PDA

View Full Version : Anul competitional 2008-2009!!!



Razvan T.
17th May 2008, 15:14
Pareri despre parcursul echipei............. :D:D
(Transferuri, antrenori, conducere ..........)

ensic
21st May 2008, 13:10
Compania Ital Petroli, deținută de Sensi, a cerut o informare preliminară asupra clubului “U”. Conducerea “Șepcilor roșii” l-a tratat pe trimisul italienilor cu maxim dezinteres.
Deși retrogradată în Liga a II-a, istoria Universității continuă să stârnească interes. ZIUA de Cluj vă prezintă modul în care puternica familie Sensi, prin intermediul unui clujean, Ionuț Piso, a încercat să se intereseze asupra modului în care ar putea colabora și eventual investi la clubul de pe “Ion Moina”. ziuacj.ro

Razvan T.
12th June 2008, 16:21
Consilierii locai intruniti astazi intr-o sedinta au aprobat proiectul de hotarare cu unanimitate de voturi pentru vanzarea pachetului majoritar de actiuni detinut de Consiliulul Local la CFM "U" SA.



Primaria va ceda catre societatea Oncos 55,84 la suta din capitalul social al Universitatii Cluj contra sumei de 8,3 milioane de lei. Plata se va efectua in esalonat, in trei rate, cu un avans de aproximativ 3 milioane de lei achitate de Oncos pana la sfarsitul anului 20008.



In urma vanzarii, Consiliul Local Cluj va ramane cu o cota de 7 procente de actiuni detinute la club si isi va mentine un reprezentat in Consiliul de Administratie al clubului de fotbal.



La sfarsitul sedinte, primarul Emil Boc s-a aratat multumit de hotarare si a spus ca obiectivul echipei va fi promovarea in Liga 1. "Obiectivul este promovarea in prima liga si consolidarea centrelor de copii si juniori. Consiliul Local va primi 83 de miliarde de lei vechi, bani care vor fi reinvestiti in echipa si speram ca "U" sa redevina ce a fost odata. Saptamana viitoare, marti sau miercuri vom semna contractul de vanzare. Important este ca actionarul majoritar are puterea si vointa sa duca echipa in Liga 1", a spus Boc.



Reprezentantii Oncos si Impact au lipsit de la aceasta intrunire, singurul "delegat" din partea clubului studentesc fiind Remus Campeanu.

boshcUtza
8th July 2008, 23:14
Remus Campeanu este incepand de azi noul presedinte al U Cluj

resita
31st July 2008, 17:22
ce obiectiv avti pt. sezonul asta?

boshcUtza
31st July 2008, 20:41
pentru sezonul acesta locurile 1-6, nu se doreste neaparat promovarea, dar daca se va ivi ocazia nu ne vom da deoparte

boshcUtza
20th August 2008, 18:43
In urma cu putine minute, Consiliul de Administratie al CFM Universitarea a decis sa-l demita pe antrenorul Meszaros Alpar. Pana la gasirea altui tehnician, postul de principal interimar va fi ocupat de secundul Marius Popescu. Tot azi, Ilie Lazar a fost instalat in functia de director sportiv, in locul demisionarului Sorin Vadana. Indatoririle directorului executiv demisionar Adrian Alexandrescu vor fi preluate de Ioan Marginean.

P.S. Tot astazi Marginean a declarat ca obiectivul viitorului antrenor va fi promovarea in acest sezon. cele maimari sanse pt a ajunge la cluj le au dorinel munteanu si vasai

boshcUtza
25th September 2008, 12:00
se paree ca merge excelent treaba cu dorinel pe banca, probabil va merge si mai bine cu el pe teren
pana acum daca am contabilizat bine sunt 5 victorii si un egal

resita
2nd October 2008, 17:23
sper sa promovati sezonul asta :ok:

ducus
8th October 2008, 18:55
Călin Moldovan: "Nu sînt cobai"
Călin Moldovan i-a răspuns ironic lui Dorinel pentru că l-a trimis la echipa a doua

Patru victime a făcut umilința cu CFR Timișoara (0-4), dar nici una dintre ele nu face parte din rîndul "protagoniștilor" meciului de sîmbătă. Călin Moldovan, Ovidiu Sărmășan, Călin Vădana și brazilianul Edvan au fost trimiși de antrenorul Dorinel Munteanu la echipa a doua pe o perioadă nedeterminată.

Decizia l-a scos din sărite pe Moldovan, care i-a răspuns ironic tehnicianului. "Probabil că domnul Munteanu a crezut că am apărat sîmbătă și atunci a luat o măsură corectă. După ce a mai vizionat caseta, cred că și-a dat seama că nu am fost eu și mă va rechema la prima echipă. În viața mea nu mi-am putut imagina că, după un asemenea eșec, vinovați vor fi cei care au stat în tribună. Poate că și spectatorii trebuiau sancționați. Cei care nu vor prinde lotul cu ce frică vor sta de acum înainte în tribună, să nu o pățească în cazul unui eșec", a comentat portarul Universității.

Moldovan și-a continuat tirada. "L-am apreciat întotdeauna pe fotbalistul Dorinel Munteanu, însă lumea nu trebuie să confunde fotbalistul cu antrenorul. Am îndurat destule la echipa asta. Am contract cît au unii chiria la casă. Să se știe că nu sînt cobai, nici jucăria nimănui. Sper să ne despărțim amiabil. Renunț la toți banii pe care îi mai am de încasat și am plecat", a încheiat Moldovan.


Explicația
Moldovan a fost anunțat telefonic de secundul Gică Mihali că trebuie să se prezinte la antrenamentele echipei a doua. "Am aflat de la Gică Mihali prin telefon. Cînd l-am întrebat care este motivul, mi s-a spus că sîntem prea mulți la antrenament. Am început să rîd, ce era să fac", și-a amintit Moldovan.

