PDA

View Full Version : Steaua este cea mai buna !!!!!



aristeaua
3rd April 2003, 09:34
Forza Steaua !!!! Campoionii vom fi noi !!!!!! Haideti suporteri, aveti incredere in echipa noastra.Forza Steaua Bucuresti, campioana lumii esti !!!!!!!

silvio
3rd April 2003, 16:58
A fost bah... drak Nu neaga nimeni acest lucru...dar timpul comunistilor a cam apus!!!
poate peste cativa ani...cand o sa isi faca Gigi ^prieteni^ multi...poate
dar pana una alta...RAPID ii campioana D

07Ex
4th April 2003, 01:45
Dream on buddy! Steaua A FOST cea mai buna. La ora actuala este o echipa de top, dar nu cea mai buna.

deep purple
4th April 2003, 01:58
Ce te face sa crezi ca Steaua mai e de top? Divizia A e f echilibrata si echipa armatei, care de fapt e doar a lui Gigi e incasat-o si de la lanterna rosie in tur si nu a marcat gol acasa impotriva ocupantei penultimei pozitii acum 2 etape. E la 11 puncte de zona fierbinte a clasamentului (si aici ma refer la zona barajului) si a invis doar adormiti pana acum in acest retur (Poli si Dinamo). Despre care top vorbiti voi?

nick
4th April 2003, 13:49
Asta da perseverenta!!! Nu e putin lucru sa astepti vreo 16-17 ani pina sa poti exprima o opinie!Textul din primul topic se potrivea intr-o anume masura pe undeva prin 1986.Numai ca atunci accesul la Internet era de domeniul SF si omul a asteptat pana acum.Felicitari!
Steaua la momentul actual este intr-adevar o echipa de...topless(adica e cam "dezbracata") :drak:

Hellvis
4th April 2003, 15:01
Cu acest topic s-a intrat in "joaca" unui fan mai exaltat si care, dupa cum se vedea, este la primul mesaj pe forum... Daca fiecare vine pe forum sa-si faca echipa preferata drept cea mai tare, vom avea de purtat doar...discutii, care ar putea degenera in invective... :oops:

os
4th April 2003, 15:11
lol STEAUA ESTE SINGURA ECHIPA DIN ROMANIA CARE A CASTIGAT CUPA CAMPIONILOR,SI VA FII SI IN VIITOR SINGURA CARE VA MAI CUCERI VREODATA ACEST TITLU ciocan [/b]

Vadim
4th April 2003, 22:34
Os, din pacate, Steaua de atunci a lui Valentin Ceausescu nu mai este cea de acum, a lui Gigi Becali. Atunci era ordine si disciplina, acum e mica intelegere. Am vazut imagini cu Becali dand un pumn de dolari unui jucator, la inceput de antrenament. Daca la un club ca Steaua asa se dau "primele" cum s-or da la o echipa din B? Le arunca banii sa se bata pe ei?

Cristi
5th April 2003, 00:26
Vadim, cum poti sa crezi asa ceva despre Becali! Sa iti fie rusine! Adica asa o parere proasta ai tu despre singurul om care investeste bani in fotbal in Romania? Banii aia nu erau prima, erau bacsisul ca baiatu' ala tocmai ii spalase masina si ii facuse cumparaturile lui SEFU. Pentru prima, la Steaua se procedeaza in felul urmator: fiecare fotbalist scrie un eseu pe tema "Gigi Becali, cel mai tare din parcare". In functie de aceste eseuri Gigi le da primele, pe care fotbalistii le iau din mana lui stand in patru labe si apucandu-le cu dintii.
Din pacate la noi numai 'ciocoii' investesc in fotbal, iar Becali, Niculae, Sechelariu, Netoiu etc. sunt o apa si un pamant: pentru ca ei au bani, sunt cineva, restul - gunoaie.

nick
5th April 2003, 22:40
De cite ori il vad de Gigi Becali parca vad o parodie de doi bani a tuturor filmelor cu gangsteri pe care le-am vazut pina acum.Cam acelasi lucru se poate spune si despre alti "investitori" din "fotbalul" romanesc.Nu am avut niciodata vreo simpatie pentru Steaua,dimpotriva,dar cu toate astea acum imi este mila de acest club( care totusi inseamna ceva in sportul romanesc) ca a ajuns sa fie condus de asemenea personaj.

Hellvis
6th April 2003, 14:09
Un patron - ca de aia are titulatura asta - da banii cum vrea "muschii" lui, ca doar de aia e stapan pe cashcavalul lui, indifrent cum i-a castigat. :D
Inca n-am auzit ca vreun fotbaalist sa se planga ca a luat banii din mana, din picior sau i s-au aruncat din avion. Fotbalistii protesteaza atunci cand nu primesc banii... :P
Mi se pare o falsa problema modul in care se dau banii. Important este ca se dau. In rest, fiecare-si jucator isi merita stapanii, la felul cum patronul este oglinda angajatilor pe care-i are...
L-ati vazut si pe marele "caracter" Hagi cu se "haolea" - dupa victoria cu Danemarca din 1989 - ca-i plac femeile cu lanturi si bratari. In acele vremuri primea bani din mana fiului dictatorului si nu se arata deloc deranjat sa primeasca lovele din partea celor care opresau poporul roman....Nu am auzit sa fi fost in primaa linie la Revolutie...
Credeti ca actualii jucatori de la Steaua sau de la orice alta echipa tre' sa fie altcumva???? Lectiile de moralitate palesc in fata culorii banilor....
Traiasca Gigi Becali!!!!!! :happy :happy :happy :happy

Cristi
6th April 2003, 14:56
Problema e ca exista un aspect care noua, romanilor, ne cam scapa: DEMNITATEA. Nu cred ca poti ajunge prea departe fara o coloana vertebrala... iar daca personalitatea jucatorilor e calcata in picioare de alde Becali, Piturca, Netoiu etc. acesti jucatori nu vor ajunge niciodata prea departe. Vor avea un inceput cu totul nefast in viata, multi sunt inca in perioada de (de)formare. Eu cred ca Valentin Ceausescu ii trata mult mai cu respect pe jucatori decat o face Becali acum.

Trebuie sa recunoastem ca Becali totusi investeste bani in fotbal si nu pare ca are ca tinta NUMAI profitul. Tine la Steaua, dar in felul lui. Sunt de acord ca sunt banii lui si face ce vrea, dar ar trebui sa se mai cenzureze... nu arata DELOC a boier, ci, dupa cum am mai spus, a ciocoi. Il vedeti pe Berlusconi comportandu-se ca Becali?

"Cum e turcul, si pistolul". Vreti ca Steaua sa se transforme dupa chipul si asemanarea lui Becali? Cu jucatori (cel mult) mediocri si plini de ei? Ca rezultate nu vor avea in ritmul asta.

Cand oare vom avea si noi adevarati investitori si manageri in fotbal?

Adi Da Samraj
18th July 2007, 22:41
Steaua este cea mai buna !!!!!