PDA

View Full Version : ajunge Rapidul in CL ?



zamolxe
2nd April 2003, 17:36
Astept pareri obiective

:bere:

Saba
2nd April 2003, 22:35
Va fi greu si in tururile preliminare cu echipa de acum. Daca se vor face ceva investitii pe posturi, oamenii buni vor ramane si vom capata incredere in noi, Rapid poate accede in primele grupe ale CL. Nu este imposibil si am demonstrat-o. Oricum, la ora actuala, este echipa cea mai stabila si mai in forma din tara; si cea care merita sa incerce. hai Rapid!

Ayrton
3rd April 2003, 10:06
Nu, fotbalul romanesc, la toate nivelurile, merge in jos!
Intrebarea care trebuia pusa, si vorbesc foarte serios, era: "Trece Rapidul de primul tur preliminar?"

baubau
3rd April 2003, 14:56
Daca echipa va ramane omogena si antrenerul nu va pleca de ce nu?Chiar si Steaua ar avea ceva sanse...totul depinde de jucatorii,antrenori si $$$! 8)
Hm...si sa mai zica cineva ca dinamovisti sunt incuiati la minte! :P

Jonny_RIP
3rd April 2003, 15:08
normal ar fi sa nu ajunga deoarece in al doilea tur preliminar va da piept cu o formatie de top din europa
cu foarte mare noroc poate va reusi sa o invinga
oricum sansele sunt mici anul acesta...
obiectiv inclin sa spun ca nu va ajunge in grupe
oricum le tin pumnii

07Ex
4th April 2003, 01:47
Din pacate pentru ei nu cred ca vor ajunge in CL. Nu cred ca la ora actuala Rapidul are forta necesara sa treaca de meciurile preliminare. N-au fost ei in stare sa-i bata pe Sportul acasa si voi credeti ca vor fi in stare sa bata echipe de top din Europa? N-as prea crede.

leo.mocanu
4th April 2003, 08:11
Nu stiu daca ajunge, dar tare bine ar fi sa se intample asa. Pentru tot fotbalul romanesc.
Fotbalul a incetat de mult sa mai fie un simplu joc, practicat in timpul liber. Este o adevarata afacere. Cei care au bani, multi bani, isi permit sa intre in aceasta afacere. Si banii fac...bani.
Ati jucat vreoadata Monopoly? Este educativ. Ai bani, cumperi, investesti. Cu cat investesti mai mult, cu atat banii iti aduc mai multi bani. Cu cat tii banii la tescherea, sau nu ai "cheag", esti obligat sa vinzi, pentru a supravietui (la fel ca fotbalul romanesc). Si vanzarea iti ajunge doar sa supravietuiesti o noapte intr-un hotel pe x sau y "avenue" (sau cateva etape ale returului), in timp ce o victorie in Liga Campionilor iti aduce bani cat pentru zece Schumacher-i.
Doresc tuturor echipelor romanesti care au conditii, bani si ambitie sa poata ajunge in Liga Campionilor. Spre binele fotbalului romanesc. Chiar daca pentru asta au, uneori, nevoie si de putina sansa.

Hellvis
4th April 2003, 10:21
In momentul de fata mi se pare practic imposibil ca o echipa romaneasca sa faca o astfel de performanta. .. Iar daca, prin reducere la absurd, s-ar intampla o astfel de minune, Rapid va zbura inca din prima faza a grupelor :rolleyes:

rasheedkpenny
4th April 2003, 10:46
Desi sper din tot sufletul ca Rapid sa ajunga in CL, nu cred ca vor ajunge. Depinde de echipele cu care joaca. Pana la urma e vorba si de noroc. daca ai noroc la tragerea la sorti, si daca joci si bine sanse exista.
Oricum inainte de toate rapid trebuie sa castige campionatul - dupa aceea mai vedem! Sper sa nu faca la fel ca Dinamo anul trecut!

Mario375
23rd October 2010, 23:07
wtf:groggy:

Datenshi
23rd October 2010, 23:18
Ai cautat mult asta pana l-ai dezgropat?

NORGEMAN
24th October 2010, 00:10
Eu chiar vreau sa aflu cum l-a gasit :happy

MMihnea
24th October 2010, 00:40
as peria pe perseverenta...
oricum topicul e de actualitate din cand in cand :D

Ted
24th October 2010, 01:12
lol @ the poll :D

six
24th October 2010, 09:10
am votat Dajuan Wagner :groggy::D

Mario375
24th October 2010, 17:02
lol @ the poll :D

La poll m-am referit si eu! :)

@Datenshi's
"Ai cautat mult asta pana l-ai dezgropat?"

6 ani si 6 luni :P


@NORGEMAN
"Eu chiar vreau sa aflu cum l-a gasit"

Greu, foarte greu! Cand sapam sa scot minerii din Chile, pe la jumatatea distantei am dat de ciudatenia asta! :drak:

red-bull
25th October 2010, 10:54
N-ajunge nici in 2011....asa cum nu a ajuns nici atunci

Denis
26th October 2010, 19:01
Chiar asa, WTF e cu poll-ul asta. :cry:


PS: ce-mi place de red-bull ca-i ontopic. :D

red-bull
27th October 2010, 18:53
Chiar asa, WTF e cu poll-ul asta. :cry:


PS: ce-mi place de red-bull ca-i ontopic. :D

Pai daca tot l-a dezgropat cineva, macar sa imi dau cu parerea despre subiect.De votat cred ca am votat la mishto...ca ma obliga poll-ul.
Eu unul sper sa ia Galati-ul campionatul, dar chiar daca il ia Rapid-ul tot nu intra in grupe....vin preliminariile cu adversari valorosi....

St3phano
28th October 2010, 18:28
wtf???
ce poll :happy: