PDA

View Full Version : Etapa 22: FC ARGES - FC ORADEA



Vadim
15th April 2004, 01:10
Etapa 22: FC ARGES - FC ORADEA.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

DD-Viola
15th April 2004, 05:48
...Un meci total ... in situatia grea prin care trec cele doua echipe , din pacate trebuie sa castige una din cele doua , egalul e o sansa irosita ...Haide Arges ! pentru traditie , Haide Oradea ! pentru zona de vest . Ma voi bucura pentru orice gol inscris , in acelasi timp voi fi trist pentru cei care il vor "incasa" , ...cumplit , ...stiu ca rezultatul nu va fi o confirmare a valorii , dar cel putin sa castige cine merita mai mult asta . Bafta !

FatFrumos
15th April 2004, 06:07
ambele le trebuie victorii zic 1 solist

zuzubuoy
15th April 2004, 09:20
Yo am dat click pe un X, desi nici celor din Pitesti si nici noua nu ne-ar prinde bine un rezultat de egalitate!

Dei
15th April 2004, 11:44
Am votat egal. Cred ca va fi o lupta pe viata si pe moarte pentru a supravietui in A, dar nu stiu daca va reusi una din cele 2 echipe sa invinga.
Daca tot e sa castige cineva, sper sa fie Oradea.

ad3an
15th April 2004, 18:43
Meci foarte important pentru lupta din subsolul campionatului,parerea mea e ca daca Argesul pierde acest este aproape sigur in B,desi mai sunt destule meciuri de jucat.
La Pitesti echipa bihoreana merge sa ia 3 pct si sigur va reusi,mai ales daca va juca Dumitra si Marginean.
hai bihoru!!!!!!! /hello

valys
15th April 2004, 18:46
Bate Pitestiu!

oradea mereu
16th April 2004, 06:11
bate oradea, ca doar asa mai putem spera de retrogradare. ca apoi vine gloria lui tata jean, facem 3 puncte, iar apoi vine viitoarea campioana! ca la cum joaca dinamo, ma chiar mir cum de am pierdut! dar, antrenor era dumitriu, un mitic de buCUResti.
FORZA ORADEA!!

fia
16th April 2004, 08:11
Tare meci! Cine pierde se duce in jos! Jos de tot, aproape sigur la ora 11. Cine castiga mai are o sansa... La egal e nasol de amandoua. Va fi pe viata si pe moarte. Sper sa bata Oradea.

Ferko
16th April 2004, 09:41
Meci de infarct pentru suporterii celor doua echipe. Cine marcheaza primul - castiga.
Sper sa aiba parte de un arbiraj corect.

zuzubuoy
16th April 2004, 12:28
Cum ii vremea p'acolo? Ploua, e soare?
Nu de alta, da' din cate stiu eu, aveti una din cele mai proaste suprafete de joc!

ady_azzuro
16th April 2004, 12:54
Meci nul. ;)

maryuss_mau
16th April 2004, 14:33
va fi un meci cu scantei; argesul nu-si mai permite sa piarda puncte la adevar, chiar impotriva unei rivale la evitarea retrogradarii, in timp ce moralul oradenilor este bun dupa prima victorie in retur!

bebe
16th April 2004, 16:02
un adevarat derby!! 0-0 sau 1-1!!!!!!!!

alx_ro
16th April 2004, 16:05
Eu am pus x. Cu toate astea e meci de 1x2

bebe
16th April 2004, 16:18
echipa care pierde, nu mai are sanse sa ramana in divizia A!

ad3an
16th April 2004, 17:10
Ai dreptate BEBE.
Tot respectul pt Arges dar dupa cum zice si Bebe la anul B e al vostru.

radhoo
16th April 2004, 17:58
Sper sa bata Oradea. Jucatorii au moralul mai ridicat dupa victoria cu Ceahlaul. S-a vazut o schimbare in bine in jocul echipei la meciul din etapa trecuta (mai ales in prima repriza). In orice caz, un punct tot o sa luam.
Bate si Gloria pe Brasov, iar etapa viitoare mai luam 3 puncte si o sa fim ceva mai linistiti.
HAI ORADEA!

Cucu
16th April 2004, 19:14
e clar ca nu se va juca la egal.
Pacat de amandoua echipe, sper sa scape de la retrogradare.
Succes.

Vulturul
17th April 2004, 12:31
Argesul are neaparat nevoie de victorie...in rest nu ma intereseaza soarta Bihorului...Din partea mea poate sa pice da sa ramana FCARGES in A.Forza Viola.Vremea e buna la Pitesti...iar pt fanii oradeni care vor veni la pit (daca va veni cineva)vor avea parte de surprize...Hai FCARGES LUPTA PT NOI

RedBaron
17th April 2004, 15:34
Eu zic ca acum e momentul pentru Bihorul! Daca reusesc 3 pct (P: 2) pot evita retrogradarea. De fapt, ar reusi 6pct Bihorul, in cazul unei victorii :)
La Petrolul au fost aproape si au ratat... Meci interesant, Argesul trebuie sa castige, cred ca nu au alta varianta, deci un meci de 1-x-2!
Oricum, eu zic: Hai Bihorul!

crirad
17th April 2004, 17:46
1-0

crirad
17th April 2004, 17:56
Bilasco si inca mai avem sanse! Doar acum sa nu se retraga din nou in aparare!!!

ultravioletcanada
17th April 2004, 18:11
minune mare Doamne! 2-0, ia se vedeti ce o sa se bata acum mOLDOVAN cu tigla in piept ce mare antrenor e el. oricum tudose, se pare ca ai avut dreptate:"caderea libera a fost oprita!" :ok:

crirad
17th April 2004, 18:29
caderea a fost intradevar oprita, doar ei sa nu se opreasca!!!
Oricum felicitari!
Moldovan mai bine sa nu spuna nimic ca nu este victoria lui

apparte
17th April 2004, 18:29
Victorie clara si absolut meritata a Argesului!Cu 3 ocazii de gol Oradea nu putea(din pacate)sa spere decat la cel mult un egal!Dar au avut grija gafeurii de serviciu Amzucu si Rotaru!

bebe
17th April 2004, 18:36
victorie meritata a argesului.....

crirad
17th April 2004, 18:38
asta este cel mai important..

bebe
17th April 2004, 18:52
2-0 pt arges!

Spider
17th April 2004, 19:05
Este ARGES!!!!!! Victorie in Trivale!!!
FC ARGES PITESTI - fc oradea 2 - 0!!!!!!!! Goluri: Bilasco, Ad. Ionescu
Forzza VIOLA

Spider
17th April 2004, 19:09
2-0 pt arges!
Bravo! Ai Ghicit! :ok:

bebe
17th April 2004, 19:09
oradea cred ca anul asta o sa vada "B-ul"

DD-Viola
17th April 2004, 20:19
Asa da , ...bravo , felicitari , ...si hai ca mai aveti treaba ! Pacat de Oradea ! , dar cineva trebuia sa castige , iar daca FC Arges a castigat azi , inseamna ca au dorit si au meritat mai mult ( Colonelu' n-are nimic in legatura cu asta , ...felicitarile sant pt jucatori si suporteri) asta .

DD-Viola
17th April 2004, 20:29
Tudose , unde esti ? , ....stiu ca bucuria e mare si meritati asta , cand ai un pic de timp povesteste tu cum a fost meciul ...ca sa pot "vizualiza" si eu , merci .

Angel_EyeS
17th April 2004, 22:26
/hello Bravo ARGES !!!!! la mai multe victorii ca este greu.
Avem de muncit dar o sa scapat.
Shi daca are cineva imnul lui F.C.Arges sa ma anuntze.
K? /hello

Angel_EyeS
17th April 2004, 22:33
cu cine pot vb shi eu sa fac rost de imnul clubului.?

radhoo
18th April 2004, 15:20
Sper ca meciul viitor sa reusim inca o victorie acasa si sa ne mentinem la -11, pt ca dupa aceea vine Steaua si ne va fi foarte greu.
Lupta inca se joaca. Sunt 3 echipe cu -11 si inca 3 cu -10 (2 dintre ele joaca azi Petrolul si Bacau). Se mai pot intampla multe.
Gloria a ajuns si ea la -11 si mai are doar 3 meciuri pe teren propriu.
Sper sa se salveze si Oradea si Brasov si Arges, desi e f greu sa scape toate 3.

apparte
18th April 2004, 19:24
oradea cred ca anul asta o sa vada "B-ul"
No problem,mergeam la meciuri si cand era in C!Doar ca,daca o sa cada,voi depinde f mult de sambetele in care lucrez!

Spider
18th April 2004, 20:09
Argesul a luat "o gura de oxigen". Primul pas spre evitarea retrogradarii a fost facut... a castigat impotriva principalei "candidate la retrogradare".

samor03
18th April 2004, 21:06
Argesul are neaparat nevoie de victorie...in rest nu ma intereseaza soarta Bihorului...Din partea mea poate sa pice da sa ramana FCARGES in A.Forza Viola.Vremea e buna la Pitesti...iar pt fanii oradeni care vor veni la pit (daca va veni cineva)vor avea parte de surprize...Hai FCARGES LUPTA PT NOIveti scapa.sunt altii mai slabi . :ok:

Tudose
18th April 2004, 21:49
Da, am fost la meci, dar nu am mai intrat pe Internet de ieri dimineata.
Am jucat satisfacator spun eu, oricum mult mai bine decat in meciurile precedente. Mi-au placut tanarul Adrian Ionescu (care a debutat ca titular si a si inscris), chiar si Craciun. Cel mai bun om al nostru am fost Bilasco.
Bravo tinerilor! Ei pot salva echipa!
In ceea ce priveste pe Moldovan, spunea la conferinta de presa ca "huiduielile sunt firesti, iar pe mine au inceput sa ma stimuleze." Iar daca nu a fost schimbat pana acum, in acest moment chiar ca nu mai e cazul!

DD-Viola
19th April 2004, 06:53
...Nu va fi usor nici un meci de acum inainte pentru voi , ...dar daca mergeti la victorie ( sper ca nu la X ) s-ar putea sa o si obtineti , chiar daca este Steaua...ai vazut , ei pe final sant "obisnuiti" sa incaseze cate un gol..totul este sa nu dea ei ...Bafta !

ad3an
19th April 2004, 11:12
Victorie meritata a Argesului,care putea incheia meciul cu un scor mult mai mare.Asta e cand avem un jucator ca Amzucu in teren care pentru a 2-a oara ingroapa echipa nu putem pretinde mai mult.
Totusi cea mai mare greseala a facut-o antrenorul,bazandu-se pe aparare desi stia cala acest capitol stam foarte sclab.Pacat :headbang:
Urmeaza 2 meciuri acasa pt Oradea cu Gloria si Steaua.
Doamne ajuta(desi a trecut Pastele :yeah: )

Dei
19th April 2004, 14:58
Rocada la "lanterna rosie", dar din pacate Oradea s-a indepartat de celelalte, iar sansele de salvare au scazut.