PDA

View Full Version : Dinamo - Beitar Jerusalim



Pages : [1] 2 3

Ayrton
28th July 2006, 14:47
Dinamo joaca prima mansa acasa, a doua pe teren neutru.

Sanse?

cip_81
28th July 2006, 14:50
100%...astia erau aia de il aveau pe Luis Fernandez antrenor?

Parca au jucat un amical si cu Sportul in vara asta, si au pierdut, greu, cu 4-3.

SILVIU99
28th July 2006, 14:50
Da Foarte Mari Ne Calificam Fara Probleme 90% Ne Calificam
HAI DINAMO!!!!!/hello

Ayrton
28th July 2006, 14:51
au jucat parca si cu Dinamo II acum vreo saptamana...

cip_81
28th July 2006, 14:52
Asa e, si au batut evreii cu 8-2. Poate ii da Emil Ursu detalii lui Mircea Rednic. :D

resita
28th July 2006, 14:54
DA au jucat cu Dinamo 2
Ne calificam fara probleme
HAI DINAMO

Luis Garcia10
28th July 2006, 14:57
chiar dak meciul retur se va juca la TEL AVIV , Dinamo se califica 95%

resita
28th July 2006, 14:59
Meciul retur se va disputa in CIPRU
HAI DINAMO

cip_81
28th July 2006, 14:59
Se pare ca m-am inselat...il au ca antrenor pe Osvaldo Ardiles...un nume mare al fotbalului mondial.

resita
28th July 2006, 15:01
Se pare ca m-am inselat...il au ca antrenor pe Osvaldo Ardiles...un nume mare al fotbalului mondial.

Osvaldo Ardiles este brazilianul care a castigat o cupa mondiala sau ma insel ?

TSEINC
28th July 2006, 15:05
batem fara nici un fel de problema FORTZA DINAMO

Ayrton
28th July 2006, 15:05
Ardiles e argentinian! :)

culori: galben-negru pt Beitar. Anul trecut n-au participat in cupele europene...

daughter ss
28th July 2006, 15:08
99 % dinamo e calificata... mult succes

Ulio singuraticu
28th July 2006, 15:08
Pe astia ii rade dinamo.
Nici nam auzit de ei pana acum.:D

Aurel.D
28th July 2006, 15:08
Ardiles a fost campion mondial cu Argentina in 1978 si a fost un mare jucator.
Pot sa zic ca am picat cam nasol. Nu ii tratati de sus pe evrei.
Beitar este cea mai bogata echipa din Israel, patronata de un rus, prieten cu Abramovici si a cumparat multi jucatori buni vara asta.
Avem sanse, dar va fi greu.

bob
28th July 2006, 15:09
cica este cel mai bogat club din israel . au un patron rus mmultimilionar. ceva site ?

Ayrton
28th July 2006, 15:15
Lotul lui Beitar:

Goalkeepers
01 Itzik Korenfein (C)
22 Avi Eivgi

Defenders
03 David Amsalem
05 Shimon Gershon
06 Tomer Ben-Yosef
24 Ronny Gafney
14 Yoav Ziv
17 Eliran Danin
00 Eli Sasson
26 Eitan Tibi

Midfielders
08 Aviram Baruchyan
15 Michael Zandberg
18 Omri Afek
19 Gal Alberman
20 Fabrice Fernandes - francez
21 Kobi Moyal
23 Milovan Mirosevic - chilian!!!
04 Derek Boateng - ghanez

Strikers
09 Barak Yitzhaki
10 Toto Tammuz
12 Amit Ben-Shoshan
26 Hen Azriel
02 Joeano - brazilian

Au venit in aceasta vara:
Shimon Gershon - signed from Hapoel Tel Aviv FC
Toto Tammuz - transferred from Hapoel Petah Tikva FC
Ronny Gafney - signed from Bnei Yehuda Tel Aviv
Michael Zandberg - signed from Maccabi Haifa FC
Avi Ivgi - signed from Hapoel Kfar Saba
Sadat Bukari - signed from Heart of Lions to Beitar Jerusalem FC International Youth Academy
Joeano - transferred from Académica
Milovan Petar Mirosevic - transferred from Racing Club de Avellaneda
Derek Boateng signed from AIK

Au plecat de la echipa:
David Aganzo - returned to Racing de Santander
Guy Solomon - signed for Maccabi Tel Aviv FC
Mazuwa Nsumbu - signed for Maccabi Netanya
Jeff Totuana - signed for FC Ashdod
Idan Malichi - signed for FC Ashdod
Maor Melikson - signed for Maccabi Haifa FC
Tomer Haliva - signed for Hapoel Tel Aviv FC
Ofir Azu - signed for Maccabi Petah Tikva FC
Jérôme Leroy - signed for FC Sochaux-Montbéliard
Lior Asulin - returned to Maccabi Herzliya

antrenor: Osvaldo Ardiles

turcu
28th July 2006, 15:16
ultima oara cand Beitar a jucat in vreo cupa europeana a fost sezonul 2000/2001, in cupa UEFA. A trecut de primul tur preliminar de Georgia Tbilisi 3-0 si 1-1, si a pierdut in turul 2 preliminar cu PAOK 1-3 si 3-3. Nu prea sunt cine stie ce in Israel, asa ca ar trebui sa trecem lejer de ei (asa cum trebuia sa fi trecut de Omonia anul trecut:)

Aurel.D
28th July 2006, 15:22
Stie cineva, sezonul 2006-2007a inceput a evrei?

bob
28th July 2006, 15:23
la aia a jucat si perja si okunowo(loserul ala de a fost pe la noi). patronul lor cica e un mare mafiot rus.
astia au mai jucat in cipru, anii trecuti , in cupa uefa. deci , cred ca acolo vom juca.

cip_81
28th July 2006, 15:24
Nu, nu a inceput...pe 19 august debuteaza cu Maccabi Tel-Aviv.

bob
28th July 2006, 15:31
sunt nebuni evreii astia!!! am gasit ceva site-uri de ale lor, dar nu gasesc varianta in engleza! au un scris de tot rahatul. sionistii dracului ! jegosi ! urlau impotriva arienilor, dar de fapt ei sunt aia ultranationalisti ! huuuuuuuuuuuuuuuuooooo

bob
28th July 2006, 15:35
scuze pt. mesaje consecutive, dar merita citit asta. e tare : http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A471124

cip_81
28th July 2006, 15:39
Ia incearca aici...http://www.bjerusalem.co.il/

au si rezumatul meciului cu Dinamo 2.

aditzi
28th July 2006, 15:56
Dinamo are 50% sa se califice ca si adversara sa din Israel,Beitar Ierusalim
Hai Dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

siiir louie
28th July 2006, 16:07
Aditzi se vede ca esti freshman si "catelus mai ales"--atita poti atita spui,dar sa stii ca din toate cele 3 echipe Dinamo a cazut cel mai nasol deoarece Beitar Ierusalim are un patron rus --gen Abramovici la CHelsea -spala si el bani in fotbal si avara asta a adus la echipa jucatori pe bani grei, peste 5 MIL de Euro:
Derek Boateng--ghanez 23 ani -mijlocas- ajucat la WC--2 MIL
Fabrice Fernandes -Francez-26 ani - a venit de la Bolton in iarna
Milovan Petar Mirosevic-chilian de origine Sirb-a venit din America de Sud
Joeano-atacant brazilian de 29 ani- avenit din Portugalia de la Academica unde daduse "doar 13 goluri"

Dinamo trebuie sa aiba grija ca s-ar putea sa nu asculte "nici imnul cupei Uefa"--daca exista asa ceva.

nsd
28th July 2006, 16:14
Ar trebui să fie meci uşor, hai Dinamo.

cip_81
28th July 2006, 16:18
Ce comici sunt suporterii echipei dintre cimitire. Cica dintre toate echipele romanesti, Dinamo a picat cel mai rau..astia n-au cultura fotbalistica. A-i compara pe cei enumerati cu Deflandre, Sa Pinto, Conceicao sau Rapaic, inseamna ca e pierdere de timp cu ei.

dj_jaxxx
28th July 2006, 16:30
Eu zic ca este rezonabil sa ne asteptam sa invingem cu 2-0 acasa si la un 1-0 sau 1-1 in deplasare.

Hai Dinamooo!!! /hello /hello /hello

Ayrton
28th July 2006, 16:32
Nu jucam in deplasare! :D Jucam pe teren neutru, in Cipru!

