PDA

View Full Version : fan K1



bog_tom
13th April 2004, 14:59
cum caracterizati acest sport dur si controversat ? pe mine ma fascineaza (asta nu inseamna ca l-as practica :D)

PS. chiar ieri am vazut pe Eurosport cateva meciuri de la turneul din 27 martie a.c. de la Saitama (Japonia) si inca o data Alexey Ignashov si-a aratat clasa de luptator complet in meciul cu Carter Williams !

de remarcat si KO din meciul Shannon Briggs - Tom Erikson !

gigel_bucur
13th April 2004, 20:19
si mie imi place K1. de practicat e mai greu, dar intr-un ring mai mare cred ca as putea sa ma bat cu Bob Sapp, il alerg vreo 10 minute si cade singur :drak:
am inteles ca Tyson vrea sa se apuce de K1, chiar am vazut circul pe care l-a facut urcandu-se pe ring dupa un meci al lui Sapp. se amenintau unul pe altul pentru reclama. daca se bat astia doi, cate minute ii dai lui Sapp? unu, doua?

Marseillais
13th April 2004, 21:19
K1.....E nemaipomenit.....Gigele ai dreptate cu Sapp dar daca il alergi 10 minute e mort .E cel mai farza competitor din K1,ca luptator nu se poate numi...Si mai are si arbitrii de partea lui .
Probabil ca marele Andy Hug ar fi fost scarbit sa vada asa ceva.
Daca tot s-a initiat si aceasta discutie va propun un top al preferintelor.
1.Jerome LeBanner
2.Mirko Crocop Filipovic
3.Peter Aerts
4.Ray Sefo
5.Remy Bonjasky
ANDY HUG.......nu te vom uita niciodata
Il simpatizez pe Cyril Abidi.......Un vrai Marseillais

bog_tom
14th April 2004, 09:58
Top 5 (actual) in viziunea mea:
1. Alexey Ignashov
2. Remy Bonjasky
3. Peter Aerts
4. Stefan Leko
5. Aziz Khattou


Il simpatizez pe Cyril Abidi.......Un vrai Marseillais

mie Cyril Abidi mi se pare ca firav pt K1; imi aduc aminte meciul de anul trecut cu Francois Botha din cadrul turneului final de la Osaka; francezul era la pamant din primele minute si "bizonul alb" nu e un jucator forte...

vasile314tzurka
14th April 2004, 10:08
aha, firav... mde mai big_tom:)

bog_tom
14th April 2004, 10:21
aha, firav... mde mai big_tom:)
in comparatie cu ceilalti luptatori ! nu il putem pune pe Cyril Abidi langa Bob Sapp sau Francois Botha; nici chiar langa Alexey Ignashov (ca il bate mar) :D

gigel_bucur
14th April 2004, 10:26
Top 5 (actual) in viziunea mea:
1. Alexey Ignashov
2. Remy Bonjasky
3. Peter Aerts
4. Stefan Leko
5. Aziz Khattou



mie Cyril Abidi mi se pare ca firav pt K1; imi aduc aminte meciul de anul trecut cu Francois Botha din cadrul turneului final de la Osaka; francezul era la pamant din primele minute si "bizonul alb" nu e un jucator forte...

daca imi aduc bine aminte Botha a lovit neregulamentar si a fost descalificat. meciul urmator Botha a fost facut KO de firavul Abidi:
CYRIL ABIDI
France / Challange Boxing Marseilles / Kickboxing

COUNTRY : France
DATE OF BIRTH : February 15, 1976
HEIGHT : 190 cm
WEIGHT : 100.5 kg

*TITLES*
French Kickboxing Champion ('96)
K-1 World GP 2000 in Yokohama Finalist
K-1 World GP 2000 3rd Place

*RECORDS*
Kickboxing 33 Fights 22 Wins 11 Losses 16 KOs
MMA 1 Fight 1 Loss

gigel_bucur
14th April 2004, 10:33
in comparatie cu ceilalti luptatori ! nu il putem pune pe Cyril Abidi langa Bob Sapp sau Francois Botha; nici chiar langa Alexey Ignashov (ca il bate mar) :D


ALEXEY IGNASHOV
Belarus / Chinuk Gym / Muray-Thai

Belarus
DATE OF BIRTH : January 18, 1978
HEIGHT : 196cm (6 ft 5 in)
WEIGHT : 108.5 kg (239 lbs)

pana la urma nu greutatea conteaza, vezi cazul lui Bob Sapp, dar tehnici ca la Ignashov mai rar am vazut. imi place si Bonjasky din aceleasi motive, tehnicile, in special alea de genunchi.

vasile314tzurka
14th April 2004, 11:16
in comparatie cu ceilalti luptatori ! nu il putem pune pe Cyril Abidi langa Bob Sapp sau Francois Botha; nici chiar langa Alexey Ignashov (ca il bate mar) :D

atunci si io mi-s firav:0 ia sa renunt la dieta:)

bog_tom
14th April 2004, 11:22
atunci si io mi-s firav:0 ia sa renunt la dieta:)
sper ca nu si la apa minerala :D

Marseillais
14th April 2004, 19:11
Da fratilor ,o fi Abidi mai slab ca altii dar pe langa Botha sau Sapp...el e foarte bun .......A ajuns in semifinale la Tokio.Am zis ca il simpatizez pentru ca este din Marseille.....nici mie nu imi prea place lentoarea lui.......
Din cate imi dau seama voi va uitati la K1 de putin timp.....si nu cunoasteti adevaratele valori ......Aziz Khatou de exemplu mai are de mancat pana sa ajunga "sus".Imi plac si mie piruetele lui dar inca e necopt......

gigel_bucur
15th April 2004, 09:58
Da fratilor ,o fi Abidi mai slab ca altii dar pe langa Botha sau Sapp...el e foarte bun .......A ajuns in semifinale la Tokio.Am zis ca il simpatizez pentru ca este din Marseille.....nici mie nu imi prea place lentoarea lui.......
Din cate imi dau seama voi va uitati la K1 de putin timp.....si nu cunoasteti adevaratele valori ......Aziz Khatou de exemplu mai are de mancat pana sa ajunga "sus".Imi plac si mie piruetele lui dar inca e necopt......

aici m-ai prins:) intr-adevar ma uit de prea putin timp pentru a-mi da cu prerea intr-un mod pertinent. totusi, ru il pui intr-o lumina proasta cand spui ca-i mai bun ca Sapp :mda: majoritatea sunt mai buni ca ala, n-ai vazut ca abia sta in picioare o repriza? pe Aziz Khatou nu am avut inca placerea sa-l vad la treaba.

ales Abidi :yeah: ce parere ai de Ignashov?

bog_tom
15th April 2004, 14:28
parerea mea e ca Ignashov e cel mai complet luptator :ok:

Marseillais
15th April 2004, 16:09
Ignashov e tare ,dar nu cred ca va castiga FInala de la Tokio Dome.

bog_tom
15th April 2004, 16:14
Ignashov e tare ,dar nu cred ca va castiga FInala de la Tokio Dome.
ramane de vazut !

nicu const
16th April 2004, 16:29
Daca Tyson se apuca de k1, nici un meci de-al lui nu va dura mai mult de 2 minute. Doar daca o sa i se impuna de organizatori "s-o tina" mai mult.

