PDA

View Full Version : Austria - Croatia



delaparis
18th May 2008, 11:10
Duminica 8 iunie ora 18h00
Viena - Ernst Happel

discutii inainte si dupa meci

Bogdy LFC
18th May 2008, 12:14
Desi Austria joaca pe teren propriu echipa castigatoare se stie deja din pacate - Croatia!!! :(

Leo
1st June 2008, 22:51
merg pe mana croatilor

delaparis
1st June 2008, 22:53
meci egal

iulian_1976
3rd June 2008, 14:00
Daca nu intra arbitri in ecuatie Austria nu are nici o sansa .
Fanii austrieci au facut o petitie prin care cereau excluderea echipei nationale a Austriei pe motiv ca sunt echipa lor nationala este o catastrofa :happy

cinebelu
3rd June 2008, 17:16
Fanii austrieci au capul pe umeri, nu viseaza la cai verzi precum fanii altora, cam la vreo 1000km mai la est..:D

Lordul
3rd June 2008, 17:34
castiga Croatii cu 2-0

carlo
3rd June 2008, 18:24
2-1 Croatia

delaparis
8th June 2008, 10:56
AUSTRIA:
Macho - Garics, Stranzl, Pogatetz, Gercaliu - Aufhauser, Ivanschitz (cap.), Säumel, Fuchs - Harnik , Linz

CROATIA :
Pletikosa - Corluka, R. Kovac, Simunic, Pranjic - Srna, N. Kovac, Modric, Kranjcar - Olic, Petric

lucian_iasi
8th June 2008, 10:58
2 solist

TheMentalist
8th June 2008, 11:22
Din echipa Austriei nu am mai auzit numai de Ivanschitz. Merg pe mana Croatiei, un 1-0 pentru croati.

andreidaniel
8th June 2008, 11:24
bate croatia la 2 boabe diferenta.Ca sa dau si un scor exact : 3-1

BBB
8th June 2008, 12:11
Batem cu 5-0 pe amarastenii astia de pseudonemti. Naprijed vatreni!

moty
8th June 2008, 13:42
1-2

Vorpal
8th June 2008, 14:24
Austria nu este cea mai buna echipa. Probabil este cotata cu cele mai putine sanse la acest campionat european. Totusi sa nu uitam ca sunt gazde, asa slabi si morti cum ii considera toti. Daca ar avea si "tribuna" alaturi... pentru ca ambitie au (sunt nemti la urma urmei); iar in afara de Germania - care are acontat din start locul I, pentru locul secund se vor bate toate celelalte formatii ale grupei.
Mi-as dori sa castige austriecii, ca sa le mai scoata "vedetismele" din capul croatilor.
Si cum nu a votat nimeni pana acum NIMENI in favoarea lor, am facut-o eu :) Sinucidere curata, stiu! Dar este frumos sa fii fair-play.

tu26dor
8th June 2008, 15:05
teoretic 2 solist... nici macar statutul de tara gazda nu le prea multe sanse austriecilor... depinde acum de ambitia cu care vor lupta ambele echipe...croatii ar putea trata meciul ca o joaca si ar putea rezulta un meci aprig disputat si eventual un egal, asta in cel mai bun caz pentru gazde...

Hard
8th June 2008, 15:14
0-2 ( 0-1 )

Catalanul
8th June 2008, 15:18
Se va impune Croatia fara nici un fel de probleme. 2-0 pentru croati ;)

YoNuTzz
8th June 2008, 18:55
in mod normal ar trebui sa bata croatii...e clara diferenta de valoare...
pacat k eduardo a ratat acest sezon...cred k ar fi facut treaba buna la euro...

tu26dor
8th June 2008, 19:03
inceput promitator 11 metri pt croatia...si 1-0

YoNuTzz
8th June 2008, 19:18
1-0 croatia deja...

tu26dor
8th June 2008, 19:32
trebuia al doilea galben si rosu pt jucatorul austriac... arbitrul nu a vrut,probabil sa inchida meciul...

Universal
8th June 2008, 19:37
1-0 pentru Croatia pana in acest moment ( min.37)

Revin austriecii?

tu26dor
8th June 2008, 19:39
croatii au predat initiativa si implicit posesia mingii, dar par oricand pregatiti sa dea lovitura decisiva...

Universal
8th June 2008, 19:50
Sau revin austriecii szrprinzator si egaleaza, repriza secunda va spune mai multe ;)

Bogdy LFC
8th June 2008, 19:51
Sau revin austriecii szrprinzator si egaleaza, repriza secunda va spune mai multe ;)

Intr-adevar,sanse destul de mari sa egaleze austriecii

ducus
8th June 2008, 19:53
trebuia al doilea galben si rosu pt jucatorul austriac... arbitrul nu a vrut,probabil sa inchida meciul...
Da...pai cum sa dea ei cartonas rosu unui jucator al tarii-gazda inca de la debutul la Euro? :headbang:
N-ai cu cine...:D la modul la care au jucat austriecii prima repriza, n-o sa ne faca probleme in preliminariile CM 2010.
Astia daca ar fi jucat acum preliminarii nici nu s-ar fi calificat...:rosu:

Hard
8th June 2008, 19:53
0-2 ( 0-1 )

sunt in grafic :D

MagicTouch
8th June 2008, 19:59
Cine organizeaza EURO2012, Malta si Cipru sau San Marino si Liechtenstein ? :headbang:

Catalanul
8th June 2008, 20:01
Polonia si Ucraina din cate stiu eu.

Universal
8th June 2008, 20:06
Polonia si Ucraina din cate stiu eu.

Stau mai prost decat noi cu stadioanele.Ucrainienii nu prea isi fac temele.

Eu cred ca o sa organizeze pana la urma,dar greu...

Andrei_23
8th June 2008, 20:08
Pai deja e gata noul stadion a lui Sahtior , sau aproape gata

Universal
8th June 2008, 20:09
Se pare ca nu va fi meci de 3 goluri, cel mult 0-2 sau 1-1,sau croatii se vor apara si asa va ramane ;)

@Andrei: Este doar 1 stadion gata.Mai au 3... sa vedem daca se vor incadra in timp, daca nu, adio...

cinebelu
8th June 2008, 20:19
Croatii fac aceeasi greseala ca si in meciul cu Australia de acum 2 ani.
Si atunci au jucat retras dupa ce au marcat, si ar putea s-o pateasca acum la fel
Norocul lor insa ca austriecii nu sunt de nivelul australienilor

min 60 - Vastic intra si marcheaza, dar bate Croatia cu 2-1 :D

delaparis
8th June 2008, 20:22
Plicticos jocul austriecilor ca de obicei.... Croatia are potential dar inca e nesigura si insuficient pusa la punct tactic.

Meci slabut pana acum.

Universal
8th June 2008, 20:24
Croatia favorita la Euro 2008 , doar cand zbor porcii :D

in rest, meci slab...

tu26dor
8th June 2008, 20:26
slabut... croatii se multumesc cu putin si parca le lipseste o viteza in plus pentru a inchide jocul... austria spera pana la capat si se chinuie cum poate...

resita
8th June 2008, 20:27
austria cred ca este cea mai slaba echipa de la euro

delaparis
8th June 2008, 20:33
Curioasa atitudinea jucatorilor austrieci ... desi sunt condusi in min 70 joaca parca ar avea inca 2 ore pana la fluierul final ...

tu26dor
8th June 2008, 20:33
austria cred ca este cea mai slaba echipa de la euro

nici croatia nu a aratat mare lucru...

relansat
8th June 2008, 20:35
m`am trezit din somn abia in repr a doua. am pierdut ceva, inafara de gol ?

Universal
8th June 2008, 20:35
Lovitura libera si...nimic.

rely, nu ai pierdut nimic, culca-te la loc, nu se intampla mai nimic..

tu26dor
8th June 2008, 20:37
m`am trezit din somn abia in repr a doua. am pierdut ceva, inafara de gol ?

croatia doarme in aparare iar austria se chinuie si ea cum poate... macar incearca...

Universal
8th June 2008, 20:39
nu cred ca se mai intampal ceva aici, poate cel mult un 1-1, dar greu, croatii au o aparare destul de buna.

tu26dor
8th June 2008, 20:41
Lion Marius :ce ai pariat aici de stai asa de calm?

Zabriskie
8th June 2008, 20:41
nu imi vine sa cred cat de slabi sunt croatii.

Universal
8th June 2008, 20:43
Lion Marius :ce ai pariat aici de stai asa de calm?

cam 50 de Unitati, vad meciul ,is foarte calm, leu batran ;)

daca totul ramane asa, ajung un pic mai departe, sa vedem daca se repeta succesul de ieri :)

in rest, ne uitam atent, analizam cu grija si criticam doar cand este cazul :)

resita
8th June 2008, 20:44
e mai palpitanta F1 decat acest meci :D

sper sa ramana scorul asta :D

tu26dor
8th June 2008, 20:45
cam 50 de Unitati, vad meciul ,is foarte calm, leu batran ;)

daca totul ramane asa, ajung un pic mai departe, sa vedem daca se repeta succesul de ieri :)

in rest, ne uitam atent, analizam cu grija si criticam doar cand este cazul :)
pai bafta atunci sa scoti mai mult ca ieri... cred ca toti au pus pe croatia aici, dar ;a cum se joaca, austria merita un egal...

Universal
8th June 2008, 20:50
In mod normal, da,Tudor, dar sti cum sta treaba, nu ocaziile is importante in meci, care dau rezultatul final,ci golurile :)

tu26dor
8th June 2008, 20:52
corect marius... uite inca o ocazie a austriecilor care putea schimba soarta meciului...
final de partida cu victorie previzibila dar destul de greu obtinuta a croatiei...

delaparis
8th June 2008, 20:54
Bravo Croatia pentru victorie desi jocul nu e inca la punct. Austria a inceput la fel ca Elvetia turneul ... cele doua tari gazda nu vor trece de grupe aici si cred ca e prima oara cand se intampla asa ceva in istoria Euro

razwan_vs
8th June 2008, 20:55
am avut ceva emotii ....sa numai ia vreun cartonas galben :ras-plans:.....ca l-am jucat under 4,5 la cartonase ....in rest nimic special la meciul asta

YoNuTzz
8th June 2008, 20:56
victorie ptr croati, si iata k ambele echipe gazde au pierdut cu acelasi scor meciurile de debut, desi nu au jucat cu favoritele grupei (portugalia respectiv germania)

Bogdy LFC
8th June 2008, 20:56
''Mercenarii'' au castigat cu Austria dar vor avea niste surprize foarte ''placute'' cu Germania si Polonia :ok:

rob_din
8th June 2008, 20:56
Mie mi-au placut si Austria si Elvetia, meritau macar un egal. Croatia slaba ca si Cehia. Pana acum doar Portugalia a aratat fotbal

relansat
8th June 2008, 21:03
ce torpila de meci ... atacuri de`a`n`batzu` ale austriecilor, care bubuiau mingi in careu la mica (,) ciupeala ... Subtire de tot Croatia, io zic ca o sa fie mai bine cu Polonia sau Germania.

illazio
8th June 2008, 21:03
croatia patetica, nu mai stiau unde-i mingea pe finalul partidei... croatii au parte de prea multa reclama pentru fotbalul pe care il practica ...astazi au castigat dintr-un penalti inventat, la fel cum au facut-o si cu noi in 98 ....

Nu stiu cum reusesc croatii sa-si vanda jucatorii cu atatia bani (modric 21 mil euro) ...... echipele lor de club nu ajung nici macar in grupele uefa....

relansat
8th June 2008, 21:15
ai pus bine problema Slayer. Dinamo Zagreb a vandut jucatori pe sume exorbitante.

MagicTouch
8th June 2008, 21:21
Nu stiu cum reusesc croatii sa-si vanda jucatorii cu atatia bani (modric 21 mil euro) ...... echipele lor de club nu ajung nici macar in grupele uefa....

Simplu. Isi dau viata pe teren indiferent daca joaca in cupele europene sau cu ultima clasata din campionatul intern lucru apreciat de scouterii care vin inopinant. Croatii nu astepta sa-si taie Becali venele cu Ramón Calderón in speranta ca "fratia oilor" si un meci mai de doamne ajuta in cupele europene le va aduce un transfer la Real Madrid. In plus de asta croatii nu au adoptat sloganul ieftin "nu ne vindem" tara in timp ce, pe usa din spate, vand totul din tara la pret derizoriu. Mai sunt si est-europeni cu orgoliu si mandrie.

EDIT. Corectare facuta. Multumesc pentru atentionare Catalanul.

Catalanul
8th June 2008, 21:34
Croatii nu astepta sa-si taie Becali venele cu La Porta in speranta ca "fratia oilor" si un meci mai de doamne ajuta in cupele europene le va aduce un transfer la Real Madrid.

Cred ca vroiai sa te referi la Ramon Caldero, presedinte lui Real Madrid si nu la Laporta, cel al Barçei.

acidu
8th June 2008, 21:34
bravo croatia , ce emotii pe final:) hai si germania 1-0 :D

iulian_1976
8th June 2008, 21:43
Pana in acest moment Portugalia si Croatia au aratat ca stiu sa joace fotbal.
Croatii au primit un 11m ,pe care nu stiu cati arbitri l ar fi dat .
In rest impresia mea a fost ca echipa Croatiei nu au vrut sa joace, s-au inchis bine. Olici un jucator extraordinar,chiar daca este nationalist si uraste sarbii.
Despre Austria nimic de spus joc in forta, nu a intrat mingea unde trebuie ,au inceput agresiv s-au bazat ca fiind echipa gazda arbitru va trece cu vederea atacurile mai agresive dar surpriza mare a fost acest arbitru.
Cu siguranta nu a fost arbitru englez:D

Croatii ca jucatori indeplinesc multe dintre calitatile unui jucator complet,rar am auzit sa nu se integreze in echipele unde ajung.Au un simt tactic pe care sarbii nu-l au,stau psihic extraordinar.
Au fost enervanti in aparare se inchid extraordinar, Romania cu asa zisa echipa de aur nu au reusit sa intoarca da la un rezultat de 0-1 gol Suker din 11m, daca nu m-a insel:D

illazio
8th June 2008, 22:40
Simplu. Isi dau viata pe teren indiferent daca joaca in cupele europene sau cu ultima clasata din campionatul intern lucru apreciat de scouterii care vin inopinant. Croatii nu astepta sa-si taie Becali venele cu Ramón Calderón in speranta ca "fratia oilor" si un meci mai de doamne ajuta in cupele europene le va aduce un transfer la Real Madrid. In plus de asta croatii nu au adoptat sloganul ieftin "nu ne vindem" tara in timp ce, pe usa din spate, vand totul din tara la pret derizoriu. Mai sunt si est-europeni cu orgoliu si mandrie.

EDIT. Corectare facuta. Multumesc pentru atentionare Catalanul.

ai perfecta dreptate dar ca o comparatie sarbii sau polonezii au cam aceleasi calitati si totusi nu reusesc sa-si vanda jucatori pe atatia bani...toti slavii sunt in general foarte nationalisti, cel mai prost din punctul asta de vedere stam noi... avem o mentalitate de slugi proaste, boloni ne-a facut o caracterizare perfecta degeaba a sarit toparlanu de mitica sa-l faca sovin :headbang::headbang:

JJ
9th June 2008, 10:28
Plictisitor meci. Austria e o echipa de duzina, iar Croatia n-a vrut sa joace decat primele 30 de minute.