PDA

View Full Version : Programul estival al Stelei



YoYoyOi
17th May 2008, 14:40
Lotul Stelei se va reuni la stadion pe data de 16 iunie, cand va incepe perioada de pregatiri dinaintea sezonului 2008/2009. Pentru inceput, jucatorii lui Marius Lacatus se vor antrena in tara, urmand ca, pe data de 25 iunie, sa plece in primul cantonament, care va dura 10 zile si se va desfasura in Velden am Worther See, Austria. Delegatia Stelei va reveni pentru cateva zile la Bucuresti, dupa care va urma al doilea cantonament de vara, tot in Austria, la Flachau care va fi cuprins intre 9 si 19 iulie. Mai jos puteti vedea programul detaliat al cantonamentelor si partidelor amicale din perioada de pregatire:

16 iunie - 24 iunie - pregatire in tara
- reunirea lotului la stadionul "Steaua"
- pregatire in tara

25 iunie - 4 iulie - cantonament in Velden am Worther See, Austria
- cazare la Hotel Park Villen
- meci amical cu o echipa din Liga a 2-a austriaca - 28 iunie
- meci amical Steaua - MSK Zilina (Slovacia) - 30 iunie
- meci amical Steaua - FC Austria Kanton (Austria) sau FC Koln (Germania) - 2 iulie
- meci amical FC Red Bull Salzburg (Austria) - Steaua - la Salzburg - 4 iulie

9 iulie - 19 iulie - cantonament in Flachau, Austria
- cazare la Hotel Lacknerhof
- meci amical Steaua - Swindon Town (Anglia) - 11 iulie
- meci amical Steaua - AEK Atena (Grecia) sau Victoria Plzen (Cehia) - 13 iulie
- meci amical Steaua - Besiktas Istanbul (Turcia) - 15 iulie
- meci amical Steaua - FC Nurnberg (Germania) sau Everton (Anglia) - 18 iulie

Liviu
18th May 2008, 22:43
- meci amical Steaua - FC Austria Kanton (Austria) sau FC Koln (Germania) - 2 iulie
A fost o greseala in comunicatul oficial al clubului, e vorba de Austria Karnten si sper sa ramana ei adversari, avem nevoie si de meciuri mai usoare in care sa rulam tot lotul. Adversari destul de puternici pentru stagiul doi...

dede
26th June 2008, 00:04
Componenții echipei Steaua au plecat de pe Aeroportul Internațional Henri Coandă, spre Austria, unde vor efectua primul stagiu de pregătire în stațiunea austriacă Velden am Worther See (foto). Până pe 4 iulie, jucătorii lui Marius Lăcătuș vor fi cazați la hotelul de patru stele Park Villen. Prima partidă amicală se va desfășura luni, 30 iunie, contra slovenilor de la Maribor, Steaua urmând să mai întâlnească Austria Karnten (2 iulie) și Red Bull Salzburg (4 iulie).

Zece jucători nu au făcut deplasarea cu restul echipei deoarece au primit căteva zile suplimentare de vacanța: Sorin Ghionea, Bănel Nicoliță, Dorin Goian, Nicolae Dică, Pawel Golanski, care au participat cu naționalele României și Poloniei la Euro, Robinson Zapata, Dayro Moreno, care au fost la naționala Columbiei, Mirel Rădoi, Ovidiu Petre și Ifeanyi Emeghara, care sunt nerefăcuți.

Ultima achizitie a steliștilor, atacantul brazilian Arthuro Henrique Bernhardt, se va alătura lotului în zilele următoare.

YoYoyOi
26th June 2008, 00:08
deci FC Koln a sarit din schema...

Dani3l
30th June 2008, 22:11
2-0,Stancu si Szekely!:yeah:
Minutul 32: Goooooooooooooooooooooooooooooooooooool Steaua! Bogdan Stancu a inscris primul sau gol pentru Steaua, dupa o centrare deviata a lui Ochirosii, de pe partea stanga.
Minutul 48: Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool Steaua! Janos Szekely l-a executat pe portarul sloven Marko Ranilovic, cu un sut plasat, de pe partea dreapta. Mingea a ajuns la mijlocasul stelist dupa ce Claudiu Ionescu nu l-a invins pe goalkeeperul sloven.
http://www.steauafc.com/ro/meciuri/193/

YoYoyOi
30th June 2008, 23:24
foarte bravo :D

chiar imi era frica dupa ce am vazut cum a inceput meciul... Dar nici adversarul n-a fost unul de seama... deci sa nu ne imbatam cu apa rece.
Ce ma bucura cel mai tare e ca se schimba sistemul de joc si mergem pe cartea atacului.:yeah:

Ioca10
30th June 2008, 23:27
nu a fost un mare adversar dar nici unul din liga a 3 ....care sa te si bata:drak:

Vladek
2nd July 2008, 19:33
Azi cica jucam al doilea meci... iata echipa bagata in teren la inceput :

82. Cosmin Vatca - 15. Mihaita Nesu(cpt) - 5. Ionut Rada - 17. Eugen Baciu - 32. Bogdan Mustata - 33. Robert Neagoe - 20. Florin Lovin - 23. Mihaita Plesan - 84. Romeo Surdu - 25. Adrian Neaga - 19. Claudiu Ionescu
Inlocuiri:

YoYoyOi
2nd July 2008, 19:35
REZERVE:

12 Cornel Cernea, 4 Pawel Golanski, 7 Ianos Szekely, 9 Valentin Badea, 21 Razvan Ochirosii, 28 Bogdan Stancu, 30 Tiago Gomes, 34 Vlad Rusu

YoYoyOi
2nd July 2008, 19:38
Minutul 3: Gooooooooooooooooooooooooooooooooooool Steaua!!!!!!!!! Florin Lovin a deschis scorul printr-un sut din intoarcere, la coltul lung. mingea a ajuns la mijlocas dupa un corner executat de Robert Neagoe, care a combinat cu Claudiu Ionescu, i-a pasat lui Romeo Surdu, iar acesta l-a deschis excelent pe Lovin.
:yeah:

Minutul 14: Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooool Steaua!!!!!!! Romeo Surdu inscrie pentru 2-0, dupa o pasa de geniu a lui Adrian Neaga, care dovedeste o pofta extraordinara de joc in aceasta seara.

TheMentalist
2nd July 2008, 19:49
3-0:ok:

YoYoyOi
2nd July 2008, 19:51
Minutul 17: Goooooooooooooooooooooooooool Steaua!!! Mihaita Plesan a inscris, printr-o lovitura de cap, dupa o actiune initiata de Claudiu Ionescu. fostul buzoian a driblat toata apararea, i-a pasat lui Surdu, care a lobat portarul, mingea ajungand la Plesan, care nu l-a iertat pe portarul austriac.

Vladek
2nd July 2008, 19:52
Au marcat Lovin si Surdu in acelasi meci ??? Fugiiiitiii ... vine sfarsitul lumii :D

YoYoyOi
2nd July 2008, 19:54
mai tre sa bage Vatca un gol si suntem aproape de finalul omenirii :D

Minutul 27: Faza spectacol creata de stelisti. Bogdan Mustata a batut un aut pana la Adrian Neaga, acesta a centrat superb, din intoarcere, pentru Surdu, care a trimis cu capul in bara portii lui Schranz. Mingea a revenit la Surdu, care a sutat spre poarta, insa interventia la sacrificiu a unuia dintre fundasii austrieci i-a salvat pe cei de la Karnten de golul 4.

Dani3l
2nd July 2008, 20:01
3-0 Un fleac...i-am ciuruit!:D

YoYoyOi
2nd July 2008, 20:08
tre sa bage si Badea un gol azi, altfel nu ma mai joc :D

Dani3l
2nd July 2008, 20:11
Yo sper ca Jano sa le "livreze" o torpila la schiori...:drak:

YoYoyOi
2nd July 2008, 21:06
au inscris si aia o boaba :mda:

YoYoyOi
4th July 2008, 21:53
Scor de forfait obtinut de Steaua in meciul cu Red Bull Salzburg... 3 goluri pt echipa austriaca si 0 pentru marea echipa a Stelei...
asa bataie de joc de mult n-am mai vazut... nu inteleg dupa ce s-au mai dus pana acolo, dupa ce au intrat in teren, daca n-au avut chef sa joace fotbal :headbang:

S-apoi noile achizitii???? :sleep: Neagoe... Stancu.... Ionescu... Tiago??????? zero, nimic, nada...
CA sa nu mai zicem de deja consacratele vedete ajunse la rangul de nulitate Surdu, Neaga...

iar Zapata a fost, deasupra tuturor... campionul prostiilor :ciocan:

Gontel
4th July 2008, 22:01
Prea drastica esti, Yoyo. am mai luat noi bataie in amicale: 1-5 cu Tavria Simferepol, 0-3 cu AEK Atena (doua autogoluri), si mai sunt. Eh, se mai intampla...

Lordul
4th July 2008, 22:04
e ceva neobisnuit la steaua ca a luat-o pe coaja cu 3-0 intr-un amical de la o echipa modesta ?

Nimic nou sub soare asadar...

YoYoyOi
4th July 2008, 22:05
n-am fost drastica deloc, am incercat sa ma exprim cat mai bland cu putinta...

2 ore irosite aiurea din viata mea...

Leo
4th July 2008, 22:47
bai , totusi a fost un amical :D

YoYoyOi
4th July 2008, 22:54
amical, neamical, nu ma intereseaza. Atentie! nu ma deranjeaza scorul din acest amical. Ma deranjeaza jocul....
Puteam sa pierdem cu 5-0 in acest amical dar sa jucam fotbal... astia trageau de timp la 2-0 :headbang:

Leo
4th July 2008, 22:56
yoyo , sa fie obositi baietii ?

Dani3l
5th July 2008, 00:29
Bine yoyo,se stie ca tu esti vesnic greu de multumit...

YoYoyOi
5th July 2008, 10:51
Bine yoyo,se stie ca tu esti vesnic greu de multumit...

apoi daca pe tine te-a multumit jocul ala.... :rolleyes:

Dani3l
5th July 2008, 10:56
Nu m-a multumit..dar,na,a fost un amical!:D Stai sa vedem ce rezultate vom avea la sfr stagiului de pregatire.

delaoltenia
5th July 2008, 11:42
....ne-au dat-o austriecii de ne-au mers fulgii.
Sper ca Lacatus si compania au fost adusi cu picioarele pe pamant,mai au mult de lucru.
Cu aceasta ocazie,noi suporterii,ar trebui sa fim realisti,Steaua nu este imbatabila.
In aceasta noua editie de campionat vom avea viata grea cu Rapid si Timisoara,care au facut transferuri foarte bune,nu mai zic de CFR care si-a intarit lotul.
S-ar putea sa gresesc,imi doresc numai infrangeri in amicale si un parcurs de metronom in campionat si UCL.

YoYoyOi
10th July 2008, 21:57
2-2 cu Swindon Town, dupa 0-2 la pauza :(

mi-e si frica sa ma gandesc ce va urma :scared:

dede
10th July 2008, 23:05
e de bine... :cool: vom castiga unde, cand si cu cine trebuie :D :happy

YoYoyOi
10th July 2008, 23:33
aha, sa inteleg ca nu castigam acum ca sa pastram victoriile pentru mai incolo :D

dede
10th July 2008, 23:37
bineinteles... amicalele se pierd, nu se castiga :cool: :happy asa pacalim dusmanii :D
:cry:

YoYoyOi
10th July 2008, 23:38
vai, manca-ti-as teoria ta :cry:

dede
10th July 2008, 23:45
totul e logic si clar :cool:

nu vezi ca pana si banel a dat gol, asa... sa ne pacaleasca putin... :D :happy

Snake_21
11th July 2008, 13:00
Se vede lipsa lui Dica , multi care l au injurat si au vrut sa plece poate o sa si dea seama cat de important era Dica in jocul Stelei, oricum sper sa putem sa trecem peste plecarea lui Dica cat mai repede. Imi doresc sa vad o echipa Steaua cum era pe vremea lui Protasov, oare cand o sa mai vedem o echipa ca aceea?:(

Vladek
11th July 2008, 13:02
Dragilor ... in mod oficial situatia e .... nasoala. Luati-va gandul de la Sampions Lig (de fapt asta e chiar bine :D ) dar si de la campionat. Anul asta nu vom conta in lupta pentru titlu sau locul 2.

Snake_21
11th July 2008, 13:04
Daca jucam slab in continuare si avem apararea din meciu cu Swindon Town e foooarte greu sa emitem pretentii la ceva, dar poate poate o sa se schimbe ceva... :thinkso:

YoYoyOi
11th July 2008, 13:47
stati asa bre... apararea a fost buna spre foarte buna.... doar cele 2 autogoluri ne-au pus capac :D

Marius
11th July 2008, 14:11
Ghionea e noul fundas-golgheter din Ghencea! Goian are un urmas demn!

Vladek
11th July 2008, 14:13
stati asa bre... apararea a fost buna spre foarte buna.... doar cele 2 autogoluri ne-au pus capac :D

Good one :D . Ce sa mai zici Yoyo ? Aici ne-a adus "inspiratia divina" a GeiGei-ului din Pipera. Ramane de vazut pentru cine e pus deoparte titlul anul asta : oare Borcea isi va cere plata pentru portia de stat capra + dat in cap din sezonul trecut ? Sau Taher o sa vrea sa-si arate muschii din start ?

YoYoyOi
11th July 2008, 14:26
nu ma intereseaza ce fac ceilalti... noi oricum nu pupam podiumul... asa ca mi se rupe, mi se indoaie, mi se falfaie de...ei :D

eventHorizon
11th July 2008, 15:29
nu ma intereseaza ce fac ceilalti... noi oricum nu pupam podiumul... asa ca mi se rupe, mi se indoaie, mi se falfaie de...ei :D

daca ramane mult timp tandemul becali - lacatus nu mai pupam nici Liga I noi :happy

Snake_21
11th July 2008, 22:01
E din ce in ce mai tensionata atmosfera la Steaua din pacate, in asemenea atmosfera putea sa avem noi ce mai super jucatori ca tot degeaba, in primul rand trebuie sa fie liniste si constanta la Steaua daca vrem sa avem performanta. Sper ca sezonul asta sa avem parte de liniste si constanta si cine stie poate o sa fie mai bine decat se anunta ca o sa fie sezonul asta pentru noi pana acuma..

Gontel
12th July 2008, 21:53
Eh, am pierdut si noi un amical (era cat pe ce si al doilea), ce mare branza de oaie. :happy glumesc, desigur.
E clar ca relatiile de joc sufera foarte mult, necesita timp si integrarea noilor achizitii. Ca si cum nu totul ar fi fost complet, colac peste pupaza, a plecat si Adi Ilie. Situatia e una tensionata in cadrul echipei si asta imi aduce aminte de o lunga perioada de la Universitatea Craiova, acel sir interminabil de scandaluri avand un rezultat dezastruos: retrogradarea in 2005.
Ne lipseste Dica, o echipa profesionista nu trebuie sa stea intr-un singur jucator si sa nu fie capabila sa gaseasca solutii pentru inlocuirea unui jucator de baza.

Ne asteapta un sezon greu, atat din punct de vedere al fotbalului, cat si din punct de vedere media (probabil iancu, muresan, borcea isi slefuiesc suncile si frustrarile).

Liviu
12th July 2008, 23:19
stati asa bre... apararea a fost buna spre foarte buna.... doar cele 2 autogoluri ne-au pus capac :D
In aceasta seara, Swindon Town - Fenerbahce 1-1, ca sa ne facem o idee ca adversarii nu sunt niste bucatari sau mai bine zis, sunt mai inainte cu pregatirea decat noi, fara a-i ridica in slavi. Dupa 0-0 in meci oficial cu anonima Shelbourne nu a zis nimeni nimic. Bine zis, chiar au fost doua greseli personale :) dar daca pleca Rada si Goian nu stiu cu cine mai jucam in aparare. Ghionea, Radoi, Baciu si Tudose, PRAF. Primii stau mai mult prin spitale, ultimii doi nu au valoare, nu-l credeti pe razboinic, Tudose nu e de Steaua.

eventHorizon
13th July 2008, 13:04
Asa e. L-am vazut jucand pe Tudose asta la Buzau si numai gafe facea. Oricum, eu nu-i inteleg pe astia care-l regreta pe Rada. Baiatul ala nu e cu nimic mai bun decat Goian sau Ghionea. Plonjonul lui la sincron cu Nesu din meciul cu Sevilla sau modul in care a fost ridiculizat la Arsenal, n-am sa le uit niciodata... Asta era bun doar pt rapid, ba nici chiar pt aia, ca de aia l-au si dat :happy

moty
13th July 2008, 19:52
prima repriza: varza! Doamne, ce ne asteapta anu' asta?

Max Astor
13th July 2008, 20:16
A egalat Vali Badea, hai ca se poate...inca mai este timp sa castigam.

moty
13th July 2008, 20:25
timp este, idei nu sunt :(

delaoltenia
13th July 2008, 20:25
slabut...nu merge jocul. :(

moty
13th July 2008, 20:41
suntem varza, varza, varza. speram sa vad si eu echipa noua, dar... pierdere de timp

YoYoyOi
13th July 2008, 21:04
vai si amar de curu nostru ca nici in primele 10 nu terminam in ritmul asta :(

multumim cretinoidului sef din fruntea Stelei... MORI JAVRA!!! :angry:

moty
13th July 2008, 21:36
Un 1-1 de mare lupta, mare angajament, daruire, spirit de sacrificiu pt culorile ros-albastre. Lacatus, in fata unei mari dileme? Cum alcatuieste primul 11? Toti cei 25 (?) de jucatori folositi, plus cei 4-5 care asteapta sa arate si ei ce pot, s-au intrecut in combinatii, driblinguri naucitoare, suturi de kinograma. Pe cine va alege?
PRAF!:headbang::headbang::headbang::headbang:

Geografu
13th July 2008, 21:43
Lucrurile sunt grave indiferent cat vrem noi sa le bagatelizam,galvanizam ,infrumusetam.
Sperante ca Steaua sa prinda macar podiumul sunt momentan de domeniul fanteziei.
Macar UCL sa......

YoYoyOi
13th July 2008, 21:47
si tot stau si ma gandesc... ce vina are Lacatus la fazele astea? Ca vad ca multi il acuza.... Ce sa le mai faca? Ce sa le mai zica? Si, mai ales, cui? :angry:

Geografu
13th July 2008, 21:57
Yo , Lacatus nu are absolut nicio vina , eu cel putin nu ii atribui niciuna.
El pur si simplu nu are cu cine.
Culmea ca sunt aproape aceiasi jucatori dar ceva s-a rupt acolo.
O legatura,atmosfera,climatul nu stiu dar ceva s-a intamplat iar rezultatele se vad.
Sa dea Domnul sa avem o tragere la sorti buna in UCL.....:rolleyes:

YoNuTzz
13th July 2008, 22:01
momentan e simplu: dezastru...
sa vedem ce va fi in continuare...

moty
13th July 2008, 22:06
eu zic ca, la cum arata echipa acum, poate mergem prin uefa sa facem ceva puncte, ca in CL...

Max Astor
13th July 2008, 22:11
Pana acum nu au convins in amicale.Nici rivalii nu au facut-o.Depinde insa si cu cine jucam in prima etapa.Eu zic sa nu generalizam-inca.

YoYoyOi
13th July 2008, 22:15
pai normal ca s-a rupt, dar nu s-a rupt acum... cam de doi ani se tot rupe...

jucatorii vechi s-au plictisit de Steaua, s-au saturat de Becali si figurile lui, vor bani mai multi... in consecinta doresc sa plece si nu-si mai dau interesul pentru echipa.
Cei veniti acum, majoritatea n-au valoare nici de prima liga, nu mai zic se Steaua. Iar cei care sunt buni, cei foarte putini, nu au cu cine juca pentru ca unii sunt nepasatori iar altii sunt praf...

eventHorizon
13th July 2008, 22:41
Lacatus are toata vina!
Daca n-are jucatori si a vazut asta pana acum de ce tace? Daca era de caracter il lasa draq pe becali si pleca. Daca insa n-a vazut, e si mai vinovat, adica incapabil...
Pur si simplu sta degeaba pe banca baiatu ala... Cu asemenea joc eu plecam singur de la echipa!! :headbang:

Ioca10
13th July 2008, 22:42
Eu sa zic sa avem rabdare pana la primul meci oficial;)

moty
13th July 2008, 22:43
Ioca, zici ca asta ar fi tactica, adormirea adversarului? ;)

Ioca10
13th July 2008, 22:58
Ioca, zici ca asta ar fi tactica, adormirea adversarului? ;)

Ceva de genul...sper sa nu ma insel....

delaoltenia
14th July 2008, 12:59
Un 1-1 de mare lupta, mare angajament, daruire, spirit de sacrificiu pt culorile ros-albastre. Lacatus, in fata unei mari dileme? Cum alcatuieste primul 11? Toti cei 25 (?) de jucatori folositi, plus cei 4-5 care asteapta sa arate si ei ce pot, s-au intrecut in combinatii, driblinguri naucitoare, suturi de kinograma. Pe cine va alege?
PRAF!:headbang::headbang::headbang::headbang:

hi hi...cine n-a vazut meciul sigur te crede.
...vai de STEAUA noastra. :groggy::groggy:

delaoltenia
15th July 2008, 20:46
Steaua - Besiktas 1-0....live pe sport.ro
A marcat Radoi din penalti in minutul 35...suntem in repriza a doua acum.

moty
15th July 2008, 21:56
cum a fost meciul?

iulian_1976
15th July 2008, 22:48
Bunicel,bunicel.

Aspecte negative:
-atacul Stelei nu exista,eu unu nu am vazut inca un atacant ok
-faza defensiva are momente de slabiciune

Pozitive:
-mijlocul functioneaza
-Sekey este ca si integrat in echipa, cred ca va fi titular
de fapt el a fost la originea golului,insa nu este un om sa o bage in poarta
are viteza,tehnic,joaca la interceptie,face presing insa nu are picior sa o bage in poarta,asta ramane minusul sau,cu problema asta vine de la Galati nu e ceva nou.
-Dayro cel mai tehnic,aduce cu el multi aparatori insa atacantii stelisti au fost prinsi in off-side in 99% din cazuri,o data Kapetanos a apucat sa traga la
poarta.
Cel mai ingrijorator lucru este ca Steaua nu are un atacant,sa poti sa-i spui cuiva ca este atacant cu adevarat.

delaoltenia
16th July 2008, 08:45
S-a schimbat ceva in atitudinea jucatorilor,am mai spus sa facem amicale de rahat si in meciurile oficiale sa defilam pur si simplu.
Sunt de parere ca ar trebui lasati sa plece cei care doresc acest lucru,nu de alta dar se pare ca ei sunt cei care trag in jos echipa.

dede
17th July 2008, 00:01
hi hi...cine n-a vazut meciul sigur te crede.
...vai de STEAUA noastra. :groggy::groggy:
nu am vazut ultimele 2 meciuri, ar trebui sa ne facem griji? :o:

oricum, sa nu ne stresam prea mult cu aceste amicale, in meciurile oficiale vom vedea o alta echipa :drak: :D

YoYoyOi
17th July 2008, 00:23
la tine creste optimismul in gradina? sau curge la robinet? :shocked:

dede
17th July 2008, 00:30
pai decat pesimista ca tine... :D


apropo... cand e primul meci oficial?

Urmuz
17th July 2008, 10:52
peste vreo 10 zile, cu "mascotele" lui Porumboiu

moty
17th July 2008, 10:55
nu jucam cu ei, ca au meci in intertoto.