PDA

View Full Version : OLS Friendship Cup 2008 - Proba masculina



Iulya
15th May 2008, 00:44
Participanti:
Whisper: Phillipe Candeloro
tRipLe aXeL: Alexei Urmanov
Rocs_a: Ilia Kulik
Tracoromana: Alexei Yagudin
Ricochet: Kurt Browning
Corina: Elvis Stojko

Ordinea de start:

Grupa 1
Alexei Urmanov
Phillipe Candeloro
Kurt Browning

Grupa a 2:
Ilia Kulik
Elvis Stojko
Alexei Yagudin

innuendo
15th May 2008, 00:46
alexei urmanov deschide plutonul :D

whisper
15th May 2008, 00:49
Succes tuturor!

irinaidu
15th May 2008, 01:03
all my favorite russians :D

corina_mee
15th May 2008, 22:59
La cat va incepe competitia?

Iulya
15th May 2008, 23:21
Imi pare rau sa va anunt dar nu am notele complete asa incat nu pot incepe competitia, nici nu mai am timp sa astept si sa stau apoi deci voi incerca maine daca este posibil sa avem 2 probe intr-o zi
Imi cer scuze!
Noapte Buna!

whisper
15th May 2008, 23:40
:kiss: Nu ii nimic, Iulya, te intelegem. daca nu se pot face 2 maine putem face 2 sambata...:)

corina_mee
16th May 2008, 00:05
Da, stai linistita. Recuperam noi timpul.:kiss:

innuendo
16th May 2008, 22:10
Da, Yulishka (asa ii zic unei colege si se enerveaza :D) , te asteptam ;)

mikeyy
16th May 2008, 22:24
Azi eu zic sa facem doar proba baietilor-Sp. Iar maine sa facem 2 competitii

ricochet4
16th May 2008, 22:32
Eu zic sa facem doar jumatate din ea, ma cam tem de grupa a doua.

Iulya
16th May 2008, 23:14
Incepem la 22.30

Iulya
16th May 2008, 23:26
Alexei Urmanov
http://www.youtube.com/watch?v=oziVC4CPnio

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/NotebaietiSPtripleaxel.jpg

Iulya
16th May 2008, 23:28
Philippe Candeloro:
SP: http://www.youtube.com/watch?v=7GotFKQg65k

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/NotebaietiSPwhisper.jpg

Clasament:
1. Alexei Urmanov 77.4
2. Philippe Candeloro 74.75

Iulya
16th May 2008, 23:30
Kurt Browning
SP http://www.youtube.com/watch?v=FBriY0CIf_c

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/NotebaietiSPricochet.jpg

Clasament:
1. Alexei Urmanov 77.4
2. Philippe Candeloro 74.75
3. Kurt Browning 74

Pauza pt refacerea ghetii

Iulya
16th May 2008, 23:37
Ilia Kulik sp
http://www.youtube.com/watch?v=6ZNG4EnFN-g

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/NotebaietiSProcs_a.jpg

Clasament:
1. Ilia Kulik 77.65
2. Alexei Urmanov 77.4
3. Philippe Candeloro 74.75
4. Kurt Browning 74

whisper
16th May 2008, 23:44
:D Felicitari Ilia pentru prima pozitie ocupata ...pana acum :)

Daca ati stii ce ma enerva in '98(JO) Philippe si imi era frica sa nu il bata pe Ilia :cry:

irinaidu
16th May 2008, 23:47
ce draguti sunt toti :D

rocs_a
16th May 2008, 23:49
mai e yags sa vedem daca il intrece pe iliushka

Iulya
16th May 2008, 23:49
Elvis Stojko
SP:http://www.youtube.com/watch?v=m4u2BlvEvXs

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/NotebaietiSPcorina.jpg

Clasament:
1. Ilia Kulik 77.65
2. Alexei Urmanov 77.4
3. Elvis Stojko 76.6
4. Philippe Candeloro 74.75
5. Kurt Browning 74

Iulya
16th May 2008, 23:52
Alexei Yagudin SP, Nutrocker, adaptare dupa Nutcracker - Ceaikovsky
http://www.youtube.com/watch?v=_JiDLJb_EEA


http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/NotebaietiSPtracoromana.jpg

Clasament final:
1.Alexei Yagudin 78.4
2. Ilia Kulik 77.65
3. Alexei Urmanov 77.4
4. Elvis Stojko 76.6
5. Philippe Candeloro 74.75
6. Kurt Browning 74