Hipgnosis
28th July 2006, 16:32
Dinamo are 50% sa se califice ca si adversara sa din Israel,Beitar Ierusalim
Hai Dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




on-topic: dinamo are prima sansa in mod clar, totusi tb. sa fie atenta, surprize pot aparea oricand. In mod normal insa, nu ar tb. sa fie nici o problema.

elefantel
28th July 2006, 16:33
nu avem voie sa nu ne calificam mai departe!apoi mai este un tur pina la grupe!pina atunci si citeva meciuri tari in campionat!sper sa le rezolvam pe toate cu brio si anul asta sa ne bucuram de o caloficare in primavara!:ok:

magica_steaua
28th July 2006, 16:38
Va scoate beitar ierusalim usor si nu ar prima oara cand va scot niste ratati vezi dubla cu 17 nentori ,e bine k ati ajuns si in turul 2.

TNT
28th July 2006, 16:48
Daca nu se califica, poate sa renunte oficial pe 5 ani la o participare in competitiile europene

dj_jaxxx
28th July 2006, 16:49
Va scoate beitar ierusalim usor si nu ar prima oara cand va scot niste ratati vezi dubla cu 17 nentori ,e bine k ati ajuns si in turul 2.

Nu inteleg dece fanii celorlalte echipe nu vor ca ceilalti sa se califice. Inteleg daca e im campionat pentru ca meciurile afecteaza clasamentu, etc dar in cupele europene orice victorie beneficiaza ROMANIEI.

Spre exemplu, chiar daca sunt Dinamovist, mi-a parut rau ca Steaua a picat cu Rapid in sferturi anul trecut si ca dupa aceea au pierdut in semifinale.

Ma rog, oi fi eu ciudat :) Fiecare cu opinia lui.

magica_steaua
28th July 2006, 16:55
nu v-am zis dupa eliminarea cu boro k am vazut si nu vom uita ......doar ii iubiti pe boro nu????asha k de-abia astept sa iesiti din europa si voi si rapid bine normal k noi nu o sa ne dam in spectacol k voi dar vom sarbatori simultan cu accederea noastra in grupele ligii campionilor..

deci va urma:I LOVE U BEiTAR I LOVE U BEITAR

Hipgnosis
28th July 2006, 17:00
Va scoate beitar ierusalim usor si nu ar prima oara cand va scot niste ratati vezi dubla cu 17 nentori ,e bine k ati ajuns si in turul 2.


O mica confuzie: e turul 2 preliminar, nu turul 2 !!!
In rest, eu sper ca totusi dinamo sa nu se mai faca de ras in Europa, asa cum ne-a obisnuiit in ultimii 16 ani. Sper sa se trezeasca si ei si sa faca macar rezultatele de anul trecut. E clar ca o semifinala de cupa europeana nu mai prind ei in toata viata lor, dar macar sa nu mai piarda cu islandezi si albanezi. :mda:

Unirea_Dej
28th July 2006, 17:18
Sper in caificarea tuturor echipelor romanesti!!!Hai Unirea!

apercele
28th July 2006, 17:37
bine ca au venit stelistii sa isi dea cu parerea, ca si mult ii bagam in seama...multumumim pentru sfaturi baieti!!
eu in locul vostru m-as uita la meciul tur cu gorica si la 1-5 de acum 2 saptamini cand nesu a terminat meciul cu vreo 5 pumni in moaca....sau mai ales ca radoi nu joaca 2 luni....bafta cu belgienii dar daca jucati ca pana acum, nu va vad in grupe

on topic, pe hartie israelienii astia trebuie umiliti de dinamo, dar cum multi stelisti au precizat nu ar fi o surpriza sa ne facem de ... , pe omonia trebuia sa ii omoram anul trecut, si noi cu chiu cu vai am avansat cand ne-a salvat clau-gol cu loviturile lui libere de mare clasa..... HAI DINAMO

totmarius
28th July 2006, 17:39
cred ca se poate mai greu va fi pentru voi in etpa a III-a in rest succes in UEFA

Aurel.D
28th July 2006, 18:01
asha k de-abia astept sa iesiti din europa si voi si rapid bine normal k noi nu o sa ne dam in spectacol k voi dar vom sarbatori simultan cu accederea noastra in grupele ligii campionilor..

deci va urma:I LOVE U BEiTAR I LOVE U BEITAR

Foarte bine!:ok:

Ayrton
28th July 2006, 18:20
:o:

Ai si buton "Report Post"...

-----------------

Rednic e nemultumit de tragerea la sorti: spune ca a vazut echipa pe niste casete intrucat vroia sa ia un jucator de la ei, si e periculoasa...

ionu_danic
28th July 2006, 18:33
sal lume .. nu vreau sa ma cert cu nimeni dar eu nu cred ,ca dinamo va nimici beitar cum zic uniiiii .. anu trecut sa jucat in israel nu in cipru .. in cipru sa jucat acum 2 sau 3 ani nu stiu sigur .. la beitar sau investit bani destui si au ceva echipa dar tot dinamo e mai valoroasa .. nu ca ma bucura asta dar asta e ..chiar daca nu sunt cunoscuti beitar vor juca la victorie si nu va fi chiar macel cum , cred uniiiii dinamovisti .. pa si o zi buna pt toti .

Vand vise
28th July 2006, 18:45
:o:

Ai si buton "Report Post"...

-----------------

Rednic e nemultumit de tragerea la sorti: spune ca a vazut echipa pe niste casete intrucat vroia sa ia un jucator de la ei, si e periculoasa...

dinamo a avut ghinion... o sa piarda calificarea

Hipgnosis
28th July 2006, 19:06
:o:

Ai si buton "Report Post"....

Dar nu am Report Prost! Ca ala se cerea :ok:

U1
28th July 2006, 19:42
Rednic spune ca evreii sunt cei mai tari din grupul de sase echipe cu care dinamo putea sa cada. Pentru rednic toate echipele sunt tari mai putin echipa care o antreneaza. Merg pe mana evreilor pentru simplul fapt ca dinamo e antrenata de acest faimos antrenor rednic.

Universal
28th July 2006, 20:34
Se calificä färä probleme Dinamo, adversar usor :ok:

apercele
28th July 2006, 20:49
universal, sa ai gura aurita
daca era vreun antrenor care in care nu prea aveam incredere, imi faceam griji ca nu va lua meciul in serios, ii va trata pe adversari de sus, etc.
dar sunt convins ca rednic este profesionist si nu va lasa jucatorii sa trateze dubla cu israelienii cu prea multa lejeritate

multa bafta dinamo!!!!

Brigantes
28th July 2006, 21:45
Hai Dinamooooooo!

Gabriel28
28th July 2006, 22:05
sper ca dinamo sa bata in ambele manse ca sa obtinem maximum de puncte :D

Vlad
28th July 2006, 22:39
Chiar daca astia de la Beitar is cei mai bogati din Israel, nu va avea probleme Dinamo cu ei. Se califica Dinamo 100%

gicu
28th July 2006, 22:49
din fericire nu-i suficient sa fii bogat, castigau evreii toate competitiile :D Altfel, sper sa nu se agraveze criza din Orientul Mijlociu s-avem in continuare adversar

apercele
28th July 2006, 23:03
si porumboiu e putred de bogat, iar echipa lui cu chiu cu vai a scapat retrogradarea

pankra
28th July 2006, 23:23
imi cer scuze pt jignirile adresate echipei dinamo shi celor care tzin cu echipa dinamo... Promit ca nu se mai repeta. FORTZA STEAUA. si succes Dinamo si Rapid

SILVIU99
28th July 2006, 23:32
Rednic spune ca evreii sunt cei mai tari din grupul de sase echipe cu care dinamo putea sa cada. Pentru rednic toate echipele sunt tari mai putin echipa care o antreneaza. Merg pe mana evreilor pentru simplul fapt ca dinamo e antrenata de acest faimos antrenor rednic.

pai din cate se pare cam sunt poate doar omonia erau peste beirut.....
in legatura cu REDNIC e parerea ta despre el dar ai sa vezi ca este un ANTRENOR BUN:ok:

cip_81
28th July 2006, 23:50
Mai, oltene, Rednic a zis asa, doar sa-si motiveze jucatorii si sa nu ia in deradere adversarul..dar daca pentru voi gandeste Mititelu, e normal sa veniti si cu chestii d-astea.

2 victorii cu astia.

