PDA

View Full Version : Dan Petrescu, fortat sa plece?



Gabriel
13th April 2004, 20:33
Scandalurile artificiale de la Rapid par sa il tinteasca pe Dan Petrescu. Tanarul antrenor al Rapidului se vede ogligat sa justifice de ce a pierdut titlul, cand de fapt el avea ca obiectiv un loc in Cupa UEFA. Presiunile lui George Copos asupra lui Giovani par sa il tinteasca pe Dan Petrescu si sa fie de fapt o moneda pe care Giovani sa o plateasca pentru a nu fi aruncat si el afara de la club. Ce parere aveti de situatia de la Rapid? Va parasi Dan Petrescu pe Rapid, inainte de finalul sezonului?

uti2102
13th April 2004, 20:56
Nu cred k va pleca. Va pleca doar dak iese scandal mare shi pleaca shi Giovanni. Bine pentru Rapid ar fi sa nu plece nici unu.......ca iar o iau de la zero........ :evil:

bartabel
13th April 2004, 21:04
Sa Dovedit Pentru A Nu Stiu Cata Oara Ca Nu Orice Fotbalist Bun Trebuie Sa Devina Antrenor Bun,si Sint Multzi In Situatia Asta Dar Nu Cred Ca Si Dau Seama Ca Nu Au Nimic In Comus Cu Antrenoratul.

Hai Steaua

ady_azzuro
13th April 2004, 21:05
Sper sa plece dupa ce ia bataie la Craiova. Dar sa nu fie inlocuit cu Rednic! :evil:

Pustoai-k
13th April 2004, 21:58
Il vreau pe Rednic inapoi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!d ar stiu ca asta e ceva imposibil :((((((((((( DA petrescu va plecat de la Rapid cat mai curand

ricky
13th April 2004, 22:32
Tocmai am vazut, pe TVR Int, interviul lui Giovani privind Dan Petrescu !
Ca neutru pot spune doar atit : BRAVO !

Este curat...murdar ce se intimpla in fotbalul romanesc !
Se trezeste un grup de sustinatori si dicteaza schimbarea antrenorului etc...

Au trecut 14 ani de la REVOLUTIE !
ROMANIA inca mai "cauta" in bezna !

E imposibil sa nu se gaseasca cineva care sa vrea ordine, curatenie, disciplina !

In caosul care exista...rezultatele BUNE nu pot fi decit intimplatoare ! :ciocan:

P.S. Imi aduc aminte ce-au facut minerii pe vremea cind prim ministru era STOLOJAN !
Acesta le-a spus doar atit : "Nu eu ma voi deplasa in Valea Jiului ci ei vor veni la Bucuresti, in biroul meu dar...intr-un mod CIVILIZAT !"

E mult de-atunci ! E-o vesnicie ! :(

Vadim
13th April 2004, 22:36
Nu este in regula ca Dan Petrescu este luat la intrebari fiind invins numai o sigura data pina acum. Ceva este in spatele acestui scandal. Eu cred ca lui Copos nu ii place de Dan Petrescu si il va forta pe Giovani sa il dea afara. Nu cred ca Giovani si Petrescu vor pleca de mina. Va pleca numai Bursucu'. Nu zic, mi-ar placea sa il vad afara pe Giovani, cu Dan Petrescu nu am nimic, e un tinar antrenor care cauta sa isi faca meseria. Modul in care a venit la Rapid a fost rusinos (controversa cu Rednic, atunci cind la Rapid erau doi antrenori ;)), insa nu a fost vina lui.

andreiush
14th April 2004, 01:36
Eu zic ca nu ar fi bine ca Dan Petrescu sa plece de la Rapid asa repede. Ar fi cam rusinos din partea lui Copos sa-l si dea afara. Si...cine stie daca Rapid nu se va califica in uefa si atunci va fi totul ok. Daca pleaca pana in vara se duce cu tot cu Giovani.

gigel_bucur
14th April 2004, 01:56
Eu zic ca nu ar fi bine ca Dan Petrescu sa plece de la Rapid asa repede. Ar fi cam rusinos din partea lui Copos sa-l si dea afara. Si...cine stie daca Rapid nu se va califica in uefa si atunci va fi totul ok. Daca pleaca pana in vara se duce cu tot cu Giovani.

crezi ca "ar fi cam rusinos din partea lui Copos"? pai de cand are asta bun simt? daca avea asa ceva unde crezi ca antrena Rednic acum? adica cel mai titrat antrenor din istoria Rapidului bla, bla, bla, a putut fi data afara, intr-un mod caracteristic unui prim secretar, dar un neica nimeni ca Petrescu, nu :mda:
si B, Jiovani va pleca de acolo cand va "vrea" muschii lui.

gigel_bucur
14th April 2004, 02:02
Sa Dovedit Pentru A Nu Stiu Cata Oara Ca Nu Orice Fotbalist Bun Trebuie Sa Devina Antrenor Bun,si Sint Multzi In Situatia Asta Dar Nu Cred Ca Si Dau Seama Ca Nu Au Nimic In Comus Cu Antrenoratul.

Hai Steaua

pe tine cine te-a invatat sa scrii? ti-a spus cineva ca e foarte greu de citit, si enervant, ceea ce ai sculptat tu acolo? sau nu ai prieteni?

Iha Tseaua, nimiC coumuS cU clubuL diN ghenceA

deep purple
14th April 2004, 03:15
Dar totusi Gigel Bucur e mai usor de citit ca gigel_bucur. :D :D :D
Sper ca ai inteles gluma.

Mariusmadmax
14th April 2004, 03:44
Iordanescu - misiune indeplinita !
Dan Petrescu - misiune indeplinita !
Stelistii isi fac datoria ...
:D

fanfotbal
14th April 2004, 08:15
Eu l-as mai pastra pana in vara cand as face o analiza atenta cu privire la munca lui depusa la Rapid. De acolo o sa poti vedea daca mai poate fi tinut in continuare. Oricum acest sezon e compromis si poate sa faca experimente pana la sfarsitul campionatului.

iulian
14th April 2004, 09:09
Nu cred k va pleca. Va pleca doar dak iese scandal mare shi pleaca shi Giovanni. Bine pentru Rapid ar fi sa nu plece nici unu.......ca iar o iau de la zero........ :evil:
Becali nu va pleca ..la ce caracter are il va sacrifica pe Dan fara nici cea mai mica remuscare ... eu cred ca isi merita soarta . dupa pupacelile steagului ala :drak:

iulian
14th April 2004, 09:10
Eu l-as mai pastra pana in vara cand as face o analiza atenta cu privire la munca lui depusa la Rapid.
Pina in vara ii retrogradeaza :evil:

Ultras
14th April 2004, 09:19
Am spus-o si in momentul trecerii lui Petrescu la Rapid: dupa cateva etape va pleca sa se antreneze pentru Olimpiada. Proba? 3000 m shine. :drak:

bosket17
14th April 2004, 14:11
in acest moment Petrescu este cel mai indraznet antrenor din Romania. Asa ca la spun rapidistilor , daca vreti performanta si titlu (ptr. la anu) aveti putintica rabdare. Cred ca asa gandeste si Becali si bine face.

Datenshi
14th April 2004, 16:15
Nu cred ca o sa fie dat afara. Mie personal imi place mai mult decat Rednic. Macar incearca sa impuna un stil.

Datenshi
14th April 2004, 16:27
Vezi ca exista optiunea edit in caz ca ai postat de 2 ori ca sa scrii "ta de oaie" in loc de "tade oaie" si vrei sa modifici si "legetura". :D

bartabel
14th April 2004, 16:53
si tu esti la fel de inteligent penny

Datenshi
14th April 2004, 17:06
Nu m-am putut abtine.

bartabel
14th April 2004, 17:10
raspunde mi tu atunci daca te crezi atotstiutor:ce treaba are cum scriu cu ceea ce se discuta aici?eu nu imi dau seama

Datenshi
14th April 2004, 17:13
Nu ma cred atotstiutor si cred ca ti-am spus chestia de mai sus pe un ton amical. Ce sa zic, are o legatura mica si cum scrii.

bartabel
14th April 2004, 17:20
nu i nimic personal,dar mai vad pe cate unul ca conu jijel care nu are nimic in comun cu fotbalul care posteaza doar ca sa se afle in treaba.
Sa mai luat si de alti mai demult si a ramas cu buza umflata. :headbang:

bartabel
14th April 2004, 19:28
pe tine cine te-a invatat sa scrii? ti-a spus cineva ca e foarte greu de citit, si enervant, ceea ce ai sculptat tu acolo? sau nu ai prieteni?

Iha Tseaua, nimiC coumuS cU clubuL diN ghenceA

Conu jijel iar ai dat dovada ca inteligenta ti a iesit pe nari.Ce treaba are felul in care scriu eu si cu acest subiect numai tu sti.In ultimul timp te cam iei de oricine,si vorba lui Panduru ,,ciocu mic,, ca te ai mai luat tu si de altii si ai ramas cu buza umflata;
Un singur mesaj pentru tine: Frate,lasa-ne ca n -ai nimic in comun cu fotbalul!!!!!! :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Adrian
14th April 2004, 21:49
Ei, lasati-o de gramatica...
Uite ca in Romania milionu' e mai mic ca suta:)).

gigel_bucur
18th April 2004, 19:39
Dar totusi Gigel Bucur e mai usor de citit ca gigel_bucur. :D :D :D
Sper ca ai inteles gluma.

n-am inteles-o si m-am suparat rau :p

cand mi-a creat eu contul Gigel Bucur era luat :)

senatoru
18th April 2004, 19:56
dan petrescu nu avea fata de rapid, mergea la sportul prin conclaurile din B la sportul echipa cu 30 de suporteri si aia beti si nespalati daca ar fi sa ne luam dupa ce declara patronul lor, siman.
In meciuri cu bulding vanju mare, urziceni, fieni, glina, merge dar n-are ce cauta dan petrescu la o echipa de divizia A. Ala nici la Oradea nu facea fata dar a fost adus de giovani becali la rapid. Da-i orbului luneta sa vada stelele :rolleyes: