PDA

View Full Version : Valencia CF



Pages : 1 [2] 3 4

Thanya
9th January 2005, 22:44
Asha crezi tu?Sau reciti Eminescu? :p

Catalanul
11th January 2005, 16:18
Valencia CF, echipa anului 2004 :cool:

Valencia, adversara formaţiei Steaua Bucureşti în 16-imile Cupei UEFA, a fost desemnată cea mai bună echipă a anului 2004, cu 274 de puncte, într-un clasament realizat de Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS) şi dat publicităţii marţi.

Thanya
12th January 2005, 19:52
Stau shi ma intreb............... de ce?Ca eu chiar nu inteleg :P

Catalanul
16th January 2005, 18:42
Fiica de numai 8 luni a fundasului portughez Marco Caneira a murit in aceasta dupa-amiaza in urma unei insuficiente cardiorespiratorii :(... programat la ora 17 (sp) meciul Osasuna - Valencia a fost cat pe ce sa fie amanat, dar pana la urma jucatorii au hotarat ca partida sa se joace :mda:

Thanya
16th January 2005, 21:46
:( ...wow ce nashpa. Era normal ca meciul sa fie amanat....parerea mea

Thanya
17th January 2005, 19:01
Jucătorii echipei Valencia, staff-ul tehnic şi membri ai conducerii au plecat, luni, la Lisabona, pentru a asista la înmormîntarea fetiţei fundaşului portughez Marco Caneira.
Pentru deplasarea la Lisabona, clubul spaniol a închiriat un avion.

alejandro
18th January 2005, 11:23
Condoleante Marco:(

Thanya
23rd January 2005, 20:30
Campbell (Arsenal) si-a prelungit contractul, dar Edu va pleca probabil la Valencia.

Oare va face treaba buna Edu la Valencia?

Catalanul
23rd January 2005, 20:36
:happy parca ziceai ca Edu vine cu siguranta la voi :D ti-am zis eu ca nu va fi asa ;) eu cred ca va face treaba buna la Valencia, care azi a luat bataie de la Villareal cu 3-1 :(

Thanya
23rd January 2005, 20:44
Pai daca v-a capacit pe voi trebuia sa i-o dea shi lor...nu?Oricum noi nu avem nevoie de Edu :)))

alejandro
24th January 2005, 19:52
Da' de cine aveti voi nevoie?:DCred ca de.....stiu!Inca un atacant :P

Thanya
24th January 2005, 20:19
Nop...nu prea mai avem nevoie de nimeni.Avem nevoie de jucatorii nostrii :)) ....sa zicem ca un Ricardo Carvalho nu ar fi rau :P

alejandro
24th January 2005, 20:34
Nu pot sa cred:Dmai aveti nevoie si de altii?imposibil :D

Thanya
24th January 2005, 21:41
Zi-mi o echipa care nu are nevoie de prospaturi!!

Catalanul
24th January 2005, 21:48
dinamo :D cat timp vor exista alde' burloiu, corpodean & CO dinamu nu va avea nevoie de jucatori noi :mda::rosu:

inter
24th January 2005, 22:23
l-ai uitat pe serea :D:D ..

Thanya
25th January 2005, 20:30
:))) ...parerea voastra!! Eu cred ca va inselati amarnic :D

realmadrid.com
26th January 2005, 20:23
Aici se vb despre Valencia :) mai lasati deoparte invidia, pt ca nici cu Abramovich, Timisoara sau Craiova nu va lua titlu in urmatorii 10 ani :ok:

alejandro
29th January 2005, 15:44
da' real?:D

Tamy
29th January 2005, 17:26
Bine v-am (re)gasit :) dupa o pauza mai lunga am reusit sa mai intru si eu pe forum. Despre Valencia? sunt intr-o criza mare de joc, provocata de accidentarile dese si de pasa proasta prin care trec multi jucatori ai lilicilor :(. De la campionat cred ca deja pot sa-si ia gandul, deoarece 14 puncte este o diferenta mare (mai ales in Primera). Sper sa-si revina pana la meciul cu Steaua, din cupa UEFA, unde sunt convins ca ii vor bate pe bucuresteni :)
Duminica avem meci acasa cu Atletic Bilbao din cate am inteles, o sa fie greu dar sper sa avem parte de o victorie la limita (asa cum au fost cele de pana acum :mda: )

Thanya
1st February 2005, 20:20
Nici macar o victorie la limita nu au reushit papushile de la Valencia.........Sunt obositi rau de tot,mai bine se lasa de fotbal :drak:

alejandro
4th February 2005, 17:40
bine ca real a reusit o victorie la limita:D

Catalanul
4th February 2005, 17:52
@thanya macar valencia a revenit de la 0-2 la 2-2 ;) lucru rar intalnit la real :D :evil:

Thanya
4th February 2005, 22:03
Pai 0-2 e cel mai periculos scor.Doar Barcelona nu a putut sa revina la acest scor!! :))

madridista
4th February 2005, 22:30
dc imi aduc bine aminte in meciul tur cu roma din cl roma conducea cu 2-0 in min 20 si la sfarsit a fost 4-2....asa ca....real poate:D

alejandro
5th February 2005, 15:28
Eu imi aduc aminte ca in tur real pierdea de la Barca cu 2:0 si s-a terminat 0:3,evident pentru real :drak: asa ca real chiar poate :D
@madridista,se ia in consideratie doar daca revii atunci cand joci cu o echipa buna :ok: roma nu prea este in ultimul timp :cool:

ontario
6th February 2005, 11:59
Nici macar o victorie la limita nu au reushit papushile de la Valencia.........Sunt obositi rau de tot,mai bine se lasa de fotbal :drak:
[ QUOTE =Ontario ] Se pare ca sunt foarte obosti si au intrat intr-o pasa "neagra " din care pot sa iasa chiar la meciul cu Steaua , unde , in mod sigur , vor trage "cu dintii" , asta raminind singura lor sansa sa mai cistige un trofeu anul acesta si , din nefericire , pentru ei , inca nu au jucat cu echipele mari , adica cu Real si cu Barca , asa ca eu nu prea o vad bine in editia actuala a Primerei Division . S-ar putea sa ajunga in situatia sa trebuiasca sa se lupte din greu pentru a prinde un loc in viitoarea editie a C.L.
ontario

Thanya
6th February 2005, 16:11
La meciul cu Steaua sigur vor ieshi din criza :) .Daca vor juca la fel de prost ca pana acum,nu vor prinde un loc pt. CL .

N0_NaM3
17th February 2005, 17:56
Valencia-Steaua 2-0 ...eram sigur suta la mie ...:D...acum ma intreb oare ce`o mai zice Becali...sau parca juca finala cupei uefa si cea a cupei Romaniei in acelashi timp si nu shtia cum sa faca .....poveshti de adormit copiii..

realmadrid.com
17th February 2005, 18:24
Nea' Jiji ?:D ce sa mai zica si el...isi cearta oile acum:ok:

Thanya
17th February 2005, 22:29
Nop,nu le cearta!
A zis ca Steaua a jucat bine shi ca se va califica.......iar ma face sa ma prapadesc de ras :D

Catalanul
17th February 2005, 22:36
macar el are cu ce sa se laude, in schimba borcica al vostru... :D cred ca tre` sa-l lasam in continuare sa se pregateasca pentru CL :D

Thanya
17th February 2005, 22:46
Da?Cu ce se lauda?Cu faptul ca a calcat pe Mestalla?

Catalanul
17th February 2005, 22:49
cu faptul ca a reusit sa ajunga in primavara europeana :) dinamo de cand nu a mai reusit aceasta performanta? :P
in fine, eu zic sa o lasam balta ca suntem off topic :D

Thanya
17th February 2005, 23:12
Mda....
Aseara Valencia a jucat ca nishte ciubote pline de.....ce vreti voi!Daca era alta echipa in locul lui Steaua ii facea KO pe valencieni...da a fost Steaua shi Valencia a cashtigat!

