PDA

View Full Version : Magazinul F.C. Farul !



Quartz@nu
28th July 2006, 23:03
Am trecut pe la magazinul Farul-ui de la complex dor..y si am ramas surprins : pe langa "recuzita" farista pusa la vanzare, la loc de cinste gasesti fulare si alte "smecherii" cu STEAUA:o: ,in rest nimic ....deci numai STEAUA !!! DE CE ??? imi poate raspunde cineva ?
pai e magazin farul ....sau ce drakcu este ?:rosu:
ps. am intrebat vanzatoarea " de la alte echipe , nu aveti nimic ??" si mi s-a raspuns : "nu (zambind ironic) , urmeaza sa primim cu ROMANIA:ciocan: "

tchibos
28th July 2006, 23:13
pentru ca mult tmp s-a "cultivat" samanta steaua si acum se culeg roadele... din fericire vin oameni noi care nu numai ca nu suporta steaua dar sunt suporteri numai Farul. Lor le spun BRAVO !!! ... tin sa iti amintesc ca la meciul de acasa cu Auxerre s-a strigat m..e steaua, deci era fratia "Farul-Steaua" e pe sfarsite si s-ar putea sa ramana cu articolele alea cu steaua pe stoc

b3bito
28th July 2006, 23:32
nici eu nu sunt de acord....
dar cand o sa vedeti coregrafiile pe stadionul FARUL,SI DIN CE BaNI SUNT FACUTe,atunci sa va aduceti aminte de acele esarfe spurcate,


ps.clubul nu da nimik pt acele coregrafi,acele coregrafi sunt facute din bani unuia care iubeste farul mai mult decat noi toti la un loc....si ca sa faci o coregrafie iti trb bani,ca sa ai bani trb sa` produci ceva....


sper k intelegiti ideea,si sa nu`mi sariti toti in cap...

SORIN_FARUL
28th July 2006, 23:55
:drak: Magazinul este al meu si iti raspund eu . Farul nu plateste nici macar un leu chirie sau pt vinzatoare iar cu toate astea din dragoste de FARUL am pus produsele clubului la mine in magazin. Este oribil sa gasesti in tot orasul fel si fel de "smecherii" (cum spui tu ) dar nimic cu Farul. Dupa tot ceea ce ai scris imi pare rau ca ceea ce fac fac din suflet si cred ca ar trebui sa am produse si cu dinamo si rapid. Afacerile sunt afaceri si ar trebui sa tin cont de ele. Iti recomand cu caldura sa apelezi departamentul de marketing al clubului si sa preiei "afacerea" super prospera cu produsele F.C FARUL. Coregrafiile de la stadionul FARUL se fac numai si numai pe banii mei. Iar daca ajungi la club poti afla si asta. Am preferat sa fac esarfe cu Steaua pentru ca pentru mine sunt prieteni vechi. Pe vremuri eu aprovizionam si magazinele de la dinamo si rapid.... nu ma mai murdaresc cu anumite culori.... Te deranjeaza ca am facut cu Steaua ? Apucate si fa tu ceva cu Farul. Nu am mai facut cu Steaua de foarte multi ani si cred ca este ultima oara cind fac dar vreau ca sa aiba esarfe mai misto decit dinamo. Clar ? Prefer sa fac ceva frumos pt Steaua iar din profitul minim ( crede-ma ) vreau sa fac coregrafia de la Romania - Bulgaria. In rest numai de bine.

Relad
29th July 2006, 15:47
:D
:drak: Magazinul este al meu si iti raspund eu . Farul nu plateste nici macar un leu chirie sau pt vinzatoare iar cu toate astea din dragoste de FARUL am pus produsele clubului la mine in magazin. Este oribil sa gasesti in tot orasul fel si fel de "smecherii" (cum spui tu ) dar nimic cu Farul. Dupa tot ceea ce ai scris imi pare rau ca ceea ce fac fac din suflet si cred ca ar trebui sa am produse si cu dinamo si rapid. Afacerile sunt afaceri si ar trebui sa tin cont de ele. Iti recomand cu caldura sa apelezi departamentul de marketing al clubului si sa preiei "afacerea" super prospera....

mihailescule, mai lasa vrajeala cu "farul nu plateste nici macar un leu..." ne crezi *******i ?
FARUL reprezinta o emblema , o marca pe care tu nu ai putea sa o utilizezi daca nu ai avea acceptul lor , altfel ar trebui sa platesti o caruta de bani pentru asta ! nu crezi ca asta este o plata in avans ?

ps. auzisem ca ai renuntat la galerie ? cum a ramas ? ca mai stiu vreo 2 "demisii " de ale tale la activ ! sau nu poti sa te dezlipesti de biroul situat langa cel al lui ct-22-bos ?

Vadim
29th July 2006, 16:38
Am trecut pe la magazinul Farul-ui de la complex dor..y si am ramas surprins : pe langa "recuzita" farista pusa la vanzare, la loc de cinste gasesti fulare si alte "smecherii" cu STEAUA:o: ,in rest nimic ....deci numai STEAUA !!! DE CE ??? imi poate raspunde cineva ?
pai e magazin farul ....sau ce drakcu este ?:rosu:
ps. am intrebat vanzatoarea " de la alte echipe , nu aveti nimic ??" si mi s-a raspuns : "nu (zambind ironic) , urmeaza sa primim cu ROMANIA:ciocan: "
Pentru ca cei de la marketing de la Farul isi bat joc. Au un director de marketing, pe numele lui Mihai-Gabriel Diaconescu, care nu are nici o treaba cu marketingul. Cel putin nu al Farului...

SORIN_FARUL
29th July 2006, 17:35
:D

mihailescule, mai lasa vrajeala cu "farul nu plateste nici macar un leu..." ne crezi *******i ?
FARUL reprezinta o emblema , o marca pe care tu nu ai putea sa o utilizezi daca nu ai avea acceptul lor , altfel ar trebui sa platesti o caruta de bani pentru asta ! nu crezi ca asta este o plata in avans ?

ps. auzisem ca ai renuntat la galerie ? cum a ramas ? ca mai stiu vreo 2 "demisii " de ale tale la activ ! sau nu poti sa te dezlipesti de biroul situat langa cel al lui ct-22-bos ?


