PDA

View Full Version : Etapa 22: POLI TIMISOARA - OTELUL



Vadim
15th April 2004, 01:08
Etapa 22: POLI TIMISOARA - OTELUL.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

deep purple
15th April 2004, 05:09
Si un afis in viziunea unui timisorean, personaj Star Trek.

http://poliaek.rdstm.ro/arhiva/afise/POLI-Otelul.jpg

DD-Viola
15th April 2004, 05:28
Pronostic 1 . Haide POLI !

viole(n)t
15th April 2004, 08:55
Si un afis in viziunea unui timisorean, personaj Star Trek.


Din nou o lucrare de exceptzie marca Reinhart. Vad ca s-a renuntzat la tema medievala dupa ce am fost "arshi pe rug" de steaua.

Revenind la meci, de data asta mi-e tare frica... Otzelul nu a marcat de 4 meciuri shi are -5 la adevar, deci se va preda greu.

cuzmy
15th April 2004, 10:45
Daca si sambata domnisoarele de la Poli o sa practice baletul in loc de fotbal mai bine ne-ar lasa in pace! Il rog pe dl ecler sa faca un comunicat, sa stim, are rost sa mergem la stadion! In alta ordine de idei sper sa bata alb-violetii, otelari sunt intr-o pasa mai slaba si oricum nu cred ca o sa rupa prea tare la pozitia lor din clasament!
1 solis!

Dei
15th April 2004, 11:38
Bate Poli. Otelul e departe de retrogadare si mai trage doar pentru cupa.

Denis
15th April 2004, 17:47
Hai SIDEXPLOZIA.
Bate OTELUL cu 1-0.
FORTZA OTZELUL

Catalanul
15th April 2004, 18:23
Hai SIDEXPLOZIA.
Bate OTELUL cu 1-0.
FORTZA OTZELUL

Tzi-ai dori tu... nu vreau sa ma cert cu tine pentru ca shi eu tzin cu barça dar vreau sa-tzi spun ca echipa ta favorita care banuiesc ca este otelul va avea un meci foarte greu la timisoara si cred ca va pleca fara nici un punct din banat !!!

HAI POLI

valys
15th April 2004, 18:55
Sper la un meci bun al Otzelului care sa scoata macar un egal , si sant curios daca asha renumita galerie a lui Poli se va aduna la stadion macar jumate din cat sa adunat la meciul cu Steaua sau daca atunci sau adunat atatzi findca a venit Steaua la Timishoara shi ea atrage spectatori !!!

samor03
15th April 2004, 21:15
OTELUL are multi jucatori suspendati ,NOI vom fi cel putin 20000 asa ca 2-0 POLI. :yeah: :ok: /hello :ok:

samor03
15th April 2004, 21:19
Sper la un meci bun al Otzelului care sa scoata macar un egal , si sant curios daca asha renumita galerie a lui Poli se va aduna la stadion macar jumate din cat sa adunat la meciul cu Steaua sau daca atunci sau adunat atatzi findca a venit Steaua la Timishoara shi ea atrage spectatori !!!
SPECTATORII VIN SA VADA PE POLI OMULE. CUM EXPLICI MEDIA???? AU JUCAT NUMAI CU bucurestenele??? :rosu: :ciocan:

inter
15th April 2004, 21:22
la afise sunteti tari! dar aveti grija ca SORIN CARTU e tot Oltean :D:D:D:D

samor03
15th April 2004, 21:25
Sper la un meci bun al Otzelului care sa scoata macar un egal , si sant curios daca asha renumita galerie a lui Poli se va aduna la stadion macar jumate din cat sa adunat la meciul cu Steaua sau daca atunci sau adunat atatzi findca a venit Steaua la Timishoara shi ea atrage spectatori !!!
crezi ca daca vor veni 20000 vin sa vada antipatica echipa otelul ? te inseli amarnic .sau vor veni sa vada echipa care nu are gazon (otelul)? nu-si pierd suporterii TIMISORENI timpul pentru voi..

