PDA

View Full Version : Etapa 22: GLORIA - FC BRASOV



Vadim
15th April 2004, 02:04
Etapa 22: GLORIA - FC BRASOV.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

lucirvr
15th April 2004, 03:05
Din pacate nu ma pot pronunta, desi sunt fan Steagu, imi dau seama ca aici sunt posibile tot felul de combinatii ( 1, x, 2, batem noi la anu , bat ei si la noi cand ne-o fi mai bine, etc). Urasc jocurile cu Bistrita. Totusi hai Steagu

Darkslowstar
15th April 2004, 15:11
Sper sa batem pe bune. In ultimii ani nu prea au mai fost blaturi la meciurile Steagu - Gloria. 2-0.

Denis
15th April 2004, 18:53
Pronostic: Gloria 0-1 Brashov (nici acum shi nici in cupa; FORTZA OTZELUL :drak: /hello )
0-0 pana in minutul 90.

fia
16th April 2004, 08:54
De trei etape tot pun ca bate Brasovul. Mai astept... Poate acum...

Darkslowstar
16th April 2004, 12:47
De trei etape tot pun ca bate Brasovul. Mai astept... Poate acum...
Eu de vreo 5 :)
Sper ca de data asta sa se mai sparga si ghinionul si sa batem pt. prima data la Bistrita.
Dar cel mai mult imi doresc sa fie un meci corect, sa fie decis pe teren de jucatori si nu de Jenel si Romel sau de arbitrii.

bebe
16th April 2004, 16:30
nu prea is sanse ca sa bata brasovul pe bistrita!!!! in tur brasovul a castigat, dar gloria venea dupa un meci cu argesul unde au fost suspendati 3 jucatori!!!! gloria-brasov 2-0

maryuss_mau
16th April 2004, 16:57
bate gloria cu 1-0 !! meci plicticos!!

Dei
16th April 2004, 17:04
E rau de brasov daca nu ia macar un punct la bistrita, dar cred ca totusi bate gloria.

bebe
16th April 2004, 17:15
mai mult ca sigur o sa bata bistrita!!!!!!!

Darkslowstar
16th April 2004, 17:43
mai mult ca sigur o sa bata bistrita!!!!!!!

Sper sa-ti inghiti vorbele maine :drak: . ( :p
De ce esti asa sigur, arbitrii au primit deja folcloriste?
Din fericire arbitreaza Alexandru Tudor care nu prea are renume de gazdar asa ca sansele noastre au crescut dramatic.

iulian
16th April 2004, 18:04
Sper sa-ti inghiti vorbele maine :drak: . ( :p
De ce esti asa sigur, arbitrii au primit deja folcloriste?
Din fericire arbitreaza Alexandru Tudor ......
Adica ce?? e pe invers ??????

Darkslowstar
16th April 2004, 18:22
Adica ce?? e pe invers ??????
Naiba stie, nu l-am incercat :drak: :D :drak: :D

jay
17th April 2004, 19:23
Am ratat incredibil la Bacau, am avut un ghinion fantastic acasa cu oltenii (la 2-0 am avut doua ocazii imense, la Constanta din nou, doar un egal dupa ce ne-am batut joc de doua ocazii maaaaaaaari in ultimele minute de joc. Azi Dumnezeu si-a intors fata spre noi.
BRAVO STEAGU'!!!

bebe
17th April 2004, 19:29
nu stiu zau ce s-o intamplat la bistrita!!!!!!!! pacat ca o pierdut gloria trei puncte importante, mai ales ca etapa viitoare joaca cu oradea in deplasare dupa care vin 4 meciuri cu echipele bucurestene!!!!! sper sa bata gloria in deplasare la oradea.... ca altfel situatia ii cam "ROZA"!!!!!

Vadim
17th April 2004, 20:21
Merita si Razvan al mic o victorie. Si asa a pierdut printre degete cu Craiova.

jay
17th April 2004, 21:03
Razvan al mic sau Lucescu al mic? :)

Mariusmadmax
17th April 2004, 21:07
mda
copilu lu luce ...
e muce...

... a cistigat , si el , un Blat !

samor03
18th April 2004, 21:49
GLORIA echipa de 3 lei.

samor03
18th April 2004, 21:54
nu stiu zau ce s-o intamplat la bistrita!!!!!!!! pacat ca o pierdut gloria trei puncte importante, mai ales ca etapa viitoare joaca cu oradea in deplasare dupa care vin 4 meciuri cu echipele bucurestene!!!!! sper sa bata gloria in deplasare la oradea.... ca altfel situatia ii cam "ROZA"!!!!!
stati cativa ani in B dupa care reveniti in................C. NICI O PROBLEMA.la cei 100 de spectatori pe care ii aveti. :)

lucirvr
18th April 2004, 23:53
A fost sa fie 2; vorba lui frate-miu: "De unde am gasit noi jucatori sa dea trei goluri ?" (n-a vazut meciul); asta e,
HAI STEAGU

iulian
19th April 2004, 12:08
mare blat !!!!

Darkslowstar
19th April 2004, 12:24
Poate pt. prima data de cand gloria ne "onoreaza cu prezenta pe prima scena partida de la bistrita s-a jucat corect din toate punctele de vedere (incl. arbitrii).
N-am vazut meciul dar din rezumatele de la Tv si din cronicile de prin ziare se pare ca s-a jucat corect. Mai ales ca Bistrita chiar nu-si permitea sa dea atatea puncte mai ales ca urmeaza meciuri tari.
Buga si Surdu incep incet incet sa devina cuplul de atacanti care ne-a lipsit in ultimii ani.

In concluzie a fost blat tot atat cat Poli-Steaua si Ceahlaul-Steaua.

Dei
19th April 2004, 12:34
Felicitari Brasovului.
3 puncte foarte importante.

fanfotbal
19th April 2004, 12:41
Gloria Cat Traieste Tata Jean Si 100 De Ani Dupa El Nu Va Pica In B

fanfotbal
19th April 2004, 12:49
echipa de trei lei!!! Ha! echipa asta de trei lei a hotarat cativa ani buni in divizia aA cine castiga campionatul si cine retrogradeza.

Darkslowstar
19th April 2004, 13:02
echipa de trei lei!!! Ha! echipa asta de trei lei a hotarat cativa ani buni in divizia aA cine castiga campionatul si cine retrogradeza.

Si a facut din blat un mod de viata. Cand se joaca cinstit se intampla ce s-a intaplat sambata.
Nu am nimic cu suporterii Gloriei dar echipa lui jenel nu merita sa joace nici macar prin D. Dupa ce scapati de alde Jenel si Horoba si dati o raita prin B, sunteti mai mult decat bineveniti inapoi in A. Cu conditia sa jucati corect.
Eu personal prefer ca echipa mea sa joace curat in B decat sa faca blat dupa blat in A.

Dei
19th April 2004, 15:37
Lasa-i ca ei fara blat nu pot. Important e sa ramana echipa in A, prin orice mijloace, sa se bucure si cei 100 de spectatori pe care ii au.
Chiar daca ar putea sa joace bine, jucatorii nu sunt interesati. De ce sa mai joace daca rezultatul se stie dinainte?

Bancaru
19th April 2004, 17:14
Sa stiti ca si eu as inclina sa cred ca a fost blat. A fost? Dar mi-a "placut" editorialul lui Ioanitoaia (ce nume imposibil) din gazeta. Nu mai po' sa zica de tatal si zice de fiul. Ca deh, are si familia Lucescu tzutzerii ei. Cat o castiga Ioanitoaia la gazeta (ca tot intreaba el pe toata lumea de salariu). Daca etapa viitoare pierde si Besiktas, pierde si Brasov, sa speram ca la Nelly Voyages vor fi incasari record cu prilejul zilei de 1 mai petrecuta pe litoralul otoman, motiv pentru care, sarbatorind prin munca ziua respectiva, Ioanitoaia (ce nume imposibil) va scrie un editorial despre cum a stat la coada sa ia si el o pensiune completa si, cu toate ca e prieten la Catarama cu Lucescu, nu l-a bagat nimeni in fata.
Ce am mai aberat. Pentru mine: :rosu:

bebe
22nd April 2004, 11:39
nici vorba de blat!!!! o adurmit aparatorii gloriei......... pacat de cele trei puncte..

Darkslowstar
22nd April 2004, 14:55
nici vorba de blat!!!! o adurmit aparatorii gloriei......... pacat de cele trei puncte..

Aici nu pot decat sa-ti dau dreptate, nu a fost blat si imi pun inca o data cenusa in cap (poate fac adminii/moderatorii vreun smilie cu unu care-si toarna cenusa in cap - mi-l pun primul :))
De ce nu poate Gloria sa joaca intotdeauna asa cinstit?

oaspetele
27th April 2004, 08:36
stati cativa ani in B dupa care reveniti in................C. NICI O PROBLEMA.la cei 100 de spectatori pe care ii aveti. :)

nu vad de cand clasamentul se face dupa numarul de spectatori.......

oaspetele
27th April 2004, 08:37
Aici nu pot decat sa-ti dau dreptate, nu a fost blat si imi pun inca o data cenusa in cap (poate fac adminii/moderatorii vreun smilie cu unu care-si toarna cenusa in cap - mi-l pun primul :))
De ce nu poate Gloria sa joaca intotdeauna asa cinstit?

simplu : nu are banii necesari ramanerii in A.
asa ca trebuie sa faca "compromisuri". nu ca sa fi de acord cu ele, dar asta e........