PDA

View Full Version : Etapa 22: DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA



Pages : [1] 2

Vadim
15th April 2004, 01:06
Etapa 22: DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

nsd
15th April 2004, 01:08
Craiova vad ca e intr-o pasa buna acum. Ar fi bine pentru Steaua sa invinga, dar nu stiu. Ma astept la un egal.

Mariusmadmax
15th April 2004, 04:02
Mircea va va face ...
E mult mai inteligent decit Andone , si are si un lot superior lui Dinamo .
Dinamo 1-2 U Craiova

mariusc
15th April 2004, 04:13
Toata lumea e cu ochii pe Craiova acum, sunt curios si eu daca confirma.

Dinamo parca e fantoma la echipa din tur, parca nu se regasesc. Sa vedem daca si ei confirma (ca au probleme).

Am votat 2. :D
______________
Fair-Play, Please!

calu
15th April 2004, 06:00
daca oltenii au un lot superior noua inseamna ca voi aveti un lot de 2 lei daca pina si noi v-am batut,nene Marius...ce ti-e si cu vorbele astea! isi fac curaj oamenii nu gluma!

FatFrumos
15th April 2004, 06:05
eu as zice 1x2 :D ....dar pina la urma un x e mai spre realitate.

JUSTICIER
15th April 2004, 07:18
Vadim ,cine smneaza"OPINIE: Demisia unui antrenor care a stat in tribune!"? Vad ca toti neavenitii isi dau cu parerea pe siteul asta.Petrescu este unul din lunga lista de fotbalisti buni (ai generatiei de aur) care nu a demonstrat ca e si un mare antrenor si nici macar un om de caracter.aintrat in jocul mafiei fotbalistice din rom si sa complacut in momentul in care Rednic a fost mazilit iar faptul ca a stat in tribune reflecta comportamentul sau de pe banca ,a fost o decizie justa care nu treb.sa tina cont de numele antrenorului ci de comportamentul sau .Ca tot am inceput sa vorbesc de lista aceea ,ea se imparte in patru :1)-fotbalisti mari si incapabili ca antrenori (pina acum)-Hagi,Lupescu,Lacatus,Petrecu. 2)-fotbalisti nu foarte buni dar care au confirmat cit de cit-Cirtu,Andone. 3)-fotbalisti slabi si care nu au confirmat ca antrenori-Panduru,Lucescu(junior). 4)-fotbalisti mari si care au confirmat suficient ca antrenori-Rednic,Balaci.O categorie speciala am lasat pt.-Piturca-fotbalist slab dar antrenor bun.Toate cele 5 categori mai pot fi completate dar nu am alte nume acum in memorie.In concluzie ,cine poate spune ca Petrescu nu a fost lasat sa-si faca treaba si ca este un mare antrenor.Cind a venit la Rapid a schimbat tot si a avut ce a vrut plus ca a pregatit echipa din iarna.Greseala lui Copos nu a fost cind l-a somat pe Dan sa plece, ci atunci cind l-a adus in locul lui Rednic si a facut jocul lui Becali care a vindut ce a fost bun la Rapid si a adus jucatori de divizia B pe gratis.Prostia sau nestiinta (sa-i spunem asa )se plateste.Petrescu nu a fost decit un antrenor de paie din marea majoritate a antrenorilor din divizia A umflati peste noapte.Eu tin cu Craiova dar treb sa fim realisti si sa nu ne umflam si noi acum in pene,am luat 9 puncte in trei meciuri dar nu uitati ca am si pierdut vreo 7 la inceput.Nu uitati ca am jucat cu aceeasi jucatori,doar ambitia mai mare si aportul lui Rednic au modificat situatia.La momentul actual nu ex o echipa constanta in divizia A,cind sunt pe val cind coboara ,toate trec prin acest ciclu.Se pare ca acum suntem in urcare si Dinamo in coborire,fapt ce ne da sperante pt. meciul viitor, dar nu exagerati sa spuneti ca avem lot peste Dinamo.La meciul cu Dinamo vor conta alti factori(ambitie,moral,inspiratia antrenorului,forma de moment a unor jucatori,etc)dar in nici un caz ca avem un lot mai superior,sa fim realisti.Acum doua saptamini era un lot de nimic ,chiar uni dintre voi spuneati asta ,sa nu spuneti ca peste noapte au devenit jucatori de valoare.
In concluzie totul e posibil.Pronostic 1 x 2.As dori 2.

DD-Viola
15th April 2004, 07:29
Pronostic X , 2 . Haide Stiinta !

bob
15th April 2004, 08:47
interesant e ca Stiinta a inceput sa aiba suflu doar de cind a venit Rednic. Daca o echipa sta intr-un antrenor atunci e jale! In afara de alergat n-am vazut nimic la olteni, problema e daca va reusi Dinamo sa puna mingea jos si sa angajeze atacantii, ca nu prea s-au vazut in ultimele meciuri.

inter
15th April 2004, 09:22
un mesaj pt. "falcosu" :I'm coming!

asta a declarat Rednic ieri la conferinta de presa de dupa meci :drak:

asa ca , cateilor pregatiti-va , in "groapa" soseste "nasul" falcosului :drak:

ieppy, ti-am ridicat mingea la fileu :D :D :D , astept!

Dansan
15th April 2004, 09:23
Meci de X2...
Felicitari lui Mircea Rednic pentru partida de ieri...Succes Craiovei in continuare!

gicu
15th April 2004, 10:11
Justicier, ai pus punctul pe "i". /hello

Este un meci de 1x2 dar eu sper sa invinga Dinamo :yeah:

EDMOND_
15th April 2004, 10:32
bob , nu ai vazut tu bine...Stiinta a avut suflu si pe vremea lui Badea...Rednic abia a readus-o pe locul unde a lasat-o Badea la sfarsitul turului!

Utilizator
15th April 2004, 12:40
Pt “U” Craiova: Trist Paste ai petrecut daca mielul tau scheuna inainte de taiere :). Ar trebui sa sesizezi protectia consumatorului.
Cand am luat ceva din echipa Craiovei (pe multi probabil atunci ii injurai, desi acum ii treci la pierderi) nu prea ne-am bucurat pentru ca n-am avut de ce la vremea respectiva. Mi-aduc aminte ca bucuria era in acele timpuri prin partile tale.
Despre plans deocamdata ati plans voi cand v-am batut acasa si sunt sanse mari sa curga din aceiasi ochi.
Dupa ce mor “javrele” mai urmeaza cineva sau te relaxezi? Aveti noroc ca n-au murit pana acum, Rednic a fost o buna bucata de vreme una dintre ele.

Dei
15th April 2004, 12:54
Craiova e pe val, dar la cum merg lucrurile in banie, intrebarea e pana cand?

ieppy
15th April 2004, 13:10
Pazea Andone, Rednic is comiiiiiiiing!

Intere hop si eu la joaca ca imi place tenisul. sa vedem daca resesc un un smash necrutator. As vrea eu.

In momentul de fata situatia nu arata prea bine. Craiova e pe val iar Dinamo pe avalansa(al dracu Everest). Singurul lucru care ma consoleaza este ca Dinamo nu are ce sa demonstreze in acest meci. Eu unul nu vreau sa castige campionatul pentru ca in momentul de fata nu il meritam. Jocul din tur a trecut si a ramas acest joc, asa zis joc, pe care il practicam acum. Daca mai pui ca nu joaca nici Alexa, e groasa. Pe cealata parte oltenii au ceva de demonstrat. Ei vor sa ingenuncheze pe Dinamo si nu cred ca este vreo situatie mai prielnica pentru acest lucru decat acum. Sansa noastra este sa puna prea multa presiune asupra lor si sa clacheze, un lucru care este destul de improbabil din moment ce Rednic e acolo si stie sa tina jucatorii in frau. Asa ca meciul e totusi de 1 2, X nu exista in meciurile dintre Dinamo si Craiova pentru ca ambele echipe vor in fond sa bata. asa ca cel mai bun sa castige.

EDMOND_
15th April 2004, 14:51
Meciul se va juca in primul rand intre oltenii din cele doua formatii... intre cei care au jucat la Craiova si cei care joaca acum... nu stiu daca va fi un meci spectaculos , dar cu siguranta va fi un meci tensionat si poate chiar dramatic! Cartonase galbene cat pentru trei meciuri si , in mod sigur unul , doua cartonase rosii! E vreo casa de pariuri care accepta un pariu pe cartonase rosii ?

frentzolteanu
15th April 2004, 14:54
Pazea cainilor, Rednic a dat drumul leilor! Craiova oricum are ceva de demonstrat si sigura v-a pleca cu minim 1 punct din capitala. Voua nu va convine ca, acasa fiind cele 2-3 puncte pierdute va scot practic din cursa pentru titlu in fatza "FIZOLOFULUI" (intentzionat am scris gresit acest cuvant :D ) FORTZA STIINTZA!

ieppy
15th April 2004, 14:56
Edmond, cred ca e una la Viena. Vii aici sa vedem meciul impreuna?

ady_azzuro
15th April 2004, 15:04
dinamo - CRAIVOA 1-3! /hello
Njock 2 goluri, Borbely unu! ;)

CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah:

bob
15th April 2004, 15:20
cum a spus si ieppy, doamne fereste sa joace Burca, baiatul asta ar trebui internat. in rest nu avem emotii. "oltenii" sunt in al 9-lea cer, dar degeaba e Rednic meserias, ca din gloabe nu ai cum sa faci armasari!

alx_ro
15th April 2004, 15:30
Meciul o sa fie unul aprig. Nu stiu daca in asa fel incat sa fie recolta de cartonase galbene si cu tenta rosie pe ici pe colo, dar o sa iasa scantei. "Craiova este pe val, Dinamo pe avalansa", cum bine a spus ieppy. Dar in meciurile cu incarcatura emotionala de o asa intensitate ca la meciul asta nu mai conteaza lucrul asta. Fiecare vrea sa confirme ceva, fiecare vrea sa se razbune pe cineva... Sper sa fie un joc frumos, desi nu cred. Iar in privinta rezultatului... am pus x doar ca sa pun ceva. Este "curat" 1x2. Orice se poate intampla...

cry_v
15th April 2004, 16:48
hai fratilor cå suntem deasupra lor....o sa-i umilim pe dinamovisti
jumatate din echipa lor au fost crescuti la noi dar au uitat asta si pt noi e un avantaj....e mare lucru sa fi jucator bun de fotbal dar este de-a dreptul extrordinar sa fi jucatorul Craiovei,,,asta am vrut sa spun
pt dinamovisti un sigur lucru am sa va arat : :jerk:

gicu
15th April 2004, 17:53
hai fratilor cå suntem deasupra lor....o sa-i umilim pe dinamovisti
jumatate din echipa lor au fost crescuti la noi dar au uitat asta si pt noi e un avantaj....e mare lucru sa fi jucator bun de fotbal dar este de-a dreptul extrordinar sa fi jucatorul Craiovei,,,asta am vrut sa spun
pt dinamovisti un sigur lucru am sa va arat : :jerk:

si ne-ai aratat cat de "teligent" esti matale... :D

alx_ro
15th April 2004, 18:24
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=10607
Cred ca va fi un meci mai mult decat greu pentru dinamovisti...

bob
15th April 2004, 19:00
cum face o echipa un meci bunicel, hopa imediat trage la cupe, cum joaca slab, nu-si propune decit sa-si faca echipa la anul. adevarul e, campionatul se niveleaza in jos. Dinamo si steaua nu au cum sa se impiedice de niste formatii care trag, in corpore, la retrogradare!
cit despre parerea lui cry_v, referitor la cresterea de catre craiova a jucatorilor, se stie ca la ei toti jucatorii se plafoneaza daca ramin mai mult de 2-3 ani. La olteni creste doar prazul si iluzia!

apparte
15th April 2004, 19:09
Ady,daca da gol Csaba ma imbat sambata seara! :p In alta ordine de idei fundasi centrali la Dinamo vor fi Burca si Iordache!Tinand cont ca nu joaca nici Alexa....cainilor,ati cam pus-o! :ok: /hello

inter
15th April 2004, 19:14
oricum Njock tre sa marce si astept cu interes evolutia lui macca , care nu inscrie decat impotriva cainilor :D
daca da si "ceapa" unul, apparte nu vei fi singurul care .......... :D

ieppy
15th April 2004, 19:18
intere, ai prins glas?

Nu ai vrea sa dea si Guso unul? Mama si ce ii injurati acum 3 etape si pe Macca si pe N'Jock si pe ala mai breaz dintre ei Ceapa. Ce repede se schimba suporterul oltean. Very ciudat. Parerea mea.

inter
15th April 2004, 19:20
parca erai "indispus" :D:D:D, cum sa te las eu pe tine sa te zbengui pe forum .... tre sa-ti pun "botnita" :D

ieppy
15th April 2004, 19:21
Eu te-am astepta. Dai cu botnita dar fii atent ca vin cu biciul si scaunul si nu te vad bine.

inter
15th April 2004, 19:22
?????? chiar ca nu ma prind :D

ieppy
15th April 2004, 19:24
daca te uiti in filme cand sunt lei la circ aia care ii dreseaza au totdeauna un bici intr-o mana si un scaun in cealalta. Get it?

inter
15th April 2004, 19:28
vad ca le aveti cu circu .... e aproape de stadionul vostru .... cumva in pretul biletului intra si un spectacol de circ pt. suporterii alb-rosii (ce combinatie urata !)

ieppy
15th April 2004, 19:31
Hehe, va trimitem pe voi la circ dupa meci ca sa va inveseliti un pic. Plus ca pentru unii din galerie e o buna ocazie sa se mai culturalizeze si ei. Nu de alta dar daca tot au venit in Capitala sa nu spuna ca au plecat cu mana goala.

Pustoai-k
15th April 2004, 21:00
Cu Rednic pe banca eu cred ca,Craiova o sa faca ceva frumos mult timp de acum incolo......cred ca anul viitor se va bate si ea pt titlu` ...chiar ash vrea sa castige campionatul o echipa din provincie!Dinamo cred ca nu prea are sanse in fatza Craiovei...in fatza lui Mircea Rednic...sper sa faca ceva frumos oltenii si sa-i bata pe caini si de altfel sunt sigura de asta....Craiova o sa bata 100%!Bafta Craiovei!

marcel
15th April 2004, 21:02
:D :D :D venim peste voi :D :D :D vom fi mai buni si mai multi /hello /hello /hello

inter
15th April 2004, 21:03
minune.......... pustoai-k nu ai mai inceput cu "sper" :D:D:D
am o rugaminte, ca sa-l linistesti pe iulian :p, la ultimul rand editaza-ti "sper" si pune "cred, daca..." ce vrei tu :D:D:D, pt. ca de cate ori ai "sperat" s-a intamplat invers !

alx_ro
15th April 2004, 21:09
inter, dar nu ai citit? "sper sa faca ceva frumos oltenii..." Asa ca ai grija ce iti doresti... :)

Pustoai-k
15th April 2004, 21:10
minune.......... pustoai-k nu ai mai inceput cu "sper" :D:D:D
am o rugaminte, ca sa-l linistesti pe iulian :p, la ultimul rand editaza-ti "sper" si pune "cred, daca..." ce vrei tu :D:D:D, pt. ca de cate ori ai "sperat" s-a intamplat invers !

/hello h3h3h3 pai eu sper...ce pot sa fac altceva?????Sperantza moare ultima /hello

gugu513
15th April 2004, 22:45
Etapa 22: DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
Dinamo se va chinui,dar nu cred ca va castiga...Pronostic X.

gugu513
15th April 2004, 22:51
[B][I][U]
Dinamo - Universitatea

1 2

Tames Bundea,Papura gugu513

iulian
15th April 2004, 23:05
gugu mane hotarastete...ai scris 3 posturi ca o sa fie x si dupa 3 minute ca 2 deci...care ramine ?

Utilizator
15th April 2004, 23:24
.....jumatate din echipa lor au fost crescuti la noi dar au uitat asta si pt noi e un avantaj....

Se tot bate apa-n piua cu "formatii" la U. Craiova care sunt jumatate din lotul lui Dinamo.
Iata echipa:
Portari: Stefan Gabriel Preda, Vladimir Gaev, Cristian Marian Munteanu
Fundaşi: Alexandru Ionut Dragomir, Adrian Scarlatache, George Adrian Iordache, Dorin Constantin Semeghin, Szabolcs Mihaly Perenyi, Radu Stefan, Ovidiu Nicusor Burca, Angelo Dumitru Alistar, Cosmin Barcauan
Mijlocaşi: Ionut Badea, Leonard Toni Naidin, Cristian Ciubotariu, Dan Alexa, Florentin Petre, Stefan Costel Grigorie, Vlad Munteanu, Iulian Tames
Atacanţi: Claudiu Iulian Niculescu, Cristian Lucian Cigan, Claudiu Dragan, Ionel Daniel Danciulescu


….in afara de Grigorie, Burca (de la scoala Gica Popescu, Doamne ajuta sa scapam de el) si Niculescu cine ar mai fi "format" pe la voi?

Imi pare rau de cele 5 accidentari de la noi care echilibreaza jocul si va ofera sansa sa scoatetzi puncte. Cred totusi ca nu va vom oferi aceasta satisfactzie nici macar in aceste conditii grele.

inter
15th April 2004, 23:26
vorbim sambata seara , daca vii la meci :D:D

dar remarc ca esti realist cand spui ca o sa scoatem puncte ( adica 3 :D )

Utilizator
15th April 2004, 23:39
vorbim sambata seara , daca vii la meci :D:D

Maine seara nu vii la Forum meeting? Putem incepe mai devreme "vorba" :), la meci nu cred ca vom putea sta alaturi :)
Eu sunt realist intotdeauna prietene, cu 6 absentzi dintre titulari e destul de greu. Dar sunt totodata si optimist si ma voi bucura mult mai mult daca va batem cu juniorii. :)

inter
15th April 2004, 23:43
vedem ... , n-ai vrea sa vezi meciul din mijlocul galeriei Craiovei?
oricum o sa dominam sonor stadionul :D:D:D

Utilizator
15th April 2004, 23:52
vedem ... , n-ai vrea sa vezi meciul din mijlocul galeriei Craiovei?
oricum o sa dominam sonor stadionul :D:D:D

Problema este ca galeria Craiovei va vedea meciul din mijlocul galeriei lui Dinamo. :)

S-ar putea sa dominati sonor, la vorbe stati foarte bine si pe timpul pauzei noi mai bem ceva, mai cu o tzigara, vom domina in schimb meciul si vom invinge. :) La final sigur ne veti domina sonor, jalea voastra nu va putea fi acoperita de nimic :)

inter
15th April 2004, 23:53
:D:D vorbim .......

Utilizator
15th April 2004, 23:54
:ok: , see you :)

ady_azzuro
16th April 2004, 00:46
utilizator, se pare ca opinia ta este minoritara pe acest forum, majoritatea forumistilor pronsoticara o victorie a Stiintei! :ok:

calu
16th April 2004, 01:25
pronosticara ce pronosticara!..misto!

Ravelly
16th April 2004, 02:37
Ma bucura aceasta temere a dinamovistilor in ceea ce priveste victoria lor...si sper sa nu ii dezamagim si sa plecam cu puncte din groapa

EDMOND_
16th April 2004, 04:17
Nu cred ca din echipa lui Dinamo vor lipsi sase titulari... Preda , Alexa si Barcauan...acestia sunt titularii care practic au jucat meci de meci.... si Craiova vine fara doi titulari certi si amandoi din zona apararii ... Iordache si Moti... in ceea ce priveste galeria cred ca vom fi peste 2000 ...poate chiar substantial peste....

Jhan
16th April 2004, 04:32
Inaintea meciului din tur am deschis un topic in care am spus ca Dinamo se va impune la Craiova...si am avut dreptate.Pai daca la Craiova v-am batut de ce n-am face-o in groapa?Eu zic ca Dinamo se va impune usor in fata Craiovei pt ca aceasta echipa care are un lot subtire,va incerca sa joace de la egal la egal(asa cum a facut Bacaul in tur la 7-3),si si-o va fura urat.URAT!Mie sincer mi-e frica de echipe de alea care se baga cu fundu' in poarta gen Fc Arges sau Otelul.Probabil ca Rednic se va crede tot la Rapid si va adopta aceeasi tactica,dar el nu mai are in teren pe Iencsi,Soava,Bratu,Niculae,Maftei si ceilalti.
Iar pentru Inter un calduros :ALLEZ L'OM!(sunt preferatii mei)Pacat ca a lipsit Didier Drogba ca va dadeau mai multe boabe :D

Jhan
16th April 2004, 04:34
Pronostic 3-0.

fia
16th April 2004, 07:52
Uite cum o echipa total antipatica (Craiova) incepe sa-mi fie simpatica. A contribuit la asta venirea lui Rednic, care mie imi place foarte mult. Chiar as vrea sa castige Craiova... Pronostichez un 1-2

Utilizator
16th April 2004, 08:23
utilizator, se pare ca opinia ta este minoritara pe acest forum, majoritatea forumistilor pronsoticara o victorie a Stiintei! :ok:


Poate ca pe acest forum am o parere minoritara, dar asta nu inseamna ca nu pot avea dreptate sau ca nu poate fi o parere majoritara pe un esantion reprezentativ. Si partidul comunist era unic si majoritar dar a cam disparut. :)

bob
16th April 2004, 08:34
"prazistilor", va batem si cu rezervele!

JJ
16th April 2004, 08:53
N-a castigat Craiova de foarte mult timp in Groapa, dar Rednic o sa va taxeze din nou.

Falcosule, I'm coming!

bob
16th April 2004, 08:55
nu inteleg de ce se cearta "oltenii" si "giulestenii" ca sunt cei mai numerosi, cind e evident ca ei reprezinta doar o regiune sugerata chiar de nume. cei mai multi sunt stelistii si dinamovistii. la meciurile in deplasare ale echipelor mari, oltenii au cite o mica galerie "batuta si evacuata", iar rapidistii isi aduc "minoritarii care au speriat Europa".

JJ
16th April 2004, 09:10
bobule, cei mai multi ce? Steaua mai are cat de cat galerie, dar voi cu o medie de 4000 de oameni la meciurile de acasa, nu puteti spune nimic.Si cea mai frumoasa galerie o are in momentul de fata Poli.