Marseillais
16th April 2004, 21:06
Te inseli prietene.......O fi Tyson super tare....dar aici e altceva,si fara lovituri tari de picior esti ca si mort .....Deci?

nicu const
19th April 2004, 09:41
Deci ramane sa faca putin antrenament pentru rezistenta la piciore.

baubau
19th April 2004, 11:49
De cand am vazut declaratia lui Tyson spre Bob Sapp mi s-a cam acrit de K1 parca o da spre Wrestlingul american...nu o sa ma mir cand am sa vad meciuri "spectaculoase" cu jucatori in supereroi :D

Eu raman competitia cea mai apropiata de lupta reala UFC

DJ Klaus
28th April 2004, 15:53
Mah ... io m-as baga la K1 ! dar n-am timp de antrenamente :D

Heath Scumm
28th April 2004, 16:08
De cand am vazut declaratia lui Tyson spre Bob Sapp mi s-a cam acrit de K1 parca o da spre Wrestlingul american...nu o sa ma mir cand am sa vad meciuri "spectaculoase" cu jucatori in supereroi :D

Eu raman competitia cea mai apropiata de lupta reala UFC



wrestlingul este okay din punctul meu de vedere...........cat despre "competitia cea mai apropiata de lupta reala ",sunt de acors cu ufc..........prea multe reguli in k1.................am mai scris asta o data dar a disparut..au fost probleme cu forumul.........e ca shi cum ai pune 2 caini sa se lupte,dupa aia ii mai desparti ca unul din ei sangereaza,dupa aia le dai iar drumul.............lupta e ceva animalic......nu trebuie sa facem din ea ceva sublim pentru ca nu este.....daca tot intra sa se bata,sa o faca pana la capat(nu ma refer la moarte!!!)....................mai sustin shi shoot-fightingul(un tip de ufc in ring).....nu shtiu daca atzi vazut asha ceva!!!

gigel_bucur
7th June 2004, 00:29
Ionut Iftimoaie, singurul roman ajuns in K1, a castigat prin KO finala turneului de la Milano. de mentionat faptul ca adversarul, unu' mare si urat, era chiar din Milano /hello

ADelPiero
7th June 2004, 00:51
ce i`o dat Ionut la robotu` ala... la maimuta aia... ai de capul meu ...
felicitari ... /hello

bog_tom
7th June 2004, 09:27
Ionut Iftimoaie, singurul roman ajuns in K1, a castigat prin KO finala turneului de la Milano. de mentionat faptul ca adversarul, unu' mare si urat, era chiar din Milano /hello
castigatorul turneului K1 de la Milano a fost Jorgen Kruth (Suedia) care l-a invins cu 3-0 in finala pe Vitaly Akhramenko (Belarus).

meciul dintre Luca Bellora si Ionut Iftimoaie a fost in afara concursului ! probabil ai avut perceptia asta din cauza ProTV-ului care l-a prezentat pe Iftimoaie in promo-ul emisiunii ca fiind distrugatorul Italiei :drak:

Heath Scumm
7th June 2004, 09:47
castigatorul turneului K1 de la Milano a fost Jorgen Kruth (Suedia) care l-a invins cu 3-0 in finala pe Vitaly Akhramenko (Belarus).

meciul dintre Luca Bellora si Ionut Iftimoaie a fost in afara concursului ! probabil ai avut perceptia asta din cauza ProTV-ului care l-a prezentat pe Iftimoaie in promo-ul emisiunii ca fiind distrugatorul Italiei :drak:


Adevarat vorbeshti.........oricum, felicitari romanului!@!.....a fost scurt shi bine!!!

bog_tom
7th June 2004, 12:14
stie cineva programul galei de vineri de la Bucuresti ? ca ard de nerabare !

PS. era interesant de vazut un meci Iftimoaie - Ghita (ca tot vroia el sa intre in K1) !

nicu-capusneac
7th June 2004, 13:58
Rezultatele K-1 Italia,Milano:
Rezultatele complete :

MECI REZERVA:
Luca Bellora (Italia) vs Ionut Iftimoaie (Romania)
Iftimoaie, prin KO R1 2:45

TURNEUL:
SFERTURI :
Jörgen Kruth (Suedia) vs Ivica Perkovic Croatia)
Kruth, prin TKO R3 (doua numaratori la
Marc de Wit (Belgia) vs Osim Bodrosic (Australia)
Bodrosic, prin decizie 3-0
Vitaly Akhramenko(Belarus) vs Ante Varnica (Croatia)
Akhramenko, prin decizie 3-0
Freddy Kemayo (Franta) vs Gabor Meister (Ungaria)
Kemayo, prin KO R2 1:25
SUPERFIGHT
Sergei Gur (Belarus) vs Petar Majstorovic (Elvetia)
draw (meci egal)
SEMI FINALE
Kruth vs Bodrosic
Kruth, prin KO R3 2:59
Akhramenko vs Kemayo
winner: Akhramenko by decision 2-0
FINALA
Kruth vs Akhramenko
JÖRGEN KRUTH, DECIZIE 3-0

De ce nu a dat Pro Tv meciul ,Jörgen Kruth (Suedia) vs Ivica Perkovic Croatia) Kruth, prin TKO R3 ?
Ivica Perkovic este cel care va lupta ,vineri 11.06.2004 orele 22.15 ,in Local Kombat cu Ionut Iftimoaie.
Dupa cum poate a-ti aflat LK va avea loc in Bucuresti la Arenele Romane[langa observatorul astronomic,parcul Carol] si va fi in direct la ProTv.

bbbmarc
12th June 2004, 15:04
First I wanna apologize cause I can't speak Romanian, second I wanna say hello to all Romanian fighting sports fans from Croatia.
:bere:

Back to the point:
As far as I know on June 20th in Bucurest is K-1 tournament, so I'm asking would you be so kind to post here fighting card and match-ups of that tournament. Also is that show going to be broadcasted on television in Romania or elsewhere?
And finally - Would someone be so kind to post results as they come here.

thanks in advance

bbbmarc

nicu-capusneac
8th July 2004, 00:29
Pe 17 iulie 2004 eveniment in circuitul K-1.
Prima gala a circuitului K-1 in Korea mai exact la Seul,Chamshil Gymnasium.[amatori luati-va bilete ]
Luptatori consacrati si mai putin cunoscuti:
-Peter Aerts vs Glaube Feitosa
-Remy Bojansky vs Aziz
si Akebono, 2 Japonezii ,Sumiyabazar, Zhang Qingjun (chinez), Gaoglai Kannorsaring (tailandez), Dennis Kang (super luptator),I Myon Ju (Korean kickboxer).
link mai jos, catre posterul galei.
Korea,Seoul,K-1 (http://message.axkickboxing.com/images/user_uploaded/Oliver%20Sperling/top0717_seoul.jpg)

nicu-capusneac
15th July 2004, 23:08
Salutare fanilor K-1.
Daca intamplator e careva care nu a aflat,maine seara ,vineri 16.07.2004 la ProTv se va da de la orele 22.30 o gala din circuitul K-1 mai exact gala de la Nagoia.
vizionare placuta

bog_tom
17th July 2004, 19:52
Salutare fanilor K-1.
Daca intamplator e careva care nu a aflat,maine seara ,vineri 16.07.2004 la ProTv se va da de la orele 22.30 o gala din circuitul K-1 mai exact gala de la Nagoia.
vizionare placuta
foarte interesanta gala de la Nagoya !

mi-a placut mai ales cum s-a desfasurat Peter Aerts cu Gary Goodrige si rezistenta lui Ray Mercer in fata japonezului Musashi :ok:

de remarcat si meciurile: Alexey Ignashov - King Arthur Williams, Jan Nortje - Tom Erikson (pt durata scurta) si Remy Bonjasky - Francois Botha !

cioAbA
17th July 2004, 22:11
Interesanta gala. Mi-a placut in mod special de McDonald , sau Black Sniper , cum vreti sa ii ziceti. Big lad that is. :D
Si mi-a mai placut de domnu Ignashov cu , numai din picioare l-a dat gata pe bietul mosh.

gigel_bucur
18th July 2004, 04:22
foarte interesanta gala de la Nagoya !

mi-a placut mai ales cum s-a desfasurat Peter Aerts cu Gary Goodrige si rezistenta lui Ray Mercer in fata japonezului Musashi :ok:

de remarcat si meciurile: Alexey Ignashov - King Arthur Williams, Jan Nortje - Tom Erikson (pt durata scurta) si Remy Bonjasky - Francois Botha !

ce ti-a placut la Ignashov, ca i-au dat carne de tun? imi pare rau, ala nu era pt. el! iti dai seama cat a mers el cu avionul ca sa-i de aluia 2 peste genunchi? sau cat am suportat eu, 7 meciuri in trei ore! eu am zis ca daca pui 5 min. de meci, cu indulgenta, iti ies 35, daca le scad din TREI ORE DE EMISIE ma-ntreb ca prostu' de ce nu-si plateste PRO TV-ul impozitele, banii pt. diverse drepturi etc. raspunsul e unul singur, d'aia! nu vrea mushchii lu' Scarbu si nimeni n-are ce sa-i faca! asta e! promit sa nu sting eu lumina in tara asta, gata ca m-a luat valu'

bog_tom
19th July 2004, 09:57
ce ti-a placut la Ignashov, ca i-au dat carne de tun? imi pare rau, ala nu era pt. el! iti dai seama cat a mers el cu avionul ca sa-i de aluia 2 peste genunchi?
mi-a placut ca nu a lungit meciul ca sa nu te plictisesti tu :drak:


sau cat am suportat eu, 7 meciuri in trei ore! eu am zis ca daca pui 5 min. de meci, cu indulgenta, iti ies 35, daca le scad din TREI ORE DE EMISIE ma-ntreb ca prostu' de ce nu-si plateste PRO TV-ul impozitele, banii pt. diverse drepturi etc. raspunsul e unul singur, d'aia! nu vrea mushchii lu' Scarbu si nimeni n-are ce sa-i faca! asta e! promit sa nu sting eu lumina in tara asta, gata ca m-a luat valu'
cred ca aici discutam despre altceva... daca vrei deschid eu un thread despre ProTV, impozite, taxe, TVA si alte cele pe Diverse ...

Profetu
19th July 2004, 10:40
cum caracterizati acest sport dur si controversat ? pe mine ma fascineaza (asta nu inseamna ca l-as practica :D)

PS. chiar ieri am vazut pe Eurosport cateva meciuri de la turneul din 27 martie a.c. de la Saitama (Japonia) si inca o data Alexey Ignashov si-a aratat clasa de luptator complet in meciul cu Carter Williams !

de remarcat si KO din meciul Shannon Briggs - Tom Erikson !

Dupa parerea mea, este un NU un sport ci o lupta oraganizata oficial. Sporturile se desfasoara la Olimpiade si campionate mondiale, in vreme ce luptele se pot desfasura si intre blocuri si in ring.

Nu-l dezaprob si n-am nimic inpotriva celor care urmaresc aceste "transmisiuni", pur si simplu nu agreez acest tip de confruntare.

Big Sexy
21st July 2004, 18:07
E un lucru foarte interesant ce se intampla in K1. Pe de o parte promoveaza realismul din multele stiluri de lupta abordate de luptatorii participanti, pe de alta incearca sa se apropie de wrestling prin spectaculozitate. Esueaza la ambele insa are un succes inexplicabil pentru multi.
Chiar interesant, da ...

r!pp3r
24th July 2004, 02:14
A fost super marfa !! ce dade-a Ionut Iftimoaie
:drak: hihihi ... a mai si primit .. DA A si dat ..

sebah
24th July 2004, 12:07
Iftimoaie a castigat pe nedrept. A fost cel putin egalitate dupa 3 reprize. Da' asta e..in sporturile astea cu promotori si gale tre' sa castige favoritu'.

uti2102
24th July 2004, 12:27
De acord cu Sebah. Dak era corect s-ar fi considerat egalitate shi s-ar mai fi disputat o repriza, decisiva. Dar nu e prima "marlanie" de la galele Local Kombat. Oricum, din ce am vazut eu, Iftimoaie este foarte dezordonat in garda shi oboseshte mult prea repede. De la jumatatea reprizei secunde abia daca se mai tzinea pe picioare. Mai are mult de munca dak vrea sa lupte in K1.
Mi-a placut in schimb Nedelcu, pushtiul de 19 ani. Foarte echilibrat, disciplinat shi ordonat. E de viitor tipu'.

r!pp3r
24th July 2004, 12:36
Mdea... pot sa zic ca Ionut e dezordonat in lovituri ... si ca oboseste mult prea repede .... dar a dat si el !!! Si ce imi mai place la el este "spiritul" de a
lupta .... cum incepe >. Naucitor cu o ploaie de lovituri ... ar trebuii sa faca MULT MULT MULT mai mult antrenament daca vrea sa se ridice la nivelul celor de la k1 !! cel putin Scorpionul Rosu' ... l-ar termina !!

Big Sexy
24th July 2004, 12:47
E adevarat a a castigat pe nedrept (pana si comentatorii au spus-o voalat) insa tu ce credeai, e o gala nu o competitie profesionista cum ar trebui sa fie de fapt.

bog_tom
24th July 2004, 17:06
cel mai mult mi-a placut meciul lui Ghita cu Galopentza; a fost cel mai antrenat in ciuda diferentelor dintre cei 2 (ma refer la inaltime si greutate) :ok:

r!pp3r
25th July 2004, 01:03
da a fost FRUMOS meciul .. :)

M|tea
25th July 2004, 14:38
FELICITARI IONUT IFTIMOAE SI MULTUMESC PENTRU MANUSA STANGA PE CARE AI ARUNCAT_O IN TRIBUNE! Am avut noroc si am luat-o acasa :) desi lupta din tribune pentru ea cred ca a fost aproape la fel de dura ca a ta din ring :)

ABIA ASTEPT URMATOAREA GALA LOCAL KOMBAT LA GALATI!AICI E CEA MAI TARE ATMOSFERA DIN TARA!
FELICITARI ALEXANDRU CLAUDIU NEDELCU!

adrianutza
25th July 2004, 16:21
salutare baieti....sunt "girl" dar sunt f pasionata de genul asta de sport. M-am tot uitat peste comentariile voastre, dar nici unul nu ati spus nimic de meciul lui Florin Ilie. Eu cred ca a fost un meci foarte spectaculos.

bog_tom
26th July 2004, 08:32
M-am tot uitat peste comentariile voastre, dar nici unul nu ati spus nimic de meciul lui Florin Ilie. Eu cred ca a fost un meci foarte spectaculos.
de acord cu tine; adversarul lui a fost net inferior ! sunt tare curios cum se va comporta Ilie in meciul pt. titlul european ...

nicu-capusneac
3rd August 2004, 23:29
Atentie cei care nu stiu:Vineri e K-1 ,gala de la Saitama,la Pro TV dupa 22.00.
Tot Vineri la Antena 1 este 'Regi Ringului'cu Catalin Zmarandescu care lupta cu ungurul Brunner Tihamér
COUNTRY : Hungary
HEIGHT : 193 cm
WEIGHT : 91 kg
RECORDS :
32 Fights 28 Wins 4 Losses 1Ko
2002 WKA Amateur World Thai-Boxing Champion
,poza mai jos
http://www.cfn.ch/images/kaempfer_show/tihamer_brunner.jpg
Este cel cu care a luptat Daniel Ghita acu vreo cateva LK-uri.

sames44jc
4th August 2004, 19:40
cel mai tare sport din romania
dupa fotbal

nicu-capusneac
5th August 2004, 02:50
Sames44jc asa e.
La po****ritate cel mai tare sport e Fotbalul urmeaza KickBoxing[toate sistemele de contact].
sa nu uitam ca fotbalul este sport de echipa si artele martiale sunt sporturi axate pe individ,aici nu se compara sunt diferite pur si simplu,se completeaza.
Sa nu uitam ca Steaua cand a luat cupa campionilor era pregatita de Florentin Marinescu [centura neagra 7 Dan],ca preparator fizic el folosea aproape exclusiv elemente de arte martiale.
Dupa cum stim a avut efect benefic pentru fotbalul romanesc.

nicu-capusneac
5th August 2004, 23:38
Maine,vineri 06.08.2004 dupa orele 22.00 la Antena 1 in direct ,gala desfasurata la Timisoara 'Regii Ringului'
Programa galei:
Nicolau Roland vs Tarek Slimini (Olanda)
Adrian Negru vs Baricz Daniel
Burlacu Daniel vs Mihalca Adrian
Tatar Alin vs Nieki Hollgend? (Olanda)
Catalin Smarandescu vs Feher Tamas (Ungaria)
Stefan Dediu vs Brunner Tihamér (Ungaria)
Szekeli Raul vs Petrica Remus

Szekeli Raul[este si boxeor profesionist] este din TM si la invins discutabil pe elevul meu Stan Alexandru ,anul trecut,tot in TM.
Baricz Daniel este tot din TM si este elevul colegului meu Remus Stefan,antrenorul lui Ilie Florin.
Succes sportivilor si organizatorilor.

Tot maine,vineri 06.08.2004 orele 22.45 la Pro Tv gala K-1 de la Saitama.

MythMan
8th August 2004, 12:57
salve!
Frumos meciul lui Zmarandescu cu Tamas,si-a aratat valoarea:)!
Exceptand meciul de mai sus restul au fost de slaba calitate,sper sa vad mai bune in viitoarele gale:)

nicu-capusneac
8th August 2004, 17:05
Semifinale K-1.
K-1 WORLD GP 2004 in Las Vegas
Date : 07, August 2004
U.S.A.
Carter Williams vs Brcht Wallis
Jorgan Kruth vs Marvin Eastman
Jan Nortje vs Alexander Ustinov
Mighty Mo vs Sergei Gur
Se pare ca Mighty Mo a reusit sa castige K-1 Las Vegas.poza lui Mo.
http://ko.sherdog.com/pictures/k1_043004/k1_05_13_small.jpg~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tot la Las Vegas in preliminarile K-1 din Aprilie 30.2004
In meciul reserva a luptat romanul Alex Jucan vs Raul Romero.
Alex Jucan a castigat prin TKO in repriza a 3 a.
foto Alex J.
http://ko.sherdog.com/pictures/k1_043004/k1_01_11_small.jpg
mai multe foto clik mai jos
http://ko.sherdog.com/pictures/k1_043004/k1_01.htm

dragos_popa17
12th August 2004, 00:16
Imi place foarte mul Sergey Ignashov, e un luptator complet. Inalt, bine facut, dar si tehnic cu multe lovituri imprevizibile. Mai imi place si MacDonald, un luptator foarte rapid si agil.
Cel mai interesant este insa sa te uiti la un meci al lui Bob Sapp spre exemplu. E amuzant sa vezi ditamai namila de om sa cada dintr-un pumn. Da' cand isi prinde adversarul la colt si incepe sa dea se vede de ce i se spune Bestia.

sames44jc
12th August 2004, 04:27
cine a vazut gala de la saitama
mai e o gala
pe proteve la 10:45 vinerea asta
preferatul meu este bonjasky
am o groaza de meciuri cu el
am un meci misto intre sapp si zebra se iau aia la bataie dupa meci
pe sapp sar 10 oameni ca sa il opreasca

nicu-capusneac
12th August 2004, 15:05
Repet si completez ce aspus Sames44jc
Maine seara ,13.08.2004, la Pro Tv de la orele 22.45 putem urmari gala K-1 din Las Vegas[se pare ca gala preliminara din aprilie].
La Las Vegas in preliminarile K-1 din Aprilie 30.2004
In meciul reserva a luptat romanul Alex Jucan vs Raul Romero.
Alex Jucan a castigat prin TKO in repriza a 3 a.
foto Alex Jucan.
http://ko.sherdog.com/pictures/k1_043004/k1_01_10_small.jpgmai multe foto clik mai jos
http://ko.sherdog.com/pictures/k1_043004/k1_01.htm

MythMan
12th August 2004, 18:00
HeHeHe,incet,incet incep sa apara si romanii in lumea sporturilor martiale:)
Oare pe cand o finala K-1 intre doi romani?:)Poate visez dar ar fi frumos!HeHeHe:)

axterix
17th August 2004, 09:10
sunt curios sa vad Tyson vs The Beast
oare cand se va disputa?
ca e trambitat din anu trecut

nicu-capusneac
20th August 2004, 01:16
Pe 3 septembrie la ProTv se va difuza Gala semifinala K-1 din 07.august.2004,de la Las Vegas.
Cea care a fost ,tot din Las Vegas ,era gala preliminara.

In Ungaria zilele acestea are loc K-1 MMA,a fost invitat si romanul Daniel Burlacu.

nicu-capusneac
1st October 2004, 23:50
K-1 rezultatele calificarilor pentru marea finala din 4 decembrie la Tokio Dome:
Mighty Mo -castiga- vs Gary Goodridge
Kaoklai Kaennorsing -castiga- vs Alexei Ignashov
Peter Aerts -castiga- vs Michael McDonald
Ernesto Hoost -castiga- vs Glaube Fietosa
Ray Sefo-castiga- vs Hiromi Amada
Remy Bonjasky -castiga- vs Akebono,prin KO
Musashi -castiga- vs Abidi Cyril
Francois Botha -castiga- vs Jerome LeBanner

Finala de la Tokio Dome va arata asa:
http://message.axkickboxing.com/images/user_uploaded/Oliver%20Sperling/to_041204.gif
Faceti clik AICI (http://message.axkickboxing.com/images/user_uploaded/Oliver%20Sperling/1274_lg.jpg) pentru poza finalistilor
Faceti clik AICI (http://message.axkickboxing.com/index.phtml?action=dispthread&topic=13016&junk=1096235835.7384) pentru mai multe poze ale calificarilor[inclusiv Akebono facut KO]

nicu-capusneac
20th October 2004, 00:53
:ok: Se anunta intrarea adevaratului circuit K-1 in Romania.
se pare ca TVR1 va transmite prima gala de K-1 in care va fi invitat si cmpionul de anul trecut Remy Bonjatski :ok:
Evenimentul este anuntat pentru acest sfarsit de an[sfarsitul lui Octombrie sau Noiembrie].
Unul dintre promotori este Catalin Zmarandescu.
Sa speram ca evenimentul va avea loc cu adevarat si nu va fi din nou doar o abureala specific romaneasca. :mda:

zen
20th October 2004, 11:01
Voi discutati aici de ceva timp si am si eu o intrebare daca cunoaste cineva ...: sunt un luptator la inceput la -67 kg , antrenorul meu Titi Mocanasu ma sustine zice ca am viitor ,acum 3 zile la campionatul national de full contact de la Arad am avut primul meu meci in ring si am luptat pentru bronz ceea ce zic eu ca e bine .. ,iar aici vine intrebarea mea : ca sa ajung departe ...ceea ce mi-am dorit am nevoie de manusi de calitate ,de tibiere , casca , palmare si tot asa ...cum se pot gasii sponsori ...pentru sportivi ca mine care se afla la inceput .....vointa am de a ajunge cel mai bun ....dar e nevoie de mai mult uneori ....si apropo aveti un forum interesant aici ...zenian4world@yahoo.com /hello

nicu-capusneac
27th October 2004, 00:31
Stire ,partial sigura,pe 05.11.2004 va avea loc primul K-1 Romania si va fi transmis la Tvr1.
Catalin Zmarandescu revine in forta,se anunta meciuri puternice,inclusiv participarea demonstrativa a campionului -galei finale k-1 Tokio Dome 2004- Remy Bomjaski.

nicu-capusneac
3rd November 2004, 01:35
-05.11.2004 orele 23.00 va avea loc gala Total Kombat si va fi transmisa la Tvr1.
-In aceasi zi la aceasi ore -din pacate- pe postul ProTv va avea loc transmisia galei semifinale k-1 ,din Japonia,ultima inainte de finala din 5.12.2004 de la Tokio Dome.
Ignashov este invins in acea gala de un thailandez cu aproape 20 kg mai usor decat el.
vizionare placuta

gigel_bucur
3rd November 2004, 02:17
Nicu, aia din Japonia nu este de anul trecut? daca-i asa... le-am tot vazut la Eurosport :)

nicu-capusneac
5th November 2004, 00:21
Sala Sporturilor din Braşov ,6 meciuri pe reguli K-1 si se pare MMA, 05.11.2004 ,ora 23.00 , gala Total K va fi transmisa la Tvr1,meciuri:
-Catalin Zmarandescu vs Brecht Wallis
-Eugen Preda - Robert Sarkozi (Ungaria)[se pare meci MMA!]
-Peter Varga[Ungaria] vs TBA
-TBA vs TBA
-TBA vs TBA
-TBA vs TBA
-Prezentator FLORIN PIERSIC JR!
-Remy Bonjasky va sustine o demonstratie si ,se pare ,va comenta unele meciuri !
-Biletele au preţuri de: 200.000 de lei, 500.000 de lei şi 1.000.000 de lei.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Salut gigel_bucur,este gala semifinala de luna trecuta -ultima inainte de marea finala K-1 Tokio Dome 05.12.2004- super interesanta,pacat :mda: ca este data de ProTv in acelasi timp cu gala Total K de pe Tvr1.

restart
7th November 2004, 17:58
Ei ..in sfirsit ... nume grele ,reguli adevarate de K1 ,respectate ,albitraj adevarat, detalii respectate (cine cunoaste a vazut detaliile) aceasta a fost prima gala K1 - TK de la Brasov. Sper ca sa terminat cu povestile Lokal Kombat, Irimia+Cabrerra aduc K1 in Ro cind defapt fugeai dupa cei 100$ promisi cite doua judete :),sportivi cazati la cotet pentru inca un pic de profit ,era jenant si frustant dar toti cei implicati au zis ca o fac mai mult de dragul sportului, sa nu mai vorbim de "albitrul" pt ca e exagerat sa-l numim asa nedelcu care la brasov a primit risetele intregii sali.

...... noroc cu concurenta ......care se pare va intrece cam tot ce a fost pina acum cu tot cu comeddile de la antena 1.lol
pacat pentru Pro tv , singurul care a pierdut ....

bog_tom
7th November 2004, 19:25
pentru cei ce nu au putut urmari gala: care au fost castigatorii ?

restart
8th November 2004, 10:59
Adevarul e ca rominii au cam luat bataie ,dar nu uita ca adversarii erau printre cei mai buni din lume si pina acum i-am vazut doar la eurosport, cu exceptia lui zmarandescu ,care a facut un egal meritat,desi controversat meciul, el a punctat tot timpul(aviz cunoscatorilor), loviturile se puncteaza, in rest, daca albitrul din ring nu a oprit meciul, se aduna punctele.A avut un noroc fantastic cind albitrul a considerat o lovitura sub centura, care a fost defapt la ficat dar sa vazut doar la reluare cu incetinitorul.Face parte din viata si norocul.
A fost putin intimidat de Wallis ,normal nu? la statura, forta,conditia fizica si notorietatea lui? Sincer daca catalin aduna rutina necesara pentru astfel de meciuri poate sa invinga si pe wallis si pe altii.Personal la "inceputuri" nu l-am simpatizat pe catalin mi se parea ca i se face prea multa reclama, dar dupa citeva meciuri ce le-a avut cred ca are potential.

MagnuM
9th November 2004, 14:16
Si aici dau de tine, mai restart, vad ca inca nu te-ai prins ca se scrie corect ARBITRU nu albitru.

Pentru cei interesati va rugam cititi discutia de AICI (http://forum.fight.ro/viewtopic.php?p=10333#10333) (veti avea si exemple acolo), pentru ca domnu' restart, bate campii ca de obicei, mintind lumea ca a fost o gala reusita, cand colo ea a fost o mare ratare. Meciuri prost arbitrate, prost comentate, incalcari grave de regulament, plus aburirea oamenilor ca vor vedea prima gala de K-1 adevarat ceea ce s-a dovedit a fi cea mai mare minciuna.

Iar aceasta minciuna este sustinuta cu atata inconstienta de acest restart, incat nici nu merita bagat in seama.

Singurul plus al acestei gale este prezenta unora din cei mai buni luptatori si ex-luptatori din lume in Romania: Bonjasky, Dekker, Wallis, etc, fapt de altfel nemediatizat mai deloc de TVR (amatori de mare clasa, care puteau invata din greselile repetate ale celorlalte posturi TV care au mai organizat gale). Din pacate au reusit romanashii nostrii sa-i faca si pe acesti oameni sa se apuce cu mainile de cap.

Asteptam sa vedem ce va urma si in urmatoarele asa zise "Prima gala K-1 adevarata". Peace.

nicu-capusneac
5th December 2004, 11:51
Cunoscutul promotor australian ,Tarik Solak, provoaca corporatia K-1 lansand circuitul A1 in acest weekend la Melbourne ,Vodafone Arena... A1
este un circuit care se doreste global.
Categoria mijlocie,sistem piramidal de 8 luptatori.
GROUP A
Gurkan Ozkan vs Frank Nadje
Sergey Ershov vs Headhunter
GROUP B
Mike Zambidis vs Pete Spratt
Baris Nezif vs Prince Hamid
superfight
Mario"The One Man Gang"Phlorides vs Pat "The Phantom" Cristofi

Personal ii doresc succes lui Tarik Solak si noului A1 !

Avem:
K-1 in Japonia
S1 in Tailanda
A1 in Australia

nicu-capusneac
5th December 2004, 11:55
Aseara 04.12.2004 la Tokio Dome in Japonia a avut loc marea finala din cadrul circuitului K-1.
Peste 60 000 de spectatori si aproximativ 100 000 000 telespectatori au urmarit SHOW-ul.
Rezultatele sunt urmatoarele:
Sferturi
Kaoklai invinge pe Mighty Mo ,1st rd ko
Musashi invinge pe Rey Sefo ,decizie
F. Botha invinge pe Aerts Peter ,accidentare
Remy Bonjasky invinge pe Ernesto Hoost ,decizie
Semifinale
Musashi invinge pe Koaklai ,decizie
Bonjasky invinge pe Botha ,decizie
Finala
Bonjasky invinge pe Musashi ,extra round ,decizie
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Superfight-urile
Lebanner J. Ko vs Amada
G.Goodrige Ko vs C. Abidi

SUPER KO-ul de picior al lui Kaoklai vs Mo
Diferenta de 49 Kg
Kaoklai 78 Kg
Mighty Mo 127 Kg !!!

Gabriela
12th December 2004, 09:27
Salut baieti! Am gasit o sala mishto si va zic si voua: se cheama GENESSE BODYBUILDING (au si aerobic si karate) ... e foarte curat si e o atmosfera tare draguta. Site-ul e www.culturism3.3x.ro Colegii te ajuta, te invata, .. nu rade nimeni de tine ca nu stii sa lucrezi si sunt foarte prietenosi.

RUSIA
23rd December 2004, 13:09
Salut
Imi place ca nicu-capusneac ne informeaza de rezultate si linkuri referitor la K-1.
AM si eu un link pt voi in care sunt poze si din care reiese rezultatul final la K-1 si unde gasiti filme pt http://al3xweb.com. si dati k-1 video

Aici sunt poze finala K-1.
http://al3xweb.com/K1/K1pics2004.htm

http://al3xweb.com/K1/K1pics2004.htm
http://al3xweb.com/K1/K1pics2004.htm
http://al3xweb.com/K1/K1pics2004.htm

Kaoklai invinge pe Mighty Mo ,1st rd ko
Musashi invinge pe Rey Sefo ,decizie
F. Botha invinge pe Aerts Peter ,accidentare
Remy Bonjasky invinge pe Ernesto Hoost ,decizie
Semifinale
Musashi invinge pe Koaklai ,decizie
Bonjasky invinge pe Botha ,decizie
Finala
Bonjasky invinge pe Musashi ,extra round ,decizie
iar asta e poza de final:
http://message.axkickboxing.com/images/user_uploaded/Oliver%20Sperling/1274_lg.jpg

Personal cred ca avem sportivi la fel de buni ca ei
Ionut Ieftimoaie
Ciprian Sora
Catalin Smarandescu

Si Ghita si ceilalti In clusiv Ilie care L-a batut pe Smarandescu in prima gala.

Oricare din primii trei ar fi putut fi in finala dupa parerea mea.
Nu stiu ce cauta Kaoklai Kaennorsin asta acolo cind ar fi trebuit sa fie IGNASOV.

As dori sa gasesc si eu un rezumat al tuturor galeleor desfasurate in romania indifernt de postul de tv care a sustnut.
Sau chiar inregistrari ceva pe cd?

adrianutza
14th January 2005, 19:44
Ce parere aveti de finala K1?Eu cred ca a fost tare de tot...dar prea au tras de meci.Au inceput sa fure si in competitiile de K1?Nu imi vine sa cred...daca te gandesti ca ii poate cea mai tare si spectaculoasa competitie de kick-boxing din lume si au inceput si aici sa fure? Sunt tot mai dezamagita de chestia asta.

Se pare ca acel eveniment pe care l-a transmis TVR1 a fost de toata jena.De fapt trebuia sa imi dau seama Cand am auzit ca Zmarandescu este unul dintre organizatori...

meganervosul
15th January 2005, 11:24
salut
eu cred ca totul se invarte in jurul cascavalului
mi se pare chiar ciudat ca bonjasky n-a intalnit niciodata adversari puternici
el se lupte cu musashi cu botha in turneele finale
as vrea sa-l vad inpotriva lui aerts sau sefo sau ignashov chiar si cu mcdonald desi l-a invins
e un luptator sustinut de organizatori pt imaginea lui arata bine si cred ca se vinde bine

Darkslowstar
17th January 2005, 14:33
Sau cu Leko sau cu Lebanner. Mcdonald mi se pare slabut. Bonjasky mi s-a parut nu foarte consistent in finala. La meciul cu Botha, daca nu era lovitura aceea de picior din final eu l-as fi vazut pe Botha invingator. L-a macinat pe olandez tot meciul si i-au intrat o groaza de lovituri.
Ceea ce mi se pare scandalos e modul in care e impins Musashi. A pierdut clar 3 meciuri dar a castigat 2 :mda:

meganervosul
19th January 2005, 22:56
ai partial dreptate darkslowstar si leko sau le banner sunt tari dar mcdonald e super bun nu stiu de cand te uiti tu la k1 ca mcdonald are cele mai clare lovituri din circuit si e unul dintre cei mai tehnici luptatori din circuit e de mirare ca nu s-a calificat pana acum la nici un turneu final ca e u mare campion de kickboxing oricum sper ca anul asta sa se mai linisteasca apele sa reintre mirko filipovic si stephan leko si sa nu mai fure arbitrii in halul ala
pe HOOST l-au furat pe fata in meciul cu bonjasky
de musashi nu mai vb

Darkslowstar
20th January 2005, 12:25
Sincer, ma uit de cand l-a dat proteveul si n-am pretentii de mare specialist. :D. Eu l-am vazut pe McDonald cam luand bataie anul trecut (inclusiv prin KO) si personal cred ca nu e suficient de mare (la statura) si de tehnic ca sa compenseze. Musculatura e impresionanta, ce-i drept. Sper sa ma contrazica anul acesta.
Mie decizia impotriva lui Hoost mi s-a parut corecta, a cam imbatranit meseriasul si lucrul asta se vede deja.
Eu il astept cu mai mare nerabdare pe Leko, decat pe Filipovici si sper ca Bonjasky sa fie pus sa lupta si adversari adevarati. Si sper sa scapam de Musashi (desi ma indoiesc).
Ai idee cand e urmatoare gala? (mi-e lene sa caut :))

gabrielapapuse
5th July 2005, 12:45
te rog ajuta-ma si pe mine,cum sa fac rost de poze cu alexey ignasov?sunt din tm si adesa mea este GABRIELAPAPUSE@YAHOO.COM. As avea nevoie de niste informatii.te rog frumos.

AL1N
5th July 2005, 20:40
Foarte multa lume spune despre K-1 ca este un sport controversat.
Din punctul meu de vedere, sport controversat este sahul,pescuitul,biliardul si inca cateva de genul acesta.Aici eu imi pun marea intrebare daca sunt sporturi.Dar nu conteaza ce cred eu si ce nu despre acestea ca nu imi plac nu le consum si nu ma chinui sa le inteleg.Important este pentru cei care isi dedica timpul acestor indeletniciri.
La fel as zice si despre K-1.
K-1 este controversat de cei care nu prea pricep mult de acolo si pentru ei treaba e simpla.
Arata bine daca ar fi film, altfel e violenta si nu-ti trebuie sa ai si cap ca doar ce o fi greu sa dai si sa duci lovituri.
Pentru cei care cunosc lucrurile stau altfel.
E mai complicat si mult mai spectaculos.
Ei vad tehnica,tactica,logica,spirit martial,traditii si scoli de provenienta, finisarea calitatiluo unui om si multe altele.

Andrei_Cristea
8th July 2005, 22:30
Cel mai tare Bonjasky

Iftimoaie si Bute cei mai tari si Zmarandescu

jos
9th July 2005, 18:54
super ideea celor de la tv sport de a transmite primele finale ale K1... nu am ratat nici un meci de K1 de cand a inceput eurosport sa transmita... imi pare bine ca s-a bagat si protv si transmite galele importante pt ca asa incep sa apara mai multi fani si la noi in tara... am vazut si multe meciuri luate de pe net, dar cele pe care le transmite tvsport zilele astea nu le-am gasit... favoritii mei din K1 ar fi Ray Sefo, Peter Aerts, Mark Hunt(n-am mai auzit nimic de el in ultima vreme) Ernesto Hoost... nu pot sa nu-l remarc si pe spectaculosul Glaube Feitosa... am ramas impresionat de ce a facut la ultima gala... ca luptator de MMA imi place Royler Gracie...
ma gandeam sa ma apuc si eu de kick-boxing sau ceva de genul asta, pt a ma mentine in forma, nu am pretentii de a si ajunge mare luptator.. dar mi-e cam frica ca ma dau afara de la serviciu daca ma duc machiat.. pt ca lucrez in front office la o banca:D

costim
12th July 2005, 00:09
Ei ..in sfirsit ... nume grele ,reguli adevarate de K1 ,respectate ,albitraj adevarat, detalii respectate (cine cunoaste a vazut detaliile) aceasta a fost prima gala K1 - TK de la Brasov. Sper ca sa terminat cu povestile Lokal Kombat, Irimia+Cabrerra aduc K1 in Ro cind defapt fugeai dupa cei 100$ promisi cite doua judete :),sportivi cazati la cotet pentru inca un pic de profit ,era jenant si frustant dar toti cei implicati au zis ca o fac mai mult de dragul sportului, sa nu mai vorbim de "albitrul" pt ca e exagerat sa-l numim asa nedelcu care la brasov a primit risetele intregii sali.

...... noroc cu concurenta ......care se pare va intrece cam tot ce a fost pina acum cu tot cu comeddile de la antena 1.lol
pacat pentru Pro tv , singurul care a pierdut ....

ia uite cum trece timpul... pe 22 iulie la protv, "singurul care a pierdut", va avea loc LK15.

Darkslowstar
12th July 2005, 10:34
Aseara l-am vazut pe Sapp cum i-a demolat pe niste japonezi, in gala K1 de la Hiroshima. Sapp a evoluat incredibil, a dus 3 meciuri, din care 2 pana la capat, in aceasi seara si are o gama de lovituri destul de variata. A reusit multe lovituri circulare de picior, genuchi, etc. Nu mi-a venit sa-mi cred ochilor. Noul lui antrenor este explicatia. :)

Marquise MGP
12th July 2005, 10:47
totusi cam subtirei mi sau parut japonezii aia...loviturile circulare au fost cam trase de par ( e greu de altfel sa faca el din astea) dar cateva de genunchi miau placut si mie...am vazut ca a mai invatat sa se abtina de asi lovi adversarul cand e cazut :D ... totusi el ramane un tanc :D

uti2102
12th July 2005, 10:53
Cine a vazut aseara meciurile "istorice" de la inceputul K1-ului ?! Sa-l fi vazut pe Aerts aka Lumberjack ce tanar shi rau era :D

Sharkie
12th July 2005, 13:12
Si io's fan K1.
La fel ca Dark,am inceput sa ma uit la galele Pro TV,dupa aia pe Eurosport si am devenit fan :D

Darkslowstar
12th July 2005, 13:19
Din pacate nu le-am prins, dar am vazut la stiri ce KO a luat Hoost de la Markovici. Efectiv l-a trimis in lumea viselor. Se agitau o multime de de oameni in jurul lui si el parca era mort.
Japonezii sunt o gluma proasta in K1. Nici unul nu face mai mult de 2 bani.

Sharkie
12th July 2005, 13:29
Dar trebuie sa existe si acesti japonezi,ca daca nu nu mai merge mecanismul.

Darkslowstar
1st March 2006, 10:43
Debutează Ghiţă
Marian Vişu


Daniel Ghiţă va participa pe 8 aprilie în turneul piramidal "Oktagon" de la Milano, unde anul trecut s-a bătut şi Ionuţ Iftimoaie

Circuitul K-1. Visul oricărui luptător de arte marţiale din România. Ionuţ Iftimoaie este deocamdată singurul român din baza de date K-1. La porţile circuitului bat însă şi alţi luptători valoroşi: Ciprian Sora, Cătălin Zmărăndescu, dar, în opinia specialiştilor, mai ales Daniel Ghiţă (foto, dreapta). Din 8 aprilie, Ghiţă va intra în familia K-1, pentru că va lua parte la turneul piramidal "Oktagon" de la Milano. Cîştigarea lui e biletul spre marele concurs de la Las Vegas.

Organizatorii au anunţat pe site-ul competiţiei deja 7 dintre cei 8 protagonişti ai turneului, purtîndu-se discuţii pentru încă un colos. "Încă nu sînt pregătit sută la sută pentru că am mai mers şi la muncă", a declarat SPP-istul Daniel Ghiţă. "Din ce-i cunosc pe adversari, am o şansă mare. Practic, finala se va juca la Iaşi", a mărturisit Daniel, ce se va bate pe 10 martie, la Local Kombat 19, chiar cu Tony Gregory, cel mai titrat dintre oponenţi.