Catalanul
17th February 2005, 23:27
daca juca cu alta echipa europeana (nu din RO) da, poate luau bataie :) dar daca ar fi jucat cu dinamo (echipa care a pierdut in fata divizionarei B, Unirea Urziceni :D) sau oricare alta echipa romaneasca cu siguranta ar fi facut scor :P bine ca ''norocoasa'' a fost Steaua, ca dinamo ne-ar fi facut de rusine, luand bataie de la 3 goluri in sus :evil:

inter
17th February 2005, 23:40
cata dreptate ai "catalanule" ! .... multi sunt anti-steaua dar uita ca favoritii lor au jucat in pregatiri cu juve si inter (colentina aka gaz) , basca sa nu mai vb. ca stratosferica (nu galactica:D) Unirea Urziceni a umilit 2 super-echipe (care sunt oare? :D:D)

realmadrid.com
18th February 2005, 13:35
cu faptul ca a reusit sa ajunga in primavara europeana :) dinamo de cand nu a mai reusit aceasta performanta? :P
in fine, eu zic sa o lasam balta ca suntem off topic :D

Iar vorbesti ca un.....nestiutor :headbang:
Te intreb pe tine, mare fotbalist...daca sistemul cu grupe din UEFA nu exista, unde mai ajungea Steaua, sa spunem ca ar fii jucat cu aceleasi echipe din grupa...tur/retur
Daca trecea de belgieni parca, ca, nu mai stiu cu cine a jucat primul meci in Ghencea, erau fericiti...pt ca si Besiktas si Bilbao i-ar fii scos in tur/retur...poate si Parma.
Vreau sa imi raspunzi ce crezi tu...pt ca in noul sistem se ajunge de 10 ori mai repede in primavara europeana...acum nu mai trebuie sa te lauzi ca ai ajuns in primavara europeana, ci ca ai si avansat in ea...


cata dreptate ai "catalanule" ! .... multi sunt anti-steaua dar uita ca favoritii lor au jucat in pregatiri cu juve si inter (colentina aka gaz) , basca sa nu mai vb. ca stratosferica (nu galactica) Unirea Urziceni a umilit 2 super-echipe (care sunt oare?

Craioveanule....roaga-te sa nu picati in B, cel putin Poli au un sprijin financiar...dar si multe transferuri de marca...iar voi aveti doar un comunist la conducere...o echipa dezorganizata...si un public fanatic
Te inteleg ca, ai ceva cu mine, dar nu trebuie sa intrii pe Spania doar din aceasta cauza:ok:, spune-mi unde si te caut eu... :drak:

alejandro
18th February 2005, 19:16
realmadrid.com,faptul ca craiova va retrograda ii da voie lu' dinamo sa piarda de la orice prapaditi?:DAtata timp cat sunteti campionii tarii tre' sa va aparati imaginea,da' voi...:sleep:

Thanya
18th February 2005, 20:32
Macar noi nu mintim,asha cum face Becali shi Stoica!Ei sunt coate goale shi ne vorbesc despre transferuri de milioane de euro.....JALNIC!
Shi sa n`o mai dam de garduri ca suntem off`topic!

Valencia nu trebuie sa se bucure ca a trecut de Steaua( se poate considera ca a trecut) pentru ca mai departe nu va mai avea noroc!

Catalanul
18th February 2005, 20:39
Macar noi nu mintimvoi nu mintiti :mda: voi treceti direct la furat :no::rosu:

in turul urmator Valencia (daca va trece de steaua :P) va juca cu castigatoarea dintre Dinamo Kiev - Villareal (in tur 0-0) asa ca, thanya, cu siguranta vor avea sanse si mai departe :ok:

Thanya
18th February 2005, 21:10
Da?Pai in campionat Valencia shi`a luat`o de la Villareal...deci si`o mai poate lua o data!
Dinamo Kiev......nici nu se pune problema ca Valencia sa cashtige in fata nemtilor!

Catalanul
18th February 2005, 21:22
nemti? :o: imi pare rau sa te corectez, dar Dinamo Kiev este o echipa ucrainiana :D cine stie, poate valencia isi va reveni si va reusi sa faca un drum cat mai lung in Cupa Uefa :)

madridista
18th February 2005, 22:46
dar ce aveti cu steaua?????:D:Pda...au pierdut dar nu s-au facut de rusine!!!am vazut meciul si ma ofticau pt ca de fiecare date cand ieseau si ei din propriu careu si mai aveau putin pana in celalalt careu....pierdeau mingea!!!:mad:faceau faze misto si se pierdeau.....asta e....
dar sa ziceti ca la scorul asta valencia a trecut mai departe......aici nu sunt de acord cu voi!!!adevarul este ca nici eu nu cred ca steaua mai poate sa schimbe ceva dar exista si posibilitatea asta!!!
si am spus asta ca sa fiu si eu off-topic ca toata lumea!!:D:P

alejandro
19th February 2005, 15:00
Madridista,si eu sunt optimist,dar din pacate steaua nu prea mai are sanse... :sleep:

Thanya
21st February 2005, 20:07
:)) sa vezi shi sa nu crezi:ai dreptate Catalane,Dinamo Kiev e o echipa ucrainiana :P
Imi place despre tine alejandro ca fatza de ceilaltzi stelishti tu eshti realist!

madridista
25th February 2005, 00:30
:D:D:D:D:D:Da castigat steaua!!!
valencia a incurcat-o rau de tot!!!
ranieri va fi dat afara!!!:D:P

Catalanul
25th February 2005, 16:04
RANIERI A FOST DEMIS! Presedintele Valenciei, Juan Soler, l-a demis azi pe tehnicianul italian, Claudio Ranieri :) Antonio Lopez (antrenorul juniorilor de la Valencia) va antrena echipa pana cand va fi adus un nou tehnician :rolleyes:

Corrado*
25th February 2005, 16:05
:D Doamne ce ne blesteama acum Ranieri !!! :D

Thanya
25th February 2005, 18:07
Pe noi?Nu are de ce!Ranieri ar fi fost demis shi daca Valencia ar fi mers mai departe in UEFA!

alejandro
26th February 2005, 20:37
Vezi thanya,ca nu ma fost tocmai realist-eram visator:DCe bine-mi pare ca ...am gresit:Dcum naiba au putut juca stelistii asa de bine?:thinkso:parca nu era o echipa din romania-fugeau ca caii:Dimi pare rau pentru ranieri,dar n-am degand sa-i plang de mila:D

Thanya
27th February 2005, 20:48
Pai mey alejandro tu ai fost realist,nu aveai de unde sa shtii ca Valencia se bate singura ajutata de gazon!

alejandro
28th February 2005, 19:17
Cred ca dac' as fi avut un TV alb-negru as fi crezut ca Valencia e cea care a castigat,asa insa am sesizat ca cei care au arat tot terenul au fost stelistii si tot ei au fost aia care au castigat /hello

realmadrid.com
28th February 2005, 19:20
Stie nea' JIJI de ce nu schimba gazonul:evil:

Catalanul
28th February 2005, 19:25
ce noroc au avut stelistii ca nu l-au schimbat pe Ranieri inainte de meciul din retur :) ieri valencia a fost o alta echipa, cea care la inceputul anului 2004 facea ''ravagii'' :D si a reusit sa-i invinga pe cei de la Betis cu 2-1 ;)
deci a avut si efecte pozitive eliminarea valenciei de catre steaua in cupa uefa, destituirea lui Ranieri :cool:

Thanya
28th February 2005, 19:54
Asta poate fi shi noroc mey Catalane.......daca Valencia a reushit sa cashtige un meci inseamna ca si-a revenit?