PS. Iar oltenii s-au "infiltrat" in toata tara, unii din ei au cucerit si Orientul Mijlociu. :D

Ferko
16th April 2004, 09:25
E adevarat ca Dinamo a jucat destul de slab in retur, dar sper sa-si revina chiar in meciul cu Craiova.

bic
16th April 2004, 09:40
Njock vo da in cioc!!!!!!!!!!!!!!

:)

bob
16th April 2004, 09:42
JJ, nu vorbeam de bucuresti, ci de toata tara. cit priveste suporterii oltenilor din tara, cred ca nu ai simtul realitatii, mai sunt citiva, care au prins echipa anilor 81-83. atit.
cit priveste jocul lui Dinamo, asa ceva se vede mai rar. intr-un meci matura pe jos cu adversarul, in altul nu sunt in stare sa scoata mingea din careu(meciurile cu bacau, de ex.). o lipsa de constanta cum nu am mai vazut!

gicu
16th April 2004, 09:49
Eu zic ca Dinamo se va impune usor in fata Craiovei pt ca aceasta echipa care are un lot subtire,va incerca sa joace de la egal la egal(asa cum a facut Bacaul in tur la 7-3),si si-o va fura urat.URAT!Mie sincer mi-e frica de echipe de alea care se baga cu fundu' in poarta gen Fc Arges sau Otelul.Probabil ca Rednic se va crede tot la Rapid si va adopta aceeasi tactica,dar el nu mai are in teren pe Iencsi,Soava,Bratu,Niculae,Maftei si ceilalti.

Uite o parere interesanta. :) Sa speram ca ai dreptate Jhane :yeah:

bob
16th April 2004, 09:54
anul trecut, cind eram in criza, toata lumea isi facea planuri sa ne bata, si tot am ajuns in cupele europene. "prazarilor", asta inseamna spirit de invingator, nu cum va ambalati voi sa prindeti locul 3, ca deja faceti calcule: sa ia steaua campionatu' iar Dinamo cupa. ca sa ce? faceti poze cu clasamentul, ca ajungeti iar la retrogradare!
DINAMO RULES!

ieppy
16th April 2004, 11:14
intere vad ca in lipsa mea te-ai jucat cu Utilizator, m-ai parasit. “Lasa ca ne apucam imediat de treaba.


P.S: ady te-am avertizat aici acum te-am avertizat unde trebuie.

iulian
16th April 2004, 11:17
E adevarat ca Dinamo a jucat destul de slab in retur, dar sper sa-si revina chiar in meciul cu Craiova.
Si pustoai-k spera intruna sa bata Rapid...si ai vazut ce a iesit .... n&d e papa cu tutuu

inter
16th April 2004, 11:21
bobule esti pre "marunt" pt. astfel de discutii , sunt altii cu mult mai buni decat tine, invata de la ei ca ai de unde (utilizator, ieppy, gicu, calu) ...... asa ca nu te baga !

bob
16th April 2004, 11:39
bobule esti pre "marunt" pt. astfel de discutii , sunt altii cu mult mai buni decat tine, invata de la ei ca ai de unde (utilizator, ieppy, gicu, calu) ...... asa ca nu te baga !

hahaha! ce inseamna "bun" la tine? ce, vrei sa ma interzici? ce e cu aroganta asta? vrei sa-ti pun citeva intrebari despre fotbal, sa te calmez?

ady_azzuro
16th April 2004, 11:42
bobitza, ti-ai cam luat avans, nu-i nimic, dupa umilirea catzeilor din meciul din groapa tupeul asta iti va disparea! :rosu:

ieppy
16th April 2004, 12:08
bob, lasa-l tu pe inter ca e veteran si stie multe. Incepe si tu de jos si ce exemplu mai bun sa iti dau decat fratele azzuriu. Baga material la el si vezi ce se intampla.

nr.zece
16th April 2004, 12:15
ieppy, cea mai mare placere a noastra este sa pierdeti titlul din cauza noastra destul ati trait pe carca noastra

:headbang:

ieppy
16th April 2004, 12:23
O fi draga, si sa fii convins ca cea mai mare bucurie a noastra ar fi sa va facem si pe voi odata fericiti ca parca prea multe batai v-am dat in ultimul timp.

ady_azzuro
16th April 2004, 12:28
jeppy, fa pasii ca te asteapta umilinta sambata ;)
Vad ca iti face placere sa provoci alte persoane sa se ia de mine, se vede ca esti caine...tine-o tot asa! :cool:

ieppy
16th April 2004, 12:30
ady, stai pe faza(alege tu lunga sau scurta). Eu nu provoc, eu sfatuiesc. Imi place ca ai invatat sa te abtii in momentele tale mai grele. Asta e bine. Tine-o tot asa!

ady_azzuro
16th April 2004, 12:35
:lol: :lol: :lol:
Ce ma copiaza cainele, altceva decat "Tine-o tot asa" mai stii? :D

ieppy
16th April 2004, 12:39
Ady, mai stiu eu cateva insa nu le spun ca nu e frumos. Asa ca tine-o tot asa ca esti pe drumul de a devenii ce ai fost odata.

DJ Klaus
16th April 2004, 12:42
parca vad un Dinamo - U Craiova ; 1-8 :yeah:

ady_azzuro
16th April 2004, 12:43
Asa sa fie Klaus! :cool:

ieppy
16th April 2004, 12:44
ce sa spui si tu, cel mai mare dintre olteni. Macar stii cati jucatori sunt pe tern in timpul uni meci. Iti dau un ajutor sunt mai multi ca la tenis.

bob
16th April 2004, 12:45
azzuro, ce sistem joaca craiova? nici tu nu stii! sunteti varza!
cit despre faptul ca am trait pe spatele vostru, citi jucatori proveniti de la juniorii craiovei are Dinamo? cum i-ati luat, asa i-ati dat! poate ar trebui sa-l intrebati si pe stelistul paunescu!

iulian
16th April 2004, 12:45
O fi draga, si sa fii convins ca cea mai mare bucurie a noastra ar fi sa va facem si pe voi odata fericiti ca parca prea multe batai v-am dat in ultimul timp.
Presimti ceva,cumva pentru meciul asta ieppy de pregatesti terenul ?
Daca mincati bataie o sa zici ca deliberat ati pierdut ca sa ii faceti fericiti pe olteni :evil:

ieppy
16th April 2004, 12:49
Iete iuliane, bagi strambe? Nu draga, daca pierdem pentru ca avem o multime de accidentati si pentru ca jucam prost. Insa nu m-ar deranja asa de mult pentru ca nu mi-ar placea sa vin dupa meci pe forum si sa vad oltenii plangand cum fac ei de obicei dupa un meci cu Dinamo sau ca in tur. Poate le facem si lor un bine ca ei de vreo 5 ani numai bine ne fac.

ady_azzuro
16th April 2004, 12:51
Iuliane, oricum ar zice, tot o sa fie batuti de noi, nu ai nici o sansa catzeii, vom face dresaj in aer liber cu ei! :yeah:
Steaua o sa fie deja campioana inainte de penultima etapa, asa ca nu o sa mai depinda de meciul din Banie... ;)

bob
16th April 2004, 12:52
iulian, faptul ca nu v-au eliminat 2 jucatori in ultimele 2 etape te face atit de optimist?

Jhan
16th April 2004, 12:54
parca vad un Dinamo - U Craiova ; 1-8 :yeah:
Daaaaaaaa,clar lucru! La ce valoare are Craiova cam de la 8-1 in sus,pai daca Real Madrid le-a dat 5-2, ce ,Craiova se compara cu amarati aia? :happy :happy

iulian
16th April 2004, 12:56
iulian, faptul ca nu v-au eliminat 2 jucatori in ultimele 2 etape te face atit de optimist?
Jocul echipei ma face optimist ...

DJ Klaus
16th April 2004, 12:57
ce sa spui si tu, cel mai mare dintre olteni. Macar stii cati jucatori sunt pe tern in timpul uni meci. Iti dau un ajutor sunt mai multi ca la tenis.
Draga mea Lebada... stiu doar atat! O SA FITI MANCATI !!! :ciocan:

bob
16th April 2004, 12:58
azzuro, si cu burca al treilea atacant, nu o sa fiti in stare sa dati gol!

frentzolteanu
16th April 2004, 12:59
Bah Ieppy shi nea Bob, nu stiu care e mai "varza" dintre voi doi. Cand o sa fitzi la inaltzimea lui AZZURO, sa imi datzi de veste sa va dau un test! Pana atunci sa fitzi impacatzi cu gandul ca echipa lui Rednic va v-a face varza de tot. Oricum campionatul l-ati pierdut.

DJ Klaus
16th April 2004, 12:59
Mai buburuza ! Faci pariu ca pierde Dinamo ?

bob
16th April 2004, 13:01
klaus(german=varzar),varzaria e in alta parte!

ieppy
16th April 2004, 13:03
Mama, ce distractie e aici, olteni peste tot, nici nu stiu cu care sa incep. Klaus, nu fa pariu ca nu ai ce da, oricum iar ai inceput sa manaci cu gura deschisa.

bob
16th April 2004, 13:07
Bah Ieppy shi nea Bob, nu stiu care e mai "varza" dintre voi doi. Cand o sa fitzi la inaltzimea lui AZZURO, sa imi datzi de veste sa va dau un test! Pana atunci sa fitzi impacatzi cu gandul ca echipa lui Rednic va v-a face varza de tot. Oricum campionatul l-ati pierdut.

lasa varza. prazul si pozele craiovei maxima, atit a mai ramas din voi!
cum sa face ca un fost "catzel" va invata fotbal? rusine "ambitiosilor"!

frentzolteanu
16th April 2004, 13:14
Cat despre tine Nea BOB, nu uita ca nu atzi produs niciodata jucatori, i-ati furat (in frunte cu celelalt nene ClovN(etoiu), si i-ati luat cu japca. Asa ca nu stiu cine pe cine invatza fotbal. Fotbal invatzatzi voi de la fotbalishtii nostrii.

DJ Klaus
16th April 2004, 13:15
Mama, ce distractie e aici, olteni peste tot, nici nu stiu cu care sa incep. Klaus, nu fa pariu ca nu ai ce da, oricum iar ai inceput sa manaci cu gura deschisa.

Ieppy nu stiu la ce te referi ... aici se vorbeste despre fotbal !


klaus(german=varzar),varzaria e in alta parte!

Mai Bombonel... mai bine varza decat muratura de caine !

ladima
16th April 2004, 13:15
Poate ar fi timpul sa castige si Craiova! Vad ca sunt multi olteni pe aici, ia sa vedem care stie: cat timp a trecut de la ultima voastra victorie cu Dinamo, exceptand meciul de acum un sezon sau doua, in banie, in ultima etapa la care Dinamo s-a prezentat cu echipa a 2-a. (nici macar cu rezervele de baza)?
Nu va intreb cand ati batut ultima oara in groapa ca va incurc.
Acum aveti o sansa buna, cu o echipa decimata de accidentari, suspendari si :mad: transferari. Sa vedem daca sunteti in stare sa profitati. Daca o sa castige Dinamo, inseamna ca ati ramas in continuare varza, iar ultimele 2 rezultate nu au fost decat un foc de paie.

ieppy
16th April 2004, 13:17
bah frentzoltene(ce limbaj de domnisoara ai) putin ma pasioneaza de unde esti de loc si ce stii sa faci. Daca nu stii de gluma lasa-te de forumuri. Cat despre a doua propozitie iti recomand, pardon, de fapt iti spun sa nu mai dea dracu sa faci vreo referire(directa sau indirecta) la mama mea ca de altfel... Asta asa ca sa fie clar. De restul ce sa spun sunt mai obisnuit cu olteni decat crezi. Imi place insa ca sunteti asa de usor de iritat. atata tot.

ieppy
16th April 2004, 13:21
Ieppy nu stiu la ce te referi ... aici se vorbeste despre fotbal !




Si tu ce cauti aici atunci?

bob
16th April 2004, 13:24
olteanule, am intrebat citi jucatori, care au facut junioratul la craiova, v-a luat netoiu?
de ce vorbesti fara sa stii?

frentzolteanu
16th April 2004, 13:25
Pai iritat nu sunt, de vreme ce sunt Oltean, iar de gluma atzi invatzat shi voi de pe discurile lui Nea Marin. Oricum si eu vreau aici sa discutam despre fotbal nu despre iritari, pt. ca voi uitatzi acest lucru: ACEST FORUM ESTE PENTRU FOTBAL, nu pentru VARZARII.

ieppy
16th April 2004, 13:27
Si atunci te intreb cine a scris asta:
"Bah Ieppy shi nea Bob, nu stiu care e mai "varza" dintre voi doi. Cand o sa fitzi la inaltzimea lui AZZURO, sa imi datzi de veste sa va dau un test!"

Asa ca tu o dai in balarii dupa care ceri sa nu se mai dea ca nu poti tine pasul. Vrei fotbal raspunde la intrebarea lui ladima sau Bob.

Utilizator
16th April 2004, 13:29
Cat despre tine Nea BOB, nu uita ca nu atzi produs niciodata jucatori, i-ati furat (in frunte cu celelalt nene ClovN(etoiu), si i-ati luat cu japca. Asa ca nu stiu cine pe cine invatza fotbal. Fotbal invatzatzi voi de la fotbalishtii nostrii.

Mai gandeste-te la chestia cu produsul de jucatori…Prunea, Tene, Stelea, Lupescu, Raducioiu, Marica, Niculae ca sa-i spun doar pe cei care-mi vin rapid in minte… Oricum ce-am primit de la voi (ma refer strict la U Craiova nu la toata Oltenia ca daca ma extind si eu la jucatori din zona Bucurestiului lista mea va creste simtitor) era mai mult din alte parti decat din recolta locala.

frentzolteanu
16th April 2004, 13:32
Ce conteaza cati jucatori au crescut la Craiova de i-a luat netzoiu, cat timp foarte putzini jucatori au plecat peste hotare si/sau la Natzionala direct de la Craiova desi au crescut la Craiova. Voi de fapt nu stitzi fotbal suntetzi targovetzi, iar fotbalul prestat e reclama. Cumparatzi ieftin shi vindetzi scump. Asa mai sunt prin romania reala catziva cu sacoshele de marfuri la spinare.

DJ Klaus
16th April 2004, 13:33
Si tu ce cauti aici atunci?
Doar iti atrageam atentia ca erai off-topic de prost gust ! sau iti permiti ca esti moderator pe forumul asta ?

frentzolteanu
16th April 2004, 13:36
Shi ca sa nu o mai lungesc cu voi, cei care intretzin iritatziile, adevar graiesc atunci cand spun ca Dinamo v-a pierde cel putzin 2 puncte acasa. Mai vorbim dupa meci pe tema asta.

ieppy
16th April 2004, 13:38
Klaus, draga parca tu ai scos lebada primul pe gura, nu? Asa ca nu mai face pe asupritul si stai flexat.

ieppy
16th April 2004, 13:39
oltene, asta e alta mancare de peste. Poate chiar reusiti un rezultat bun, cine stie, istoria insa nu e cu voi.

frentzolteanu
16th April 2004, 13:43
Utilizatorule, pai eu am de ce sa ma intind in Oltenia, de vreme ce toata suflarea olteneasca e cu Stiintza, da nu ma intind shi tot te depashesc. Tu nu ai de ce de vreme ce dupa blocurile gri traiesc mai multe suflete decat in TOATA Oltenia. Da vorba aia cu multzi shi ... . Cel mai bun exemplu sunt China si India (foarte multzi) care la fotbal sunt ca voi, adica VARZA.

bob
16th April 2004, 13:46
olteanul a schimbat tonul. atunci de ce ai acuzat ca v-a luat dinamo jucatorii? voi cum i-ati primit? pe de- a moaca! n-aveti argumente, dar va apucati sa acuzati! ar trebui sa va ginditi ca, la craiova, nu este liniste deci, nici rezultate!

frentzolteanu
16th April 2004, 13:55
Nu acuzam ca Dinamo ne-a luat jucatorii (toti, si numai Dinamo). Dar la ultima mishcare de "stapan" ne-a luat aproape toata echipa, ba mai mult shi dupa aia mai avea pretentzii pe foi cu semnatura in alb (tipic camatarilor si targovetzilor). Concluzia? E fondata sau nu "acuzatzia" mea?

DJ Klaus
16th April 2004, 13:59
la craiova, nu este liniste deci, nici rezultate!
Voi vorbiti de rezulate ...??? :o: Nu stii cumva cine are rezultate in ultima vreme ...?

ladima
16th April 2004, 14:04
Am lansat o provocare pentru fanii Stiintei: cand ati batut ultima oara Dinamo? (cu exceptia meciului din ultima etapa cand Dinamo a venit cu echipa a 2-a).

DJ Klaus
16th April 2004, 14:12
Am lansat o provocare pentru fanii Stiintei: cand ati batut ultima oara Dinamo? (cu exceptia meciului din ultima etapa cand Dinamo a venit cu echipa a 2-a).
Mai ai si alte exceptii ? :happy :happy :happy

maryuss_mau
16th April 2004, 14:23
ce ziceti de un meci egal in groapa???

bob
16th April 2004, 14:27
de ce? sa-i ajungeti pe juveti din urma?

DJ Klaus
16th April 2004, 14:31
Daca bagam juniorii poate o sa facem egal :D

frentzolteanu
16th April 2004, 14:33
Ultima oara? 17 aprilie 2004, asta ca sa fie la urmatoarea confruntare cat mai multe exceptzii, sau sa nu mai fie astfel de "provocari"! :D :ok: :happy

bob
16th April 2004, 14:38
zdrang!!!!!!!! oricum, pe borbely vi-l rezolv eu, ii zic vreo doua pe ungureste, ca noi suntem "prieteni" cu astia pe aici! miclea e tot de aici, asa ca o sa-l puneti pe rednic fundas dreapta.

inter
16th April 2004, 14:43
maruntelule ia stai tu flexat si nu te mai lua de jucatorii Stiintei , si povesteste-ne cum ia tapit nicu galerie pe ilustrii vostrii conducatori :D:D:D

bob
16th April 2004, 14:51
mi te adresezi? ce onoare! de fapt, ce te poate caracteriza mai mult decit fraiereala de la inter, bagi zeci de milioane si faci nimic. asa echipa, asa suporteri. cit despre "irriducibili", nu te mai lauda cu ei, ca nu ai nici o treaba cu fenomenul ultras!
nicu galerie=gabi blondu - prostia intruchipata

ladima
16th April 2004, 15:00
Mai ai si alte exceptii ? :happy :happy :happy

Orice victorie a Craiovei in fata lui Dinamo a fost, este si va ramane o exceptie. :lol: :evil: :evil:

Dar se vede ca v-am pus in incurcatura cu intrebarea mea. Pur si simplu nu va mai amintiti. Cine stie, pote nici nu erati nascuti pe atunci. Dar acum sunt chiar curios cand a castigat, daca a castigat, ultima oara UC in groapa. Pe unde se pot gasi statisticiile astea ? Stie careva ?

DJ Klaus
16th April 2004, 15:03
Orice victorie a Craiovei in fata lui Dinamo a fost, este si va ramane o exceptie. :lol: :evil: :evil:


Cum ziceai ca se vede Everestul? E la fel de departe ca si castigarea cupei sau a campionatului :happy

ieppy
16th April 2004, 15:07
Iar pentru voi e dupa colt. Coltul mesei dar ai grija sa nu dai cu capul de el.

ladima
16th April 2004, 15:08
In Campionat nu stiu sigur daca o sa castiga Stiinta, dar Cupa o ia anul asta sigur. :lol: Toata lumea stie....ce e in Banie. :lol:
Si la anul, ca de obicei, obiectiv: cupa si campionatul. Si de o gramada de ani nu castigati decat turneul de la Norcia. Ramaneti acolo sa ii rupeti pe aia din liga a treia.
Stii cand o sa castige Stiinta urmatorul campionat: cand o sa isi castige Oltenia independenta si neatarnarea fata de Romania si o sa fie un clasament de genul: 1. U Craiova, 2. Electrobere, 3. FC Craiova, 4. FC Scornicesti si 5. FC Olt.

Hai ca fuserati glumeti. :evil: :happy :evil: :drak:

DJ Klaus
16th April 2004, 15:15
Iar pentru voi e dupa colt. Coltul mesei dar ai grija sa nu dai cu capul de el.
ieppy ... ar trebui sa-ti dai singur avertisment ca esti pt a nu stiu cata oara ...OFF-TOPIC (vrei sa-ti traduc?)
LASA-NE LASA-NE
:ciocan:


1. U Craiova, 2. Electrobere, 3. FC Craiova, 4. FC Scornicesti si 5. FC Olt.

Io zic sa bati in lemn ca atunci vor disparea dinamovistii ca specie :ok:

ladima
16th April 2004, 15:24
Ai vrut sa zici ceva inteligent? Nu cred ca ti-a iesit. :yeah:

Vietnam
16th April 2004, 15:24
Va dadui buna ziua, ciinilor! Fiti politicosi, si nu mai dati atita din coada ca faceti curent!
Eu n-am inteles care a fost ala cu Dinamo-Craiova 1-8 ! Esti cam dinamovist baiete ....vad ca ai incredere mare in ei, ii incurajezi haaa? :mda:
Pai cine sa ne dea gol???? Astia??? lui Guso? Haidade, poate asa de incurajare si-o arunca Guso singur in poarta ca altfel scelalaie astia prin zona si nu mai pot sa dorm. :evil:
Hai STIINTA :yeah: :yeah: . O sa umblati zile intregi cu coada intre picioare si cu urechile pleostite. :D
Hau ham ham..mrrrr!

bob
16th April 2004, 15:25
ietete, de ce nu va mai laudati si cu fc olt? nu sunt tot de-ai vostri? ca si "blocnotes" raducanu tot de-al vostru era!

bob
16th April 2004, 15:28
am auzit ca vreti sa invadati stadionul. vedeti sa nu invadati spitalul de linga!

Vietnam
16th April 2004, 15:28
ietete, de ce nu va mai laudati si cu fc olt? nu sunt tot de-ai vostri? ca si "blocnotes" raducanu tot de-al vostru era!

