PDA

View Full Version : Mourinho la Paris ?



delaparis
14th May 2008, 13:31
In timp ce PSG se pregateste pentru ultimul meci al sezonului incercand sa obtina un rezultat care sa-i permita mentinerea in ligue 1 pentru sezonul urmator, in culise se pregateste o adevarata "bomba"... venirea lui Murinho la Paris ca manager incepand din toamna impreuna cu Jean Todt si inca un investitor !!!
PSG cu un buget de 73 milioane de euro acuza un deficit de 20 de milioane sezonul acesta iar actionarii nu au de ales decat sa accepte deschiderea capitalului.

Murinho este pe lista si la Inter dupa ce a ratat Barcelona iar venirea la lui la Paris depinde de oferta financiara si de mentinerea parizienilor in ligue 1.

Informatia a aparut in ziarul Le Parisien de azi.

relansat
14th May 2008, 13:38
Nu stiu cine e Mourinho ...
Ar fi fain sa vina la PSG, chiar interesant.

delaparis
14th May 2008, 13:52
Eu nu stiu cine e PSG...

Este cel mai important moment din istoria clubului ... un antrenor castigator CL si un manager de top F1 la carma clubului sunt la un pas de acord dar asteapta sa vada daca amaratul ala de punct avans fata de Toulouse si Lens va ramane si sambata dupa ultimul meci. Destinul clubului depinde de un punct !!!

Daca noii investitori vor veni se pare ca bugetul pentru achizitii in sezonul urmator e in jur de 40 milioane euro !!! ... asta se va adauga la bugetul anual de 73 de milioane.

Andrei_23
14th May 2008, 14:11
Nu se scrie Mourinho ?
Nu cred ca vine ala la Paris , nu rateaza el Serie A pentru campionatul Frantei

Bogdy LFC
14th May 2008, 14:13
Sunt doar speculatii.....
Daca bineinteles i se va propune un salariu de 10 milioane de euro,de ce nu? :)

ultra
14th May 2008, 18:59
N-are fata PSG de un asemenea antrenor.

adi_sampon
14th May 2008, 19:07
Nu vine la PSG desi pentru club ar fi bine .Dar acolo situatia e grava ,jucatorii sunt cei de vina cred eu .Adica au un antrenor foarte bun castigator de titluri in Franta cu Lyon si nu prea vad sa fie vina lui .Iar bugetul anual de 73 de milioane nu prea se vede ,Psg ori nu face achizitii nici de 1 sfert din banii astia ori face si nu stiu eu adica achizitii de pestre 10 mil per jucator
Oricum Mouringho nu va veni la PSG parerea mea sigur

kain
14th May 2008, 21:11
Daca antrenorul portughez Jose Mourinho va ajunge la PSG cei de la Lyon ar avea in sfarsit cu cine sa se bata pentru Ligue 1 :great:

Lordul
15th May 2008, 20:13
e o speculatie fantezista parerea mea ,jean todt ar veni dar mourinho nu prea kred...a zis ca vrea sa antreneze o echipa mare din spania sau italia ,nu o echipa cu valoarea medie sau de pluton

delaparis
15th May 2008, 20:18
Sa vezi ce-ti dau eu "echipa de pluton" acum :D

PSG in mod normal e echipa de locul patru azi iar daca Mourinho vine sigur e de locul 1-2 ...
De cativa ani se fac numai prostii la club de aia e acolo unde e

Lordul
15th May 2008, 20:22
Sa vezi ce-ti dau eu "echipa de pluton" acum :D

PSG in mod normal e echipa de locul patru azi iar daca Mourinho vine sigur e de locul 1-2 ...
De cativa ani se fac numai prostii la club de aia e acolo unde e

scuza-ma ca te intreb dar se impune o mica precizare,de locul 4 din coada,asa o arata clasamentul acum...

alta data stiu ca erau pe podium si se luptau chiar pt titlu

delaparis
15th May 2008, 20:26
mai lordule, clubul asta are al 4-lea buget in Franta (incepand din top) iar ca valoare lotul este peste cel al lui Bordeaux dar tampenia de la directia clubului a facut ca rezultatele sa nu vina ... management de gradinita si antrenori fara sustinere ... jucatorii fac ce vor deci e ca un Mercedes fara sofer :D o ia pe aratura la primul viraj ...

Patriots
15th May 2008, 20:26
Nu cred ca Mourinho va veni la PSG. El vrea o echipa la care sa poata face performanta si in Europa , nu doar in campionat. Poate ii face o oferta Saint-Etienne :D

delaparis
15th May 2008, 20:27
Pai daca vine poate castiga cupa Uefa la anul :D

Lordul
15th May 2008, 20:30
da din Cupa Ligii de ce ati fost exclusi pt 1 an pariziene?

delaparis
15th May 2008, 20:32
Ca i-am injurat pe nordisti in finala :D ... a fost o decizie tampita ... trebuia amenda mare si suspendare de stadion dar nu excludere din competitie

Lordul
15th May 2008, 20:33
aha ,ai dreptate..nu trebuia sa fiti exclusi...

auzi s-a gresit in primul rand cu Yannick Noah ce cauta in organigrama clubului cand el nu a avut nici o treaba cu fotbalul ,eu stiu ca a fost tenismen

delaparis
15th May 2008, 20:38
Asta e simbolic de ce se intampla la club de ceva vreme ... este ca un club de vacanta ..; toti prietenii vin , isi dau cu parerea , petrec apoi in discoteci noaptea iar apoi incearca sa sustina jucatorii terminati de oboseala pe teren :D

Cu Mourinho si Todt nu toate astea se vor termina

Lordul
15th May 2008, 20:43
cu mourinho iti spun ca nu va misca nimeni in front ,ca daca cineva a facut o miscare gresita va fi OUT imediat,nimeni nu cracneste in fata lui Mourinho ,a incercat Mutu si nu i-a mers...