PDA

View Full Version : Crime cu autor necunoscut .



Lordul
13th May 2008, 17:56
Un nou thread marca Lord Voldmort Colection!

Vom face o incursiune prin istoria crimelor cu autor necunoscut, a dosarelor peste care timpul a asternut praful , a necondorantelor din declaratii , ale gafelor din justitie , ale crimei perfecrte pentru ca se va vedea ca in unele cazuri poate fi posibil .

Cazuri ce iti fac parul maciuca , crime oribile ,povesti infioratoare , toate vor fi in curand numai aici pe Onlinesport!

Vom vincerca impreuna sa dezbatem acest subiect tot mai comun in ziua de azi .

Vom cunoaste chiar si cazuri celebre cu autor necunoscut ,ne vom afunda in lumea criminalitatii romanesti.

Andrei_23
13th May 2008, 19:37
Cazuri ce iti fac parul maciuca

Eu nu-s asa sensibil , da' in fine , fie cum zici tu :D

Grinco
13th May 2008, 21:31
Sper ca nu vrei sa incepi cu "Cazul Elodia" :D

Lordul
13th May 2008, 21:35
stai linistit aici vom vorbi strict despre crime ,pe cand la Elodia nu suntem siguri ca e vorba de o crima...

Ess
13th May 2008, 22:59
lordule, tu ma omori cu zile ma... :cry:
...si mai pune un L la colection :D

Bumbescu
14th May 2008, 10:03
E tare Lordul. Cine face pariu cu mine ca in 2,3 ani va deveni asistentul lui diaconescu la otv? Lazarus e pe faras...:D

Lordul
14th May 2008, 14:43
E tare Lordul. Cine face pariu cu mine ca in 2,3 ani va deveni asistentul lui diaconescu la otv? Lazarus e pe faras...:D


nu intra in planurile mele de viitor....nu fac bascalie ca d'alde Lazarus...eu fac discutii serioase

Lordul
2nd July 2008, 19:38
cer unui moderator sa schimbe titlul threadului in crime ....

1.Crima de la Suceava

S-a dus la plajă cu iubitul ei și a venit acasă în sicriu
Local - Sergiu RUSU
(citeste alte articole de acelasi autor »)


Autorul oribilei crime comise asupra Danielei Bucevschi, tânăra în vârstă de 18 ani din comuna Pătrăuți al cărei cadavru a fost găsit duminică seară, la marginea Sucevei, pe dealul pe care se construiește cartierul Tinereții, se află în continuare în libertate.

Polițiștii nu exclud ca fata să fi fost omorâtă și violată de mai mulți indivizi, mai ales în urma concluziilor primite de la medicii legiști, care susțin că tânăra a avut parte de o moarte cumplită.

Corpul neînsuflețit al Danielei a fost adus, ieri, în jurul prânzului, acasă, la Pătrăuți.

„Să dea D-zeu să-l prindă... aș turna benzină pe el, să-i dau foc”, plânge mama Danielei, Elisabeta Bucevschi, sperând ca bestia care i-a luat viața fiicei sale să ajungă cât mai repede în spatele gratiilor.



„Trebuia să se mărite în curând”

Ieri dimineață, pe ulița din Pătrăuți pe care locuiește familia Bucevschi, părinții și frații Danielei, vecinii s-au adunat la poartă în așteptarea mașinii care urma să aducă corpul neînsuflețit al tinerei acasă.

Vestea cumplitei morți a tinerei în vârstă de 18 ani a făcut repede înconjurul satului, sătenii fiind șocați de cele auzite.

„Era o fată foarte respectuoasă și foarte cuminte... o știu de când era mică. Era ca și copilul nostru. E foarte dureros. Prin ce chinuri o fi trecut săraca înainte să moară...”, mărturisește Anișoara Luțac, una dintre vecine.

Daniela era cea mai mică dintre cei șapte copii ai familiei Bucevschi.

„Trebuia să se mărite în curând... m-a zdruncinat cu totul vestea asta”, se crucește la poartă o altă vecină, Lenuța Axintia.



Părinți sfâșiați de durere

La poarta casei familiei Bucevschi iese mama Danielei. Femeia abia se mai ține pe picioare, fiind sfâșiată de durere. Privește pe uliță în vale, așteptând să sosească soțul ei, plecat să o aducă pe Daniela acasă. În sicriu.

„Când am împlinit 60 de ani, a venit la mine și îmi zice: <Mămică, la mulți ani, mămică. Te rog, cu ce te-am supărat până acum, iartă-mă>. N-am să pot uita cuvintele acelea. Nu vă închipuiți ce e în inima mea. Am trăit s-o văd mireasă și acum o văd... în sicriu. Nu știu dacă am să mai pot trăi. Mă întreba în fiecare zi dacă o iubesc... cum să nu o iubesc...”, izbucnește în lacrimi Elisabeta Bucevschi.

Soțul ei, Traian Bucevschi, paznic de vânătoare și consilier local, a fost primul care a aflat cumplita veste.

I-a spus cu greu soției sale ce s-a întâmplat, după ce femeia și-a dat seama că ceva necurat s-a întâmplat cu fata ei cea mică, Daniela.

„Ieri, spre seară, a sunat un polițist sau un procuror și i-a spus să iasă până la peco, că vrea să vorbească cu dânsul... Nu mi-a spus nimic, dar mi-am dat seama... Până la urmă, când s-a întors, mi-a zis: „Nu mai avem ce face pentru Daniela”.



S-a certat cu prietenul ei, la întoarcerea de la plajă

Daniela împlinise 18 ani în luna mai a acestui an. De aproximativ trei luni, mărturisește mama ei, lucra într-un restaurant din municipiul Suceava, la bucătărie.

Fostă elevă a Colegiului Tehnic „Petru Mușat”, Daniela avea o relație de ceva timp cu un băiat din Burdujeni –sat, Dorin Ungureanu, în vârstă de circa 25 de ani.

Elisabeta Bucevschi povestește că, duminică, cu câteva ore înaintea crimei, Daniela s-a dus să facă plajă, împreună cu iubitul ei.

„Mi-au spus că se duc la iaz la Lipoveni și că mai merg cu ei încă vreo doi băieți cu prietenele lor. I-am spus lui Dorin să-mi aducă fata acasă până la ora 10 seara”, mărturisește, sfâșiată de durere, mama Danielei.

Femeia spune că Dorin era destul de gelos, iar Daniela i s-a plâns de mai multe ori de acest lucru.

„El i-a spus să-și arunce cartela pe care o avea pe telefon, că-i dă el alta, cu alt număr. Din câte am înțeles eu, în drum spre casă, după ce și-a lăsat prietenii în Burdujeni, s-au certat... de la cartelă. Ea a coborât din mașină și i-a spus că merge singură acasă, că nu mai are nevoie de el...Nu știu ce a fost în capul ei, nu avea nici bani de autobuz, n-avea nimic, plecase la plajă...”, continuă femeia.



Un bărbat necunoscut a răspuns la numărul de telefon mobil al Danielei

Elisabeta Bucevschi și-a așteptat fiica ore în șir și nu a închis un ochi toată noaptea. „Toată noaptea am sunat-o... n-am putut dormi. O strigam pe afară ca o femeie descreierată...”, plânge Elisabeta Bucevschi.

Din când în când, își ridică privirea din pământ și se uită spre poartă. „Dănuța mea... Dănuța mea...”, își strigă pe nume fata.

Mama Danielei povestește faptul că, în momentul în care a plecat de acasă, Daniela avea asupra ei două telefoane mobile.

Deși au sunat-o atât ea, cât și frații ei ore în șir, și le-a intrat de fiecare dată mesageria vocală, la un moment dat, pe unul dintre numere a răspuns un bărbat.

„A vorbit cu o altă fată de-a mea. A înjurat-o și a închis...”, mărturisește Elisabeta Bucevschi.



„Am lăsat-o la moarte”

Acasă, la familia Bucevschi, a venit ieri dimineață și iubitul Danielei, Dorin Ungureanu. Răvășit de durere, tânărul abia putea vorbi.

„Am lăsat-o la moarte... m-am întors după ea, dar am ajuns prea târziu”, mărturisește tânărul. El povestește că o iubea foarte mult pe Daniela și chiar avea de gând să o ceară în căsătorie.

Deși vizibil afectat de moartea cruntă a iubitei sale, tânărul se află pe lista de suspecți a anchetatorilor, fiind ultima persoană care a văzut-o în viață pe Daniela.

Din informațiile noastre, cei doi tineri s-au oprit duminică seara, înainte de a merge spre casă, pe dealul pe care, câteva ore mai târziu, într-un loc plin de mărăcini, avea să fie găsit cadavrul fetei.

Surse din poliție vorbesc despre o ceartă între Daniela și iubitul ei, cei doi plecând spre casă separat.

Nu este exclus, e una din ipotezele de lucru ale oamenilor legii, ca în momentul în care cobora dealul pentru a ajunge la drumul principal, Daniela să se fi întâlnit cu criminalul.


Si parerile catorva cititori despre acest Dorin :

1. neglijenta parintilor trimis de IULI (2008-07-02, 11:10:35)
parintii trebuiau sa aiba grija de fata.era doar un copil

2. RE: neglijenta parintilor trimis de SOLLO (2008-07-02, 16:14:12) iuli.... fata avea 18 ani si de deja lucra la un restaurant din suceava .



3. povesti trimis de M (2008-07-02, 11:27:10)
Ce povestesti.unde traim in jungla..tot timpul mortul e vinovat sau..? ..cit de repede va (vor) raspunde pentru aceasta fapta ;banditi si criminali...!



4. vinovat, va plati trimis de CETATEAN (2008-07-02, 11:37:54)
"Iubitul" nu e strain de cauza. O sa vedeti...Au mai fost cazuri.





5. Oare? trimis de SUCEVEANUL (2008-07-02, 11:39:39)
Intii a batut o! Scenariul l a construit de frica. E o ipoteza, nu??





6. nu sunt vinovati parintii trimis de L... (2008-07-02, 12:28:37)
Cineva mai sus a spus ca parintii au fost neglijenti.Cum adica?Cati copii de 18 ani(adica adolescent/a) merg doar cu parintii la plaja sau mai stiu eu unde?Siguranta cu adevarat, din pacate ,nu mai avem la nici o varsta.Vinovat este doar criminalul sau criminalii.Sper sa se descopere cat mai repede faptasul si sa fie pedepsit exemplar.




7. Ieri, parea mult mai simplu trimis de RADU (2008-07-02, 12:50:43)
Cazul acesta pare a fi mult mai complicat decat era ieri scris in ziar, grea munca pentru cei ce se ocupa de aflarea si prinderea autorului[autorilor??]. Fata de cum s-au descurcat pana cum criminalistii suceveni, cred ca nu va ramane crima cu autori necunoscuti!Pentru familie este greu sa gasesti cuvintele ce sa potoleasca durerea in fata acestei cumplite tragedii! Dumnezeu sa-i ierte pacatele si sa-i odihneasca in pace sufletul acestei tinere care-a avut parte de un atat de groaznic sfarsit!



8. Crima trimis de MIHAI (2008-07-02, 13:09:06)
Sungura solutie introducerea pedepsei cu moartea in cazul omuciderilor de o asemenea gravitate. De ce sa traiasca in continuare din banii contribuabililor. Nu am inteles de legislatia apara mai mult viata criminalilor, vitimele lor aveau si ele dreptul sa traiasca.




9. pt mihai trimis de UNU (2008-07-02, 13:28:12)
hahaha, nu ai auzit de noua lege? ca daca vine hotu la tine in casa sa il servesti cu o cafea sau sa ii dai de buna voie si fara sa il superi banii, aurul si ce mai vrea omul? eventual sa i le duci si acasa? nu ai voie la aparare deloc. deci traim in romania si asta ne ocupa tot timpul

10. RE: pt mihai trimis de SPE (2008-07-02, 14:05:11) Daca hotul nu te ataca, nu te pune pe tine ( sau familia ) in pericol imediat, asa e. Dar as vrea sa-mi spuna si mie cineva, dupa ce bag doua gloante in hotul care mi-a spart casa, cum poate demonstra cineva ca el nu m-a pus in pericol ? Eu declar ca a venit spre mine, ca era inarmat ( ii pun eu in mana un cutit... ) si ca n-am avut ce face, a trebuit sa trag ca sa nu ma omoare.

Ce dracu, daca legile-s proaste, asta inseamna ca trebuie sa ne lasam calariti de hoti ?





11. lumea e astazi construita din criminali trimis de DIA (2008-07-02, 13:37:26)
nu sunt parintii vinovati...au avut incredere in fata...nu putem merge pe strada pt k la orice pas putem sa dam fata in fata cu un criminal....in ziua de azi nu poti avea incredere nici in frati..mai ales in prieteni.....nu pot sa inteleg cum pot fi unii atat de sadici????!!!!!!nu pot sa inteleg cumde ei nu se dam de DUMNEZEU...CONDOLEANTE PARINTILOR :((((((((




12. ce trist... trimis de LAURI (2008-07-02, 14:00:36)
nu stiu ce m-as fi facut, sa fi fost in locul parintilor. sa dea dumnezeu sa fie gasit criminalul. sau poate au fost mai multi... e cumplit! noua, fetelor, ne este frica sa iesim pe strada. bineinteles, sunt fete care...o cauta cu lumanarea, dar trebuie facut ceva pentru siguranta fetelor si nu numai, ci a oamenilor, in general. criminalul acestei fete merita ucis. sa ma ierte dumnezeu, dar eu nu pot ierta asa ceva. cum sa ia viata unei fete, pentru ca hormonii lui au luat-o razna??? ma rog la dumnezeu ca acest criminal sa fie prins. trebuie sa existe o solutie prin care sa fie depistat. cat despre iubitul ei, ma indoiesc de faptul ca ar fi vinovat.

13. ce trist... trimis de LAURI (2008-07-02, 14:07:34)
in romania, legile sunt prea blande si chiar enervante. sanctiuni si pedepse prea usoare pentru oameni care au ucis cu bestialitate, pentru tati care isi violeaza fiicele, pentru mame care isi ucid pruncii..... iar saracu' om, care nu mai poate de foame si fura DE NEVOIE o paine, un baton de salam, etc, primeste ani buni de inchisoare. stiu cazuri. asta e justitie? nu avem conducatori competenti, interesati de binele poporului.avem doar hoti, capi comozi, ignoranti si puturosi.
ce sa mai spunem de cazul fetitei de 11 ani, violata de unchiul ei. tribunalul a refuzat sa-l inchida, iar acum......ia-l de unde nu-i. se poate asa ceva? cum sa lasi asa o bestie in libertate? judecatori tampiti, prosti si tot ce vreti. continuati lista.


14. pedeapsa cu moarte trimis de PAUL (2008-07-02, 14:36:14)
nu sunt de acuzat parintii, in tara asta nu avemsiguranta nici la 50 de ani, suntem inconjurati de boschetari,criminali,betivi si drogati....cine ia masuri?nimeni....daca fur o gaina acum imi iau 15 ani iar pe asta cand il prinde ii da 10.asta elege?...condoleante familiei

15. RE: pedeapsa cu moarte trimis de NOBODY (2008-07-02, 14:43:26) daca eram inconjurati de drogati era bine... is mult mai prietenosi ca betivii




16. uf uf uf trimis de HYHYHY (2008-07-02, 15:04:59)
Ar fi nevoie de prea multe cuvinte si timp pentru a descrie tot ce am simtit citind acest articol, asa ca voi fi scurt si la obiect , Legea ... ca de obicei il va face scapat dupa 3..4...5.. ani, dar.... sa fiu in locul familiei.. chit ca mananc puscarie pana imi iasa barba alba il jupoi si pun sare ... dar incet .... sa dureze zile intregi pana isi da duhul.... CONDOLEANTE FAMILIEI...




17. vinovat trimis de ALIN (2008-07-02, 15:12:25)
Eu il gasesc vinovat pe animalul care a lasat-o singura. Daca iesi cu o fata si te certi cu ea, in nici un caz nu o lasi singura si pleci ca taranul.




18. de ce? trimis de SUCEVEAN (2008-07-02, 15:34:47)
de ce permit parintii fetelor sa vbeasca cu baieti mai mari sau mai mici decat ele.ce cauta o fatde 18 ani cu unu de 25 ani!!!!!!! ce sa caute sunt varste diferite preocupari diferite.nu pot intelege

19. RE: de ce? trimis de CETATEAN (2008-07-02, 15:42:01) ARE 32 DE ANI NU 25 DECI E CU 14 ANI MAI MARE CA EA

20. a fost si iubitul meu trimis de UN CETATEAN (2008-07-02, 15:38:33)
iubitul danielei a fost si iubitul meu si nu e atat de bun pe cat pare,iar daca as putea m-as duce la politie sa dau si eu o declaratie.ei erau impreuna de 2 luni si cica urmau sa se casatoreasca,atunci cum naiba poti sa o lasi in mijlocul campului?rusine sa-i fie si lui,nu e painea lui dumnezeu asa cum ar fii vrut el sa se creada din lacrimile lui de crocodil.prieteni apropiati spun ca nu parea atat de afectat si ca de casatoria lor nici nu se punea vb,era doar un pretext.iar vinovatul sper sa se gaseasca curand,dar legea.....o stim cu toti,pacat ca pt pacatele lui a trebuit sa plateasca o tanara.si inca ceva el are 32 de ani nu 25 cum s-a speculat in presa.






21. crima trimis de CETATEAN (2008-07-02, 15:48:47)
pentru a se oprii aceste crime,NUMAI PEDEAPSA CU MOARTEA NE MAI SALVEAZA.aceste nenorociri cresc ca numar in ultima perioada.





22. NIMENI NU-L CUNOASTE PE IUBITUL FETEI MAI BINE CA trimis de UN CETATEAN (2008-07-02, 15:51:16)
MINE............EU L-AM CUNOSCUT BINE SI STIU CAND MINTE SI CAND NU DAR TOTUSI ASTEPT SA SE DESCOPERE CRIMINALUL,SPER CA MACAR DE DATA ASTA SA NU DEZAMAGEASCA POLITIA

23. RE: NIMENI NU-L CUNOASTE PE IUBITUL FETEI MAI BINE CA trimis de G M D (2008-07-02, 16:14:35) Daca il cunosti bine, hai spune acum el minte sau spune adevarul ?????????????
Asteptam opinia ta !!!!!!!!!




