PDA

View Full Version : Despre U|T|A



RedBaron
14th April 2004, 22:49
Pentru comentarii/pareri ce nu au legatura cu subiectele de pe acest subforum am creat acest "loc". Tot aici vor fi mutate si eventualele mesaje postate ce nu au nici o legatura cu subiectele abordate.
Acest thread (subiect) cu timpul va fi golit, in functie de necesitate.

Canadianu
1st January 2005, 01:20
Baroane (de pesedeu sau de ce oi fi :D), tu consideri Aradul oras reprezentativ al Banatului?
Din documentatia mea prezenta am aflat ca Aradul este ruda saraca de la tara a Timisoarei, iar Timisoara este fruntea Banatului...mai mult Aradul a ramas doar cu cotele apelor si cu centrul meteo, in schimb Timisoara este primul oras din Europa iluminat. :)

Nu stiu cum ai putea sa spui ca UTA reprezinta Banatul, daca sunteti infratiti cu cea mai urata echipa din Romania, dinamo bucuresti. Aveti aceleasi culori, galerii infratite...etc.. :ciocan:

Sergio
1st January 2005, 02:02
Aradul nu e in Banat, o spun chiar aradenii. Iar despre UTA, parca era infratita cu Brasovul. Sau a fost o iubire de-o vara? :rolleyes:

Canadianu
1st January 2005, 02:09
Pai Sergio, de cand utistii s-au dat cu dinamo, unii fani de-ai Brasovului (printre care ma enumar si eu) nu mai simpatizam aceasta echipa....

Sergio
1st January 2005, 02:22
Eu nu stiu sa se fi dat cu dinamo. Ai mai multe informatii?
Doar ca au aceleasi culori nu e un semnificativ.

Canadianu
1st January 2005, 02:25
Am vazut ca au galeriile infratite, si in plus nu am vazut nici un fel de atitudinea anti dinamovista din partea aradenilor! :mda:

Si apropos, unde e Aradul? in Banat, Transilvania, Crisana sau pe granita? :drak:

inter
1st January 2005, 02:29
Eu nu stiu sa se fi dat cu dinamo. Ai mai multe informatii?
Doar ca au aceleasi culori nu e un semnificativ.

sergio ma uimesti :D:D
redfighter ce scrie pe forumul vostru ?
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?p=68851#68851

oare de unde aceasta "apropiere" ? :drak:

basca ca ne-au facut si noua o propunere de "colaborare" ca sa umilim impreuna ... ghici pe cine?
care evident a fost refuzata! :evil:

Sergio
1st January 2005, 02:35
Si apropos, unde e Aradul? in Banat, Transilvania, Crisana sau pe granita? :drak:

Ei zic ca in Crisana. Doar Aradul Nou e in Banat. :o:
Cat despre atitudinea antidinamovista, ne e nevoie, avem noi destula. :evil:

inter, sunt cativa dinamovisti si in Timisoara. Asta nu inseamna mare lucru. Despre oferta lor, mai avea rost dupa ce v-am sustinut cand ati jucat la Arad? Sau asta a fost inainte? :D

Canadianu
1st January 2005, 02:40
Hai ca m-ai bagat in ceata! :D Pai exista doua aradele, unu nou si unu vechi? :D Eu stiam de un Arad din Banat, dar acum am aflat ca mai exista unu nou in Banat si altul in Crisana! :D

inter
1st January 2005, 02:40
In Crisana? pai cel mai important oras de acolo e Oradea ... si Crisurile parca nu trec pe la Lipova :D:D, deh asa am invatat la geografie... dar s-o mai fi schimbat :p

Catalanul
1st January 2005, 02:47
s-a schimbat din cauza cutremurului de duminica de la Sumatra :D

P.S. din cate stiu eu Aradul se afla in Crisana :thinkso:

Sergio
1st January 2005, 02:47
Grosul orasului e la nord de Mures. Mai e o parte mica la sud, cum vii dinspre Timisoara, pana treci podul peste Mures. Ala e Aradul Nou, care ar fi in Banat. Nici eu nu prea stiu cum sta treaba, mi-a explicat Daphix mai de mult, dar am uitat. :D

Sper ca s-a inteles. :evil:

Catalane, nu e de la cutremur. E ca si Berlinul, impartit in doua. :D :D

inter
1st January 2005, 02:54
si comunistii in care parte stau? :D:D

sau e rupt din istoria Sua cu nordisti si sudisti ? :p

Sergio
1st January 2005, 02:57
Gata, nu mai zic nimic de Arad, ca nu-mi face prea mare placere. :D :D

Pt mai multe infotmatii, cautati ghidul orasului. :p

PS. Comunistii stau in nord. :drak:

Canadianu
1st January 2005, 03:07
Aha, si pana la urma totusi Aradu e considerat in Banat sau Crisana sa stie si brasoveanu :D

Sergio
1st January 2005, 03:40
Cu 2 voturi pt Crisana, unul impotriva si o abtinere, Aradul se afla in Crisana. :D :D

RedBaron
1st January 2005, 15:09
Baroane (de pesedeu sau de ce oi fi :D), tu consideri Aradul oras reprezentativ al Banatului?
Din documentatia mea prezenta am aflat ca Aradul este ruda saraca de la tara a Timisoarei, iar Timisoara este fruntea Banatului...mai mult Aradul a ramas doar cu cotele apelor si cu centrul meteo, in schimb Timisoara este primul oras din Europa iluminat. :)

Nu stiu cum ai putea sa spui ca UTA reprezinta Banatul, daca sunteti infratiti cu cea mai urata echipa din Romania, dinamo bucuresti. Aveti aceleasi culori, galerii infratite...etc.. :ciocan:

Canadiene, am impresia ca Revelionul te-a inveselit excesiv. :D
Aradul e in Romania. Aradul e si in Banat. Aradul e si in Crisana. Aradul nu e ruda nimanui. Aradul reprezinta si Banatul si Crisana. PArerea mea. Ce ai citit tu (cred), pe topicul Istoric e preluat dintr-un ziar.
Aici nu scrie ca suntem infratiti cu nimeni. Eu nu am zis asta. Daca unii se considera fratii cu Dinamo Buc., f. bine. Eu tin cu UTA si simpatizez pe Sportul si FC Oradea (Bihorul). Asta nu inseamna ca UTA e infratita... cu aceste echipe.
Pentru orice alte aberatii din astea cu superioritati, rude sarace, comunisti, psd-isti, pe alte forumuri. Nu aici.
Re.

RedBaron
1st January 2005, 15:15
si comunistii in care parte stau? :D:D

sau e rupt din istoria Sua cu nordisti si sudisti ? :p

Comunistii stau cu mine in bloc, la periferie. La fel ca ********ii, dinamovistii si psd-istii. E un bloc special de renegati si complexati ai societatii. :cool:

Eu am impresia ca alte regiuni/orase par a fi rupte de realitate... dar nu dam nume. :D

Canadianu
1st January 2005, 15:48
Baroane, am citit si eu regulamentu, si am vazut ca n-ai voie sa postezi 2 mesaje consecutive! Chiar aici incalci regula, unde esti tu moderator?

Eu am invatat la geogravarza ca Banatul si Crisana sunt 2 regiuni separate, cum se poate ca voi sa fiti si acolo si din colo?
Oti fi vreun fel de Instanbul sa fiti pe 2 continente? :D
Eu am auzit ca va luptati cu Timisoara care sa reprezinte cel mai mult Banatul, ce parere ai?

Dar la anul ce faceti, tot in B sau in A? :rolleyes:

RedBaron
1st January 2005, 20:56
@Canadianul
Ok, sa iti raspund.
#Stai linisitit, mesajele mele sunt adresate unor useri diferiti. Aici pe subforumul UTA-ei este voie. ;) Eu nu fac trafic cu mesaje. Daca nu stii unde sunt moderator, uitete pe View Forum Leaders, scrie acolo. Regulamentul nu ma intereseaza, aici pe UTA exista un singur regulament, cel al bunului simt. Sau cel putin asta este intentia...
Daca este vreo problema, adreseaza-te Administratorilor site-ului.
#Eu nu stiu ce ai invatat tu la geografie. E irelevant, la fel ca si aceasta problema: "unde e Aradul?". Inca odata, este in Romania, Vestul tarii. Banat sau Crisana? Daca granita ar fi Muresul, Aradul este in ambele regiuni, deoarece Muresul "despica" orasul. Poti compara cu Instanbul din acest punct de vedere, cum consideri. In cele din urma, Aradul este acolo unde vor romanii sa fie.
#Eu vad in Poli adversarul traditional si nimic mai mult. Fara ei, intr-un fel ar disparea farmecul derby-urilor. In general, fara adversar nu exista glorie. De aceea el trebuie repectat. Parerea mea.
Nu stiu in ce masura esti la curent cu ultimele noutati, sa zicem asa, din "gradina" UTA-ei. Insa vreau sa-ti spun ca la noi a aparut o noua galerie, brigada, sau... cum se intituleaza, pe langa Red Fighters (RF). Ei se numesc Spetza Ultra Rossa (SUR). Intre cele doua galerii exista diverse puncte de vedere cu privire la Timisoara, Brasov, Cluj. Pentru mai multe detalii, intra la SUR pe forum, acolo poti afla o pozitie oficiala cu privire la lupta pentru suprematie in Banat, Crisana sau ... unde o fi, cu privire la relatiile cu Brasov, Dinamo, etc. Red Fighters nu stiu sa aiba forum.
#La anul... adica 2005? Sau 2006? Daca te refereai la sezonul 2004-2005, promovarea iese din discutie. Cat despre sezonul 2005-2006, sunt prea multe necunoscute sa pot afirma ceva. Sunt cateva idei in sensul acesta pe topicul Tur 2004-2005.
Re.

Canadianu
1st January 2005, 21:24
Magicule, m-ai inteles total gresit, stiam ca esti moderator aici, eu te intrebam cum de iti permiti ca tocmai tu moderatorul de la uta iti permiti sa incalci regulamentul postand doua mesaje consecutive.

In rest, iti multumesc pentru lamurire, dar nu prea aveti cum sa va duelati cu timisorenii daca jumate de oras este in Crisana iar celalalt in Banat...si inca o intrebare, tu cum te consideri? Banatean si crisanean?
Vorbeam de anul viitor competitional adica 2005/2006, din cate am inteles tot in Divizia B veti ramane, probabil ca si la voi sunt probleme cu conducerea, jucatorii, etc.

Si daca tot pomenisi de SUR, ei sunt infratiti cu dinamo? Dar Red Fighters? Vreau sa-mi raspunzi daca e posibil din cunostiintele tale, nu ma intereseaza siteurile diverselor grupari.

RedBaron
1st January 2005, 22:24
Juniorule, eu moderatorul... eu sunt fan UTA si user pe Onlinesport. Am ajuns moderator aici pe UTA deoarece am facut primul topic UTA, "la inceputuri", pe de o parte, pe de alta nimeni nu era interesat de "post". Apoi, inca odata, eu asa procedez cand raspund la 2 useri. Aici pe UTA se accepta. Nu e spam, nu scriu mesaje de 1 rand, nu fug dupa posturi.
Ce intelegi tu prin duel cu timisorenii!? Adica care echipa e cea mai tare din regiune? Sau ce? Daca e vorba de asta, atunci momentan FCU Poli (AEK) pentru ca e in div. A. Insa privit in ansamblu, UTA, deoarece are palmares superior. Parerea mea.
Ce ma consider eu... aradean, roman. Atat.
Au fost probleme foarte mari cu fosta conducere, care insa a lasat locul omului de afaceri (si fost atlet) din Arad, Sandu Ion. Acesta a preluat o echipa formata din rezerve, juniori si cativa titulari din lotul cu care UTA a incheiat sezonul 2003-2004. Nu a fost timp de transferuri deosebite si consecintele se vad in locul actual din clasament. Oricum, se pare ca acum suntem pe drumul cel bun.
Nu as putea spune cu cine sunt infratiti SUR sau RF. Pentru ca nu stiu si nici nu am observat vreo atitudine pro... Poate doar in cazul celor de la "U" Cluj. Era ceva si cu Brasovul parca... Pot spune ca RF sunt "total anti-Timisoara" cum au si un banner.

Este curios de ce te intereseaza ce ma consider eu sau cu cine imi pare mie ca sunt gruparile de fani ai UTA-ei infratite. Cel putin la ultima intrebare poti afla raspunsul de la sursa, clar, nu de la mine. In fine... in speranta ca te-am ajutat, inchei aici.

Sergio
1st January 2005, 23:10
Chestia cu palmaresul e irelevanta in fotbalul de azi. Degeaba ai 6 titluri daca te zbati in mediocritate. Parerea mea. Conteaza prezentul. Nu spun ca nu e important si trecutul, dar sunt mai mult povesti de povestit nepotilor.

Deci, in prezent, nu poate exista competitie intre Arad si Timisoara pt ca joaca in esaloane diferite. Poate doar rivalitate.

@RedBaron: esti membru SUR?

inter
1st January 2005, 23:34
sergio, The Kid e membru sur , despre Baron nu ma pot pronunta :p

RedBaron
1st January 2005, 23:37
@sergio
Nu sunt membru al nimanui... nici PCR, nici PSD, nici SUR, nici RF. :D

Eu zic ca nu e irelevant palmaresul. Pentru ca exista perioade bune si perioade slabe in viata unei echipe. Dar cand tragi linie, cum compari cele 2 echipe? Prin palmares, nu?
Momentan, e clar, UTA trece printr-o perioada mai slaba. Ea tine de vreo... 10 ani sa zicem, dar.. asta e.
Apoi, exista si un anume imbold pentru jucatori, cel putin asa ar trebui sa fie. Nu e totuna sa joace la ACU Arad sau la UTA! Macar teoretic ei stiu ca expectativele sunt altele.
Intre noi fie spus, nu cred in chestia cu "prezentul conteaza, trecutul se sterge", in cazul echipelor de fotbal. Asa poti spune si de Napoli... nu conteaza ce au reusit ei mai demult... Eu zic ca are o importanta faptul ca au castigat Scudeto.

inter
2nd January 2005, 00:59
canadianu a pus o intrebare isteata, aceea referitoare la situarea geografica a orasului Arad ... am citit si eu azi pe siteul oficial al U.T.A. si am zambit :cool: cand am vazut un cantec al galeriei lor :
Avem echipa, avem valoare,
In vest suntem echipa cea mai tare
Si sa se stie in lung si-n lat
Ca UTA este forta din Banat.

pai in Banat, clar Poli e No.1 iar in Crisana, Oradea e pe aceeasi pozitie :rolleyes:

deci ramane chestia cu granita :o: !

Sergio
2nd January 2005, 01:25
intere, las-o la punctul mort, ca n-o mai dam de capat. E clar, e un mister total pozitionarea orasului Arad. Nu vezi ca si aradenii sunt impartiti? :D :D

@RedBaron: nu stiu de ce stiam ca esti memvru SUR. My bad.

N-am zis ca nu conteaza palmaresul, dar nu stiu cat ii incalzeste pe Napoli ca au castigat 2 titluri. Cred ca le-ar da cu draga inima numai sa mai joace un meci in A.

later edit: m-am uitat in cartea de geografie de-a 12-a si la Banat sunt trecute doar Timis si Caras Severin. Nu e nici un expert in geografie pe aici? :p

RedBaron
2nd January 2005, 03:43
E clar, e un mister total pozitionarea orasului Arad. Nu vezi ca si aradenii sunt impartiti? :D :D

@RedBaron: nu stiu de ce stiam ca esti memvru SUR. My bad.

N-am zis ca nu conteaza palmaresul, dar nu stiu cat ii incalzeste pe Napoli ca au castigat 2 titluri. Cred ca le-ar da cu draga inima numai sa mai joace un meci in A.

later edit: m-am uitat in cartea de geografie de-a 12-a si la Banat sunt trecute doar Timis si Caras Severin. Nu e nici un expert in geografie pe aici? :p

#De ce e mister? Depinde ce criteriu alegi in a pozitiona orasul... Cum am spus, daca consideram raul Mures, este in ambele regiuni. :D
#Cat despre cantecul acela, de cand umblu la stadion, nu l-am auzit niciodata. Site-ul oficial nu e actualizat de... ani si apar multe neconcordante.
#Eu nu sunt sigur de Napoli; ca ar renunta la titluri pentru 2-3 ani de Serie A si niste pozitionari pe la mijlocul clasamentului.. sa zicem. Ma rog, nu cunosc fotbalul italian. :)
#Cat despre manuale. In functie de ce manual consideri, ai o varianta a unei informatii.
#Intr-adevar The_Kid este membru marcant SUR, unul din fondatori, cel putin asa stiu eu.
Re.

RedBaron
2nd January 2005, 03:51
pai in Banat, clar Poli e No.1 iar in Crisana, Oradea e pe aceeasi pozitie :rolleyes:

deci ramane chestia cu granita :o: !

Clar Poli! :ok: Daca te referi la FCU Poli (fosta sau actuala AEK), este o echipa infiintata de vreo 3 ani, fara nici o performanta notabila. Daca te referi la FC Poli, adica cea cu palmaresul si care joaca in B1, probabil acea Cupa a Romaniei sau ce are in palmares, cantareste mai mult ca 6 titluri, 2 Cupe si ce mai are UTA. Deci e clar... Poli e cea mai tare in Banat! Argumente indubitabile... Sau poate Poli Iasi... depinde, la ei nu cunosc palmaresul si accept ca sunt mai meseriasi ca UTA in Moldova cel putin. Mai exista si Poli Ejido prin Secunda Division in Spania. Poate aia. :rolleyes:

Cat despre Crisana, Oradea... da! In era romantica a fotbalului cand jucau in campionatul Ungariei, tot respectul.

Sau poate... granita dintre real si imaginar. :p

Sergio
2nd January 2005, 16:13
O mica corectura: Poli are 2 cupe ale Romaniei si este singura echipa romaneasca neinvinsa acasa in cupele europene. E drept, nici n-a jucat foarte mult, dar, oricum e ceva avand in vedere ca a jucat cu Real, Sporting, Celtic sau Atletico... :rolleyes:

Iar despre cei de la Napoli, crede-ma cand iti spun ca ar fi in stare sa-si vanda si sufletul doar sa-i mai bata o data pe Juve in campionat. :drak:

Mi se pare sau esti un pic malitios cand vorbesti de rivalele traditionale ale UTA-ei? :cool:

RedBaron
2nd January 2005, 17:22
@Sergio
Eu nu sunt malitios. Asa vad lucrurile.
Spune-mi tu, cum compari pe Poli cu UTA? Daca e sa "tragi linie"... Ce consideri? Pozitia actuala in clasament/divizie, numarul de jucatori, ce anume?
De ce sunt malitios? Argumenteaza. Pentru ca sustin un alt punct de vedere si am afirmat ca UTA e peste oricare Poli. De aceea sunt rau? :) Asta e adevarul, in opinia mea.
Actuala FCU nu are nimic in palmares, nici un rezultat notabil. Gresesc? Vechea FC are 2 Cupe, cum spui si niste jocuri internationale reusite. Lasand la o parte simpatiile, UTA are pe langa palmaresul lui FC si 6 titluri de campioana. Alea nu au valoare? Nu se pun ca au fost prin anii 70, 60, 50, 40?
Spune-mi cum vezi tu lucrurile. Poate gresesc eu.
[Raspunsul care il vezi partinitor era pentru inter si va invit sa il combateti cu argumente.]

Inca odata, in viata unei echipe sunt tot felul de momente. Momentan, UTA nu este intr-o perioada de glorie, clar. Nici echipa de Formula 1 Ferrari nu a fost tot timpul in top. Remember 1990-1996. Una din perioadele f.slabe. Era indreptatit sa fi spus atunci "Williams sunt peste Ferrari"? Da, daca ne refeream strict la acei 6 ani, NU daca ne referim la traditie, palmares. Unde sunt Williams acum, unde sunt Ferrari.

In concluzie, oricum o luam, nu poti sa-mi demonstrezi ca Poli este o echipa mai titrata ca UTA. Oricare Poli consideri din Romania.

Si apoi daca retrogradati si intra Tricotaje Ineu in Div. A. O sa-mi spui ca prezentul conteaza si Tricotaje este cea mai tare echipa din Banat (Crisana, Ardeal... unde considerati) iar UTA, FCU Poli si Oradea sunt... 2nd best.
Sa fim seriosi.

Re.

Sergio
2nd January 2005, 19:53
ok, cum zici tu.

Dar sa nu-mi zici ca n-ai da macar un titlu (ca tot aveti de unde da) pt un meci cu steaua sau dinamo la Arad. :drak:

PS. Poate ar trebui sa-si mai dea si altii cu parerea ca sa mai aflam si alte pareri. :D :D

RedBaron
2nd January 2005, 21:22
Sergio, fa un topic aici pe UTA daca vrei pe tema asta. Chiar un poll, daca esti curios si de alte pareri.
Eu nu as da nici un titlu, nici macar o Cupa... nimic :) ptr. un an in div. A. As vrea ca UTA sa isi construiasca o echipa* si sa promoveze in A, unde sa ramana**. As vrea o conducere serioasa si realista.
-----------------------------
*Cand am promovat ultima oara in A(acel sezon in care s-a realizat si fuziunea voastra), ironia sortii a facut ca UTA sa pierda aproape toti jucatorii valorosi care realizasera promovarea: Miculescu, Todea, Hutan... etc etc. Ce greseala... cu juc. aceia + Njock, Botis si mai cativa aveam o echipa frumoasa ce termina lejer in primele 10.
**Vezi Apulum, CFR Cluj.

PS=Nu mi-ai raspuns la intrebarea din mesajul anterior, adica "Cum compari doua echipe? Dupa ce criterii?"

Re.

Sergio
2nd January 2005, 23:37
Dupa tine ar trebui facuta o prima liga in functie de palmares in care Steaua, dinamo si UTA sa joace mereu in cupele europene fiindca au cele mai multe titluri si sa nu retrogradeze niciodata ca sa nu se faca de rusine. Iar pt restul e destul loc in B si C. :evil:

Multumit? :rolleyes:

RedBaron
3rd January 2005, 01:22
@Sergio
Eu nu stiu cum ai reusit sa interpretezi ce am zis eu, in felul de mai sus. Eu NU am zis ca echipele cele mai titrate tre sa joace in A! Pai asa, cum ar reusi echipele mai noi si fara palmares, sa si-l creeze? Cei mai buini tre sa fie in A! Restul... valea in B. Indiferent de numarul de fani, palmares si... orgolii.
Am reactionat doar la mesajul in care se sugera ceva de genul: UTA e pielea *****, in sensul in care Poli sunt cei mai meseriasi in Banat, in Crisana sunt Oradea si asa mai departe. Eu zic ca mi-am argumentat opinia si nu am atacat pe nimeni. Esti de acord? Pe mine nu tre sa ma multumesti. Ci eventual sa ma combati, daca crezi ca nu am dreptate.
Si apoi am precizat ca ideea "prezentul conteaza" nu mi se pare a sta in picioare. Nu in totalitate.
Nu te supara. :)

Sergio
3rd January 2005, 22:16
Nu m-am suparat, stai linistit. :)

Chestia cu pielea ***** nu imi apartine, asa ca nu o comentez. :drak:

Eu n-am zis ca Poli e cea mai tare din Banat, inter a zis-o. Eu respect UTA pt ceea ce a fost, cu prezentul sta mai prost.
La noi e invers: avem in palmares 3 ani in divizia A, dar sper sa ni-l imbogatim cu fiecare an ce trece. :D

inter
3rd January 2005, 23:32
asa e sergio eu am zis-o .... incepand cu Ripensia si incheind cu Poli , ati reprezentat Banatul!

Sergio
3rd January 2005, 23:53
Poate incepand cu Chinezul... :)

Total de acord, dar ai grija ca l-ai enervat pe Baron. :D

inter
3rd January 2005, 23:57
scuze, ai dreptate ! ... spre marea mea rusine am omis una din MARILE ECHIPE ale Romaniei!

Sergio
4th January 2005, 00:25
Se accepta. :D

Angelina Jolie
20th February 2005, 11:15
Am citit si eu mesajele de pe acest topic si nu pot decat sa ii dau dreptate Baronului Rosu. 6 campionate nu se compara cu 2 cupe.

Sergio
21st February 2005, 00:39
Valy, lasa vrajeala si spune daca vii la Timisoara ca sa-ti tin un loc, ca dupa bataia care e pe abonamente se pare ca voi de la Cluj o sa ramaneti pe din afara. :D :D

Kidu
21st February 2005, 04:03
Nu am mai dat de multa vreme pe forum. Profit de ocazie sa il salut pe Red Baron. Acum sa revenim la miezul problemelor ce le-ati discutat pe aici:

1) Canadianule, SUR nu este infratita cu nimeni, cu atat mai mult cu vreo brigada dinamovista. E adevarat exista un respect si o relatie de amicitie intre noi si baietii din Ultras 19 ("U" Cluj). De altfel la avem suntem in relatii bune si cu alte brigazi de la "U", dar cei din Ultras19 sunt cei mai marcanti.
Cat de spre brasoveni, ne sunt indiferenti. Daca in divizia A, a fost o tentiva de infratire a celor din RF cu Forzza Carpatica (noi personal nu agreem infratirile dintre galerii, ca sa fiu mai pe intelesul tau), aceasta nu are nimic de a face cu SUR.
A fost si la voi o tentativa alternativa prin aparitia celor de la Flank Ultra, dar de o buna bucata de vreme nu am mai auzit nimic de ei.

2)Aradul din punct de vedere geografic face parte din Crisana, doar cartierul numit Aradul Nou care e situat la sud de Mures, face parte din Banat. Ca exista influente atat banatene cat si din alte zone cu care ne invecinam asta nu contesta nimeni deoarece e un lucru firesc si normal, iar chestia asta este peste tot.

3)Sergio nici un utist adevarat nu ar instraina vreodata nici un campionat sau cupa, ipotetic vb-ind, chiar daca acest lucru nu este posibil. Numai cu*vele se vand ori de cate ori situatia o impune, iar cum voi aveti o predilectie pt treaba asta nu ma mai mira nimic. Poate se trage de la culoarea violeta care stim cu totii de cine este purtata.
80 de ani, 4 echipe. Asta numesti tu istorie si traditie ?!

RedBaron
21st February 2005, 10:56
@The_Kid
Bine ai revenit!
Si o precizare: violet mai poarta si FC Arges (parca) la noi in campionat. Dar nu cred ca ei sunt in cauza, mai mult, stiu ca Argesul a cedat odata un loc in Div. A (sau B, nu mai stiu exact) Timisoarei. Pe atunci FC Arges Dacia Pitesti. Din pacate au fost facuti apoi tigani la meciul din turul acestui campionat. "Tigani" care insa au ajutat Timisoara la un moment dat. Cel putin eu asa stiu. Daca ma insel... pot fi corectat.

Ce imi pare rau este ca odata ce vine vorba de o discutie serioasa, cum ar fi comparatia intre doua cluburi rivale, inafara de ironii rasuflate le-as spune la adresa UTA-ei, nu citesc nici un argument, nici o parere care sa incerce sa fie bazata pe ceva... concret. Posturile de genul "scuze am omis una din Echipele Mari" sau "Aradul nu e pe harta" adica vezi Doamne... iti arata cam nivelul. Si nu e nivelul apei la care ma refer...

Pana una alta, U|T|A ramane cea mai titrata echipa din Vestul tarii (asa cum scrie la ziar). Cu toate ca acum este pe locul 11 in B3 si nu are jucatori la Nationala Mare a Romaniei. Invit pe orice sa ma contrazica, daca are argumente.

Re.

Sergio
22nd February 2005, 00:34
Poate se trage de la culoarea violeta care stim cu totii de cine este purtata.
80 de ani, 4 echipe. Asta numesti tu istorie si traditie ?!
Cand spui 4 echipe, la ce te referi? Nu am inteles exact unde vrei sa ajungi. Iar culoarea violet are mai multe semnificatii, asa ca hai sa ne limitam fiecare la ce ne pricepem.

Kidu
23rd February 2005, 02:36
Bai uite care e problema. Eu nu intru aici sa ma contrez cu tine. Voi pt mine nu existati. Din aceasta cauza refuz sa vb despre "voi", aici la noi pe forum.

Numai bine !

Sergio
23rd February 2005, 16:24
Pai vad ca deja ai facut-o si de asta m-am simtit dator sa raspund. Te astept la noi pe forum daca acolo te simti mai bine.

Kidu
12th March 2005, 19:07
Noul link al sitului oficial este http://fcuta.arad.ro

Sper sa nu interpreteze nimeni gresit. Nu vreau reclama gratuita. E doar un anunt.

Forza UTA !

adymax
27th March 2005, 14:16
Nici asta nu mai merge....refaceti situl sau care e treaba?

HIV
29th June 2005, 13:52
Forza "U"TA !

vlad1607
29th June 2005, 14:02
subscriu :D