PDA

View Full Version : Etapa 2: Gloria - FC National



ADelPiero
31st July 2006, 00:31
Vineri, 04.08.2006, Gloria - FC National, (ora 18,00 - Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

WOLF_ULTRAS
31st July 2006, 01:10
bate nationalul ...gloria muci

miril
31st July 2006, 09:34
Sper sa refacem terenul pierdut in Cotroceni. HAI PROGRESUL!

phlloryn
31st July 2006, 09:53
sper sa se termine egal iar la finalul campionatului sa ajunga ambele in liga 2, sunt 2 cluburi de fotbal extrem de "urate" fara bani si mai ales fara public

miril
31st July 2006, 10:22
Pai fara bani este si Craiova, iar Progresul numai echipa urata nu a fost si nu inteleg cum este "urata" acum, avand multa sustinere, pe vremuri, si o excelenta pepiniera. Deci, sa nu generalizam fara rost. Eu sper sa luam cele trei puncte puse in jos.

Ayrton
31st July 2006, 10:24
Castiga Nationalul: Gloria are unul dintre cele mai slabe loturi... Pacat de Sabau...
2 solist! O sa vedeti!

deja-vu
31st July 2006, 11:35
sper sa se termine egal iar la finalul campionatului sa ajunga ambele in liga 2, sunt 2 cluburi de fotbal extrem de "urate" fara bani si mai ales fara public

De unde pana unde Nationalul este club urat? In ultimii ani, a fost singura echipa care a tinut constant piept trioului S-D-R.
Bani, stai linistit ca avem mai multi ca voi.
Suporterii la noi sunt putini, dar in mare parte, asta se datoreaza faptului ca echipa a fost sistematic 'lovita' in anii dictaturii, totul culminand cu distrugerea bazei sportive. Dar si la voi, desi a fost primul meci dupa revenirea din liga unde ne doresti noua sa ajungem, au fost spectatori cat sa incapa in cateva autobuze. E adevarat ca cei care nu au venit, nu au pierdut nimic.
E bine sa nu doresti raul altora, ca ati vazut ce ati patit.

Vlad
31st July 2006, 12:35
Gloria are un lot slab, si logic ar fi sa ia bataie

Bancaru
31st July 2006, 12:44
Mie imi este teama ca nu are un lo asa de slab. Daca nu ma insel are ceva jucatori veniti de la Cluj. Slab nu cred, etrogen, da. Dar si noi suntem cam la fel.

Blu3red
31st July 2006, 16:33
Egal 0-0....va fi un meci cu siguranta...foarte urat...ca de obicei ...la Bistrita stim deja...Padureanu face calcule dinaintea sezonului....ca sa ii ajunga pct-ele sa ramana in prima liga.:rosu: ..in schimb Fc National anu asta va fi o echipa de mijlocu clasamentului :mda:

SILVIU99
31st July 2006, 16:34
cred ca va castiga national cu 1-0

best_lazialul
31st July 2006, 16:35
1x. Duna nu prea stie sa pregateasca echipa..

phlloryn
31st July 2006, 17:20
ma eu nu m-am referit la "urata" adica aflata in dizgratie ci la faptul ca pe stadion vin cativa suporteri si aia daca vin si nu am nimic cu istoria progresului, ceea ce a ajuns acum nu-mi place , bag acest club in aceasi oala cu gloria.


deja-vu: la faza cu suporterii hai sa fim seriosi craiova a avut la un meci pe o caldura de nedescris mai multi suporteri de cat a avut fc national tot campionatul trecut

atdi
31st July 2006, 17:29
Bate Nationalul cu 1 - 0

cap
31st July 2006, 17:30
vom vedea la meci ce se va intampla
dar e de 2

athc_
31st July 2006, 17:48
Am si eu o intrebare: meciul se joaca la Bistrita sau la Reghin?

be@
31st July 2006, 23:09
sper sa se termine egal iar la finalul campionatului sa ajunga ambele in liga 2, sunt 2 cluburi de fotbal extrem de "urate" fara bani si mai ales fara public


Asta e o chestie subiectiva. De exemplu , si voi pentru mine, sunteti un club urat. De la suporteri , pana la patron si echipa. Deci ...

Hai Progresul !

Bancaru
1st August 2006, 10:52
Am si eu o intrebare: meciul se joaca la Bistrita sau la Reghin?

Cum adica? Nu se joaca la Bistrita? Isi pun si astia nocturna?

be@
1st August 2006, 13:40
Nu, isi imbunatatesc terenul de joc.

Hipgnosis
1st August 2006, 14:24
Nu, isi imbunatatesc terenul de joc.

mai pun un rand de ciulini adica? sau pun vreo planta care sa-i aminteasca lu sabau de Iehova? :D

alamar
1st August 2006, 22:08
Mai conteaza unde o sa ia bataie Gloria? 0-2 sper ca va fi deajuns avand in vedere ca se joaca de la ora 18.

resita
1st August 2006, 22:13
bate gloria 2-0

be@
1st August 2006, 22:16
La cartonase rosii ? Sau la ce?

irriducibile_01
1st August 2006, 22:18
DIVIZIA A

ETAPA A II-A

1. GLORIA Bistrita - FC NATIONAL Bucuresti
Stadion: GLORIA (Bistrita)

04.08.2006, ora 18.00

A: BOCANEALA MARIUS (GALATI)
A1: FLORESCU AUREL (BUCURESTI)
A2: GHEORGHE SEBASTIAN (SUCEAVA)
R: ERDEI STEFAN (ORADEA)
OBS: GOGA OCTAVIAN (BRASOV)
STRENG OCTAVIAN (ORADEA)

2. FC FARUL Constanta - OTELUL Galati
Stadion: FARUL (Constanta)

04.08.2006, ora 20.00

A: CONSTANTIN AUGUSTUS (RM VALCEA)
A1: POPA IONEL (PASCANI)
A2: BOCHIS HORIA (DEJ)
R: BOGACIU AURELIAN (BUCURESTI)
OBS: ALEXANDRU VALENTIN (PLOIESTI)
IONITA VALERIU (BUCURESTI)

3. FC 2005 ARGES - FCU POLITEHNICA Timisoara
Stadion: NICOLAE DOBRIN (Pitesti)

05.08.2006, ora 17.00

A: TUDOR ALEXANDRU (BUCURESTI)
A1: MARODIN NICOLAE (BUCURESTI)
A2: FECIORU CORNELIU (BUCURESTI)
R: DEACONU ALEXANDRU (BUCURESTI)
OBS: URS IOSIF ROBI (BUCURESTI)
CONSTANTIN GHEORGHE (RM VALCEA)

4. FC S.C. Vaslui - FCM UTA Arad
Stadion: MUNICIPAL (Focsani)

05.08.2006, ora 18.00

A: DRAGANESCU MUGUREL (BREAZA)
A1: NICA CRISTIAN (PLOIESTI)
A2: BURLOIU DANIEL (GALATI)
R: SEREA IONICA (FOCSANI)
OBS: STOENESCU MIRCEA (BUCURESTI)
HUZU ARON (SIBIU)

5. RAPID Bucuresti - JIUL Petrosani
Stadion: ASTRA (Ploiesti)

05.08.2006, ora 19.00

A: DAN LUCIAN (AIUD)
A1: ONITA AUREL (CONSTANTA)
A2: MEGHESAN NICOLAE (TARNAVENI)
R: BOGDAN SILVIU (CRAIOVA)
OBS: PRODAN DANIEL (BUCURESTI)
SORESCU CORNELIU (PITESTI)

6. STEAUA Bucuresti - FC U Craiova
Stadion: LIA MANOLIU (Bucuresti)

05.08.2006, ora 21.00

A: DUMITRU ROBERT (BRASOV)
A1: SAVANIU MARCEL (SIBIU)
A2: AVRAM CORNEL (TIMISOARA)
R: STANISTEANU VICTOR (BUZAU)
OBS: NEAGU DORU (BUCURESTI)
IGNA IOAN (TIMISOARA)

7. FC POLI Iasi - CEAHLAUL Piatra Neamt
Stadion: EMIL ALEXANDRESCU (Iasi)

06.08.2006, ora 17.00

A: CORPODEAN SORIN (ALBA IULIA)
A1: VIDAN ADRIAN (BUCURESTI)
A2: UNGUREANU EDUARD (BUCURESTI)
R: AVRAM MARIUS (BUCURESTI)
OBS: HALAGIAN FLORIN (BUCURESTI)
LICA MARCEL (CONSTANTA)

8. CFR ECOMAX Cluj - UNIREA Urziceni
Stadion: GRUIA (Cluj)

06.08.2006, ora 18.00

A: BERBECARU VICTOR (RM VALCEA)
A1: SZEKELY ZOLTAN (BAIA MARE)
A2: SOVRE OCTAVIAN (ORADEA)
R: COMANESCU ADRIAN (RM VALCEA)
OBS: CIOCAN VICTOR (BISTRITA)
GRIGORESCU NICOLAE (TIMISOARA)