24. TREZIȚI-VĂ trimis de TORKEMADA (2008-07-02, 15:57:05)
Oare când vă veți trezi la realitate voi cei ce vă aflați
la cârma acestei țări? Nu vă îngrijorează chiar deloc gradul ridicat de criminalitate din România? Trebuie numaidecât să aplicați normele aberante ale Uniunii Europene privind protejarea criminalilor? Faceți un referendum și veți vedea că 99% din po****ția acestei țări este pentru reintroducerea pedepsei cu moartea.





25. ȚINEȚI MINTE trimis de PSIHOLOGUL (2008-07-02, 16:16:36)
Țineți minte ce vă spun eu:așa-zisul iubit al fetei este
criminalul.Analizați-i puțin comportamentul și îmi veți da dreptate.





26. IL CUNOSC trimis de CETATEAN (2008-07-02, 16:20:46)
MINTE CAND SPUNE CA NU S-A CERTAT CU FATA EL E FOARTE AGRESIV SI IN PLUS DE ASTA IN CELE O MIE DE CERTI PE CARE LE-AM AVUT CU EL APROAPE TOATE S-AU FINALIZAT CU CATE O PALMA.......SI DIN ASTEA,MINTE CAND SPUNE CA URMA O CASATORIE,EI ERAU IMPREUNA DE NICI 2 LUNI,MINTE CAND SPUNE CA A IUBIT-O SI DIN ASTEA,EL NU E IN STARE SA-SI IUBEASCA FAMILIA CARE PLANGE INTR-UNA PT EL CA EL E SI POCAIT,DAR DOAR CU NUMELE,ADEVARUL DOAR DUMNEZEU SAU POATE SI EL IL STIU,EU NU JUDEC PE MINE DAR CE OM FACE CE A FACUT EL??/////




27. PT PSIHOLOGUL trimis de CETATEAN (2008-07-02, 16:22:45)
NU STIU DACA SUNTEM IN MASURA SA ACUZAM PE CINEVA DAR DACA AR FII SA CAUTAM UN VINOVAT MORAL PAI ATUNCI............VOI DECIDETI




28. prietenul fetei este criminalul trimis de DANA (2008-07-02, 16:28:21)

Din reportaj pare un tip prefacut.........minte.......e a omorat-o........Daca mai era si gelos ....totul e clar





29. spune tot ce crezi trimis de O CUNOSTINTZA A CETATEANULUI (2008-07-02, 17:55:41)
cetateane spune tot ce crezi tudespre dorin pt ca lai cunoscut 4 ani de zile ai suferit cu el acuma cauta un indiciu care il poate demasca





30. Lu sERGIU trimis de YO (2008-07-02, 18:05:22)
Ești mai bacovian decît drumurile din Suceava;
Nu am nimic cu cei ce s-au dus SUS,dar,ești foarte LIBIDINOS în articolul pe care l-ai scris în acest cotidian .Așa să te ajute D-zeu !
(mai lasă dracului grătarele,și ,cînd mergi la Parchet,cumpără o sacoșă pentru aer condiționat;sîc...)

vrajeala pocaitului trimis de X (2008-07-02, 18:57:33)
dragi procurori aveti de-a face cu un actor mare pe nume ungureanu dorin'tony''!!! nu il acuz sau spun clar ca el a facut-o dar de mintit minte de ingheata apele!!! e in stare de a mani****si de a gasi multe variante ca sa para si el o victima dar in realitate minte minte minte!!!!!!!!!!! asa ca sa dea domnul sa fie cei de la politie suficient de destepti ca sa-l prinda ca minte!spun asta ptr ca a mai prostit niste politisti in trecutul sau!!!SI INCA CEVA ARE 32 DE ANI MARTALOGUL!!!!!!!!!!!!!!condol familiei!!!!!! si sa-l manince puscaria pe cel care a facut-o!!!!





32. Iubitul pare f.suspect trimis de LORDULCAPDEMORT (2008-07-02, 19:17:45)
Mai ales cum se afiseaza cu ochelari de soare ,cu masina bengoasa , si a si lasat-o singura...eu zic ca el stie mai multe...





33. Joaca teatrul precum CEOACA trimis de SUCEVEANCA
i-am vazut acum fata lui Dorin, EL e crmininalul siguuuuur...Procurorii ar trebui sa-l aresteze acum pana nu pleaca din tara....

De remarcat penultima replica !

Sergio_D
2nd July 2008, 19:44
Lordule, chiar crezi că va citi cineva chestiile astea?

Lordul
2nd July 2008, 19:46
orice e posibil !

Patriots
2nd July 2008, 20:25
Lordule te obosesti degeaba , ca nu intereseaza pe nimeni de crimele astea :sleep:

"32. Iubitul pare f.suspect trimis de LORDULCAPDEMORT (2008-07-02, 19:17:45) " Esti urmasul lui Lazarus sau ceva ? :D

Lordul
4th July 2008, 14:37
Sa continuam pentru ca nu-i asa ...s-antamplat nu tocmai departe de mine , la Suceava ....

Victima criminalului de la Burdujeni, condusă pe ultimul drum de sute de oameni

Sute de oameni au condus-o, ieri, pe ultimul drum, pe Daniela Bucevschi, tânăra în vârstă de 18 ani, din comuna Pătrăuți, omorâtă cu cruzime, duminica trecută, pe dealul de la ieșirea din Suceava înspre Plopeni.

În timp ce familia Danielei își ducea mezina la groapă, o armată întreagă de polițiști continua să scotocească județul în căutarea bestiei care i-a luat viața.



Și-au dus copilul la groapă

Curtea casei familiei Bucevschi din Pătrăuți era, ieri, în jurul prânzului, plină de oameni. Prieteni, foști colegi, vecini, săteni, au venit să le transmită părinților sfâșiați de durere sincere condoleanțe și să se alăture familiei îndoliate în cortegiul funerar, pentru a-și lua rămas bun de la Daniela.

Fetița aceea frumoasă foc, cuminte, cu mult bun simț, cum o descriu cei care au cunoscut-o, pleca pentru totdeauna.

Predica pastorilor veniți să mai aline din suferința familiei și să se roage la căpătâiul Danielei a înlăcrimat ochii tuturor, fie ei penticostali, baptiști, adventiști sau creștin-ortodocși.

În mijlocul curții, sicriul în care se afla corpul neînsuflețit al Danielei era înconjurat de familie.

Pentru că nu au apucat să o vadă la altar, părinții Danielei au decis să o îmbrace în mireasă. „E atât de frumoasă... săraca de ea, așa blestem...”, șoptesc între ele două sătence.

În liniștea ce a cuprins ulița pe care locuiește familia Bucevschi, cântările corului amplifică emoțiile ceremonialului funerar.

Secată de lacrimi și sleită de puteri, după ce a plâns necontenit de la aflarea terifiantei vești a morții fiicei ei, mama Danielei, Elisabeta Bucevschi, abia se mai ține pe picioare.

Daniela era cea mai mică dintre cei șapte copii ai ei și nu aștepta decât să o vadă mireasă, fericită, la casa ei.

La căpătâiul Danielei stătea și iubitul ei, Dorin, tânărul cu care, din ce am reușit să aflăm de la vecini, avea o relație de câteva luni și care, așa cum ne-a mărturisit chiar el, avea de gând să o ceară de nevastă.

Din când în când o strigau ușor pe nume, dar răspunsul nu mai avea să vină.

Oameni bătrâni, tineri, cu toții aveau lacrimi în ochi.

Cortegiul funerar s-a îndreptat apoi spre cimitir, în corul cântărilor funerare care au însoțit-o pe Daniela până la locul de veci.

Drumul spre cimitir i-a fost presărat cu lacrimi, alte câteva sute de săteni din Pătrăuți ieșind în drum sau la poartă și rugându-se ca D-zeu să o ierte.



Mama principalului suspect, dezinteresată de soarta fiului ei

Armata întreagă de polițiști implicată în acest caz a continuat, ieri, operațiunile de localizare a individului care a violat-o, bătut-o cu sălbăticie, obligat-o la perversiuni sexuale și ștrangulat-o pe mezina familiei Bucevschi cu șnurul cu care o legase de mâini și de gât.

Principalul suspect al anchetatorilor, Maricel Brânză, în vârstă de 23 de ani, din comuna botoșăneană Hănești, bănuit și în alte violuri, este dispărut fără urmă, anchetatorii nereușind să-i găsească încă ascunzătoarea.

În localitatea de domiciliu a acestuia, comuna Hănești, sătenii care l-au cunoscut pe Maricel Brânză spun că acesta a început să fure din copilărie, de la 11-12 ani.

„Nu l-am mai văzut de mai bine de vreo două luni”, povestește Mihai Diaconu, care locuiește gard în gard cu familia suspectului.

Mama lui Maricel Brânză pare dezinteresată de implicarea fiului său în violurile și crima de care este acuzat și spune că nu știe ca acesta să fi avut, vreodată, o relație de prietenie cu vreo fată. „Când am văzut că a făcut 20 de ani, l-am întrebat și noi dacă nu vrea să se însoare, dar a spus că nu are nici o fată. Cât despre violuri, am aflat și noi de la polițiști. Dacă a făcut-o el, nu are decât să tragă acu mâța de coadă”, a declarat, ieri, Mihaela Brânză.


iubita mea de azi te-ai mutat
in casa cu ingeri, intr-un loc minunat
amintirea ta nu v-a muri
in sufletul meu mereu v-a trai
ai fost pentru mine ocean de bucurie
am fost pentru tine adevarata iubire
a fost pentru noi un vis neimplinit
o iubita mea tu azi ai murit
in urma ai lasat doar lacrimi si flori
multimea te plange, o vino-napoi!!!!!
si cerul si marea si toate te plang
suflete, inimi astazi se frang....
ai atins apogeul zilelor fierbinti
te-ai dus tu iubito, te-ai dus printre sfinti
ne luam la revedere aici pe pamant...
ne vom revedea candva pe taramul cel sfant
te voi purta mereu in inima si-n gand...
imi voi aduce aminte de NOI.....PLANGAND!!

Fata_Marii
26th August 2008, 09:27
interesant subiect ai ales , voi incerca sa te ajut in masura in care voi putea ...

p.s : ucigasul fetei din suceava am auzit ca se numeste Maricel Branza

Lordul
5th January 2011, 21:00
Se pare că prietenul lui Bogdan Mitu Gigi Deli-Iorga a recunoscut că i-a ucis pe Petru Garoafă si pe soția acestuia...

în continuare însă Bogdan Mitu e de negăsit....

s-a înecat după ce a omorât-o pe Gabriela soția acestuia ? posibil...dar ar fi trebui ca trupul său să fie găsit...

a dispărut fără urmă ?

e posibil ca el să fi comis crimele ca să nu existe declarațiile celor doi la dosar.....?

e aiurea....

oricum de ce a recunoscut Gigi Deli-Iorga crimele încă de la primele anchete.....

există indicii că au fost doi criminali ...al doilea să fie Bogdan ?

SwedishMafia
5th January 2011, 21:24
Tu nu vei fii viitor preot?Cam ciudata pasiune..:D

Lordul
5th January 2011, 21:25
ce sa-i fac ?!

Grinco
5th January 2011, 21:32
Numai sa nu ajungi ca ala de la Tanacu:D

Lordul
5th January 2011, 21:32
informatie neverificata....

Bogdan Miu ar fi fost gasit mort ....tot injunghiat cu cutitul in dreptul scolii nr.2 din Cernavoda

informatia incepe sa prinda contur....politia se afla acolo la scoala nr.2 din Cernavoda....

Sir. Eko
5th January 2011, 21:35
unde ai citit tu asa ceva?

ice_girl
5th January 2011, 21:36
Cazul asta incepe sa semene cu un roman de Agatha Christie:D:ras-plans: pacat doar ca nu avem si noi un Hercule Poirot care sa-l rezolve cat mai repede:D:happy

Grinco
5th January 2011, 21:36
Lordu' are surse, ma:D

Lordul
5th January 2011, 21:37
hopaaa

în blugii Gabrielei s-a găsit buletinul lui Giani......

dacă se confirmă avem de a face cu cel mai sângeros criminal român de după Râmaru

Sir. Eko
5th January 2011, 21:38
Ba da tu ai idee cine ii Bogdan Miu ?

Lordul
5th January 2011, 21:39
da fotbalistul român poreclit „Cocoșilă” eu însă vorbeam de Bogdan Mitu

Sir. Eko
5th January 2011, 21:40
Bogdan Miu ar fi fost gasit mort ....tot injunghiat cu cutitul in dreptul scolii nr.2 din Cernavoda






da fotbalistul român poreclit „Cocoșilă” eu însă vorbeam de Bogdan Mitu

Hotaraste-te

White Shadow
5th January 2011, 21:42
JDZBgHBHQT8

Sir. Eko
5th January 2011, 21:42
:happy:happy

Lordul
5th January 2011, 21:43
Bogdan Mitu ....uitasem eu „T”-ul

informațiile circulă într-un ritm foarte repede...bineînțeles că încerc să le triez .....

White Shadow
5th January 2011, 21:53
informațiile circulă într-un ritm foarte repede...bineînțeles că încerc să le triez .....

mlZIVpVNgpI&feature=related

Grinco
5th January 2011, 22:05
Slabe teorii ai, Lordule. Ma asteptam sa vii cu ceva de genul:
Aia doi erau poponari si o foloseau pe tipa pentru a fi mama-surogat pentru viitorul lor copil. Dar, vazand ca aceasta nu reuseste sa ramana gravida, s-au gandit sa o rezolve pe ea si pe parintii ei, pentru a pune mana pe averea lor, cu care sa fuga in Argentina si sa gaseasca acolo o mama-surogat, dupa modelul Elton John. Dar Gigi a fost cam neindemanatic si a lasat prea multe urme la locul faptei, astfel ca a preferat sa se predea, sa mai traga de timp pentru a-i facilita iubitului sau iesirea din tara cu averea, pentru ca macar unul din ei sa fie fericit:D

Lordul
5th January 2011, 22:16
ce retardati in Cernavoda :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Lordul
7th January 2011, 22:41
despre cadavrul de la Lugoj ce parere aveti ?

Grinco
7th January 2011, 23:20
Ca e ala disparut de la Cernavoda:D

Lordul
7th January 2011, 23:20
n-as prea crede...dar e posibil totusi...

vezi ca esti pe lista de suspecti.....pt ca se pare ca asasinul a facut totul cu precizie de chirurg.....!!!!!!

Lordul
7th January 2011, 23:24
Procurorilor le este practic imposibil sa obtina repede aceste raspunsuri. Au doar o certitudine. Potrivit lor, criminalul a facut totul cu o precizie de specialist.

Legistii din Timisoara confirma ca asasinul a transat omul cu o maiestria unui chirurg. La randul lor, martorii care l-au gasit intr-un sac menajer de care trageau cainii sunt infricosati.

Detaliile macabre sunt insuficiente pentru cei care se ocupa de caz. Criminalistii stiu doar ca victima avea intre 30 si 40 de ani. Pe trup nu au fost gasite urme de violenta, dar nici tatuaje sau cicatrici care ar ajuta la identificarea barbatului. Anchetatorii sunt siguri insa ca nu a fost un om fara adpost.

Vineri, autoritatile au refacut inca o data traseul masinilor de gunoi care ar fi putut transporta sacul menajer in care se afla cadavrul. L-au identificat inclusiv pe sofer.

Desi primul drum pe care l-a facut masina de gunoi a fost la spitalul municipal din Lugoj si de aici a mers direct la rampa, teoria potrivit careia doctorii au aruncat trupul a fost imediat demontata.

Al doilea drum pe care l-a facut soferul a fost in doua dintre cartiere ale orasului. Dupa ce si-a umplut iar masina, angajatul de la salubritate s-a intors la groapa, aflata la 5 kilometri distanta. Toate containerele au fost verificate insa si nu s-au gasit membrele taiate.

O informatie care parea salvatoare a venit de la o femeie din Hunedoara, mama a trei copiii, care nu mai stie nimic de omul ei. Si aceasta iesire s-a infundat pentru ca sotul plecat de acasa are 49 de ani, iar legistii precizeaza ca cel care a fost macelarit era mai tanar.

Astfel, politistii fac un apel catre toti cei care au persoane disparute in familie sa sune la 112.

Lordul
7th January 2011, 23:28
http://img703.imageshack.us/img703/7950/afosttaiatcadeuncircula.jpg (http://img703.imageshack.us/i/afosttaiatcadeuncircula.jpg/)

Sir. Eko
7th January 2011, 23:30
http://img715.imageshack.us/img715/6563/whatthefuckisthisshit.jpg (http://img715.imageshack.us/i/whatthefuckisthisshit.jpg/)

Lordul
7th January 2011, 23:32
poza cu ceea ce s-a gasit........

mainile si picioarele lipsesc.....

totul s-a facut cu precizie de profesionist....

chirug ? macelar ?

http://www.opiniatimisoarei.ro/exclusivitate-rezultatele-autopsiei-cadavrului-fara-cap-fara-maini-si-fara-picioare-trupul-a-fost-transat-cu-un-fierastrau-si-un-cutit-cauza-mortii-greu-de-stabilit/07/01/2011

asta e caz de FBI , de I detectives , greu de tot pentru politia Lugoj...oricum cine a facut oroarea asta nu se poate numi om.....

Grinco
7th January 2011, 23:42
Adevarul e ca se vede foarte clar in poza aia pusa de tine ca lipsesc mainile:D

Sir. Eko
7th January 2011, 23:44
poza cu ceea ce s-a gasit........

mainile si picioarele lipsesc.....

totul s-a facut cu precizie de profesionist....






Adevarul e ca se vede foarte clar in poza aia pusa de tine ca lipsesc mainile:D

:happy:happy

Lordul
7th January 2011, 23:45
am dat-o in bara :headbang:

El Pistolero
7th January 2011, 23:49
ai gresit poza:happy

Lordul
7th January 2011, 23:51
razi tu razi dar un Spintecător e în libertate și poate recidiva în orice moment

Grinco
7th January 2011, 23:53
Futu-i...si e si aproape de Timisoara. Care de din Lugoj pe aici? :D

Lordul
7th January 2011, 23:54
pai Sorin Blaj.....cred....

dar de ce zici ca s-ar indreapta spre Timisoara si nu spre nordul tarii , spintecatorul nostru ?