inter
15th April 2004, 21:30
samor03 iar dati cu bata-n balta si pe urma va intrebati ce au ceilalti suporteri din tara cu voi?
poli aek e cumva "simpatica"?
era un banc cu "i-mi esti simpatic" asa cu nu mai jigniti suporterii echipelor care joaca cu voi ... pt. ca nu aveti in vitrina CUPA CAMPIONILOR EUROPENI! ca sa va dati atatea aere de superioritate!

viole(n)t
15th April 2004, 22:08
Mi se pare absolut normal ca echipe ca steaua sa aduca mai multzi spectatori decat altele. Cu toatea astea, media de la Timishoara se situeaza undeva peste 20.000 de spectatori, oricat sunt unii de rauvoitori, pentru Romania e o medie buna.

Cu media asta, in Italia am fi pe locul 8 la "audientza".

JUVENTUS&OTELUL
15th April 2004, 22:21
cu varza din atac si cu friptura din aparare otelul scoate un 2-2 la poli .ilie si apostol marcheaza

Sergio
15th April 2004, 22:38
Publicul timisorean nu vine sa vada echipa adversa, vine pentru POLI! De asta avem media pe care o avem meci de meci. :yeah:
Inter, acuma tre' sa reconosti ca suntem ceva mai simpatici decat Otelul, cu tot cu oltenii care sunt acolo. :happy

inter
15th April 2004, 22:41
:bere: cand ai dreptate, ai! :ok:

iulian
15th April 2004, 23:07
Publicul timisorean nu vine sa vada echipa adversa, vine pentru POLI! De asta avem media pe care o avem meci de meci. :yeah:

media de meci acasa este de 20000 ...la meciul cu Steaua au fost (posibil) peste 40000 ...deci 20000 din astia au fost Stelisti sau timisoreni care au venit sa o vada pe Steaua ?

viole(n)t
15th April 2004, 23:09
Faina logica iulian!!!

Rezulta ca aia 20.000 "peste medie" care vin la un meci steaua - dinamo sunt totzi caini?

iulian
15th April 2004, 23:13
deseneaza-mi...ca din propozitia aia a ta eu nu prea inteleg unde ai vrut sa bati...(deh...virsta ...oboseala...)

viole(n)t
15th April 2004, 23:18
pai tu sugerai (sub forma de intrebare, ce-i drept) ca surplusul de spectatori (fatza de media de 20.000) de la meciul poli-steaua s-a datorat faptului ca au venit spectatori stelishti.

rezulta, dupa logica ta, ca din cei 25.000 de oameni de la un meci steaua-dinamo, 20.000 (adica cei peste media de 5.000 de la steaua) sunt dinamovishti.

iulian
15th April 2004, 23:24
pai tu sugerai (sub forma de intrebare, ce-i drept) ca surplusul de spectatori (fatza de media de 20.000) de la meciul poli-steaua s-a datorat faptului ca au venit spectatori stelishti.

rezulta, dupa logica ta, ca din cei 25.000 de oameni de la un meci steaua-dinamo, 20.000 (adica cei peste media de 5.000 de la steaua) sunt dinamovishti.
gresit ....aia 20000 de care zici tu...peste media de 5000 care zici tot tu....sunt suporteri polisti care au uitat sa plece acasa si cinta neincetat...

viole(n)t
15th April 2004, 23:33
nu ne prostituam noi cu stadionul lui steaua!

Sergio
16th April 2004, 01:09
Cu Steaua au venit oameni din toate judetele apropiate, de asta au fost asa multi. Cu Otelul banuiesc ca nu va fi la fel, dar 20.000 tot vor fi. Iulian, capisci? :headbang:

alt.core
16th April 2004, 01:21
cu Alba Iulia la Timisoara au fost aproape 40.000, cu Petrolul tot 40.000. Banuiesc ca tot stelisti 20.000... iulian, ai mai facut odata kestia asta, te amuza??

deep purple
16th April 2004, 01:24
Gata ba, lasati-l sa calculeze cum i place. Altfel ne aminteste ca-i moderator. :D Iuliane, m-ai vazut sa intru pe topicul Dinamo - Steaua dupa sau inainte de meci sa fac bascalie de suporterii uneia? Astea-s copilarisme.

samor03
16th April 2004, 05:07
samor03 iar dati cu bata-n balta si pe urma va intrebati ce au ceilalti suporteri din tara cu voi?
poli aek e cumva "simpatica"?
era un banc cu "i-mi esti simpatic" asa cu nu mai jigniti suporterii echipelor care joaca cu voi ... pt. ca nu aveti in vitrina CUPA CAMPIONILOR EUROPENI! ca sa va dati atatea aere de superioritate!
OLYMPIQUE MARSEILLE iti spune ceva???? :p

fia
16th April 2004, 08:06
S-ar putea sa conteze mult faptul ca Otelul trege la Cupa. Sper ca POLI sa bata.

viola4ever
16th April 2004, 08:28
POLI - otelu 2-0 astia n-au atac.au aparare dar le dam vreo 2.

viole(n)t
16th April 2004, 08:31
S-ar putea sa conteze mult faptul ca Otelul trege la Cupa. Sper ca POLI sa bata.

totushi otzelul e la -5, e periculos pentru ei, la un eshec acasa intra in hora

Ferko
16th April 2004, 09:37
In acest meci miza este ceva arificial. V-a fi un meci intre doi antrenori totusi buni.

Dei
16th April 2004, 10:08
Bate poli.
2-1

Forza POLI

florynus
16th April 2004, 13:21
Bate Poli cu 4-3. Hehe frumos scor. Eu am presimtirea ca asta e scorul final.

bapsy
16th April 2004, 16:11
eu in locul lui toni as baga intrarea pe gratis la meciul asta... asa ca o mica rasplata.
oricum, poli castiga 1-0

bebe
16th April 2004, 16:32
1-1

DD-Viola
16th April 2004, 18:31
...Iulian... daca la Timisoara se canta ( inca )si acum , asta inseamna o demonstratie de atasament fata de Poli , ...la Steaua , probabil nu se canta din cauza ca nu are cine... nu cred ca " baietii de baieti " , "cei de dupa blocuri " sant in stare sa se manifeste altfel decat in limbajul monosilabic ,... dar fiecare cu ce are...
Inca ceva , ..." Proverbiala incetineala " se refera la o anumita mentalitate de-a te gandi de 2 ori , inainte de-a spune sau a face ceva , ...dar este scuzabila greseala ta , te luase scrisul , ...aici mai e o vorba... ( pe privat ) PS. bancuri mai stii ?... Ala cu CCE a fost bun !... celelalte sant cu ardeleni si s-ar putea sa se supere .

Cucu
16th April 2004, 19:03
iulian asta deja ma oboseste....
nu ai viata? nevasta? copii?
tre sa ne bati pe noi la cap?
Steaua nu are meci? of of offffff
nu stiu ce sa zic .... parca nu ai fi suporter stelist .... ci, anti-polist.
Mai lasa-ne in pace, si du-te si incurajeaza-ti echipa.
Hai Poli.
Sper sa castigam, desi e greu, galatenii lupta nu gluma.

M|tea
16th April 2004, 20:43
Sorin Cartu are mari probleme de lot dupa circul oferit de Tudor miercuri la Galati.Fara Danciu si Oprea o sa fie si mai greu.Sper totusi ca Poli sa nu-si fi revenit total dupa socul numit Steaua si sa luam cel putin un punct din Banat.Forza OTELUL!

SA VINA CUPA LA GALAAAATIII

luke
16th April 2004, 21:13
bate POLI cu 1-0! FORZA POLI!

JUVENTUS&OTELUL
16th April 2004, 22:13
branza face poli maine mai bine ar sta acasa suporterii;ei platesc biletul ca sa vada fotbal bai nu bambilici.adevarat a grait Panduru :jucatorii mei sunt niste cacaciosi!voi sunteti suporteri fara echipa bbbbbbbaaaaaaa
TREZIREA OAMENI BUNI SCHIMBATI ECHIPA SI ABIA APOI PUTETI SA VA MANDRITI CU EA

JUVENTUS&OTELUL
16th April 2004, 22:20
Bai Voi Sunteti Suporteri Fara Echipa.nu Contesta Nimeni Valoarea Unor Jucatori Si Lectia De Civilizatie Data De Public La Meciul Cu Steaua ;bravo Lor ;sa Va Mandriti Cu Ea Cand O Fi In Primele Trei Nu Acum Cand E Pe 7 Si Joaca Cum Joaca ;platiti Degeaba Biletul;voi Vreti Fotbal Dar Aia Joaca Bambilici.avea Dreptate Panduru:jucatorii Se Comporta Ca Niste Cacaciosi

deep purple
17th April 2004, 01:11
Dar de Otelul ce zici ca are 2 puncte in minus fata de Poli si a scapat de retrogradare ca prin urechiile acului? Pe-ai tai nu-i vezi?

DD-Viola
17th April 2004, 05:27
Haide POLI " Zi cu soare , fara soare ,... noi la POLI tot venim
Sa vedem meciul cel mare...vocile sa le unim...
POLI , POLI , lupta pentru noi , lupta pentru noi ! "
Timisoara da-le gol , da-le gol , ...aplauze pentru toti timisorenii care vor fi la meci si pentru cei care dintr-un motiv sau altul nu pot ajunge , ...Bravo Timisoara !

samor03
17th April 2004, 07:51
Bai Voi Sunteti Suporteri Fara Echipa.nu Contesta Nimeni Valoarea Unor Jucatori Si Lectia De Civilizatie Data De Public La Meciul Cu Steaua ;bravo Lor ;sa Va Mandriti Cu Ea Cand O Fi In Primele Trei Nu Acum Cand E Pe 7 Si Joaca Cum Joaca ;platiti Degeaba Biletul;voi Vreti Fotbal Dar Aia Joaca Bambilici.avea Dreptate Panduru:jucatorii Se Comporta Ca Niste Cacaciosi
dute si plimbate prin delta omule.intoarcete peste cativa ani. :rosu:

uti2102
17th April 2004, 11:57
8-1, 1-8. Ce preferatzi?! De fapt nici nu conteaza ce preferatzi.....conteaza cu ce va serveshte Cartzu! :drak:

DD-Viola
17th April 2004, 14:00
...alpopa...Cartzu si Pitzi nu " e " fratzi chiar daca " e " olteni si cu atat mai putin v-o ruda ( nici macar de bitziclu' ) cu Dobos , asa ca ramane cum am stabilit , pronostic 1 .

valys
17th April 2004, 16:19
dute si plimbate prin delta omule.intoarcete peste cativa ani. :rosu:

samor03 satzi desenez undei delta shi undei Galatziu daca nu shtii geografie ?

Sergio
17th April 2004, 16:31
Oricum e mai aproape GL de delta decat TM. :D

bebe
17th April 2004, 18:32
sper sa bata poli!

florynus
17th April 2004, 20:59
Meciul trebuie sa inceapa si eu nu pot sa-l vad. Sunt cu inima la Timisoara si sper sa bata Poli. Imi este dor de oras si ce nu as da sa vad un meci la stadion. Dar vin vara asta in tara si voi fii si in deplasarile echipei. Oricum voi urmari meciul pe site si am sa vad cel putin scorul. Poate pe viitor vor avea cei de la onlinesport si un live streaming ca sa putem sa vedem meciurile live. HAI POLI

Dariel
17th April 2004, 22:57
oooups... 0-0 va luaram un punct... HAI OTZELUUUUU !!!

Catalanul
17th April 2004, 22:59
PACAT... meritam sa castigam!!!
din nou publicul NO COMMENT!!! EXTRAORDINAR MAI ALES SPRE FINALUL MECIULUI!!!

Dariel
17th April 2004, 23:03
La care meci te-ai uitat de zici ca merita Poli sa cashtige ???

deep purple
17th April 2004, 23:06
oooups... 0-0 va luaram un punct... HAI OTZELUUUUU !!!

Oare cum suna perfectul simplu oltenesc cu accent moldovenesc? Trebuie sa fie interesant. :D
Oricum, felicitari pentru punct. Ati avut 2 suturi si ati scos ceva din ele. Altii au un singur sut si iau 3 puncte. Deci ati muncit din greu.

valys
17th April 2004, 23:08
O fi el publicu de 10 dar pacat ca nu joaca el !
Bravo Otzelu felicitari ! e bun shiun punct :D

valys
17th April 2004, 23:11
deep purple la echipa careo are Otzelul e bun shi punctul ala .... shi nu amesteca olteni cu moldoveni ca dupa cate am citit pe aici aia se cred buricu pamantului !
thx pentru felicitari :D succes pe mai departe sa batetzi pe Dinamo :D

Pacala
17th April 2004, 23:11
credeti ca e asa usor de invins o aparare asezata de Sorin cu un atac format din silvasan,oprea si ciprian prodan ?

samor03
17th April 2004, 23:19
avem viata grea.hai POLI.Poate etapa viitoare,dar va fi foarte greu.

uti2102
17th April 2004, 23:20
Io le-am zis la Polishti ca nea' Cartzu o sa-i faca. E antrenor bun. Scoate miere din rahat!

viole(n)t
17th April 2004, 23:48
Acum am venit de la meci! Enervant! Nu putem acuza jucatorii ca nu au vrut, dar se pare ca atat se poate. Oricum, bine ashezatzi otzelarii in teren!

DD-Viola
17th April 2004, 23:56
...Bravo Timisoara ! ... felicitari pentru Cartzu !

viole(n)t
18th April 2004, 00:16
...Bravo Timisoara ! ... felicitari pentru Cartzu !

shi o bulina neagra pentru portarul Otzelului. A tras de timp in nesimtzire.

O bulina gri pentru Deaconu. Deshi a arbitrat in linii mari corect, a prea fluierat orice atingere. Pot spune ca arbitrat "excesiv de corect".

Dariel
18th April 2004, 02:57
shi o bulina neagra pentru portarul Otzelului. A tras de timp in nesimtzire.

O bulina gri pentru Deaconu. Deshi a arbitrat in linii mari corect, a prea fluierat orice atingere. Pot spune ca arbitrat "excesiv de corect".

Mai, ai dreptate...Desi ma bucur ca am obtinut un punct, sunt total impotriva tragerilor de timp, mai ales din partea portarilor. Tzin minte cat l-am injurat pe Dolha la Otelul-Rapid... As crea un precedent daca as fi arbitru prin acordarea a 2 galbene portarului... nu de alta dar poate se mai calmeaza dupa ce vad ca pot fi eliminati pe treaba asta. :mad:

deep purple
18th April 2004, 03:11
E o rusine sa refuzi fotbalul. Inteleg sa te agati de orice tactica de-ati mentine rezultatul dar nu sa stai cu minutele sa-ti cureti crampoanele de bara portii in privirea a cateva mii bune de spectatori.
Incearca sa tii mingea mai mult la tine sa joci mai precaut (chiar daca nici asta nu-mi prea place), dar nu sa lasi mingea la coltul de 6 si sa cureti firele de iarba din spatele ei ca sa sutezi mai confortabil.
Asa s-a intamplat si cu portarul Argesului. La 1-1 abia cara mingea de trebuia s-o repuna, cand s-a facut 2-1 fugea cu ea de parca echipa lui era pe val. Ce rapid se schimba oamenii. De la un minut la altul. :D

valys
18th April 2004, 03:24
Acum sa fim serioshi , o fi tras portarul de timp dar cre`ca nu a jucat singur portarul 90 de minute shi a tzinut mingea la el de na putut sa dea gol Poli. E normal ca tragerile de timp sa fie sanctzionate dar in 90 de minute schimbi 3465347563 de portari daca ar fi sa ai eliminezi (precum meciu Otzelul - Rapid) .

vasile314tzurka
18th April 2004, 12:08
tragerea de timp e o tactica de joc si s-a vazut si la echipe mai de soi decit alea romanesti. asta nu scuza impotenta atacului.