Oltenii sunt intre Olt si Jiu. Fc Olt este dincolo de granita!

DJ Klaus
16th April 2004, 15:32
Ai vrut sa zici ceva inteligent? Nu cred ca ti-a iesit. :yeah:
Daca eram prea subtil... m-as fi repetat de prea multe ori dupa aia... si n-aveam kef de explicatii suplimentare! asa ca sa zici merci daca bagati si voi un gol! :cool:

bebe
16th April 2004, 15:33
sper sa bata dinamo!!!!

bob
16th April 2004, 15:34
Oltenii sunt intre Olt si Jiu. Fc Olt este dincolo de granita!

am trait s-o aud si pe asta!!!!!!! si timisoara e in moldova! dezastru! nu-mi mai fac griji pt. viitorul Romaniei!

ladima
16th April 2004, 15:35
Iti zic de pe acuma: MERCI! Zisai bine?

DJ Klaus
16th April 2004, 15:36
sper sa bata dinamo!!!!
alt visator... :happy fiti realisti fratilor ce naiba

gicu
16th April 2004, 15:36
In Campionat nu stiu sigur daca o sa castiga Stiinta, dar Cupa o ia anul asta sigur. :lol: Toata lumea stie....ce e in Banie. :lol:
Si la anul, ca de obicei, obiectiv: cupa si campionatul. Si de o gramada de ani nu castigati decat turneul de la Norcia. Ramaneti acolo sa ii rupeti pe aia din liga a treia.
Stii cand o sa castige Stiinta urmatorul campionat: cand o sa isi castige Oltenia independenta si neatarnarea fata de Romania si o sa fie un clasament de genul: 1. U Craiova, 2. Electrobere, 3. FC Craiova, 4. FC Scornicesti si 5. FC Olt.

Hai ca fuserati glumeti. :evil: :happy :evil: :drak:

:happy :happy :happy

Azzuro sa-ti printezi mesajul asta...cand te loveste "mancarimea" citeste-l cu voce tare :D

bob
16th April 2004, 15:37
sper sa bata dinamo!!!!

bine bebe! este o certitudine, ca si bancurile cu olteni!

ladima
16th April 2004, 15:53
O intrebare, legat de postul lui Vietnam: pe forumul asta exista moderator?
Inteleg, vorbim ne contrazicem, dam pronosticuri, dar de aici si pana la gunoaiele elucubrate de acest specimen este cale lunga.
Pacat pt. suporterii Stiintei ca mai vine cate unul si isi pune fustele in cap si care tine cu tot dinadinsul sa arate cat este de tigan. :rosu:
Later: Bebe, o asemenea intrebare se putea pune si pe mesaj privat. Nu are legatura cu topicul.

ady_azzuro
16th April 2004, 15:57
Se pare ca numai dinamovisti ***** posteaza pe forumul asta, nu-i nimic, maine dupa meci, vor deveni ******, si nu vor mai posta o saptamana de rusine...
Klaus, vii la meci? :cool:

EDMOND_
16th April 2004, 15:57
Niculescu , Barcauan , Grigore , Stoican ...sunt fotbalisti care au crescut sau s-au format la Craiova si sunt jucatori care erau reprezentativi pentru noi si i-ati luat cu japca fara sa dati nici un ban pe ei..... Burca nu-l pun la socoteala ca oricum nu-mi place... In ceea ce te priveste Bob esti in afara fenomenului...nu v-am mai batut in ultimii ani pentru ca l-ati plantat pe Netoiu aici si ati castigat meciurile fara sa va luptati ...pe aranjamente capitol la care ati fost multa vreme cei mai tari! Poate ar trebui sa va amintiti ca inainte de revolutie ati fost clientii nostri aproape permanent in fazele superioare ale cupei... dupa revolutie cand am defilat si am facut eventul ati avut grija sa plantati pe rand tot felul de cai troieni....Paunescu , Netoiu..pentru ca v-a fost frica de noi... Se pare ca pana la urma nu aveti chiar asa multi accidentati ...si la noi lipsesc doi titulari din apararea imediata Moti (suspendat ) si Iordache (accidentat ) ... tot cam atatia vor lipsi si la voi ( poate unul in plus ) asa ca nu mai pregatiti terenul in cazul unei infrangeri... Ambele echipe au loturi de vreo 22 de jucatori asa ca nu vad ce atatea fasoane... Daca veti invinge foarte bine , ar fi si necesar pentru ca aveti un obiectiv de indeplinit ca tot vorbiti de performanta....
Insa in mod sigur veti avea probleme ...si mari! Pentru ca , daca nu avem un obiectiv clar in acest an vom lupta ca si cum am avea... Daca va vom putea incurca o vom face cu cea mai mare placere!

ady_azzuro
16th April 2004, 16:02
Edmond, ai vazut tu caini curajosi? Ei intotdeanua cauta motive pt eventualele infrangere, asta e specia lor, nu ai cum s-o schimbi... ;)
As vrea sa pun o intrebare....stie cineva daca mai exista vreo legatura intre Dinel si Netoiu? Mai are Dinel de platit ceva lui netoiu?
Eu sper sa-i plateasca lui netoiu o victorie a Stiintei, si o eliminare a cainilor din lupta pt titlu! :yeah:

ady_azzuro
16th April 2004, 16:04
ma da tu le stii pe toate!!!!!! is de acord cu tine referitor la "vietnam"!!!

si ce daca intrebarea mea nu are legatura cu "topicul"!!! ai ceva impotriva?????
Ce s-a intamplat bebitza? Te-a scapat Lordul Padureanu din grija? :D :D :D

DJ Klaus
16th April 2004, 16:07
O intrebare, legat de postul lui Vietnam: pe forumul asta exista moderator?
Inteleg, vorbim ne contrazicem, dam pronosticuri, dar de aici si pana la gunoaiele elucubrate de acest specimen este cale lunga.
Pacat pt. suporterii Stiintei ca mai vine cate unul si isi pune fustele in cap si care tine cu tot dinadinsul sa arate cat este de tigan. :rosu:
Later: Bebe, o asemenea intrebare se putea pune si pe mesaj privat. Nu are legatura cu topicul.
o sa si-o ia imediat

bob
16th April 2004, 16:17
Niculescu , Barcauan , Grigore , Stoican ...sunt fotbalisti care au crescut sau s-au format la Craiova si sunt jucatori care erau reprezentativi pentru noi si i-ati luat cu japca fara sa dati nici un ban pe ei..... Burca nu-l pun la socoteala ca oricum nu-mi place... In ceea ce te priveste Bob esti in afara fenomenului...nu v-am mai batut in ultimii ani pentru ca l-ati plantat pe Netoiu aici si ati castigat meciurile fara sa va luptati ...pe aranjamente capitol la care ati fost multa vreme cei mai tari! Poate ar trebui sa va amintiti ca inainte de revolutie ati fost clientii nostri aproape permanent in fazele superioare ale cupei... dupa revolutie cand am defilat si am facut eventul ati avut grija sa plantati pe rand tot felul de cai troieni....Paunescu , Netoiu..pentru ca v-a fost frica de noi... Se pare ca pana la urma nu aveti chiar asa multi accidentati ...si la noi lipsesc doi titulari din apararea imediata Moti (suspendat ) si Iordache (accidentat ) ... tot cam atatia vor lipsi si la voi ( poate unul in plus ) asa ca nu mai pregatiti terenul in cazul unei infrangeri... Ambele echipe au loturi de vreo 22 de jucatori asa ca nu vad ce atatea fasoane... Daca veti invinge foarte bine , ar fi si necesar pentru ca aveti un obiectiv de indeplinit ca tot vorbiti de performanta....
Insa in mod sigur veti avea probleme ...si mari! Pentru ca , daca nu avem un obiectiv clar in acest an vom lupta ca si cum am avea... Daca va vom putea incurca o vom face cu cea mai mare placere!

te crezi destept? pai atunci iti sugerez sa te informezi ca Barcauan e bihorean, s.a.m.d. cit despre faptul daca sunt sau nu in afara fenomenului, te informez ca, inainte de revolutie, am avut printre primele parabole din tara, asa ca ma uitam la meciuri din alte campionate cind tu te intrebai in ce parte a tarii e oltenia(apropo)!
daca as face o paralela intre dinamo la nivelul tarii si stiinta la nivelul olteniei, ai observa ca, si pe vremuri jucatorii erau luati de la cluburile "fara putere" si adusi sa joace la o echipa mai "puternica". logica iti functioneaza doar cind vrei? daca nu era Dinamo, se gaseau altii sa vi ia!

bob
16th April 2004, 16:19
Se pare ca numai dinamovisti *****posteaza pe forumul asta, nu-i nimic, maine dupa meci, vor deveni *****, si nu vor mai posta o saptamana de rusine...
Klaus, vii la meci? :cool:

uita-te la post-ul asta si zi cine e frustrat!
aveti dreptul sa fiti , asta e relatia intre cei mici si cei mari!

ady_azzuro
16th April 2004, 16:31
M-am uitat la postul asta si am observat ca toti cainii sunt ...vreo problema? :drak:

bob
16th April 2004, 16:37
cit despre politica de management si transferuri a lui dinamo exista un simbure de adevar: generalii de militie, borcea, netoiu si altii au facut multe timpenii si injustitii, facind rau implicit si lui Dinamo. dar in afara de ei au mai fost si altii pe acolo, si ar trebui sa recunoasteti ca nu va e ciuda numai pe "aia". titlurile si victoriile n-au fost obtinute numai de "oamenii rai". si oricum, inainte de revolutie, steaua a luat mai multe titluri, deci, cred, a facut mai multe blaturi.

Vietnam
16th April 2004, 16:39
Mai dinamovisti viteji, daca vi s-a parut deplasata interventia mea imi cer scuze! ;) (In afara de ladima care s-a legat de un subiect care tine de minoritatile nationale - nu suport sa fiu comparat cu suporterii dinamovisti)
Pur si simplu m-am legat doar de unele din "obiceiurile " ciinilor. Doar asa va autointitulati nu? Inca nu m-am luat de culoarea rosie ....
Deci Bob si Bebe primiti scuzele mele! ladima esti un piricios :degete: tu nu meriti ....
Acum pe serioase,vad ca sunteti stresati rau si cu nervii la pamint daca nu mai deosebiti o gluma de o injuratura. Ady are dreptate sunteti frustrati mai oamenilor ( daca sunteti oameni voi dinamovistii :p ).
Ca razbunare va doresc sa o furati de la noi doar cu 1-0 ( gol in minutul 91) la asta suntem specialisti!

Klaus ..... tu esti moderator asa ca tu ai facut ce ai crezut ca este necesar...tine-o tot asa!

bebe
16th April 2004, 16:41
eu nu sunt dinamovist ma!!!!!!!!!!! eu tin cu GLORIA BISTRITA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gicu
16th April 2004, 16:42
... dupa revolutie cand am defilat si am facut eventul ati avut grija sa plantati pe rand tot felul de cai troieni....Paunescu , Netoiu..pentru ca v-a fost frica de noi...

Ntz, ntz...Edmond ti-a scapat "porumbelul" :) Paunescu Viorel....sau te refereai la poet? In orice caz nici o legatura cu clubul din Stefan cel Mare :D Sau poate stii tu mai multe...

Cat despre nr. de accidentati, eu nu gasesc asta o scuza (pt. nici o parte)...asta e, trebuie sa fi pregatit si in situatii de genul asta. Sper ca Ando sa gaseasca formula optima :yeah:

bob
16th April 2004, 16:45
v-a zis-o bebe!

Vietnam
16th April 2004, 16:46
eu nu sunt dinamovist ma!!!!!!!!!!! eu tin cu GLORIA BISTRITA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drace, mii de scuze atunci!!! Da' n-am observat ca dadeau cateii astilalti din coada si ridicau prafu'!
Scuze Scuze Scuze!!!! :bere: Recunosc ca la faza asta am cam fost dinamovist! :headbang:

bob
16th April 2004, 16:47
am uitat de chestia cu paunescu! pai daca si paunescu complota de partea lui dinamo, atunci sa lasam geografia si fotbalul, si sa vorbim de arta culinara!

gicu
16th April 2004, 16:51
Ca tot am ceva timp acum, uite ce-am gasit Azzuro: ;)

"In disputa cu Universitatea Craiova, Dinamo are de partea sa si traditia, palmaresul fiind favorabil "cainilor rosii". Astfel, pana in acest moment s-au disputat 79 de meciuri intre Dinamo si U Craiova. Ros-albii s-au impus in 42 de partide, 15 s-au incheiat la egalitate, in timp ce oaspetii au castigat doar 22 de jocuri. Golaveraj: 146-86. Scorul maxim intre cele doua echipe s-a inregistrat pe 5 iunie 1966, 8-0 pentru Dinamo in Stefan cel Mare. De remarcat ca in editia trecuta de campionat, pe teren propriu, Cosmin Barcauan a adus victoria dinamovistilor, 1-0, in fata oltenilor."

Sa vedem cati mai canta la scorul asta :happy

ady_azzuro
16th April 2004, 16:54
Fii linistit gicu, nu ma sperie acest palmares, si asa este trucat, voi ati castigat impotriva noastra numai cu mafia, mai bine ai fi facut ciocu mic, decat sa te faci singur penibil! :drak:
Nu mai gasi scuze pt umilirea de maine, o sa adancim groapa si mai mult! :D

bob
16th April 2004, 16:55
ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit? 8-0? cred ca a fost de vina tot vreo ruda de-a lui netoiu!

bob
16th April 2004, 16:58
o sa vedem in penultima etapa( cu steaua) cit de integri, valorosi si meseriasi se vor tine juvetii!

ady_azzuro
16th April 2004, 16:59
Promovasem de doar 2 ani in prima divizie.

gicu
16th April 2004, 17:02
Fii linistit gicu...

Asta incercam sa-ti transmit...n-am motive de neliniste :evil:

ady_azzuro
16th April 2004, 17:06
gicane, se pare ca nu ai prins in intregime semnificatia...hai ca ti-o explic...am spus fii linistit...oricum va vom umili in groapa, asa ca stai flexat, nu te agita inutil...cauzeaza grav sanatatii! :)

bob
16th April 2004, 17:11
flexat e cuvintul de ordine intre juveti. eu as spune ca ar trebui sa fie cupa sau campionatul! dar e bine si sa joci la pronosport!

iulian
16th April 2004, 17:35
bobita...flexat...nu e injuratura sa stii

gicu
16th April 2004, 17:37
iulian...cred ca ti-am mai zis, fi atent ce zici ca sunt copii pe-aici si preiau din vocabularul prezent fara sa se initrebe de ce :)

iulian
16th April 2004, 17:45
iulian...cred ca ti-am mai zis, fi atent ce zici ca sunt copii pe-aici si preiau din vocabularul prezent fara sa se initrebe de ce :)
Pai am crzut ca ai acordul parintilor...aici se discuta treburi de oameni mari ...fotbal...alea alea ...

bob
16th April 2004, 17:46
am zis eu ca e injuratura? cred ca trebuie sa te pensionezi!

bob
16th April 2004, 17:50
au mai incercat si inter si edmond figuri asemanatoare, dar vad ca s-au calmat. citeste precedentele si calmeaza-te cu atacurile personale.

gicu
16th April 2004, 17:52
Pai am crzut ca ai acordul parintilor...aici se discuta treburi de oameni mari ...fotbal...alea alea ...

vorbesti serios? hai lasa prostiile...

Cat despre fotbal, crezi ca daca in ultimele 2 etape ati jucat si voi fotbal (recunosc)...asta inseamna ca meritati titlul de campioana? Intreaba-i pe altii daca ai uitat tactica lui Piturca din tur :D
Sa nu uit...la sfarsit se trage linia :)

iulian
16th April 2004, 18:08
Cat despre fotbal, crezi ca daca .....
Cred !!

DJ Klaus
16th April 2004, 18:12
Se pare ca numai dinamovisti ***** posteaza pe forumul asta, nu-i nimic, maine dupa meci, vor deveni ******, si nu vor mai posta o saptamana de rusine...
Klaus, vii la meci? :cool:
O sa fiu pe stadion :yeah:

bob
16th April 2004, 18:15
imediat dupa dinamo-steaua, stelistii au sarit in sus ca a fost furt la golul 2-1, piturca a intrat in teren si a fost eliminat. rezultat: piti sta bine merci pe banca, iar despre atitudine, liniste. cam asta e "valoarea" relatiei cu mitica!
iulian, mai vrei exemple?

EDMOND_
16th April 2004, 18:53
bob , mentin ce am spus ...am scris acolo "crescuti sau formati" la Craiova...Barcauan este oradean , dar a cunoscut maturizarea ca fotbalist si consacrarea la Craiova..nu cred ca auzisei tu de el inainte....
Cred ca si tu si gicu sunteti destul de bulversati... cand am scris " cai troieni ...Paunescu si Netoiu " ma refeream in general la bucuresteni....nu neaparat la Dinamo..cred ca orice om inteligent putea pricepe asta afara doar daca nu vrea...sunt sigur ca si voi ati inteles ...faceti doar fite....

bob , care sunt "figurile asemanatoare" pe care le-am incercat eu , nu-mi aduc aminte sa fi discutat vreodata cu tine , afara doar daca nu esti vreo clona ceea ce nu m-ar mira...!!
Oricum figura cu antena parabolica m-a lasat masca... daca o aveai inainte de revolutie e clar ca te pricepi la fotbal... E o conditie obligatorie..:)
Incearca si fii ceva mai ponderat in afirmatii pentru ca exista posibilitatea ca atunci cand eu am participat la primul Craiova- Dinamo pe stadion tu sa nu stii sa spui pe silabe Dinamo... Mai bine concentreaza-te si gaseste solutia sa scapati de generalii din conducere si mai vorbim.... Daca va batem te asigur eu ca vom juca pe bune meciul cu Steaua si ii vom bate si pe ei... sa nu se poata spune ca am jucat pentru una din echipe!!

Cucu
16th April 2004, 19:10
va fi un meci frumos scor final 2-2

bob
16th April 2004, 19:21
bob , mentin ce am spus ...am scris acolo "crescuti sau formati" la Craiova...Barcauan este oradean , dar a cunoscut maturizarea ca fotbalist si consacrarea la Craiova..nu cred ca auzisei tu de el inainte....
Cred ca si tu si gicu sunteti destul de bulversati... cand am scris " cai troieni ...Paunescu si Netoiu " ma refeream in general la bucuresteni....nu neaparat la Dinamo..cred ca orice om inteligent putea pricepe asta afara doar daca nu vrea...sunt sigur ca si voi ati inteles ...faceti doar fite....

bob , care sunt "figurile asemanatoare" pe care le-am incercat eu , nu-mi aduc aminte sa fi discutat vreodata cu tine , afara doar daca nu esti vreo clona ceea ce nu m-ar mira...!!
Oricum figura cu antena parabolica m-a lasat masca... daca o aveai inainte de revolutie e clar ca te pricepi la fotbal... E o conditie obligatorie..:)
Incearca si fii ceva mai ponderat in afirmatii pentru ca exista posibilitatea ca atunci cand eu am participat la primul Craiova- Dinamo pe stadion tu sa nu stii sa spui pe silabe Dinamo... Mai bine concentreaza-te si gaseste solutia sa scapati de generalii din conducere si mai vorbim.... Daca va batem te asigur eu ca vom juca pe bune meciul cu Steaua si ii vom bate si pe ei... sa nu se poata spune ca am jucat pentru una din echipe!!

cind am spus "figurile asemanatoare" ma refeream la categorisiri de genul "esti in afara fenomenului".

bob
16th April 2004, 19:26
vreau sa vad miine ceva de genul arsenal-chelsea, iar ultrasii sa nu aiba timp de injuraturi decit inainte si dupa meci. in rest, trebuie sa vorbim cu netoiu sa vi-l ia daouda! si vi-l dam pe burca!

Pacala
16th April 2004, 19:30
Universitatea este superioara lui Dinamo prin fotbalul jucat si suporterii sai.
Maine Dinamo va primii o lectie de fotbal de la olteni. In acelasi timp pot sa-si ia adio de la campionat anul asta si chiar si pentru anii urmatori (Craiova si-a depus deja candidatura)
Scor: Dinamo-Universitatea Craiova 0-2

calu
16th April 2004, 19:32
da.e plina lumea de clarvazatori si profeti!....copiii Mamei Omida,parca asa o cheama nu?

bob
16th April 2004, 19:37
eu sunt dinamovist, dar, vorbind de spectatori, timisorenii sunt cei mai civilizati.
miine si burca va da gol!

apparte
16th April 2004, 19:48
Va da Burca in mod sigur!Un autogol! :evil: :evil:

marcel
16th April 2004, 20:17
''vorbind de spectatori, timisorenii sunt cei mai civilizati''-e adevarat,da noi suntem suporteri,si suntem in toata tara nu doar in cele 5 judete-nu ca voi prin bucuresti doar prin cartier-4000 la fiecare meci

Sabin
16th April 2004, 20:37
Evident ca nu sunt prea bucuros de situatzia actuala, mai ales ca avem atatzia indisponibili. Eu sunt convins ca dorintza de revansa a dinamovistilor in ceea ce priveste pierderea primului loc ii va duce spre o victorie clara. Suntem la greu si eu voi veni impreuna cu un grup de dinamovisti din Iasi spre stadionul Dinamo sa fim alaturi de echipa. O sa vedetzi ca dinamovistii se vor strange si mobiliza la greu si vom invinge. Nu e prea buna euforia asta generala a oltenilor, pentru ca in general nu duce la lucruri prea bune si s-ar putea sa avetzi o mare dezamagire... FORZA DINAMO!

marcel
16th April 2004, 20:44
mai bine va uitati la tv ,sa nu faceti atata drumul degeaba