esti prea ******* sa intelegi ! iti dau sfatul care i l-am dat si lui desteptul ala care era isterizat de faptul ca a gasit ceva cu steaua in MAGAZINUL MEU. Mergeti voi 2 frumusel la clubul Farul la marketing si luati in p... mea odata EMBLEMA ! Clar ? Daca esti farist si Farul reprezinta o emblema esti bun sa-mi spui si mie ce produse cu Farul ai acasa ? Sunt satul de ultrasi din astia .. de calculator. Dragostea de Farul trebuie sa o aratati unde trebuie. Daca ati fi la fel de vehementi si pe stadion sau prin cartierele unde stati ar fi excelent. Va deranjeaza steaua. ok . dar de dinamo si de rapid ? este plin orasul de inscrisuri cu spurcatii astia. acolo va este frica sa aveti tupeu ? sunt sigur de asta. cind o sa faceti ceva cu care sa va mindriti atunci o sa avem ce vorbi. Aveam un profesor care spunea " Bravo, nici o greseala ! Treci la loc - 3 ! " Cum vine asta ? Cind nu faci nimic nu ai cum sa gresesti. O sa vina vremea in care o sa renunt ( insa trebuie sa las pe cineva sa conduca galeria ) si atunci mi-as dori sa fiti si voi doi astia tari in .. tastatura prin virf sa pot comenta fara sa fac nimic. Cind ploua pun pariu ca stati acasa ca ploua, cind este soare este prea clad, cind este ger e prea ger si tot asa.... motive se gasesc. Mia baieti voi doi ar trebui sa mergeti la circotasi ca ati face bani mah ! Ce dracu, la valoarea voastra....:ciocan:

apropo de birou : nu stiu pe unde este situat dar ai face bine sa il cauti tu si sa imi trimiti secretara.... Iti dai seama saracuta, ce o face ea singura si prostul de tine de grija altuia ! :headbang:

Relad
29th July 2006, 18:18
da " sefu " : am o esarfa de 10 ron , un stegulet de 6 ron pt masina si un breloc tot de 6 ron . e ok ? asta o data
si a doua chestie eu nu sunt ULTRAS ! tin de cand ma stiu cu farul ,dar nu sunt ultras ! iar de steaua ma doare in "cot" ca de alfel de toate echipele din capitala .
uneori adevarul supara , asta este . iar ca limbaj sincer ma asteptam de la tine de aceea nu ma irita deloc .:jerk:

Vadim
29th July 2006, 19:59
E greu sa faci marketing, trebuie sa existe interes pentru asta, nu alte interese mici ale angajatilor, asa cum face Mihai-Gabriel Diaconescu, directorul de "marketing" de la Farul. O sa mai discutam despre practicile lui de "marketing".

tchibos
29th July 2006, 20:20
Daca nu discutati civilizat inchid threandul. Rostul forumului e sa discutati ce va doare si ce va place nu sa va faceti unul pe altul ca la usa cortului...

si cateva pareri personale:

1. si astia care stau a tastatura merg la stadion si tin cu Farul altfel nu si-ar pierde timpul pe aici

2. faptul ca unul sau altul isi spune parerea (civilizat) chiar daca e una deranjanta pentru altii ,asta nu inseamna ca nu are voie sa vorbeasca doar pentru simplu fapt ca a facut mai putin pentru Farul decat altii. Cand eram mai pusti stiam baieti care nu le agreau sa mearga in galerie pentru ca era Sorin sef de galerie. Si le-am spus: nu va place nu va mai duceti... si erau baieti care altceva decat Farul nu mai stiau. Cam asa e si aici ... nu va plac "suporterii de tastatura" nu mai intrati pe forum. Simplu nu?

3. nu stiu daca Bosanceanu stie dar directorul de marketing de la Farul nu investeste in imaginea Farului ci face pur si simplu favoruri Ca sa te duci la el sa ii spui ...uite omule vreau sa promovez imaginea Farului pe forum si astea sunt ideile, daca nu ii plac ochii tai nici nu sta de vorba. Nu asa se fac afacerile, iar imaginea Farului e serios clatinata si revin la ce am zis la inceput... s-a semanat mult timp "samanta" steaua si acum se culeg roadele. In momentul in care se va semana "samanta" Farul se vor vinde si tricourile cu Farul, esarfe sau alte articole cu Farul si nu va mai fi nevoie sa tii articole sportive cu Steaua ca sa ai profit. Iar imaginea Farului se promoveaza si pe site-uri si la TV radio, ziare s.a.m.d. dar si pe stadion. Ca sa continui concursul pentru "rechini" a trebuit sa alerg si sa apelez la cunostinte ca sa plateasca pentru articole cu Farul... eu intreb e chiar asa de mult pentru Farul sa dea articole in valoare de cateva milioane?... Au dat altii care tin la Farul si care vor sa promoveze imaginea Farului nu imaginea personala cum face directorul de marketing de la Farul. Asa ca directorul de marketing de la Farul nu este cea mai indicata persoana pentru post

4. poti sa vinzi ce vrei in magazinul tau Sorine, chiar si cizme cu steaua sau chiloti cu dinamo... e magazinul tau si faci ce crezi cu el, doar ca oamenii vad fulare doar cu Steaua si cu Farul si asociaza imaginea faristilor cu cea a stelistilor, si de asta ne-am "tras" si numele de "sclavii stelei", iar asta doare pe unii (si nu numai pe aia de la tastatura). Am vazut ca exista persoane care sunt dispusi sa plateasca din buzunarul lor pentru a face coregrafie... sunt persoane care tin numai cu Farul. Unul din aia sa alegi cand o sa te lasi de condus galeria.

Vadim
29th July 2006, 20:27
O sa facem si un mic articol pe site despre cum isi promoveaza siteul imaginea, cu nume, o sa il dau pe fax la club si o sa il sun si pe Bosanceanu. Adica clubul Farul avea usa deschisa pe cel mai mare site de sport din Romania si pe cel mai mare forum, iar directorul de marketing hoatraste sa opreasca aceasta colaborare. Fara motiv. Eu cred ca pentru Farul era un plus de imagine, mai ales ca Farul nu e Steaua.

dorryn
30th July 2006, 06:15
am zis eu de multe ori ca ALA de la marketing e un ratat sau unul pus acolo cu pile sa-si ia bani.Am zis de multe ori si cand am fost mai dur putin mi-ati dat ban si 7000 de avertismente.Pai un caine ca ala stie de vorba buna?E vorba de imaginea noastra.Pt mine Farul reprezinta tot.Ala isi bate joc pur si simplu de noi.Articolul ala e perfect.Sa fie dat afara! ! !
Lucrez eu moca sau bunica`mea sau orice copil ...oricine ar face mai mult decat unul care NU VREA.Daca nu e dat afara o sa ma rog sa moara.Doar asa scapam de paraziti...timpul curata totul ...

dorryn
30th July 2006, 06:20
scuze..am uitat sa precizez:NU-MI DATI BAN ...e parerea mea...spun ce gandesc nu-mi cenzurati mesajul ca de obicei.Ala merita mult mai mult decat niste cuvinte care voi poate le considerati grele.Eu am fost cat am putut eu de finut.Am transpirat fortandu-mi mintea sa nu folosesc cuvinte care sa va faca sa-mi stergeti postul.Terminatul ala trebuie dat afara ! Daca nu .. e dubioasa treaba.

tchibos
30th July 2006, 08:27
nu iti da nimeni ban atata timp cat iti spui civilizat parerea, indiferent daca deranjeaza sau nu

Klingon
30th July 2006, 08:43
Mama ce spirite incinse de vitrinele unui magazin, as vrea sa va vad cand comentati la fel de aprinsi subtilitatile tehnice din jocurile Farului... :evil:

S-o luam cu inceputul. A vinde fulare cu Steaua la magazinul Farului mi se pare la fel cu a vinde masini Renault la reprezentanta Volvo. Poate sunt eu de moda veche, dar ma intreb daca magazinul Barcelonei vinde sepci cu Real Madrid. Sau magazinul lui Juventus vinde materiale ale Interului. Inteleg ca magazinul e al unei persoane private, care poate vinde ce vrea acolo. Bine. Dar daca foloseste numele clubului Farul si trece in general ca magazinul Farului, atunci e putin ciudat sa vinda materialele altor echipe. Problema dispare daca se numeste magazinul Sorin sau Fotbal Shop sau cumva sa nu fie confundat cu Farul.

