar putea lua un punct aici. Vaslui-ul nu a aratat prea bine in prima etapa.

Judecatoru
31st July 2006, 12:58
Cu siguranta nu va lua nici un punct:ok: Sigur Vasluiu va bate pt ca Multescu e olea de antrenor iar echipa e promitatoare.uta e echipa de B

White Shadow
31st July 2006, 13:23
Castiga UTA cu 3-0 , clar............prima victorie in deplasare pt UTA.

Vaslui retrogradeaza , fara Porumboiu nu mai fac ei blaturi , gata , sa terminat cu distractia.

KillinG FieldS
31st July 2006, 13:30
Ba voi sunteti nebuni ???? Uta e echipa de B. De unde atata entuziasm bai lipcarilor?? V-ati facut si voi echipa cu o saptamana inainte de debutul campionatului si acu dati verdicte??? Ganditi unde trebuia sa joace acu Uta si dupa aia puteti spune ca meciu asta e de 1 solist :)) Iar tu bai otelarule uitate la echipa ta ca la ce bataie a luat de la Cluj ar trebui sa nu mai vb pe aici:rosu: mai slabestema cu pronosticurile tale

BAI BAI BAI ca vad ca iti place cuvantu.... ce tre sa intri tu pe forum aici...veziti tu de nebunii tai. hai caramba

KillinG FieldS
31st July 2006, 13:31
Sper sa castigam .... X2 nici un egal nu ar fi rau,,,, GOL MARA

White Shadow
31st July 2006, 13:42
Nici vorba de egal , trebuie sa castigam cand jucam in deplasare cu echipele astea slabe , dar e bun si un egal avand in vedere faptul ca suntem la inceput de drum.

SILVIU99
31st July 2006, 13:53
va fi un meci echilibrat dar merg pe victoria utei

albrosu
31st July 2006, 14:09
2 solist. Degeaba il au pe Multescu. UTA e cu 2 clase peste.

micutzu
31st July 2006, 14:55
Prin prisma jocului practicat in meciul inaugural ma simt indreptatit sa sper la o victorie.

atdi
31st July 2006, 15:27
Merg pe un X.

malexoid
31st July 2006, 16:02
se va face dreptate, vasluiul va pierde punctul adus de la craiova, aradul va recupera punctul irosit acasa...
pronosticul meu: X

Blu3red
31st July 2006, 16:26
0-2 ....UTA are o echipa buna...dar nu ii foarte omogena...totusi ..ii cu o clasa peste ..Vaslui care...are doar un singur jucator bun...Croitoru :evil:

best_lazialul
31st July 2006, 16:32
1x UTA mai are putin de lucrat la omogenitate si la pregatirea fizica. De la etapa 4 cred ca vor incepe sa castige puncte. Pana atunci mai greu

albrosu
31st July 2006, 16:39
Am inceput sa castigam pt din prima etapa, chiar daca in dreptul 'adevarului' sta scris -2

best_lazialul
31st July 2006, 16:52
Ati facut deja un egal insa a fost acasa, la Vaslui probabil maxim un egal, cu Steaua infrangere si dupa aia va dati drumu' si incepeti sa si castigati ;)

Judecatoru
31st July 2006, 17:14
Am citit toate mesajele si am observat cum va incurajati unu pe altu : "uta face egal" "ce egal ba ca batem" hai uta hai aia. PENIBIL !!! Nici macar voi nu sunteti siguri de victorie .Iar ajutorul dat pe acest forum de catre suporterii de la otelu e explicabila in faptul ca si acasa si in deplasare anu trecut am fost peste ei iar galeria vasluiului a primit din partea Radio Iasi premiu de cea mai frumoasa galerie din Moldova. Uta nu are cum sa bata Vasluiu pt ca nu are mentalitate de invingatoare anu trecut a luato de la toate echipele de prin B iar acu aducandu-l pe alcolistu ala de Nara si inca vreo doi credeti ca faceti treaba ????? :)) Aveti grija ca anu asta 4 se duc in B

albrosu
31st July 2006, 17:21
Da, 4 ! Si Vasluiul va fi una din ele. Fara Porumboiu, sunteti 0.

In ce priveste mentalitatea de invingatoare a echipei voastre, probabil ati dezvoltat-o in batalia din 1475 ca nu vad unde altundeva. Pacat ca nu mai puteti vedea nici filmul, nemaiexistand un cinema in oras....In schimb, aveti traditie: de 3 ani!:)

In riest, toati shieli buni !

cap
31st July 2006, 17:27
x cred

Judecatoru
31st July 2006, 17:39
Ba daca nu stii la ce postezi aiurea ????? vrei sa-ti zic un secret ???? Tot Porumboiu e la echipa copilule altfel cum iti imaginezi tu ca venea Multescu.Asta unu la mana.Doi la mana ce treaba are cinematografu in toata discutia asta??? ma asteptam la un raspuns cu privire la fotbal la ce am spus despre Mara despre mentalitatea de "invingatori "care o aveti iar tu ma iei cu 1475 cu turcii.De bine de rau noi avem acea mentalitate chir daca e mai demult cum zici tu.Trei; folosind limbajul ala de moldovean nu ma jicnesti pt ca sunt mandru ca sunt moldovean.In rest sper sa primesc raspunsuri ontopic si sa veniti in numar cat mai mare la meci la Focsani sa vedeti si voi o galerie adevarata.Apropo de galerie voi aveti asa ceva ca la capacitatea stadionului vostru (aproximativ 7000 unde pensionarii si copii au prioritate ) nu cred ca exista asa ceva . In rest toate cele bune

KillinG FieldS
31st July 2006, 17:50
Am citit toate mesajele si am observat cum va incurajati unu pe altu : "uta face egal" "ce egal ba ca batem" hai uta hai aia. PENIBIL !!! Nici macar voi nu sunteti siguri de victorie .Iar ajutorul dat pe acest forum de catre suporterii de la otelu e explicabila in faptul ca si acasa si in deplasare anu trecut am fost peste ei iar galeria vasluiului a primit din partea Radio Iasi premiu de cea mai frumoasa galerie din Moldova. Uta nu are cum sa bata Vasluiu pt ca nu are mentalitate de invingatoare anu trecut a luato de la toate echipele de prin B iar acu aducandu-l pe alcolistu ala de Nara si inca vreo doi credeti ca faceti treaba ????? :)) Aveti grija ca anu asta 4 se duc in B
Mai taci cu Vaslui asta a tau , tu nu vezi cat esti tu de penibil. CE e chipa ii asta Vaslui.? ?? FC VASLUI,,,,hahaha ce tot te legi de UTA,,,numa posturi anti Uta ai...esti obsedat ? voi nu aveti atateam meciuri in divizia A cate sezoane a jucat UTA in A.. mai taci ca te faci de ras...si ii ultimu post care iti raspund ,,, esti penibil...revinoti ca te faci de ras pe tot forumu cu VASLUIU tau,,

rob halford
31st July 2006, 17:52
Vasluiul nu se poate nici macar compara cu UTA - sa fim sinceri cam nimeni din afara Bucurestiului nu se compara cu UTA la palmares - insa meciul se joaca acum in 2006 nu in anii `60 asa ca va fi destul de greu insa sunt optimist din fire si am mare incredere in Lacatus chiar daca nici Multescu nu e oricine. Pronostic 2.

ce_bine_e
31st July 2006, 18:38
dc se joaca meciul al focsani?

arad80
31st July 2006, 20:33
probabil ca n-au stadion la vaslui;
bate UTA,3-1

dragos_popa17
31st July 2006, 20:48
Hai UTA /hello

Universal
31st July 2006, 20:49
Da-di-da dam 1-4 !

lolo_grupa_c
31st July 2006, 21:11
nu cred ca e cazul sa intervin si eu(de altfel nu ma bag in oala altuia),dar din cauza unui mucos de la arad as vrea o victorie din partea celor de la furieux,,,,pardon ,a celor de la vaslui.....fiecare intelege ce vrea....2-0 pt. vaslui

alamar
31st July 2006, 21:36
Sansa lui Lacatus...Cu Vasluiul este o paine alba de mancat campionatul asta.

dragos_popa17
31st July 2006, 21:43
la ce burtica are lacatus, nu i-ar putea strica ceva paine graham :D Asta daca tot se da paine la Vaslui :)

Ulio singuraticu
31st July 2006, 21:45
Fc Vaslui 0-2 Uta
Hidisan
Simion

Universal
31st July 2006, 21:48
Va fi spectacol., cred cä Mara va da cel putin un gol,3-1 sau 4-1 chiar

crissis
31st July 2006, 22:17
/hello Asta e meci de liga II
pronostic 2:yeah:

White Shadow
31st July 2006, 23:21
Unde sunt suporterii echipei Vaslui ?.....pana acuma am vazut doar o tentativa de suporter.

proVaslui
31st July 2006, 23:36
Isi vad in lungul nasului si nu se dau balene in pahare cu apa.