Torres.F
28th July 2006, 23:54
sper ca sa bata beitar jerusalem ca nu pot sa tin cu o echipa de comunisti cum ar fi dinamo

magica_steaua
28th July 2006, 23:57
cip 81 esti siporter al lui boro fara sa mergi la un meci al lor???la fel esti si suporter al lui dinamo nu?????

resita
29th July 2006, 00:05
sper ca sa bata beitar jerusalem ca nu pot sa tin cu o echipa de comunisti cum ar fi dinamo


nici nu trebuie sa fi suporter al dinamovistilor, stelistilor sau rapidistilor dar daca noi nu facem pct. in cupele europene voi nu o sa jucati niciodata acolo

magica_steaua
29th July 2006, 00:08
dinamovistule la cate puncte ati adus voi romaniei nu ne mai dadeau astia nici un loc in cupele europene,v-ati facut de ras in fiecare an...

cip_81
29th July 2006, 00:17
Hai, vedeti-va de standardele voastre europene, ca s-ar putea sa deveniti iar subiect de bascalie dupa terminarea turului 3 preliminar.

baubau
29th July 2006, 01:15
Va fi un meci greu, echipele din Israel au crescut in valoare in ultimii ani.Sa speram la un rezultat bun pe teren propriu, iar returul sa se joace in alta tara.

irriducibile_01
29th July 2006, 02:00
sper ca sa bata beitar jerusalem ca nu pot sa tin cu o echipa de comunisti cum ar fi dinamo

echipa de comunishti ???
tu potzi sa explici ce e ala un comunist ?:headbang:

Universal
29th July 2006, 03:24
Trece färä probleme Dinamo, Bejtar nu este adversar de Dinamo, Dinamo joacä mult mai bine :ok:

Succes!

SILVIU99
29th July 2006, 09:40
sper ca sa bata beitar jerusalem ca nu pot sa tin cu o echipa de comunisti cum ar fi dinamo


daia nu mai pot eu ca tii u cu beitar,dar nu mai arata acest lucru .......o sa fii tare dezamagit cand o sai ELIMINAM asta e ...

magica_steaua
29th July 2006, 14:08
oricum e o performanta k a ajuns pana aici,au demonstrat k mai exista ink echipe pe care le pot bate.. anu trecut au cautat mult....
propun un sondaj ce profesie aveau cei 2 juktori ai puternicei hibernians,cel care a sutat in bara si cel care a dat golul

resita
29th July 2006, 14:55
nu stiu ce profesie aveau dar au scoala mai multa decat Becali si MM la un loc.

magica_steaua
29th July 2006, 15:04
mm a terminat facultatea,asha k nu te mai chinui sa ne demonstrezi k esti ink in scoala generala k ne dam seama si asha.

p.s.:cand o sa stii ce aia facultate atunci sa vorbesti,dar te inteleg in clasa a V-a e greu sa ai tangenta cu aceasta notiune

resita
29th July 2006, 15:11
mm a terminat facultatea,asha k nu te mai chinui sa ne demonstrezi k esti ink in scoala generala k ne dam seama si asha.

p.s.:cand o sa stii ce aia facultate atunci sa vorbesti,dar te inteleg in clasa a V-a e greu sa ai tangenta cu aceasta notiune

si gigi o terminat o facultate dar intrebarea este cum a terminato, poate si tu o sa termini 8 clase si atuncia bem o bere impreuna. O dau eu dar pana atunci lasane ca ne plictisesti.

irriducibile_01
29th July 2006, 15:46
mm a terminat facultatea,asha k nu te mai chinui sa ne demonstrezi k esti ink in scoala generala k ne dam seama si asha.

p.s.:cand o sa stii ce aia facultate atunci sa vorbesti,dar te inteleg in clasa a V-a e greu sa ai tangenta cu aceasta notiune

faptul ca ai absolvit o facultate nu te face mai cu bun simtz ...sau un intelectual...
sunt destule cazuri...:headbang:

delaparis
29th July 2006, 16:03
Sa revin un pic la subiec...

Nici nu am auzit de echipa asta ... cine sunt astia ? :o:

In mod normal Dinamo face scor ..

Celtic
29th July 2006, 18:31
Bei tare Bei moale, echipa din categoria 17 Nentori, Kmufelag, adica un adversar tare pt dinamo, cel mai tare cum se lamenteaza Rednic.

Incercati sa-i eliminati daca nu vreti sa va luati spituri in dos inca un an de acum incolo. Nu ca n-am avea motive sa vi le dam, dimpotriva, :drak:

apercele
29th July 2006, 19:02
Bei tare Bei moale, echipa din categoria 17 Nentori, Kmufelag, adica un adversar tare pt dinamo, cel mai tare cum se lamenteaza Rednic.

Incercati sa-i eliminati daca nu vreti sa va luati spituri in dos inca un an de acum incolo. Nu ca n-am avea motive sa vi le dam, dimpotriva, :drak:

bine ca isi bat capusorul stelistii cu meciurile noastre
in loc sa se uita la ei ca o sa se faca de ras in CL (daca ajung acolo) si ca sunt condusi de 2 papitoi
noroc ca rosenborg nu e acolo.....

Hipgnosis
30th July 2006, 12:38
Vad ca pe apercele sau pe alde cip ii doare tare mult de soarta Stelei, in loc sa vb. de sansele lui dinamo cu beitar.
Vad ca la echipe favorite v-ati trecut toti alde boro, rosenborg, toata ziua il citati ba pe gigi, ba pe mm.
chiar asa nu mai intereaza pe nimeni soarta onanistilor?
eu va urez sa treceti de evrei, nu de alta dar daca v-ar elimina si astia, apoi chiar ca ar tb. sa vi se dea interzis la cupele europene timp de 20 de ani, ca sincer, ne-am cam saturat sa ne faceti de ras atata.

Hai incepeti: I love u boro, la la la la la. I love u boro, la la la la la. :happy :happy :happy

cip_81
30th July 2006, 12:57
Ha, ha, ha, ce fiinta ciudata...pai pe mine ma doare de steaua? Am intrat eu pe thread-urile stelei cu Gorica sau Standard? Cred ca nu...in schimb, niste specimene ros albastre isi varsa laturile aici, ducand si la scadera nivelului IQ-lui. Hai, lasati-ne pe noi sa discutam in liniste, si vedeti-va de meciul vostru cu Standard...s-ar putea sa aveti surprize.

dragos_popa17
30th July 2006, 13:09
Io zic ca Dinamo ar trebui sa treaca fara prea mari probleme. Au valoare si experienta pe Beitar.

iuli
30th July 2006, 13:23
sa zic si eu cate ceva...Beitar are o echipa foarte buna...I-am vazut in meciul sportul-beitar si s-au miscat foarte bine, la pauza au condus cu 2-0 dar apoi au pierdut meciul...Au un defect...nu au conditia fizica buna...adik nu o aveau...

sunt cea mai bogata echipa din israel si au adus cativa jucatori buni, boateng si mai e un pletos la mijloc...e foarte bun...poate dak ar veni in romania ar face multe...

dinamo va avea viata grea

bob
30th July 2006, 14:43
Bei tare Bei moale, echipa din categoria 17 Nentori, Kmufelag, adica un adversar tare pt dinamo, cel mai tare cum se lamenteaza Rednic.

Incercati sa-i eliminati daca nu vreti sa va luati spituri in dos inca un an de acum incolo. Nu ca n-am avea motive sa vi le dam, dimpotriva, :drak:

mai j**ule , mata mai e c**va? iti dau eu tie un sut in gura !

apercele
30th July 2006, 18:50
hip, pai de ce sa nu radem de voi pe thread-urile voastre daca asa va place? toata tara rade de voi si vad ca nu va prea pasa....patronul va vinde capitanul in anglia (cica) pe un miliard de euro cand acea echipa a zis ca nici nu a auzit de Mirel, meme se face de ras zilnic pe la TV, aveti o echipa si galerie plina de rromi iar voi tot faceti pe rapidisti "ciori" s.a.m.d.

deci eu imi vad doar de dinamo crede-ma, dar daca clubul vostru ne face sa radem de voi, de ce sa nu fa facem placerea?

magica_steaua
31st July 2006, 01:39
de voi ce sa mai zicem ma uit la meciurile lui dinamo k la circ pakt a plecat magicianul zicu dar a revenit in forta un turc care spune lucruri traznite ,e frumos sa vezi cum cersesc cateii un gol in meciul cu marseille gol inscris cand marseille era la cabine ce sa mai zicem de decalanga sau cum ii zice omul campionatul mondial de ce???de polo??

cip_81
31st July 2006, 09:08
Ooo, vad ca nu mai poti de grija noastra. Ia spune, mergi la cele doua meciuri?
La cel din deplasare, sper sa ramai acolo.

Hipgnosis
31st July 2006, 17:15
Ooo, vad ca nu mai poti de grija noastra. Ia spune, mergi la cele doua meciuri?
La cel din deplasare, sper sa ramai acolo.

Eu am fost in Israel, si pot spune ca e chiar frumos. Va doresc si voua sa ajungeti. Masurile de securitate sunt mult mai a draq fata de orice tara din UE, va cauta si pantofi, asa ca e bine sa va schimbati totusi ciorapii in ziua aia:ok: E sg. tara in care am facut vama, se uita evreii la tine ca la un dusman.
Asa ca nu mai fi asa ironic, si eu va doresc sa ajungeti acolo, doar ca eu sunt si serios cand vorbesc, mistourile astea de 2 bani nu cred ca merita comentate.

apercele
31st July 2006, 17:55
hip, si eu am ajuns in israel si sunt de acord cu tine mi-a placut foarte mult...
dar dupa cate s-au intamplat in acea zona ultima luna, te-ai duce acum??

nici eu... :ok:

Ayrton
1st August 2006, 10:28
Ieri Dinamo a trimis la UEFA via FRF cererea de a nu juca meciul retur in Israel, chiar daca evreii au trimis garantii de securitate. Raspunsul va fi probabil peste vreo saptamana.
Avem si un aliat: FC Liverpool, ce va juca tot in retur cu israelienii de la Macacbi Haifa.
Deocamdata primele 2 echipe evreisti ce joaca in UEFA in tur acasa sapt viitoare au fost instiintate de forul european sa-si gaseasca teren in alta tara! :ok:

Aurel.D
1st August 2006, 12:39
Vad ca pe apercele sau pe alde cip ii doare tare mult de soarta Stelei, in loc sa vb. de sansele lui dinamo cu beitar.
Vad ca la echipe favorite v-ati trecut toti alde boro, rosenborg, toata ziua il citati ba pe gigi, ba pe mm.


Din ce am vazut eu pana acum, stelistii au intrat aici si posteaza off topic la greu, Cip si Apercele nu au facut decat sa raspunda.
Dar tu ai dreptate, "magica steaua" si ceilalti nu trebuie luati in seama pt. ceea ce au scris, ar trebui sa ne vedem de ale noastre.
Chiar nu cred ca are mare importanta unde se va juca returul; important este sa tratam meciul serios si sa nu luam gol acasa.
Eu cred ca va fi un adversar tare.

apparte
1st August 2006, 13:04
Quittaro,crezi ca scapati fara gol?In amical,Beitar a pierdut 4-3 cu Sportul,dupa ce a condus mult timp(Sportul a dat ultimele 2 goluri in finalul meciului).La cum s-a prezentat apararea voastra cu Nationalul(care a avut in primul 11 cinci jucatori noi fata de 11-le standard din sezonul trecut)....Ce e bine pt voi e ca apararea lor pare subtire(daca aia de la echipa a doua le-au dat 2 goluri,nu poate fi ceva grozav).

Aurel.D
1st August 2006, 14:16
Apparte,
Eu am tot zis aici ca va fi un adversar greu, insa sper ca Dinamo nu va primi gol acasa. Asta nu inseamna ca nu va primi, din pacate. Calificarea va fi greu de realizat, echipa noastra nu este omogena, am vazut si la meciul cu National, dar trebuie sa se adune pana saptamana viitoare.

Hipgnosis
1st August 2006, 14:33
hip, si eu am ajuns in israel si sunt de acord cu tine mi-a placut foarte mult...
dar dupa cate s-au intamplat in acea zona ultima luna, te-ai duce acum??

nici eu... :ok:

Sincer m-as duce :ok:
Lucrez la un ziar pe externe, si asa am ajuns in Israel. De obicei merg cu Ungureanu afara, doar ca acum ocoleste si el Israelul, plus ca nu e mare lucru de facut acum acolo.
M-as duce chiar pe front, doar ca e dificil pt. ca costa alaturi de cazare, masa, drum, etc... + fotograful, trebuie sa ai si om de acolo. sa-i zicem ghid, desi nu e ghid pt. ca asta costa ceva mai mult :(.
Plus formalitati, plus anuntat armata israeliana, etc...
Oricum, dc tot am ajuns in zona asta sper sa termine mai repede hezbollahul si sa se incheie pacea.

Ayrton
1st August 2006, 17:47
Cu Beitar, in Olanda, Belgia sau Cipru

Formatiile israeliene hapoel Haifa si Bnei Yehuda nu vor disputa in Israel meciurile de-acasa. Cele doua echipe urmau sa joace primul meci din cupele europene pe teren propriu, insa UEFA a decis ca aceste doua echipe sa joace in alta tara decat in Israel. Se pare ca aceeasi decizie se va lua si in cazul lui Beitar Ierusalim si Macabbi Haifa.
UEFA trebuie sa aleaga un loc de desfasurare a partidelor de pe teren propriu al celor doua echipe israeliene. Olanda, Belglia si Cipru ar putea gazdui meciurile lui Beitar si Macabbi. "Eu cred ca vom juca meciul cu Beitar la Anvers", a spus Mircea Rednic.

Gabriel28
1st August 2006, 21:46
acasa dam 3-0, si in deplasare (oriunde va fi asta) 2-0.

Ayrton
2nd August 2006, 09:29
Eu m-as multumi si cu un dublu 1-0 pt Dinamo... israelienii astia au totusi echipa buna, nu se compara cu Hibernians...

sun
2nd August 2006, 13:31
cred ca glumesti Ayrton . Dinamo nu va face nici un rezultat de 1-0 cu stilul lor de joc . in cel mai bun caz 5-3 aici si 2-2 acolo :ok:

Ayrton
2nd August 2006, 14:21
:)
cam asa ceva...

siiir louie
2nd August 2006, 16:15
:)
cam asa ceva...


Dinamo pierde acasa cu 2-3 in fata lui Beitar :D :D :D

SI in returul de la "Anvers" o sa faca egal---si o sa moara Borcea de ciuda. Mai bine va reapucati de "operatiunile cu butelii"
.

apercele
2nd August 2006, 18:48
radeti voi radeti, dar fundasii astia vor fi OK pana la urma...pustiulache asta de radu stefan are ambitie, incredere in el si veti vedea ca va fi o supriza placuta...moti e teapan, la fel si pulhac iar blay nu e atat de slab cum a vrut jigodia aia de la TVR1 sa il faca sa para
sincer, mie imi este mai mult frica de incertitudinea lui Moss cand prinde mingea decat fundasii nostri
iar la capitolul atacanti suntem bine, acolo chiar ca nu imi fac griji..daca niculescu a ajuns sa nu mai prinda lotul in deplasare, inseamna ca suntem OK

Ayrton
2nd August 2006, 19:22
siiir louie, ce-ar sa nu te mai tii tu de posturi penibile precum asta, si vezi ca pe sectiunea Italia e un thread cu serie B 2006-2007... du-te si posteaza acolo si nu ne mai plictisi aici! :rosu:

aetius
3rd August 2006, 20:40
dinamovistule la cate puncte ati adus voi romaniei nu ne mai dadeau astia nici un loc in cupele europene,v-ati facut de ras in fiecare an...

gresit doar lichtenstein, andorra si san marino au cite o echipa . restul au minim 3 in cupele europene. daca vrei sa fii rautacios fa-o cu argumente valabile . de ce o fi nevoie sa sariti mereu unul la gitul altuia?( a se citi stelist la gitul lui dinamo si viceversa )
daca in asa hal va intuneca rivalitatea mintile , fratilor apucati-va de un alt sport de preferat unul ca tenisul sau hipismul...

baiatul
4th August 2006, 15:43
E necesar sa se califice, daca nu se vor califica clubul va avea enorm de pierdut. Totusi trebuie sa fie atenti caci in ultimul timp fotbalul israelian a evoluat mult. Succes Dinamo

apercele
4th August 2006, 17:48
acum se aude ca e foarte posibil sa plece niculescu la timisoara
cum credem sai noi ca usor usor ne formam echipa, ne mai trage conducerea cate o palma

crissis
5th August 2006, 02:07
Anul acesta aici se termina triumfalul drum european al lui Dinamo ,evreii vor cistiga ambele intilniri cu acelasi scor 1-0

delaparis
5th August 2006, 02:08
Zau ? :o: :D

crissis
5th August 2006, 02:16
Zau ? :o: :D

/hello esti f insistent.Asta e parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni.
bafta Dinamo dar in privinta calificarii sint rezervat/hello

apercele
5th August 2006, 03:58
ai dreptate, toti avem o parere, si ti-o respectam
dar ramane de vazut in privinta pronosticului tau....cam lasa de dorit :P

Gabriel28
6th August 2006, 00:30
serios eu nu cred ca strul astia ii bat pe dinamo, o fi o echipa buna la ei in campionat, dar nu si in restul europei, nu au reusit macabi haifa aia sa faca ceva, si or sa faca astia? lasa ca ei oricum au derby-uri tari cu libanezii in momentul de fata :)))))

Corozivu
7th August 2006, 17:17
Dinamo e obligata sa se califice cu 2 victorii(chiar daca nu conteaza la coeficient) si maxim un gol primit. Sper sa le dati vreo 5-6 goluri.

dede
8th August 2006, 12:28
avand in vedere ca pe cei de la dinamo ii doare mai tare de Steaua, sa nu se califice in ucl, poate vor fi ceva probleme...dar tot vor trece mai departe

Aurel.D
8th August 2006, 12:57
Eu sper ca la meciul cu Beitar sa fie niste preturi rezonabile la bilete ca sa poata veni cat mai multi suporteri....
Chiar mi-ar placea sa fie cat mai multi suporteri la stadion...

NORGEMAN
8th August 2006, 12:59
Meciul o sa fie transmis de vreo televiziune? asta de joi asta

Ayrton
8th August 2006, 13:22
11 jucatori de la Beitar in nationala Israelului!

Adversarul tricolorilor din preliminariile Campionatului European din 2008, Slovenia va desfasura pe 16 august un amical impotriva Israelului. Este interesant ca antrenorul Israelului a convocat pentru acest amical nu mai putin de 11 jucatori de la adversara lui Dinamo din Cupa UEFA, Beitar Ierusalim. Iata mai jos lotul Israelului pentru meciul cu Slovenia:

Portari: Dudu Awate (Deportivo Coruna), Nir Davidovich (Maccabi Haifa).

Fundasi: Tal Ben Haim (Bolton Wanderers), Shimon Gershon (Beitar Jerusalem), Tomer Ben Yosef (Beitar Jerusalem), Omri Afek (Beitar Jerusalem), Roni Gafni (Beitar Jerusalem), Yoav Ziv (Beitar Jerusalem), Tomer Haliva (Hapoel Tel Aviv). (unde e klemi???:D)

Mijlocasi: Idan Tal (Bolton Wanderers), Yossi Benayoun (West Harostopascad), Yossi Shivhon (Maccabi Tel Aviv), Michael Zandberg (Beitar Jerusalem), Aviram Bruchian (Beitar Jerusalem), Walid Badir (Beitar Jerusalem), Salim Tuama (Beitar Jerusalem), Gal Alberman (Beitar Jerusalem).

Atacanti: Yaniv Katan (Maccabi Haifa), Roberto Colautti (Maccabi Haifa), Shlomi Arbeitman (Maccabi Haifa), Moshe Biton (Maccabi Tel Aviv), Omer Golan (Maccabi Petah Tikva), Amit Ben Shushan (Beitar Jerusalem).

----------------------------

Bilete Dinamo - Beitar:

-tribuna 0 - 200.000
-tribuna 1 - 100.000
-tribuna 2 - 50.000
-peluze I si II - 50.000
:ok:

Aurel.D
8th August 2006, 13:41
Ayrton,

Daca preturile astea le-ai luat de pe site, s-ar putea sa fie gresite. Asa au aparut si la meciul cu Pandurii si preturile de la case, au fost altele:o: , mai mari, bineinteles.
Acuma, eu sper sa ai dreptate!

Ayrton
8th August 2006, 13:56
La meciul cu Pandurii au fost preturi mai mari special puse tocmai pt a creste nr de abonamente vandute.
Sa te astepti la preturi mari si la meciul cu AEK Bragadiru Dinamo II Fulgerul Poli Rocar Autobuzul Bucuresti Timisoara.

N-am timp sa ma duc azi la stadion sa vad care sunt preturile pt meciul cu Beitar, dar sper ca sunt cele de pe site-ul oficial. Dar la meci merg sigur, ca trimit pe cineva maine sa-mi ia!
Forza Dinamo!

sun
8th August 2006, 16:16
mama ce de jucatori de la Beitar in nationala :o:

Klemi Saban o sa joace in CL , si apoi o sa-l vada iara selectionerul . Oricum la Steaua postul sau e prin definitie blestemat , in sensul ca nu prea pupi nationala ( vezi si cazul lui Ogararu ) :ok:

tu26dor
8th August 2006, 17:04
dac dinamo nu se califica cred ca nu se mai spala cu toate apele... hi hi

Ayrton
8th August 2006, 18:11
Mi-am luat bilet: 100.000 la tribuna I .
Deci preturile sunt cele de mai sus!

Forza Dinamo! /hello

duru2000
8th August 2006, 20:59
Acesta este ultimul tur preliminar, sau pentru a intra in grupele UEFA mai trebuie disputata o mansa?

crissis
8th August 2006, 21:22
dac dinamo nu se califica cred ca nu se mai spala cu toate apele... hi hi

Si ce ar fi prima oara cind dinamo se impiedica de o echipa de doi lei

FloRyNeL
8th August 2006, 21:27
eu cred k dinamo mere mai departe dar se opreste la grupe k acolo sunt echipe puternice

cap
9th August 2006, 00:29
sincer nu vreu sa mearga mai departe nici una din astea trei echipe dar e parerea mea se califica si dinamo

walt.mann
9th August 2006, 00:38
Dinamo are prima sansa, si o sa si-o fructifice fara mari batai de cap.

ottysh0r
9th August 2006, 02:07
Asa e la Dinamo e mai usor cu echipele astea mici dekt cu alea "mai mari"....oricum avem 90% sanse de calificare....Fortza Dinamo /hello

magica_steaua
9th August 2006, 02:15
ca de obicei dinamo va fi scoasa de o echipa de 2 lei,ca doar e dinamo....de cate ori nu ne-au facut de ras in europa/........vezi 17 nentori
ma mir cum i-a scos pe bucatari sau ce erau aia.....oricum dinamovistii vor sta sa tina pumnii lui standard si de suparare a 2-a zi nu vor mai avea chef de meciurile echipei lor....

apercele
9th August 2006, 05:28
se baga in seama se magica stiaua ca e plictisit si el saracutul
dinamo a batut doar detinatoarea cupei UEFA, a umilit everton anul trecut, a facut 2 egaluri cu steaua si le-a dat castane in supercupa
bine ca faceti voi treaba cu echipele mari gen rosenborg, valerenga si alti zugravi de prin europa...inca va laudati cu meciul cu valencia, care saracii pierdusera vreo 8 etape la rand in perioada aia..:D
uitati-va la voi in ograda, noi tot asteptam sa ne uitam la voi cum o sa jucati semifinala ligii campionilor, asa ne-a promis taticul vostru, nea gigi :drak:

Gabriel28
9th August 2006, 08:49
inca va laudati cu meciul cu valencia, care saracii pierdusera vreo 8 etape la rand in perioada aia..:D

dar everton erau mari victoriosi cand i-ati batut sau ce? rade ciob de oala sparta

dede
9th August 2006, 10:58
Acesta este ultimul tur preliminar, sau pentru a intra in grupele UEFA mai trebuie disputata o mansa?
mai este turul I

FloRyNeL
9th August 2006, 12:22
oricum dinamo nu va trece de grupe ...nu are valoare...mai ales k pleaca si Niculescu la Poli ...Dinamo da jucatori la o echipa care se lupta pt titilu ...ce miar place sa nu fie dinamo printre locurile fruntase la sfarsitu sezonului

Ayrton
9th August 2006, 13:44
Din pacate pt meciul de maine Margaritescu este incert (daca nu se reface, va fi inlocuit de Ropotan sau Lerinci), iar Danciulescu abia azi a reluat antrenamentele dupa cateva zile de pauza totala...

junior
9th August 2006, 15:37
meci greu de tot...dar trebuie să trecem de ei!!!