Catalanul
28th February 2005, 21:08
am vazut meciul... Valencia s-a schimbat total la fata :D deci ieri a jucat foarte bine, mi-a adus aminte de acea valencie care castiga campionatul cupa uefa asta vara :)

Thanya
28th February 2005, 21:48
Ahaam...asha mai da!Dar sa nu ne pripim....vreau sa o vad mai departe!

Catalanul
28th February 2005, 21:58
si eu la fel :D sambata joaca acasa cu Madrid :D cum o sa bata te vei convinge si tu ca si-au revenit :ok:

alejandro
1st March 2005, 15:27
Valencia nu si-a revenit,real va juca la nivelul valenciei:D

Thanya
1st March 2005, 20:10
Mda...shi Steaua ce zice?
Nu vi se pare ca va intreceti cu gluma?Daca ar fi sa judecam limpede,in meciul de sambata Real este favorita(excluzand ultimele 2 meciuri in care Realul nu a jucat asha cum ne-a obishnuit :D la inceputul returului,galacticii au fost cu mult peste lilieci)shi atunci nu inteleg rostul presupunerilor voastre!

N0_NaM3
1st March 2005, 22:08
Nu puteau sa`l dea afara pe Ranieri inainte de dubla cu steaua ?...pana la urma a fost norocul proshtilor......:(

Thanya
4th March 2005, 20:06
Valencia se pregateshte pentru o noua infrangere!Asha ca nu-ti mai plange in pumn pt. trecut,pastreaza`ti lacrimile ca o sa ai nevoie de ele :P

alejandro
4th March 2005, 20:30
fie cum zici tu thanya,da' nostradamus are alta parere:D

Thanya
4th March 2005, 21:04
Pai nostradamus asta de cand a intrat in lumea celor nevazuti s-a stricat saracul!
Acum e cum zic eu...Valencia o va lua pe coaja!
Vrei shi un pronostic?....Valencia 0-2 Real Madrid

atbrom
13th March 2005, 11:50
Valencia-Real 1-1

alejandro
13th March 2005, 14:42
Vezi thanya,ca pana la urma tot nostradamus a avut dreptate:D

Thanya
14th March 2005, 22:02
Nop...nu vad.Nici eu nici Nostradamus nu am avut dreptate pt. ca a fost egal shi varianta asta nu am avut`o in calcul nici unu` dintre noi :))

ADelPiero
15th March 2005, 01:44
nici nu stiu ... cine e antrenor acuma la Valencia ? :cool:

alejandro
12th April 2005, 16:43
mai stie cineva ceva de valencia?:D

Sasuke Uchiha
12th April 2005, 18:13
da!

canizares a facut-o varza in ultimul meci,mai exact in ultimul minut de joc gresind la un sut usor de Duda
acum valencia nu e in posturile pt cupele europene :drak:

ADelPiero
13th April 2005, 01:35
DI Vaio mai traieste ? :evil:

Catalanul
13th April 2005, 15:11
a marcat cele 2 goluri ale valenciei in ultimul meci, cel cu Malaga :cool:

Thanya
13th April 2005, 20:10
El e singurul din echipa liliecilor care mai mishca ceva lDar nici el nu este constant,intr-un meci e cel mai bun om al Valenciei shi dupa aia urmeaza 2-3 meciuri in care este AS`ul ratarilor!

alejandro
18th April 2005, 12:17
face si el ce poate:D

Sasuke Uchiha
18th April 2005, 13:02
cu un egal in fata aproapei retrogradatei mallorca,valencia se indeparteaza de cupele europene

alejandro
18th April 2005, 15:45
a fost candva aproape?:D

Catalanul
18th April 2005, 15:54
pacat, pentru ca putea sa profite de egalurile dintre Villareal - Betis si At. Madrid - Espanyol... si sa ajunga pe locul 4 cu o victorie in fata balearilor, insa nu au reusit :rolleyes: totusi mai sunt 6 etape si liliecii se afla la doar 3 puncte de CL, ca sa nu mai zic ca doar un punct ii desparte de CUPA UEFA :)

Thanya
18th April 2005, 18:53
Dar pana la sfarshit liliecii pot sa mai piarda multe meciuri :D

Catalanul
18th April 2005, 20:26
unul va fi cel din ante-penultima etapa ;) banuiesc ca stiti si voi cu cine joaca :evil:

Thanya
18th April 2005, 20:34
Ala il va cashtiga sigur.....

Catalanul
18th April 2005, 20:43
cine Barça ? :P da, stiam acest lucru, nu trebuia sa aprobi si tu spusele mele ;)

Thanya
18th April 2005, 22:43
Aici vb. despre Valencia,nu despre Barcelona.Daca vroiam sa spun ca Barcelona va ieshi invingatoare din confruntarea directa dintre cele 2 echipe formulam astfel mesajul: ala il va pierde sigur
Ai intzeles domnu`?

Catalanul
18th April 2005, 22:45
la cat de prost joaca Valencia, Barça n-o sa aiba nici o problema cu liliecii... si oricum, sunt sanse ca atunci cand se va juca acel meci, Barça sa fie deja campioana :cool:

Thanya
18th April 2005, 22:50
Pai vezi?Shi atunci nu va ma juca atat de spectaculos :D shi nu-shi va mai da interesul pt. acel meci

ADelPiero
19th April 2005, 09:49
daca joaca Ronaldinho ... nu are cum sa nu fie spectaculos :drak:

Sasuke Uchiha
19th April 2005, 20:32
di vaio exclus din lot de antrenarul valencia dupa actitudinea fotbalistului italian in meciul cu mallorca :drak:
chiar daca nu joaca bine va castiga meciul cu barça :yeah:

inter
19th April 2005, 21:16
si tot mai aproape de un transfer la Inter ... (la schimb cu Vieri)

Thanya
19th April 2005, 22:12
Eu nu l-ash` schimba pe Vieri cu Di Vaio!

alejandro
20th April 2005, 12:17
da eu l-as schimba:D

Thanya
20th April 2005, 18:49
Din fericire nici unul dintre noi nu putem schimba nik...... :D

alejandro
22nd April 2005, 13:01
din fericire pentru .....vieri:D

Catalanul
1st May 2005, 03:42
Valencia nu a reusit sa scoata decat un egal de la echipa care pana acum era lanterna rosie :( rezultat dezamagitor pentru lilieci, care isi reduc sensibil sansele pentru CL... totusi o veste buna este ca Vicente a revenit in primul 11 a lui Antonio Lopez (dupa o absenta de 7 luni) marcand golul egalizator al Valenciei :)

Thanya
1st May 2005, 15:57
Tu vrei un loc de CL?Eu nu mai cred de mult asha ceva in ceea ce o priveshte pe Valencia.Las` ca ii ajunge Cupa UEFA(daca ajunge shi acolo) :P :D

Catalanul
1st May 2005, 23:45
Tu vrei un loc de CL vreau, ca sa vad echipe mari pe Mestalla :P :D

alejandro
3rd May 2005, 14:38
nu-ti ajunge ca va veni Barca acolo?:D de cine mai ai nevoie? :drak:

Thanya
4th May 2005, 23:15
Daca vrei sa vezi echipe mari,trebuia sa mergi la un meci Valencia-RealMadrid :D

alejandro
9th May 2005, 17:39
nu cred ca vrea sa vada echipe mari numai dupa nume,cred ca vrea echipe mari si dupa joc :D asa ca,fara real la valencia :P

Thanya
9th May 2005, 20:50
Aaa,da!Ai dreptate!Valencia nu merita sa fie numita o echipa mare...scuzele mele :D

Catalanul
9th May 2005, 20:54
hai mey, nu fiti rai :P nu uitati ca este in continuare campioana spaniei (in exercitiu, sambata viitoare va parasi ''tronul'' :D) si detinatoarea cupei UEFA (pana miercurea viitoare :))

Thanya
9th May 2005, 21:19
Cred ca eu am fost aia rea.....Valencia nu a fost niciodata o echipa de TOP...parerea mea(fara comentarii :P :D )

Catalanul
9th May 2005, 21:25
eh nu, sezonul trecut a fost echipa echipa anului 2004, castigand tot ce a putut, campionatul, uefa si supercupa europei ;) din 2000 incoace Valencia a inceput sa creasca , sa nu uitam de cele 2 finale consecutive de CL pierdute :rolleyes: orice ai zice, Valencia fost, este si va fi o echipa de top :ok: numai ca acum trece printr-o perioada mai proasta... sper ca in sezonul urmator sa-si revina :)

Thanya
9th May 2005, 21:34
Eu pe Valencia o shtiu ca o echipa care se multumeshte cu rezultate destul de modeste....anul trecut a fost o exceptie!!