Blaugrana_shark
31st July 2006, 23:38
meci strans....uta a jucat binisor cu farul...pare impreuna cu ceahlaul cea mai buna nou-promovata.....da parca totusi vasluiul arata un pic mai bine si are un an in plus de experienta in A.......1-0 vaslui

White Shadow
1st August 2006, 00:15
Isi vad in lungul nasului si nu se dau balene in pahare cu apa.

Tu cine esti , suporterul echipei Vaslui sau suporterul echipei Steaua ?

proVaslui
1st August 2006, 00:20
Ce te roade grija? Ai pus o intrebare si ti-am raspuns.

White Shadow
1st August 2006, 00:22
Unde sunt suporterii echipei Vaslui ?.....pana acuma am vazut doar o tentativa de suporter.


Isi vad in lungul nasului si nu se dau balene in pahare cu apa.

OK , ai dreptate :ok:

Elphax
1st August 2006, 01:10
daca vasluiul marcheaza prima, uta nu are nici o sansa...

White Shadow
1st August 2006, 01:14
Corect , exact ca Farul , daca jucam ca si in primul meci baietii din Vaslui nu au nici o sansa.

resita
1st August 2006, 08:28
victorie a batranei doamne 2-1 .

dragos_popa17
1st August 2006, 09:04
Sa de-a Domnu. Sau mai bine zis Doamna. Doua sa dea. Fara sa primeasca vre-unu :D

Judecatoru
1st August 2006, 10:00
Am si eu o intrebare :cati veniti la Focsani???? Sunt tare curios. Vedeti poate puneti si voi saptamana asta de o galerie sa aiba si vasluienii cu cine se duela in tribune.Voi traiti numai din trecut va bucurati de palmaresul castigat prin anii de comunism atunci cand rezultatele se stabileau cu o saptamana doua inaintea meciurilor.Dar va invit sa ganditi in prezent si viitor.Ce ati fost anu trecut ????? O echipa de C iar acu vii sa-mi spui mie ca ce echipa are Vasluiu ca sunteti mai buni.Sunt de acord cu tine traditia Utei in primul esalon e net superioara Vasluiului dar asta nu inseamna ca Uta e mai buna ca Vaslui.Tu nu vezi cazul Craiovei ?? acolo unde doar mititelu crede ca are echipa de A.Ce trecut are Craiova ce palmares bogat dar azi face egal cu Vasluiu ia bataie de la U CLuj asa e si cu Uta nu mai e echipa de acu multi ani ;numai cand aud de capacitatea stadionului imi dau seama cat de iubita e echipa. Acest post se doreste a fi un raspuns pt Killing Fields

ce_bine_e
1st August 2006, 11:05
da raspunde-mi si mie dc se joaca la Focsani, totusi?

albrosu
1st August 2006, 11:50
Rezultatele se stabileau dinainte pt dinamo si steaua. UTA castiga pe teren, ar fi fost si culmea sa fim sustinuti de bucuresteni.

UTA e mai iubita decat crezi si are suporteri in toata tara. Cam atat ca am pierdut destula vreme cu tine.

Judecatoru
1st August 2006, 12:38
Joaca la Focsani pt ca gazonul de pe municipal a fost refacut iar in legatura cu faptul ca Uta e iubita in toata tara vezeti de treaba ca ma bufneste rasul.Stii prea bine ca Uta nu e iubita de toti aradenii ce sa mai zic de o tara intreaga. PENIBIL
LA numarul de locuitori ai Aradului numai 7000 de locuri pe stadion sunt?????
Asta dovedeste cat e de iubita Uta . Ieseanule sper ca te-am lamurit care-i treaba si cu Focsaniu

VeXu
1st August 2006, 12:48
Judecatorul si ProVaslui..sunteti penibili ma..ne faceti de tot rasul.Tu judecatorule pt ca vorbesti numa` aiurea..lasa`i bai in pace vedem sambata ce va fi la Focsani..ne faci de tot rasul ba sincer.Iar ProVaslui ala...jet in mm de c.rva..schimbati numele si locatia !

Pronostic 1,x,2..

Judecatoru
1st August 2006, 12:55
Da ce calitate ai tu sa ne spui noua sa tacem??? Cine esti??

Zauri
1st August 2006, 13:09
Eu cred ca meciul se va termina la egalitate deoarece ambele echipe sunt tinere iar spectacolul cred ca va lipsi la acest meci.Bine ai venit UTA inapoi in A

White Shadow
1st August 2006, 13:11
Castiga UTA cu 3-0 , gata cu blaturile pt Vaslui , sezonul trecut a mers bine treaba , blaturi peste blaturi , acuma vor vedea si ei ce greu va fi fara sa organizeze Porumboiu blaturile.

albrosu
1st August 2006, 13:15
Judecatorule, daca ai judeca mai corect, ti-ai da seama ca e o diferenta intre a avea suporteri in toata tara si a fi iubit de o tara intreaga. Nu mi se pare prea greu. Un exemplu recent:

"Bucuros ca UTA a revenit in "A", un fan din judetul Suceava a trimis clubului aradean 6 oua incondeiate pe care a trecut numele echipei si anul infiintarii clubului

Vestea ca "Batrana Doamna" e din nou in elita i-a sensibilizat pe fani. Mitul a reanviat. A inceput bataia pe abonamente. Nu doar suporterii din Arad sunt entuziasti. UTA are fani si in Bucovina. Silviu Juravle, in varsta de 50 de ani, din Brodina (judetul Suceava), a tinut sa marcheze momentul revenirii intr-un mod special. A trimis pe adresa clubului un pachet cu 6 oua pictate cu migala pe care a scris numele echipei favorite si 1945, anul infiintarii. Cifra 6 n-a fost aleasa intamplator, ea simbolizand cele 6 titluri de campioana ale Aradului. Alaturi de oua a trimis si un mesaj emotionant: "Ce mai face Batrana mea Doamna? O iubesc mai mult ca pe familia mea". "


Pt prima oara la Arad:
"A primit un tricou
Silvestru Juravle, un suporter din satul Brodina (jud. Suceava) a venit ieri la meci la invitatia oficialilor lui UTA. Juravle nu a mai fost niciodata la o partida la Arad si a fost cadorisit de gazde cu un tricou al "Batrînei Doamne". Juravle i-a impresionat pe oficialii aradeni dupa ce le-a trimis 6 oua vopsite în alb si rosu pe care era inscriptionat anul înfiintarii clubului, 1945."

sursa : gsp.ro

B0gdaaaN
1st August 2006, 14:19
x2...parerea mea ca Uta are echipa mai buna ca Fc Vaslui....off-topic: e adevarat ca Iulian Miu este pe cale sa semneze cu UTA??

B0gdaaaN
1st August 2006, 14:20
da raspunde-mi si mie dc se joaca la Focsani, totusi?

Se joaca la Focsani pentru ca gazonul de pe Municipalul din Vaslui a fost refacut sau schimbat...nush exact

micutzu
1st August 2006, 14:50
dc se joaca meciul al focsani?


Gazonul, se repara ca era varza (:D sa nu se inteleaga gresit, nu era bun, nu ca ar fi cultivat).
Multescu e antrenor bun dar nu are cu cine.
Lacatus a aratat ca poate face o echipa bunicica. Cred ca in urma jocurilor vizionate (de la Arad si Craiova) cred ca avem un joc mai bun.
Eu totusi zic ca avem prima sansa chiar daca jucam in deplasare.