Universal
9th August 2006, 15:44
Dinamo-Bejtar 2-0
Bejtar-Dinamo 1-1
Meciuri usore,Dinamo ajunge usor in grupe :ok:

SILVIU99
9th August 2006, 15:48
trebuie sai batem la 2 goluri diferenta ca sa stam linistiti in retur

Ayrton
9th August 2006, 16:15
Meciuri usore,Dinamo ajunge usor in grupe :ok:

Ar fi bine sa fie asa, dar te contrazic. Beitar e o echipa foarte buna. Marea noastra sansa e faptul ca returul se va disputa pe teren neutru.

magica_steaua
9th August 2006, 16:48
Ar fi bine sa fie asa, dar te contrazic. Beitar e o echipa foarte buna. Marea noastra sansa e faptul ca returul se va disputa pe teren neutru.

ati si gasit scuze.....ce vroiati sa jucati tot cu niste maltezi???vai de voi si mai si spune borcea ca vreti sa luati cupa uefa

daca va scoate beitar va scoate pentru ca sunteti slabi si faceti tara de ras ca intotdeauna cum v-au mai scos si 17 nentori si alte panarame de echipe

Ayrton
9th August 2006, 16:59
Auzi, eu iti recomand sa vezi ce mai face Montpelier si sa nu mai faci atat pe desteptul!

Vad ca ai o obsesie pt 17Nentori: nu poti sa postezi ceva fara sa iti aduci aminte de ei... Du-te la un psiholog si trateaza-te, ca altfel cine stie in ce altceva mai dai! :rosu:

apercele
9th August 2006, 17:21
Auzi, eu iti recomand sa vezi ce mai face Montpelier si sa nu mai faci atat pe desteptul!

Vad ca ai o obsesie pt 17Nentori: nu poti sa postezi ceva fara sa iti aduci aminte de ei... Du-te la un psiholog si trateaza-te, ca altfel cine stie in ce altceva mai dai! :rosu:

lasa-l tati, asta cred ca e vreun martalog care tot o tine pe a lui, ce iti mai bati capul cu el?
17 nentori a fost pe vremuri, bine ca isi aminteste el de atunci....ca domnisoara mirela si-a dat 2 autogoluri doar anul trecut in Norvegia numai tine minte....

Aurel.D
9th August 2006, 17:23
Abia astept meciul de maine seara. Ma duc acum sa imi iau bilet, sper sa mai fie deschis....
VENITI CAT MAI MULTI LA STADION!!

magica_steaua
9th August 2006, 17:29
cat mai multi 2000 ca la meciul cu pandurii...oricum ati avut ghinion la tragerea la sorti ,nesimtitii astia de la uefa de ce nu le-au dat tot niste maltezi ca mai batea si dinamo in europa...

apercele
9th August 2006, 17:57
radem de tine si pe aici :)

the lion king
9th August 2006, 18:03
si sa vezi ce se rupe stadionu la meci.caini din toata tara au paralizat traficul rutier si feroviar ca sa ajunga intr-o groapa sa-si vada haita favorita .se asteapta circa 10 samantari si bagatori de seama sa-si incurajeze haita.se surpa groapa,nu alta.

magica_steaua
9th August 2006, 18:05
si sa vezi ce se rupe stadionu la meci.caini din toata tara au paralizat traficul rutier si feroviar ca sa ajunga intr-o groapa sa-si vada haita favorita .se asteapta circa 10 samantari si bagatori de seama sa-si incurajeze haita.se surpa groapa,nu alta.

:happy :happy :happy :happy

apercele
9th August 2006, 18:08
.se asteapta circa 10 samantari si bagatori de seama sa-si incurajeze haita.

haha cine vorbeste....cand joaca Steaua , sunt in tribune doar manelisti bronzati.....zici ca si-a adus nea Banel toti verisorii....cel mai deschis la culoare este cristocea

magica_steaua
9th August 2006, 18:17
haha cine vorbeste....cand joaca steluta, sunt in tribune doar .....zici ca si-a adus toti ....ce e pe acolo, ti se face sila.....cel mai deschis la culoare este cristocea

aveti aici exemplul taranului filozof........

apercele
9th August 2006, 18:34
sun, degeaba mi-ai sters post-ul ca nu este rasism....este doar un simplu adevar ca sunt oamenii bronzati...nu le-am zis vreun termen negativ, doar bronzati

magica_steaua
9th August 2006, 18:39
cum sa fie rasist tocmai unul care apartine acelei etnii??? gata de acum nu mai posteaza nimic pana maine i s-a terminat ora la net

magica_steaua
9th August 2006, 18:45
ai iesit bine in poza mah apercele,credeam ca esti mai mic....stiam eu de ce imi era mila de tine

the lion king
9th August 2006, 18:47
da cum?magica anti steaua?

apercele
9th August 2006, 18:47
ok gata eu zic ca am ras destul...sterg totul despre tine ca a iesit destula caterinca
si vad ca ma roaga SUN pe privat sa te las in pace

inter
9th August 2006, 18:47
da cum te cheama? tre sa postam cu chirilice ca sa intelegi? :D:D

magica_steaua
9th August 2006, 18:53
ok gata eu zic ca am ras destul...sterg totul despre tine ca a iesit destula caterinca
si vad ca ma roaga SUN pe privat sa te las in pace

tu razi de tine mah???asa rau ai ajuns....poza aia era de cand te-ai dus sa-ti faci buletin???????

dj_jaxxx
9th August 2006, 18:53
bey da despre fotbal nu se mai vorbeste aici? :rolleyes:

parca sunteti la grupa mica...

apercele
9th August 2006, 18:55
hahaha dupa ce ca ai fost abuzat de 1 ora, vad inca mai vrei
eu zic ca te las in pace ca esti micut, dar tu tot ceri
nu ma fa sa mai scot poze cu fratii tai de la ultima etapa, ca iar te ia plansul
mai bine potoleste-te si vorbim despre fotbal
deci eu repet, te las in pace. Dar daca iar provoci.....


bey da despre fotbal nu se mai vorbeste aici?

se vorbea de fotbal mult si bine pana a venit taranusul asta sa jigneasca dinamo si rapid-ul, efectiv fara nici un motiv

magica_steaua
9th August 2006, 18:59
ce vrei sa postez si eu poze cu tine???si cu toti prietenii tai dinamovisti de la "new york" ,mi-ai dat raportul unde locuiesti cu ce te ocupi imi place ca asculti ce-ti spun


se vorbea de fotbal mult si bine pana a venit taranusul asta sa jigneasca dinamo si rapid-ul, efectiv fara nici un motiv

zi unde am jignit pe rapid si pe dinamo ...uita-te cine a inceput discutia asta off-topic
oricum faza cu new york e tare

apercele
9th August 2006, 19:03
deci clar, mai vrei
ia uitati-l pe magica steaua cu familia, iar la ultima etapa, cel 3-0 contra craiovei....uitati-va in ochii lor, cata bucurie :)


http://i66.photobucket.com/albums/h272/apercele79/3.jpg
http://i66.photobucket.com/albums/h272/apercele79/13.jpg
http://i66.photobucket.com/albums/h272/apercele79/15.jpg

apercele
9th August 2006, 19:05
ca de obicei dinamo va fi scoasa de o echipa de 2 lei,ca doar e dinamo....de cate ori nu ne-au facut de ras in europa/........vezi 17 nentori
ma mir cum i-a scos pe bucatari sau ce erau aia.....oricum dinamovistii vor sta sa tina pumnii lui standard si de suparare a 2-a zi nu vor mai avea chef de meciurile echipei lor....

doar unul din posturile jignitoare....acum degeaba, ai intrat in abuzul meu
cam tarziu sa o dai in vrajeala, ca nu ai jignit

the lion king
9th August 2006, 19:07
ce aurolaci sunt astia din poze....

magica_steaua
9th August 2006, 19:14
mare schema au facut aia de la dinamomania au luat cativa tigani le-au dat acolo ce le-au dat si le-a pus un steag in mana ,maine vin iti pun un fular cu dinamo pe gat iti fac o poza si o pun pe net

magica_steaua
9th August 2006, 19:17
la cererea moderatorului ma opresc pt. ca mi-e mila ca te faci de ras

apercele
9th August 2006, 19:17
de fapt sunt poze reale dupa calificarea de la sevilla
nu sunt trucate deloc, sunt de la serbarea voastra din piata universitatii

magica_steaua
9th August 2006, 19:19
despre meci repet se califica beitar,la bucuresti cred 1-1, si inca o data dinamo iese din europa inainte sa inceapa propriu-zis competitia

magica_steaua
9th August 2006, 19:21
de fapt sunt poze reale dupa calificarea de la sevilla
nu sunt trucate deloc, sunt de la serbarea voastra din piata universitatii

hai mah sa fim seriosi oricat ai fi antisteaua recunoaste ca au fost facute cum ti-am explicat mai sus,vrei sa ma duc sa gasesc cativa boschetari si sa le fac poze cu fularul lui dinamo??

apercele
9th August 2006, 19:26
deci ma jur ca nu sunt trucate...iti dai seama ca din toti suporterii care erau la universitate au fost alesi cei mai "selecti" pentru aceste poze
dar nu sunt copii platiti de noi ca sa faca poze in tricoul vostru
iti dai seama in invalmaseala aia de stelisti, sa ma duc eu dinamovist inrait si sa fac poze anti-steliste.....la spital ajungeam
pozele sunt reale reale

magica_steaua
9th August 2006, 19:30
zici ca te juri de parca tu le-ai facut ...de unde stii cum au fost facute pozele?si vezi ca nu e nici unul in tricoul stelei le-au dat la amaratii aia un steag si gata,m-am uitat mai bine si e clar ca sunt trucate uita-te in a2-a poza la fetele lor sa vezi cum se vede clar ca nu fac parte din poza reala sunt facute pe calculator

apercele
9th August 2006, 19:32
nu le-am facut eu, dar stiu baietii de la dinamomania care le-au facut si mi-au zis tot circul care a iesit in seara aia
iar referitor la tricoul stelei, uita-te la prima poza din 3...cei 2 ultras

magica_steaua
9th August 2006, 19:36
de ce nu i-au filmat???????si se duceau astia de la dinamomania in noaptea aia cu aparatul de fotografiat stiind ca urmeaza sa faca asemenea poze nu???
oricum nu mai are rost sa discutam ca tu zici ca sunt reale eu o sa zic ca nu si nu ajungem nicaieri(ca in toate celelalte discutii de altfel).

apercele
9th August 2006, 19:42
pai tu ce credeai, ca o sa fie numai arieni??
nu te asteptai sa aveti si de astia? de aia s-au si dus baietii sa faca poze, stiau ei ca o sa aiba destul material
in fine, faptul e consumat
referitor la meciul cu evreii, le-o dam rau cu cei 3 atacanti...scoatem artileria grea, sper ca i-au trecut dracii lui Niculescu si va da randament

magica_steaua
9th August 2006, 19:45
aia au buget 30mil iti dai si tu seama ca nu sunt vai mama lor....oricum ce-i doresti tu stelei tot asa ii doresc si eu lui dinamo

apercele
9th August 2006, 19:50
ce ii urez eu stelei stie tot OLS-ul.... multa _______ :evil:

iar astia cu bugetul lor, nu stiu ce sa cred; ce valori si-au achizionat ca nu am auzit de nici unul in afara de antrenor
multe echipe din zona aia sunt pline de bani (evreii si sa numai zic de arabi)
balaci, iordanescu, batistuta, rivaldo, etc etc nu au preferat acea zona din cauza climei in nici un caz
vad ca echipa Israel-ului e 75% beitar, deci o fi ceva de capul lor
vedem maine

the lion king
9th August 2006, 19:50
eu va doresc la amandoua ceeea ce va urati voi reciproc.

apercele
9th August 2006, 19:54
multumim ptr urare

the lion king
9th August 2006, 19:57
ha,frate,nu te supara...sunt eu mai rautacios.

apercele
9th August 2006, 19:59
nu am de ce sa ma supar...de cand sunt eu pe OLS, 1 data nu m-am suparat...eu vin sa mai rad pe aici, ma relaxez, nu sa ma atac

dar oricum urarea ta este bine-venita oricand!! :)

the lion king
9th August 2006, 20:02
si eu la fel....rad,mai atac pe cineva ,sunt mai rautacios asa,de fenta dar in rest n-am nimic cu nimeni.

Universal
9th August 2006, 20:47
Si vei lua un ban definitiv :)) oricum,Dinaimo trece de Bejitar 100%

magica_steaua
9th August 2006, 23:45
ce ii urez eu stelei stie tot OLS-ul.... multa _______ :evil:

iar astia cu bugetul lor, nu stiu ce sa cred; ce valori si-au achizionat ca nu am auzit de nici unul in afara de antrenor
multe echipe din zona aia sunt pline de bani (evreii si sa numai zic de arabi)
balaci, iordanescu, batistuta, rivaldo, etc etc nu au preferat acea zona din cauza climei in nici un caz
vad ca echipa Israel-ului e 75% beitar, deci o fi ceva de capul lor
vedem maine

cel mai cunsocut jucator e boateng
liverpool-macabi haifa 1-1 min.75 asa ca subestimati-i voi pe israelieni

Blu3red
10th August 2006, 01:35
Castiga Dinamo ...cu 3-0 acasa...si rezolva ecuatia calificarii....in retur ...nu se poate intampla nu stiu ce...pt ca se joaca pe teren neutru....degeaba au bani aia ...daca nu au jucatori !!!:rosu:

ottysh0r
10th August 2006, 01:57
cel mai cunsocut jucator e boateng
liverpool-macabi haifa 1-1 min.75 asa ca subestimati-i voi pe israelieni

hahahahhha ce noroc ati avut in seara asta :jerk: oricum la bucuresti o furati de la standard

Universal
10th August 2006, 05:24
Srerios? Unde ai väzut meciul ?
:))

aetius
10th August 2006, 13:31
lucrurile bune de deseara...
claudiu 1 gol -lovitura libera
danciulescu - sut din coltul careului, asist ganea
catalin munteanu - torpila din actiune de la 25 m
... adica 3-0
lucrurile rele...
glen moss ajunge rezerva...dupa o gafa identica cu cea din meciul cu maltezii
adica 3-1.
rednic taica,... moss al vostru sa-l ia pe carlos de la steaua si sa plece amindoi cu andreea marin pe kilimanjaro , poate reuseste moldoveanca sa scape liga lu' mitica de meseriasii astia 2.

MariusTR
10th August 2006, 13:43
Din pacate, Dinamo nu se va califica. Ne-am obisnuit de prea multe ori sa faca figuri proaste in UEFA.

Oricum ramanem cu Rapid care ajunge iar in semifinala UEFA si cu Steaua care intra in CL.

SILVIU99
10th August 2006, 13:47
Din pacate, Dinamo nu se va califica. Ne-am obisnuit de prea multe ori sa faca figuri proaste in UEFA.

.


ai sa vezi u ca trecem de israelieni astia:P :ok:

dede
10th August 2006, 13:47
Oricum ramanem cu Rapid care ajunge iar in semifinala UEFA si cu Steaua care intra in CL.
cand a mai ajuns rapid in semifinale?

2-0

the lion king
10th August 2006, 13:48
ce bine ar fi fost ca dinamo sa joace returul in Israel.....sau la Beirut,ce frumoooossss!!!!

Hatzu
10th August 2006, 13:50
Sper sa bata Dinamo pt ca sunt dinamovist, sa bata Rapid pt ca sunt roman si sa bata Basel ca sa imi iasa biletu la pariuri.

MariusTR
10th August 2006, 13:54
Amicul meu stelist d3d3 ( ca te stiu de mic :P cand vb noi pe topicul nostru de stelisti ) , ai dreptate, Rapid nu a purces in semifinale pt ca noi i-am oprit, dar anul asta ii lasam :D
Anul asta vor accede in semi.
Asa ... si Dinamo ia bataie de la israeliti in ambele manse.

apercele
10th August 2006, 16:01
asa e mariuse, asa e.....