Iulya
16th May 2008, 23:53
Clasament dupa SP
1.Alexei Yagudin 78.4
2. Ilia Kulik 77.65
3. Alexei Urmanov 77.4
4. Elvis Stojko 76.6
5. Philippe Candeloro 74.75
6. Kurt Browning 74

rocs_a
16th May 2008, 23:54
nu am cum sa tin doar cu ilia sau doar cu alexei... ma bucur pt amandoi :)
bravo si celorlalti si arbitrilor va multumim!

innuendo
16th May 2008, 23:57
wow prinde si urmanov podium :D bronz :) sunt in urcare :D asta e bine :D

felicitari tuturor ;) bv yags

Geografu
17th May 2008, 00:00
Bravo tuturor inca o seara placuta la cupa noastra de patinaj.
Podium rusesc azi ! :P

mikeyy
17th May 2008, 00:02
Felicitari tuturor...ati prezentat programe foarte bune.

innuendo
17th May 2008, 00:03
de fapt...acum mi-am dat seama..am uitat ca mai avem si programul lung :D:D thaaaaa


eu ma si vedeam cu bronz :D

whisper
17th May 2008, 00:03
:rolleyes: Unul dintre podiumurile mele favorite..asta si cel de la europenele din 2002 :P
Bine asta nu e definitivat inca :P

irinaidu
17th May 2008, 00:25
ce de programe frumoase !!!! faust e unul din spurile mele favorite - all time favorite!!!

rocs_a
17th May 2008, 00:40
si eu m-am indragostit de faust
nu inteleg ce-i cu pantalonii lui candeloro, si cu atitudinea aia... ciudata om
si kurt avea si el par :D

irinaidu
17th May 2008, 00:43
candeloro avea multe programe mai neortodoxe :P dar era fun !!!

ricochet4
17th May 2008, 01:21
Omul meu pe ultimul loc ?!? Tradare, spun. Campion mondial, primul om care a facut cvadrupla.

whisper
17th May 2008, 01:46
:cry: Philippe e ciudat rau...clipul e din '94..as fi vrut eu altul dar nu am gasit mai nimic pe youtube...am incercat sa descarc ceva si nu mi-a mers..asa ca l-am ales :)

Inainte ma enerva ca era ciudat..acum am ajuns sa apreciez asta:)

lady_k
17th May 2008, 17:20
A fost o placere sa revad atatea programe frumoase!:) Abia astept lp-ul!

ricochet4
17th May 2008, 19:34
Azi e proba de dans ?

Geografu
17th May 2008, 19:51
Nu.Azi vor fi probabil 2 probe : liberul la fete si perechi.

ricochet4
17th May 2008, 19:59
La naiba. Trebuie sa-mi schimb avatarul. Dar care ?

innuendo
17th May 2008, 21:58
deci azi se decid 2 medalii ;) cu midori plec dupa ultimul si cu gordeeva&grinkov dupa penultimul! foarte tareee :P

Iulya
17th May 2008, 22:25
Momentan nu stiu daca se va decide vreuna :(...daramite 2:groggy: imi lipsesc note de la arbitri. Sper ca macare LP fetelor sa se desfasoare azi !

Geografu
17th May 2008, 22:36
Se pare ca liberul perechilor va fi amanat pentru maine !

Tracoromana
19th May 2008, 13:52
Yey, yey, Alexei!!

Iulya
29th September 2008, 23:48
Programul LP:

Grupa1

Kurt Browning
Philippe Candeloro
Elvis Stojko

Grupa 2

Alexei Urmanov
Alexei Yagudin
Ilia Kulik


Clasament dupa SP
1.Alexei Yagudin 78.4
2. Ilia Kulik 77.65
3. Alexei Urmanov 77.4
4. Elvis Stojko 76.6
5. Philippe Candeloro 74.75
6. Kurt Browning 74

ricochet4
30th September 2008, 05:35
Dypa o greva care a durat mai bine de 4 luni, omul meu deschide balul.