Asa, in al doilea rand imi provoaca oarecari zambete acesti die-hard fans care par sa creada ca au drepturi speciale pentru ca "sunt mereu alaturi de echipa". Cand eram adolescent si jucam fotbal in ploaie sau pe zapada nu asteptam sa imi dea cineva un autocar sau sa-mi dea vreo diploma pentru devotamentul meu fata de acest sport. Jucam pentru ca-mi placea, iar daca trecea o saptamana fara fotbal nu ma simteam bine. Cand realizezi ca o faci pentru tine nu astepti nici o rasplata. Sau, imi amintesc cum degeram in tribuna Farului intr-o iarna friguroasa, la un meci cu FCM Progresul Braila in divizia B. Ne bagasem toti spectatorii unii in altii ca oile, sa rezistam la ger. Totul era alb pe stadion, iarna pe ulita, nu alta. Niciodata nu mi-a trecut prin cap ca sunt mai breaz ca altii pentru ca am facut asta. Din contra, uneori ma intrebam daca nu-i invers...

Cred ca la fel sta treaba si cu acesti suporteri infocati: ar trebui sa recunoasca faptul ca merg la galerie pentru ca acolo se simt bine, acolo fac ce le place, si sa mai lase acasa placa asta cu eroismul lor gen Grivita si Smardan: ne sacrificam pentru echipa, pentru oras, pentru tara, pentru univers... Nu va sacrificati pentru nimeni, o faceti in primul rand pentru voi. Cu atat mai mult cei ca Sorin, care pare a avea oarecari gadilaturi artistice: artistii creeaza pentru ca simt nevoia s-o faca, au ceva in ei care nu-i lasa in pace altfel. Creatia este pentru creatorul autentic o nevoie spirituala, nu un prilej de comert si fanfaronada.

U|L|T|R|A|S|
30th July 2006, 17:40
diaconescu ala nu are nici o treaba cu marketingul si nici cu fotbalul, vorbesc in cunostinta de cauza...
El nu intelege ca suntem in mileniul III si imaginea se poate promova foarte usor pe Internet... Mai pe scurt este un INCOMPETENT care nu doreste imbunatatirea imaginii Farului si care este mentinut in post prin cine stie ce relatii...

Cat despre subiectul esarfelor cu steaua - materiale cu insemnele acelui club se vand de o gramada de ani si nimeni nu comenta nimic...
Eu nu sunt de acord ca o esarfa cu steaua sa stea langa una cu Farul chiar daca acest lucru e facut cu un anumit scop ( acela de strange bani pt. o coregrafie)...

Imi exploda inima de bucurie cand in peluza s-a scandat m.. steaua, la un meci cu auxerre...
Hai sa facem ceva sa ne disociem de imaginea de "sclavi ai stelei"... Chiar si acum vin oameni cu tricou sau cu sapca cu emblema st... in tribune... au prins prea mult tupeu...

Quartz@nu
30th July 2006, 21:47
diaconescu ala nu are nici o treaba cu marketingul si nici cu fotbalul, vorbesc in cunostinta de cauza...
El nu intelege ca suntem in mileniul III si imaginea se poate promova foarte usor pe Internet... Mai pe scurt este un INCOMPETENT care nu doreste imbunatatirea imaginii Farului si care este mentinut in post prin cine stie ce relatii...

Cat despre subiectul esarfelor cu steaua - materiale cu insemnele acelui club se vand de o gramada de ani si nimeni nu comenta nimic...
Eu nu sunt de acord ca o esarfa cu steaua sa stea langa una cu Farul chiar daca acest lucru e facut cu un anumit scop ( acela de strange bani pt. o coregrafie)...

Imi exploda inima de bucurie cand in peluza s-a scandat m.. steaua, la un meci cu auxerre...
Hai sa facem ceva sa ne disociem de imaginea de "sclavi ai stelei"... Chiar si acum vin oameni cu tricou sau cu sapca cu emblema st... in tribune... au prins prea mult tupeu...

ai dreptate farul are cel mai de kkt site din echipele cu pretentii din romania ( cat priveste promovarea) ....iar de tricouri si esarfe cu steaua, prezente pe stadion ai si aici dreptate dar cel mai suparator este ca ele nu sunt prezente oriunde pe stadion , CI CHIAR IN GALERIA FARULUI - J E N A N T !!!

ps. ce este curios - eu am incercat sa trag doar un semnal de alarma cu magazinul si a iesit o adevarata cearta intre noi . pacat dar o scuza este : constanta este un oras care a adunat o multime de oameni din toata tara datorita oportunitatilor oferite de acest oras , in timpul comunismului ( spre exemplu nici parintii mei nu sunt bastinasi , iar pentru tatal meu farul este a treia optiune)

bob
30th July 2006, 22:02
felicitari suporterilor faristi care au luat atitudine in privinta tentativei unora de a asocia imaginea farului cu cea a stelei. in privinta lui mihailescu, a facut si lucruri bune pt. galerie, dar ce sa-i faci daca e stelist ?

Quartz@nu
30th July 2006, 22:07
... in privinta lui mihailescu, a facut si lucruri bune pt. galerie....
aici ai dreptate 100%. dar la chestia cu steaua nu pot sa bag mana in foc , insa cred ca are o antipatie maxima asupra celor de la dinamo si de aceea pare " mai aproape " de steaua !

b3bito
31st July 2006, 10:24
, CI CHIAR IN GALERIA FARULUI - J E N A N T !!!



aici gresesti,nu am vazut nici unul cu insemnele spurcate in peluza(galerie) la noi :rosu:

adi_cta
31st July 2006, 17:56
Azi am fost si eu la acel magazin sa-mi cumpar si eu niste produse marca Farul dar am fost cam dezamagit, in afara de niste tricouri de o calitate indoielnica si niste esarfe altceva....... mai nimic. Este oare lichidare de stoc? Sa mai astept poate apare colectia noua.

Quartz@nu
31st July 2006, 23:34
aici gresesti,nu am vazut nici unul cu insemnele spurcate in peluza(galerie) la noi :rosu:

nu are rost sa ne contrazicem dar am vazut in imagini video ( chiar de pe site-ul farul) oameni din galerie imbracati rosu - albastru ..atata timp cat erau in galerie nu se cuvine sa fie in rosu albastru (nu pot spune ca scria steaua pe fulare sau tricouri dar cu siguranta erau rosu - albastre). nu este normal .
ps.white - blue plss!

Simp4ticul
1st August 2006, 00:58
daca pastia ii ai cu astia faci treaba ... cu cine vrei sa canti ??? unii stau pe scaune si sparg seminte si alti canta si dupaia ii fac si sclavii ... vino si tu canta dai afara paia si ajuta la refacerea galeriei ... cu vb doar pe net nu o sa rezolvi nik ... asa ca Quartz@nu te astept in galerie la meciul cu otelul sa vedem cat de farist eshty ...

NY_giants05
1st August 2006, 10:43
Azi am fost si eu la acel magazin sa-mi cumpar si eu niste produse marca Farul dar am fost cam dezamagit, in afara de niste tricouri de o calitate indoielnica si niste esarfe altceva....... mai nimic. Este oare lichidare de stoc? Sa mai astept poate apare colectia noua.

Nici fulare nu erau ??? :mda:
Vreau sa trec si eu azi..poate cine stie, au primit marfa....

b3bito
1st August 2006, 10:53
sunt mah si fulare,fanioane,tricouri cu farul,

adi_cta : in primul rand,tu ce produse ai mai vrea sa gasesti cu farul?

alta chestie,nu prea se gasesc multe produse cu farul pt k nu prea cumpara nimeni,

adi_cta
1st August 2006, 11:57
Eu cautam un fel de esharfa dar ceva mai mare (1x1m) cu emblema Farului.

SORIN_FARUL
1st August 2006, 12:28
Eu cautam un fel de esharfa dar ceva mai mare (1x1m) cu emblema Farului.

SUNT ESARFE (2 MODELE) FULARE, MINIFULARE, TRICOURI ORIGIALE SI REPLICA ETC IAR TU VREI O ESARFA DE 1 X 1M ..... Baiatu` trebuie sa te controlezi la cap. Faci figuri si valuri doar de dragul de a face valuri, ca tricourile originale nu iti plac nu e vina nimanui, dar sa ceri ceva ce nu exista este deja prea mult. Prima esarfa de 1 x 1m care apare sa stii ca o cumpar eu cu 100 $ ( indiferent de echipa cu care este....)
P.S. Ca sa nu patesti ceva cautind te anunt ca nu exista asemenea esarfe. Se fac steaguri pe material de esarfa, adevarat, dar alea sunt steaguri ! Iar daca erai intradevar farist cumparai ABSOLUT TOT CE GASEAI CU FARUL !:rosu:

adi_cta
1st August 2006, 12:41
Nu m-am laudat eu ca sunt un farist adevarat, nu am mai fost la un meci cu Farul de vreo 4 ani, meseria nu-mi permite, sunt plecat din tara mai tot timpul anului. Vroiam o esarfa mai mare cu care sa-mi personalizez cabina cand sunt plecat, este grea viatza de marinar.
Trec peste cele declarate de tine si o sa incerc sa mai trec odata pe acolo poate reusesc sa gasesc ceva.

SORIN_FARUL
1st August 2006, 13:39
da " sefu " : am o esarfa de 10 ron , un stegulet de 6 ron pt masina si un breloc tot de 6 ron . e ok ? asta o data
si a doua chestie eu nu sunt ULTRAS ! tin de cand ma stiu cu farul ,dar nu sunt ultras ! iar de steaua ma doare in "cot" ca de alfel de toate echipele din capitala .
uneori adevarul supara , asta este . iar ca limbaj sincer ma asteptam de la tine de aceea nu ma irita deloc .:jerk:


AI CUMPARAT CAM MULTE PRODUSE.... AI TOTUSI DREPTUL SA ITI DAI CU PAREREA. MAGAZIN OFICIAL F.C FARUL ? NU EXISTA IN REALITATE. ESTE UN SERVICIU PE CARE IL FAC DEOARECE F.C FARUL INCEARCA DE 2 ANI SA ISI FACA PROPIUL MAGAZIN IN FATA TRIBUNEI OFICIALE SI NU REUSESTE. MAGAZINUL ESTE AL MEU SI DACA AS DORI SA FAC CU STEAUA IN EL AS AVEA MAI MULT DE CISTIGAT PT CA ( RUSINOS ) SE VIND MAI BINE PRODUSELE CU STEAUA IN CONSTANTA. DAR HAI SA LUAM TOATE PROBLEMELE PUNCTUAL:
1) NU SUNT STELIST. SUNT PRIETEN FFFF BUN CU MULTI STELISTI SI INTRE STEAUA SI dinamo ALEG CLAR STEAUA. IMI RESPECT PRIETENII SI ASA AR TREBUI SA FACETI TOTI CU CEI PE CARE II CONSIDERATI PRIETENI. DIN RESPECT PT OAMENII MEI CARE AU SCANDAT M..E STEAUA AM CINTAT SI EU. LA UN MOMENT DAT AM SI DAT TONUL. DIN RESPECT PT OAMENII MEI. NICIODATA NU AM CUM SA ALEG INTRE FARUL SI STEAUA, DAR, AM FACUT-O PT EI. FARUL ESTE VIATA MEA IAR STEAUA REPREZINTA PRIETENII. EU CIND AM AJUNS SEF DE GALERIE SE CINTA "CU FARUL SI STEAUA V-ATI GASIT BELEAUA" SI IN GHENCEA "FARUL SA TRAIESTI FRATE TU CU STEAUA ESTI " AM FOST ATITIA ANI PRIETENI SI EU UNUL ( CHIAR DACA PT AI MEI UNEORI A TREBUIT SA FAC SI ALTFEL ) VOI RAMINE PRIETEN CU CEI DIN GALERIA STELEI. IMI VOI RESPECTA INTOTDEAUNA PRIETENII CHIAR DACA PE UNII II DERANJEAZA.
2) ULTRAS. UN CUVINT FOLOSIT GRESIT "si a doua chestie eu nu sunt ULTRAS ! " TE CITEZ PE TINE! PAI CE TREBUIE SA FI ULTRAS SA AI OBIECTE PROMOTIONALE CU ECHIPA FAVORITA ? NU INTELEGI DELOC FENOMENUL. DE OBICEI CEI CARE SE CONSIDERA A FI ULTRAS FAC PARTE DINTR-O GRUPARE SI TOT DE OBICEI NU PREA POARTA OBIECTE PROMOTIONALE ALE CLUBULUI. AU INSEMNE PROPRII DAR IN CULORILE ECHIPEI FAVORITE. ATIT. OBIECTELE PROMOTIONALE SUNT PENTRU VOI CEI MAI SANATOSI LA CAP ! :ciocan:
3) "CIND UNUL ITI SPUNE CA ESTI BEAT IL IGNORI, CIND ITI SPUN DOI DEJA ESTI AMETIT, DACA ITI SPUN MAI MULTI TE DUCI SA TE CULCI" VA INTREBATI CE LEGATURA ASTA CU DISCUTIA NOASTRA. VA DERANJAT PE TOTI CA SUNT ESARFE CU STEAUA LA MINE IN MAGAZIN ? LE VOI SCOATE DE LA VINZARE DE VINERI 05 AUGUST ! /hello
4) CIND VA VETI HOTARI SA MA INJURATI VA DAU ADRESA DE MESS: sorin_farul . Asta pentru ca nu cred ca ma veti cauta in ideea de a participa la ceva constructiv. SI ORICUM NU GASESC SENSUL SA DISCUT ( ASA SE NUMESTE ? ... ) CU NISTE NICK NAME-URI ! ESTE ULTIMA OARA ( SPER ) CIND VOI POSTA PE SITE !
P.S. LIMBAJUL MEU DERANJEAZA ? SI PE MINE MA DERANJEAZA CA NU INCERCATI SA VA IMPLICATI IN CEVA CONSTRUCTIV PENTRU FARUL DAR IN SCHIMB CRITICATI. E DREPTUL VOSTRU ? POSIBIL ! Dar trebuie sa faceti ceva sa fiti constructivi !
CU FARUL PINA LA MOARTE SI DUPA EA !