9. DINAMO Bucuresti - PANDURII Tg Jiu
Stadion: DINAMO (Bucuresti)

06.08.2006, ora 20.30

A: HELESTEANU ANTON (IASI)
A1: NEGOITA GHEORGHE (BRAILA)
A2: MIRT IRINA (BOTOSANI)
R: GHIMBASAN FLORIN (BRASOV)
OBS: PASCU ROMEO (BRASOV)
CRACIUN DRAGOS (CLUJ)

resita
1st August 2006, 22:23
La cartonase rosii ? Sau la ce?

vorbim la sfarsitul meciului

Gontel
1st August 2006, 22:44
bate gloria. nationalul nu e deloc in forma.

jarod
2nd August 2006, 00:56
bate gloria. nationalul nu e deloc in forma.
Ai vazut meciul cu Dinamo sau iti dai si tu cu parerea?
Va fi mai greu, dar va castiga Nationalul.

BAK
2nd August 2006, 03:08
nationalul pierde......o fi gloria o echipa enervanta, insa nationalul e si mai exasperanta.....

Bancaru
2nd August 2006, 10:59
Octavian Goga observator?! Dar nu a... ?
bate Gloria, bate Nationalul... Nationalul e de rahat, Gloria a facut blat, ai vazut meciul cu Dinamo?, daca nu, taci! etc...
Nu cred ca Gloria e peste noi la capitolul echipa. Asa cum am spus si ei au in lot multe noutati asa ca vom vedea. Adevarul e ca noi aven jucatori cu nume dar care nu prea si l-au respectat in meciul cu Dinamo. Tot "anonimii" au tras. Eu sper sa batem. Atata timp cat Gloria rezista in A e clar ca nu avem un campionat curat. Im re rau ca zic asta, dar nu inteleg prin ce mijloace subzista clubul asta. Mie imi este teama de come back-ul asta al Ceahlaului si de (mai mult ca sigura) cardasie care se va naste. Acum totul se joaca pe teren, dar cand vor da de greu vor juca si in afara lui. C-asa e-n tenis!

irriducibile_01
2nd August 2006, 12:47
Octavian Goga observator?! Dar nu a... ?

hehehe...nu e poetul :D
shi oricum e doar observator de joc , nu de arbitrii.

be@
2nd August 2006, 17:43
bate gloria. nationalul nu e deloc in forma.


Mda. Ai dreptate. Iar Gloria a batut etapa trecuta cu 3-0 la Cluj... Rupe tot, ce mai...:yeah: :yeah:

Universal
2nd August 2006, 18:55
Asta e o chestie subiectiva. De exemplu , si voi pentru mine, sunteti un club urat. De la suporteri , pana la patron si echipa. Deci ...

Hai Progresul !

Nu se comparaä performantele, ca un clunb sä aibä succes trebuie sä aibä bani, ceea ce cluburile tale nu au.
no bani=no performantä

dorian27
2nd August 2006, 19:54
Meci de x.....poate chiar un 0-0
Se pare ca Pacurar si Paduretu au fost refuzati de Dinamo si se intorc din nou la Gloria pe cand la National apele se tulbura cu Abiodun si Shroj pe picior de plecare!!
Lotul Nationalului este vadit slabit fata de editia trecuta pe cand la Gloria ...din cate vad, au scapat doar de piesele nedorite......ei ramanand , de altfel o formatie mediocra.

Universal
2nd August 2006, 19:56
Eu tind spre un 1-1 sau 2-1 ori 1-2 este un match deschis

dorryn
3rd August 2006, 03:16
bate national.n-o sa le fie usor dar vor castiga sigur.nationalul reprezinta inca o forta in campionatul nostru..

Universal
3rd August 2006, 16:03
Nu stiu.Eu cred ,din punctul meu de vedere intr-un egal greu

crissis
4th August 2006, 01:50
Meci de 1X2 Echipa care va fi mai motivata va cistiga.

miril
4th August 2006, 13:26
Duna, nu prea ai multe ocazii de recuperat punctele pierdute acasa. Asta-i una dintre putinele posibilitati de a o face. Sa vedem daca ai tras concluziile necesare dupa meciul pierdut cu Dinamo. HAI PROGRESUL!