Grinco
7th January 2011, 23:56
Vrei sa-l intampini cum se cuvine?:D

Lordul
7th January 2011, 23:57
nu .....e drept ca ar fi o mare lovitura....dar prefer sa las pe cineva experimentat....

oricum asta e asemanator cu aia de i-au facut felu lui Triffu Schrottu

Grinco
7th January 2011, 23:58
Pai n-ar fi rau daca asta ciopartit e de aceeasi etnie ca Scrotu' :D

Lordul
8th January 2011, 00:00
grai Vadim Tudor mai sus....

on-topic...nu cred ca e ....ca dak era asa....iesea tambalau mare

Hingherul
8th January 2011, 21:59
poza cu ceea ce s-a gasit........

mainile si picioarele lipsesc.....

totul s-a facut cu precizie de profesionist....

chirug ? macelar ?

http://www.opiniatimisoarei.ro/exclusivitate-rezultatele-autopsiei-cadavrului-fara-cap-fara-maini-si-fara-picioare-trupul-a-fost-transat-cu-un-fierastrau-si-un-cutit-cauza-mortii-greu-de-stabilit/07/01/2011

asta e caz de FBI , de I detectives , greu de tot pentru politia Lugoj...oricum cine a facut oroarea asta nu se poate numi om.....

hai ma Lordule ca e evident ca aici avem de a face cu o sinucidere :D

Lordul
8th January 2011, 22:26
amanunte noi ies la iveala....un plan diabolic

Un indiciu despre cine ar putea fi nefericitul vine din Bihor. Un barbat a sunat la Politie, sa spuna ca fiul sau, care ar avea datorii mari, a disparut dinainte de Craciun. Omul, un impatimit al jocurilor de noroc, obisnuia sa-si piarda timpul la Timisoara, deci in apropierea orasului unde a fost descoperit cadavrul ciopartit.

Bolnav dupa jocuri de noroc, Malnar Attila are 42 de ani, in jurul varstei anuntate de legisti. In plus, langa trupul ciopartit gasit la groapa de gunoi, era un bocanc identic cu cei pe care ii purta barbatul, cand a disparut.

Tatal lui Malnar Attila a sunat la politie indata ce a aflat despre macabra descoperire de la groapa de gunoi din Lugoj. Spune ca fiul sau obisnuia sa lipseasca de acasa zile in sir. Pleca la Timisoara, unde umbla prin cazinouri si cheltuia o gramada de bani. Avea datorii foarte mari, iar cei care il imprumutasera l-ar fi amenintat, ca sa-l convinga sa plateasca mai repede.

Barbatul, casatorit si cu o fetita de 4 ani, a plecat de acasa inainte de sarbatori. N-a mai dat de atunci niciun semn de viata, desi dupa cateva zile obisnuia sa isi sune tatal si sa ii ceara bani.

Este o pista pe care anchetatorii o verifica in aceste momente. De altfel, sunt aproape siguri ca victima criminalului sadic nu este din Lugoj.

In cautarea altor indicii, politistii au luat la pas strazile din zona spitalului, unde a fost aruncat in tomberon trunchiul fara cap si membre.

Toate masinile cu numere de inmatriculare din alte judete, ce pareau nemiscate in parcari de mult timp, au fost verificate. Politistii au aflat ca toti proprietarii lor sunt in viata. Inspaimantati, localnicii din Lugoj nu i-au putut ajuta pe anchetatori cu nicio informatie despre asasin.

In lipsa altor indicii, anchetatorii extind tot mai mult verificarile in bazele de date cu disparuti din alte judete si asteapta rezultatele testului ADN, care vor sosi insa cel mai devreme peste o luna.

Lordul
9th January 2011, 15:09
http://img706.imageshack.us/img706/1558/oroareinmexic15cadavred.jpg (http://img706.imageshack.us/i/oroareinmexic15cadavred.jpg/)

mai are cineva curaj sa mearga in Acapulco dupa oroarea de mai sus ?

Sir. Eko
9th January 2011, 15:16
Tu esti bolnav asa putin :D.

Lordul
9th January 2011, 15:36
chiar deloc !

Politistii lucreaza, zi si noapte, la ancheta in cazul trupului transat cu fierastraul, gasit la groapa de gunoi de la Lugoj.

Legistii au reusit sa afle, cu aproximatie, ca a fost ucis in urma cu cinci-sase zile.

Profilul celui disparut trebuie sa fie: barbat, in jurul varstei de 40 de ani, eventual fara rude, pentru a explica faptul ca nimeni nu l-a dat disparut.

Exista si varianta ca cel omorat, apoi taiat cu fierastraul si aruncat la gunoi, sa nu fie din zona.

Uncle Ben
9th January 2011, 16:24
... pare ca asasinul a facut totul cu precizie de chirurg.....!!!!!!
Deci e vina unui doctor: caz clar de malpraxis!
O fi vrut sa-i salveze viata nefericitului operandu-l si a gresit, saracul... A gresi e omeneste!

Lordul
10th January 2011, 19:35
Update !

Pana acum, criminalistii au luat in considerare varianta barbatului din Oradea, impatimit al jocurilor de noroc, care a disparut inainte de Craciun, dar si pe cea a unui barbat din Hunedoara, de care sotia nu mai stie nimic de mai mult timp. In ambele cazuri insa, varsta disparutilor nu se potriveste cu cea a barbatului ciopartit de la Lugoj.

Anchetatorii asteapta acum rezultatele analizelor facute de medicii legisti, care i-ar putea ajuta sa inainteze in acest dosar. Luni s-au intors la groapa de gunoi si au chemat la sectie, pentru audieri, zece persoane care au fost de fata la macabra descoperire.

Politistii spun ca, din experienta lor, familiile care anunta o disparitie o fac abia dupa 4 -5 zile de cand nu mai stiu nimic despre persoana respectiva si isi dau seama ca trebuie sa se duca la politie.



Politia din Cernavoda ofera o recompensa de 500 de lei celor care pot sa dea informatii despre locul in care s-ar putea afla.

Cautarile au fost sistate pe Dunare, din cauza cetii care s-a lasat dupa pranz.

Cel mai important martor in cazul disparitiei lui Bogdan Mitu, adolescentul de 14 ani, fratele vitreg al tinerei inecate, a fost audiat de mai multe ori pana acum. Tragedia la care a asistat l-ar putea marca pe viata, spun psihologii. Baiatul este permanent tinut sub observatie si consiliat de specialistii Directiei de Protectie a Copilului Constanta. In plus, locul in care se afla este secret, pentru protectia sa.

Pe de alta parte, politistii mai au o misiune grea: sa dea de urma cutitelor cu care au fost omorati sotii Garoafa. Va fi cu atat mai greu, cu cat tomberonul in care au fost aruncate a fost golit chiar in ziua crimelor. Este vorba de una dintre cele mai importante probe in dosar, de care principalul suspect in dubla crima, Giani Deli Iorga, a vrut sa scape imediat.

Oamenii legii au reusit sa mai gaseasca si alti martori ai tragediei. Unul dintre ei sustine ipoteza ca Bogdan Mitu si-ar fi ucis sotia.

Dosarul de la Cernavoda nu va fi inchis decat in momentul in care va fi gasit trupul barbatului disparut. Pana atunci, Bodgan Mitu este dat in urmarire generala.

Lordul
11th January 2011, 09:04
Polițiștii timișoreni nu reușesc să identifice trupul găsit fără cap, mâini și picioare, săptămâna trecută, într-un sac de plastic, în groapa de gunoi de la Lugoj.



Joi, polițiștii au găsit trunchiul unei persoane despre care medicii legiști spun că are între 30 și 40 de ani. Capul și mâinile au fost tăiat cu fierăstrăul, iar picioarele au fost despărțite de corp cu un cuțit.

Vezi și:

Bărbat decapitat, cu mâinile și picioarele tranșate, aruncat ca un câine la groapa de gunoi


După felul în care a fost tranșat trupul, anchetatorii sunt convinși că este vorba de un foarte bun cunoscător al anatomiei umane. Anchetatorii au căutat bucăți din cadavru în toate gropile de gunoi din Timiș, weekendul trecut, însă nu au reușit să dea de urma lor și nici să stabilească identitatea bărbatului tranșat.

Un bărbat din Bihor a sunat la poliție să spuna că fiul său, care ar avea datorii mari, a dispărut dinainte de Crăciun. Omul, un împătimit al jocurilor de noroc, obișnuia să își piardă timpul la Timișoara, deci în apropierea orașului unde a fost descoperit cadavrul ciopârțit.

Bihoreanul dat dispărut, Malnar Attila are 42 de ani, în jurul vârstei anunțate de legiști. Bărbatul, căsătorit și cu o fețita de patru ani, a plecat de acasă înainte de Sărbătorile de iarnă. Polițiștii timișoreni infirmă acestă variantă.

„Nu se confirmă identitatea cadavrului. Facem căutări și urmează să stabilim identitatea sa", a spus Emil Andrei, purtătorul de cuvânt al Poliției Timiș.

cip
11th January 2011, 12:33
sa speram ca-i vorba de Uni si se reface cat ai clipi din ochi :D
http://www.google.ro/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.aceshowbiz.com/images/still/terminator_salvation46.jpg&sa=X&ei=MzEsTb6eF8X4sga7hYDSBw&ved=0CAQQ8wc4Dw&usg=AFQjCNFf7YgAK5mjyE70hzKkc9WK36B2kA

cip
11th January 2011, 12:37
si iata si criminalul:
http://www.google.ro/url?source=imgres&ct=tbn&q=http://gameinformer.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer-Components-UserFiles/00-00-43-12-32-Attached%2BFiles/1727.terminator2still1.jpg&sa=X&ei=ejIsTa3cIYHtsgac6JHTBw&ved=0CAUQ8wc4DA&usg=AFQjCNEDLqBp1ri3v-0JZJBB9vjPFH1Zfg

elementar,bre Watsone :D

Lordul
13th January 2011, 00:18
Unul dintre cutitele folosite la comiterea crimelor de la Cernavoda ar putea taia multe dintre itele acestui mister. Arma este acum intr-un laborator al politiei, iar autoritatile cauta amprentele principalului suspect. Din pacate insa, despre autorul moral al tragediei nimeni nu poate spune nimic concret. De parca nu a existat niciodata.

Dupa zile de cautari, unul dintre cutite a fost gasit la groapa de gunoi. Anchetatorii l-au preluat si incearca sa ia probe ADN.

Un om al strazii care scormonea printre gunoaie a facut descoperirea. S-a mobilizat la gandul ca politistii au promis 500 de lei recompensa. Pana acum, nu a primit niciun leu, dar anchetatorii sunt mult prea ocupati sa afle daca intr-adevar este sau nu una dintre armele folosite la comiterea dublului asasinat.

Chiar daca nu sunt gasite ambele cutite care le-au adus sfarsitul sotilor Garoafa, Gheorghe Deli Iorga tot va fi condamnat, pentru ca a recunoscut ororile.

Mult mai rau stau cei care se ocupa de cazul Bogdan Mitu. Barbatul care a fost vazut acum zece zile cum isi ineca sotia in Dunare nu este de gasit, viu sau mort. Inclusiv joi, scafandrii l-au cautat, insa operatiunea s-a dovedit extrem de periculoasa. In aceste conditii, o nava echipata cu un radar performant va scana canalul Dunare-Marea Neagra.

Lordul
13th January 2011, 00:19
Cazul Andreea Lupan

Cum ea simte ca fata este inca in viata, dar toate cautarile s-au dovedit zadarnice, anchetatorii au facut un portret-robot revolutionar. Si-au imaginat cum ar arata cea mica acum, la 12 ani, desi ea avea doar 4, cand parca a intrat in pamant.

Fetita de 4 ani se juca singura in curtea casei in care pe atunci, parintii locuiau cu chirie. Intr-un moment de neatentie al mamei, copila a disparut fara urma.

Chiar daca sunt oameni sarmani si o duc foarte greu, parintii nu au pregetat sa o caute.

Femeia a mers ani la rand la politie si i-a implorat pe ofiteri sa nu o lase. Impresionati de povestea ei, acestia au verificat toate pistele si au cerut ajutorul colegilor din toata Europa. Cel mai probabil, copila a fost rapita si vanduta traficantilor de carne vie.

Daca Andreea murea in toti acesti ani, tot ar fi gasit cineva cadavrul, ceea ce nu s-a intamplat.

Andreea Lupan ar avea acum 12 ani. Politistii au cerut ajutorul specialistilor, care si-au imaginat cum ar trebui sa fie la aceasta varsta.

Fetita are un semn particular, o cicatrice, la arcada ochiului stang. Daca o recunoasteti, sunati de urgenta la politie.

Lordul
13th January 2011, 00:21
Cazul Mireasa Disparuta

Femeia a plecat de acasa ieri dimineata la alimentara unde lucreaza ca vanzatoare. Cand sotul sau s-a dus sa o ia acasa, nu a mai gasit-o. Un localnic povesteste ca a vazut-o urcand intr-o masina de culoare albastra, care a disparut cu ea in viteza.

Toti cei care ii cunosteau pe cei doi soti spun ca dragostea se citea in ochii lor cu mult timp ianainte sa se casatoreasca. Au adunat cu greu bani ca sa poata face nunta si nimeni nu isi aminteste sa-i fi vazut vreodata certandu-se. Sotul femeii spun acum ca tonul pe care femeia il avea cand l-a sunat, trada o spaima imensa.

De aceea e convins ca cineva a rapit-o si a obligat-o sa sune acasa. Familia a alertat politia care o cauta pe femeie atat in judetul Braila, cat si in imprejurimi.

Avion
13th January 2011, 00:24
Acum daca doar ultimele doua desvaluiri faceau parte din Noul Testament...'

Da click aici...

http://www.clopotel.ro/funny/teste/Teste_haioase/Descopera_psihopatul_din_tine-240

EyesOnly
13th January 2011, 00:38
Cazul Mireasa Disparuta

Femeia a plecat de acasa ieri dimineata la alimentara unde lucreaza ca vanzatoare. Cand sotul sau s-a dus sa o ia acasa, nu a mai gasit-o. Un localnic povesteste ca a vazut-o urcand intr-o masina de culoare albastra, care a disparut cu ea in viteza.

Toti cei care ii cunosteau pe cei doi soti spun ca dragostea se citea in ochii lor cu mult timp ianainte sa se casatoreasca. Au adunat cu greu bani ca sa poata face nunta si nimeni nu isi aminteste sa-i fi vazut vreodata certandu-se. Sotul femeii spun acum ca tonul pe care femeia il avea cand l-a sunat, trada o spaima imensa.

De aceea e convins ca cineva a rapit-o si a obligat-o sa sune acasa. Familia a alertat politia care o cauta pe femeie atat in judetul Braila, cat si in imprejurimi.

:ras-plans: gata, misterul a fost elucidat!!!dragostea era mare inainte de casatorie....:)))

Avion
13th January 2011, 00:44
Gata cazul, mireasa a fost vazuta intr-un avion cu destinatia Spania.

Poza este edificatoare

http://i1129.photobucket.com/albums/m520/Avionols/AB/1091_1104.jpg

Lordul
15th January 2011, 17:48
Tot mai multe persoane încep să dea crezare zvonurilor conform cărora românii ajung victime ale traficanților de organe. Ultimul dintre ele a venit de la Lugoj, județul Timiș, acolo unde criminaliștii care anchetează cazul bărbatului găsit, pe 5 ianuarie, la groapa de gunoi, fără cap și fără membre, au dezvăluit, zilele trecute, că în interiorul torsului victima mai avea doar stomacul și intestinele. Celelalte organe, inima, plămânii, rinichii și ficatul, lipseau. Una din ipotezele-șoc ale anchetatorilor este aceea că bărbatul a ajuns pe mâna unor traficanți care l-au tranșat de viu, astfel încât să-i poată preleva organele, apoi au aruncat cadavrul la groapa de gunoi.

Bărbatul a fost tranșat în Serbia?

Această variantă este susținută și de faptul că, săptămâna trecută, în urma necropsiei, legiștii anunțau că bărbatul a fost tranșat de viu cu o drujbă electrică, tăieturile fiind făcute cu precizie medicală. O altă ipoteză șocantă este lansată de dr. Victor Zota, de la Agenția Națională de T r a n s - plant, și privește identitatea cadavrului descoperit la Lugoj. “Recoltarea organelor nu putea fi făcută în România fără să știm și noi. Acest lucru se poate face doar în condiții speciale, cu manevre chirurgicale specifice, de către medici specialiști ce activează în centre superperformante. Pentru așa ceva trebuie mobilizată o armată de oameni, pentru că organele trebuie să fie transplantate în doar câteva ore, iar pacientul mai rămâne apoi internat cel puțin o lună.

Nu este însă imposibil ca acest trup să aparțină unui cetățean străin sau ca inima și rinichii să fi fost prelevate în afara țării noastre și apoi resturile să fie aduse la Lugoj, pentru a fi șterse urmele. Cel mai apropiat spital care avea dotările necesare ar fi cel de la Belgrad, Serbia”, ne-a declarat, ieri, Victor Zota.


--------------------------------------------------------------------------------

Isteria răpirilor a început în urmă cu două luni

În noiembrie anul trecut, județele Mureș și Sibiu au fost terorizate de mai multe povești macabre, cu indivizi îmbrăcați în călugări care răpesc copii, apoi le prelevează organele. Panica a fost atât de mare, încât a cuprins aproape toate școlile din zonele rurale ale celor două județe, iar autoritățile locale s-au văzut nevoite să transmită asigurări că nu s-au înregistrat cazuri de răpiri și prelevare de organe. “Am transmis tuturor directorilor de școli să calmeze elevii și pe părinții lor, pentru că este o legendă.

Autoritățile: &#171;E o legendă&#187;

Nu s-au înregistrat asemenea cazuri în județ și lumea nu ar trebui să se panicheze”, ne declara anul trecut, în plină isterie a “călugărilor care fură copii”, șeful IPJ Mureș, Valentin Pescari. Să fi fost acelea, oare, doar simple povești născocite de locuitori? Ciudat este totuși că, la scurt timp după aceste zvonuri, apare și cazul de la Lugoj, în care anchetatorii merg și pe ipoteza tranșării de organe!

Premierul sârb, suspectat de trafic

În luna decembrie a anului trecut, un scandal legat de traficul de organe a izbucnit în Serbia. Un raport al Consiliului Europei susține că liderul kosovar Hashim Thaci, premier al țării vecine, și apropiații săi care au legături cu crima organizată au traficat organe între 1999 și 2000. Potrivit autorului raportului, Dick Marty, traficul era controlat de o formațiune numită “Grupul din Drenița”, al cărui șef era chiar Hashim Thaci. Numeroase indicii par să confirme că organele erau prelevate de la prizonieri, într-o clinică de pe teritoriul albanez, la 20 km de Tirana, și transportate apoi în străinătate, pentru transplant.

50.000 de euro, un plămân

Pe internet, românii și-au scos la vânzare organele. Pentru un rinichi, conaționalii noștri cer, pe piața neagră, de la 7.000 de euro la 30.000 de euro, iar pentru un plămân, aceștia solicită până la 50.000 de euro. Mai puțini sunt cei dispuși să-și doneze un lob din ficat, cerând pentru acesta 25.000 de euro. Legislația românească pedepsește vânzarea de organe.

Lordul
22nd January 2011, 17:55
Specialistii vor sa afle cu exactitate daca a mintit cand si-a asumat crimele sau doar a vrut sa isi ajute prietenul dat disparut.

Anchetatorii spun ca pentru Giani Deli Iorga, testul de vineri ar fi ultimul din sirul celor efectuate pana acum, insa au rezerve in ceea ce priveste certitudinea rezultatului. Tanarul se afla de o saptamana sub lupa psihologilor, care ii analizeaza comportamentul si reactiile.

In acelasi timp si familia lui Giani Deli Iorga participa la audieri suplimentare. Procurorii au cerut o ancheta sociala la el acasa, ca sa afle cum a evoluat pana la maturitate, in ce mediu a fost crescut si ce educatie a primit. Mama lui Giani Deli Iorga va fi audiata si ea vineri de experti.

Pe de alta parte, judecarea recursului formulat de suspect privind cercetarea sa in libertate s-a blocat. Avocata lui a cerut si obtinut schimbarea judecatorului, pe motiv ca magistratul si-ar fi facut deja o parere despre acuzat.

Lordul
2nd February 2011, 13:56
un cadavru a fost gasit aseara in canalul dunare -marea neagra.....ar putea fi vb de Bogdan Mitu

Lordul
11th February 2011, 09:01
cadavrul lui Bogdan Mitu a fost gasit in Canalul Dunare-Marea Neagra

Lordul
11th February 2011, 15:06
cea mai cunoscuta prostituata din iasi a fost omorata

Numero Dieci
11th February 2011, 15:06
cea mai cunoscuta prostituata din iasi a fost omorata

:headbang::headbang::headbang:

Lordul
11th February 2011, 15:18
trupul ei a fost aruncat intr-un canal de pe strada Saulescu....

vom reveni cu amanunte

Lordul
11th February 2011, 15:23
SOCANT! Regina curvelor din Iasi, asasinata si aruncata in canal

Cea mai cunoscuta prostituata din Iasi, Loredana Giumurtu, a fost ucisa si aruncata intr-un canal de pe strada Saulescu, in spate la Electrica. Cadavrul tinerei in varsta de 28 de ani prezenta urme de violenta pe corp.

UPDATE 1: Circulatia in zona a fost inchisa pe o portiune de 100 de metri pentru a permite anchetatorilor sa efectueze cercetari. Cel care a facut macabra descoperire este proprietarul unui apartament dintr-unul din blocurile aflate in constructie in zona.

UPDATE 2: Operatiunea de scoatere a cadavrului din canal a durat aproximativ 20 de minute. Trupul neinsufletit al femeii a fost transportat la IML, pentru efectuarea necropsiei.

Shinnok
11th February 2011, 16:27
SOCANT! Regina curvelor din Iasi, asasinata si aruncata in canal

Dumnezeule...:cry::cry::cry: Senzational, nu-i asa, ce fel a sunat asta :happy

Razvan T.
11th February 2011, 18:22
Lordule am auzit ca esti primul suspect. :D

Sir. Eko
11th February 2011, 18:26
Lordule am auzit ca esti primul suspect. :D

hahahahah :happy

Lordul
11th February 2011, 20:28
buna gluma

Lordul
12th February 2011, 16:26
Cadavrul tinerei a fost descoperit pe strada Saulescu, in apropiere de RATP. Pantalonii erau dati jos pina la genunchi. Pe fata avea urme de violenta, iar in jurul gitului existau urme de sugrumare. Criminalistii nu aveau vineri seara nici un suspect in acest caz.


Momentul in care corpul este scos din canal
Corpul unei prostituate a fost gasit aruncat intr-un canal. Descoperirea a fost facuta vineri dimineata, in jurul orei 10, pe strada Saulescu, in apropierea depoului RATP. Proprietarul unei cladiri aflata in constructie a observat capacul unui canal din zona care era patial dat la o parte. Barbatul a vazut prin deschizatura o silueta umana si a alertat Politia.

Imediat dupa apelul la 112, la fata locului s-au deplasat politistii, procurorii si pompierii. Locul faptei a fost ingradit, iar strada pe care se afla sediul EON a fost inchisa pentru a impiedica trecatorii sa altereze eventualele probe ce puteau fi culese.

Pentru scoaterea cadavrului din canal a fost necesara interventia pompierilor. Acestia au reusit sa lege corpul cu o sfoara si l-au ridicat la suprafata dupa aproximativ 20 de minute. Pantalonii si lenjeria intima erau date jos, pina la genunchi, iar politistii iau in calcul si un eventual viol. "Aparent, ar fi decedat in urma sugrumarii cu o curea. Decesul a avut loc recent, in ultimele zile, iar persoana nu era data disparuta. Dupa efectuarea necropsiei se va stabili cu exactitate cauza decesului, iar cercetarile vor continua. Deocamdata nu exista vreun suspect, pentru ca nu stim daca este vorba despre un omor sau o moarte provocata de alte cauze", a declarat vineri procurorul Carmina Pascal, purtatorul de cuvint al Parchetului de pe linga Tribunalul Iasi.

Unul dintre politisti a recunoscut-o insa pe victima. Ea se numeste Loredana Giumurtu si este una dintre cele mai cunoscute prostituate din Iasi. Pe numele ei, politistii au intocmit peste 400 de amenzi contraventionale pentru tulburarea linistii publice, in valoare de peste 500.000 lei.

Dupa mai multe ore de cercetare la fata locului, politistii au trimis cadavrul victimei la IML pentru efectuarea necropsiei si stabilirea cauzelor mortii.

Vineri seara, politistii inca intocmeau un cerc de suspecti. Una dintre variantele luate in calcul de anchetatori este aceea ca tinara a fost ucisa de un client care a refuzat sa o plateasca pentru serviciile oferite. Locurile intunecate si rar circulate de pe strada Saulescu sint frecventate de prostituate pentru a-si satisface clientii. O alta ipoteza ii aduce in atentia politistilor pe proxenetii care controleaza tinerele ce se prostitueaza in zona Garii. Mai multe prostituate au fost ridicate de politisti si duse la audieri in speranta ca vor afla mai multe indicii care sa-i conduca la autorul crimei.

Shinnok
12th February 2011, 16:27
Wow, violata, sugrumata, asasinata si aruncata in... canal !
Incredibil ! :o:

Lordul
12th February 2011, 16:39
e inca liber criminalul

Lordul
24th February 2011, 21:21
In casele lor, procurorii au gasit urme de sange. Pentru ca n-au localizat fragmente importante din trupul victimei, autoritatile lanseaza o ipoteza ingrozitoare. Unul dintre autori are un caine de lupta, iar asta ii face sa creada ca oroarea ar putea fi si mai mare.

Arpad Marton, in varsta de 38 de ani, este principalul suspect. Fostul angajat al unei unitati militare din Lugoj, a cazut in patima alcoolului si duce o viata dezorganizata, potrivit apropiatilor. Tot acestia confirma e ca la sfarsitul anului trecut l-au vazut in compania unui barbat sarman.

Asadar, nu este exclus ca necunoscutul sa fie chiar cel gasit pe bucati in groapa de gunoi din Lugoj. Se intampla in 6 ianuarie. Acum, procurorii au gasit in apartamentul subofiterului urme de sange in cada, o cutie in care ar fi fost depozitate bucati de carne, dar si o geanta mare de voiaj plina de pete.

Coincidenta sau nu, Arpad Marton, sta foarte aproape de spitalul din Lugoj. Anchetatorii au stabilit ca din apropiere a fost ridicat si tomberonul in care se afla trunchiul victimei. Dupa acest episod, criminalul putea sa scape usor de cap si de membre.

Fostii superiori ai suspectului au primit cu spaima vestea. 12 ani si-a vazut de treaba si nu a avut apucaturi violente.

Al doilea de pe lista autoritatilor se numeste Ioan Versan, are 58 de ani si pana in 1989 a lucrat ca politist la circulatie. De la Revolutie este somer. Si el a fost vazut prin barurile din Lugoj in compania victimei.

Pe tot parcursul audierilor, cei doi barbati au negat cu vehementa acuzatiile.

Joi au venit rezultatele ADN si procurorii au reusit sa identifice victima. Se numea Titu Veliciu si avea doar 42 de ani. Mai sunt insa multe necunoscute.

Probele de sange gasite in casele suspectilor urmeaza sa fie analizate si comparate cu cele ale lui Veliciu. Apoi barbatii ar putea fi supusi testului cu detectorul de minciuni. Procurorii trebuie sa afle si ce s-a intamplat cu membrele si capul omului, care n-au fost gasite inca.

Lordul
24th February 2011, 21:21
http://www.crimetime.ro/politie/subofiter-de-armata-si-un-politist-macelarii-cadavrului-gasit-fara-maini-si-picioare-la-groapa-de-gunoi.html

Razvan T.
24th February 2011, 21:28
Lordule pe cand una cu Fata Marii ? :D

Lordul
25th February 2011, 12:41
Criminaliștii din Lugoj, Timiș, au reușit, în urma unor teste ADN, să identifice cadavrul decapitat găsit pe 6 ianuarie la groapa de gunoi din oraș. Bărbatul ucis avea 42 de ani și era din localitate. Ieri, polițiștii au descins și în casele a doi suspecți ai odioasei crime - un fost agent de poliție și un fost militar.


↑ În această groapă de gunoi a fost găsit, pe 6 ianuarie, cadavrul tranșat

După o lună și jumătate de la descoperirea, într-o groapă de gunoi, a unui cadavru fără cap și fără membre, criminaliștii din Lugoj, Timiș, par să facă lumină în acest caz. Identificarea trupului și stabilirea exactă a condițiilor în care a murit bărbatul au fost cu atât mai dificile, cu cât anchetatorii n-au găsit în interiorul corpului, ciopârțit, organele interne.

Cu ajutorul unor teste ADN, ei au aflat că este vorba de Titu Velici, un om al străzii în vârstă de 42 de ani. Ieri, polițiștii au descins în locuințele a doi suspecți, pe care i-au luat la audieri. Primul, Ion Verșan (58 de ani), e un fost agent de poliție. El a spus că îl cunoștea pe bărbatul ucis și că, deseori, victima venea la el acasă.

Din locuința sa au fost ridicate pentru probe mai multe haine pătate de sânge. Al doilea suspect este Arpad Marton (42 de ani), un fost angajat al Ministerului Apărării, în casa căruia au fost găsite alte pete de sânge, pe pereți.

Lordul
2nd March 2011, 09:18
Campioana nationala la atletism disparuta fara urma !

http://www.crimetime.ro/sos/campioana-nationala-la-atletism-data-disparuta.html

Lordul
12th March 2011, 20:59
Campioana nationala la atletism disparuta fara urma !

http://www.crimetime.ro/sos/campioana-nationala-la-atletism-data-disparuta.html

in continuare...nici o stire

Lordul
14th March 2011, 21:52
nu stiu daca e o crima....dar probabilitatea e f.mare

http://img827.imageshack.us/img827/2735/disparut.jpg (http://img827.imageshack.us/i/disparut.jpg/)

disparuta din 2007 din Berbesti Valcea

Lordul
22nd March 2011, 10:04
Un localnic din Crucea, Constanța, a găsit, zilele trecute, un craniu, care se pare că ar fi al femeii dispărute în urmă cu trei luni.


Primele cercetări arată că rămășițele ar aparține Magdalenei Călin (37 de ani), fosta asistentă universitară care a fugit de sub nasul polițiștilor. Asta pentru că s-au găsit în apropiere și resturi de haine care seamănă cu cele în care era îmbrăcată femeia când a dispărut. Florin Vasile, fratele tinerei, care a căutat-o neîncetat, nu crede însă această ipoteză.

Lordul
3rd April 2011, 19:11
Criminal in serie in libertate!

Mai multe crime in Republica Moldova

Un criminal deosebit de periculos, care vânează cuplurile îndrăgostite, a pus pe jar polițiștii din Republica Moldova. Ei au realizat deja profilul acestuia.
Ucigașul este cel mai probabil un bolnav psihic și acționează singur, după căderea nopții. Polițiștii aveau un suspect în primele două crime care se pare că acum este din nou în atenția lor. El este un fost medic care a fugit de la spitalul de psihiatrie de la Codru și care a fost văzut în mai multe biserici după primele două crime.

Până acum bărbatul a omorât, la interval de câteva luni, trei cupluri. Pe fete le viola și apoi le omora, iar pe băieți îi împușca după ce îi obliga să asiste la abuzurile sexuale.

Lordul
5th April 2011, 20:40
Criminal in serie la New York !

Cadavrele a 8 prostituate au fost gasite pe o plaja din New York .....

Trei cadavre au fost găsite luni pe plaja din Long Island, la est de New York, astfel că numărul de victime, descoperite în acest loc din decembrie, a ajuns la opt, potrivit Poliției.

Patru prostituate au fost descoperite în apropiere plajă, în decembrie, și o a cincea victimă, neidentificată, fiind găsită săptămâna trecută în apropiere.

"Nu putem lega toate acestea de cele mai recente victime, care nu au fost identificate", a declarat pentru AFP un purtător de cuvânt al Poliției.

Institutul de Medicină Legală urmează să identifice cadavrele.

Descoperirile macabre au fost făcute din întâmplare în timpul dezinfecției zonei.

Cele patru femei tinere găsite în decembrie, care au fost identificate după o lună, au fost prostituate, ele găsindu-și clienți prin anunțuri pe site-ul Craigslist.

Numero Dieci
6th April 2011, 21:35
Ai fost si pe la NY Duarte?

Lordul
6th April 2011, 22:25
nu....n-am ajuns asa de departe

banzay
8th April 2011, 04:50
pacat duarte, poate te intalneai cu scooby doo pe acolo si porneati la gasit indicii :cry::cry:

Numero Dieci
8th April 2011, 13:49
Numai sa aibe biscuiti deaia speciali.

Nu pt. Scooby ci pt. el.

Lordul
8th April 2011, 18:11
Scooby-Snacks

Lordul
29th April 2011, 23:00
merita inclus aici si cazul viceprimarului din Joseni omorat in Vinerea Mare in casa sa de vacanta...

autorul sau autorii sunt inca necunoscuti

s-ar presupune ca ar fi vorba despre mafia lemnului

Numero Dieci
29th April 2011, 23:13
Pai tu para erai in mafia fierului?

Cand ai schimbat orientarea?

Lordul
29th April 2011, 23:22
pai nu eu sunt autorul...

Lordul
26th June 2011, 17:55
un suspect a fost prins in cazul viceprimarului omorat la Joseni....se pare ca si-a recunoscut fapta

Lordul
5th September 2011, 21:04
Un obsedat sexual se afla inca in libertate in Mangalia

banzay
13th September 2011, 06:00
si, pana la urma te-au gasit sau numai esti in Mangalia ? :cry:

Numero Dieci
13th September 2011, 15:46
Da ce cautai tocmai in Mangalia?

Uncle Ben
13th September 2011, 15:50
Un obsedat sexual se afla inca in libertate in Mangalia
Martorii oculari se jura ca l-au vazut scriind ceva de pe un laptop, la ora la care postai mesajul de mai sus...

chinna tm
14th September 2011, 13:36
Un obsedat sexual se afla inca in libertate in Mangalia

doar 1?????......:)):))

Lordul
1st October 2011, 23:11
se pare ca mai multi ?

Avion
2nd October 2011, 20:23
Un obsedat sexual se afla inca in libertate in Mangalia

Cum definesti un obsedat sexual?

Uncle Ben
3rd October 2011, 12:01
se pare ca mai multi ?
Lordule, e adevarat ca un obsedat sexual a fost la nunta la care ai luat si tu parte? :D

Bobi Cearton
3rd October 2011, 12:35
Ala care a strigat daru, i-a injurat de organe pe nuntasi (amenintare de dar minim = 500 lei / familie, 350 lei / cavaler:D).

Uncle Ben
3rd October 2011, 14:22
Cum definesti un obsedat sexual?
Nu are o definitie pentru asta, dar o poza cred ca ar putea sa-ti trimita prin PM... :D

Lordul
3rd October 2011, 14:59
n-a fost nici un obsedat sexual la nunta.....

obsedat sexual e unu care se uita la filme porno care isi imagineaza tipele goale ...care nu se poate abtine

Numero Dieci
3rd October 2011, 17:19
Dar zoofili au fost la nunta?

Lordul
3rd October 2011, 17:21
nici de astia...numa lume normala

Numero Dieci
3rd October 2011, 17:27
Pai bun daca a fost numa lume normala tu ce cautai?

Grinco
3rd October 2011, 17:49
obsedat sexual e unu care se uita la filme porno care isi imagineaza tipele goale ...

Deci toti barbatii nepoponari?:D

Bobi Cearton
3rd October 2011, 20:08
Lasati copilul in pace, omu e disponibil, transparent, ne considera prieteni, confidentii lui.

Lordul
3rd October 2011, 20:49
Pai bun daca a fost numa lume normala tu ce cautai?

eu am rupt stilul la dans :D

Numero Dieci
4th October 2011, 15:17
Pai cu cine ai dansat?

Ca ziceai ca nu ai gasit prostituata sa vina cu tine.

Lordul
4th October 2011, 20:24
pai am dansat cu toata lumea.....pacat ca au fost cam putine fete tinere (surorile mirelui :D) ....

Uncle Ben
4th October 2011, 20:54
pai am dansat cu toata lumea.....pacat ca au fost cam putine fete tinere (surorile mirelui :D) ....
Lasa fetele tinere, cu ...babe batrane n-ai incercat sa te combini? :D
Si-o fata batrana ar fi mers, cred...

Bobi Cearton
4th October 2011, 21:27
La nuntile din Moldova se canta si danseaza Trandafir moldovenesc / Mi-e o foame de plesnesc. Ocazional, lumea se intersecteaza la un bluz, un pinguin...:D

Lordul
4th October 2011, 21:31
lasa bre alea batrane ca nu-s bune.....

la dans am fost cel mai bun

Bobi Cearton
4th October 2011, 21:34
lasa bre alea batrane ca nu-s bune.....

la dans am fost cel mai bun

Ai dansat in cerc sau in coloana?

Numero Dieci
5th October 2011, 15:56
lasa bre alea batrane ca nu-s bune.....

la dans am fost cel mai bun

Prezinta clasamentul si statistica altfel nu te cred.

Lordul
5th October 2011, 21:57
sa trecem la lucruri serioase...

cazul taximetristului ucis in capitala....

asasinul e inca liber

Lordul
12th January 2013, 21:30
sa avem un ucigas in serie de taximetristi ? un nou caz la Timisoara....dupa cele 2 de la Bucuresti si Ploiesti de anul trecut

Uncle Ben
14th January 2013, 14:20
sa avem un ucigas in serie de taximetristi ? un nou caz la Timisoara....dupa cele 2 de la Bucuresti si Ploiesti de anul trecut
Are mult de munca saracul om!
Ai idee cat de multi taximetristi sunt in toata tara?

Lordul
14th January 2013, 18:19
peste 10.000 sa zicem

Uncle Ben
14th January 2013, 18:25
peste 10.000 sa zicem
Cam cat timp i-ar lua unui ucigas aflat in forma maxima (sa presupunem) sa ne scape de ei?
Apelez la tine ca la un specialist, nu intarzia cu raspunsul fiindca intr-o jumatate de ora trebuie sa ies sa pandesc statia de taximetre... :D

Srdjan
14th January 2013, 18:28
Vezi ca sun la politie :D

Uncle Ben
14th January 2013, 18:33
Vezi ca sun la politie :D
Vezi sa nu suni la stramosescul 112! In Florida trebuie sa fie 911... :D

Srdjan
14th January 2013, 18:36
Is in Tm pana pe 21, deci merge si 112 :)

Uncle Ben
14th January 2013, 18:39
Is in Tm pana pe 21, deci merge si 112 :)
Jane, da' nu esti partial avariat, sau tu n-ai sarbatorit Revelionul aseara (ca ceilalti sarbi), pe stil vechi?
Bre, promit ca-ti dau si matale cadou o "maimuta" daca ramai in silenzio stampa! :D

Srdjan
14th January 2013, 18:41
Am sarbatorit pe 31 ca tot romanul, nu in stil sarbesc :). Oricum, nu cred ca asta e un subiect de discutie intr-un topic cu crime :)

Uncle Ben
14th January 2013, 18:50
Inteleg... Vrei sa stii la ce tocilarie isi ascut criminalii cutitele, sau daca fac treaba asta singuri!

Srdjan
14th January 2013, 18:53
As prefera sa nu stiu

Uncle Ben
14th January 2013, 19:44
Tu esti fanul armelor de foc?! Inseamna ca te-ai adaptat perfect la viata din US...

Srdjan
14th January 2013, 19:48
Prefer mai mult pumnul daca ma iau la bataie cu cineva, ceea ce se intampla foarte rar. Nu prea is fanul armelor, sincer

Uncle Ben
14th January 2013, 19:53
Daca esti un tip atletic, e OK! Uneori si fuga e sanatoasa...
De aia vroia si Lordul sa mai slabeasca!

Srdjan
14th January 2013, 19:56
Nu-s vreun musculos, dar stiu cat de cat sa ma bat de pe la scoala si de pe strada de cand eram la liceu. Am si mers cativa ani la karate, care sincer nu prea m-or ajutat foarte mult cand o venit vorba de o bataie pe strada

Uncle Ben
14th January 2013, 19:59
Lasa bre, nu toti sunt smardoi! Cineva trebuie sa fie incasator... :D

Lordul
26th January 2013, 22:37
http://adevarul.ro/moldova/actualitate/tatal-gheorghe-inculet-la-23-mai-aflat-fiul-e-mort-atunci-fost-terorizati-1_50aeec577c42d5a663a1b153/index.html

asadar Inculet era mort din 2007 ....

se pare ca politia are insa alt suspect

Lordul
26th January 2013, 22:40
http://adevarul.ro/moldova/actualitate/dublul-omor-durlesti-inca-suspect-arestat-1_50aecd757c42d5a663a0a5b7/index.html

un suspect arestat !!!

Lordul
8th February 2013, 18:31
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/exclusiv-atacatorul-kalasnikov-ardea-victimele-fierul-calcat-434152.html

a fost prins atacatorul kalasnikov

Lordul
17th February 2013, 23:04
http://a1.ro/news/social/update-taximetristul-gasit-mort-in-porbagajul-masinii-sale-a-fost-ucis-in-sibiu.html

Inca un taximetrist omorat de data aceasta la limita dintre judetele Brasov si Sibiu...

pana acum avem unul la Bucuresti , unul la Pitesti , unul la Timisoara si acum asta

Uncle Ben
17th February 2013, 23:14
http://a1.ro/news/social/update-taximetristul-gasit-mort-in-porbagajul-masinii-sale-a-fost-ucis-in-sibiu.html

Inca un taximetrist omorat de data aceasta la limita dintre judetele Brasov si Sibiu...

pana acum avem unul la Bucuresti , unul la Pitesti , unul la Timisoara si acum asta
Eu n-as exclude nici "maimuta" din cercul de suspecti!
De multe ori s-a dovedit ca aceasta primata este extrem de agresiva...

Lordul
17th February 2013, 23:32
acum am vazut ucigasul taximetristului din campulung muscel si nu pitesti cum am zis...a fost prins

Lordul
19th February 2013, 21:51
sa-l gasim pe Ovidiu !http://adevarul.ro/news/bucuresti/Il-cautam-ovidiu-barbat-bucuresti-disparut-urma-ziua-Indragostitilor-1_51222e1a00f5182b8575e2d4/index.html

Uncle Ben
19th February 2013, 22:15
sa-l gasim pe Ovidiu !http://adevarul.ro/news/bucuresti/Il-cautam-ovidiu-barbat-bucuresti-disparut-urma-ziua-Indragostitilor-1_51222e1a00f5182b8575e2d4/index.html
Sa dea Dumnezeu sa fie bine, teafar, dar tare mi-e teama ca ar cam fi ceva de adunat la sarmanul Ovidiu!
La ora asta tre' sa fie un fel de puzzle... :(

Lordul
19th February 2013, 23:26
nu pare genu'...n-are figura de borfas....dar nu se stie...poate vazandu-l beat careva a vrut sa-l jefuaisca...lucrurile au degenerat si s-a terminat prost

sa vedem

Lordul
24th February 2013, 22:36
Sa dea Dumnezeu sa fie bine, teafar, dar tare mi-e teama ca ar cam fi ceva de adunat la sarmanul Ovidiu!
La ora asta tre' sa fie un fel de puzzle... :(

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/ovidiu-adrian-condruta-gasit-mort-dambovita-tanar-disparut-436509-1.html

mort in Dambovita

Lordul
16th March 2013, 12:47
Elena-Adriana Motaș, în vârstă de 16 ani, originară din localitatea vasluiană Ciocani, este căutată de polițiști de aproape două săptămâni, după ce adolescenta a dispărut fără urmă de la școală. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Vaslui, eleva a fost văzută ultima dată în după-amiaza zilei de 5 martie. Ea era elevă în clasa a X-a la Liceul „Alexandru Ioan Cuza“ din Bârlad, unde a participat la primele trei ore de curs. Colegii fetei au spus că aceasta a plecat în timpul pauzei fără a spune nimic nimănui. „Cei care au anunțat dispariția au fost membri familiei când au văzut că fata nu a mai ajuns acasă de la cursuri. Polițiștii de la Investigații Criminale desfășoară activitățile specifice pentru identificarea adolescentei, care a fost dată și în urmărire națională“, ne-a declarat Mihaela Ștraub, purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui. Din spusele familiei, minora era un copil liniștit care mergea zilnic la școală făcând naveta. Cei care o văd sunt rugați să sune la numărul de urgență 112 sau la cel mai aporpiat post de poliție.

Sa dea Domnul sa ma insel ..dar cred ca nu mai este in viata

SuperDumnezeu
16th March 2013, 14:01
Elena-Adriana Motaș, în vârstă de 16 ani, originară din localitatea vasluiană Ciocani, este căutată de polițiști de aproape două săptămâni, după ce adolescenta a dispărut fără urmă de la școală. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Vaslui, eleva a fost văzută ultima dată în după-amiaza zilei de 5 martie. Ea era elevă în clasa a X-a la Liceul „Alexandru Ioan Cuza“ din Bârlad, unde a participat la primele trei ore de curs. Colegii fetei au spus că aceasta a plecat în timpul pauzei fără a spune nimic nimănui. „Cei care au anunțat dispariția au fost membri familiei când au văzut că fata nu a mai ajuns acasă de la cursuri. Polițiștii de la Investigații Criminale desfășoară activitățile specifice pentru identificarea adolescentei, care a fost dată și în urmărire națională“, ne-a declarat Mihaela Ștraub, purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui. Din spusele familiei, minora era un copil liniștit care mergea zilnic la școală făcând naveta. Cei care o văd sunt rugați să sune la numărul de urgență 112 sau la cel mai aporpiat post de poliție.

Sa dea Domnul sa ma insel ..dar cred ca nu mai este in viata

[insert penis joke here]

Lordul
9th April 2013, 15:19
http://www.cancan.ro/actualitate/tragedie-in-lumea-modei-designerul-tamas-kiraly-a-fost-asasinat-in-locuinta-sa.html

criminalul e liber

Numero Dieci
9th April 2013, 18:45
De ce ti-ai pus din nou avatar cu fata care a murit?

Lordul
9th April 2013, 21:24
nu e momentul sa discutam asta

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/tanarul-descoperit-mort-intr-o-scara-de-bloc-din-capitala-avea-16-ani-politia-are-trei-suspecti.html

nici in vizita numai e nimic sigur

Freek
9th April 2013, 23:09
De ce ti-ai pus din nou avatar cu fata care a murit?

Iti raspund eu ca el e timid.
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3763017&postcount=44

Lordul
11th April 2013, 20:27
nu e momentul sa discutam asta

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/tanarul-descoperit-mort-intr-o-scara-de-bloc-din-capitala-avea-16-ani-politia-are-trei-suspecti.html

nici in vizita numai e nimic sigur

l-au prins

cica ii era prieten

http://www.cancan.ro/actualitate/elevul-injunghiat-din-militari-era-ingropat-in-datorii-a-platit-cu-viata-pentru-ca-s-a-imprumutat-la-camatari.html

sau camatar

Lordul
11th April 2013, 20:57
http://www.publika.md/exclusiv-detalii-socante-in-cazul-dublului-omor-de-la-durlesti-criminalul-ar-mai-fi-ucis-un-om--in-acelasi-loc--in-2007_1059071.html

greu e drumul pana la criminal

Lordul
30th April 2013, 17:04
http://www.realitatea.net/a-studiat-intens-cum-sa-devina-criminal-in-serie-ce-a-facut-dupa-aceea-a-ingrozit-pe-toata-lumea_1171242.html

ce retard

Uncle Ben
30th April 2013, 20:26
Lordule, apropo de talentul tau culinar si de abilitatile de killer, tu stii reteta de "diplomat rece"?
Trebuie musai ambasador sau e bun si-un consul, consilier sau secretar I? :D

Lordul
25th May 2013, 21:28
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/cadavrul-unei-femei-fara-cap-maini-si-picioare-gasit-in-raul-arges.html

criminal deosebit de periculos in libertate !!!!

Uncle Ben
25th May 2013, 21:55
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/cadavrul-unei-femei-fara-cap-maini-si-picioare-gasit-in-raul-arges.html

criminal deosebit de periculos in libertate !!!!
Lordule, tu ai fi capabil sa ucizi pe cineva, apoi sa-l decalotezi cu atata cruzime?

OnixTM
25th May 2013, 22:05
:happy:happy:happy

pup una bucata Emil

Lordul
26th May 2013, 10:55
http://www.cancan.ro/actualitate/declaratiile-teribile-ale-femeii-care-a-aflat-ca-e-insarcinata-cand-sotul-sau-a-fost-arestat-pentru-ca-a-ucis-o-pe-lara-saban.html

sa i fost ucisa Lara Saban de 2 turci ???

@unchiule...nu e de ras..s-a gasit si anul trecut un cadavru transat pe plaja din Agigea http://a1.ro/news/social/socant-cadavru-decapitat-adus-de-valuri-pe-plaja-din-agigea.html , nu cumva avem de a face cu un criminal in serie organizat , abil si foarte periculos ??

Uncle Ben
26th May 2013, 11:14
:happy:happy:happy

pup una bucata Emil
Pup Cami! :kiss:
Lordul are dreptate... Capetele noastre nu mai sunt in siguranta nicaieri! :D


http://www.cancan.ro/actualitate/declaratiile-teribile-ale-femeii-care-a-aflat-ca-e-insarcinata-cand-sotul-sau-a-fost-arestat-pentru-ca-a-ucis-o-pe-lara-saban.html

sa i fost ucisa Lara Saban de 2 turci ???

@unchiule...nu e de ras..s-a gasit si anul trecut un cadavru transat pe plaja din Agigea http://a1.ro/news/social/socant-cadavru-decapitat-adus-de-valuri-pe-plaja-din-agigea.html , nu cumva avem de a face cu un criminal in serie organizat , abil si foarte periculos ??
Am mai auzit despre oameni care, in unele situatii, isi pierd capul complet...

Bobi Cearton
26th May 2013, 11:50
Conform informatiilor care ruleaza pe sticla femeia a fost identificata, lucra la o fabrica de paine:(:

(http://www.gazetadambovitei.ro/eveniment/334-altele/7559-ea-este-femeia-tranat-i-aruncat-in-arge-atenie-imagini-ocante

Lordul
26th May 2013, 12:29
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/noi-detalii-cadavru-femeie-fara-cap-maini-picioare-rau-arges-448699.html?utm_source=LibertateaOwn&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

noi detalii

@Bobi cred ca fostul sot e criminalul

Bobi Cearton
26th May 2013, 13:32
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/noi-detalii-cadavru-femeie-fara-cap-maini-picioare-rau-arges-448699.html?utm_source=LibertateaOwn&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

noi detalii

@Bobi cred ca fostul sot e criminalul

Posibil, la tara gelozia e feroce:(:D

Lordul
26th May 2013, 14:40
mai sunt si alte variante...imi pare insa o crima pasionala :ok:

fl0o
26th May 2013, 16:53
Faceau si paine feliata la fabrica aia unde muncea?

Lordul
27th May 2013, 10:19
http://www.click.ro/news/national/femeie-arges-moarte-transare-suspecti-gelozie-soc_0_1621037930.html

sa fie un sofer care a luat-o la ocazie ?

se pare ca niste tigani au facut o vizita celui care a gasit oroarea

http://www.click.ro/news/national/cioban-cadavru-exclusiv-socant-dezvaluiri-iuliana_0_1621037940.html#

Hingherul
27th May 2013, 12:39
e un caz clar de sinucidere. eu ma si mir cum Lordul nu isi da seama de asta

se pare ca femeia era extrem de po****ra. iata ce a declarat cineva: "Ea e, o recunosc dupa sani" (http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/cadavrul-unei-femei-fara-cap-maini-si-picioare-gasit-in-raul-arges.html) :))

Lordul
27th May 2013, 23:41
http://www.realitatea.net/descoperire-macabra-picior-uman-gasit-in-raul-arges_1190638.html

s-a gasit un picior !

Potrivit anchetatorilor, luni, a fost găsit un fragment de cadavru, respectiv un picior, în apropierea zonei unde a fost descoperit și un trunchi de femeie, în albia râului Argeș, din satul Ionești, comuna Petrești, județul Dâmbovița.

"În albia râului Argeș s-a găsit un fragment de cadavru, respectiv un picior stâng. Cercetările continuă sub supravegherea procurorului de caz. Au fost ridicate probe ADN și au fost trimise Institutului Național de Criminalistică, în vederea identificării victimei. Până atunci, nu se poate afirma că femeia dispărută este cea găsită moartă, fără cap, mâini și picioare", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dâmbovița, Alexandra Niculae.

Peste 200 de polțiști, jandarmi și pompieri militari au căutat și luni în județele Dâmbovița și Argeș, în zona adiacentă râului Argeș și în apă părțile lipsă din trupul decapitat și fără membre, descoperit cu două zile în urmă în râul Argeș.

Cadavrul unei femei fără cap, fără mâini și fără picioare a fost găsit de un cioban, sâmbătă, în râul Argeș, în localitatea dâmbovițeană Petrești, satul Ionești.

Surse din rândul anchetatorilor spuneau că pe cadavrul femeii erau urme proaspete de sânge, fapt ce ar duce la ipoteza unei crime comise recent.

Ofițeri specialiști de la direcțiile de Investigații Criminale și de Operațiuni Speciale din IGPR, precum și de la Institutul Național de Criminalistică, au fost trimiși în Dâmbovița pentru a sprijini ancheta în acest caz.

Anchetatorii încearcă să stabilească dacă o femeie de 36 de ani din localitatea dâmbovițeană Valea Mare, dată dispărută de către familie, este cea al cărei cadavru a fost găsit în râul Argeș.

Rudele unei femei de 36 de ani au alertat Poliția, sâmbătă seară, despre dispariția acesteia după ce a fost dat publicității cazul femeii al cărei cadavru a fost găsit în râul Argeș. În noaptea de sâmbătă spre duminică, concubinul femeii și fostul soț al acesteia au fost audiați de către procurorul de caz.

Lordul
28th May 2013, 15:28
http://www.click.ro/news/national/femeie_ciopartita-aruncata-raul_arges_0_1621637941.html


Si-a sunat fetita la 22.34 ...apoi se pare ca a aparut si criminalul...

si cum transarea a avut loc intr-un spatiu inchis (casa , beci) ....iar trupul a fost gasit a doua zi ....

Lordul
29th May 2013, 09:05
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/cadavre-carbonizate-maaina-incendiata-449097.html?utm_source=LibertateaOwn&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

dublu asasinat in mehedinti !

Lordul
29th May 2013, 22:46
Anchetatorii cred ca femeia a luat un tir la ocazie... as merge si pe o duba :ok: , unde s-a si petrecut transarea

http://www.evz.ro/detalii/stiri/crima-de-la-arges-paznicul-unui-liceu-spune-ca-femeia-disparuta-ar-fi-urcat-intr-un-tir-103954.html

Hingherul
29th May 2013, 22:58
acum e totul clar. am vazut meciul si stiu cine a fost macelarul. canibalul bornescu

Lordul
30th May 2013, 09:03
http://www.realitatea.net/a-fost-retinut-un-suspect-in-cazul-femeii-transate-din-arges-fusese-eliberat-din-penitenciar_1192779.html

un suspect a fost retinut

Lordul
31st May 2013, 17:57
gata a recunoscut :ok:

Florin Mînzăraru, bărbatul suspectat că a violat-o, ucis-o și tranșat-o pe Iuliana Neblea, a recunoscut crima. El le-a povestit anchetatorilor că a luat-o la ocazie, a dus-o acasă și a întreținut cu ea raporturi sexuale de bunăvoie.
Bărbatul, în vârstă de 37 de ani, a plâns în fața polițiștilor și procurorilor, cărora le-a spus, ieri seară, că regretă ce a făcut.

În schimb, a susținut că nu a obligat-o pe femeia, de 36 de ani, să facă sex cu el și că aceasta a întreținut raporturi intime de bunăvoie.

Isteria l-a apucat pe asasin, chipurile, după o discuție aprinsă.

Potrivit unor surse judiciare, citate de Mediafax, Mînzăraru a descris împrejurările în care a comis crima.

El a precizat că a tranșat cadavrul în cada apartamentului său din orașul argeșean Topoloveni. Inițial, a refuzat să-și recunoască fapta, însă acesta a cedat în timp ce, de față cu el, anchetatorii îi percheziționau locuința din localitatea argeșeană Leordeni.

Apartamentul din Topoloveni a fost sigilat, urmând să fie, de asemenea, percheziționat. După audieri, Florin Mînzăraru a fost adus la București, unde a fost prezentat instanței Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă. Instanța a admis propunerea, astfel că bărbatul va fi încarcerat, pentru 29 de zile.

Cadavrul victimei, fără cap, mâini și picioare, a fost găsit de un cioban, sâmbătă, în râul Argeș, în localitatea dâmbovițeană Petrești, satul Ionești.

Până acum, polițiștii au reușit să mai găsească un braț și un picior. Criminalul nu este la prima faptă de acest gen.

În 2008, a fost condamnat la opt ani de închisoare după ce a violat și a rănit cu un cutter o femeie.

Din această pedeapsă, a executat cinci ani și trei luni, fiind eliberat condiționat luna trecută.

Felicitari Politiei Romane ! /OLE/

Lordul
31st May 2013, 18:24
http://www.unica.ro/detalii-articole/articole/socant-club-privat-rezolva-crime-pranz-gasesc-elodia-33658.html

misto...poate sa infiintez si eu un astfel de club

au rezolvat vreo 300 de crime

Lordul
1st June 2013, 08:53
http://www.click.ro/news/national/neblea-criminal-femeie-transata-autostop_0_1624037676.html

s-a gasit si capul !

Lordul
11th June 2013, 15:48
http://jurnalul.ro/special-jurnalul/anchete/in-cazul-elodia-din-neamt-suspectul-a-fost-arestat-645208.html

liverpool-kid
11th June 2013, 17:52
asta e mai talentat decat Cioaca...daca a reusit sa o ascunda atat de bine :|

Lordul
11th June 2013, 21:03
daca e el autorul ! probabil a aruncat-o in Lacul Bicaz ca acolo sunt zone 100 m adancime...trebuie oprita ecluza de la Bicaz..dar e complicat

Lordul
16th June 2013, 16:41
http://www.evz.ro/detalii/stiri/adolescenta-rapita-de-un-violator-1042775.html

sa ne rugam sa fie gasita in viata

TaciAcolo
16th June 2013, 19:55
o proasta... a agatato ala din puscarie pe fb ... ce iti e si cu puscaria in ziua de astazi .. stai si agati pustoaice naive

Lordul
16th June 2013, 20:51
pai a rapit-o din fata casei cand statea de vorba cu prietenul ei...n-ar fi exclus totusi sa-i fie complice prietenul....ca a gresit e evident...dar ala a luat-o cu forta...nu a avut cum sa se impotriveasca...i-a distrus si telefonul sa nu fie localizata

Hingherul
16th June 2013, 20:54
cred ca la ora asta deja i-a distrus si rozeta. cu ceva bani, parintii o pot recupera usor de prin cluburile nemtesti.

Lordul
16th June 2013, 21:00
stie cineva care-i facebook-ul ei ?

Hingherul
16th June 2013, 21:02
e tarziu Lordule. nu ai citit ca deja e luata? :D

Lordul
16th June 2013, 21:42
pai e luata impotriva vointei ei

Hingherul
16th June 2013, 22:25
gata Lordule, acum poti sa ii dai add pe FB dar mai stai si tu putin sa faca si ea un dus.... un retus rectal....

Adolescenta dată dispărută a fost găsită, răpitorul a reușit să fugă (http://www.realitatea.net/gorj-adolescenta-data-disparuta-a-fost-gasita-rapitorul-a-reusit-sa-fuga_1205681.html)

Lordul
16th June 2013, 23:06
Conform unor surse judiciare, fata, din satul Moi, comuna Bâlteni, a fost găsită de polițiști în casa unui prieten al bărbatului de 30 de ani care se presupune că ar fi răpit-o, iar la ora transmiterii acestei știri ea a fost dusă la Poliția Rovineri, unde va fi audiată în următoarele ore. Aceleași surse au precizat că bărbatul care se presupune că ar fi răpit-o pe fată a reușit să fugă într-o pădure, fiind căutat de polițiști.

Adolescenta de 16 ani, elevă în clasa a X-a la liceul din Rovinari, a fost căutată de zeci de polițiști, după ce părinții acesteia au anunțat dispariția ei, principala ipoteză fiind că fata ar fi fost răpită din fața casei sale, sâmbătă seară, de un bărbat de 30 de ani. Duminică, anchetatorii au interogat un tânăr de 18 ani, considerat complice la comiterea infracțiunii de răpire, surse judiciare menționând că pentru acesta ar urma să fie formulată propunerea de reținere pentru 24 de ore.

În cursul după-amiezii, anchetatorii au făcut o reconstituire în acest caz, în prezența tânărului de 18 ani, Marinel Negrea, care i-a dus pe anchetatori la o casă în construcție, aflată în apropierea locuinței fetei, el spunând că sâmbătă seară s-a ascuns în acel imobil împreună cu Cristian Gheorghe Bațai, de 30 de ani, bărbatul care ar fi răpit-o pe adolescentă. El a spus că din acel imobil au urmărit-o pe fată, așteptând momentul prielnic pentru a o lua cu forța. Fata stătea de vorbă la poarta casei sale cu un alt băiat, moment în care Negrea și Bațai au ieșit din clădirea în care așteptaseră și l-au amenințat pe tânărul respectiv cu bătaia, fiecare având în mână câte un par. "Eu am luat-o pe aici, după ce am ieșit din casă, fata a fugit, el (bărbatul care ar fi răpit-o pe fată -n.r.) a fugit și el mi-a zis să-l opresc pe băiatul ăla", le-a spus Marinel Negrea anchetatorilor.

Întrebat de polițiști ce avea în mână în momentul în care împreună cu Bațai s-a dus în fugă după fată și prietenul acesteia, el a spus că avea un par. Tânărul le-a mai spus anchetatorilor că Bațai a reușit să fugă cu fata, susținând însă că nu știe unde a fost dusă adolescenta, dar lăsând să se înțeleagă că aceasta ar fi fost abuzată sexual de bărbatul de 30 de ani.

Negrea le-a mai declarat polițiștilor că, după ce bărbatul a reușit să dispară cu adolescenta, el s-a întors la casa în construcție, de unde, atât cât a fost posibil, l-a sunat pe Bațai pe telefonul mobil și l-a informat despre ce se întâmpla în locul din care dispăruse minora, ținându-l la curent cu operațiunile de căutare. După ce tânărul a indicat mai multe locuri în care ar fi putut fi dusă fata, în zonă au fost aduși și câini de urmă, care au participat la căutări într-o pădure de la marginea satului. Bărbatul care ar fi răpit-o pe fată este recidivist, executând o pedeapsă cu închisoarea pentru viol.



final fericit :ok:

Hingherul
16th June 2013, 23:07
probabil o sa aiba gemeni :D

TaciAcolo
16th June 2013, 23:07
Eleva de 16 ani dată dispărută de familie a fost găsită duminică seara în mijlocul unei păduri. Potrivit celor care au căutat-o, fata era bătută crunt și foarte speriată. Există posibilitatea ca aceasta să fi fost violată. Detalii, luni în Impact în Gorj.
in primu rand vinovati sunt jegurile penale de gardieni din puscarii... se pare ca acolo te duci la pensiune acces la net si alte activitati recreative:D:no:

Lordul
16th June 2013, 23:12
si pe ala inca nu l-au prins..jigodia

Hingherul
16th June 2013, 23:15
e de inteles si reactia aluia. atata timp fara pasarica... sa vezi ce o sa bage Gigi sperietii in ciobani cand s-o elibera :D

Lordul
16th June 2013, 23:20
daca dorea pasarica gasea pe centura

Hingherul
16th June 2013, 23:21
a fost la parnaie nu in Spania la capsuni. de unde lovele?

Lordul
16th June 2013, 23:24
imprumuta...20-30 RON se gaseau

Hingherul
16th June 2013, 23:26
pai o fi imprumutat si de banii aia a luat cateva ore la net sa gaseasca pasarici cu mancarimi

Lordul
25th June 2013, 12:33
sa fie vb de o crima ?

http://jurnaldevaslui.blogspot.ro/2013/06/de-trei-luni-nu-mai-vazut-o-nimeni.html

Lordul
14th July 2013, 21:03
sa fie vb de o crima ?

http://jurnaldevaslui.blogspot.ro/2013/06/de-trei-luni-nu-mai-vazut-o-nimeni.html

asa se pare...

principalul suspect un chirurg

Lordul
14th July 2013, 21:29
Motaș Adriana Elena, Adina, cum îi spuneau apropiații, a dispărut fără urmă într-o zi de marți. 5 martie 2013. Era elevă în clasa a X-a la Colegiul Tehnic „Al. Ioan Cuza” din Bârlad și locuia în comuna Ciocani, așa că făcea în fiecare zi naveta cu microbuzul spre școală și înapoi, acasă. Era o adolescentă frumoasă, cu ochii verzi și părul lung și negru. Era deșteaptă și cuminte, spune mama ei. {tia că în fiecare zi ea o așteaptă, cu sufletul la gură, să intre pe poarta casei, așa că o suna de fiecare dată atunci când întârzia. „|mi spunea „mamă, vezi că n-am prins microbuzul ăsta, vin cu următorul”, știa că stau îngrijorată”, mărturisește femeia. |n acea după-amiază de marți, Adina nu i-a mai dat niciun semn de viață. Mama ei încă privește spre poartă, așteptând ca ea să apară. |ncă mai speră, deși știe, de acum, că fata ei nu mai poate veni de nicăieri...

Secretul Adinei

|n ziua în care a dispărut, Adina ar fi trebuit să iasă de la ore la 16:30. A plecat mai devreme de la școală, în ultima pauză dintre ore, fără să spună cuiva unde se duce. Seara, văzând că ea nu mai apare, părinții au sunat-o pe telefonul mobil. Era închis. Imediat, au anunțat dispariția la poliție. Inițial, s-a mers pe varianta unei plecări voluntare. Deși fata nu ar fi avut niciun motiv să plece de acasă.
Mama a început atunci să caute singură adevărul. Elena, cea mai bună prietenă a fiicei ei, i-a mărturisit atunci cel mai teribil secret al Adinei: fata avea o relație și cu un medic chirurg din oraș, Octavian Marcu. Bărbatul are 40 de ani, este căsătorit și tată a doi copii. Lucrează la Spitalul de Urgență Bârlad din 2002.

Adina l-a cunoscut în luna iulie a anului trecut, când a fost internată în spital pentru a-și opera niște furunculi. Relația lui cu Adina, crede mama, a început mai târziu, în septembrie, când fiica ei a mers din nou la școală. Disperată, la câteva zile după dispariție, femeia s-a dus la cabinetul medicului, pentru a-l întreba de Adina. „Când i-am spus cine sunt, s-a schimbat la față. A lăsat privirea în pământ și n-a mai ridicat-o”, povestește femeia. „El știe ce i-a făcut fiicei mele, oricât ar nega acum”. Medicul i-a povestit mamei doar că în ziua dispariției ar fi fost sunat prietenul Adinei, care a vrut să-l șanteje. I-a spus că va face publică relația lui cu adolescenta, dacă nu primește o sumă de bani.

Prins cu minciuna

Medicul a intrat și în colimatorul anchetatorilor. Chemat la audieri, el a mers pe strategia „cea mai bună apărare e atacul” și a depus, la rându-i, o plângere pentru șantaj împotriva fetei. La trei luni de la dispariția ei, procurorii de pe lângă Tribunalul Vaslui au deschis în acest caz un dosar penal, principalul suspect fiind chiar Octavian Marcu. |n urmă cu o lună, cazul a intrat și în atenția Direcției de Investigații Criminale din IGPR.

„În 3 martie, susține medicul, minora și cu prietenul ei i-ar fi solicitat 3.500 de lei ca să nu facă publică relația lor. Două zile mai târziu, Octavian Marcu s-a întâlnit cu adolescenta pe strada unde se află liceul la care învăța pentru a-i da o anumită sumă de bani. Ulterior, minora ar fi fost dusă cu mașina de către medic, potrivit propriilor declarații, la ieșirea din municipiul Bârlad, fiind lăsată acolo", a declarat, pentru Mediafax, procurorul de caz, Alice Ruja.

Chirurgul a devenit principalul suspect pentru că a fost inconstant în declarațiile date, dar și pentru că a picat testul poligraf, la întrebările relevante cauzei. „Octavian Marcu a venit cu foarte multe variante legate de dispariția minorei. La un moment dat, a afirmat că atunci când a dus-o pe adolescentă la marginea orașului ar fi predat-o la trei indivizi și că ar fi dat suma de 4.000 de lei ca să-l scape de ea. Ulterior, chirurgul a revenit asupra acestei declarații și a spus că a fabulat pe motiv că este labil psihic. Totuși, într-o declarație scrisă existentă la dosarul de anchetă, medicul susține că s-a gândit să plătească pe cineva ca să-l scape de adolescentă”, a declarat procurorul Alice Ruja pentru Mediafax.

În cursul acestei zile au fost efectuate mai multe percheziții la locuințele și autoturismele ce aparțin medicului Octavian Marcu. Anchetatorii caută probe care să-i ajute să descopere ce s-a întâmplat cu adolescenta de 16 ani.

Lordul
14th July 2013, 21:32
Motaș Adriana Elena, Adina, cum îi spuneau apropiații, a dispărut fără urmă într-o zi de marți. 5 martie 2013. Era elevă în clasa a X-a la Colegiul Tehnic „Al. Ioan Cuza” din Bârlad și locuia în comuna Ciocani, așa că făcea în fiecare zi naveta cu microbuzul spre școală și înapoi, acasă. Era o adolescentă frumoasă, cu ochii verzi și părul lung și negru. Era deșteaptă și cuminte, spune mama ei. {tia că în fiecare zi ea o așteaptă, cu sufletul la gură, să intre pe poarta casei, așa că o suna de fiecare dată atunci când întârzia. „|mi spunea „mamă, vezi că n-am prins microbuzul ăsta, vin cu următorul”, știa că stau îngrijorată”, mărturisește femeia. |n acea după-amiază de marți, Adina nu i-a mai dat niciun semn de viață. Mama ei încă privește spre poartă, așteptând ca ea să apară. |ncă mai speră, deși știe, de acum, că fata ei nu mai poate veni de nicăieri...

Secretul Adinei

|n ziua în care a dispărut, Adina ar fi trebuit să iasă de la ore la 16:30. A plecat mai devreme de la școală, în ultima pauză dintre ore, fără să spună cuiva unde se duce. Seara, văzând că ea nu mai apare, părinții au sunat-o pe telefonul mobil. Era închis. Imediat, au anunțat dispariția la poliție. Inițial, s-a mers pe varianta unei plecări voluntare. Deși fata nu ar fi avut niciun motiv să plece de acasă.
Mama a început atunci să caute singură adevărul. Elena, cea mai bună prietenă a fiicei ei, i-a mărturisit atunci cel mai teribil secret al Adinei: fata avea o relație și cu un medic chirurg din oraș, Octavian Marcu. Bărbatul are 40 de ani, este căsătorit și tată a doi copii. Lucrează la Spitalul de Urgență Bârlad din 2002.

Adina l-a cunoscut în luna iulie a anului trecut, când a fost internată în spital pentru a-și opera niște furunculi. Relația lui cu Adina, crede mama, a început mai târziu, în septembrie, când fiica ei a mers din nou la școală. Disperată, la câteva zile după dispariție, femeia s-a dus la cabinetul medicului, pentru a-l întreba de Adina. „Când i-am spus cine sunt, s-a schimbat la față. A lăsat privirea în pământ și n-a mai ridicat-o”, povestește femeia. „El știe ce i-a făcut fiicei mele, oricât ar nega acum”. Medicul i-a povestit mamei doar că în ziua dispariției ar fi fost sunat prietenul Adinei, care a vrut să-l șanteje. I-a spus că va face publică relația lui cu adolescenta, dacă nu primește o sumă de bani.

Prins cu minciuna

Medicul a intrat și în colimatorul anchetatorilor. Chemat la audieri, el a mers pe strategia „cea mai bună apărare e atacul” și a depus, la rându-i, o plângere pentru șantaj împotriva fetei. La trei luni de la dispariția ei, procurorii de pe lângă Tribunalul Vaslui au deschis în acest caz un dosar penal, principalul suspect fiind chiar Octavian Marcu. |n urmă cu o lună, cazul a intrat și în atenția Direcției de Investigații Criminale din IGPR.

„În 3 martie, susține medicul, minora și cu prietenul ei i-ar fi solicitat 3.500 de lei ca să nu facă publică relația lor. Două zile mai târziu, Octavian Marcu s-a întâlnit cu adolescenta pe strada unde se află liceul la care învăța pentru a-i da o anumită sumă de bani. Ulterior, minora ar fi fost dusă cu mașina de către medic, potrivit propriilor declarații, la ieșirea din municipiul Bârlad, fiind lăsată acolo", a declarat, pentru Mediafax, procurorul de caz, Alice Ruja.

Chirurgul a devenit principalul suspect pentru că a fost inconstant în declarațiile date, dar și pentru că a picat testul poligraf, la întrebările relevante cauzei. „Octavian Marcu a venit cu foarte multe variante legate de dispariția minorei. La un moment dat, a afirmat că atunci când a dus-o pe adolescentă la marginea orașului ar fi predat-o la trei indivizi și că ar fi dat suma de 4.000 de lei ca să-l scape de ea. Ulterior, chirurgul a revenit asupra acestei declarații și a spus că a fabulat pe motiv că este labil psihic. Totuși, într-o declarație scrisă existentă la dosarul de anchetă, medicul susține că s-a gândit să plătească pe cineva ca să-l scape de adolescentă”, a declarat procurorul Alice Ruja pentru Mediafax.

În cursul acestei zile au fost efectuate mai multe percheziții la locuințele și autoturismele ce aparțin medicului Octavian Marcu. Anchetatorii caută probe care să-i ajute să descopere ce s-a întâmplat cu adolescenta de 16 ani.

Loup de Mer
18th July 2013, 12:01
Se spune ca poetul Ovidiu era un mare criminal, de unde a ramas si numele vinului "La crima lui Ovidiu"

Lordul
18th September 2013, 09:31
omorat de profesionisti la Constanta http://imagesup.net/?di=8137906703811

r0bby
19th September 2013, 03:47
Ai gresit linku' lordule.

Lordul
20th September 2013, 09:59
sorry....salvasem altceva :))))

Lordul
30th September 2013, 10:06
http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/un-cadavru-fara-maini-un-craniu-si-un-spanzurat-descoperite-in-weekend-in-iasi--24399.html

ce s-a gasit la Iasi in week-end...eu zic ca pare o crima cel putin in cazul nr.2 , cel cu craniul

Lordul
7th October 2013, 23:11
http://www.jurnalulzilei.ro/tensiuni-in-cazul-medicului-chirurg-octavian-marcu-mama-victimei-il-ameninta-cu-moartea/

Lordul
17th October 2013, 18:18
E panică la Praga! Un individ înjunghie oameni și îi jefuiește. Poliția l-a prins după multe căutări și, surpriză, spun căe român!
Un român de 32 de ani a fost reținut la Praga, suspectat de infracțiuni în serie. În mai multe cazuri, victimele erau jebuite, după ce erau înjunghiate în gât cu o șurubelniță.

Poliția cehă a arestat un cetățean român fără adăpost, în vârstă de 32 de ani, pe care îl suspectează de comiterea unor înjunghieri urmate de jafuri, la sfârșitul lui septembrie și începutul lui octombrie, în cartierul praghez Andìl și pe faleză, relatează site-ul pragapost.com.

Potrivit publicației, în toate cazurile respective criminalul își înjunghia victimele în gât, cu o șurubelniță, după care le jefuia. Presupusul autor a fost numit „Măcelarul Smíchov” de către poliție, care a lansat o operațiune de căutare la nivel național.

Poliția a anunțat că l-a găsit pe bărbat duminică, în cursul unei misiuni de patrulare obișnuite pe dealul Petrín, în apropiere de Malá Strana, însă detalii cu pivire la identificarea și reținerea acestuia nu sunt clare, informează Mediafax.

În cazul în care va fi găsit vinovat, bărbatul riscă până la 12 ani de închisoare.

Potrivit serviciului de presă al poliției, suspectul fără adăpost a sosit la Praga luna trecută, după ce a ispășit o pedeapsă în România pentru infracțiuni privind proprietatea.

Poliția îl căuta pe suspect după ce acesta a atacat două persoane, pe 26 septembrie, la Kinskę Gardens. Incidentul a avut loc dimineața devreme, după ce o victimă a fost abordată și i s-a cerut un foc.

Bărbatul a fost înjunghiat. După ce a încercat să-i vină în ajutor, un prieten al victimei a fost și el înjunghiat în gât. Amândoi bărbații au fost jefuiți. Suspectul s-a urcat în tramvaiul numărul 9 la stația ©vandovo divadlo și a plecat în direcția Újezd.

În 8 octombrie, un tânăr a fost abordat pe faleză, iar suspectul i-a cerut bani în limba engleză. După ce victima i-a dat banii, bărbatul l-a înjunghiat și l-a jefuit pe tânăr de mobil și laptop.

Suspectul a fost descris ca având în jur de 30 de ani, 1,75 metri înălțime, părul închis la culoare, scurt și drept, ochii închiși la culoare și nasul mare. Martori au declarat că acesta vorbește rusă și engleză.

Purta blugi rupți și murdari și un hanorac cu glugă. Poliția a solicitat informații cu privire la persoana prezentată în acest portretul-robot și i-a îndemnat pe cetățeni să fie atenți, informează Mediafax.

cip
17th October 2013, 20:14
Purta blugi rupți și murdari și un hanorac cu glugă.
aha,cred ca-l stiu...chiar am fost zilele trecute prin Gorji :D
era pe dreapta su pe stanga cum mergi spre defileu? :D

Lordul
17th October 2013, 20:32
era prin Praga :D

krek pe dreapta ca sa raspund la intrebarea ta

cip
17th October 2013, 20:40
ciudat,descrierea era aproape perfecta...:o:
mai lipseau cei 5 maidanezi/cap de locuitor si deja il localizam :D

Lordul
26th November 2013, 08:42
http://www.click.ro/news/national/Transata-ucigas-sfasiata-animale_0_1730827005.html

Lordul
10th December 2013, 15:57
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/mama-romanca-decapitata-taiata-bucati-crima-474653.html?utm_source=LibertateaOwn&utm_medium=FB&utm_c

romanca decapitata la Paris .

voi incerca sa refac traseul ! sa vedem ce si cum

Lordul
2nd March 2014, 10:11
http://www.cancan.ro/actualitate/moarte-suspecta-pentru-un-taximetrist-din-cluj-cum-a-fost-gasit-intr-o-cladire-parasita.html

interesant...

Lordul
10th March 2014, 18:24
crima oribila langa Braila

ieri dimineață, cadavrul mutilat al brăilencei Petria Crețu, de 55 de ani, a fost găsit de doi jandarmi care se întorceau de la serviciu • femeia avea gâtul tăiat și trupul parțial mâncat de animale• victima a fost identificată după tatuajul de pe mâna dreaptă • cadavrul târât prin noroi se afla la 10 metri de DE 584, între satele Albina și Valea Cânepii • surse judiciare precizează că Petria Crețu a fost ucisă în dimineața zilei de 9 martie, la ora 4.00 și aruncată pe câmp, fiind apoi devorată de câinii unei ferme din vecinătate • cercetările sunt coordonate de procurorul criminalist Mircea Ciutac

Crimă comisă cu cruzime, ieri dimineață, în apropiere de localitatea Albina. Trupul însângerat și mutilat al brăilencei Petria Crețu, în vârstă de 55 de ani, a cărei identitate a fost stabilită ulterior, după un tatuaj (pentru că nu avea niciun act la ea), a fost găsit zăcând în noroi, aproape decapitat, parțial devorat de animale, cel mai probabil câinii unei ferme din vecinătate, după cum relatează anchetatorii. Imediat după macabra descoperire, la fața locului au sosit ofițerii Serviciului de Investigații Criminale, cei de la Ordine Publică, de la Laboratorul Criminalistic, precum și medicul legist dr. Gina Ilie și procurorul criminalist Mircea Ciutac, de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila.
Polițiștii au folosit pentru cercetări și celebrii câini de urmă, reușindu-se ca, în câteva ore, să fie întocmit un cerc de suspecți. Surse judiciare ne-au precizat că în momentul în care a fost descoperită, victima era înconjurată de câini. Cadavrul femeii a fost transportat la Morga Spitalului Județean de Urgență Brăila, urmând ca astăzi să fie efectuată necropsia, pentru a se stabili cu exactitate cauza morții. Cumplită moarte a unei femei, de Ziua Femeii!

"Femeia a fost găsită la aproximativ 10 metri distanță de Drumul European 584, între localitățile Albina și Valea Cânepii, la un kilometru de Albina mai precis. Nu s-a descoperit niciun act de identitate asupra ei. Cadavrul era murdar de sânge și de noroi, fiind parțial mâncat de animale, cel mai probabil câini. Era îmbrăcată cu blugi și pulovăr, iar pe deasupra purta o haină neagră", ne-a precizat procurorul criminalist Mircea Ciutac, de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila, cel care coordonează cercetările în acest caz.
Doi jandarmi au făcut cumplita descoperire
Victima a fost descoperită de doi subofițeri din cadrul Jandarmeriei Brăila, care se întorceau din tura de noapte, aceștia sesizând imediat poliția. "În jurul orei 7.00, plt. Ionuț Tarachiu și serg. Gabriel Marcu, din cadrul Grupei Supraveghere și Ordine Publică Însurăței, care se întorceau din serviciul de noapte cu autoturismul personal, au observat trupul femeii la marginea DE 584, pe câmp. Au oprit autoturismul și au mers să vadă despre ce este vorba și, după ce au constatat că femeia era moartă, au apelat numărul pentru urgențe 112. Până la sosirea organelor de anchetă, cei doi jandarmi au asigurat zona în care a fost descoperit cadavrul", ne-a precizat plt. mj. Sorin Neftode, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Județean Brăila, care a mai arătat că nu este prima dată când jandarmii aflați în afara serviciului dau dovadă de spirit civic și își fac datoria, ajutându-și colegii polițiști.
Surse judiciare ne-au precizat că, inițial, nu s-a cunoscut identitatea victimei, aceasta aflându-se într-un loc izolat și fără acte la ea. Femeia de 55 de ani, tunsă scurt și având tatuat numele "Sorin" pe brațul drept, era îmbrăcată cu un pulovăr maro cu alb, purta cizme și o haină matlasată neagră. Avea tăieturi în zona gâtului, capului și picioarelor. Petria Crețu a fost ucisă, precizează surse judiciare, duminică, 9 martie 2014, în jurul orei 4.00-5.00 dimineața, după care a fost aruncată pe marginea Drumului European 584. Cu siguranță decedase înainte să fie devorată de animalele înfometate. Fiind vorba de o crimă săvârșită cu atâta cruzime, anchetatorii s-au arătat rezervați în declarații, autopsierea cadavrului urmând să fie efectuată abia în această dimineață.

Trupul fără suflare și murdar de sânge al victimei fusese târât prin noroi și mâncat parțial de câinii unei ferme din apropiere. Animalele devoraseră în totalitate antebrațul victimei, o porțiune dintr-un picior și o altă porțiune din coapsă, însă nu se atinseseră de abdomen și de față. Cadavrul mutilat a fost transportat la Morga Spitalului Județean de Urgență Brăila, urmând ca astăzi să fie întocmit un raport amănunțit, de către Serviciul Județean de Medicină Legală.

Procurorul care coordonează ancheta ne-a mai spus că alături de trupul femeii a fost găsită o pungă cu alimente primite de pomană, cu lumânare.

Surse judiciare ne-au precizat, de asemenea, că victima a fost identificată după tatuajul "Sorin", aplicat pe mâna dreaptă.


Copiii nu mai știau nimic de ea de ani de zile
Moartea victimei i-a luat prin surprindere pe copiii acesteia, care spun că mama lor nu mai locuia împreună cu familia de cel puțin 7 ani, timp în care relațiile dintre ei s-au răcit. Atât fiul cât și fiica decedatei susțin că nu știu unde a locuit femeia în ultimul timp și nici dacă avea vreo relație

Lordul
10th March 2014, 18:28
crima oribila langa Braila

ieri dimineață, cadavrul mutilat al brăilencei Petria Crețu, de 55 de ani, a fost găsit de doi jandarmi care se întorceau de la serviciu  femeia avea gâtul tăiat și trupul parțial mâncat de animale victima a fost identificată după tatuajul de pe mâna dreaptă  cadavrul târât prin noroi se afla la 10 metri de DE 584, între satele Albina și Valea Cânepii  surse judiciare precizează că Petria Crețu a fost ucisă în dimineața zilei de 9 martie, la ora 4.00 și aruncată pe câmp, fiind apoi devorată de câinii unei ferme din vecinătate  cercetările sunt coordonate de procurorul criminalist Mircea Ciutac

Crimă comisă cu cruzime, ieri dimineață, în apropiere de localitatea Albina. Trupul însângerat și mutilat al brăilencei Petria Crețu, în vârstă de 55 de ani, a cărei identitate a fost stabilită ulterior, după un tatuaj (pentru că nu avea niciun act la ea), a fost găsit zăcând în noroi, aproape decapitat, parțial devorat de animale, cel mai probabil câinii unei ferme din vecinătate, după cum relatează anchetatorii. Imediat după macabra descoperire, la fața locului au sosit ofițerii Serviciului de Investigații Criminale, cei de la Ordine Publică, de la Laboratorul Criminalistic, precum și medicul legist dr. Gina Ilie și procurorul criminalist Mircea Ciutac, de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila.
Polițiștii au folosit pentru cercetări și celebrii câini de urmă, reușindu-se ca, în câteva ore, să fie întocmit un cerc de suspecți. Surse judiciare ne-au precizat că în momentul în care a fost descoperită, victima era înconjurată de câini. Cadavrul femeii a fost transportat la Morga Spitalului Județean de Urgență Brăila, urmând ca astăzi să fie efectuată necropsia, pentru a se stabili cu exactitate cauza morții. Cumplită moarte a unei femei, de Ziua Femeii!

"Femeia a fost găsită la aproximativ 10 metri distanță de Drumul European 584, între localitățile Albina și Valea Cânepii, la un kilometru de Albina mai precis. Nu s-a descoperit niciun act de identitate asupra ei. Cadavrul era murdar de sânge și de noroi, fiind parțial mâncat de animale, cel mai probabil câini. Era îmbrăcată cu blugi și pulovăr, iar pe deasupra purta o haină neagră", ne-a precizat procurorul criminalist Mircea Ciutac, de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila, cel care coordonează cercetările în acest caz.
Doi jandarmi au făcut cumplita descoperire
Victima a fost descoperită de doi subofițeri din cadrul Jandarmeriei Brăila, care se întorceau din tura de noapte, aceștia sesizând imediat poliția. "În jurul orei 7.00, plt. Ionuț Tarachiu și serg. Gabriel Marcu, din cadrul Grupei Supraveghere și Ordine Publică Însurăței, care se întorceau din serviciul de noapte cu autoturismul personal, au observat trupul femeii la marginea DE 584, pe câmp. Au oprit autoturismul și au mers să vadă despre ce este vorba și, după ce au constatat că femeia era moartă, au apelat numărul pentru urgențe 112. Până la sosirea organelor de anchetă, cei doi jandarmi au asigurat zona în care a fost descoperit cadavrul", ne-a precizat plt. mj. Sorin Neftode, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Județean Brăila, care a mai arătat că nu este prima dată când jandarmii aflați în afara serviciului dau dovadă de spirit civic și își fac datoria, ajutându-și colegii polițiști.
Surse judiciare ne-au precizat că, inițial, nu s-a cunoscut identitatea victimei, aceasta aflându-se într-un loc izolat și fără acte la ea. Femeia de 55 de ani, tunsă scurt și având tatuat numele "Sorin" pe brațul drept, era îmbrăcată cu un pulovăr maro cu alb, purta cizme și o haină matlasată neagră. Avea tăieturi în zona gâtului, capului și picioarelor. Petria Crețu a fost ucisă, precizează surse judiciare, duminică, 9 martie 2014, în jurul orei 4.00-5.00 dimineața, după care a fost aruncată pe marginea Drumului European 584. Cu siguranță decedase înainte să fie devorată de animalele înfometate. Fiind vorba de o crimă săvârșită cu atâta cruzime, anchetatorii s-au arătat rezervați în declarații, autopsierea cadavrului urmând să fie efectuată abia în această dimineață.

Trupul fără suflare și murdar de sânge al victimei fusese târât prin noroi și mâncat parțial de câinii unei ferme din apropiere. Animalele devoraseră în totalitate antebrațul victimei, o porțiune dintr-un picior și o altă porțiune din coapsă, însă nu se atinseseră de abdomen și de față. Cadavrul mutilat a fost transportat la Morga Spitalului Județean de Urgență Brăila, urmând ca astăzi să fie întocmit un raport amănunțit, de către Serviciul Județean de Medicină Legală.

Procurorul care coordonează ancheta ne-a mai spus că alături de trupul femeii a fost găsită o pungă cu alimente primite de pomană, cu lumânare.

Surse judiciare ne-au precizat, de asemenea, că victima a fost identificată după tatuajul "Sorin", aplicat pe mâna dreaptă.


Copiii nu mai știau nimic de ea de ani de zile
Moartea victimei i-a luat prin surprindere pe copiii acesteia, care spun că mama lor nu mai locuia împreună cu familia de cel puțin 7 ani, timp în care relațiile dintre ei s-au răcit. Atât fiul cât și fiica decedatei susțin că nu știu unde a locuit femeia în ultimul timp și nici dacă avea vreo relație

Novac
10th March 2014, 22:26
bre lordule ... daca pe tine te apuca postatul acestor tampenii (ups! pardon, dezvaluiri) la perioade regulate de timp crezi ca se poate spune ca-i o chestie ciclica ... sau, mai rau, despre tine ca ti-a venit ciclul?

Cristina
10th March 2014, 22:55
Un lucru e clar, il are neregulat.:D

Catalin
11th March 2014, 00:09
Lordule, ai reusit sa afli cine este acel "Sorin"? Oare sa fie Sorin Ovidiu Vantu implicat? Daca iti aduci aminte, acum cativa ani a aparut in media o inregistrare audio in care il ameninta pe Ghita, laudandu-se cu numarul celor pe care i-a ingropat prin "dealurile Moldovei". Or, crima s-a produs in Braila. Eu zic ca asta ar fi un indiciu esential....dar decizia iti apartine.

Lordul
15th April 2014, 08:35
"Mancatorul de femei " a fost arestat ?

Lordul
9th May 2014, 13:56
Potrivit publicației, Riccardo Viti, în vârstă de 55 de ani, prezintă probleme psihice. "S-a terminat, s-a terminat, am făcut o prostie", le-a spus el polițiștilor din Florența imediat după ce o echipă mobilă a intrat în locuință, vineri dimineața, pentru a-l aresta.
Citește și Singura fotografie cu tânăra din România crucificată în Florența, publicată de o ziaristă din Italia. Detaliile anchetatorilor sunt șocante

Citește și Traseul româncei ucise lângă Florența, de la mizeria din România, la prostituția și drogurile din Italia
Anchetatorii au găsit în locuință bandă adezivă "identică" celei utilizate la comiterea crimei, scrie ziarul.

Autopsia a stabilit că românca Andreea Cristina Zamfir, în vârstă de 26 de ani, a murit din cauza unei hemoragii interne care a fost provocată de actele de tortură la care a fost supusă.

Poliția îl suspectează pe Viti, care locuiește pe via Locchi, lângă spitalul din Careggi, că este criminalul în serie care a asasinat-o pe prostituata româncă, dependentă de droguri, torturată și crucificată.

Riccardo Viti a fost condus la sediul poliției, unde a mărturisit crima. "Fac acest lucru din răzbunare", le-ar fi spus el polițiștilor care-l interogau, potrivit publicației.

Poliția și Carabinieri au percheziționat casa în care suspectul locuiește împreună cu părinții și au găsit bandă adezivă "identică" celei care a fost folosită pentru imobilizarea victimei. Partenera acestuia lucrează la spitalul din Careggi, pecizează ziarul.

Potrivit publicației, în prezent se efectuează verificări privind corespondența cu probe de ADN colectate de către Carabinieri în cazuri similare în care victimele au supraviețuit. Ei ar fi ajuns la identificarea bărbatului arestat, pe baza descrierilor furnizate de către femei pe care acesta le-ar fi violat în ultimii ani.

"După trei zile de căutări, am capturat bestia", a declarat chestorul Micillo pentru Corriere Fiorentino, adăugând că bărbatul arestat este "cu siguranță vinovat de uciderea Andreei Cristina Zamfir". "Acum încercăm să facem legătura cu alte violuri", a spus oficialul, mulțumind poliției și carabinierilor.

Furgonul alb, despre care vorbesc toate prostituatele în declarații - este un Fiat Doblò, proprietatea tatălui suspectului.

După uciderea româncei, poliția a audiat o serie de prostituate. Ele nu au denunțat violențe, dar aproape toate afirmă că un client le-a cerut să îi ofere un "joc erotic" asemănător celui care a condus la moartea româncei, la Ugnano. De asemenea, ele își amintesc în mod clar furgonul, un element-cheie în cadrul anchetei, care a devenit apoi o pistă către arestarea presupusului asasin, mai scrie Corriere Fiorentino.

Românca în vârstă de 26 de ani torturată și ucisă în orașul italian Florența va fi înmormântată în sudul Italiei, după cum a cerut familia acesteia, care beneficiază de asistența ambasadei României, potrivit agenției ANSA.

Autoritățile italiene au stabilit că românca poate fi înmormântată în regiunea Campania, unde locuiesc mama și sora victimei, precizează agenția ANSA.

Mama româncei a luat legătura cu autoritățile din Florența și urmează să preia sicriul cu corpul neînsuflețit al româncei.

Lordul
4th September 2014, 19:37
http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/sot-si-sotie-ucisi-in-bucium-cainii-au-luat-urma-criminalilor-videofoto-update--73972.html

ecinii spun că soții ar fi primit doi tineri la muncă. Ei sunt principalii suspecți ai crimei. Mobilul asasinatului pare să fi fost jaful.
Soții uciși, Tiberiu și Parascheva Petrovici, erau mai în vârstă. Tiberiu Petrovici avea 74 ani, Iar Parascheva Petrovici avea 58 ani. Vecinii spun că se mai ciondăneau din când în când. Locuiau într-o casă bătrânească, în apropierea unei ferme și aveau doi copii - un băiat și o fată. Fata a fost cea care i-a găsit morți și a fost luată pentru declarații.
Bărbatul omorât fusese vânător și deținea o armă, după cum spun vecinii și cunoscuții săi.
Zona este împânzită de polițiști. Au venit și agenții de la Investigații Criminale (SIC) cu câini, să miroase și să ia urma asasinilor. Și adjunctul Inspectoratului de Poliție, Costel Gâtlan, a ajuns la fața locului.

UPDATE
Din primele informații, se pare că este un caz de dublu asasinat. Fiica soților Petrovici a încercat să dea de ei la telefon, dar pentru că aceștia nu i-au răspuns, s-a îngrijorat, s-a urcat într-un taxi și s-a dus urgent acasă. Ce a găsit acolo, a fost șocant.
Primul suspect al crimei este un bărbat ce fusese arvunit la muncă.

in cartier la mn

miril
8th September 2014, 11:15
Ultimele noutati...ADN in cazul faimosului Jack The Ripper:

DNA row over ‘proof’ of Ripper’s identity Kaya Burgess The Times

http://www.thetimes.co.uk/tto/multimedia/archive/00764/8dd1a0ca-36be-11e4-_764111c.jpg

Jack the Ripper was a Polish hairdresser called Aaron Kosminski, according to an author who claims to have identified the Victorian serial killer using DNA evidence from a 130-year-old shawl.

Kosminski, a 23-year-old immigrant, lived in the East End of London and died in an insane asylum more than a decade after five women were murdered around Whitechapel in 1888. His name has often featured among the top suspects for the killings.

Russell Edwards, who calls himself an “armchair detective”, claims to have “categorically” identified Kosminski as the culprit, using evidence taken from a shawl purportedly found next to the body of Catherine Eddowes, one of the Ripper’s victims.

Working with Jari Louhelainen, a Finnish molecular biologist, Edwards told The Mail on Sunday that traces of blood and semen had been found on the shawl.

He claimed to have tracked down surviving relatives of Eddowes and Kosminski and found a “perfect match” with their mitochondrial DNA, which is passed through the female line.

“When the email finally arrived telling me Jari had found a perfect match, I was overwhelmed,” he said. “Seven years after I bought the shawl, we had nailed Aaron Kosminski.”

Edwards, whose book about the discovery, Naming Jack the Ripper, is published tomorrow, said that Kosminski lived with his two brothers and a sister on Greenfield Street, close to the site where Elizabeth Stride was murdered. He was considered a suspect by police at the time and was committed to an asylum in 1891, three years after the spate of murders.

However, Ripper experts, known as Ripperologists, have cast doubt on the claim, which is the latest in a century of claims about the supposed identity of the serial killer.

Richard Cobb, who runs Jack the Ripper conventions and tours, said that the shawl had been present in the same room as two of Eddowes’s descendants for three days at a conference in Wolverhampton in 2007, which could explain how her family mitochondrial DNA had come to be on the shawl.

“The shawl has been openly handled by loads of people and been touched, breathed on, spat upon,” Mr Cobb explained.

“My DNA is probably on there. What’s more, Kosminski is likely to have frequented prostitutes in the East End of London.

“If I examined that shawl, I’d probably find links to 150 other men from the area.”

It has never been proven that the shawl was found next to Eddowes. Donald Rumbelow, a Ripper expert who runs Ripper tours in East London, said that it was not included in a police list of items found with her body.

Peter Gill, a pioneer of DNA profiling, said: “The shawl is of dubious origin and has been handled by several people who could have shared that mitochondrial DNA profile.”

He pointed out that, even in photographs, Edwards is seen handling the shawl without gloves.

“Normally you go for peer-review before going to the press,” he said. “This hasn’t been reviewed by the scientific community.”

The Metropolitan Police said that its “cold case” team would be informed of the claims.

Too many suspects
Walter Sickert, an artist with apparent links to the royal family
The Duke of Clarence was mentioned as a suspect in 1962
Sir William Gull, Queen Victoria’s physician
Montague John Druitt, a barrister who drowned himself in 1888
George Chapman, a Polish migrant
Lewis Carroll, the author of Alice’s Adventures in Wonderland

http://www.thetimes.co.uk/tto/news/uk/crime/article4199548.ece

Lordul
9th September 2014, 16:13
Aaron Kosminski !!!!!!

Adrian S.
12th September 2014, 00:56
http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/sot-si-sotie-ucisi-in-bucium-cainii-au-luat-urma-criminalilor-videofoto-update--73972.html

ecinii spun că soții ar fi primit doi tineri la muncă. Ei sunt principalii suspecți ai crimei. Mobilul asasinatului pare să fi fost jaful.
Soții uciși, Tiberiu și Parascheva Petrovici, erau mai în vârstă. Tiberiu Petrovici avea 74 ani, Iar Parascheva Petrovici avea 58 ani. Vecinii spun că se mai ciondăneau din când în când. Locuiau într-o casă bătrânească, în apropierea unei ferme și aveau doi copii - un băiat și o fată. Fata a fost cea care i-a găsit morți și a fost luată pentru declarații.
Bărbatul omorât fusese vânător și deținea o armă, după cum spun vecinii și cunoscuții săi.
Zona este împânzită de polițiști. Au venit și agenții de la Investigații Criminale (SIC) cu câini, să miroase și să ia urma asasinilor. Și adjunctul Inspectoratului de Poliție, Costel Gâtlan, a ajuns la fața locului.

UPDATE
Din primele informații, se pare că este un caz de dublu asasinat. Fiica soților Petrovici a încercat să dea de ei la telefon, dar pentru că aceștia nu i-au răspuns, s-a îngrijorat, s-a urcat într-un taxi și s-a dus urgent acasă. Ce a găsit acolo, a fost șocant.
Primul suspect al crimei este un bărbat ce fusese arvunit la muncă.

in cartier la mn

Deci inca nu te-au prins astia?! Doar daca ar citi cine trebuie acest forum ar gasi suficiente indicii spre criminal.

Cum mai e cu prietenul tau si amanetul?

Lordul
12th September 2014, 01:03
criminalul a fost prins..era unu din Botosani de 17 ani..angajat la munca..a furat 3 telefoane si un pistol

Lordul
12th November 2014, 19:43
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/legistii-efectueaza-o-expertiza-in-cazul-actritei-din-satu-mare-gasita-moarta-ce-s-a-descoperit-cand-au-cercetat-poseta-ei.html


Actrita Gabriela Dorgai ucisa in Satu Mare . Cum comentati ?

Potrivit legistilor, Gabriela Dorgai a fost strangulata, insa medicii nu pot confirma deocamdata daca a fost sau nu siluita. Cand a fost zarita, Gabriela era pe jumatate dezbracata. Poseta ei era aruncata la mare distanta, fara ca cel care a comis oroarea sa-i fi luat banii sau actele. Cu sufletul sfasiat, fiica femeii, a publicat un mesaj tulburator.
"Mama...nici nu stiu cum sa incep. Te iubesc atat de mult, te-am iubit mereu, si te voi iubi. Nici nu-mi vine sa cred ca nu vei mai fi langa mine cand voi avea nevoie de tine...Te voi purta mereu in sufletul meu.... As da orice doar sa te aduc inapoi. Esti viata mea. Odihneste-te in pace, esti cea mai draga fiinta care a existat vreodata pentru mine!" Adolescenta in varsta de 17 ani a primit astfel o lovitura cumplita. Este o fire sensibila si isi doreste sa devina actrita ca mama care ii era model. Gabriela desi a fost greu incercata de viata i-a fost apropiata mereu.

Anchetatorii ar avea un suspect in cazul actritei din Satu Mare gasita moarta. Mesajul tulburator publicat de fiica victimei

Legistii efectueaza o expertiza in cazul actritei din Satu Mare gasita moarta. Ce s-a descoperit cand au cercetat poseta ei
"A disparut o foarte buna prietena a noastra, o foarte buna actrita, care se deosebea, sa zicem, de cei mai spectaculosi, tocmai prin modestie si discretie", a marturisit Dan Mihalache, regizor.
Iar disparitia ei a fost cat se poate de brutala. Femeia a fost gasita dezbracata la un kilometru distanta de teatrul de la care plecase luni seara. Urmarise o piesa a colegilor sai. "Ramas bun, draga noastra Gabriela. Sa nu ucizi o pasare cantatoare! Bate gongul la Teatrul de Nord, insa astazi suna cu glas de limba grea de clopot." Cu aceste cuvinte si-au luat ramas bun de la Gabriela colegii ei de scena. Si chiar i au dedicat o poezie.
Viata actritei a fost marcata de multe tragedii si deziluzii. Parintii sai s-au sinucis si dupa aceasta drama Gabriela a trecut printr un divort asa ca devenise extrem de fragila. In ultima perioada, spun colegii sai, s-a luptat cu o boala necrutatoare: schizofrenie paranoida si a stat cateva luni departe de scena.
"E imposibil sa nu te urmareasca viziunea parintelui tau spanzurat si ea l-a descoperit. La cativa ani dupa aceea, nu stiu neaparat amanunte, mama care la fel s-a sinucis", a dezvaluit Carol Erdos, actor.
Si fanii actritei i-au dedicat un album cu instantanee din intreaga sa cariera. Femeia era actrita la Teatrul de Nord din Satu Mare de 18 ani. Anchetatorii dau de inteles ca ar avea un suspect.

Lordul
16th November 2014, 14:15
Jurnaliștii de la Blikk.hu lansează o teorie înfricoșătoare, și anume faptul că ucigașul actriței Gabriela Dorgai ar fi un criminal în serie, arătând că în Budapesta a avut loc anul trecut o crimă similară iar autorul încă nu a fost prins.

Kardosné Gyurik Krisztina, în vârstă de 36 de ani, a fost ucisă pe malul Dunării din Budapesta. Aceasta alerga, iar la un moment dat a fost prinsă, violată și ucisă. Ambele victime, atât Kardosné Gyurik Krisztina cât și sătmăreanca Gabriela Dorgai au fost găsite pe jumătate dezbrăcate, de la brâu în jos, cu un singur pantof. Ambele victime au murit prin asfixiere mecanică. Victima din Ungaria avea semne pe mâini care arată că ar fi fost și legată.

Deși a trecut mai bine de un an de la crima din Ungaria, autorul încă nu a fost identificat. Polițiștii maghiari au reușit să identifice probe ADN provenind de la două persoane, însă nu se cunosc alte detalii despre acestea.

Polițiștii maghiari nu exclud posibilitatea ca autorul sau autorii crimei să fie aceiași.


Cum comentati ?

Lordul
1st March 2015, 10:45
O adolescentă de 17 ani a fost găsită moartă, sâmbătă după-amiază, în Parcul Copou din Iași. Tânăra a fost descoperită strangulată, existând suspiciunea că a fost omorâtă, însă nici varianta unei sinucideri nu este exclusă.

La fața locului s-au deplasat polițiștii și procurorii, care fac investigații, mai mulți tineri fiind legitimați. Medicii care au ajuns la tânără spun că manevrele de resuscitare au eșuat, fata fiind declarată decedată. „În momentul în care a ajuns la fața locului echipajul SMURD, fata a fost găsită în stop cardio-respirator, s-au găsit urme de strangulare, nu se știe dacă și le-a provocat singură sau dacă este vorba de altcineva”, a declarat prof. dr. Diana Cimpoeșu, medic-șef UPU-SMURD, de la Spitalul Sfântul Spiridon din Iași. Alexandru Chelaru, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Iași a precizat pentru "Adevărul" că apelul la 112 a fost făcut în jurul orei 15.30. O femeie care trecea prin zonă a fost cea care i-a alertat pe polițiști.

Lordul
2nd March 2015, 18:09
Odiosul asasin a fost prins si a recunoscut totul...il cheama Eduard Perju

liverpool-kid
3rd March 2015, 09:43
ce coincidenta de nume...si pe tine tot Eduard te cheama

Lordul
12th March 2015, 17:09
doar coincidenta si atat

Lordul
14th November 2016, 21:18
ce parere aveti de crima de vineri de la Iasi unde victima este un licean de 18 ani , injunghiat cu un cutit infipt cu tot cu prasele ?

Lordul
20th November 2016, 18:58
Up !

Catalin
23rd January 2017, 20:54
Lordule, fratele meu, ai ceva informații despre Codruț Marta? L-au făcut babic, e pe fundul Atlanticului, e zidit în CMNP (catedrala mântuirii neamului prost)???
E un subiect pe marginea căruia mulți fac speculații, mă gândeam că aici voi afla lucruri noi..:shocked:

Lordul
26th January 2017, 09:04
Din punctul meu de vedere ori este la 2m sub pamant , ori traieste bine mersi pe o Insula gen Hawai / Noua Zeelanda sub o alta identitate

Lordul
2nd May 2018, 14:31
crima oribila la Baia Mare , o fetita de 5 ani a fost violata si ucisa cu salbaticie