Ultras Farul
1st August 2006, 14:22
Sa lasam odata cearta asta , tinem toti cu Farul si ar trebui sa fim uniti .Cu ce ajutam echipa asta daca ne tot certam .Macar noi astia , care mergem la stadion meci de meci , (nu conteaza in ce sectoare ale stadionului) sa terminam cu disputele intre noi. De astanu prea vine lumea la stadion , ca ne tot jignim si ne certam.Bine macar ca avem un magazin de unde putem lua diferite materiale cu Farul.

tchibos
1st August 2006, 14:40
De ce nu poate Farul sa deschida un magazin de prezentare?... e chiar asa de mare pierderea?... tu cum poti sa ai unul si ei nu?

rechin
1st August 2006, 14:51
e sarac clubul :D

Kroenan
1st August 2006, 16:46
tin sa iti amintesc ca la meciul de acasa cu Auxerre s-a strigat m..e steaua, deci era fratia "Farul-Steaua" e pe sfarsite


Vorbesti serios? Chiar s-a strigat? Atunci e bine... Chiar foarte bine:D ( se pare ca mai exista mandrie)
Din pacate eu nu am putut ajunge la acel meci si nu stiu nimic

Simp4ticul
1st August 2006, 22:03
io zic ca aveti ce cumpara !!!
http://i62.photobucket.com/albums/h108/simp4ticul/magazin2.gif

tchibos
1st August 2006, 22:17
asa e, sunt destule articole cu Farul, magazinul arata destul de bine si e de remarcat faptul ca macar stii, daca vrei cu adevarat sa cumperi articole sportive cu Farul, ca exista un loc unde sigur gasesti. Oricand exista loc de mai bine, iar celor care au idei si sunt nemultumiti de varietatea articolelor din magazin le spun ca pot veni cu sugestii in threadul deschis de b3bito aici pe forumul suporterului Farul http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=27565 .

Simp4ticul
1st August 2006, 23:09
io sper ca v`ati lamurit ca aveti ce cumpara de la magazinul farului ...

FatFrumos
2nd August 2006, 04:22
wow unde e complexul doraly mall?........dupa atita timp plecat din tara cred ca chiar ma pierd in Constanta.

b3bito
2nd August 2006, 10:47
in zona km4-5,langa pod

adi_cta
13th August 2006, 00:25
s-a primit marfa sau sunt tot aceleasi chestii?

adi_cta
24th August 2006, 11:41
Asta din Doraly Mall este singurul magazin cu produse Farul?

tchibos
26th August 2006, 20:10
din cate stiu eu da. Mai exista la stadion un "magazin ambulant" insa magazinul de la doraly e singurul adevarat

rechinul farist
29th August 2006, 23:50
din cate stiu eu da. Mai exista la stadion un "magazin ambulant" insa magazinul de la doraly e singurul adevarat

mai e unu, sau era, la Metropol, acolo l-am vazut pe Sorin si mi=a vandut un fanion cu Farul!!!

unde as putea gasi si eu tricouri Lotto cu Farul, dar nu de joc? l-am vazut pe gurita la tv cu un asemenea tricou, inaintea meciului cu Steaua...

rechinul farist
30th August 2006, 00:05
ideea este ca imaginea farului nu este mediatizata in presa locala, nu avem un dir. de marketing.nu se picepe sau nu isi bate capul....de-aia nu vine nici lumea la stadion...marketing ce inseamna? imaginea pietei, adica imaginea clubului.......
as avea eu o propunere: cine ar cumpara un tricou cu Farul, original sau replica, intra gratis la toate meciurile Farului, la peluza, cu acel tricou pe el..iar iarna cand e frig sa se faca alte imbracaminti specifice sezonului....
e doar o parere de=a mea........

FatFrumos
30th August 2006, 03:39
Nu ca se pricep nu vor eu zic ca bosinceanu spala prea multi bani pe santierul naval....

rechinul farist
31st August 2006, 02:01
azi am fost sa iau bilete la meciul Rom cu Bulg si spre surpinderea mea am vazut esrafe cu Steaua, cele noi: Suprema Steaua.si Sorin declarase, daca nu ma insel, ca dupa 05.08.06 le va scoate,cand colo el mananca k.... , deci suntem sclavii stelei, nu numai conducerea si jucatorii ci si galeria, altfel cum se justifica?

Napoletan
31st August 2006, 02:08
La meciul cu bulgarii stelistii din peluza nord steaua au 100 de bilete.
NU ii mai bagati pe toti in aceeasi oala...

adi_cta
31st August 2006, 10:03
Cu ocazia partidei cu Bulgaria sunt ceva produse cu Romania pe acolo?

b3bito
31st August 2006, 10:20
esarfe cu romania,un model superb

tchibos
31st August 2006, 10:55
how much?

adi_cta
31st August 2006, 11:26
Cred ca o sa trec azi pe acolo sa vad ce se mai poate cumpara.

rechinul farist
31st August 2006, 12:25
in ziua meciului or sa se vanda si tricouri galbene cu Bergenbier....la 150.000 buc

adi_cta
31st August 2006, 13:49
unde?

dorryn
31st August 2006, 15:14
in fata stadionului banuiesc.. pe la tribuna oficiala.de obicei acolo gasesti asa ceva.si esarfe am vazut frumoase..cu romania dar 200.000.

pff
31st August 2006, 16:07
alea cu bergenbier sunt si pe stadion

tchibos
31st August 2006, 17:36
da

rechinul farist
31st August 2006, 23:18
si bere!!!!! :bere:

b3bito
2nd September 2006, 00:37
esarfele nu`s cu bergembier
sunt un material superior (calitate) fata de cele din RO...

Vadim
2nd September 2006, 13:10
in ziua meciului or sa se vanda si tricouri galbene cu Bergenbier....la 150.000 buc
Astea ar trebui sa fie gratis... Am si eu unul.