Universal
4th August 2006, 17:32
Dupä ce am citit in mai multe ziare pe internet romänesti, pot spune chiar cä acest match ewste de 1x nu x2 ,gresisem, cred cä Gloria va invinge sau face 1-1

crissis
4th August 2006, 19:06
Se anunta vremuri grele pentru National daca pierde si acest meci.

Luis Garcia10
4th August 2006, 19:24
poate retrogradeaza anul asta :P

PS:1-0 Nalati :D

BAK
4th August 2006, 19:30
cred ca o sa bata gloria.........nationalul intra la retrogradare daca pierde

dj_jaxxx
4th August 2006, 20:11
ce se intampla? cartonase peste tot

miril
4th August 2006, 20:14
Situatia pe care nu am mai avut din 2000 cand am pierdut in prima etapa cu...Dinamo. Se pare ca acum este mult mai greu.

Hipgnosis
4th August 2006, 20:19
O victorie previzibila cred. Acum, urmeaza, in mod normal, ca Nationalul sa isi ia linistita punctele in retur, cand se va juca in Cotroceni.

resita
4th August 2006, 20:27
bate gloria 2-0

din nou am dreptate :ok:

be@
4th August 2006, 20:47
poate retrogradeaza anul asta :P

PS:1-0 Nalati :D

Dar ce-ar fi sa retrogradati voi pentru toate blaturile pe care le-ati facut in sezonul trecut? Vezi-ti de treaba ta.


Deja s-au scurs 2 etape, si voi va ganditi la retrogradari? :o:

SILVIU99
4th August 2006, 22:35
un rezultat la care sincer nu ma asteptam.....se pare ca si acest sezon gloria va fi o nuca tare acasa la fel ca anul trecut

alex_cta
5th August 2006, 01:54
Nu scapam nici anu asta de astia...:jerk: :no:

delaparis
5th August 2006, 02:05
De cine ?

alex_cta
5th August 2006, 02:09
De Tata Jean...

Seahawk
5th August 2006, 03:54
Meci slab. Echipe slabe. Divizie slaba... noroc cu cele cateva echipe (Rapid, Steaua, Poli, Farul, Arges si Iasi) care joaca fotbal de-adevaratelea. Iacov este cel mai mare escroc pe care l-a intalnit vreodata fotbalul romanesc.

Cra10veanu
5th August 2006, 04:29
daca si farul si iasi sint tari, pai de aia e campionatul slab :D gloria nu retrogradeaza, mai au altii nevoie de ei :D

Seahawk
5th August 2006, 04:38
Farul a batut pe Auxerre domnule francofon ;) Iasi si-a respectat mereu blazonul si nu s-a inclinat in fata nimanui. Vorbesc de echipe care joaca fotbal. Daca Farul a reusit sa faca 0-0 pe terenul pe care echipe cu buget de 50 de ori mai mare ca Hamburg si Hertha au capitulat inseamna ca este o echipa tare.
Q.E.D

Bine a-ti revenit in prima liga ! :ok:

ThaBosS
5th August 2006, 06:17
Nu stiu ce aveti cu gloria...este o echipa mica cu jucatori tineri..are si ea dreptu sa joace chiar daca nu joaca spectaculos!!E genu de echpa care poate sa piarda cu 5-0 impotriva ultimei clasate si sa bata pe granzi la ei acasa...un salut HAI GLORIA:D:yeah:

Luis Garcia10
5th August 2006, 11:11
Bea calmeaza-te, pana sa retrogradeze SEMIFINALISTA CUPEI UEFA va mai trece multa apa pe Dambovita, iar in ceea ce priveste pe Fc National , eu spun ceea ce vad , o echipa foarte slaba!Si cum toata lumea il are ,,la suflet" pe domnu` Iacov vei vedea urmarile :ok:

miril
5th August 2006, 12:21
Luis Garcia, FC National este intr-adevar, la acesta ora, o echipa foarte slaba...dpdv al pregatirii, vina fiind, in primul rand, al antrenorului. Iacov are un mare dusman, pe...DD, dar si prieteni, pe...Prunea si Lupescu. Vad ca pe unii ii incita rau personajul Iacov, probabil ca au uitat sa se uite printre propriile...armaturi.