Catalanul
9th May 2005, 21:40
anul trecut a fost o exceptie!!
si acu' 3 ani la fel nu ? cand v-a suflat titlul din ceafa :drak:

Thanya
9th May 2005, 21:57
Acum 3 ani am pierdut noi titlul,nu l-au cashtigat ei!! :D

Catalanul
9th May 2005, 22:00
un titlu nu se pierde, se castiga, la fel cum un penalty nu se apara ci se rateaza :ok: dar cand e vorba de real totul se poate intampla si chiar nu ma mira acest lucru :D

Thanya
9th May 2005, 22:09
Parerea ta...parca acum cateva luni nu erai impacat cu ideea ca un penalty nu se apara ci se rateaza(daca-mi aduc aminte bine)!! :P .Dar un titlu se poate pierde!!

alejandro
14th May 2005, 15:43
thanya,de ce nu vrei sa recunosti ca au fost mai buni,ci preferi sa spui ca voi ati fost jucat rau?toa aia e :D

Thanya
14th May 2005, 23:58
:)) pai am fost noi mai firavi :P ....nu mai slabi ca ei :D

Tamy
21st May 2005, 14:55
Din pacate , in urma egalului din Barcelona (in minutul 90 am fost din nou egalati :headbang: ) Valencia si-a naruit orice sansa de a mai juca in CL sezonul viitor. Cele 5 puncte care o despart de locul 4 (ramanand 6 in joc) sunt prea multe pentru a mai spera la Champions League. Sper sa reusim sa ne calificam macar in Cupa Uefa direct :)

Catalanul
23rd May 2005, 22:03
Valencia o tine din egaluri in egaluri :D deja a ajuns la cota nr. 16 :D daca mai dura vreo 5 etape Primera cred ca bateau recoru' stabilit de Inter :D in fine, se pare ca singura sansa ca Valencia sa joace in cupa UEFA este ca Betis sa castige cupa. O alta optiune ar fi Cupa Intertoto.

Thanya
24th May 2005, 21:16
Neahh...eu cred ca Atletico Madrid va cashtiga Cupa Intertoto pt. a se revansa fatza de fanii care sunt negrii ne suparare :)) ...Valencia la anu va sta pe tusha :P

Catalanul
24th May 2005, 21:18
si daca castiga Betis Cupa ? :D Valencia are asigurat locu' 7 deci va merge in uefa cu conditia de mai sus ( de la stanga mai bine zis :P)

Thanya
24th May 2005, 21:31
Betis?...neaaah,Valencia nu va mai pleca din Spania!!Adica e ca shi cum ai crede ca Romania are vreo sansa la Campionatul Mondial din 2006...la fotbal pe plaja :D

Catalanul
30th May 2005, 20:29
Quique Sanchez Flores, antrenorul de doar 34 de ani care a reusit sa o mentina pe Getafe in Primera este noul antrenor al Valencei :) De asemenea, mijlocasul brazilian Edu (in prezent la Arsenal) a ajuns la un acord cu Valencia. Din sezonul viitor va juca pentru ''lilieci''.

http://www.marca.com/edicion/noticia/0,2458,637677,00.html

Sasuke Uchiha
30th May 2005, 21:37
antrenorul e bun, desi nu cred ca o sa faca o buna treaba, edu nu merita valencia, sa vedem pe cine scoate din echipa ca sa il bage, pe baraja sau pe albelda, cred ca si la valencia ca si la arsenal edu o sa fie rezerva :D

Catalanul
30th May 2005, 22:54
eu cred ca Flores va face treaba buna la Valencia :) seamana cu Olaroiu din punct de vedere al antrenoratului :D primul test il va avea chiar peste 2 luni, cand incepe drumul Valenciei catre Europa (Intertoto)

Catalanul
3rd June 2005, 15:25
Patrick Kluivert este noul atacant al Valenciei. El va semna un contract de 3 ani cu optiune de prelungire pe inca unul.

http://www.marca.com/edicion/noticia/0,2458,639531,00.html

realmadrid.com
3rd June 2005, 15:33
Poate isi revine si se razbuna pe voi :D

Catalanul
3rd June 2005, 15:35
e terminat olandezu'... nu cred ca va mai juca asa de bine cum o facea la Barça :P

realmadrid.com
3rd June 2005, 15:40
Tu inca esti optimist...apreciez asta :D
Dar mai vedem...totul e posibil :ok:

alejandro
6th June 2005, 13:16
Barca nu mai are nevoie de olandez,castigam campionatul si fara el :ok: am demonstrat deja asta :D

Thanya
7th June 2005, 19:46
Cine cashtiga campionatul shi fara olandez?Barcelona sau Valencia...ca vad ca nu se mai respecta nik p`aici!! :P

Thanya
9th June 2005, 20:39
Se zvoneshte ca Valencia este interesata de Luis Figo...asha ca portughezul ar putea ramane tot in Primera daca va pleca de la Real :D

Catalanul
9th June 2005, 20:41
nu cred ca ramane in Spania, ii e frica de ce-l Camp Nou :D

Thanya
9th June 2005, 20:48
Da,da...s-a vazut cat ii e de frica de-a lungul anilor :P

Sasuke Uchiha
11th June 2005, 17:03
kluivert s-ar putea sa nu semneze cu valencia, el sa operat acu 3 saptamani si doctori de la valencia nu sunt siguri daca poate juca, peste 2 saptamani se va decide

Sasuke Uchiha
24th June 2005, 16:44
david villa, a semnat cu valencia pe 5 ani, este cel mai bun atacant spaniol si valencia a facut bine.
2 buni atacanti, villa si kluivert

inter
27th June 2005, 17:16
Kluivert semneaza azi cu Valencia.

Catalanul
8th July 2005, 20:52
Valencia l-a transferat pe uruguayanul Fabian Estoyanoff, care a semnat azi un contract pe 5 ani!

http://www.marca.com/edicion/noticia/0,2458,651879,00.html

Cu numeroasele transferuri din aceasta vara Valencia este o candidata serioasa la castigarea titlului :rolleyes:

Thanya
18th July 2005, 21:54
Hmm...eu nu cred!!Mie Valencia mi se pare prea fragila pt. a mai fi considerat un adversar de temut!!

Catalanul
18th July 2005, 21:57
inca nu s-au cunoscut indeajuns jucatorii :D doar 0-0 la Gent in Intertoto :rolleyes: sa vedem ce vor face duminica acasa :)

Catalanul
28th July 2005, 01:46
Valencia - Roda 4-0 :) scorul spune totul, Valencia a dominat de la cap pana la coada. 2 goluri / repriza, hatrick Rufete iar pe final a inscris si Morreti. Am fost prezent la meci si pot sa spun ca noua Valencie poate aspira la multe, adica la titlul si cupa Uefa :) Cu acest scor se poate spune ca liliecii sunt cu un picior si jumatate in finala, chiar cu ambele as zice eu :D

alejandro
17th August 2005, 11:00
Poate aspira la CL:D:D:D

Sasuke Uchiha
28th August 2005, 16:09
valencia-betis 1-0 (aimar)
cu mult noroc au reusit o victorie la limita, cum nu vor juca in europa anu acesta cred ca vor avea sanse mari la titlu

Catalanul
1st October 2005, 14:12
http://home1.skysports.com/images/badges/100x100/1450.gifvshttp://home1.skysports.com/images/badges/100x100/191.gif


Getafe intalneste azi acasa, pe Valencia, in frunte cu Quique Sanchez Flores, antrenor ce in sezonul trecut a reusit sa o salveze pe Getafe de la retrogradare :) Se anunta un meci interesant, luand in vedere faptul ca cele 2 echipe nu cunosc, inca, gustul amar al infrangerii.
Cei 2 romani care activeaza la Getafe (Contra si Craioveanu) au sanse mari de a juca in aceasta seara :)

Echipe Probabile:

Getafe: Luis García; Pulido/ Contra, Belenguer, Matellán, Pernía; Diego Rivas, Celestini; Paunovic/Redondo, Riki, Craioveanu; Güiza.
Valencia: Cañizares; Miguel, Ayala, Marchena, Moretti; Rufete, Baraja, Viana, Vicente; Aimar si Villa.
Arbitru: Pérez Lima
Stadion: Coliseum Alfonso Pérez
Ora: 22:00 (23:00 RO)


Ultimele scoruri


Valencia 2-1 Real Sociedad (V)
Barcelona 2-2 Valencia (E)
Valencia 2-2 Deportivo (E)



Atlético 0-1 Getafe (V)
Getafe 1-1 Mallorca (E)
Alavés 3-4 Getafe (V)


Pronosticul meu, victorie valenciana... desi un rezultat de egalitate i-ar prinde bine favoritei mele, FC Barcelona :P

Catalanul
2nd October 2005, 01:25
Si iata ca revelatia acestui sezon confirma faptul ca ultimele sale rezultate nu au fost o simpla intamplare. Getafe a reusit sa invinga pe Valencia, izbutind astfel prima sa victorie pe teren propriu in acest sezon. In timp ce Getafe nu a mai pierdut acasa de mai bine de 9 luni, Valencia nu reuseste sa castige in deplasare de aproximativ 8 luni. Liliecii bifeaza astfel prima infrangere din acest sezon iar Getafe se instaleaza pe fotoliul de lider provizionar al Primerei.

ADelPiero
2nd October 2005, 18:55
ma bucur pentru ai nostri ! cum au jucat contra + craioveanu ? ......

Catalanul
2nd October 2005, 19:10
Contra a fost titular si a disputat toate cele 90 de minute, iar Craioveanu a intrat in cea de a 2-a repriza, minutul 73.

Nici unul dintre cei 2 romani nu a stralucit... Contra nu a reusit sa faca fata cu brio lui Vicente, iar Craioveanu a jucat prea putin pentru a-i putea da o nota

Contra (6)
Mingi pierdute: 6
Mingi recuperate: 2

Craioveanu: (5)
Faulturi: 1
Mingi pierdute: 3

ADelPiero
2nd October 2005, 19:21
mda :) ... contra asta... acum ... e bun doar in divizia A :D ... doar aici poate face fata cerintelor :P

realmadrid.com
5th October 2005, 21:28
Jucatorul Valenciei, David Villa a fost suspendat 1 etapa pt ca l-a lovit pe Diego Rivas de la Getafe, in meciul pe care Valencia l-a disputat pe terenul celor din Madrid.

marca.com

Catalanul
13th October 2005, 23:41
Di Vaio se gandeste serios ca din iarna sa plece de la Valencia. Italianul este nemultumit de faptul ca Quique nu are incredere in el. :D Pai cum sa aiba incredere intr-un jucator care se impiedica de minge de cele mai multe ori si nu e in stare sa dea o pasa corecta :rolleyes: Mista si Villa sunt titulari indiscutabili la Valencia... Di Vaio s-ar putea strecura printre ei in caz ca unu' se accidenteaza. Eu unul sunt de acord cu plecarea italianului... cam tarziu s-a trezit, trebuia sa fi plecat deodata cu "stapanul" sau Ranieri :drak:

http://www.diariosport.com/default.asp?idpublicacio_PK=33&idioma=CAS&idnoticia_PK=249170&idseccio_PK=617&h=051013

Catalanul
16th October 2005, 22:15
Valencia reusit sa se impuna in fata echipei andaluze Malaga cu scorul de 2-1. Valencienii au avut un avantaj de 2 goluri pe tabela de marcaj prin reusitele lui Ayala (9) respectiv Vicente (66), iar andaluzii au redus diferenta in minutul 74 prin Salva (ex-valencian). Finalul a fost unul vibrant, Malaga avand de 2 ori ocazia de a marca cel de-al 2-lea gol.

alejandro
17th October 2005, 11:26
Bine ca a reusit sa egaleze depor...:evil:

realmadrid.com
17th October 2005, 11:48
Si de ce te bucuri :D ?...ca nu inteleg :D

alejandro
17th October 2005, 11:56
asa ma frate,rasuceste cutitul in rana...:headbang: mama lor de tristan sau cine mai joaca acolo & Co:ciocan:

Catalanul
24th October 2005, 00:13
Felicitari echipei pentru succesul reusit azi pe Santiago Bernabeu :ok: Jocul Valenciei este din ce in ce mai bun, jucatorii vad ca s-au "inchegat" :) Quique a reusit pentru a 2-a oara consecutiv in acest an sa castige pe Bernabeu ;)

alejandro
24th October 2005, 10:01
victoria valenciei vine cum nu se poate mai bine:happy

Catalanul
28th October 2005, 00:09
Dupa ce a reusit sa invinga pe Bernabeu, Valencia a fost invinsa azi, de Sevilla, chiar la ea acasa, pe Mestalla, cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de Luis Fabiano si Ayala (autogol).
Daca ar fi castigat Valencia ar fi putut deveni noul lider al Primerei. :rolleyes:

Nixx
28th October 2005, 00:19
E mai bine asha pt ca ramanem noi pe 3.

alejandro
28th October 2005, 10:16
da e cool,am facut schimb cu realul,ei sunt pe 5 acum,nu?sau pe 6?:D

Nixx
28th October 2005, 11:17
Pe 6 la egalitate de puncte cu Villareal,Sevilla si Valencia.I-am intrecut si la golaveraj.

Catalanul
28th October 2005, 14:52
In ultimii ani, de fiecare data cand Valencia a invins pe Berbau, in meciul urmator a pierdut :D asa a fost si ieri, cand Sevilla s-a impus prin golul lui Luis Fabiano (cu calcaiul :shock: ) si autogolul lui Ayala, unul dintre cei mai buni fundasi din Primera :rolleyes:

Catalanul
30th October 2005, 17:38
Valencia - Racing Santander. In mor normal "liliecii" ar trebui sa se impuna, insa nu stiu cat de bine stau cu moralul dupa infrangerea de etapa trecuta in fata Sevillei. Ar trebui sa mai castige si ei ca sa urce in clasament si sa devanseze surprizele pe nume Getafe, Celta si Osasuna :D Chiar daca au pierdut etapa trecuta cred ca azi vor invinge, la limita, 1-0 sau 2-1, deoarece tot timpul Racing a fost o echipa incomoda pt. Valencia.

