PDA

View Full Version : Etapa 22: CEAHLAUL - STEAUA



Vadim
15th April 2004, 01:09
Etapa 22: CEAHLAUL - STEAUA.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Mariusmadmax
15th April 2004, 03:38
M-am saturat ca Steaua sa tot primeasca golul de onoare ...
Acum ar fi cazul : Ceahlaul - Steaua 0-8
Neaga de 5 ( cinci ) ori , Dica 2 , Dinita 1 .
:D

Nexus
15th April 2004, 05:37
Marius de acord cu tine. Chiar la neaga 0-1

FatFrumos
15th April 2004, 06:10
nu cred ca va iarta lacatus 1 solist just because :D

DD-Viola
15th April 2004, 07:20
Pronostic 2 ,... daca tot e vorba de valoare , ...altfel nu va mai " spala " nimeni , pata tot va ramane...chiar daq ti duci la vishinu' ...poati " ari el "

vasile314tzurka
15th April 2004, 08:09
este posibil orice, dar tin cu steaua si merg pe mina ei. 2. diferenta? nu risc. doar sper:)

Dansan
15th April 2004, 09:45
Adevarat, este posibil orice....Eu sper la o victorie a Stelei si la o aparare mult mai atenta, astfel incat sa incheiem seria asta de goluri primite.
Pronostic : Ceahlaul - Steaua : 0-2...

Valikos
15th April 2004, 11:04
Ce sunteti asa de egoisti , mai lasati sa castige si echipele mici acasa ..... huuu.....nu va ajunge ... gata ... sunteti pe primul loc provizoriu ....gata ...nici un nemtean ....hmmm :yeah:

JJ
15th April 2004, 12:34
Ceahlaul sta relativ bine in clasament, deci o sa bata probabil Steaua.

alx_ro
15th April 2004, 12:49
Sper la o victorie a Stelei, chiar daca vor iesi dupa aia iar vorbe: ca e Lacatus antrenor la Ceahlaul, ca gigeii sunt prieteni...
Pronostic: 1-2

Marcu
15th April 2004, 12:50
Probabil Ceahlaul va incerca sa castige meciul, dar dupa cum au abordat partida cu Oradea, nu cred ca vor reusi. Oricum, voi fi la stadion, sa-i incurajez!
Hai Ceahlaul!
-----------------------------
CEAHLAUL 1 - STEAUA 1

Dansan
15th April 2004, 12:53
Ceahlaul sta relativ bine in clasament, deci o sa bata probabil Steaua.

Conform logicii tale, trebuia sa ne bata si Poli, ca ea statea/sta mult mai bine in clasament... :D

Dei
15th April 2004, 13:02
Cred ca bate Steaua, au echipa mai buna si cred ca sunt si in forma acum. Chiar daca Lacatus vrea sa se razbune pentru felul in care s-au purtat cu el.
Pronostic 1-3. (Sa dea si ceahlaul golul de onoare)

ieppy
15th April 2004, 13:33
nu vad de ce ar avea Steaua vreo problema in meciul asta chiar daca Laca nu e Panduru sau Dobos.

JJ
15th April 2004, 14:55
Dansan, scuze pentru exprimarea mea ambigua. Am vrut sa spun:

Ceahlaul sta relativ bine in clasament, deci o sa castige probabil Steaua.

bob
15th April 2004, 15:09
acum sigur va aparea radoi cu declaratii la misto, cit de bun e el si ceilalti! dar nu i-am auzit gura cind a gresit la meciurile cu Dinamo si rapid! oare de ce? ar face bine sa si-o tina inchisa; si danciulescu marca si dadea declaratii impotriva lui Dinamo, apoi mergea si facea semne la galerie, si uite unde a ajuns!

Denis
15th April 2004, 17:32
Hai Steaua pe "primu".
Pronostic: Ceahlau 0-2 Steaua

nsd
15th April 2004, 19:13
Probabil ca va castiga Steaua la pas. Sau cel putin asa imi place sa cred :)

Pustoai-k
15th April 2004, 21:28
Un egal ar fi bun ! ;)

samor03
15th April 2004, 21:37
8-1 pt pinalty

apparte
15th April 2004, 21:47
8-1 pt pinalty
:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: Wake-up!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BoboCosta
15th April 2004, 23:40
Ceahlaul-STEAUA 2 solist (Neaga&Dica)
O sa pun la pariuri pe toate biletele 2. O sa fie o victorie muncita,chinuita de data asta(terenul greu va fi principala cauza)
Forza Steaua!!

Petrut
15th April 2004, 23:46
Pronostic
0-6
2 D 2 N 2 D

Pustoai-k
15th April 2004, 23:56
bai nene da voi credetzi ca daca a batut de doua ori cu 8-1 respectiv 4-1 acum face la fel???nu va multumeste un 1-0????acu v-ati invatzat gata la scoruri dastea.....

samor03
16th April 2004, 05:11
:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: Wake-up!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cumparati meciul ????de esti asa sigur ca veti castiga 3 puncte.va fi X. :ok:

oradea mereu
16th April 2004, 06:42
hm, multi comicari pe forumul asta!
steaua e echipa momentului si va bate la piatra neamt.d&n&d isi vor face din nou datoria

fia
16th April 2004, 08:09
Cu Neaga in mare forma, Steaua se va impune. un 1-2 sau ceva de genul asta

Dansan
16th April 2004, 08:58
bai nene da voi credetzi ca daca a batut de doua ori cu 8-1 respectiv 4-1 acum face la fel???nu va multumeste un 1-0????acu v-ati invatzat gata la scoruri dastea.....

Pustoai-k...tu nu urmezi sfatul "superconducatorului " vostru Jovanni, si nu te rogi sa bata Steaua si sa ia campionatul...Pt. ca voi , la randul vostru sa prindeti UEFA?... :drak:

Ferko
16th April 2004, 09:13
N-o sa castige nimeni ! 0-0 !!!

iulian
16th April 2004, 09:25
cumparati meciul ????de esti asa sigur ca veti castiga 3 puncte.va fi X. :ok:
Pentru ca Steaua joaca fotbal ...cel putin pina acum a demonstrat acest lucru

bic
16th April 2004, 09:31
terminati cu blaturile,,,,,,,,,la steaua nu se practica asa ceva.............FORZA STEAUA!!!!!!!!!!!!

maryuss_mau
16th April 2004, 14:20
Bate Ceahlaul cu toata parerea de rau pt. Steaua( chiar daca este echipa pe care o iubesc); cred ca steaua va lua titlul si fara cele 3 puncte de la Piatra Neamt;

iulian
16th April 2004, 14:27
Pe ce te bazezi cind gindesti asa ? Steaua...daca joaca cum a facut-o de la inceputul returului ...nu are cum sa piarda la Piatra-Neamt

maryuss_mau
16th April 2004, 14:31
Antrenorul Stelei consideră că partida de la Piatra Neamţ este una capitală pentru ambele echipe. Piţurcă prevede un meci cu scīntei, agresiv, dar fără a depăşi limitele regulamentului; de asemenea, victoria Stelei este capitală, deoarece „după o īnfrīngere revenirea pe primul loc nu ar mai īnsemna mare lucru”. a aparut in gazeta

iulian
16th April 2004, 14:34
Aha...bine gindit ....adica tu ce vroiai ? sa umple primele pagini ale ziarelor cu declaratii super optimiste si sforaitoare ? prietene...e Piturca ...nu Burcica :ok:

maryuss_mau
16th April 2004, 14:41
oricum cred ca va fi un meci frumos:Ceahlaul a marcat in toate meciurile din acest retur, iar pe teren propriu a marcat 8 goluri in 3 meciuri ; Steaua de asemenea are apetit ofensiv in acest moment , asa ca se anunta un adevarat spectacol!!!eu, cel putin asa astept sa fie!!!