King of Hell
5th August 2006, 12:28
Bea calmeaza-te, pana sa retrogradeze SEMIFINALISTA CUPEI UEFA va mai trece multa apa pe Dambovita, iar in ceea ce priveste pe Fc National , eu spun ceea ce vad , o echipa foarte slaba!Si cum toata lumea il are ,,la suflet" pe domnu` Iacov vei vedea urmarile :ok:

de retrogradat nu, dar incepand de sezonu asta, rateu dupa rateu (a se citi campionat NU, cupa NU, participari in CL nu), cam inca 450 de ani de acum inainte

be@
5th August 2006, 21:16
daca si farul si iasi sint tari, pai de aia e campionatul slab :D gloria nu retrogradeaza, mai au altii nevoie de ei :D

Bine ma ca sunteti voi tari. :happy :happy :happy


Bea calmeaza-te, pana sa retrogradeze SEMIFINALISTA CUPEI UEFA va mai trece multa apa pe Dambovita, iar in ceea ce priveste pe Fc National , eu spun ceea ce vad , o echipa foarte slaba!Si cum toata lumea il are ,,la suflet" pe domnu` Iacov vei vedea urmarile :ok:



Ha ha ha !!!!!
A fost retrogradata SEMIFINALISTA LIGII CAMPIONILOR , SI DETINTOAREA TITLULUI DIN TARA CAMPIONA MONDIALA . Dar noi traim in Ro. , din pacate, iar mizeriile voastre intotdeauna vor fi trecute cu vederea.

walt.mann
6th August 2006, 00:56
Be@, toate echipele din campionatul asta au fost implicate in jocuri diverse. Nu incerca sa pui reflectoarele doar pe o echipa, ca nu tine.

miril
7th August 2006, 09:52
Si Be@ dar si walt.mann au dreptate in felul lor. Asta nu-l ajuta, insa, pe Marinica sa treca Duna...rea cu Nationalul, dupa cum a inceput campionatul.

Universal
7th August 2006, 23:08
de retrogradat nu, dar incepand de sezonu asta, rateu dupa rateu (a se citi campionat NU, cupa NU, participari in CL nu), cam inca 450 de ani de acum inainte

glumä bunä .dar sti bine cä nu av fi asa :ok:

be@
7th August 2006, 23:10
Iacov: ''Voi face memoriu impotriva arbitrului si impotriva CCA''

Prin delegarea galateanului Marius Bocaneala la meciul Gloria-National (scor 2-0), prim-vicepresedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Marcel Lica , a incalcat grav regulamentele forului pe care-l reprezinta.

Marcel Lica, mana dreapta a lui Costica Valcea (seful CCA), l-a delegat la partida de la Bistrita pe Marius Bocaneala, desi nota centralului galatean la testul teoretic pe care l-a dat pe 17 iulie, la Pitesti, fusese sub 6, deci implicit trebuia retinut de la delegari, conform regulamentului, intre 30 si 60 de zile.

Insa influenta lui Jean Padureanu la Comisia Centrala a Arbitrilor a batut regulamentele (Marius Bocaneala este privit, tot mai des, ca un om de casa al presedintelui bistritean, ultimele sale prestatii avute la meciurile echipelor Gloria si Gloria II intarind convingerea ca are o afinitate pentru formatiile lui Tata Jean), iar Bocaneala a primit o noua misiune in Ardeal. A rezolvat-o cu un sec 2-0, cu ambii fundasi centrali ai Nationalului eliminati de pe teren.

"Fundasii mei centrali nu au luat trei cartonase in intreaga lor cariera. Nu ati vazut ce usor au fost acordate (n.r. - de catre centralul Bocaneala)? Aflasem ca ni se pregatise ceva, dar ce mai puteam face?! Voi face memoriu impotriva arbitrului si impotriva CCA", a explodat ieri patronul Nationalului, Constantin Iacov.

CCA si-a facut un obicei in a gresi etapa de etapa. Saptamana trecuta, Costica Valcea a pus strategii la cale, cu Borcea si cu Balaj, iar acum Marcel Lica a avut grija ca Gloria sa primeasca ce-si doreste la meciul cu National. Deja, incepem sa regretam ca nu a fost ales sef al arbitrilor Vasile Avram, pentru ca bucuresteanul - cunoscut ca o mana forte - nu ar fi permis astfel de nereguli la CCA.


Ziarul


http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=8773

Universal
7th August 2006, 23:14
tot felulde scandaluri idioate de care nu are nimeni nevoie

miril
8th August 2006, 13:14
Uite ca si "nemtii" sunt pentru a pune batista pe tambal.

Luis Garcia10
9th March 2007, 21:06
poate retrogradeaza anul asta :P

PS:1-0 Nalati :D

Inca din etapa a doua am prevazut dezastrul bancarilor .. pe atunci unii dintre voi radeau , acum se vede ca am avut dreptate ... :rolleyes: :evil: :ok: