PDA

View Full Version : Buget fabulos pentru sezonul urmator!



m8k
20th May 2008, 20:06
In sezonul viitor, actionarii CFR vor asigura un buget de cheltuieli de 20 mil. euro si vor derula investitii in modernizarea stadionului de inca pe atat. Cele 40 de mil. euro reprezinta aproape dublul sumelor angajate in club in ultimii sase ani, conform Money Express

http://www.cfrmania.ro/stiri/2802/40-de-milioane-de-euro-pentru-cfr-in-sezonul-urmator.htm

Comentati!:D

delaparis
20th May 2008, 20:10
E bine ca se investeste acolo :) ... mai ales ca era nevoie :D

Daca nu intrati in grupe parca vad ca alea 40 de milioane se reduc la cateva 5-10 ...

Nightwish
20th May 2008, 20:54
delaparis, cum adica daca nu intram in grupe? :groggy: Suntem calificati in grupe.... Pe sudoarea fruntii stelistilor, ai uitat? :D

Bun si bugetul de 40, dar prin iarna parca aveam buget de 100 daca intram in CL... Nu asa era vorba? :D

spartacus
20th May 2008, 20:59
Investitiile in infrastructura sunt absolut necesare. In ce ramine ma gandesc ca sunt incluse si salariile jucatorilor.

Probabil, o treime din banii astia va fi acoperita de incasari. Poate mai mult...depinde de cum ne vom comporta in cupele europene. Eu cred ca la ceea ce se vehiculeaza in LC, bugetul asta e departe de a fi "fabulos" si cred ca nu se pune problema sa iesim din grupe. Sper intr-un loc 3 si o comportare onorabila in Europa. Poate in doi, trei ani, daca avem performante putem sa aducem jucatori care sa ne permita sa speram la mai mult...

Pesonal imi place cum gandeste Paszkany. Sper sa stie sa mentina directia actuala...

Cat despre poll..inregimentarile de pana acuma spun totul...DA o sa avem echipa de 20 mil...cam 10 millioane in lire...buget de jumatate de sezon in Premier, doar pentru transferuri:)

delaparis
20th May 2008, 21:01
Night: Era un test pentru m8k ... dar vad ca nu l-a trecut :D

E bine si asa cu 40 zic eu. Banii bagati in infrastructura nu sunt pierduti indiferent de rezultatele din sezonul viitor.

ensic
20th May 2008, 22:02
Bun si bugetul de 40, dar prin iarna parca aveam buget de 100 daca intram in CL... Nu asa era vorba? :D

Cred ca Arpy procedeaza corect prin politica de a dubla investitile de la un an la altul! Eu consider ca investitiile mari si spectaculoase (vezi 100 mil euro) de cele mai multe ori prevestesc ca totul a fost un balon de sapun!

spartacus
20th May 2008, 22:06
Un idealist mi-a soptit ca banii nu sunt totul in viata...dupa care m-a intrebat daca pot sa il imprumut cu niste bani...
O sa vedem ce vom face in LC. Mizez pe ambitia jucatorilor de a face o figura frumoasa. Europa va fi adevaratul test al valorii CFR-lui...

m8k
20th May 2008, 22:15
Si totusi acest buget nu mi se pare mare! Daca ne gandim ca suma pentru infrastructura era luat in calcul de la inceputul modernizarii stadionului! In schimb din cei 20 de mil ramasi, 10 vin din CL, iar efortul actionarilor se rezuma doar la 10 mil. euroi! Ca si concluzie putem spune deja ca echipa se autofinanteaza pe jumatate!

@delaparis, daca tot vrei sa ma testezi pune si tu variante, gen a), b), c)!:D Altfel nu ma prind!:D

delaparis
20th May 2008, 22:57
Azi se numeste liga I deci nu prea merge dar acu' doi ani daca iti ziceam ABC puteai sa ma acuzi ca va descriu traseul in viitor :D

Ess
21st May 2008, 00:10
Un idealist mi-a soptit ca banii nu sunt totul in viata...dupa care m-a intrebat daca pot sa il imprumut cu niste bani...
O sa vedem ce vom face in LC. Mizez pe ambitia jucatorilor de a face o figura frumoasa. Europa va fi adevaratul test al valorii CFR-lui...

hai sa nu sarim calul: nici daca s-ar face o selectionata a ligii lui mitica, cu cei mai buni si in forma jucatori, n-am avea ce cauta in UCL...
nu avem valoare. nu avem mentalitate. nu avem "coaie" pt asa ceva. e trist, dar asta este...