maryuss_mau
16th April 2004, 14:47
Ceahlaul-STEAUA 2 solist (Neaga&Dica)
O sa pun la pariuri pe toate biletele 2. O sa fie o victorie muncita,chinuita de data asta(terenul greu va fi principala cauza)
Forza Steaua!!

care teren greu, nene??? vremea buna din ultimele zile e numai buna pt. fotbal!!! cat despre teren avem unul dintre cele mai bune terenuri din tara si asta cu investitii minime!! am fost si in giulesti unde noul gazon nu mi se pare asa grozav!!!

costinXro
16th April 2004, 15:00
:yeah: mai tzinetzi minte kum a jucat steaua la Piatra anu trecut? va spun eu...de..*** shi parca a mai luat shi bataie nu?

iulian
16th April 2004, 15:21
cine ti-a povestit ? ca banuiesc ca nu erai nascut pe vremea aia ...

Pustoai-k
16th April 2004, 15:23
Pustoai-k...tu nu urmezi sfatul "superconducatorului " vostru Jovanni, si nu te rogi sa bata Steaua si sa ia campionatul...Pt. ca voi , la randul vostru sa prindeti UEFA?... :drak:


sincer???mai bine stam acasa ..... ne mai facem si de ras in fatza altor echipe....mi-e indiferent cine castiga campionatul....daca nu castiga Rapid chiar nu imi mai pasa cine castiga

alx_ro
16th April 2004, 15:24
oricum cred ca va fi un meci frumos:Ceahlaul a marcat in toate meciurile din acest retur, iar pe teren propriu a marcat 8 goluri in 3 meciuri
maryuss, Steaua a marcat 8 intr-un meci... in deplasare... nu te pune pe ganduri? :D

maryuss_mau
16th April 2004, 15:32
nu prea cred ca stelistii au aceeasi mentalitate ca si in meciul de la Timisoara!! Mai ales acum ca sunt pe primul loc!! sa nu uitam ce au patit dinamovistii in ultimul timp datorita subestimarii adversarului(National si Fc Arges)!!!

bebe
16th April 2004, 15:39
1-1

iulian
16th April 2004, 15:48
nu prea cred ca stelistii au aceeasi mentalitate ca si in meciul de la Timisoara!! Mai ales acum ca sunt pe primul loc!! sa nu uitam ce au patit dinamovistii in ultimul timp datorita subestimarii adversarului(National si Fc Arges)!!!
Sa iti povestesc eu ce a patit Apulum ???

maryuss_mau
16th April 2004, 15:50
sa-ti aduc aminte ca Steaua a devenit lider dupa partida cu Apulum!! oricum si noi i-am batut cu 4-1 pe teren propriu, dar asta nu prea conteaza!

iulian
16th April 2004, 15:57
mai mariuse...tu tii cu ursu` :D:D:D

bebe
16th April 2004, 16:08
iulian scoate "imaginea" poli-steaua 1-8! nu trebuie sa mai pui in evidenta un mare blat!

bob
16th April 2004, 17:08
bebe, iulian ar trebui sa compare galeria lor, condusa de bodyguarzi, cu echipa, din care nu e voie sa fie eliminat nimeni. nu cumva sa-i fie afectat psihicul oierului sef!
nu va mai dati rotunzi ca, de cind a tipat mm-ul la craciunescu, toti arbitrii si-au ascuns cartonasele in ... . mi-ar fi rusine sa ma laud cu o caruta de goluri precedate de "neeliminari" la scoruri de 0-0 sau 0-1!

iulian
16th April 2004, 17:13
bobita...hai sa-ti explic .... Steaua.... ia... repeta dupa mine...Steaua ....asa... nu are taticu` nevoie de arbitri pentru a cistiga un meci...singura rugaminte cu privire la arbitraj este...sa nu-i dezavantajeze ...inteles ?? asa...acum...dute la joaca bobita...

Darkslowstar
16th April 2004, 17:19
bobita...hai sa-ti explic .... Steaua.... ia... repeta dupa mine...Steaua ....asa... nu are taticu` nevoie de arbitri pentru a cistiga un meci...singura rugaminte cu privire la arbitraj este...sa nu-i dezavantajeze ...inteles ?? asa...acum...dute la joaca bobita...


Daca nu are nevoie de ce umbla cu astfel de smecherii? La toamna sa va intrebati de ce nu va calificati iar in CL. Vad ca esti convins in continuare ca rezultatele bune se datoreaza 100% echipei si deloc arbitrajelor. :(

bob
16th April 2004, 17:22
ei, pai vad ca nu prea ai musterii, a-ti cam sarit calul cu arbitrii! oricum o sa dati de pinalti, care e mai cunoscator in problema arbitrilor! noroc cu mitica! prietenii stiu de ce!

iulian
16th April 2004, 17:29
Daca nu are nevoie de ce umbla cu astfel de smecherii? La toamna sa va intrebati de ce nu va calificati iar in CL. Vad ca esti convins in continuare ca rezultatele bune se datoreaza 100% echipei si deloc arbitrajelor. :(
"Smecheriile astea sunt numai in capul unora...ia demonstreaza-mi si mie una din smecheriile astea ...sau ai auzit si tu in fata blocului pe aia mari vorbind si vii repede si postezi aici ???

iulian
16th April 2004, 17:31
ei, pai vad ca nu prea ai musterii, a-ti cam sarit calul cu arbitrii! oricum o sa dati de pinalti, care e mai cunoscator in problema arbitrilor! noroc cu mitica! prietenii stiu de ce!
voi ati sarit calul ...ca intodeauna dealtfel ... cind nu mai ai argumente sau echipa voastra joaca precum "desculti" o bagati pe aia cu "arbitrajul" :ciocan:

Darkslowstar
16th April 2004, 17:47
"Smecheriile astea sunt numai in capul unora...ia demonstreaza-mi si mie una din smecheriile astea ...sau ai auzit si tu in fata blocului pe aia mari vorbind si vii repede si postezi aici ???

Vb numai asa ca sa te afli in treaba, in toata disputa asta, nu am auzit de la tine decat afirmatii: suntem cei mai buni, echipa, si alte *****de genul asta si la acuzatii concrete ai raspuns numai cu bascalie.
Steaua a fost AVANTAJATA la Brasov, Timisoara si in Ghencea, nu i-au fost suspendati jucatorii cand au: lipsit de la nationala, au lovit cu pumnul, s-au dopat, etc.
Asta cu demonstratul ai auzit-o si tu la Mitica si o repeti si tu ca idolul tau cioban si papagal. Poate vrei sa-ti demonstrez sa ca apa e uda si ca Gigi e un mitocan.

bob
16th April 2004, 17:55
dark mi-ai luat cuvintele din gura. de ce sa recunoasca? odata cu mismasurile a inceput si ascensiunea lor subita! "asta e pohta ce pohtesc"! din pacate, mitocania lui gigi si mm(recunosc: borcea e aproape) ajung la rang de virtute in campionatul asta.

bob
16th April 2004, 18:03
interesant este ca radoi a reaparut cu declaratii vioaie dupa ce facuse varza 2 meciuri si se ascundea de presa. intre timp, cred ca o sa se autopropuna si capitan al nationalei! cum zicea gigi oierul, cred ca-l urmareste real madrid, ca nu vrea sa-i scape asa jucator valoros si curajos in declaratii!

iulian
16th April 2004, 18:03
Treaba mea aici e sa vorbesc .... si sa faci afirmatii aici...e normal...de aceea e forum ...remember ??? ca suntem cei mai buni...nu este o noutate pt nimeni...doar citva idioti nu vor sa realizeze asta .....
Esti penibil prietene ...crede-ma ....racorestete si recitesteti postarile ...si o sa vezi ...cind esti cu mintea mai limpede ....ce ineptii debitezi
Mitica..."cioban" ..."papagal".... amesteci nume aiurea si faci afirmatii aparute numai in presa de scandal ...cel putin presa aia numai din asta traieste taticu` ...
Arsenal,Milan,Lyon,Werder Bremen sau Valencia ....si ei fac "blaturi" ?? si ei sunt pe primul loc la ei ...nu pustiulica...iti spun eu ...joaca fotbal adica ceva ce voi inca nu ati descoperit ...si atunci ... nu va ramine decit sa strigati si sa denigrati ...hotu` striga hotii ...RUSINE

iulian
16th April 2004, 18:12
dark mi-ai luat cuvintele din gura. de ce sa recunoasca? odata cu mismasurile a inceput si ascensiunea lor subita!
Bobita .... care cuvinte ? ala de l-am editat eu ? nu cred ca ai vrea sa stii ce era sub **** :drak:

bob
16th April 2004, 18:18
am apucat sa vad. era vorba de :"Steaua a fost AVANTAJATA la Brasov, Timisoara si in Ghencea, nu i-au fost suspendati jucatorii cand au: lipsit de la nationala, au lovit cu pumnul, s-au dopat, etc."

bob
16th April 2004, 18:20
ma refeream la faptul ca am vazut ce era in loc de ****. apoi m-am referit la fraza de dinainte.

Darkslowstar
16th April 2004, 18:24
Treaba mea aici e sa vorbesc .... si sa faci afirmatii aici...e normal...de aceea e forum ...remember ??? ca suntem cei mai buni...nu este o noutate pt nimeni...doar citva idioti nu vor sa realizeze asta .....
Esti penibil prietene ...crede-ma ....racorestete si recitesteti postarile ...si o sa vezi ...cind esti cu mintea mai limpede ....ce ineptii debitezi
Mitica..."cioban" ..."papagal".... amesteci nume aiurea si faci afirmatii aparute numai in presa de scandal ...cel putin presa aia numai din asta traieste taticu` ...
Arsenal,Milan,Lyon,Werder Bremen sau Valencia ....si ei fac "blaturi" ?? si ei sunt pe primul loc la ei ...nu pustiulica...iti spun eu ...joaca fotbal adica ceva ce voi inca nu ati descoperit ...si atunci ... nu va ramine decit sa strigati si sa denigrati ...hotu` striga hotii ...RUSINE


Felicitari! Vad ca te comporti ca un adevarat moderator. Ma indoiesc sincer ca ai varsta care apare in postari. Semeni foarte mult cu pustanii aia de 15-16 ani din galeria Stelei pe care i-am intalnit alaltaieri in autobus, strigand M... Rapid, Dinamo, etc. Cand n-ai argumente treci la insulte si aberatii. Nu ai niciodata argumente si incepi sa semeni tot mai mult cu liderul tau, o forma fara continut.
Arsenal,Milan,Lyon,Werder Bremen sau Valencia astea sunt echipe care au rezultate si palmares adevarat, orice comparatie nu face decat sa sfarseasca in ridicol. Ele nu au venit zornaind din senile pe T 34 odata cu Armata Rosie si nu prea au nevoie de arbitrii (poate cu exceptia lui Juve) ca sa castige un meci.
Cand noi jucam fotbal in ROMANIA, alde voi nu existati decat in imaginatia lui Beria (daca nu stii cine a fost vezi ca gasesti in vreo enciclopedie), Molotov (idem), Stalin (pe asta cred ca-l stii) Jukov (idem). Palmaresele noastre or fi ele mici si neinsemnate, dar macar sunt cinstite si nu se bazeaza pe furt, hotii, si inselaciuni (poate ai uitat cum castiga Steaua pana in 89' si cum facea rost de jucatori sau de ce vi se spune ceauseii)
Si nu inteleg de ce ai cenzurat cuvantul mitocan? pt. ca era asociat cu gigi becali?

Dinu (dezamagit)

PS in stilul asta poti sa ma cenzurezi/banezi cu totul, nu de alta dar am o opinie contrara tie

iulian
16th April 2004, 18:32
si uite asa ne intoarcem iar de unde am plecat.........schimba placa ca e veche .....

PS nu cuvintul mitocan l-am editat...ala este inca acolo(caracterizeaza mult mai multa lume decit aia la care ai facut tu referire ...priveste 5 minute in oglinda si o sa faci o descoperire colosala)...verifica mai atent ....sau nu tii minte nici ce ai scris acum 10 minute ?
Si ca ai o alta opinie...f. bine...nu ma deranjeaza deloc ...daca aveam aceleasi opinii acum jucam table in parc nu stateam aici sa "discutam"

Darkslowstar
16th April 2004, 18:57
si uite asa ne intoarcem iar de unde am plecat.........schimba placa ca e veche .....

PS nu cuvintul mitocan l-am editat...ala este inca acolo(caracterizeaza mult mai multa lume decit aia la care ai facut tu referire ...priveste 5 minute in oglinda si o sa faci o descoperire colosala)...verifica mai atent ....sau nu tii minte nici ce ai scris acum 10 minute ?
Si ca ai o alta opinie...f. bine...nu ma deranjeaza deloc ...daca aveam aceleasi opinii acum jucam table in parc nu stateam aici sa "discutam"


O fi ea veche placa, dar e cam adevarata si asta doare, nu. Asta daca mai tii minte cum era cu fotbalul pe vremuri.
Tot nu inteleg de ce ai editat mesajul (probabil pt. ca as au vrut muschii tai) si inainte sa vezi paiul meu mai bine vezi ca ai o ditamai barna.
Chiar nu am chef de dispute la modul asta, de galerie (armata ultra sau oricare alta), mai ales ca tu nu aduci nici un argument.
Vad ca dai dovada de o obiectivitate de adevarat moderator. Felicitarile mele. Tot inainte.
Cum erai vorba aia: Cine pazeste paznicii?

iulian
16th April 2004, 19:02
Vezi ca ai un PM ...nu pot sa spun aici cuvintul pt care te-am editat ca te editam degeaba (ca vad ca bati cimpii in continuare ca nus ce ti-am cenzurat eu)...citeste mesajul si rectifica-ti singur postul

Cucu
16th April 2004, 19:07
sper sa castige Ceahlaul in minutul 92 autogol, desi ar fi prea frumos.

iulian
16th April 2004, 19:10
si cind te-ai trezit era dimineata !!! spera in continuare :ok:

apparte
16th April 2004, 19:14
cumparati meciul ????de esti asa sigur ca veti castiga 3 puncte.va fi X. :ok:
Desteptarea era pt scorul indicat de tine!Meci greu,dar daca baietii lui Laca vor juca la fel ca la Oradea...nu-i vad bine!

Darkslowstar
16th April 2004, 19:14
Vezi ca ai un PM ...nu pot sa spun aici cuvintul pt care te-am editat ca te editam degeaba (ca vad ca bati cimpii in continuare ca nus ce ti-am cenzurat eu)...citeste mesajul si rectifica-ti singur postul

Raman la parerea mea si nu cred ca am gresit cu ceva. Daca vrei neaparat n-ai decat sa ma editezi tu cat vrei, ai posibilitatea sa o faci.
Din punctul meu de vedere aceasta "disputa" se incheie aici. Ma intereseaza confruntari de opinii (si cu o bruma de argumente, macar) si nu paruieli de astea ieftine, cum e si aceasta.

iulian
16th April 2004, 19:23
Ma intereseaza confruntari de opinii (si cu o bruma de argumente, macar) si nu paruieli de astea ieftine, cum e si aceasta.
Pai si care sunt "opiniile" tale ? ca pina acum nu ai facut sa repeti cam acelasi lucru citez :
"mitocanii de gigi si mm" "Steaua e mereu avantajata" "Cand noi jucam fotbal in ROMANIA, alde voi nu existati" apoi putina istorie (vezi Beria,Stalin,Molotov....etc) apoi iar "Mitica..."cioban" ..."papagal".... "
Daca astea sunt "opiniile" tale....Go Planet...Go

bob
16th April 2004, 19:57
ce se mai aude de piturca junior? parca plecase in germania. a revenit? de ce?

stelistu'
16th April 2004, 20:07
o sa castige steaua si prin forte proprii nu cum fac dinamo si cateodata rapid
o sa se oftice multa lume cand se va distantza steaua de urmaritori si o sa apara multe comentarii cum ca ar fi fost sau nu blaturi
eu stiu un singur lucru si nu ma intereseaza altele : STEAUA REPREZINTA O CREDINTZA SI O CAMPIOANA ADEVARATA ATAT PRIN JOC CAT SI PRIN MENTALITATE - restul nu sunt decat o inchipuire a fotbalului in Romania
oftica-te Darkslowstar si lasa moderatorii sa-si faca treaba pe forum

bartabel
16th April 2004, 21:00
In meciul trecut am spus ,,greshit,, 5-1 pentru STEAUA, si a fost doar 4-1.
De aceasta data voi spune 4-1 pentru STEAUA si sper ca va fi 5-1 :D

HAI STEAUA



/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

samor03
16th April 2004, 21:17
Iulian Am Impresia Ca Iti Place Tabela De La Timisoara.cand O Sa Aveti Si Voi Asa Ceva.

ciauciau
16th April 2004, 23:32
interesant este ca radoi a reaparut cu declaratii vioaie dupa ce facuse varza 2 meciuri si se ascundea de presa. intre timp, cred ca o sa se autopropuna si capitan al nationalei! cum zicea gigi oierul, cred ca-l urmareste real madrid, ca nu vrea sa-i scape asa jucator valoros si curajos in declaratii!
Auzi bobitza! daca imi zici alt jucator din campionat care e cel putin la fel de bun pe postul lui radoi sa imi zici si mie..! si pana atunci poate mai gandesti inainte sa scrii ceva! :rosu:

berzecus2003
16th April 2004, 23:34
sa speram ca va bat moldovenii ,dar il aveti pe neaga ...asa ca... :headbang:

DD-Viola
17th April 2004, 05:50
Joaca Steaua , locul 1 si Ceahlaul ...3,14 ultimili locuri , normal 2 , ...dar am uitat ca la acelasi meci se vor intalni Pitzi si Laca , Gigi si Pinalty ( se vrea campanie electorala cumva ?!?! ) , ...asa ca nu se stie , posibil si 1 X , Haide Steaua ! ( la meciul asta...si ar mai fi vreo doua )

iulian
17th April 2004, 10:36
Joaca Steaua , locul 1 si Ceahlaul ...3,14 ultimili locuri , normal 2 , ...dar am uitat ca la acelasi meci se vor intalni Pitzi si Laca , Gigi si Pinalty ( se vrea campanie electorala cumva ?!?! ) , ...asa ca nu se stie , posibil si 1 X , Haide Steaua ! ( la meciul asta...si ar mai fi vreo doua )
DD-Viola ...esti prietenul meu :ok: uite...cind judecati corect ...va felicit :ok:

uti2102
17th April 2004, 11:33
Rezultatul depinde de cel din Groapa. Daca Dinamo face egal sau pierde Steaua o sa joace fara presiune shi probabil o sa cashtige. Daca Dinamo cashtiga atunci.........se cam impute treaba.......

DD-Viola
17th April 2004, 13:35
Corect nu inseamna sa tii cu Steaua !...si eu va felicit inca de pe acum !

iulian
17th April 2004, 13:47
Corect nu inseamna sa tii cu Steaua !...
Pai de unde ai inteles tu ca as sugera sa tii neaparat cu Steaua ?? te-am felicitat doar pentru ca incerci sa judeci obiectiv :ok:

DD-Viola
17th April 2004, 14:16
Ei ash , " de unde " ?... ca intre prieteni : lasa un pic " altitudinea " si vei vedea mai multe . Multumesc pt aprecieri , dau o bere ( buna ) ! ...cand se termina campionatul , sper sa ai ( al 22-lea ) motiv de a-ti lua revansa .

Saber Rider
17th April 2004, 14:21
hai sa va spun cum a fost avantajata Steaua la Timisoara : refuzandu-i-se un penalty CLAR in minutul 8, inaintea asha zisului penalty-ului cerut de timishoreni (sper ca nu aveti in vedere datul afara pe batranu pentru ca a fost fault in pozitzie de ultim aparator shi faza clara de gol, plus injuraturile shi imbrancelile de rigoare la adresa arbitrului (de a mers saracul vreo 10 metri cu spatele).

hai sa va mai spun shi cum a fost avantajata Steaua in Ghencea cu Apulum : i s-a acordat penalty lui Apulum de pomana shi cartonash galben la fel de pomana lui Ogararu (n-a fost nimica la faza aia), s-a vazut pe reluare shi au zis shi comentatorii; plus cartonash galben de pomana pentru Aliutza la o faza in care nici nu l-a atins pe jucatorul advers.

hai sa va mai spun (daca nu v-atzi plictisit) shi cum a mai fost avantajata Steaua shi la meciul cu Rapid, tot din Ghencea: anuland un gol perfect valabil Stelei (al lui Radoi).


....sa va mai spun ??

Saber Rider
17th April 2004, 14:34
iar cu treaba cu cei patru de la Steaua (Radoi, Dumitru, Dica, Munteanu) ca nu s-au dus la Natzionala mai bine DOCUMENTATZI-VA inainte sa vorbitzi!

in primul rand Steaua NU a zis ca nu-i lasa la lot pe cei patru, ci a zis ca-i lasa doar cu 48 de ore inainte de meciul acela amical, asha cum scrie in REGULAMENTUL FIFA/UEFA ca se procedeaza la convocari. Numai ca lu' Sandu/Iordanescu le-a sarit tzandara, cum, sa nu vina cand vor ei, adica cu 8 zile inainte ?!? Sanchi, omogenitate balarii, ca oricum acolo erau chematzi jucatori numai din campionatul intern, iar cand e sa se joace un meci oficial se aduc numai vreo 3-4 din campionatul intern, restul de afara. De ce nu au fost chematzi shi ceilaltzi jucatori de afara chematzi cu 8 zile inainte ?!? Ei erau in plina competitzie se zice. Dar shi echipele romaneshti erau in faza pregatirilor pentru sezonul care urmeaza, ceea ce cred eu ca este la fel de important, avand in vedere ca ii lua pe cei mai importantzi jucatori de langa pregatire.
Mai aparusera shi tot felul de declaratzii ale "stranierilor" ca vai, trebuie pedepsitzi, alea-alea, totzi cu nasul pe sus! Ei vorbeau, care au venit cu 48 de ore inainte (asha cum zice regulamentul oficial al FIFA/UEFA), nu cu 8 zile inainte cum ii chemase pe cei de la Steaua (shi nu numai). Tare sunt curios daca chiar veneau daca erau convocatzi la fel ca stelishtii ! Cred ca se dadeau care mai de care mai lovit, mai nu shtiu cum ....

iulian
17th April 2004, 14:38
ca intre prieteni : lasa un pic " altitudinea " si vei vedea mai multe . Multumesc pt aprecieri , dau o bere ( buna ) ! ...cand se termina campionatul , sper sa ai ( al 22-lea ) motiv de a-ti lua revansa .
Probleme cu "altitudinea" au avut alti pupalas...niciodata noi ... am mai spus-o.. suntem obisnuiti cu aerul rarefiat de sus ...cei mai obisnuiti :ok:

Saber Rider
17th April 2004, 14:41
aa ... shi apropo de avantajarea Stelei de pana acuma ! era sa uit ! Steaua a mai fost avantajata clar shi de golul anulat IARASHI de pomana in meciul cu Petrolul din Ghencea , plus eliminarea lui Curt de la Steaua !!
vai, cum era sa uit !!

iulian
17th April 2004, 14:46
. Multumesc pt aprecieri , dau o bere ( buna ) ! ...cand se termina campionatul , sper sa ai ( al 22-lea ) motiv de a-ti lua revansa .

Berea o dau eu...(fara nici un fel de ironie) ca o sa am motive :ok:
Tu ...poate o dai la anul...daca cistiga Poli (iar nu vreau sa fiu ironic) , chiar imi doresc sincer sa avem 5-6-7 echipe care sa se bata de la egal la egal pentru titlu(mai ales ca voi meritati o echipa buna)

DD-Viola
17th April 2004, 15:00
..." Saber Rider "...buna dimineatza !... F.Calinescu nu te-a invitat pana acum la emisiune ?...mare gresala...iar daca parerea comentatorilor coincide cu a ta , inseamna ca ai dreptate...cu siguranta ca asa a fost ( dar pentru tine ) .

Saber Rider
17th April 2004, 15:02
shtiu, shi tu nu te-ai uitat la "blatul" de la timishoara !

DD-Viola
17th April 2004, 15:12
Iulian , tot respectul , ...si eu doresc acelasi lucru , sa auzim numai de bine !
PS. Un cuvant de la un banatean , nu-i o simpla promisiune ! , daca am zis ca dau o bere , asa ramane si inca ceva ...cu placere ! ( ghilimelele nu au ce cauta )

bebe
17th April 2004, 18:41
1-2

bartabel
17th April 2004, 19:35
Ceahlaul-STEAUA 1-4; /hello /hello /hello /hello /hello /hello
Ceea ce ma bucura cel mai mult este ca LACATUS nu sa sfiit niciodata sa declare ca este STELIST pana la moarte, peste tot pe unde a jucat si a antrenat,in comparatie cu cainele lup(escu) :ciocan: :headbang: care nu mai simte nimic pentru dinamo,acum fiind ,,bacauan,, :rosu: :jerk:
HAI STEAUA

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:40
iulian scoate "imaginea" poli-steaua 1-8! nu trebuie sa mai pui in evidenta un mare blat!
ce e rau cu tine ... bebe !!!!!!!!!!!!!????????????? :o:

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:40
Ceahlaul - Steaua 0-8
Neaga de sase ori , Dinita , Dica .

uti2102
17th April 2004, 20:11
in comparatie cu cainele lup(escu) :ciocan: :headbang: care nu mai simte nimic pentru dinamo,acum fiind ,,bacauan,, :rosu: :jerk:
HAI STEAUA

Crezi tu ca nu simte nimic pentur Dinamo?! Adik trebuia sa va dea meciu' sau cum?!? Departe ajungem........ :ciocan:

Mariusmadmax
17th April 2004, 20:16
Lupescu este de apreciat cu atit mai mult !
Lacatus si-a cistigat si el respectul microbistilor Romani , cind , fiind la National , a invins Steaua !

bartabel
17th April 2004, 21:11
[QUOTE=alpopa]Crezi tu ca nu simte nimic pentur Dinamo?! Adik trebuia sa va dea meciu' sau cum?!? Departe ajungem........ :ciocan:[/QU



Tocmai asta vreau sa spun,ca prin venele lui curge singe de caine,si nu recunoaste,pe cind Lacatus da. In legatura cu ,,sa ne dea meciul,, cui frate?ca eu sint stelist. Dar ma rog,e sambata si poate un paharel in plus.........................departe ajungem :ciocan: :ciocan: :headbang: :headbang:

iulian
17th April 2004, 23:55
Lacatus e profesionist ...de asta este si iubit de toti suporteri Stelisti chiar daca ne-a invins cu National ...Doamne ce tare as vrea sa il avem in banca noastra tehnica ...

apparte
18th April 2004, 00:02
Lacatus n-a pierdut pana in acest campionat in fata Stelei de cand a plecat din Ghencea!A fost victoria cu Nationalul,cea cu Galatiul,si cele 2 egaluri din campionatul trecut cu Brasovul!Deci 5 2 2 1!N-ar fi cazul sa devina 6 2 2 2? :p

iulian
18th April 2004, 00:16
trebuie sa fie asa.... ciini deja se vad campioni..daca pierdem la Piatra...se ingroasa gluma rau ... si asta o stiu si jucatori stelisti cel mai bine...asa ca eu zic ca o sa vedem o Steaua furibunda :ok:

uti2102
18th April 2004, 00:23
Mi-e teama ca o sa zbarnaie chilotzii pe ei de frica..... :( Oricum, sunt sigur ca Dinamo va mai pierde puncte, insa ar fi bine sa ramanem pe I loc, pentru moral!

DD-Viola
18th April 2004, 00:28
... E de musai ( ca de buna voie ) victoria Stelei , bafta !

vasile314tzurka
18th April 2004, 12:13
laca e un adevarat. iubeste steaua, de aia o bate pe unde apuca. eu sper ca va veni ziua aia cind il vom avea pe banca de antrenori. dar acum nu "prea" tin cu el:)

MARCEL55
18th April 2004, 15:24
Pentru suporterii ciobanului filozof, iata ultima stire din Gazeta Sporturilor:
„Au scăzut cotele!!!
Din cauza suspiciunilor legate de corectitudinea meciului de la Piatra Neamţ, casele de pariuri au decis să micşoreze cotele la victoria Stelei. Astfel, la Astra Sport Bets cota de la 2,15 a scăzut pīnă la 1,85, existīnd posibilitatea ca meciul să fie blocat pīnă la ora 17:00.”
Sper ca totusi Lacatus sa-si respecte cuvantul.

vasile314tzurka
18th April 2004, 16:20
suporterii stelei nu sunt in mod automat suporterii "ciobanului filosof". cei care tin cu craiova nu sunt suporterii lui dinel. si vezi ca lacatus are contra stelei cel mai impresionant palmares, asa ca "sper" e de-a dreptul o jignire.

uti2102
18th April 2004, 16:40
Oamenii ashtia cre' k nu shtiu cine-i Lacatush! Cred k va fi cel mai disputat meci al etapei. Sper sa nu primim gol!

vasile314tzurka
18th April 2004, 17:05
ai fost martor la asa ceva? de ce nu anunti procuratura? daca este adevarat te sustin in demersul de a baga in puscarie pe vinovati. mergi la gazeta ca si ei au niste dovezi cu privire la ce a vorbit la telefon petrescu cu panduru. ma rog, era alt scenariu, dar e tot aia. vinovatii trebuie sa plateasca.

p.s. domnul jailtime a sters postarea. pesemne ca nu a auzit chiar el cu urechile lui.

bartabel
18th April 2004, 17:44
0-1 NEAGA
HAI STEAUA /hello /hello /hello /hello /hello /hello / :ok:

vasile314tzurka
18th April 2004, 17:55
dupa cum ma uit pe live, meciul pare disputat si ocazii au avut ambele formatii. ma bucur ca neaga persista in forma buna pe care o are.

Mariusmadmax
18th April 2004, 18:10
Pentru suporterii ciobanului filozof, iata ultima stire din Gazeta Sporturilor:
„Au scăzut cotele!!!
Din cauza suspiciunilor legate de corectitudinea meciului de la Piatra Neamţ, casele de pariuri au decis să micşoreze cotele la victoria Stelei. Astfel, la Astra Sport Bets cota de la 2,15 a scăzut pīnă la 1,85, existīnd posibilitatea ca meciul să fie blocat pīnă la ora 17:00.”
Sper ca totusi Lacatus sa-si respecte cuvantul.
Reciteste ce ai scris ...
Cred ca ar trebui sa-ti fie rusine !!!!!!!
Suntem suporterii Campioanei de la Sevilla
Suntem suporterii echipei care a tinut steagul sus tot timpul in cupele europene !
Ce diferenta sa fie intre :
Dinel
Borcea , Netoiu , Badea , Dinu
Copos

si Gigi Becali
Poate ca ultimul baga bani grei - restul ...

calu
18th April 2004, 18:18
omu' a scris o stire din Gazeta Sporturilor! ce vina are el?

bartabel
18th April 2004, 18:43
1-1 si mai sint 5 min
HAI STEAUA

vasile314tzurka
18th April 2004, 18:46
mde... cica e "blat"... miine poimiine apare unul care a "auzit" pe aeroportul din washigton ca nu stiu ce arbitru a fost atentionat sa nu mai... mde.

oricum nu pot sa-l inteleg pe piturca care il baga pe falemi si nu pe paduret. nu vad meciul, dar sunt cam "intrebator":(

vasile314tzurka
18th April 2004, 18:50
asa a murit. steaua trece pe doi. noroc de "baltul" asta ca nu se stie ce iesea.

p.s. din cite inte;leg eu din live, in repriza a doua steaua a plecat acasa. nasol. am revenit la "ale noastre".

MARCEL55
18th April 2004, 18:55
Lacatus si-a respectat cuvantul. Felicitari, bine ar fi ca sa se joace cinstit tot restul campionatului.

MARCEL55
18th April 2004, 19:03
Mi-e nu imi este rusine de ce am scris. Ciobanul filozof este patronul echipei de acum nu a celei care a castigat Cupa Campionilor.

uti2102
18th April 2004, 19:04
Da Tzurka.....in repriza secunda, cu cateva exceptzii, am revenit la ale noastre....Dica a ratat shansa de 2-0 iar apoi s-au cam lasat pe tanjeala. "Ce-o fi o fi, numa' sa nu primim gol". Intrarea lui Falemi era normala din moment ce Steaua facuse de mult pasul inapoi iar Ali nu mai facea fatza. Nu asta a fost gresheala. Gresheala mare, cu care ne tot obishnuieshte Pitzi, e ca s-a retras prea devreme in aparare. Mi-e ciuda ca am primit gol. A 6-a etapa la rand..... :ciocan:
Imi mentzin sperantza ca o sa luam titlul, chiar daca unii insinueaza ca Dinamo va "blatui" la greu. Ii rog sa-shi bage mintzile in cap cat mai repede shi sa arate ceva mai mult respect fatza de anumitzi cetatzeni ai tzarii.....
Felicitari NEAGA inca o data, cu toate ca ne-ai disperat in repriza a II-a.
BRAVO Laca!
Despre arbitrii o bila neagra.....n-au reushit decat sa enerveze; in plus, au fost ceva off-side-uri aiurea pe care insa trebuie sa le mai revad odata.

DJ Klaus
18th April 2004, 19:06
Popo dar erai guraliv tare pana la 1-1 , bagai la greu de Craiova ! :happy

uti2102
18th April 2004, 19:14
Popo dar erai guraliv tare pana la 1-1 , bagai la greu de Craiova ! :happy

Te-nsheli amarnic! Nu m-am atins de onlinsport de la ora 17, de cand a inceput meciul!

apparte
18th April 2004, 19:14
Am jucat mizerabil in repriza a doua.La ce a jucat Steaua in repriza a doua,merita sa piarda!Dupa egalare,desi mai aveau 10 min,au aparut greseli de divizia C(pampalica si Mutica in rolurile principale).Piturca nu stie ca nu faci schimbari in echipa de dragul schimbarii?Iar la 1-1 trebuia scos Mutica si introdus Pitu,dar marele Piti mi-a dovedit din nou ca e un *******!

vasile314tzurka
18th April 2004, 19:17
Am jucat mizerabil in repriza a doua.La ce a jucat Steaua in repriza a doua,merita sa piarda!Dupa egalare,desi mai aveau 10 min,au aparut greseli de divizia C(pampalica si Mutica in rolurile principale).Piturca nu stie ca nu faci schimbari in echipa de dragul schimbarii?Iar la 1-1 trebuia scos Mutica si introdus Pitu,dar marele Piti mi-a dovedit din nou ca e un *******!

mde. si unii vorbesc de marea lui strategie... asta e.

Lipitorul
18th April 2004, 19:18
:ciocan:
Bravo Ceahlaul!
Ceahlaul nu a mai jucat in zece oameni asa cum au jucat Timisorenii!
Jos Steaua!

gigel_bucur
18th April 2004, 19:19
ce se aude la pipera ?
unde mioara e Venera

ce zisesi de arbitru?
:lol:

Gill, in ritmul asta o sa stabilesti un record, 2 banuri intr-o zi :D

DJ Klaus
18th April 2004, 19:25
Acuma ... decat sa fie Dinamo pe primul loc mai bine Steaua ! Pacat de stelisti ... fi-v-ar Pitzurca al dracu cu tactica lui de la pashopt :rosu:

vasile314tzurka
18th April 2004, 19:27
pentru mine decit sa fie altul, mai bine steaua:) asta e. dupa cum va spuneam si vineri. piturca este un tip lipsit de imaginatie si fara replica. daca prinde pe unii la fel ca el e bine, daca se schimba calimera atunci nu mai face fata.

apparte
18th April 2004, 19:27
Acuma ... decat sa fie Dinamo pe primul loc mai bine Steaua ! Pacat de stelisti ... fi-v-ar Pitzurca al dracu cu tactica lui de la pashopt :rosu:
Si eu faceam schimbari mai bune decat el!Pt meciul asta:Piti :rosu: !

Lipitorul
18th April 2004, 19:30
Mai la vara, nene!
Ceahlaul nu a jucat in zece oameni asa cum au jucat Timisorenii.

vasile314tzurka
18th April 2004, 19:33
a fost cineva de vina ca au jucat in 10? si daca joci in zece scrie undeva ca pierzi la scor?

Lipitorul
18th April 2004, 19:43
Cine e de vina? :ciocan:
Poti sa pierzi la scor si in 11, Mestre!
In 10... la superscor! :rosu:
Un jucator in plus sau in minus conteaza. :headbang:

Lipitorul
18th April 2004, 19:52
Steaua :ciocan: Ceahlaul
Steaua :ciocan: Dinamo

Steaua :headbang:

darkman
18th April 2004, 19:54
Cata ironie, Lupescu detroneaza pe Dinamo si acum a venit randul lui Lacatus sa faca la fel cu Steaua. Ambii fosti mari jucatori la echipele respective, ambii in dizgratia conducerilor actuale de la cluburile respective. Nu mai zic de Rapid,unde Rednic a dat si el o palma morala celor care l-au dat afara. Se pare totusi ca mai exsita un Dumnezeu si nu doarme. Pe cand si in politica la fel?

alx_ro
18th April 2004, 19:58
Bravo Lacatus! Felicitari Ceahlaul! Rushine Pitzi!

samor03
18th April 2004, 19:59
:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: Wake-up!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i imi pare rau pentru voi.bate POLI pe dinamo.stati linistiti.. :ok:

Lipitorul
18th April 2004, 20:10
Poli bate pe Dinamo?
Dimpotriva.
Poli nu vrea sa bata pe Dinamo, ci pe Steaua.

Steaua :ciocan: Dinamo

Spider
18th April 2004, 20:11
Rusine sTiAUA !!!!!!!!!!
Rusine...etapa viitoare o veti "lua" de la Arges cu 2-1 :)
Forzza Viola PITESTI & Forzza RAPID

senatoru
18th April 2004, 20:46
Gill, in ritmul asta o sa stabilesti un record, 2 banuri intr-o zi :D
am impresia ca moderatorii de aici au fost alesi dupa criterii tare ciudate, un fel de concurs de stupiditate ?

cocomic
19th April 2004, 02:44
:rosu: un mare cartonas rosu televiziunii de kkt care a transmis meciul... reluari ioc, nu se poate sa nu dai reluare la golul ceahlaului... reluari la offsaid n-aveau, tusieru ala in a doua repriza ce i-a oprit pe ceahlul de vreo 2 ori mi s-a parut depasit... cand erau in atac gazdele si se ridicau oameni apareau 2-3 capuri pe tot ecranu, ca operatoru trebuia sa filmeze cerul :D.. penibil... penibil si stadionul ceahaului, daca nu ofera conditii de televizare... sau niciodata n-au fost asa multi oameni, si nu erau pregatiti... in fine, primul si al doilea cartonas rosu le-am impartit :rosu: :rosu:

al treilea cartonas rosu il atribui lui salomir... n-am vazut meciul, si poate n-am inteles eu bine ultima faza, fiindca n-am fost atent... se poate sa ma insel dar asta am inteles eu... scapa ala de la gazde singur cu hamutovski, portarul iese din careu, si opreste mingea sutata cu mainile, el fiind iesit din suprafata de 16 m... ma asteptam la eliminare directa, cand colo surpriza... arbitrul oprise meciul... cand?... :rosu:

ce sa-i faci... prost sa fii sa nu gandesti ca daca becali isi permite sa arunce cu bani pentru toti adversarii lui dinamo, ne dam seama ca cel putin incearca (si mai mult ca sigur si reuseste) sa 'umble' si la echipele adverse sau la arbitrii... dupa cum se vede la lacatus n-a avut succesul, asa ca probabil a umblat la arbitrii... e o opinie... parerea mea...

Pacala
19th April 2004, 03:11
prea esti exigent si tu, gandeste-te ca alea erau capete de moldoveni , deci cu bunavointa puteau sa transmita
in stadionul ala cum vrei sa fie transmisia , din ce unghi vroiai sa-l filmeze pe pinalti?

Mariusmadmax
19th April 2004, 05:21
Meciul a fost corect , s-a jucat pe teren !
Steaua atit a putut , desi Dica , Paraschiv si Dinita puteau mai mult !
La ultima faza am ramas si eu fara replica : Hamutovschi a comis-o !
Salomir la fel ...

FatFrumos
19th April 2004, 06:05
ce o mai dati in sus si in jos ati pierdut locul I :D .... si iar nu vede Piturca al vostru campionatul :D

marcello
19th April 2004, 06:13
Pronostic
0-6
2 D 2 N 2 D

se vede ca esti incepator

marcello
19th April 2004, 06:16
Felicitari Ceahlaului si lui Laca

iulian
19th April 2004, 10:16
Felicitari Ceahlaul,Felicitari Lacatus ...Piturca :rosu:
singurul cistig din acest meci este faptul ca a demonstrat tuturor daca mai era cazul ca Steaua nu "blatuieste" si ca rezultatele ei sunt numai in teren

IlMILAN
19th April 2004, 10:47
Felicitari Ceahlaul,Felicitari Lacatus ...Piturca :rosu:
singurul cistig din acest meci este faptul ca a demonstrat tuturor daca mai era cazul ca Steaua nu "blatuieste" si ca rezultatele ei sunt numai in teren
De blatuit nu blatuieste, este adevarat....dar au existat iarasi niste erori de arbitraj greu de inteles....nu poti sa nu le comentezi.
In rest un meci frumos, de angajament, in care dupa egalare elevii lui Lacatus au conservat perfect punctul obtinut. Pacat ca unii arbitrii nu inteleg ca nu ei trebuie sa fie in centrul atentiei. :rosu:

bob
19th April 2004, 11:07
sunt dinamovist, dar cred ca cea mai echilibrata echipa e steaua. se vede ca le lipseste un atacant gen "buldozer", care sa traga dupa el fundasii, sa faca loc pt mijlocasi. dinita e prea firav ca fizic si joc. dinamo are fluctuatii, nu joaca nimic si dintr-o data creeaza o gramada de ocazii, dupa aia iar nimic.

Dansan
19th April 2004, 11:12
Toata stima pt. Marius Lacatus...Piturca, iar ai dat-o cu oistea-n gard...:(
Si pe Dica, mai invata-l sa traga la poarta....

Darkslowstar
19th April 2004, 11:12
Bravo Laca! Stefan a fost foarte inspirat cand l-a luat pe Lacatus. Steaua ar face bine la vara sa-l trimita pe Piturca in Cismigiu la table si sa-l numeasca pe Laca. Sunt sigur ca ar face treaba buna.
Ar fi putut castiga si ieri dar oamenii in visiniu (ce caraghios aratau) n-au prea fost de acord.
Salomir probabil ca este certat cu Martin Tudor, de aceea nu l-a dat afara pe Hamutovski.

vasile314tzurka
19th April 2004, 11:15
arbitrajul este prost in general. de aici rezultate viciate si de aici tensiuni, mai ales intre suporteri. nu stiu ce a patit augustus, dar in mod normal ar trebui toti retrogradati in B si adusi din afara. aproape nu exista meci fara "contributia" decisiva a unor indivizi care sunt certati cu profesionalismul. ce face o echipa cu scuzele si recunoasterea ca a gresit? nimic. ce patesc ei? nimic.

bob, stelei ii lipseste un conducator de joc. basca un antrenor capabil sa se descurce intr-o situatie data.

Darkslowstar
19th April 2004, 12:09
[QUOTE=vasile314tzurka]arbitrajul este prost in general. de aici rezultate viciate si de aici tensiuni, mai ales intre suporteri. nu stiu ce a patit augustus, dar in mod normal ar trebui toti retrogradati in B si adusi din afara. aproape nu exista meci fara "contributia" decisiva a unor indivizi care sunt certati cu profesionalismul. ce face o echipa cu scuzele si recunoasterea ca a gresit? nimic. ce patesc ei? nimic.

Da, sunt proaste dar ca prin coincidenta se greseste mai mult echipelor bucurestene mai mult decat in a echipelor din tara, ceea ce lasa sa se inteleaga ca n-ar fi chiar o intamplare. Ca e Steaua, Dinamo sau Rapid, icam in fiecare etapa sunt probleme cu cel putin una din ele. Nu stiu daca l-a arbitrii le este frica de bucurestene sau sunt influentati in vreun fel dar sunt cam multe coincidente.
Iata un motiv pt. care in continuare nu vom avea rezultate afara. :(

iulian
19th April 2004, 12:21
Da, sunt proaste dar ca prin coincidenta se greseste mai mult echipelor bucurestene mai mult decat in a echipelor din tara, ceea ce lasa sa se inteleaga ca n-ar fi chiar o intamplare. Ca e Steaua, Dinamo sau Rapid, icam in fiecare etapa sunt probleme cu cel putin una din ele. Nu stiu daca l-a arbitrii le este frica de bucurestene sau sunt influentati in vreun fel dar sunt cam multe coincidente.
Iata un motiv pt. care in continuare nu vom avea rezultate afara. :(

Poate ca acum sunt subiectiv...dar de ex. la meciul de la Ceahlaul personal am ramas cu impresia ca arbitrul a favorizat gazdele (exceptie faza din ultima secunda cind Hamutovschi trebuia eliminat)

baubau
19th April 2004, 12:21
Piti e un strateg desavarsit(fara misto)...dar cateodata cred ca-l cheama Victor"cattenccio"Piturca.
La1-0 cu Ceahalaul sa te retragi...hm....e cam aiurea DAR EU SUNT FERICIT!:D

Ce parerea aveti de ultima faza a meciului ,trebuia continuata sau nu era importanta, o lovitura libera din apropierea careului?

ieppy
19th April 2004, 12:25
continuare: cu o eliminare a lui hamuthovsky. Dar nu conteaza ca nu marca Ceahlaul dinlovitura aia libera. Rosu ala ramanea insa.

baubau
19th April 2004, 12:34
Hm....era Tiberiu Serban in teren:evil: si M.Tudor nu era in forma...iar Hamutovksi era suspendat pt o etapa cel putin.Nu?

HaoTic
19th April 2004, 12:34
Mie, tridentul Dica-Neaga-Dinita, mi se pare extrem de promitator. Oricare dintre cei trei jucatori poate rezolva un meci de unul singur. Impreuna devin o arma ucigatoare.
Meciul cu Ceahlaul nu l-au castigat fiindca au crezut ca s-a terminat la 1-0 si au oprit motoarele.

gigel_bucur
19th April 2004, 13:57
am impresia ca moderatorii de aici au fost alesi dupa criterii tare ciudate, un fel de concurs de stupiditate ?

pai trebuie sa-i inteleag cineva si pe stupizi, eu unul te inteleg perfect :jerk:

Darkslowstar
19th April 2004, 14:00
Trebuia in mod clar eliminat Hamutovski. Nu cred ca exista o umbra de indoiala.
Si parca au mai fost cateva off-side -uri pt. moldoveni reclamate vehement de ceahlaul.
Din pacate in nota returului, adica foarte discutabil. Si se pare ca si Dinamo a primit provocarea :(

Dei
19th April 2004, 14:43
Felicitari Lacatus. A impiedicat Steaua, chiar daca e stelist. Dupa ultimele etape se pare ca Steaua si Dinamo sunt incurcate de echipe antrenate de fostii lor jucatori.

Red Heat
19th April 2004, 15:29
Steaua este impinsa incet, incet aproape imperceptibil pt ochii unui neavizat.
Un ajutor aici un ajutor acolo...
Oricum va avea mari probleme la jocurile din deplasare (asta daca nu se intampla ca la meciul cu Poli)....

Bancaru
19th April 2004, 15:49
Ce? Nu a fost eliminat Hamutovski? :rosu:
Cu cine joaca Steaua etapa viitoare? Cu Craiova?

iulian2004
19th April 2004, 15:53
din pacate a fost o lipsa totala de neprofesionalism din partea stelei ( jucatori & antrenori) crezand ca la 1-0 meciul a luat sfarsit. Dar nu este nici o problema , Steaua revine si castiga campionatul

Bancaru
19th April 2004, 16:02
Poate asa o sa fie. Eu zic ca se pot intampla multe, mai ales ca Dinamo mai are un joc greu, cel putin unul, cel cu Rapidul. Si Steaua mai are la randul ei cel putin unul, ala cu Nationalul. Dinamo unde joaca cu Poli? Au jucat? Nici nu stiu.

uti2102
19th April 2004, 16:23
In legatura cu cea mai disputata faza a meciului, hentzul lui Hamutovski pe final de meci.....am revazut faza shi din una din camerele situate pe linia de 16 se vede cum arbitrul de tusha ridicase fanionul, deci jucatorul care a shutat fusese in offside! E adevarat totushi ca *******ul de tushier a ridicat fanionul la vreo 2-3 secunde dupa ce pornise pasa.......exact ca la o faza anterioara... :ciocan:

ieppy
19th April 2004, 16:25
dar a fost macar offside sau a ridicat de frica fanionul? La faza anterioara la ridicat la vreo 5 secunde dupa ce venise pasa. penibil.

Si asta nu il disculpa pe salomir care totusi a fluierat extrem de ciudat finalul meciului. Trebuia sa astepte macar degajarea mingii. dar in fine nu mai conteaza acum.

maryuss_mau
19th April 2004, 18:52
Bravo Ceahlaul!!!

iulian
19th April 2004, 19:09
Trebuia sa astepte macar degajarea mingii. dar in fine nu mai conteaza acum.
Si pina la urma de ce neaparat trebuia sa astepte degajarea ?? unde scrie asa ceva ?

ieppy
19th April 2004, 19:12
nu scrie nicaieri iuliane, dar asa se face de obicei. cand ai vazut tu un meci fluierat in momente in care mingea nu e in joc? rar, nu? dar nu conteaza daca ala de tusa ridicase fanionul atunci nu mai conteaza deloc decat daca nu a fost offside. Eu am avut impresia ca a fluierat fara ca ala sa fi ridicat ceva, dar daca alpopa zice ca ridicat nu am decat varianta sa il cred ca nu am vazut nici o reluare a fazei.

vasile314tzurka
19th April 2004, 19:13
nu se fluiera finalul ( o hotarire a arbitrului) in timpul in care nu se joaca mingea.

uti2102
19th April 2004, 19:17
Ai dreptate Ieppy, trebuia sa ashtepte repunerea mingii in joc. Rachita chiar s-a repezit la el, intrigat ca a fluierat finalul (cam devreme ce-i drept). Mai ramane de discutat daca a fost offside sau nu. Sunt vreo 3 sau 4 faze de genul asta, 3 dintre ele la Ceahlaul iar 1 la Steaua. Oricum, super-enervant arbitrajul.