Iulya
30th September 2008, 22:21
http://forums.randi.org/images/smilies/flags/CANADA.gifKurt Browning LP
http://www.youtube.com/watch?v=1BXXk5r_5sA

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/BaietiLPricochetJPG.jpg
Clasament LP

1.Kurt Browning: 75.625

Clasament overall:
1. Kurt Browning 149.625
2.Alexei Yagudin 78.4
3. Ilia Kulik 77.65
4. Alexei Urmanov 77.4
5. Elvis Stojko 76.6
6. Philippe Candeloro 74.75

Iulya
30th September 2008, 22:25
http://forums.randi.org/images/smilies/flags/FRANCE.gifPhilippe CandeloroLP:
http://www.youtube.com/watch?v=aDb3fuvslfc

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/BaietiLPwhisper.jpg?t=1222798952

Clasament LP
1.Philippe Candeloro 77.437
1.Kurt Browning: 75.625

Clasament overall:
1. Philippe Candeloro 152.177
2.Kurt Browning 149.625
3.Alexei Yagudin 78.4
4. Ilia Kulik 77.65
5. Alexei Urmanov 77.4
6. Elvis Stojko 76.6

Iulya
30th September 2008, 22:31
http://forums.randi.org/images/smilies/flags/CANADA.gif Elvis Stojko LP
http://www.youtube.com/watch?v=aQYazYstUeQ
http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/BaietiLPcorinaJPG.jpg?t=1222799387

Clasament LP
1.Elvis Stojko 78.375
2.Philippe Candeloro 77.437
3.Kurt Browning: 75.625

Clasament overall:
1. Elvis Stojko 154.975
2 Philippe Candeloro 152.177
3.Kurt Browning 149.625
4.Alexei Yagudin 78.4
5. Ilia Kulik 77.65
6. Alexei Urmanov 77.4

Iulya
30th September 2008, 22:37
http://forums.randi.org/images/smilies/flags/RUSSIA.gifAlexei Urmanov LP:
http://www.youtube.com/watch?v=-ieGvGdfyeo
http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/BaietiLPtripleaxel.jpg?t=1222799623

Clasament LP
1.Elvis Stojko 78.375
2.Philippe Candeloro 77.437
3.Kurt Browning: 75.625
4.Alexei Urmanov 75.187

Clasament overall:
1. Elvis Stojko 154.975
2. Alexei Urmanov 152.587
3 Philippe Candeloro 152.177
4. Kurt Browning 149.625
5. Alexei Yagudin 78.4
6. Ilia Kulik 77.65

Iulya
30th September 2008, 22:40
http://forums.randi.org/images/smilies/flags/RUSSIA.gif Alexei Yagudin LP Troika – Georgy Sviridov
http://www.youtube.com/watch?v=025z-J1ZwL8
http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/BaietiLPtracoromana.jpg?t=1222799927

Clasament LP
1.Elvis Stojko 78.375
2.Philippe Candeloro 77.437
3.Alexei Yagudin 77.375
4.Kurt Browning: 75.625
5.Alexei Urmanov 75.187

Clasament overall:
1.Alexei Yagudin 155.775
2. Elvis Stojko 154.975
3. Alexei Urmanov 152.587
4 Philippe Candeloro 152.177
5. Kurt Browning 149.625
6. Ilia Kulik 77.65

Iulya
30th September 2008, 22:44
http://forums.randi.org/images/smilies/flags/RUSSIA.gif Ilia Kulik LP
http://www.youtube.com/watch?v=YhPlfpz5fEQ
http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/BaietiLProcs_a.jpg?t=1222800082

Clasament LP
1.Elvis Stojko 78.375
2.Philippe Candeloro 77.437
2.Ilia Kulik 77.437
4.Alexei Yagudin 77.375
5.Kurt Browning: 75.625
6.Alexei Urmanov 75.187

Clasament overall:
1.Alexei Yagudin 155.775
2.Ilia Kulik 155.087
3. Elvis Stojko 154.975
4. Alexei Urmanov 152.587
5 Philippe Candeloro 152.177
6. Kurt Browning 149.625

Iulya
30th September 2008, 22:44
Clasament final
1.Alexei Yagudin 155.775
2.Ilia Kulik 155.087
3. Elvis Stojko 154.975
4. Alexei Urmanov 152.587
5 Philippe Candeloro 152.177
6. Kurt Browning 149.625

whisper
30th September 2008, 22:46
:( daca avea un sp bun...puteam sa speram la o pozitie mai buna in clasamentul general.
Anyway: Bravo Philippe!

Tracoromana
30th September 2008, 23:04
Bravo Alexei! Asa-i place lui, :no1 .

La SP avea ca antrenoare si mai ales coregrafa pe Tarasova si a fost primul. La LP il avea ca antrenor pe Mishin, dar a facut un program curat si a fost al 3-lea. Totusi cu punctajul de la SP a castigat, deci tot Tarasova "l-a scos".

Facand abstractie de concursul asta, cred ca asa-i valoarea lor cum arata clasamentul.

In concluzie arbitrii nostri sunt OK.

Anisia
30th September 2008, 23:13
Felicitari Alexei!:)

whisper
30th September 2008, 23:15
:p Uitasem: /OLE/ Felicitari Yags! Felicitari Flavia!:floricica:

Tracoromana
30th September 2008, 23:53
Mersi, Ade. Mie mi-a placut si Candeloro.

irinaidu
1st October 2008, 00:01
si mie mi-a placut.

flavia, referitor la ideea ca valoarea lor in general e cam asa cum a fost evidentiata de competitia noastra. hmm, nu stiu ce sa zic, dar parca kurt a fost mai bun decat candeloro si mai elegant decat stoiko. dar oricum e tare greu sa-i compari. oricum ilia si alexei sunt intr-o clasa doar pt ei :)

ps : m-am uitat acum la anii din care sunt programele. ce evolutie a avut patinajul in cam 5 ani. kurt era inca in era inventarii cvadruplelor si ilia deja le considera normale.

Tracoromana
1st October 2008, 00:23
Da, e cam greu sa-i compari. Fiecare a fost inovator in felul sau si mie mi-a tihnit sa-i revad pe toti. Oricum anii '90 sunt de referinta.

@Alex, o sa avem imn, podium, premiere?

mikeyy
1st October 2008, 00:31
Felicitari Flavia, Felicitari Yags!
Flavia...tu esti antrenoarea :D...nici Tarasova si nici Mishin...acum esti tu..cel putin pt noi :floricica:

whisper
1st October 2008, 00:35
http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/Trophy-01.gif1.Alexei Yagudin 155.775 http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/goldmedalist.gif http://www.harti.jurnaldevacanta.ro/rusia/125px-Flag_of_Russia_svg.png
http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/silver.gif2. Ilia Kulik 155.087 http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/silvermedalist.gif http://www.harti.jurnaldevacanta.ro/rusia/125px-Flag_of_Russia_svg.png
http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/bronze.gif3.Elvis Stojko 154.975http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/bronzmedalist.gif
http://www.emigrarecanada.ro/content/images/flag.jpg
4. Alexei Urmanov 152.587
5 Philippe Candeloro 152.177
6. Kurt Browning 149.625


Caut si imnul :

LE: Imnul Rusiei:
http://www.youtube.com/watch?v=rewwWeMMImQ

Cand vine Alex le aranjeaza el mai bine:ok:

mikeyy
1st October 2008, 00:59
Am facut ceva ce se vrea a fi poza de la podium :ras-plans:
http://www1.picturepush.com/photo/a/1082219/640/1082219.jpg (http://www.picturepush.com/public/1082219)

whisper
1st October 2008, 01:03
:clap: Bravo Mihai!:great: imi place!

Geografu
1st October 2008, 01:03
Eram la meciul Stelei imi pare rau.
O premiere mai altfel daca imi permiti Whis :ok: :

1.http://img442.imageshack.us/img442/7509/rusiaanimataim5.gif (http://imageshack.us)
2.http://img442.imageshack.us/img442/7509/rusiaanimataim5.gif (http://imageshack.us)
3.http://img215.imageshack.us/img215/1871/canadaanimatacs3.gif (http://imageshack.us)

Imnul ce a cantat in sala:

http://www.youtube.com/watch?v=rewwWeMMImQ

Felicitari Yagudin si antrenoarei sale, au fost cei mai buni.
Bravo si celor de pe podium dar nu numai ! :ok:

whisper
1st October 2008, 01:07
Cum sa nu iti permit:ok:

Tracoromana
1st October 2008, 01:28
E usor sa fii antrenoarea lui Yags. Si Tarasova s-a intrecut pe sine. Sa stiti ca ne pregatim si de Gala.

Super - poza, Mihai!

ricochet4
1st October 2008, 05:14
Facand abstractie de concursul asta, cred ca asa-i valoarea lor cum arata clasamentul.

Browning ii batea pe Stojko si pe Candeloro cu ceasul de la gara.