GSP

zzulu
16th March 2006, 15:14
stie cineva cand va fi in bucuresti un meci de K1?

io_strike
1st May 2006, 23:20
Doresc sa mai inscriu si eu la k1, si unde as putea sa merg la antrenamente in bucuresti, am 16 ani , daca stie cineva sa-mi dea si mie un mail pe io_strike@yahoo.com va multumesc:rolleyes:

Pepsi-Cola
14th May 2006, 13:38
Top 5 (actual) in viziunea mea:
1. Alexey Ignashov
2. Remy Bonjasky
3. Peter Aerts
4. Stefan Leko
5. Aziz Khattou


sunt de acord cu bog_tom

Lavinia
11th October 2006, 21:39
ati intrat in greva qmva???

medo
15th October 2006, 16:40
Naposim tablets are produced in Romania. Can anybody tell me what is the price of NAPOSIM there in Romania?
100 tablets per 5mg costs.......?


Thanx

unicorn
24th October 2006, 14:28
Good that you don't start to ask about maryjuana :)

Lavinia
24th October 2006, 23:32
how the f#@$ i am supposed to know??...k1 doesn't mean farmacy :))
aq treqnd la topu' meu...
----favoriti:----------------------------nu ii suport:
1.Ruslan Karaev-----------------------1.Musashi
2.R.Bonjasky--------------------------2.Hong-Man choi
3.Buakaw Por Pramuk------------------3.Bob sapp
4.J.LeBanner
5.G.Feitosa
6.A.Kraus
si bineinteles k imi place si Ernesto Hoost...qi nu'i place....

r0bby
11th November 2006, 17:09
Favoritii:Cei doi olandezi:Remy si Semy!imi plac insa si Peter Aerts cu J.LeBanner!

paul qkd
9th June 2007, 15:21
K1 - Is The Best
Remy Bonjasky - Best Of The Best
Semmy Schilt Gandeste Inainte De A Se Aventura In Lupta

paul qkd
9th June 2007, 15:28
Pentru MEGANERVOSUL - pai dak sunt asa de buni km de nu au ajuns in finala k Bonjasky.Oricum Remy Bonjasky are potentialul de a face fata tuturor luptatorilor

Lordul
19th June 2007, 12:39
Top 10 in viziunea mea :

1.Samy Schilt
2.Peter Aerts
3.Remy Boniasky
4.Gary Goudrich
5.Hong Man-Choi
6.Ernestoo Hoosto
7.Jerome Le Banner
8.Glaube Pheitosa
9.Musashi
10. Alexei Ignshov

Imi mai plac :

Glao Klai
R.Karaeev
B.Cikadic
Mighy Mo

Castigatorii piramidelor K 1

1993 : B.Cikadic
1994 : P.Aerts
1995 : P.Aerts
1996 : A.Hugh
1997 : R.Sefo
1998 : Ernesto Host
1999 : Peter Aerts
2000 : Ernesto Hoost
2001 : Ernesto Hoost
2002 : Ernesto Hoost
2003 :Remy Boniasky
2004 :Remy Boniasky
2005 : Samy Schilt
2006 : Samy Schilt


Mi-a placut gala finala din 1993 : cum i-a curentat Cikadic pe toti ...

Lordul
21st June 2007, 12:37
Sambata 23.30 Premiera in Romania .prima gala K 1 in direct . K 1 Amsterdam cu Peter Aerts , Bob Sapp si ,,Tancul uman " Mighty Mo

Lavinia
21st June 2007, 14:10
noroc cu primu..restu's doi mameluci..pseudoluptatori

Lordul
22nd June 2007, 23:20
mai lupta si Samy Schilt..

Lavinia
22nd June 2007, 23:30
nu ma impresioneaza decat prin statura...

Jerry20cm
23rd June 2007, 01:06
Mighty Mo - favoritul meu

Lordul
23rd June 2007, 01:12
are cea mai puternica lovitura de pumn din K 1

catalin1puiu
18th July 2007, 17:07
Stie cineva in ce oras locuieste Daniel Burlacu ?
exista vreun fan club al sau ?

mihai_1991
20th July 2007, 09:02
Castigatorii piramidelor K 1

1993 : B.Cikadic
1994 : P.Aerts
1995 : P.Aerts
1996 : A.Hugh
1997 : R.Sefo
1998 : Ernesto Host
1999 : Peter Aerts
2000 : Ernesto Hoost
2001 : Ernesto Hoost
2002 : Ernesto Hoost
2003 :Remy Boniasky
2004 :Remy Boniasky
2005 : Samy Schilt
2006 : Samy Schilt

Gresit!

1993- Branco Cikatic il invinge pe Ernesto Hoost,facandu-l ko in prima runda si devine primul campion K-1.
1994-Peter Aerts castiga turneul K-1,invingandu-l in finala pe japonezul Masaaki Satake la puncte.
1995-Acelasi Peter Aerts castiga turneul,de data aceasta finalistul fiind Jerome le Banner.
1996-Andy Hug face un turneu de exceptie si cucereste titlul K-1 invingandu-l in finala pe sudafricanul Mike Bernardo.
1997-"Mister Perfect" Ernesto Hoost cucereste primul sau titlu K-1,invingandu-l in finala la puncte pe regretatul Andy Hug
1998-Peter Aerts castiga,invingandu-l prin ko in repriza a 3-a pe Andy Hug.
1999-Ernesto Hoost castiga titlul,dupa ce in finala a trecut de Mirko "Cro Cop" Filipovic la puncte
2000-Acelasi Ernesto Hoost castiga,de data aceasta dupa o finala cu Ray "Sugarfoot" Sefo
2001-O noua stea apare pe firmament si anume Mark Hunt,care castiga invingandu-l in finala (prima 100% non-europeana) pe brazilianul Francisco Filho
2002-Ernesto Hoost cucereste cel de-al 4-lea sau titlu K-1 (stabilind un record ce nu a fost egalat nici pana astazi) dupa ce l-a invins prin KO in repriza a 3-a pe Jerome le Banner
2003-O noua stea apare pe firmament.Profitand de accidentarea lui Hoost,Remy Bonjasky castiga titlul K-1 pentru prima data in cariera,dupa finala cu japonezul Musashi.
2004-Remy Bonjasky castiga,invingandu-l acelasi Musashi
2005-Semmy Schilt castiga titlul K-1,facandu-l ko in finala pe brazilianul Glaube Feitosa
2006-Acelasi Semmy Schilt castiga,de data aceasta in fata legendarului Peter Aerts.
Sa vedem ce ne rezerva 2007 .Schilt este considerat mare favorit,deci sunt mari sanse ca el sa cucereasca cel de-al 3-lea titlu consecutiv-ceea ce nu a mai reusit nimeni pana acum.

sniperwolf1989
16th October 2007, 21:15
Cel mai tare ii Remy Bonjasky

sniperwolf1989
16th October 2007, 21:15
Sper sa fie campion anul asta

sniperwolf1989
16th October 2007, 21:16
voi ce credeti cien va fi campion mondial?

mihai_1991
22nd November 2007, 02:10
In opinia mea in momentul de fata doar Peter Aerts si JLB il pot invinge pe Semmy Schilt.Daca ar fi sa mizez pe cineva pentru turneul final, acela ar fi Aerts.

Lordul
8th December 2007, 13:59
asta seara are loc la Tokio Dom finala K1 2007!

Se vor lupta :


Jeromme le Banner vs Hong Man Choi

Samy Schilt vs Glaube Pheitosa

Badr Hari vs Remy Bonjasky

Peter Aerts vs Junichi Sawayashi

Meci de rezerva :

Mighty Mo vs Paul Slowinski

Super Fight

Musashi vs David Dancrade

Lordul
8th December 2007, 19:53
intrebarea este : cine-l poate opri pe ,,Turnul de control " Samy Schilt in incercarea acestuia de a obtine a 3 coroana la Tokio Dom , raspunsul ar putea fi : Hong Man Choi ,Peter Aerts ,Ramy Boniasky sau daca unul dintre ei se va accidenta Mighty Mo ...

Lordul
9th December 2007, 14:38
si castigatorul este ,,Turnul de control " Samy Schilt care l-a curentat in finala pe ,,Tapinar " Peter Aerts , pt al-3-lea an consecutiv regele K 1 este Samy Schilt

Sorin Blaj
9th December 2007, 15:08
Mie cel mai mult mi-a placut Badr Hari. Pacat ca si-au batut joc de el arbitrii, care l-au dat castigator pe "umbra" Remy Bonjasky. Hari a castigat cel putin doua reprize din trei, iar in prima a fost egal lui Remy. In semifinale, Peter Aerts si-a batut joc de umbra marelui Remy.

Parodia mi-a lasat un gust amar.

mihai_1991
9th December 2007, 21:55
Mie cel mai mult mi-a placut Badr Hari. Pacat ca si-au batut joc de el arbitrii, care l-au dat castigator pe "umbra" Remy Bonjasky. Hari a castigat cel putin doua reprize din trei, iar in prima a fost egal lui Remy. In semifinale, Peter Aerts si-a batut joc de umbra marelui Remy.

Parodia mi-a lasat un gust amar.

Arbitrii nu si-au batut joc de el; Bonjasky a castigat meritat (in opinia mea) acel meci.Intr-adevar Remy a fost dominat in prima repriza, insa a schimbat tactica si l-a pus in dificultate pe Hari, care a pierdut si centrul ringului.Intr-o lupta conteaza mai mult cum termini lupta decat cum o incepi, in plus Remy a avut o tactica mai bine pusa la punct decat Badr.

Sorin Blaj
9th December 2007, 22:04
Cred ca ai vazut alt meci. Sincer. S-a vazut valoarea lui Remy in semifinale. Era terminat inca din primul meci si nu pentru ca a dat, ci pentru cat a luat. In mod normal Aerts nu trebuia sa aiba nicio sansa cu el, dar i-a dat clasa.

mihai_1991
10th December 2007, 22:53
Aerts a avut un meci de doar un minut si jumatate in care nu cred ca a incasat vreo lovitura.
Intr-adevar Remy a incasat mult de la Badr, insa a demonstrat ca este mai bun decat acesta intorcand meciul in favoarea sa dupa prima repriza.A schimbat stilul (lucru care s-a dovedit a fi inspirat), Hari a pierdut centrul ringului si nici nu a mai avut replica dupa fiecare lovitura, ca in prima repriza.In plus, cand s-a terminat meciul, aproape ca schiopata.
Pe langa aceste lucruri, Aerts este cu mult mai experimentat decat Remy si in opinia multora, inclusiv a mea, este peste Remy.Compara meciul dintre Schilt si Bonjasky cu unul din meciurile Schilt - Aerts (nu acesta de acum, ca daca nu ar fi fost accidentarea aceea probabil ca Peter ar fi facut un meci mare din nou impotriva "Turnului de control").
Nu inteleg ce te face sa spui ca in mod normal nu i-ar fi dat nicio sansa lui Aerts

Sorin Blaj
10th December 2007, 23:06
Ma refer la intalnirile lor de acum trei ani cand Remy era invincibil. Acum este departe de forma de atunci.

mihai_1991
11th December 2007, 23:01
Bonjasky si Aerts nu au mai luptat niciodata pana acum.In ultimii ani Aerts a avut un ghinion teribil in galele finale; in 2003 a fost practic furat la puncte impotriva lui Musashi, in 2004 s-a accidentat la picior in meciul impotriva lui Botha, in 2005 s-a accidentat la coaste dupa meciul (castigat dealtfel) impotriva lui Jerome le Banner.In 2006 a fost invins de Schilt, insa meciul a fost echilibrat, iar Aerts l-a invins si el odata pe "turnul din Rotterdam", la Auckland.Iar in 2007 am vazut cu totii ce s-a intamplat.Sper ca in 2008 the dutch lumberjack se va incorona drept campion K-1.

Lordul
26th December 2007, 22:08
oricum a zis ca nu se retrage pana nu va castiga inca odata finala K 1

mihai_1991
9th January 2008, 11:58
In cazul asta sper sa amane mult timp castigarea titlului pentru a il vedea cat mai mult in ring :lol:

iuli_vl
21st December 2008, 21:59
aici m-ai prins:) intr-adevar ma uit de prea putin timp pentru a-mi da cu prerea intr-un mod pertinent. totusi, ru il pui intr-o lumina proasta cand spui ca-i mai bun ca Sapp :mda: majoritatea sunt mai buni ca ala, n-ai vazut ca abia sta in picioare o repriza? pe Aziz Khatou nu am avut inca placerea sa-l vad la treaba.

ales Abidi :yeah: ce parere ai de Ignashov?

BA baiatule bob sapp la facut ko pe Cyril Abidi in 50 de secunde si tu zici ca sapp este mai slab decat abidi:headbang:daca te uiti bine ai sa vezi ca sapp are mai multe victori in k-1 de Cyril Abidi:ok:

mihai_1991
2nd January 2009, 23:59
BA baiatule bob sapp la facut ko pe Cyril Abidi in 50 de secunde si tu zici ca sapp este mai slab decat abidi:headbang:daca te uiti bine ai sa vezi ca sapp are mai multe victori in k-1 de Cyril Abidi:ok:

Sapp este cu mult mai slab decat Abidi.Faptul ca l-a invins nu demonstreaza contrariul, ci demonstreaza faptul ca Abidi nu a ales tactica potrivita (sau nu a reusit sa o puna in aplicare) impotriva lui Sapp."Marele" luptator Sapp cand a dat de nume intr-adevar mari (cu exceptia lui Hoost) a cam incasat-o (Mirko, Sefo, Bonjasky, Aerts).Poate ca nu a fost unul dintre cei mai buni, insa cu siguranta nu a fost mai slab decat Sapp.Foarte putini luptatori se pot "lauda" cu "performante" in K-1 precum Sapp.

TeBat
29th June 2009, 17:28
BA baiatule bob sapp la facut ko pe Cyril Abidi in 50 de secunde si tu zici ca sapp este mai slab decat abidi:headbang:daca te uiti bine ai sa vezi ca sapp are mai multe victori in k-1 de Cyril Abidi:ok:

una dintre cele mai mari tampenii pe are le-am citit de ceva timp...:no:

iuli_vl
2nd July 2009, 17:04
una dintre cele mai mari tampenii pe are le-am citit de ceva timp...:no:

Unul dintre cei mai josnici useri pe care i-am vazut in ultimul timp:(

TeBat
7th July 2009, 11:58
faci pe desteptul degeaba;) se vede de la o posta ca esti doar un mucos de 14-15 ani cu probleme hormonale
habar nu ai de K1 te uiti la televizor si cu mentalitatea ta de necopt iti dai cu parerea despre ceva ce nu ai cunostiinte nici cat am eu negru sub unghie

TeBat
11th August 2009, 23:14
Daniel Ghita a castigat gala de la Tokyo si s-a calificat in Final Elimination


Luptatorul roman Daniel Ghita a castigat, marti, gala K1 de la Tokyo, dupa ce l-a invins pe ucraineanul Sergei Lascenko in finala piramidei de 8 printr-un KO si a reusit sa se califice pentru Final Elimination, turneu decisiv pentru a obtine un loc pentru marea finala de la Yokohama.

Romanul a dominat clar disputa in special datorita loviturilor de picior si l-a invins pe Lascenko prin KO dupa numai doua minute, reusind astfel sa castige toate meciurile din piramida inca din prima repriza.

Ghita a trecut in sferturile de finala de britanicul John Love, prin KO, dupa numai un minut de lupta, gratie unei lovituri de stanga la cap. In penultimul act al competitiei, romanul ar fi trebuit sa il intalneasca pe olandezul Malvin Manhoef, insa acesta a abandonat din cauza problemelor medicale de la meciul din sferturi, iar locul sau a fost luat de rezerva Yuki. Luptatorul din Bucuresti nu a avut probleme nici in fata acestuia, reusind un nou KO in mai putin de un minut si jumatate.

Daniel Ghita a reusit sa se califice astfel pentru Final Elimination, turneu decisiv pentru obtinerea unui loc la gala finala de la Yokohama de la finalul anului. Final Elimination va avea loc pe 26 septembrie, la Seul, in timp ce marea gala a anului se va disputa pe 5 decembrie.

In varsta de 28 de ani, Daniel Ghita a mai disputat inainte de aceasta gala 28 de lupte, dintre care 25 au fost victorii si trei esecuri. 20 dintre victorii au fost obtinute prin KO, in timp ce infrangerile au fost inregistrate in fata lui Gregory Tony, Dzevad Poturak si Roman Kleibl.

NewsIn