Imperator
1st August 2006, 15:19
Sper ca Lacatus sa gandeasca o echipa ofensiva si sa mearga la victorie.
pronosticul meu: Vaslui-UTA 1-3


x2...parerea mea ca Uta are echipa mai buna ca Fc Vaslui....off-topic: e adevarat ca Iulian Miu este pe cale sa semneze cu UTA??

da, se pare ca astazi Miu a semnat cu UTA

alex_cta
1st August 2006, 15:30
Bate Vasluiu la voi ca la vadu' lat...
Totusi imi sunt simpatici etniile astea 2 Salonteano-aradenii si Bragadireano-AEK ROCAReano-timisorenii ca ei oricat de penibili ar fi tot se vad frumosi si isi fac sperante singuri...
Adevarul e ca socotind meciurile lui AEK de cand a fost stramutata de la bucuresti si singurul meci al babacloantei in A din prima etapa cu faru...se fac asa cateva meciuri pt vestul salbatic....ca de...trebuie sa existe echipe de div A in toate punctele cardinale ale tarii...si cum promovarea pe propriile forte a fost imposibila....s-au japcangit si stramutat 2 echipe...deci palmares 0, cu care cele 2 etnii de mai sus se imbata singuri ca ar fi "POLI" si "UTA"...care saracele ambele au putrezit in div C si B...
Asa poate si Bosanceanu mai Salonteano-Bragadirenilor sa cumpere un nume pt echipa...si i-am zice si noi "MILAN Constanta"...dar asta nu inseamna ca stramutam si palmaresul! :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

malexoid
1st August 2006, 16:03
Bate Vasluiu la voi ca la vadu' lat...
Totusi imi sunt simpatici etniile astea 2 Salonteano-aradenii si Bragadireano-AEK ROCAReano-timisorenii ca ei oricat de penibili ar fi tot se vad frumosi si isi fac sperante singuri...
Adevarul e ca socotind meciurile lui AEK de cand a fost stramutata de la bucuresti si singurul meci al babacloantei in A din prima etapa cu faru...se fac asa cateva meciuri pt vestul salbatic....ca de...trebuie sa existe echipe de div A in toate punctele cardinale ale tarii...si cum promovarea pe propriile forte a fost imposibila....s-au japcangit si stramutat 2 echipe...deci palmares 0, cu care cele 2 etnii de mai sus se imbata singuri ca ar fi "POLI" si "UTA"...care saracele ambele au putrezit in div C si B...
Asa poate si Bosanceanu mai Salonteano-Bragadirenilor sa cumpere un nume pt echipa...si i-am zice si noi "MILAN Constanta"...dar asta nu inseamna ca stramutam si palmaresul! :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

e caldura mare la voi...
PS: ti-a facut ceva urat tac'tu cand erai mai mic?

alex_cta
1st August 2006, 16:05
Stiu...doare,dar macar odata fiti si voi barbati si infrunati realitatea...Salonteano-Bragadirenilor...
Gata eu ma retrag ca nu mai e nimic de zis...:happy :happy :happy

arad80
1st August 2006, 16:07
e caldura mare la voi...
PS: ti-a facut ceva urat tac'tu cand erai mai mic?

:happy :happy

malexoid
1st August 2006, 16:08
Stiu...doare,dar macar odata fiti si voi barbati si infrunati realitatea...Salonteano-Bragadirenilor...
Gata eu ma retrag ca nu mai e nimic de zis...:happy :happy :happy

nici pana acuma nu ai avut...dar e idee buna

arad80
1st August 2006, 16:09
mai alex,mah baiatule...iar' compari estu' cu vestu'?

alex_cta
1st August 2006, 16:09
Salonteano-Bragadirenilor...

Nu...pentru ca nu am cu ce sa compar Constanta in afara de Bucuresti, la nici un capitol...stai linistit acolo in teritoiul austro ungar ca nici gratis nu m-as muta acolo...

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Zauri
1st August 2006, 16:16
Asta e cea mai mare prostie care am auzit-o vreodata.Adica de ce sa nu compare estu cu vestu ??? Eu cred ca partea de est a tarii desi e mai saraca are o valoare mai mare decat vestul aici facand referire la oamenii importanti ai acestei tari pe care estu i-a dat.Cu ce e mai tare Aradu decat Galatiul
sau Timisoara decat Iasul?????Mai "baiatule "eu zic sa nu mai faci comparatii de astea puerile si lipsite de orice fel de logica.Chiar si la fotbal estu e mai tare decat vestul aici avand in vedere nr de echipe ce joaca in A

malexoid
1st August 2006, 16:16
Nu...pentru ca nu am cu ce sa compar Constanta in afara de Bucuresti, la nici un capitol...stai linistit acolo in teritoiul austro ungar ca nici gratis nu m-as muta acolo...

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

spuneai ca pleci...ori ai facut rost de altzi 1.50 RON sa itzi platesti inca o ora?

dragos_popa17
1st August 2006, 16:21
@legionaru daca scoatem echipele din bucuresti din socoteala, is cam egale la numar. Oricum, astea deja is discutii aiurea.
Meci interesant, intre doua candidate. Stiu ele la ce.

alex_cta
1st August 2006, 16:22
Noi aici la Constanta avem internet acasa Bragadirene...daca la voi nu a ajuns e grav...ziceam ca plec de la calculator nicidecum din vreo sala...
La comparatul oraselor :happy :happy , oricand Constanta, Iasi, Galati, Brasov...sunt mult mai frumoase si mai importante decat arad/cimisoara....

Imperator
1st August 2006, 16:31
Nu...pentru ca nu am cu ce sa compar Constanta in afara de Bucuresti, la nici un capitol...stai linistit acolo in teritoiul austro ungar ca nici gratis nu m-as muta acolo...

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy


asta-i chiar buna.
bine, glumetule, am inteles. ne bate vasluiul, n-avem palmares si c-ta este cel mai frumos si puternic oras

p.s. in visele tale tale de cioflingar:D

cosimo1
1st August 2006, 16:32
vad la cei de la uta acelasi entuziasm,inaintea meciului exact ca la craiova,ca ne du 3,4 la zero.visati copii,visati,eu sper ca la sfirsitul meciului sa plecati cu coada intre picioare si sa patiti exact ca oltenii!!!!!
sau visati si voi la o cupa europeana???????

malexoid
1st August 2006, 16:33
Noi aici la Constanta avem internet acasa Bragadirene...daca la voi nu a ajuns e grav...ziceam ca plec de la calculator nicidecum din vreo sala...
La comparatul oraselor :happy :happy , oricand Constanta, Iasi, Galati, Brasov...sunt mult mai frumoase si mai importante decat arad/cimisoara....

ai iesit vre-odata din constanta (mai departe de valu lui traian ori basarabi), ori vorbesti din ce auzi de pe la parintii tai?

alex_cta
1st August 2006, 16:37
Am fost si la tine in urbe si la salontenii din arad, am fost si in brasov si in Iasi, ca sa nu mai zic de targu mures si Sibiu...
Si baga bine la bibilica ca Iasi,Constanta,Brasov,Tg Mures,Sibiu, Cluj chiar.....sunt orase mai frumoase si mai importante strategic/cultural decat Timisoara si arad...in care am fost si nu m-au impresionat
Nu am zis bragadirene ca timisoara e ores urat,ca nu sunt absurd, e un oras ok per ansamblu, dar nu il poti pune pe picior de egalitate cu alea enumerate de mine mai sus...mai stai si tu la coada!

miril
1st August 2006, 16:43
Va rog sa nu mai raspundeti la provocarile lui Alex cta si lasati-va de off topic, altfel riscati si voi sanctionari.

Un meci echilibrat intre doua echipe, care, cel putin pana acum, vor lupta pentru evitarea retrogradarii. Pare un meci de X.

cosimo1
1st August 2006, 16:43
parca aici se vorbeste de fc vaslui-uta,incercati sa reveniti on topic

Cristian
1st August 2006, 18:16
Meciul acesta cred ca va fi adjudecat de UTA si de Fiara :D

Anti_Broscar
1st August 2006, 18:41
Imi place ca toti aradenii sunt f. opimisti si e si normal sa fie atunci cand revii in ''A'' insa nu cred ca va bate vasluiu'. Dupa ce am vazut prima etapa parca sunt mai buni galben-verzii dar desigur, nu se stie niciodata.(..hai sa zic 1X)
Normal , ca de obicei s-a ajuns iarasi de la un simplu pronostic la faze care implica orasul, zona, etnie, plamares, situatie economica etc, ca doar unde e cel mai bun loc de a va arata maestria(cei ce au facut-o, nu conteaza din ce tabara) decat in fata unui monitor si avand ca arma tastatura. Sunteti penibili. Mai iesiti si voi la o bere din cand in cand.

arad80
1st August 2006, 19:09
nu-mi vine sa cred ca timisorenii sunt cu noi...:)ce senzatie placuta,pe bune!
hai mah sa lasam cearta,'om vedea dupa meci cine e mai tare,dar sper ca UTA sa vina cu 3 puncte,ca in et a 3-a vine Steaua la Arad si ne-o trage de nu ne vedem:)

six
1st August 2006, 20:16
nu-mi vine sa cred ca timisorenii sunt cu noi...:)ce senzatie placuta,pe bune!
hai hai ca ......forza westu si pronostik 2....;) :) :ok:

Zauri
1st August 2006, 21:08
Nu cred ca UTA se poate intoarce la Arad cu 3 puncte.Totusi la Vaslui antrenor e Multescu si sa nu uitam ce a facut anu trecut cu Sportul.Merg pe 1 dar e posibil si X.

cif2004
1st August 2006, 23:26
La palmaresul vasluiului ... merg pe un egal
Tinand, totusi, cont de divizionara C cu care joak, ma astept la o victorie facila a moldovenilor

alex_cta
1st August 2006, 23:46
divizionara C cu care joak,
:happy :happy :happy :happy :happy e bine ca vad ca toata tara stie lucrul asta...o sa fie un meci grozav, abia astept finalul :happy :happy

mns-10
2nd August 2006, 00:09
Divizionara C? pai UTA are o echipa mai valoroasa decat toti jucatorii de fotbal din Vaslui la un loc. Nu am nimic cu moldovenii, chiar imi pare bine ca un oras ca Iasi de exemplu are o echipa puternica, dar ma enerveaza orasele astea cu 20 de mii de locuitori ce se trezesc cu echipe in A. Mai lasati-o mai moale cu Liberty si AEK, ca Timisoara si Aradul au mai multe campionate la un loc decat numarul de echipa profesioniste de fotbal de la voi.

alex_cta
2nd August 2006, 00:11
Divizionara C? pai UTA are o echipa mai valoroasa decat toti jucatorii de fotbal din Vaslui la un loc. Nu am nimic cu moldovenii, chiar imi pare bine ca un oras ca Iasi de exemplu are o echipa puternica, dar ma enerveaza orasele astea cu 20 de mii de locuitori ce se trezesc cu echipe in A. Mai lasati-o mai moale cu Liberty si AEK, ca Timisoara si Aradul au mai multe campionate la un loc decat numarul de echipa profesioniste de fotbal de la voi.

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy Ma tu esti simpatic ...

mns-10
2nd August 2006, 00:16
Ai probleme cu exprimarea? Intreb pentru ca vad ca folosesti excesiv smilye-urile.

PS: Unde s-a jucat primul meci de fotbal din tara? Si ce faceau vasluienii pe vremea aia?

alex_cta
2nd August 2006, 00:27
Ma da tu stii unde a prins-o Bastarca a lu' nea Vasile pe Zambilica prima oara?
Mai baiatu tatii...tie nu iti zic Salonteano-Aradean ca esti mai de treaba...desi esti si tu....
Ma vad nevoit sa repet...in 1900 toamna cand era razboi si ciuma se juca fotbal...cu mingii cu siret si pe tigari...cu ce ma incalzeste pe mine sau pe tine chiestia asta?
Iti aduce asta anii multi petrecuti in B/C inapoi?
De ce va place voua sa o dati de dusumea ca asta e adevarul...trageti tare anul asta sa nu retrogradati si gata...dar cioculetu mai mic si mai cu barbia-n piept...

KillinG FieldS
2nd August 2006, 01:43
Ma da tu stii unde a prins-o Bastarca a lu' nea Vasile pe Zambilica prima oara?
Mai baiatu tatii...tie nu iti zic Salonteano-Aradean ca esti mai de treaba...desi esti si tu....
Ma vad nevoit sa repet...in 1900 toamna cand era razboi si ciuma se juca fotbal...cu mingii cu siret si pe tigari...cu ce ma incalzeste pe mine sau pe tine chiestia asta?
Iti aduce asta anii multi petrecuti in B/C inapoi?
De ce va place voua sa o dati de dusumea ca asta e adevarul...trageti tare anul asta sa nu retrogradati si gata...dar cioculetu mai mic si mai cu barbia-n piept...

Deci , chiar nu avem cum sa ignoram pe nesimtitu asta de alex cta. asta isi bate joc de toata lumea aici. Ce cauti tu in topicu asta ? Nu zi tu ca cioculetzu mic , ca esti un nimea.NU mai ne provoca aiurea. In primul rand nu ma fa sa iti arat clasamentul pe judete cu cat contribuie fiecare la buget. Ca va fi JALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. si ai sa vezi Vaslui si Botosani pe locurile 39 si 40 la Dat si in primele 15 la primit... Astea sunt nemultumirile VESTULUI,,, CA NE LUATI BANI cu aacte in regula de la cei care mai si muncesc si se da la trantori si alcoolici si smecheri. INTELEGI TU BAIATULE CARE E TREABA CU VESTU. VINO STAI AICI CATEVA LUNI ,dute prin orase sate din ARAD BIHOR TIMISOARA>..si poate iti dai seama singur ce diferente la toate capitolele gasesti.... Noi avem influente GERMANE UNGARE AUSTRICIECE ,si asta nu e rau,,,pt ca am avut ce invata numai lucruri bune,,,insa voi de la TURCI si makedoni ce dracu sa inveti,,,, deci termina si nu ne mai da mesaje de astea ca te FACI DE RAS....cine stie un pic de istorie si are cap ,,,,Rade cu pofta de tine....laso mai moale tinere,, ca si asa ne trageti in jos destul

UTA tre sa vina cu 3 puncte... e greu dar sunt convins ca in cateva etape se vor vedea rezultate bune... tre sa castigam

KillinG FieldS
2nd August 2006, 01:59
Am si eu o intrebare :cati veniti la Focsani???? Sunt tare curios. Vedeti poate puneti si voi saptamana asta de o galerie sa aiba si vasluienii cu cine se duela in tribune.Voi traiti numai din trecut va bucurati de palmaresul castigat prin anii de comunism atunci cand rezultatele se stabileau cu o saptamana doua inaintea meciurilor.Dar va invit sa ganditi in prezent si viitor.Ce ati fost anu trecut ????? O echipa de C iar acu vii sa-mi spui mie ca ce echipa are Vasluiu ca sunteti mai buni.Sunt de acord cu tine traditia Utei in primul esalon e net superioara Vasluiului dar asta nu inseamna ca Uta e mai buna ca Vaslui.Tu nu vezi cazul Craiovei ?? acolo unde doar mititelu crede ca are echipa de A.Ce trecut are Craiova ce palmares bogat dar azi face egal cu Vasluiu ia bataie de la U CLuj asa e si cu Uta nu mai e echipa de acu multi ani ;numai cand aud de capacitatea stadionului imi dau seama cat de iubita e echipa. Acest post se doreste a fi un raspuns pt Killing Fields
hai sa iti zic si tie.... nu stiu ce studii ai ,deci nu stiu in ce mod sa iti vorbesc....insa aleg modul civilizat adecvat pregatirii mele... Inca de la inceput ai intrat pe discutii agresive la adresa Aradului si Vestului... tu nu poti sa vorbesti numai despre meciul de sambata ? spuneti pareerea si gata..cum ne spunemi si noi,,,ca rezultatul se va vedea sambata,,,poate prinde una dintre echipe o zi buna si castiga,,,sunt de valori apropiate.... insa eu zic ca Uta la cati jucatori au venit pe ultima suta are echipa mai buna,,,insa nu are omogenitate,,,vine si aia,,,deci fi mai calm si nu sari asa cu vasluiul tau,,,pt ca in locul tau nu as faceo..mai Ales cu un club ca si UTA.,.. si mai intreaba si tu pe parinti de ce a ajuns Uta sa aibe stadion asa mic,,, a fost facut ca o copie dupa stadionul lui Arsenal,,,la care baronul Neumann care a facut tot ce inseamna uta pana si culorile...mergea la meciur in anglia.si de atunci comunistii nu au mai facut nimic la el....de ce oare....? stim noi,,, nu au avut vestul la inima niciodata si vad ca nici acum bucurestiu nu ne are,,, de aia avem noi astia de aici atata respingere pt bucuresti, deci chiar avem o istorie ,nu mai jigni ca pici urat la faza asta. si Uta are multi suporteri in tara,,,insa normal ca ,cam toti sunt trecuti de 40 de ani,,,,si tu probabil nu ai de unde sa sti,,,, Si iti si spun de ce I CHirila ia spus BATRANA DOAMNA,,,,sti ca si juve e asa?o asemana cu juve, pt ca era iubita in toata tara in vremea aia ,,,si la uta era FAIR_PLAY cea ce noi astia mai tineri nu stim ce inseamna asta, si juca frumos fara sa se manjeasca in blaturi,,, intelegi ? hai te salut si tine cu echipa ta ,dar nu jigni pe alti

alex_cta
2nd August 2006, 02:22
nu sari asa cu vasluiul tau

daca asta intelegi tu din numele unui user cu terminatia "cta"....te-ai chinuit degeaba sa imi faci polologhie...
Ma doare pe mine in 14 de vaslui...eu faceam niste afirmatii referitoare la echipa ta...
Hai ca ma opresc aici...

BAK
2nd August 2006, 02:50
sper sa bata UTA, o echipa adevarata...... nu are rost sa va certati cu moldovenii si cu dobrogenii....lasatii sa traiasca in continuare in inconstientza ....... stiti vorba aia....prostul nu va recunoaste niciodata ca e prost.......spune alex_cta.....esti prost sau nu....?

Cra10veanu
2nd August 2006, 03:02
UTA are lot mai bun ca Vaslui, si se vor intoarce cu 3 puncte.

OVIDIU 62
2nd August 2006, 08:33
Cred ca vor bate moldovenii asa ca 1-0.

Zauri
2nd August 2006, 11:34
sper sa bata UTA, o echipa adevarata...... nu are rost sa va certati cu moldovenii si cu dobrogenii....lasatii sa traiasca in continuare in inconstientza ....... stiti vorba aia....prostul nu va recunoaste niciodata ca e prost.......spune alex_cta.....esti prost sau nu....?

Offtopic: Doamne da ce inteligenta in postul asta.Stai tu linistit ca nici dobrogenii si nici moldovenii nu traiesc in inconstienta.Da tu esti sau nu prost ????Nu mai jicni o jumatate de tara!!!!!!!!!!!!
Ontopic:Uta trebuia sa joace anu asta in C asa ca sa ne vedem de lungul nasului

albrosu
2nd August 2006, 13:18
Legionare, pune mana pe gramatica pentru ca altfel se simte jiGGGGGGnit pana si verbul 'a jigni'. :rosu:

proVaslui
2nd August 2006, 14:04
2-0 pentru Vaslui.

Lacatus a fost un jucator de legenda dar sta mai prost la capitolul intelect (ca si Hagi de altfel).

KillinG FieldS
2nd August 2006, 15:32
daca asta intelegi tu din numele unui user cu terminatia "cta"....te-ai chinuit degeaba sa imi faci polologhie...
Ma doare pe mine in 14 de vaslui...eu faceam niste afirmatii referitoare la echipa ta...
Hai ca ma opresc aici...

Stiu ce inseamna CT si toate prescurtarile de judete,,, insa am vazut ca tot pe Vaslui o dai,,,am crezut ca esti fan,,, Vorbim dupa meci...sper sa castigam noi,,,UTA

micutzu
2nd August 2006, 15:43
In schimb ca si antrenor e mai bun decat Hagi. Deocamdata asta intereseaza.
Stai linistit ca cel putin cu un punct tot venim de la Focsani.


2-0 pentru Vaslui.

Lacatus a fost un jucator de legenda dar sta mai prost la capitolul intelect (ca si Hagi de altfel).

100%rapidist
2nd August 2006, 15:57
Un meci cara se va termina egal dar va fi dominata de Vaslui!!!!

wer
2nd August 2006, 16:02
1-2 pt Lacatus :P Simion,Mara

malexoid
2nd August 2006, 16:05
Un meci cara se va termina egal dar va fi dominata de Vaslui!!!!

da, va domina vasluiul, pentru ca va alerga dupa egalare...
uta se va multumi cu scorul de pe tabela, asta va fi greseala lor
X - pronosticul meu, dar cred ca l-am mai dat si la inceputul threadului

Universal
2nd August 2006, 19:55
Offtopic: Doamne da ce inteligenta in postul asta.Stai tu linistit ca nici dobrogenii si nici moldovenii nu traiesc in inconstienta.Da tu esti sau nu prost ????Nu mai jicni o jumatate de tara!!!!!!!!!!!!
Ontopic:Uta trebuia sa joace anu asta in C asa ca sa ne vedem de lungul nasului

Se spune a jigni- iar eu nu sunt romän, da, UTA era in Liga III insä cu jucätori poti construi o echipä,
acum conteazä rezultatul , eu cred cä va fi foarte bun UTA invinge

cosimo1
2nd August 2006, 20:27
eu sper ca uta sa invinga cum a facut-o si craiova,bine fc vaslui e o echipa de div b,asa spuneau si oltenii,dar eu cred ca cine ride la urma ride mai bine.
sa-i lasam pe aradeni sa creada ca vor castiga la 2,3,su chiar 4 goluri diferenta!!!!!!

alex_cta
2nd August 2006, 20:37
Bai baiete da Vasluieni nu sunt ma aici ce dreaq am ajuns noi din alte orase sa le tinem isonu :happy ....ioc vasluieni :happy

Universal
2nd August 2006, 21:00
eu cred cä UTa are mai multä putere si bani decät Vaslui,bine insä cä s-a scäpat de Porumboiu

cosimo1
2nd August 2006, 22:06
Bai baiete da Vasluieni nu sunt ma aici ce dreaq am ajuns noi din alte orase sa le tinem isonu :happy ....ioc vasluieni :happy
,,bai baiete'' mai vedem pina cand???chiar daca sunt 14 ani de cand nu mai stau la vaslui ma consider vasluian 100 la 100,nu are importanta de unde postam pe intenet,important e sa ne sustinem echipa chiar de departe.
si dupa cate vad tu te certi mai mult cu aradenii decat sa tii isonu vasluienilor,si dupa parerea mea vasluienii isi vad de lungul nasului,nu abereaza ca oltenii,banatenii etc.....!!!!!

cosimo1
2nd August 2006, 22:11
eu cred cä UTa are mai multä putere si bani decät Vaslui,bine insä cä s-a scäpat de Porumboiu

daca uta avea mai multa putere nu cred ca ajungau sa cumpere un loc in div a,si nu ajungau sa cada in div c!!!!!!
cat despre porumboiu,iti spun din sursa sigura ca nu ai scapat de el,stai linistit ca tot el este boss-ul echipei,ca dupa cum se stie primaria vasluiului nu are puterea financiara sa tina echipa in liga lui mitica!!!!!

alex_6tm
3rd August 2006, 00:21
2 echipe care au foarte multi jucatori noi in echipa(daca nu chiar toata)..uta parca are un plus fata de vaslui..si sincer as vrea sa bata uta

hamsterutz
3rd August 2006, 01:26
Divizionara C? pai UTA are o echipa mai valoroasa decat toti jucatorii de fotbal din Vaslui la un loc. Nu am nimic cu moldovenii, chiar imi pare bine ca un oras ca Iasi de exemplu are o echipa puternica, dar ma enerveaza orasele astea cu 20 de mii de locuitori ce se trezesc cu echipe in A. Mai lasati-o mai moale cu Liberty si AEK, ca Timisoara si Aradul au mai multe campionate la un loc decat numarul de echipa profesioniste de fotbal de la voi.

eu cred ca in moldova sunt mai multe echipe profesioniste ca la voi asa ca gura mica :))

White Shadow
3rd August 2006, 02:44
Eu nu inteleg de unde ati scos voi bugetul asta de 5 milioane de dolari ? mai ales ca oficialii clubului vasluian au dezvaluit ca au cheltuit 1,5 milioane dolari pe achizitii si cheltuieli precompetitionale.In contitiile in care din lotul lui FC Vaslui au disparut vedetele platite cu salarii de peste 100.000 de dolari , e greu de crezut ca sumele vehiculate sunt reale , de unde drak le mai scoateti ?

dorryn
3rd August 2006, 03:09
egal .. parerea mea.uta se misca bine si asta datorita antrenorului.stelist el dar din pacate trebuie sa recunosc ca e bun si ca antrenor.

tutye
3rd August 2006, 15:39
Bate lejer Vasluiul......

Universal
3rd August 2006, 15:48
daca uta avea mai multa putere nu cred ca ajungau sa cumpere un loc in div a,si nu ajungau sa cada in div c!!!!!!
cat despre porumboiu,iti spun din sursa sigura ca nu ai scapat de el,stai linistit ca tot el este boss-ul echipei,ca dupa cum se stie primaria vasluiului nu are puterea financiara sa tina echipa in liga lui mitica!!!!!

Stiu cä nu are putere financiarä sä tinä ecquipa...deci...avantaj UTA

OXz0n3
3rd August 2006, 19:57
Bani sunt.. echipa este in formare.. suporteri sunt.. ooo da! ce frumos! 1 Solist!

KillinG FieldS
3rd August 2006, 21:35
2 echipe care au foarte multi jucatori noi in echipa(daca nu chiar toata)..uta parca are un plus fata de vaslui..si sincer as vrea sa bata uta

HAHA ce chestie.... FORZA VIOLA cu argesu :ok:

RED&WHITE
3rd August 2006, 21:52
Batem cu 3-0 :ok: /hello

fcvs
4th August 2006, 07:32
Bai baiete da Vasluieni nu sunt ma aici ce dreaq am ajuns noi din alte orase sa le tinem isonu :happy ....ioc vasluieni :happy
sunt destui din Vaslui pe acest forum, dar... nu cred ca se coboara ei la nivelu` asta. ia faceti si voi o retrospectiva sa vedeti ce *****uri s-au discutat la acest topic. imi place ca pe acest forum sporterii unei echipe sunt catalogati in functie de cati useri are inregistrati :mda: (nu e prima data cand suntem criticati ca nu postam)

Eu nu inteleg de unde ati scos voi bugetul asta de 5 milioane de dolari ? mai ales ca oficialii clubului vasluian au dezvaluit ca au cheltuit 1,5 milioane dolari pe achizitii si cheltuieli precompetitionale.In contitiile in care din lotul lui FC Vaslui au disparut vedetele platite cu salarii de peste 100.000 de dolari , e greu de crezut ca sumele vehiculate sunt reale , de unde drak le mai scoateti ?
de cand a venit multescu echipa nu a stat nici o secunda in Vaslui (Poiana Brasov- mai mult de 2 saptamani, Ploiesti, Focsani, etc) eu cred ca sunt cheluieli destul de mari. plus jucatorii noi adusi (din informatiile mele numa` pe cei 4 bacauani s-a dat 500.000)
aaa... si bugetul este de 3.5 mil nu de 5.

cat despre meci... vom obtine prima victorie. echipa merge din ce in ce mai bine.

LA REVEDERE

p.s.: fiti cu ochii pe numaru` 20, Marko LIUBINKOVIC

micutzu
4th August 2006, 10:07
O sa fim cand se ia de par la sfarsitul meciului. :D :ok:

Referitor la suporterii de pe forum, nr. lor depinde de mai multe chestiuni : forma echipei, nr. de posesori sau utilizatori de PC, etc.

fcvs
4th August 2006, 10:44
mdaa...

cif2004
4th August 2006, 12:09
Pentru cultura generala a unora, Vasluiul este o localitate cu po****ţia de 70.267 locuitori. Nu se compara cu orasul arad, din punctul asta de vedere, insa ca judet, sunt aproape egale.De aici reiese k aproape jumatate din po****tia judetului locuieste in orasul susmentionat in timp ce la vaslui mai exista cel putin un oras de peste 70 mii loc. Dak e atat de important, pot sa va mai spun ca Petrosaniul are 45.447 loc. iar Urziceniul abia 17.089 locuitori.
Problema e k si aici, dak gasesti 2 oameni mai bogati decat in toate judetele mari, se poate face fotbal fara probleme. Uitati-va la ieseni, care in curand nu vor avea bani de deplasare.

micutzu
4th August 2006, 12:39
Aha !!! Concluzia?
Ce are asta cu meciul de maine ca tot nu am inteles?

Iti pun eu. Batem cu 3-0 si terminam balciul. :D :ok:

Luis Garcia10
4th August 2006, 14:13
Aha !!! Concluzia?
Ce are asta cu meciul de maine ca tot nu am inteles?

Iti pun eu. Batem cu 3-0 si terminam balciul. :D :ok:

dak ziceai si tu 1-0 , 2-1 te mai credeam ,dar 3-0 ? :o: , sincer nu prea cred

Universal
4th August 2006, 17:36
un match de x2 de jucat, Vaslui nu poate invinge UTA, are jucätori mai buni Arad, si un antrenor mai experimentat

Vlad
4th August 2006, 17:46
nu cred ca Lacatus e mai experimentat ca Multescu, dar oricum cred ca va bate UTA

Zauri
4th August 2006, 21:51
un match de x2 de jucat, Vaslui nu poate invinge UTA, are jucätori mai buni Arad, si un antrenor mai experimentat

1) Tu nu esti german cum nu sunt eu mongolez (mai lasa "match-ul" ca bate la ochi
2) DAca tu crezi ca Lacatus e mai experimentat decat Multescu e bun (spune tu cate echipe a antrenat Lacatus si ce trofee a castigat??? )
3)spune un singur motiv plauzibil de ce Vasluiu nu poate castiga (fii obiectiv)

KillinG FieldS
4th August 2006, 22:01
SI Multescu si Lacatus sunt antrenori buni, nu ca si alti expirati. Oare cati stiu ca Multescu a fost antrenor la Uta prin 88-90 cand UTA nu a putut sa intre in Liga 1 pt ca Partidul a hotarat ca Poli sa intre din nou. Unii poate isi mai amintesc de celebru meci Uta-Poli 2-3 cred ca din 89. rezultat hotorat la Sediul partidului........ :(

driverr
4th August 2006, 22:16
Ehe... eram copil de mingi la meciul ala...:)

F.C. Scaevola
4th August 2006, 22:30
Hai UTA!

Zauri
4th August 2006, 23:15
SI Multescu si Lacatus sunt antrenori buni, nu ca si alti expirati. Oare cati stiu ca Multescu a fost antrenor la Uta prin 88-90 cand UTA nu a putut sa intre in Liga 1 pt ca Partidul a hotarat ca Poli sa intre din nou. Unii poate isi mai amintesc de celebru meci Uta-Poli 2-3 cred ca din 89. rezultat hotorat la Sediul partidului........ :(

Cand spuneam ca rezultatele se stabileau la sediul partidului nu va venea sa credeti.La fel de bine partidul putea sa hotarasca sa bata UTA si atunci probemele se complica....:no:

cif2004
4th August 2006, 23:42
Aha !!! Concluzia?
Ce are asta cu meciul de maine ca tot nu am inteles?

Iti pun eu. Batem cu 3-0 si terminam balciul. :D :ok:

Legatura e mai sus fraierache!!! dak citesti tot forumul o s-o descoperi. Cat despre scor... 0-0 pare cel mai plauzibil, dar k sa se oftice aradenii lui peste, bate vasluiul la scor, 5-0, e bun?:headbang:

arad80
5th August 2006, 00:41
he-he!nu ne suparam,cel mai bun sa invinga-sper sa fie UTA!adica este UTA!:)
vedem maine;
taica-mio se afla maine in Focsani in interes personal si o zis ca merge la meci,asha ca daca vedeti la stadion un Peugeot cu nr de Arad sa nu-i sprgeti geamurile:)

KillinG FieldS
5th August 2006, 01:56
Legionarule...asta e si problema,,,ca Uta nu prea a fost ajutata. Aia cares mai batrani acuma stie ce spun. Ultimele 2 titluri din 69 si 70 au fost castigate pe teren,si Uta numai asa juca.De asta,si nu numai de asta ii zice si Batrana Doamna.Accept orice discutie cu oricine si cu Vasluienii care acuma isi fac teren,dar la modu civilizat si fara sa vb prostii la adresa clubului Uta incarcat de istorie.Chiar e penibil. Orice numa maine sa nu pierdem la focsani. x2 ca o avem program greu dupa meciu asta :(

Seahawk
5th August 2006, 04:00
Asta o sa fie un meci slab iarasi. 0-0

White Shadow
5th August 2006, 04:02
Un meci slab iarasi ?....care a mai fost un meci slab ?...in prima etapa UTA a jucat superb si suntem obligati sa castigam acest meci pt ca jucam cu o candidata la retrogradare.

fcvs
5th August 2006, 05:41
suntem obligati sa castigam acest meci pt ca jucam cu o candidata la retrogradare.
si care ar fi diferenta dintre cele doua echipe, de una este candidadat la retrogradare si una nu? deocamdata suntem la egalitate de puncte:D . deveti voi ca impresiile astea pe care le afisati o sa va coste.

Western
5th August 2006, 12:04
Pentru UTA e bun un egal. Asa prind si baietii curaj pentru meciul cu Steaua.

andrei1921tm
5th August 2006, 12:11
Meci de 2.parerea mea.

tu26dor
5th August 2006, 12:16
m-am amuzat citind posturile de pe aici.
nu intru in discutiile voastre.
bate vaslui si atat.

Blaugrana_shark
5th August 2006, 14:10
Eu am impresia ca tu suferi cu nervii.A spus si omul o parere si ai sarit de parca ti-a dat in cap.Cine e Simion?????Cine e Mara ??????Chirita>?????Au castigat ceva in viata lor de fotbalisti????? Sa respectam si opiniile altora.Eu cred ca voi (aradenii) nu realizati cat de penibili sunteti.Sa va reamintesc ca de fapt locul vostru e in C si ca doar cu ajutorul altei echipe puteti posta si voi pe aici.Am mai spus si mai spun odata :ar trebui sa va cunoasteti lungul nasului.Si inca ceva nu ne jigniti daca va adresati cu apelativul de "moldovene"sau mai scrieti cuvinte de genul seahlaul shi.Nu va mai mandriti atata cu echipa asta ca UTA nu este echipa de A deocamdata .Daca va transfera si cativa jucatori valorosi si nu toate rezervele Stelei sau mai stiu eu ce alcolisti atunci poate .Dar pana atunci:sleep:

eh...asa sunt ei.."vesticii".... uta intr-adevar, trebuie sa recunoastem ca e una dintre cele mai galonate echipe din provincie....da io sper sa bata vasluiul 1-0:D....pt ca in momentu asta uta pare cimitiru lu steaua, dinamo si rapid.......

malexoid
5th August 2006, 14:15
Succes vecinilor oribili ce sunteti !
dar tot vecini :)
X2

Seldon
5th August 2006, 15:29
Meci de X2. As prefera o victorie a aradenilor. Asta asa, sa isi faca curaj in Liga I. Despre o alta discutie (off-topic): Nu sunt stelist, dar tare as vrea sa aflu daca aia au fost ajutati de comunisti si in cupele europene... Ce zici, ady_ar_ro, ma lamuresti?

B0gdaaaN
5th August 2006, 16:14
Shadow trece si etapa a 8 a deplasare la Poli Iasi :D

Fc Vaslui - UTA X2

Anti_Broscar
5th August 2006, 16:21
Lasa-i ma ca ei sunt civilizati, nu poti sa te pui cu ei la capitolul asta.
Parerea mea:
1) ce conteaza ca un oras are 20000 de locuitori(vasluiu' are vreo 70000), inseamna ca nu poate avea echipa de fotbal? Pai daca Aradul umbla numai prin celelalte divizii, nu trebuie sa umple cineva golul?
2) ce conteaza ca estu' e mai sarac,(e vine noastra ca ne-am nascut langa rusi...) nu mai dau jucatorii cu sutul bine in minge?
3) ce importantata are ca UTA are palmares bogat atunci cad se va juca meciul propriu-zis?
4) Fc Vs a pierdut jucatori, insa a adus jucatori mult mai muncitori si mai ales ca acum numai sunt imprumutati, au contracte de 4-5 ani , vor juca pentru echipa
5) UTA e in aceiasi situatie ca Vs anu' trecut: vedete si jucatori imprumutati(nu va mai spun ce a patit Vasluiul in tur cu astfel de jucatori)

six
5th August 2006, 16:21
Meci de 2.parerea mea.:drak: Forza westu.....;) ;) ;)

White Shadow
5th August 2006, 16:25
5) UTA e in aceiasi situatie ca Vs anu' trecut: vedete si jucatori imprumutati(nu va mai spun ce a patit Vasluiul in tur cu astfel de jucatori)

Ce vedete ?..........noi avem o echipa in care majoritatea sunt jucatori refuzati de alte echipe dar cand am vazut cum a jucat UTA in meciul din prima etapa am mari sperante ca vor reusi sa joace din ce in ce mai bine pe viitor.

Anti_Broscar
5th August 2006, 16:31
Vedete pentru o echipa abia 'incropita' , de genul Mara sau Chirita.

ce_bine_e
5th August 2006, 16:48
ma cand joaca UTA cu Iasu tzineti cu Poli, si Vs la fel ok? :D:D:D

Marcus99Narci
5th August 2006, 17:01
Forza UTA ... victorie clara azi, doar nu am ajuns sa ne temem de Vaslui, mai ales ca meciul se joaca pe teren neutru. Sper sa incheiem conturile cu moldovenii inca de la pauza, k sa nu se mai continue disputa si pe online sport in timpul reprizei secunde. Hac galben-verzilor :))
Forza vesticii (intotdeauna Vestu-i FRUNCEA)

rapidashul
5th August 2006, 17:04
Din ce am vazut in prima etapa cred ca meciul dintre Vaslui si UTA se va termina egal,cred ca 0-0.

Western
5th August 2006, 17:38
Stie cineva cum e vremea la Focsani?

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:07
/hello /hello /hello HAI UTA!!!/hello /hello /hello

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:09
Am auzit ca si acolo a plouat.

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:18
Ggggggggggggggggggggggooooooooooooooooooooooolllll llllllllllllll!

Western
5th August 2006, 18:18
Cum e?

Western
5th August 2006, 18:19
Cine? Cum?

maximus3ad
5th August 2006, 18:21
Gol Simion :)

daani
5th August 2006, 18:22
gooooooooooooooooooool uta forzaaaaaaaaaaaaaaa baietii:P

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:22
/hello /hello /hello LUPTA UTA!/hello /hello /hello
Gol Simion !/OLE/

daani
5th August 2006, 18:23
salutare tuturor utistilor si nu numai!!!!!!

Western
5th August 2006, 18:24
Pna la urma il ia Steaua inapoi:)

White Shadow
5th August 2006, 18:25
Hai Uta /ole/ /ole/ /ole/

resita
5th August 2006, 18:27
1-1 Bukvic :no:

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:27
1-1? :(:(:(:(:(

daani
5th August 2006, 18:28
egal !!!!! gol bukvic

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:29
Totusi se anunta un meci frumos...:headbang:

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:30
/hello /hello /hello HAI UTA!!!/hello /hello /hello Lupta UTA!!!/hello /hello /hello

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:36
Nu credeam ca meciul cu vasluiu va fi mai greu decat cu faru...

daani
5th August 2006, 18:38
!!!!!forzaaaaaaa baieti HAAAAAAI UTA!!!!!!!

maximus3ad
5th August 2006, 18:43
Gol Mara :)

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:44
Ggggggggggggggggggooooooooooooooolllllllllll Mara!

resita
5th August 2006, 18:45
1-2 mara

hai uta

/hello /hello /hello /hello

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:46
/hello /hello /hello HAIDE UTA!!!/hello /hello /hello LUPTA UTA!!!/hello /hello /hello ARADUL TE IUBESTE!!!/hello

daani
5th August 2006, 18:46
!!!!!!!forzaaaaaaaaaaaaaaaaaa uta hai ca se poate !!!!!

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:47
Un joc excelent atat al UTAei cat si al vasluiului

White Shadow
5th August 2006, 18:51
Bravo baieti , un joc superb pana acum , hai cu victoria.

Hai UTA :yeah: :yeah:

Ulio singuraticu
5th August 2006, 18:51
S-a term repriza

albrosu
5th August 2006, 18:51
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL !

Suntem mai buni, pacat ca arbitrul fluiera pentru vasluieni.

Forza UTA!

Jupangrig
5th August 2006, 18:52
Poate cineva sa-mi explice semnificatia acestui B pe stema achipei UTA ? Sa fie ce gandesc eu?????

SpawnyCO
5th August 2006, 18:53
O datMara gol sau nu? Ca pe onlinesport zice co dat da scoru ii tinut pe 1-1, iar pe activescores.com o ramas la fel 1-1. Zicetimi va rog unu care vedeti meciu.Mersi

Seldon
5th August 2006, 18:54
Poate cineva sa-mi explice semnificatia acestui B pe stema achipei UTA ? Sa fie ce gandesc eu?????

Depinde la ce te gandesti... Ca daca te gandesti la ce cred eu ca te gandesti, puteau pune acolo si un "C".

SpawnyCO
5th August 2006, 18:55
Nu mai ii nevoie. Or schimbat. Haide UTA!!!!!!

resita
5th August 2006, 18:56
da, a dat gol

/hello /hello /hello /hello /hello

Jupangrig
5th August 2006, 18:56
Multumesc,si crede.ma ca raspunsul m.a multumit.

ddpurple
5th August 2006, 18:56
da sefule e 2-1 pt UTA la pauza.Haida Aradu'!

Burzum
5th August 2006, 18:58
Pana la pauza e bine sa vedem mai departe 2-1 ...... apoi 4 -1 sa zicem Bravo aradenilor:yeah:

sell_inside
5th August 2006, 18:58
Unde se poate vedea meciul in Arad inafar de clubul Champions League din centru(care probabil e full cu cateva ore inainte)? Ce cluburi din arad mai au TELESPORT? ca acolo e in direct meciu.

Jupangrig
5th August 2006, 18:59
Avand in vedere ca si Vasluiul joaca in deplasare ,scorul nu este rau ,iar dupa pauza oricum scorul va fi schimbat.

tyv86
5th August 2006, 19:04
Baietii astia stiu sa joace si le va da Multescu Extasy ceva si egaleaza Vasluiu!!!
VASLUUUUUUUI ALE ALE ALE !!!

Ulio singuraticu
5th August 2006, 19:07
Incepe a doua repriza .
/hello /hello /hello UTA,HAI UTA! LUPTA UTA!!!/hello /hello /hello

bogdan 33
5th August 2006, 19:09
Ma bucur pt Arad,hai cu 2-ul

Jupangrig
5th August 2006, 19:11
Si totusi ce inseamna B-ul de pe steagul UTA ????

daani
5th August 2006, 19:11
!!!!dati pe gsp sa vedeti si golurile traiasca netu !!!!!! :P
:D !!!!!!

White Shadow
5th August 2006, 19:12
Hai cu 3-1 si sa incheiem socotelile.

bogdan 33
5th August 2006, 19:12
Dedicatie pt Vaslui

malexoid
5th August 2006, 19:13
goooooooooooooooooola Mara!

daani
5th August 2006, 19:14
goooooooooooooooooooooooooooooool mara!!!!!!!!!!

*Coco*
5th August 2006, 19:15
E 3-1 ptr UTA 2 goluri Mara?

tyv86
5th August 2006, 19:16
ASTA E !!!! UTA A FOST MAI BUNA IN SEARA ASTA!!!
BRAVO!!! SA FITI MANDRI DE ECHIPA PE CARE O AVETI!!!!
FELICITARIIII!!!!!
IAR NOI MAI AVEM DE MUNCIT(la greu)!!!!!
............HAI FC VASLUI!!!

White Shadow
5th August 2006, 19:16
Uta 3-1 /OLE/ /OLE/ /OLE/

Hai cu golul nr 4 :yeah: :yeah:

SpawnyCO
5th August 2006, 19:16
ole ole ole ole/hello /hello /hello /hello /hello
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Imperator
5th August 2006, 19:18
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooool
forza UTA!!!!!!!!!!!!!!!

Cra10veanu
5th August 2006, 19:19
ce-i descalta uta pe moldoveni :D Mara credeam ca e epava, dar e in forma se pare.

daani
5th August 2006, 19:22
!!!!!:Pse pare ca mergem cap la cap cu poli!!!!!!!!:P

malexoid
5th August 2006, 19:23
ce-i descalta uta pe moldoveni :D Mara credeam ca e epava, dar e in forma se pare.

da, pana nu descopera viata de noapte aradana...

NY_giants05
5th August 2006, 19:23
hm..UTA are un incept de sezon destul de bun...parerea mea este ca aradenii vor ramane in A la sfarsitul campionatului ! mult succes in continuare batranei doamne :)

Jupangrig
5th August 2006, 19:24
Prazare,ce a facut Craiova cu Vasluiul ca am ...uitat ?

Marcus99Narci
5th August 2006, 19:24
Mai santeti pe net moldovenilor ? Sa va mai aud acu' ? Mai aveti de comentat ?
LIberty SALONTA - traiaasca .... pazea ca o sa va batem mult mai rau la Arad, la anul! Numai daca nu o sa va desfintati pana atunci !!!! HA HA HA AHA

White Shadow
5th August 2006, 19:25
Golul nr 4 pluteste in aer , mama lor de moldoveni :happy :happy

Suntem 2 in 1 si va batem pe toti :happy :happy

Cartonas galben Mara.

Jupangrig
5th August 2006, 19:26
Pentru Batrana Doamna tot respectul,si dintotdeauna si-a meritat un loc in prima liga dar,totusi,ce inseamna B-ul de pe steag?

Cra10veanu
5th August 2006, 19:27
Pentru Batrana Doamna tot respectul,si dintotdeauna si-a meritat un loc in prima liga dar,totusi,ce inseamna B-ul de pe steag?

acolo urmeaza sa mergeti :D

malexoid
5th August 2006, 19:28
4-1 Mara

six
5th August 2006, 19:28
!!!!!:Pse pare ca mergem cap la cap cu poli!!!!!!!!:Pyo stiu!!??asa sa fie :ok:bey da varza-s Vasluenii in schimb mi-s mandru de vecinii nostrii....:yeah: /hello :) :cool: ;)
PS gooooooooolllllllllll MARA :ok:

Imperator
5th August 2006, 19:29
clasa clasa clasa clasa clasa clasa clasa clasa clasa

Cra10veanu
5th August 2006, 19:29
hattrick Mara, tare rau :D

Western
5th August 2006, 19:30
Puneti stema echipei

Jupangrig
5th August 2006, 19:30
Respect pentru UTA nu si pentru Liberty o "firma" a unui criminal ,si de criminali.

NY_giants05
5th August 2006, 19:30
Vasluiul la pamant ! ..UTA e pe val ! merge si al 5-lea gol pt aradeni ??? :)

Western
5th August 2006, 19:30
ole

daani
5th August 2006, 19:30
mara rulzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz:yeah:

White Shadow
5th August 2006, 19:31
Hattrick Mara :yeah: :yeah:

Hai UTA cu golul nr 5 :happy :happy

SILVIU99
5th August 2006, 19:31
bv UTA se pare ca aveti fata de A......mara asta vad ca e forma poate imi face vreo bucurie etapa viitoare si inscrie si cu steaua

Jupangrig
5th August 2006, 19:32
Bravo UTA !!! Ne-au facut varza.

maximus3ad
5th August 2006, 19:32
Prosport are stema UTA la meciul live

tyv86
5th August 2006, 19:34
JOS PALARIA !!!
BRAVO UTA !!!
..........................VAsluiule las' ca mai ai timp de victorii!!!:P

Western
5th August 2006, 19:34
Sa-l scoata pe Mara ca cine stie ce mai iese:)

maximus3ad
5th August 2006, 19:35
Bravo Mara, m'am gandit ca o sa faca un hat-trick

BAK
5th August 2006, 19:35
Bravo UTA !!! Ne-au facut varza.


dar ce, joaca UTA cu steaua....?

malexoid
5th August 2006, 19:35
:) asa, asa...faceti golaveraj ca nu strica! Sa vedeti ce bine o sa va prinda in noiembrie!

Marcus99Narci
5th August 2006, 19:36
1 2 3 4 5 cine e pe primul loc, cine e pe primul loc ? cine e pe primul loc ? Cine e pe primul loc ????
UTA
UTA
UTA
UTA
UTA
UTA

tyv86
5th August 2006, 19:37
mai usor aradenilor cu golurile ca ne terminati de tot :((:((:((:((:((:((:((

six
5th August 2006, 19:37
1 2 3 4 5 cine e pe primul loc, cine e pe primul loc ? cine e pe primul loc ? Cine e pe primul loc ????
UTA
UTA
UTA
UTA
UTA
UTA

:rolleyes: .......:drak: :evil: :D

NY_giants05
5th August 2006, 19:39
1 2 3 4 5 cine e pe primul loc, cine e pe primul loc ? cine e pe primul loc ? Cine e pe primul loc ????
UTA
UTA
UTA
UTA
UTA
UTA

hoo frateee !!! :D e doar inceputu campionatului..voi aveti grija in continuare!

ati intrat direct in champions league, nu ??? :P :D

malexoid
5th August 2006, 19:40
goooooooooooooooool UTA
costisor

resita
5th August 2006, 19:41
recital de goluri

BRAVO UTA

/hello /hello /hello /hello /hello /hello

SpawnyCO
5th August 2006, 19:41
5-1=)):ok: /hello :yeah:

Western
5th August 2006, 19:42
Goooool!

Cra10veanu
5th August 2006, 19:43
cea mai categorica victorie de pana acum, si mai e si-n deplasare, UTA si-a facut echipa, nu-i vad in B la anul de nici-o culoare.

Western
5th August 2006, 19:44
sase, sase, sase!!!!!

maximus3ad
5th August 2006, 19:44
M'am asteptat sa bata UTA la Vaslui dar nu cu atata, bravo UTA

Cra10veanu
5th August 2006, 19:45
sase, sase, sase!!!!!

pai mai e timp :D

Jupangrig
5th August 2006, 19:45
acolo urmeaza sa mergeti :D

Totusi povesteste ce este pe acolo caci,noi am uitat de mult.

White Shadow
5th August 2006, 19:45
5-1 , hai cu golul nr 6 , set - meci , :happy :happy

Scorul etapei :happy

Blaugrana_shark
5th August 2006, 19:46
bravo uta...absolut superb meci......sigur nu picati anu asta daca ii tineti pe mara si lacatus

Western
5th August 2006, 19:46
Bine ca l-au scos pe Mara, sa mai pastreze vreo 2 goluri si pentru Steaua.

Cra10veanu
5th August 2006, 19:46
jupangrig aveti un sezon in A si ala tras de par :D vei avea o dubla dezamagire azi :drak:

B0gdaaaN
5th August 2006, 19:47
Umilinta

*Coco*
5th August 2006, 19:48
looooooooool Vaslui aia is prastie rau
BV UTA
Vaslui retrogradeaza 100% meciul de la Craiova a fost o intamplare mai ales pe caldura aia:P

Jupangrig
5th August 2006, 19:48
dar ce, joaca UTA cu steaua....?

Nu caci scorul ar fi invers 5-1 pentri Steaua ,logo.Dar Vasluiul este echipa pe care am vazut-o prima data jucand "pe viu".Sentimente si...si...si...

SILVIU99
5th August 2006, 19:48
ii umileste rau pe vasluieni .. ma asteptam sa bata uta dar nu la scorul asta