Sabin
16th April 2004, 20:54
Asa... bravo... nici nu va mai ajunge lumea la nas. Daca stau sa ma gandesc in ultimii ani Universitatea a trecut numai prin euforii temporare: cateva etape cu rezultate bune, bucurie, trufie, pentru ca in scurt timp sa se treaca in cealalta extrema si sa apara fiorii retrogradarii. Cred ca ar trebui sa suflatzi si-n iaurt si sa "statzi linistitzi la locurile voastre"... Va intzeleg ca va doritzi sa gustatzi si voi din cupa victoriei in fatza lui Dinamo, dar momentul chiar nu e potrivit si va vetzi lovi de unitatea dinamovista. Andone are de luat o revansa in fatza lui Rednic si noi suporterii suntem langa echipa in momentele astea (vezi meciul retur cu Spartak...). Nu dau verdicte, orice e posibil, eu te-am pus in tema ca nu e chiar asa cum credetzi voi. Pentru Dinamo este un meci extrem de important, fapt ce cred ca-si va pune amprenta intr-un mod decisiv. Eu voi trai si voi fi alaturi de Dinamo acolo unde e locul suporterilor, pe stadion. Sper ca si voi, olteni siguri pe victorie, sa facetzi drumul care nu va fi deloc degeaba, asa cum spunetzi ca va fi al meu...

ady_azzuro
16th April 2004, 21:30
O sa fiu pe stadion :yeah:
Succes si sper sa-i lasati fara rasuflare pe caini! :yeah: :yeah: :yeah:

vreau sa vad miine ceva de genul arsenal-chelsea, iar ultrasii sa nu aiba timp de injuraturi decit inainte si dupa meci. in rest, trebuie sa vorbim cu netoiu sa vi-l ia daouda! si vi-l dam pe burca!
bobel, adica vrei sa vezi ceva de genul dinamo - CRAIOVA 1-2, nu? :)
netoiu nu mai ia pe nimeni, burca ramane al vostru! :drak:

Universitatea este superioara lui Dinamo prin fotbalul jucat si suporterii sai.
Maine Dinamo va primii o lectie de fotbal de la olteni. In acelasi timp pot sa-si ia adio de la campionat anul asta si chiar si pentru anii urmatori (Craiova si-a depus deja candidatura)
Scor: Dinamo-Universitatea Craiova 0-2
Perfect zisashi! :ok:

gicu
16th April 2004, 23:38
Cred ca si tu si gicu sunteti destul de bulversati... cand am scris " cai troieni ...Paunescu si Netoiu " ma refeream in general la bucuresteni....nu neaparat la Dinamo..cred ca orice om inteligent putea pricepe asta afara doar daca nu vrea...sunt sigur ca si voi ati inteles ...faceti doar fite....

Edmond, nu stiu la ce te referi cu bulversarea. Poate ca sunt, dar n-are legatura cu meciul de maine :)

Cat despre "orice om inteligent pricepea ca tu te refereai la bucuresteni" ce sa mai zic...pe de-o parte te cred ca spui asta, ar fi singurul "argument" sa explici de ce-ai adaugat numele lui Paunescu. Pe de alta parte..nu te inteleg :headbang:

Hai Dinamo!

calu
17th April 2004, 03:12
ma Ady ma,nu stiu cine iti da tie voie sa injuri si sa vorbesti ca la usa cortului,pesemne ai rabufniri de personalitate,dar si asa nimic si nimeni nu iti da dreptul sa jignesti si sa privesti pe ceilalti ca pe niste decrepiti! respecta-te!

EDMOND_
17th April 2004, 10:38
Bob , ca sa intelegi mai bine redau un fragment din interviul aparut in Gazeta Sporturilor ...Corneliu Papura , capitanul echipei..

"Cornele, după trei victorii consecutive o puteţi obţine şi pe a patra?
- De ce nu?! Valoare avem, moralul tuturor e excelent, ambiţioşi sīntem, sper să avem şi puţină şansă.

- Partidele cu Dinamo reprezintă ceva special pentru tine?
- Nu doar pentru mine, ci pentru toţi oltenii adevăraţi. La cīt rău ne-au făcut "cīinii" de-a lungul timpului, cred că e explicabilă adversitatea asta. Cīnd dau piept cu roş-albii, am sentimentul că joc īmpotriva nedreptăţii, nu a unei echipe oarecare. Chiar dacă se vor supăra pe mine unii din Ştefan cel Mare, pentru mine Dinamo e simbolul răului!

- Vrei să te răzbuni pe Gigi Neţoiu, care te-a dat afară pe vremea cīnd era patron īn Bănie?
- Hai să punem puţin lucrurile la punct: Neţoiu n-a fost niciodată la Craiova! A fost tot Dinamo! Pe vremea aia, nu juca Dinamo cu Universitatea, ci Dinamo I cu Dinamo II. Din acest motiv am şi fost daţi afară eu şi Gabi Popescu. N-am acceptat să le facem jocurile şi au scăpat de noi. Mergeau pe principiul "cine nu e cu noi, e īmpotriva noastră şi trebuie eliminat"!

- Ce s-a schimbat īn jocul Craiovei faţă de īntīlnirea din tur, cīnd aţi pierdut acasă cu 1-0?
- S-au schimbat foarte multe. Atunci nu traversam cea mai bună perioadă din punctul de vedere al formei, psihic eram dărīmaţi şi am avut şi ghinion. Acum, Mircea Rednic ne-a redat īncrederea īn forţele noastre, a refăcut unitatea grupului şi ne-a insuflat din nou plăcerea de a juca."

In mod normal aveti prima sansa , pentru ca este o partida aproape decisiva pentru voi , jucati acasa si aveti o conducere "puternica" ( chiar mi se pare bizara delegarea a doi arbitri din Focsani acolo unde Netoiu are afaceri si relatii foarte bune cu oficialitatile orasului... ).Spuneam in mod normal...dar ce este normal in fotbal ?
Sper sa fie un meci frumos si sa castige echipa care va fi mai inspirata si mai buna in teren ,si aceasta sa fie Universitatea...

jhon_goodboy
17th April 2004, 11:34
Cred ca in etapa asta Dinamo va produce prima infrangere a Universitatii de cand aceasta a fost preluata de Mircea Rednic si cred ca se vor mai potoli ca prea tare s-au pornit pe fapte craiovenii.Bate Dinamo cu 3-1. :D

uti2102
17th April 2004, 11:35
O sa se termnie 0-0.

fanfotbal
17th April 2004, 11:50
mai sunt cateva ore pana la meci... eu am incredere in rednic .... sunt sigur ca nu va pierde in Stefan cel mare mai ales ca Dinamo este in cadere de forma iar craiova are o incredere in ea la fel cum a avut cand a luat ultimul titlu. Desi mi-e greu sa o spun o spun doar pentru Rednic HAi Craiova!

iulian
17th April 2004, 13:53
Corneliu Papură consideră că Dinamo i-a făcut mereu rău Ştiinţei. Căpitanul oltenilor īl atacă dur şi pe Gigi Neţoiu, care l-a exclus din lot cīnd era patronul Universităţii: "Transformase Craiova īn Dinamo II". Corneliu Papură şi ceilalţi juveţi vor cīştiga cīte 3.000 de euro, īn cazul īn care vor īnvinge astăzi pe Dinamo. 9 ani şi şase luni au trecut de cīnd Ştiinţa nu a mai cīştigat vreun punct īn Ştefan cel Mare. Pe 28 octombrie 1994, Jerry Gane a adus victoria Universităţii cu 1-0, pe banca oltenilor aflīndu-se Victor Piţurcă

DD-Viola
17th April 2004, 14:27
Oare cat castiga Papura & Co , daca bate Dinamo ???

Ravelly
17th April 2004, 14:43
Pe noi nu ne intereseaza, important e sa invinga. Cat castiga este numai pb lor cred eu...

MATRIX98
17th April 2004, 18:04
5 mii $ e prima daca batem in groapa. Si o bere de la mine ptr ieppy :ē)) Numai sa batem, ca-i trimit in viena o sticla de Chardu :)) . Pronostic X . Sau 1 ! Sau mai bine 2 ca ma injura ady :))
Forza STIINTA !!

bebe
17th April 2004, 18:24
2-1

stratus
17th April 2004, 18:35
Craiova, victorie!!!!

bebe
17th April 2004, 18:38
2-1 pt dinamo!

EDMOND_
17th April 2004, 19:05
Un astfel de meci nu se poate termina cu 0-0.. Indiferent de rezultatul meciului imi doresc sa vad la Universitatea aceeasi putere de lupta ca in meciul cu Rapid. Daca vom bate ...cu atat mai bine!

bartabel
17th April 2004, 19:17
am fost,sint si voi ramane mereu STELIST, dar astazi sper sa bata Stiinta in groapa.Planuri mari nu va mai faceti pentru cupele europene ca avem un fotbal de kkt si oricum departe nu ajungem. :headbang:
HAI STEAUA /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

EDMOND_
17th April 2004, 19:21
Mi se pare putin ciudat ca 77% din cei care au votat au mers pe x2 si numai 33% pe victoria lui Dinamo....Nu suntem noi favoritii in aceasta disputa , dar se vede ca multi suporteri de toate culorile ...asteapta o surpriza!

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:25
Mi se pare putin ciudat ca 77% din cei care au votat au mers pe x2 si numai 33% pe victoria lui Dinamo....Nu suntem noi favoritii in aceasta disputa , dar se vede ca multi suporteri de toate culorile ...asteapta o surpriza!
au strins cam multa URA ...
Hai Stiinta !
Fa-ne fericiti !
Remember U Craiova - Rapid 2-2
Acum merg pe ... Dinamo - U Craiova 1-3
/hello

apparte
17th April 2004, 19:29
Normal Edmond!Toti cei care sunt impotriva lui Dinamo(sau Dinamoului cum zicea nea Imi :p )au mizat pe voi!Si eu sunt unul!

Mariusmadmax
17th April 2004, 20:19
Mai sunt 45 de min , si abia astept sa vad prima victorie a craiovenilor dupa noua ani in "gropita dinamovista".
basescuuuuuuuuuu !

Catalanul
17th April 2004, 21:19
:bere: pentru mine cel mai convenabil ar fi un egal :bere:
pentru ca asha poli daca bate s-ar apropia de craiova la un pct iar steaua daca ar bate s-ar distanta si ea :yeah:

ady_azzuro
17th April 2004, 21:20
Minutul 17 acum, 0-0....HEI HEI, HAI STIINTA! /hello

EDMOND_
17th April 2004, 22:08
Hai Poli..nu cred ca veti avea sanse in fata noastra ..voi fi la Timisoara pe 01 mai!

Pauza.. 0-0 cu o Craiova care joaca surprinzator de bine ..cred ca suporterii dinamovisti au transpirat serios in momentele in care Craiova juca cu fundasii la linia de centru! Am avut cel putin un penalty clar..cand Vigariu a fost tinut in careu.. s-a vazut la reluare din mai multe unghiuri... Tribuna craioveana arata excelent!

ady_azzuro
17th April 2004, 22:10
Mai ramane sa dam golul! :)

Catalanul
17th April 2004, 22:16
Mai ramane sa dam golul! :)

POATE LA ANUL!!! :evil:

ady_azzuro
17th April 2004, 22:23
In min 60 scorul este 0-0. ;)

EDMOND_
17th April 2004, 22:26
Barcauan trebuia sa primeasca al doilea cartonas galben!!! Si nu l-a primit..
Ambele echipe joaca ultimele treizeci de minute cu cate..trei atacanti!
A iesit Plesan si a intrat McBreen !

EDMOND_
17th April 2004, 22:29
1-0 pentru Dinamo...autogol Guso! Cred ca a fost o gresala scoaterea lui Plesan care a fost excelent la mijlocul terenului!

~anonymous~
17th April 2004, 22:31
GOOOOOOOOOOOOOL!! (asta e pt primul)

EDMOND_
17th April 2004, 22:32
2- 0 . Din pacate nu mai avem putere la mijlocul terenului!

~anonymous~
17th April 2004, 22:33
GOOOOOOOOOOOOOL!! (asta e pt al doilea)

valys
17th April 2004, 22:34
Din pacate va fugaresc caini :D

~anonymous~
17th April 2004, 22:35
In seara aceata vom asista la o noua desumflare a oltenilor :)
Parca au organizat ceva chef dupa acest meci...

calu
17th April 2004, 22:35
ia ziceti ca va fura arbitrul sau e blat!..unde e baiatul care injura si e slobod la gura? ce satisfactie meschina! deh...

Pacala
17th April 2004, 22:39
ia spune calule, ce cartonas merita barcauan la faultul asupra luiPlesan, sincer?

Pacala
17th April 2004, 22:40
despre penaltiul neacordat la Vigariu prefer sa vad mai multe reluari la procesul etapei

Pacala
17th April 2004, 22:42
milogi ati fost o viata, blaturi, arbitraje.
ati scapat de meciul cu noi, de acum pana la final nu aveti meciuri decat cu satelitii vostri adica blaturi

EDMOND_
17th April 2004, 22:43
Nu arunc vina pe nimeni... ma mir ca nu ati scos o vorba pana acum erati muti ca si galeria lui dinamo , care abia acum a inviat!
Insa la emisiunile de sport veti vedea ca Universitatea a avut un penalty clar la 0 - 0
iar Barcauan ar fi trebuit eliminat!

2 - 1 , McBreen.

Catalanul
17th April 2004, 22:44
milogi ati fost o viata, blaturi, arbitraje.
ati scapat de meciul cu noi, de acum pana la final nu aveti meciuri decat cu satelitii vostri adica blaturi

AI UITATA CA DINAMO VA JUCA LA POLI... SI STII CA SI POLI E ANTI *****

BANATUL TERITORIU VIOLET!!!

Pacala
17th April 2004, 22:46
il aveti pe batranu si multi alti jucatori ai netoiului,au dinamovististii grija

Pacala
17th April 2004, 22:47
si au si arbitrii ,mai ales in moldova, ceva de speriat

~anonymous~
17th April 2004, 22:48
Poli nu are echipa... asa ca ciocu mic...poate doar daca intra suporterii pe teren

ady_azzuro
17th April 2004, 22:51
se pare ca arbitrii lui netoiu din focsani ne-au furat....acum 2 ani a castigat steaua, anul trecut rapid acum trebuie sa castige dinamo, asta este rotatia in romania, cainii fura pe unde pot, fiti voi linistiti ca si steaua va fi furata pana acum ca sa castige cainii titlul...penibil...

Catalanul
17th April 2004, 22:51
Poli nu are echipa... asa ca ciocu mic...poate doar daca intra suporterii pe teren

BINE CA AVETI VOI ECHIPA...
POATE ECHIPA PACII
SE VEDE CA ATI TRAS PENTRU DINAMO :jerk: ATI BATUT RAPIDUL CA SA IASA DIN CURSA PENTRU TITLU' SI ACUM ATI DAT MECIUL LA DINAMO :rosu:

NOI NU SUNTEM ''OLTENI'' CA SA INTRAM PE TEREN!!!

EDMOND_
17th April 2004, 22:53
Ce teatru joaca cainii... iau cartonase cu gramada si tot ei se tavalesc pe jos..doar o trece timpul....
Iar tace galeria lui Dinamo...nu se mai aude nimic....cred si eu , Craiova e iar cu fundasii pe linia de centru.... Si daca asa arata o echipa care se vrea campioana ..cu mingi aruncate in tribuna si copii de mingi care se fac ca nu mai stiu unde e mingea...
Dinamo a castigat un meci , dar in mod clar nu are stofa de campioana!

Pacala
17th April 2004, 22:58
timisorene, nu fi prost, anonimul e potaie rosie, fraiere
fata de voi avem echipa, stai calm

calu
17th April 2004, 22:58
calu nu vede meciu la tv asa ca nu stie ce sa zica! zice doar ca s-a terminat 2-1 si asteptam acuzatiile de blat sau de nu mai stiu ce!..imi pare rau dar prea v-ati umflat in pene dupa meciul cu Rapid o echipa moarta!...nu e miercuri in fiecare zi!.ma bucur in schimb ca oltenii joaca bine sub rednic,e un real progres si pot prinde locul 3,atit am eu de zis!

~anonymous~
17th April 2004, 22:59
Poate ca Dinamo nu are stofa de campioana, dar a jucat cel mai frumos fotbal in aceasta editie de campionat. Campionatul il va lua Steaua, ea urmeaza...

Pacala
17th April 2004, 22:59
da tu la ce vezi meciul calule, la aragaz?

Pacala
17th April 2004, 23:02
ce ma deranjeaza cel mai mult este ca sint favoriti la titlu si ii vedeti bine cum nu joaca
sa vezi acum cand au cale libera si intalnesc numai echipe cu care pot sa blatuiasca.
ametitii astia vor sa fie campioni
oare cat o fi fost pretul lui serea ?

uti2102
17th April 2004, 23:02
Pacat. La un moment dat chiar credeam ca o sa iasa cum am pronosticat (0-0). Meciul a fost echilibrat dar norocul a fost de partea dinamovishtilor. Intr-un fel e bine pentru ca Stelei nu-i sta bine sa cashtige campionatul pe greshelile contracandidatelor.
Lasatzi-o balta cu furturile de la arbitrii! Au fost ceva gresheli insa in ambele directzii! Asha ca nu exageratzi! Arbitrul asta e singurul care in ultima vreme nu m-a enervat.
Sorry Mr Rednic. :(
STELISHTI! DORMITZI BINE CA MAINE TRE' SA FIM ODIHNITZI! SA CASHTIGAM!

Pacala
17th April 2004, 23:04
cand a gresit serea in favoarea noastra?

ieppy
17th April 2004, 23:08
Vai ce striga oltenii acum! De ce nu ne macelariti? de ce nu schelalaim? De ce nu ne dresati?

Stati, nu-mi spuneti, Serea.

Cand nu aveti ce spune o dati cu arbitri si nu mai stiu eu ce. Ba da stiu, blaturi cum bine zice cineva care s-a retras de mult de pe forum: blaturi. Pacala, ce faci mah aici ca asta nu e forum pentru olteni(asta o zici tu, nu eu) si nici pentru clone. Hahaha.

Asta e tot pentru acum. Revin maine pentru aprofundarea victoriei lui Dinamo impotriva Craiovei cand se linistesc si oltenii pentru ca fac ca Piturca dupa meciul cu Dinamo.

~anonymous~
17th April 2004, 23:08
N-a gresit in favoarea voastra. Du-te si te culca linistit :)

Ravelly
17th April 2004, 23:09
Deci Barcauan trebuia eliminat fara dubii, iar in prima repriza am avut un penalty care la reluare s-a dovedit a fi clar si care nu ni s-a acordat. Cu ce ne incalzeste ca serea o sa fie suspendat vreo 5 etape?
Oricum felicitari Stiinta, in seara asta s-a dovedit ca merita sa nutrim sperante pentru un viitor frumos.

ownlogin
17th April 2004, 23:10
n-am vazut meciul. cum s-au miscat echipele in teren ? a fost hei-rup sau s-a vazut ceva tactica ?

uti2102
17th April 2004, 23:16
Bai Olteni! Am tzinut cu voi, asha cum fac de fiecare data cand nu jucatzi cu Steaua, asha ca imi permit sa va spun : OPRITZI-VA PANA NU DEVENITZI PENIBILI! N-a fost nici o manarie. A fost doar o puternica incrancenare, un dram de noroc shi in final atat a ieshit : 2-1. Io zic sa fitzi fericitzi, pen' ca asha cum zicea cineva o sa avetzi viitor frumos.

~anonymous~
17th April 2004, 23:17
Iata si clasamentul:

1 Dinamo 48 pct 22 jocuri /hello /hello
2 Steaua Bucureşti 45 pct 21 jocuri
3 Rapid Bucuresti 37 pct 22 jocuri
4 Universitatea Craiova 33 pct 22 jocuri (am pus si locul 4 sa vada care e distanta dintre ei si Rapid) :evil:
...

Pacala
17th April 2004, 23:20
Stati, nu-mi spuneti, Serea..
ti-am spus deja dar se pare ca percutezi greu
Uitasem , esti copil de militan, te inteleg


Pacala, ce faci mah aici ca asta nu e forum pentru olteni(asta o zici tu, nu eu) si nici pentru clone.
te oftica adevarul, ia spune cum a fost meritata vixctoria voastra.
cum a fost cu penaltiul la vigariu si ce cartonas merita barcauan ?
se stie cine are clone si ala nu sint eu

Pacala
17th April 2004, 23:22
lasa ca in afara de noroc a pus umarul serios de tot,fluierici pogonici serea.Numai fomisti printre fluiericii din moldova.

EDMOND_
17th April 2004, 23:22
Am spus ca ma intereseaza mai mult ca Universitatea sa continue jocul bun ...si ,sub acest aspect, sunt multumit... Imi mentin insa parerea ca am avut un unsprezece metri clar la 0-0 si ca Barcauan ar fi trebuit eliminat.
Sunt insa destul de multumit..De mult nu am mai vazut-o pe Universitatea la un meci in deplasare jucand cu fundasii la linia de centru...

uti2102
17th April 2004, 23:24
Iata si clasamentul:

1 Dinamo 48 pct 22 jocuri /hello /hello
2 Steaua Bucureşti 45 pct 21 jocuri
3 Rapid Bucuresti 37 pct 22 jocuri
4 Universitatea Craiova 33 pct 22 jocuri (am pus si locul 4 sa vada care e distanta dintre ei si Rapid) :evil:
...

Grabitzi-va voi shi va bucuratzi! Iar o sa vi se faca rau de inaltzimi.
Fericitzi cei de pe locul 2 astazi caci al lor o sa fie Campionatul!

Adrian
17th April 2004, 23:26
Cu sau fara arbitri, dinamovistii au stat ascunsi tot meciul si scosera acuma capul, la un 2-1 chinuit si nemeritat obtinut la ei acasa!!
V-a tremurat fundul toata saptamana, si astazi pana in minutul 93, la un meci la voi acasa cu o echipa de pe locul 4! Pai voi aveti pretentii de campioni ma? :rosu:

ownlogin
17th April 2004, 23:26
n-am vazut meciul asa ca n-am opinii daca serea a fost corect au ba. a fost el insa factorul decisiv in victoria lui dinamo ? nu prea cred...dinamo a jucat fara 5 titulari si a cistigat. asta-i fotbalul.

Pacala
17th April 2004, 23:27
stelistule, tu esti greu de cap? tu nu pricepi ca dinamo are numai meciuri de blat de acum pana la final si nu mai pierde campionatul decat printr-o minune, indiferent cati bani o sa arunce gigi mouton noir