Quartz@nu
2nd September 2006, 16:37
azi am fost sa iau bilete la meciul Rom cu Bulg si spre surpinderea mea am vazut esrafe cu Steaua, cele noi: Suprema Steaua.si Sorin declarase, daca nu ma insel, ca dupa 05.08.06 le va scoate,cand colo el mananca k.... , deci suntem sclavii stelei, nu numai conducerea si jucatorii ci si galeria, altfel cum se justifica?

si in fata stadionului sunt esarfe cu steaua ... :rosu: imi este lehamite de tot !

numai_farul
18th September 2006, 14:48
merg pe steadionu lu farul de cand juca hagi..si d cand acest baiat sorin mihailescu nu era sefu galeriei...cand era sef dan teleman sau ceva d genu asta...nu eram slugile lu steaua.,..da baiatu asta sorin..a fost propus sa fie sefu galeriei lu steaua..deci e clar..e stelist..a luat bataie d la dinamovisti si a facut din suporteri constanteni anti-dinamovisti..a fost aproape sa fie sef d galerie la steauaa..a facut din constanteni stelisti...ASTA E SLUGA LU STEAUA!! a fost la meciu cu midelsbrought...si inca ceva..ca zice ca el face coregrafiile..la meciu cu bulgarii dadea bilete la suprapret ca sa faca coregrafie..si in magazinu lui vinde cu steaua..asta e chiar RUSINOSS!! cei d la club sa ia masuri..ca nu e normal ca acest baiat sa ne asocieze imaginea cu cea a stelei..rusinee baiatule!!

b3bito
18th September 2006, 17:23
off off.altu care dabia acuma da de internet...k sa iti mai zic ceva care poate nu stiti,msorin a avut propuneri si de la dinamo sa fie sef de galeriei,si le`a refuzat pe am2.pt k sufletul lui este la farul....

rechinul farist
19th September 2006, 00:17
off off.altu care dabia acuma da de internet...k sa iti mai zic ceva care poate nu stiti,msorin a avut propuneri si de la dinamo sa fie sef de galeriei,si le`a refuzat pe am2.pt k sufletul lui este la farul....

cand asta? ca din cate stiu eu, a mancat bataie de la Elias, seful galeriei dinamoviste, intr-un restaurant din Buc, unde servea masa el impreuna sotia si cu fetita lui, daca nu ma insel....si de atunci cica are el ura pe dinamovisti.....
.....asta am auzit sau citit.....

Dunker_Farul
22nd December 2006, 14:04
totusi mai este magazin online .. sa fac si eu comanda de un fular cu farul?

tchibos
22nd December 2006, 14:33
din cate stiu eu, nu :(

Dunker_Farul
22nd December 2006, 15:11
:(( ... si alta metoda de a cumpara un fular nu exista?

tchibos
22nd December 2006, 15:25
de la magazin.. la Dorally

Dunker_Farul
22nd December 2006, 17:50
as cumpara da pacat ca magazinu e la 300 km distanta .. si aveam nevoie acu pt ca sa fac un cadou de 1 ianuarie

bahaus_84
25th December 2006, 12:41
rogi pe cineva sa ti cumpere si sa ti l trimita prin fan courier..ti ajunge a doua zi

vlad1607
25th December 2006, 12:42
farul are magazin de prezentare? super tare nu stiam :) foarte misto

b3bito
26th December 2006, 11:42
http://www.delfin-sport.ro/ si de aici poti sa cumperi fular cu farul

tchibos
26th December 2006, 12:00
la mine nu merge :(

Suporter-Shop
5th January 2007, 03:12
Am citit niste rinduri mai sus in care il criticati pe Sorin ca vinde produse cu Steaua,Dinamo sau alte echipe alaturi de cele cu FARUL.Fratilor,nu trebuie sa va deranjeze din moment ce "clubul" nu misca o iota.Este o afacere pe care o face din dragoste pentru FARUL.RESPECT Sorine.Sti bine cine sint si de citi ani ne cunoastem.Am crezut ca bati campi cind am vorbit si mi-ai spus ca nu gasesc intelegere la club.De fapt Diaconescu(nu stiu daca este si in DIRECT)ala nu are nici o treaba,iar fiindca este director de imagine,imaginea FARULUI se reflacta prin el.De fapt nu are ce sa reflecte.Este varza.Si varza este si imaginea FARULUI.Ne intrebam de ce nu vine lumea la stadion,de ce nu merge echipa si de ce sintem la un pas de retrogradare.Fiindca avem la club oameni precum Diaconescu.Treziti-va fratilor pina nu e prea tirziu.De curind Craiova si-a deschis propriul magazin iar intr-o luna a vindut produse de 1.000.000.000 lei vechi.Oameni aia sint disperati sa-si vinda emblema.Noi stim s-o tinem pe pictata pe pereti de la club.

danny del corco
6th January 2007, 02:42
Am citit niste rinduri mai sus in care il criticati pe Sorin ca vinde produse cu Steaua,Dinamo sau alte echipe alaturi de cele cu FARUL.Fratilor,nu trebuie sa va deranjeze din moment ce "clubul" nu misca o iota.Este o afacere pe care o face din dragoste pentru FARUL.RESPECT Sorine.Sti bine cine sint si de citi ani ne cunoastem.Am crezut ca bati campi cind am vorbit si mi-ai spus ca nu gasesc intelegere la club.De fapt Diaconescu(nu stiu daca este si in DIRECT)ala nu are nici o treaba,iar fiindca este director de imagine,imaginea FARULUI se reflacta prin el.De fapt nu are ce sa reflecte.Este varza.Si varza este si imaginea FARULUI.Ne intrebam de ce nu vine lumea la stadion,de ce nu merge echipa si de ce sintem la un pas de retrogradare.Fiindca avem la club oameni precum Diaconescu.Treziti-va fratilor pina nu e prea tirziu.De curind Craiova si-a deschis propriul magazin iar intr-o luna a vindut produse de 1.000.000.000 lei vechi.Oameni aia sint disperati sa-si vinda emblema.Noi stim s-o tinem pe pictata pe pereti de la club.

Poate citeste si Bruno ce ai scris, si intelege si el mai multe!

Suporter-Shop
7th January 2007, 00:15
Trebuie sa intelegi fenomenul si sa traiesti in el ca sa-l intelegi.De afara pare totul roz.De fapt afara e vopsit gardul si inauntru e leopardu`.

danny del corco
7th January 2007, 00:17
Corect!

dorryn
7th January 2007, 05:25
Da,e adevarat ca avem la club oameni de 2 lei carora nu le pasa.Dar,de ce ii mai tine bosancescu? pentru ca ii convine situatia ...deci bosancescu e cel mai mare vinovat ! Cand va veni cineva in locul lui bosancescu atunci sigur vor fi dati afara cei care stau degeaba si atunci incet incet ne vom ridica..pana atunci,am mai zis... nu avem viitor!

Quartz@nu
7th January 2007, 20:46
:(( ... si alta metoda de a cumpara un fular nu exista?

trimite-mi adresa pe pm si te ajut eu sa ai in "dotare" un fular cu Farul !

Suporter-Shop
8th January 2007, 02:13
Da,e adevarat ca avem la club oameni de 2 lei carora nu le pasa.Dar,de ce ii mai tine bosancescu? pentru ca ii convine situatia ...deci bosancescu e cel mai mare vinovat ! Cand va veni cineva in locul lui bosancescu atunci sigur vor fi dati afara cei care stau degeaba si atunci incet incet ne vom ridica..pana atunci,am mai zis... nu avem viitor!
Astept sa-si dea demisia in gasca.Lumea nu mai vine la stadion si din cauza lor.Statistic vorbind cred ca avem cei mai putini spectatori din tur.Stie cineva ca spatiul din centru(Piata Unirii linga Toni`s)este al clubului Farul si ca acolo s-ar putea deschide un magazin oficial al clubului care ar aduce profit?Exemplu il dau Domnului Bosinceanu pe mititelu` ala mic de la Craiova,care se razboieste cu galeria dar le deschide magazin de unde sa-si poata cumpara un fular,un tricou sau o esarfa.Iar bani aia intra in buzunarul clubului.Poate Bosinceanu nu-l duce capul sa faca asa ceva,dar cind pui un Diaconescu care trebuie sa se ocupe de treaba asta.Ceva se intimpla.Altfel nu-mi explic...

dorryn
8th January 2007, 02:26
Am zis si eu de multe ori acelasi lucru... "ceva se intampla" ..

tchibos
8th January 2007, 08:47
voi chiar credeti ca sta Bosanceanu in profitul unui magazin cu articole Farul?.. asa ceva se face din pasiune si daca vrei sa obtii profit trebuie sa mergi pana la capat sa ajungi Europa.. de acolo vin banii adevarati, dar cu jucatori din Liga a doua nu ajungem noi in Europa ci mai repede acolo de unde facem transferurile :(

Suporter-Shop
12th January 2007, 16:02
"tchibos",aici nu e vorba doar de profit.Conteaza imaginea firmei.Suporterul ar trebui sa gaseasca tot felul de materiale,iar Farul este o echipa destul de iubita.Am vorbit cu Diaconescu si mi-a promis ca incearca sa faca ceva.Sper sa se tina de cuvant.Mi se pare ca omul vrea dar nu are"cu ce"..Mi s-a parut si bine intentionat si cu asta mi-a spus totul.In schimb totul pleaca de la jucatori.Daca echipa nu merge,atunci nu merge nimic.

Simp4ticul
12th January 2007, 23:18
mah eu nu inteleg dc tot va plangeti ca nu gasiti produse cu Farul ... la doraly la sorin la magazin sunt produse destule , acum sunt si online , la magazinul de la stadion ( fata in fata cu tribuna oficiala ) poti gasi fulare , esarfe si alte diferite produse ... in tomis3 langa alfa beta e un stand cu produse sportive ale diferitelor echipe din divizia a continand si produse ale farului ... in cta mai gasesti diferite magazine de unde poti cumpara astfel de produse ( ex marvimex ... ) plm daca chiar te int ai de unde gasi ... dar daca stai si te plangi pe internet ca obosesti sa faci putin efort cautand mai bine nu mai vb ...

bahaus_84
13th January 2007, 18:00
pai gasesti un model de fular,un model de esarfa si cam atat...care sunt celalate diferite produse??

Suporter-Shop
14th January 2007, 21:12
Esti chiar Simp4tic.Maine ma duc la Dorally.La magazinul de la stadion vreau sa mergi cu mine.Vrei?Dar cel mai bine ma apuc sa comand on-line.Ziceai ca merge???Incearca si tu...

tchibos
14th January 2007, 22:23
suporter shop scrie si tu cu negru chiar daca iti place albastru :)

Suporter-Shop
14th January 2007, 22:49
Obisnuit cu alb-albastru.

tchibos
14th January 2007, 22:52
stiu dar e obositor sa vezi albastru boldit.. scrisul normal si tot oboseste, sa il mai vezi si boldit si cu albastru e si mai obositor

the_silent_kill
16th January 2007, 08:52
nu va suparatzi...am fost la doraly...la magazinul farul...shi am vazut shi alte tricouri cu alte echipe din strainatate...manchester...inter...real madrid ..chelsea..barcelona..etc...stiu un bayat kre si-a luat tricou cu steven gerrard d akolo..iar yo cand am fost nu am mai gasit...shi imi place mult tricoul...pllz aduceti cu liverpool cu gerrard...ms mult....:)

arian18
16th January 2007, 16:48
As dori si eu tricou cu Prefabricate Modelu, eventual o esarfa. Mersi anticipat.

the_silent_kill
18th January 2007, 08:56
poate imi raspundeti shi mie cum ati facut shi celorlalti..va rog muult...aduceti tricoul...shi makr raspundeti-mi shi mie k nu e aja greu...

tchibos
18th January 2007, 08:58
frate daca nu vrei tricou cu Farul, atunci nu se merita efortul de a-ti raspunde

the_s_k
19th January 2007, 21:27
pai ce conteaza...nu tot cumpar marfa ????..nu e spre profitul magazinului ????....shi puneti un id a unei pers care imi poate zicce...dak e asa greu sa rasp...

the_s_k
19th January 2007, 21:28
shi ce-i asa mare efort...

bianco_azzurro
19th January 2007, 21:55
Aici se discuta numai de Farul, nu de Liverpool, Barcelona, Chelsea sau Real Madrid, daca esti asa de hotarat dute la Dorally si intereseaza-te !

Simp4ticul
19th January 2007, 23:07
the_S_K

--------------------------------------------------------------------------------

pai ce conteaza...nu tot cumpar marfa ????..nu e spre profitul magazinului ????....shi puneti un id a unei pers care imi poate zicce...dak e asa greu sa rasp...

daca tot intri pe threadul asta nu vezi ca se vb numai despre farul ....
cata inteligenta ai ...

th3_slient_k
20th January 2007, 12:14
mai uite ce este...stiu un bayat care si-a luat tricou ce steven gerrard d la magazinul farul d la doraly..am mers shi yo sa-mi iau dar vanzatoarea mia zis k nu mai are...iubesc echipa farul shi am 3 tricouri cu farul...un fular...
shi 1 echipament..da doresc shi un tricou cu liverpool...

tchibos
20th January 2007, 12:17
auzi da tu cate clone iti mai faci ca sa spui acelasi lucru?.. ti-am dat PM pe celalat nick.. orii ai uitat parola..

vezi ca mai e un subforum Anglia.. poate iti trimite cineva direct de acolo.. unul original

the_sillnet_k
20th January 2007, 15:49
pai da tot uit parola..:P:P....sau nuju nu merge sa mai scriu pe aceelasi cont....:-??:-??...da dc mai vindeti astfel de tricouri dak sunteti asa revoltati ?????...sorin da-mi idu tau pllz....sau cu cineva cu care pot sa vb in leg cu asta...multumesc...:)

tchibos
20th January 2007, 17:27
VA DAU ADRESA DE MESS: sorin_farul .

uite ID-ul lui. Trateaza direct cu el si daca are te rezolva.

ps: fa-ti o agenda sau noteaza pe un caiet parola ca pentru clone se da ban

bianco_azzurro
20th January 2007, 17:31
ps: fa-ti o agenda sau noteaza pe un caiet parola ca pentru clone se da ban
Doamneee .. ala si-a facut trei clone :shocked: !

tchibos
20th January 2007, 17:32
are problema cu memoria :)

bianco_azzurro
20th January 2007, 17:38
are problema cu memoria :)
Daca e' asa, sa se duca la doctor :D :headbang: !

the_sillnet_k
20th January 2007, 18:53
ms mult ptr id'....nu am prog cu capu'..:P:P..numai k mi-am facut mai multe clone la inceput cand nu prea stiam..cum sa ma inregistrez sa las mesaje...shi ma incurcam in parole shi nickuri..:):)...

tchibos
20th January 2007, 18:56
alege una si ramaii cu aia..

b3bito
30th January 2007, 21:22
sau uite id`ul comenzi_delfin si vb cu el aici,si te ajuta nu`i problema ;)

cristiano ronal
13th May 2007, 22:16
de unde pot cumpara un tricou cu fc farul cu pacuraru ? marimea L ?

ciorbicafaristu
19th May 2007, 16:44
unde se mai gasesc tricouri originale lotto cu farul in constanta? am fost la doraly si n-aveau

bahaus_84
21st May 2007, 21:04
nicaieri frate....eu mi am luat acum un an o replica amarata din aia la 500 de mii....si am avut noroc....de vreo 8 luni caut sa mi iau un tricou original si ma tot amana cica au datorii la lotto,ba ca nu se vinde emblema farul etc....

kerosene
23rd May 2007, 19:05
nicaieri frate....eu mi am luat acum un an o replica amarata din aia la 500 de mii....si am avut noroc....de vreo 8 luni caut sa mi iau un tricou original si ma tot amana cica au datorii la lotto,ba ca nu se vinde emblema farul etc....
probleme d-ale noastre...
poate la anu`

bahaus_84
14th August 2007, 16:03
pai da frate dar la anul o sa fim in B...si apropo de asta,ieri am fost la mag oficial umbro si surpriza! tipa de acolo mi a spus ca e f suparata pe cei de la Farul cu care s au certat sambata din cauza faptului ca cei de acolo refuza sa puna la vanzare tricourile originale in magazin pe motiv ca acestea se gasesc deja la mag de la club...care magazin ??? in plus de asta,era revoltata pt k au cereri imense si peste asteptari pt materiale cu Farul,si nu intelegea de ce cei din conducere au o astfel de atitudine...o citez : "rea vointa"... la dorally mall zilnic trec mii de oameni pe cand la stadion trec mii de oameni doar cand joaca echipa nationala...si echipele mari...mari manageri astia de la Farul,jos palaria..jegosilor..

Blitz.
18th August 2007, 15:40
stie cineva daca au aparut tricouri originale la magazinul Umbro ???
am auzit ca magazinul e pe Bd Mamaia..puteti sa-mi spuneti mai exact pe unde e ???

la meciul cu Steaua, am vazut ca se vindeau tricouri la stadion...era 1.200.000, cik original !..n-am pus mana pe el sa vad din ce material era, dar cred ca tot plastic d'ala de 2 lei era.... oricum, cam scump tricoul...un 700.000 ar fi mai acceptabil...

ciorbicafaristu
18th August 2007, 16:02
si tricourile de joc sunt tot supraelastice:D..

bahaus_84
19th August 2007, 23:03
stie cineva daca au aparut tricouri originale la magazinul Umbro ???
am auzit ca magazinul e pe Bd Mamaia..puteti sa-mi spuneti mai exact pe unde e ???

la meciul cu Steaua, am vazut ca se vindeau tricouri la stadion...era 1.200.000, cik original !..n-am pus mana pe el sa vad din ce material era, dar cred ca tot plastic d'ala de 2 lei era.... oricum, cam scump tricoul...un 700.000 ar fi mai acceptabil...

citeste mai sus si vezi ce am scris....

Blitz.
20th August 2007, 11:28
am citit...dar m-am gandit ca intre timp au adus tricouri...

bahaus_84
20th August 2007, 18:40
am trecut azi iar,si aceiasi poveste

Blitz.
21st August 2007, 11:20
hmm...deci sa inteleg ca tricou cu Farul nu e nicaieri in ORASHU asta ???

Blitz.
22nd August 2007, 15:39
mda...am trecut si eu azi pe la magazinul Umbro ( in sf l-am gasit... ) si intr-adevar, nu au tricouri !:headbang::mda:

a inceput vanzatoru sa mi-l injure pe directoru' de marketing de la Farul ( il inteleg...si yo as fi facut la fel ) si mi-a spus ca tricouri exista, doar ca aia d la Farul nu vor sa le puna in vanzare...si ca trcourile alea ajung doar la pretenii si rudele "boshilor" de la Farul :ciocan:

mi-a spus ca vor aparea replici ( 700.000 ) si originale ( 1.300.000 )abia in octombrie :sleep: + esarfe, fulare, brichete si alte chestii q Farul.

in magazin era deja spatiu amenajat pentru produsele cu Farul....pacat ca ele nu exista :headbang:

la naiba !!! cred ca suntem singurul orash in care nu gasesti tricorui cu echipa locala de fotbal :no:...bat la pariu ca si urziceniu' are :mda:

app : eram al 3-lea pe ziua de azi care venise sa intrebe de tricouri cu Farul !! imi dau seama ca cererea e mare, insa "boshii" in loc sa profite de chestia asta....LOOSERI !!!:ciocan:

aaa, si ink o chestie...in noul "regulament" scrie ca este interzisa vanzarea de materiale cu Farul in incinta stadionului !!! :thinkso: ...in curand o sa fie interzisa intrarea ECHIPEI in incinta stadionului !!!...deja vad ca nici galeria nu prea mai are acces !!!:mda:

bahaus_84
23rd August 2007, 10:44
niste mizerii

dorryn
24th August 2007, 04:53
ba nu,niste gunoaie!(parerea mea)

bahaus_84
11th September 2007, 21:42
mda...am trecut si eu azi pe la magazinul Umbro ( in sf l-am gasit... ) si intr-adevar, nu au tricouri !:headbang::mda:

a inceput vanzatoru sa mi-l injure pe directoru' de marketing de la Farul ( il inteleg...si yo as fi facut la fel ) si mi-a spus ca tricouri exista, doar ca aia d la Farul nu vor sa le puna in vanzare...si ca trcourile alea ajung doar la pretenii si rudele "boshilor" de la Farul :ciocan:

mi-a spus ca vor aparea replici ( 700.000 ) si originale ( 1.300.000 )abia in octombrie :sleep: + esarfe, fulare, brichete si alte chestii q Farul.

in magazin era deja spatiu amenajat pentru produsele cu Farul....pacat ca ele nu exista :headbang:

la naiba !!! cred ca suntem singurul orash in care nu gasesti tricorui cu echipa locala de fotbal :no:...bat la pariu ca si urziceniu' are :mda:

app : eram al 3-lea pe ziua de azi care venise sa intrebe de tricouri cu Farul !! imi dau seama ca cererea e mare, insa "boshii" in loc sa profite de chestia asta....LOOSERI !!!:ciocan:

aaa, si ink o chestie...in noul "regulament" scrie ca este interzisa vanzarea de materiale cu Farul in incinta stadionului !!! :thinkso: ...in curand o sa fie interzisa intrarea ECHIPEI in incinta stadionului !!!...deja vad ca nici galeria nu prea mai are acces !!!:mda:

am fost si eu sambata p acolo si aceiasi poveste,niste oameni retarzi..cica diaconescu ala are contractul pe masa dar nu l semneaza...din ce motive numai el stie,pt k banii pt tricouri cica oricum s au dat

rappshady
1st November 2007, 11:47
ar putea foarte bine sa profite din vanzarea tricourilor cu Farul . Sunt multi care vor , foarte multi chiar .

bahaus_84
3rd November 2007, 11:00
pai numai eu stiu vreo 10 persoane...