De unde i se trage
Titular cu Liberty Salonta (1-1), Călin Moldovan a avut partea sa de vină la golul marcat de bihoreni. După meci, portarul a fost așteptat de mai mulți suporteri care i-au reproșat prestația. Dialogul a devenit foarte aprins, părțile fiind aproape de o încăierare. Dorinel a aflat de incident de la suporteri și l-a trimis imediat pe goalkeeper la echipa a doua, unde s-a reîntors ieri.

Mare a revenit
După jucătorii Moldovan, Sărmășan, Vădana și Edvan, Dorinel Munteanu a mai făcut o victimă. Mihai Nădăban, antrenorul cu portarii, a fost și el trimis, ieri, la echipa a doua. Locul său va fi luat de fostul antrenor cu portarii de la FC Bihor, Vasile Mare, care a mai antrenat la "U" în mandatul lui Ion Marin.
http://gsp.ro/stire/calin-moldovan-nu-sint-cobai-102107.html
Intrebare: ce loc ocupa acum "U" Cluj II in Liga IV, ca n-am gasit nicaieri clasamentul?

Razvan T.
8th October 2008, 19:53
Habar nu am pe ce loc suntem in liga a-4-a :o:

ducus
11th October 2008, 10:23
Habar nu am pe ce loc suntem in liga a-4-a :o:
E greu cu Gogu', asa-i? :D
http://www.cluj4allsports.com/node/972
Sunteti pe locul 3 dupa 5 meciuri, cu 13 puncte.
In etapa a 7-a, pe 9 octombrie ati jucat acasa cu Minerul Ocna Dej, iar pe 16 octombrie aveti deplasare la Vulturii Vultureni.
Pe 23 octombrie, meci acasa cu Stiinta 2004 Cluj, iar pe 30 octombrie deplasare la FC Ariesul Turda II. ;)

Razvan T.
11th October 2008, 21:42
E greu cu Gogu', asa-i? :D
http://www.cluj4allsports.com/node/972
Sunteti pe locul 3 dupa 5 meciuri, cu 13 puncte.
In etapa a 7-a, pe 9 octombrie ati jucat acasa cu Minerul Ocna Dej, iar pe 16 octombrie aveti deplasare la Vulturii Vultureni.
Pe 23 octombrie, meci acasa cu Stiinta 2004 Cluj, iar pe 30 octombrie deplasare la FC Ariesul Turda II. ;)

Nu prea imi pasa de satelit :D:D

ducus
17th November 2008, 21:26
Nu prea imi pasa de satelit :D:D
Pai ar cam trebui sa-ti pese, fiindca teoretic de acolo trebuie promovati juniorii la echipa mare.:D
Anul asta juniorii mai au un meci din retur, pe 27 noiembrie cu Unirea Tritenii de Jos.
Deocamdata sunt pe locul 2 cu 25 de puncte, cu 6 mai putine decat liderul Ariesul II Turda. Crezi ca mai au vreo sansa la promovare?

Razvan T.
18th November 2008, 18:58
Pai ar cam trebui sa-ti pese, fiindca teoretic de acolo trebuie promovati juniorii la echipa mare.:D
Anul asta juniorii mai au un meci din retur, pe 27 noiembrie cu Unirea Tritenii de Jos.
Deocamdata sunt pe locul 2 cu 25 de puncte, cu 6 mai putine decat liderul Ariesul II Turda. Crezi ca mai au vreo sansa la promovare?

sa speram ca da ma ales ca in ultimul timp multi jucatori de la prima echipa merg acolo :D

ducus
9th January 2009, 21:50
Clujenii au renunțat la stranieri
21 de jucători pentru Mihali
Universitatea Cluj își va relua de luni pregătirile, însă cu un lot de doar 21 de jucători, mult mai restrâns față de prima parte a campionatului. Antrenorul Gheorghe Mihali a renunțat la serviciile a nu mai puțin de nouă jucători, primii disponibilizați fiind Merlier, Edvan, M. Jovanovic și Robson. Lista jucătorilor puși pe liber este completată de Moldovan, Sărmășan, Vădana jr., Fărcuță și Guda.


“În afara jucătorilor la care am renunțat din diverse motive îi aștept pe toți ceilalți la antrenamente. Nu tolerez nicio absență”, a anunțat antrenorul lui “U” Cluj, care își dorește două transferuri până la plecarea în primul cantonament al iernii.
http://www.liga2.ro/seria-2/21-de-jucatori-pentru-mihali-3720213
Ce parere aveti? Va face fata Clujul in retur fara acesti jucatori?

ducus
14th March 2009, 11:42
In 20 martie U CLUJ II va juca acasa cu CFR Dej, intr-un meci contand pentru etapa a XV-a. In etapa XVI vor face deplasarea la Minerul Ocna Dej, iar apoi din nou acasa cu Leii Tritenii de Jos. :D

razwan_vs
6th June 2009, 21:47
u.cluj este la un pas de retrogradare in c ....doar o minune mai poate salva echipa :(

pacat pt fanii acestei echipe

Danny79
27th September 2009, 20:19
Se poate ceva poze cu stadionul Clujana.Am nevoie pentru al edita pentru jocul FIFA 10.
Mersi mult.

efgh847
7th September 2010, 13:07
You did right.omega watches (http://www.excelwatch.com/9-replica-omega-watches),tag heuer watches (http://www.excelwatch.com/10-replica-tag-heuer-watches),replica watches (http://www.excelwatch.com),replica rolex watches (http://www.excelwatch.com),fake rolex (http://www.excelwatch.com)