Echipe probabile:

http://www.geocities.com/bogdan_manea2004/Echipe/Valencia-Racing.jpg

Arbitru: Pino Zamorano

Catalanul
31st October 2005, 13:53
Valencia a reusit doar un rezultat de egalitate, acasa, cu Racing Santander. Dupa ce a reusit sa dechida scorul prin golul lui Albelda (absolut fantastic :o:, golul campionatului pana acum :cool: ) Racing Santander a egalat inainte de pauza prin Aganzo. Un rezultat dezamagitor al Valenciei, care dupa victoria de la Bernabeu nu se regaseste :rolleyes:

Golul lui Albelda, absolut senzational :ok: (http://9q9q.com/get.php?filename=1130703944.wmv) (4.5 MB)

Thanya
31st October 2005, 19:18
Ce ai pus tu aici Catlane?Ca la mine nu da gol :D

Catalanul
31st October 2005, 20:11
da' ce face ? :thinkso:

Thanya
31st October 2005, 20:39
Pai nu prea face....alearga vreo 2 pashi shi gata!! :D

alejandro
2nd November 2005, 13:55
la mine face!!!si golul e frumos...si comentariul ala intr-o limba necunoscuta auzului meu e tare:D

Catalanul
2nd November 2005, 15:43
limba era araba :D Canalul care a transmis meciul este Al Jazeera Sport +2. Pe acest canal vedeam eu meciurile din Primera in sezonul trecut, acum insa au schimbat frecventa si prind doar Al Jazeera Sport +1 :( Asa ca sunt nevoit ca majoritatea partidelor sa le vad pe internet (si mai rau, in chineza :D) :rolleyes:

Catalanul
4th December 2005, 23:24
Valencia a castigat cu 3-1 la Espanyol in urma unui meci foarte bun facut de "lilieci". 3 victorii consecutive, se pare ca valencienii incep din nou sa joace bine... eu sper sa o tina tot asa si la sfarsitul campionatului sa prinda un loc pentru grupele CL, ca tare-as vrea sa mai vad si eu un meci de CL :D
Momentan Valencia ocupa locul 5, la egalitate de puncte cu Real Madrid (locul 4) 25.

Catalanul
12th December 2005, 22:54
Din pacate Valencia a dezamagit din nou, facand doar un egal, acasa, cu Bilbao. Desi a jucat foarte bine si a beneficiat de o multime de ocazii, liliecii au marcat doar un gol. De partea cealalta, Bilbao, la singura faza de atac a inscris. Nemeritat acest egal al bascilor, insa asa e fotbalul, se joace pe goluri :rolleyes:

Aimar a facut un meci excelent, jucatorul partidei de sambata seara, a dat pasa de gol lui Vicente si a avut cateva sclipiri magnifice :)

Totusi, credeti ca Valencia va ajunge acolo unde-i este locul, adica in primele 4 ?

Iulian Lazialu
18th December 2005, 19:39
Din Spania Sunt Fan Valencia
Jucatorul Meu Preferat Este Aimar

Catalanul
18th December 2005, 23:06
Bine ai venit ;)

Azi Valencia a castigat chinuit la Alaves, scor 1-0. In urma acestul rezultat v-ati apropiat de zona Champions, de fapt sunteti la egalitate cu ocupantele locurilor 3-4 insa aveti un golaveraj mai slab.

Iulian Lazialu
18th December 2005, 23:20
Mersi
Pun pareu ca Valencia intra anu asta in champions:)

Catalanul
19th December 2005, 00:03
Si eu sper sa fie la fel, nu de alta, dar vreau sa mai asist la un meci de CL :D

alejandro
19th December 2005, 10:22
poate vine si Barca in vizita pe acolo in vreo semifinala:D

Thanya
21st December 2005, 19:42
Mersi
Pun pareu ca Valencia intra anu asta in champions:)

Pai ar fi timpul...sa mai joace si ea in CL,fiind o echipa de TOP ar trebui sa joace in fiecare sezon!!

Iulian Lazialu
22nd December 2005, 14:34
Sigur intra acum ca a castigat cu Mallorca a urcat pe 3 /hello
Si sarbatori fericite celor ce le place Valencia:ok:

Catalanul
22nd December 2005, 14:42
Frumoasa victoria de ieri a Valenciei, 2 goluri au fost in TOP 5 al acestei etape :)

Di Vaio a fost cedat echipei franeze AS Monaco. O decizie buna a celor de la Valencia avand in vedere faptul ca italianul nu a facut nimic bun pt. acest club :D

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/valencia/es/desarrollo/602677.html

Thanya
22nd December 2005, 15:45
Hai Catalane ca exagerezi....mie imi placea cum juca italianul!!Ce vroiai sa faca?Nu a facut mai nimic in perioada in care echipa juca fotbal si nu prea!!
PS_putetzi sa-mi raspundeti pe adresa de mail ca din pacate pt. voi plec pt. urmatoarele 2 saptamani :D...

alejandro
22nd December 2005, 15:48
pleci la mare thanya???:D
da...faci caterinca cu noi...adica pe OLS nu vei putea intra,da' pe adresa de mail ai sa intri....sper ca nu te-ai referit la posta traditionala:D

Sasuke Uchiha
23rd December 2005, 00:18
catalane, cum ca divaio nu a facut nimic, cred ca el a fost unul dintre cei care au ratat 11 metri in ghencea :yeah:
anu acesta antrenorul nu la utilizat, nu e vina lui, mie mi se pare un bun atacant

Iulian Lazialu
23rd December 2005, 10:55
Mie mi-a placut di vaio insa nu a facut mare branza.Oricom sper sa asduca altul mai bun:)

Catalanul
23rd December 2005, 13:42
Di Vaio a spus ieri ca nu are de gand sa revina la Valencia :D asa ca cei care spera ca-l vor revedea in curand in Primera pot sa-si puna pofta-n cui :D

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/valencia/es/desarrollo/602741.html

Thanya
29th December 2005, 00:49
Pai numai la Valencia il putem revedea?Poate-l ia Barcelona :D

Sasuke Uchiha
15th January 2006, 01:30
valencia vs osasuna 2-0 regueiro /villa
un meci frumos, osasuna a ratat cateva ocazii clare de gol
pacat de accidentarea lu vicente, se pare ca e destul de grava

Triphat
15th January 2006, 03:24
Super tare al 2 lea gol..

alejandro
15th January 2006, 14:34
Si uite asa Barca mai scapa de un contracandidat:drak:

Catalanul
15th January 2006, 19:39
Super tare al 2 lea gol..
nu stiu ce ai vazut tu mai special la al 2-lea gol al meciului... mie mi s-a parut unul normal, centrare de pe partea dreapta iar Villa a marcat cu capul in poarta goala :rolleyes:

Sasuke Uchiha
17th January 2006, 08:52
vicente va lipsi aproape 2 luni dupa accidentarea de sambata

Iulian Lazialu
17th January 2006, 09:16
Dumnezeule doamne atata ne mai trebuia:jerk:

Catalanul
22nd January 2006, 22:04
Betis - Valencia 0-2, continua seria meciurilor fara infrangere a Valencienilor in campionat (9 la numar), care au reusit sa urce pana pe locul 2, la 10 puncte de lider insa :drak: :P

Iulian Lazialu
24th January 2006, 18:08
Bravo lor:happy s-o tina tot asa:ok:

Sasuke Uchiha
25th January 2006, 23:55
valencia vs depor de moment 1-0 gol villa in min44, insa arbitrul de tusa a fost lovit de un obiect( zburatorneidentificat:D ) si meciul sa oprit de moment, sa vedem daca se va revua...
marchena a luat :rosu: in min 8 dupa un pumn direct in fata atacantului lu depor arizmendi :D

Sasuke Uchiha
26th January 2006, 00:35
meciul sa oprit definitiv. pacat, valencia era in forma si ar fi putut trece de depor

Catalanul
26th January 2006, 00:43
ce kkt de arbitru http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/14.gif dupa ce ca a favorizat pe Depor pe durata intregii reprize, mai si suspenda meciu` chiar in momentul in care Valencia se afla la nivelul sau maxim desi era in inferioritate numerica :mda:

Se pare ca meciul se va relua de unde s-a sfarsit, insa se va juca cu portile inchise :mda: asta inseamna ca nu-mi voi primi banii inapoi :D :no:

Sasuke Uchiha
26th January 2006, 01:09
nici chiar asa catalane ! arbitrul nu a gresit , marchena merita :rosu: fara discutie, si a avut un motiv destul de clar de a suspenda meciu...

Nixx
26th January 2006, 02:31
Catalane, cat costa intrarea la un meci in Spania (Valencia, Barcelona) ?

Catalanul
26th January 2006, 15:43
nici chiar asa catalane ! arbitrul nu a gresit , marchena merita :rosu: fara discutie, si a avut un motiv destul de clar de a suspenda meciu...
1. N-am zis ca Marchena nu merita rosu!
2. Au exagerat un pic, tusierul putea sa continue insa arbitrul a vazut ca situatia a degenerat si a hotarat sa suspende meciu`

@Nixx, de la 40 de € in sus :rolleyes:

PS. Meciul se va relua de unde s-a terminat, insa se va juca cu portile inchise. Ramane de stabilit data in care va avea loc intalnirea.

Thanya
30th January 2006, 20:26
si se mai bateau cu pumnii`n piept spaniolii ca la ei nu se suspenda meciurile indiferent de ce s-ar intampla...sux!!

Catalanul
30th January 2006, 20:57
cand au zis asa ceva ? :thinkso: eu unul nu stiu nimic http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif

on topic: un nou semiesec al Valenciei pe teren propriu, 2-2 cu Zaragoza si astfel diferenta dintre ea si lider a ajuns la 12 puncte :D

alejandro
31st January 2006, 11:26
La mai multe si la mai mare:D

Sasuke Uchiha
1st February 2006, 23:59
1-1
rezultatu final si depor se califica pt semifinale, unde va intalni pe espanyol
depor a fost ajutata de arbitri, atat in tur cat si in retur cu 2 penaltiuri inventate :rosu:

Catalanul
2nd February 2006, 00:00
doar un cunvant am de spus: PE-NI-BIL!!! Arbitrajul in ambele manse, clar de favoarea lui Depor. Cred ca se vrea ca A Coruña sa ajunga in finala, ca deh, se jaoca la ea acasa :no:

DEPOR4EVER
2nd February 2006, 21:27
Catalane vorbesti serios ,finala se joaca la La Coruna,
sau faci misto!
Lasa ca sambata va demonstram ca batem si fara arbitru!
N-am vazut meciul ,chiar asa a fost sau exagerezi!
Sambata LIVE in Romania pe TVSPORT la 23,00 DEPOR-VALENCIA

Catalanul
2nd February 2006, 21:53
Da, finala se joaca pe El Riazor. Sau cel putin am inteles ca A Coruña are cele mai mari sanse de a gazdui finala.

Nu exagerez deloc, lui Depor i s-a acordat un penalty extrem de usor... penalty care le-a adus calificarea in semifinale... si daca e sa ne gandim ca si in tur au marcat tot dintr-un penalty inexistent, ajungem la concluzia ca acest si acest sfert de finala a fost influentat de arbitraj :rolleyes:

Intr-adevar, se anunta in meci tare sambata, sa speram ca vom avea parte de un adevarat spectacol fotbalistic :)

Thanya
2nd February 2006, 23:16
[QUOTE=Catalanul]cand au zis asa ceva ? :thinkso: eu unul nu stiu nimic http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif

Te-am scapat Catalane :D
Pai din cate tin eu minte atunci cand a fost un atentat cu bomba pe Bernabeu toata lumea spunea ca in Spania nu se rejoaca meciurile :P....

Catalanul
5th February 2006, 02:12
Valencia si-a luat revansa in campionat si a castigat pe El Riazor cu scorul de 1-0, dupa ce miercuri a fost eliminata din Cupa pe teren propriu de Depor . O victorie meritata a liliecilor, care raman in continuare pe locul 2.
Depor in schimb se distanteaza de locurile europene, bifand a 5-a (daca nu ma insel) infrangere pe teren propriu.

Sasuke Uchiha
5th February 2006, 12:44
un gol incredibil a lu villa de la mijlocu terenului si un penalty aparat de 2 ori de canizares :D

DEPOR4EVER
6th February 2006, 22:26
Chestia cu repetarea penalty-ului l-a influentat pe arbitru in
repriza II cand n-a dat la Tristan(fault clar)
Repetarea a jost justificativa (erau 2 valencieni in careu)

Catalanul
6th February 2006, 22:33
Parerea mea ? n-a fost penalty in prima repriza, insa a fost in cea de a 2-a, la Tristan :) asta e insa, roate se intoarce, acum arbitrii s-au intors impotriva voastra :D (dupa ce in cupa v-au "sustinut" :P)

Sasuke Uchiha
6th February 2006, 22:58
parerea mea, a fost penalty in prima repriza insa arbitrul a gresit cand la repetat, nu la repetat din cauza jucatorilor care au intrat in careu, ci din cauza lu canizares pt ca sa mijcat inainte... asa au zis comentatorii.

DEPOR4EVER
8th February 2006, 22:00
Regula cu miscatu' s-a abrogat demult,cam de cand s-a renuntat
la cei trei pasi ai portarului din careu,acum de pe linia portii
poa' sa vina pana la 16 m cu mingea in mana!

Catalanul
19th February 2006, 20:33
Real Sociedad - Valencia 1-0, gol Escubo in secunda 10, meciul inca se joaca :)

Catalanul
19th February 2006, 23:58
Valencia insa a intors rezultatul, care a fost de 2-1, iar liliecii mentin distanta de 6 puncte dintre ei si catalani. Ambele goluri au fost marcate de Regueiro.

calipeta
20th February 2006, 00:28
bah catalanule destept mai esti tu...mai bine l-ai lua pe Valdes si ati face o miuta k e tare bun la pase...! :drak:
__________
hala madrid!

Catalanul
20th February 2006, 00:30
vezi ca e expirata poza aia, Eto'o este "pichichi" iar Ronaldinho "Balon de Aur" asa ca vino cu ceva mai nou :D

calipeta
20th February 2006, 00:35
ai dreptate...e expirata dar pana sa ajunga eto'o la cotele lu Don Ronaldo ii mai trebuie mult de munca!! cate trofee are eto'o in cariera?? k nu le mai retin! :drak: ....in schimb uitate la trofeele lui Ronaldo sa vad daca nu te plictisesti la numarat!! :ok:
__________
hala madrid!

Nixx
20th February 2006, 03:24
In Europa nu prea are nimik...

alejandro
20th February 2006, 10:52
Dragilor,aici se discut despre Valencia;)
On topic,a invins in ultimul meci?:drak:
Mama,nu mai scapam de ei,se tin scai:ciocan:

Sasuke Uchiha
20th February 2006, 13:52
f frumos primu gol a lu regueiro, al 2-lea dupa o greseala mare a aparari

Catalanul
5th March 2006, 23:58
Malaga - Valencia 0-0, egal cu ultima clasata :D liliecii se indeparteaza si ei de noi :drak: 10 puncte in acest moment intre lider si ocupantele locurilor 2 si 3 :cool:

calipeta
6th March 2006, 00:59
Pai cu "ultima clasata" era sa o buliti si voi daca nu era desteptul ala de arbitru sa acorde un penalty vazut doar de el!! :D

Catalanul
6th March 2006, 15:40
mah, nu erai tu ala care le avea cu Primera Division ? :D mai intereseaza-te si ai sa vezi ca atunci Malaga era pe la mijlocul clasamentului :)

calipeta
9th March 2006, 23:26
Da ce conteaza unde era atunci? Malaga tot Malaga ramane!!! :D

alejandro
10th March 2006, 10:01
De unde le scoti d-le????Auzi cica Malaga tot Malaga ramane...adica ca si cum am zice Real Madrid tot Real ramane,nu conteaza ca acum sunt varza,tot e o echipa mare de care se tem toti...:sleep:

Catalanul
10th March 2006, 15:43
Valencia il vrea pe Cristiano Ronaldo, cica au o oferta pregatita pentru el de 25 de milioane € :o:

calipeta
10th March 2006, 22:32
pe asta de unde ai mai scos-o? :D tu crezi k tot ce zboara se mananca? :happy

Catalanul
10th March 2006, 22:44
te rog sa-mi reciteste mesajul, am zis eu cumva ca C. Ronaldo e deja al Valenciei ? :mda:

calipeta
11th March 2006, 11:09
reciteste tu pe al meu! eu te-am intrebat de unde ai scos-o pe asta?

Catalanul
11th March 2006, 14:35
toate ziarele iberice de sport au vorbit de oferta Valenciei... daca tu nu ai aflat pana acum de ea eu n-am ce sa-ti fac ;)

esco_alex
12th March 2006, 12:20
deja valencia s`a intzeles q manchester pt c. ronaldo vara trecuta,nush exact pretzu,dah el a zis k vre sa ramana akol pan la sf contractului...din kte shtiu pana prin 2010 sau 2011...ji o zis k nu plek la alta ekipa kt timp are contract...dah dak`i bun contractu kre il ofera valencia:ok: ...nu se jtie niciodat`

SixeR
12th March 2006, 12:32
Ar fi un pas inapoi pentru el sa plece la Valencia.

alejandro
13th March 2006, 10:26
pe asta de unde ai mai scos-o? :D tu crezi k tot ce zboara se mananca? :happy
este un fel de emisiune la tv care se numeste stiri din sport,acolo mai afli cate ceva,apoi mai sunt ziarele de sport si multe multe site-uri de stiri pe net:ok:

Catalanul
13th March 2006, 23:15
Golgeterul Valenciei, David Villa, si-a prelungit contractul pana-n 2013 iar clauza lui de reziliere a crescut de la 60 la 126 milioane €.

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/valencia/es/desarrollo/628096.html

esco_alex
15th March 2006, 17:49
Ar fi un pas inapoi pentru el sa plece la Valencia.
nu neaparat dak t gandeshti k ar ajunge intr`un fotbal mult mai tehnic,mai p gustu` lui....shi in plus in urmatorii ani valencia o sa ajunga printre cele mai bogate cluburi din lume,dupa afacerea asta q terenuri...shi in 2009 o sa fie gata shi nou` stadion...deci o sa aiba shi bani,dah shi cel mai modern stadion
ji q el p dreapta valencia ar avea shi unu` dintre cele mai bune atacuri din lume...q vicente p stanga,aimar shi villa in atac:yeah:

Thanya
16th March 2006, 00:23
Un pas inapoi clar.Manchester va juca mereu la cel mai inalt nivel,pe cand Valencia este o echipa care acum este pe culme si peste cateva luni poate fi in groapa!!Cand vorbeshti despre "un pas inapoi" nu te referi la cat de tehnic este jocul ci la cate competitii ai la activ!!!

esco_alex
16th March 2006, 11:32
Un pas inapoi clar.Manchester va juca mereu la cel mai inalt nivel,pe cand Valencia este o echipa care acum este pe culme si peste cateva luni poate fi in groapa!!Cand vorbeshti despre "un pas inapoi" nu te referi la cat de tehnic este jocul ci la cate competitii ai la activ!!!
shi dak t gandeshti la competitzii tot valencia are mai multe trofee in ultimii 5-6 ani,nu uita:2 titluri in spania,cupa uefa,supercupa europei,mai are shi 2 finale d champions league,plus cupa spaniei iar manchester p plan europen n`a mai reushit nik d la finala cashtigata q bayern,shi in anglia p urmatorii 5 ani chelsea are campionatu asigurat

Catalanul
3rd April 2006, 16:51
Valencia - Cadiz 5-3, meciul cu cele mai multe goluri din acest campionat. Iata ca dupa 5 etape fara victorie Valencia reuseste sa invinga si practic sa-si asigure un loc in CL.

Thanya
7th April 2006, 19:41
:)) @esco alex
Valencia nu se compara cu Manchester!!Nu este o echipa de la care sa te ashtepti la performantze prea mari!!!
Un loc in CL?.....sigur?

Catalanul
9th April 2006, 00:58
Celta - Valencia 0-1. Singurul gol al partidei a fost inscris de Angulo.

Cu acest rezultat Valencia trece pe locul 2.

Andy1987
13th April 2006, 15:08
Cred ca vor termina pe 2, cel putin asa sper.

aimar
23rd April 2006, 09:54
salut...fani valencia sunt pe aici?

esco_alex
1st May 2006, 15:11
salut...fani valencia sunt pe aici?
numai eu...cred...adik fani adevaratzi kre tzin doar q Valencia nu cred k mai sunt altzii

Catalanul
3rd May 2006, 22:56
Mallorca - Valencia 2-1 ---> Barça este campioana /hello

Catalanul
26th May 2006, 01:01
Valencia a dat lovitura si l-a transferat pe Fernando Morientes.

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/valencia/es/desarrollo/652808.html

Sasuke Uchiha
26th May 2006, 03:22
un foarte bun transfer pe valencia
villa si morientes in atac... uiiiiii!!!

Nixx
26th May 2006, 05:31
De Kluivert ce se mai aude?

vicente_villa
4th June 2006, 16:51
care sunt fanii inraiti valencia

vicente_vcf
4th June 2006, 17:09
daca mai vine si simao nu ii vad bine pe barca pt ca atuncii campionatu se va juca

vicente_vcf
4th June 2006, 17:10
kat de kluivert cred ca va pleca ca si asa dau 1mil 3 pe an degeaba villa la 3mil 3 isi merita bani fratilo va spun e cel mai avd atacant

Xavi_FcB
4th June 2006, 17:44
pt camp se va lupta BARCELONA ,BARCELONA, BARCELONA il luati voi pe simao ,dar l-ati pierdut pe aimar ... asa ca,nu mai zic nimik

vicente_vcf
4th June 2006, 20:38
pai normal ca nu mai zici mah nk melcule ca doar u nu citesti pe www.mercafutbol.com ce declara aimar ca vrea sa ramana la valencia ca mai tre sa arate multe si cu ocazia asta paate va invatam cum e cu adevarat sa te luptii pt un campionat asa ca acu ai ce sa zici ti-am zis mai usor cu d villa pt valdes

Xavi_FcB
5th June 2006, 00:21
sal all si fortza barcelona ,vreun fan catalan online

Thanya
5th June 2006, 02:57
Woow...exista un thread cu Barcelona,sau nu l-ai remarcat?

vicente_vcf
5th June 2006, 22:27
pe bune ne lasati cu barcelona pe pag asta voi avetii cont mai jos fanii adevarati tre sa scrie aji bah fratilor care e mah urmat transfer simao sau joaquin oricum avem acolo 3 piese care pot avea loc in orice echipa le stitii?

Thanya
4th July 2006, 02:03
Acum poti sa traduci!!!

VLAD@SIN
8th July 2006, 10:13
sezonul 2006-2007 VALENCIA campioana spaniei/hello

rapidashul
8th July 2006, 12:45
Campioana Spaniei :evil: ,probabil o sa termine pe podium,daca o sa fie achizitionati Zambrotta,Vieira si Thuram 95% Barca va fi campioana,fara aceste achizii sansele ca catalanii sa iasa campioni sunt de 90 % :D