deep purple
18th April 2004, 16:21
tragerea de timp e o tactica de joc si s-a vazut si la echipe mai de soi decit alea romanesti. asta nu scuza impotenta atacului.
De acord. Nici n-am spus asta. Dar strica spectacolul fotbalistic.

vasile314tzurka
18th April 2004, 16:29
asta e. nu ai ce sa-i faci. daca rezultatul ar fi la impresia artistica alta ar fi situatia.

samor03
18th April 2004, 20:15
POLI bate dinamo. STEAUA ia titlul.iar otelul......JOACA finala CUP. ROMANIEI.deci adio cup. UEFA.

samor03
18th April 2004, 21:09
sper sa luam 3 puncte la BACAU.si sa le platim polita.in B cu ei.

DD-Viola
19th April 2004, 06:23
..."samor03 "...Nu stiu la ce te referi , ...ce polita ???...daca e vorba de '96 , te inseli . Atunci la Bacau , toata lumea (din oras , tribune , teren ...stii care-i culmea , ca inclusiv arbitrii , au trecut cu vederea multe faze,... dar nimeni nu a vrut sa dea gol , mai ales Gusi-gol , ) vroia sa bata Poli , ...toti spuneau ca " Timisoara merita " , ...eu am fost atunci la meci , ..tu de unde stii ??? ...

marcello
19th April 2004, 06:27
8-1, 1-8. Ce preferatzi?! De fapt nici nu conteaza ce preferatzi.....conteaza cu ce va serveshte Cartzu! :drak:


"Forza Steaua ! Campionii suntem noi !" striga stelistii pe forum,
"imi pare rau" de ei ca mai trebuie sa astepte citiva ani BUNI pana la asa ceva

florynus
19th April 2004, 08:55
sper sa luam 3 puncte la BACAU.si sa le platim polita.in B cu ei.
Hehe pana sa ajunga Poli in B ajunge sigur Bacaul :rosu: .

IlMILAN
19th April 2004, 10:43
8-1, 1-8. Ce preferatzi?! De fapt nici nu conteaza ce preferatzi.....conteaza cu ce va serveshte Cartzu! :drak:
AlPopa inca nu ti-a trecut euforia calificarii cotofenelor in semifinalele cupei Uefa si mai ales a parcursului ireprosabil al Stelutzei in acest campionat? :D

Lasa tu pe Poli in pace si vezi-ti de ai tai ca in ritmul asta pierdeti titlul.....

Revenind la meci,
de acord cu violent ..... au tras de timp cat au putut, insa Cartu i-a asezat foarte bine in teren...
Pana una alta un rezultat echitabil....cred eu. :mda:

Dei
19th April 2004, 11:28
Poli a vrut mai mult dar nu a putut. Chiar daca a atacat tot timpul, Poli nu a avut faze de poarta. Foarte putine suturi la poarta, mai mult centrari

uti2102
19th April 2004, 16:05
Mai baietzi! De ce va luatzi de mine?! Faza cu "8-1" era ca sa va mai stopez nitzel din entuziasm shi ca sa va aduc cu picioarele pe pamant. Inaintea acestui meci aveatzi acelashi optimism orbesc de care atzi dat dovada shi la meciul cu Steaua. Shi eu va avertizasem sa va trezitzi, va aducetzi aminte?! Pana la urma Cartzu v-a dat tzeapa, ca nu e el de oriunde.........Deci lasatzi-o mai ushor cu "Poli campioana" shi alte d-astea shi judecatzi shi voi mai la rece. Inca avetzi mult de muncit.

speedy
19th April 2004, 17:00
La Poli pacat de public ca aia mai bine se apuca de pescuit!!!

IlMILAN
19th April 2004, 18:52
Mai AlPopa nu se ia nimeni de tine .... cel putin eu nu....si nici nu cred ca ne-ai auzit pe aici pe forum zicand ceva de faptul ca Poli va fi campiona...de data asta ai incurcat tabara...vorbeste cu Inter si cu Ady....:D

Speedy pescari, nepescari sunt ai nostrii si ii luam asa cum sunt.....