Ayrton
10th August 2006, 16:05
Auzi Mariuse, de ce te bagi aiurea-n seama pe threadul asta? Ca dupa aia iti mai zice unul frizer sau altcumva si te duci cu para pe thradurile de Administrativ... si dupa ce lingi acolo unde ai scuipat in trecut poate se indura cineva de tine... :ciocan:
Serios, imi e mila sa vad cum te chinui... Penibil...

the lion king
10th August 2006, 16:13
pai marius asta e destept...imi tragea mie atentia sa tin cu steaua ca-s roman si el si magica staeaua ala,m-au facut si nesimtit stelistii iar acum ei vor sa ia bataie dinamo.ba si m-au luat in ras ca-s dinamovist,fraierii,si s-au legat de faptul ca pe dinamo i-a eliminat somlezi,bengalezi....stelisti de kkt si hoti ,trebuie sa tinem neaparat cu steaua lor,nu vreau sa tin ce pixu meu,ce-s obligat?Chiar ca sunt lingai,da-i afara ayrton.

apercele
10th August 2006, 17:36
leule, eu zic sa iti schimbi semnatura ca pun gastele astea de pe aici botul ca esti dinamovist :mda:

esti cu craiovenii tai, si vad ca ai boala pe cele 3 echipe romanesti ca numai rau scrii de ele.... lasa ca la anul jucati voi in europa si o sa ve vedem cit poate oltenia :headbang:

Elphax
10th August 2006, 17:43
se pare ca niculescu a aruncat prosopul! (probabil in directia lui rednic...)

danny del corco
10th August 2006, 17:45
Ca suporter al tuturor echipelor din Romania, astazi tin si cu Dinamo !:ok:
De maine lucrurile revin la normal.:pace:

SILVIU99
10th August 2006, 17:47
se pare ca niculescu a aruncat prosopul! (probabil in directia lui rednic...)


dal drk se crede mare vedeta ........sa plece la poli daca asta vrea........mam saturat de vedete dastea care nu alearga deloc .......cu vedete dastea ca clau grigorie zicu si barcauan am facut cea ceam facut anu trecut:no:
PACAT DE EL E UN JUCATOR BUN DAR ARE CARACTER 0

apercele
10th August 2006, 17:47
asta ne trebuia cu 4 ore inaintea meciului....claudiule, cand o sa-ti vina mintile la cap?

Ayrton
10th August 2006, 17:53
Pacat ca strica atmosfera inainte de meciul cu Beitar... Se vede de la o posta ca sluga de niculescu face ce dicteaza stapanul netoiu... ce s-ar mai bucura omulnegru daca ar fi eliminata echipa Dinamo... e premeditata chestia asta...

cip_81
10th August 2006, 18:29
Clar, e ceva premeditat...cu cateva ore inainte de un meci extrem de important (cel mai important in acest debut de sezon), i s-a sculat sa plece. Sa speram ca-l vor suspenda pe nesimtit pana la finalul contractului.

apercele
10th August 2006, 18:31
miroase a netoiu...asta e mana tiganului

resita
10th August 2006, 18:36
Pacat ca strica atmosfera inainte de meciul cu Beitar... Se vede de la o posta ca sluga de niculescu face ce dicteaza stapanul netoiu... ce s-ar mai bucura omulnegru daca ar fi eliminata echipa Dinamo... e premeditata chestia asta...


ai perfecta dreptate :ok:

rusine claudiu :jerk:

the lion king
10th August 2006, 18:42
bravo claudiu...da-le-o la ca catzei sa vada cat de caine ai fost tu ...pana la moarte...vrajeli...LEULEEEEEE!!!!!

alsign
10th August 2006, 19:49
o fujit Niculesco' :evil: :evil: S-o dat cataua lu' dinamo la el :evil: :evil:

the lion king
10th August 2006, 19:50
l-au luat catzeii la goana....

NY_giants05
10th August 2006, 20:00
bate dinamo acasa fara nici o problema. n'are rost sa facem comparatii intre Maccabi Haifa si Beitar..beitar e mult mai slaba

cu o cota de 1,25 la victoria dinamovistilor, pariez pe un 1 solist. pronostic : 3-1 pt dinamio

hai ROMANIA !!!

resita
10th August 2006, 20:21
dinamo va bate fara niculescu :no: cu 4-0

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

the lion king
10th August 2006, 20:23
8-0 ,ma,da ma intreb cine o sa mai stearga paianjenul?poate rednic sau borcea

apercele
10th August 2006, 20:23
sa bata ca dracii ii ia

resita
10th August 2006, 20:30
8-0 ,ma,da ma intreb cine o sa mai stearga paianjenul?poate rednic sau borcea

mititelu :ok:

Universal
10th August 2006, 21:11
haide un 2-0 scurt si gata :ok:

afonlafotbal
10th August 2006, 21:14
meciul o sa fie mai greu decat pare, ma indoiesc ca diferenta o sa fie mai mare de 1 gol ptr Dinamo, dar la polo apar multe surprize :)

resita
10th August 2006, 21:18
ce bazin avem dar nu conteaza oricum batem

HAI DINAMO

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

MariusTR
10th August 2006, 21:23
Baaaaai , ce teren aveti .. mergeti bai acasa! :D

Rasu lumii, cand incearca astia sa dea corner SUBACVATIC, beuy!

Bravo, aveti stadion cu jacuzzi :happy

Mai ceva ca filmele cu Stan si Bran ... :evil:

Luati-va buey stadion si apoi jucati! :D :D

:D :D

PS: BINE CA AVETI BANCA DE REZERVA A LA BARCA si jucati in costume de scafandrii :happy

dj_jaxxx
10th August 2006, 21:25
'tui mama lui de arbitru :headbang:

MariusTR
10th August 2006, 21:26
El e de vina ca jucati in bazin ? :D

resita
10th August 2006, 21:27
Baaaaai , ce teren aveti .. mergeti bai acasa! :D

Rasu lumii, cand incearca astia sa dea corner SUBACVATIC, beuy!

Bravo, aveti stadion cu jacuzzi :happy

Mai ceva ca filmele cu Stan si Bran ... :evil:

Luati-va buey stadion si apoi jucati! :D :D

:D :D

PS: BINE CA AVETI BANCA DE REZERVA A LA BARCA :happy



oricum mai bun decat CIMITIRUL GHENCEA :evil:

NY_giants05
10th August 2006, 21:28
mda...un penalty clar pe care arbitru nu l'a vazut ..danciulescu s-a inecat..PARDON..a fost faultat in careu..

MariusTR
10th August 2006, 21:30
Rugati-va sa nu va dea corner ... ca gasiti fanionul de corner sub apa cand imi vad eu ceafa :D

Bai, pisu' lumii cu stadionul vostru de polo! :happy

Mi-a placut cand a cautat israelitu' coltul terenului la corner ... de abia se vedea steagul scufundat in apa.

afonlafotbal
10th August 2006, 21:37
Las-o mai usor ai uitat cum arata terenul Stelei inainte de a fi refacut?

crissis
10th August 2006, 21:38
Dinamo e kko:evil: :evil: :evil:
Dinamo - Beitar scor final 0-1:evil: :evil: :evil:

apercele
10th August 2006, 21:39
Rugati-va sa nu va dea corner ... ca gasiti fanionul de corner sub apa cand imi vad eu ceafa :D

Bai, pisu' lumii cu stadionul vostru de polo! :happy

Mi-a placut cand a cautat israelitu' coltul terenului la corner ... de abia se vedea steagul scufundat in apa.


tine-ti bai ciocul mic ca la voi la baia mare se joaca pe cioburi si in papuci facuti din ziare
macar taci din gura si uita-te la meci

MariusTR
10th August 2006, 21:39
Noah, stai ca a intrat si Ze kalanga ... sa vedem daca stie sa inoate si asta :D

alsign
10th August 2006, 21:52
Danciulescu ......... in careu .......si si si ..... :evil: :evil: :evil:

http://www.dogbreedinfo.com/images7/Amazing_SWIM_5.jpg

afonlafotbal
10th August 2006, 21:53
uff am scapat

daddy.ro
10th August 2006, 21:54
Am votat "Nu". Si asta nu pnetru ca as fi stelist ci pentru ca in seara asta va bateti joc de fotbal. Nu jucat absolut nimic, v-ati batut joc de cel mai bun atacant al tarii si l-ati alungat de la echipa prin comportamentul fata de el, Rednic il prefera pe Ganea, care l-a santajat clar in fata camerelor de luat vederi, iar acesta joaca execrabil.
In retur iar veti inventa goluri marcate cand nu se uita arbitrul s.a.m.d.

MariusTR
10th August 2006, 21:56
uff am scapat
Stai ca mai e o repriza de inot desincron , inca nu ai scapat, nu e gata pana nu sare duduia grasa in bazin :)
Besiktasii astia par ca dau mai bine din maini decat rosiaticii nostri...

PS: Ze Kalanga este un geniu in fotbal. :ok:


- Baieti, azi avem iara antrenament!
- Ce facem azi , domnu' antrenor ?
- Ia bagati voi o tura de bazin dus intors!

tourist
10th August 2006, 22:02
tine-ti bai ciocul mic ca la voi la baia mare se joaca pe cioburi si in papuci facuti din ziare
macar taci din gura si uite-te la meci


bai ciuciu , in anul '77-'78 la Baia-Mare venea Real-Madrid in cupele Europene , iar pe la Dinamo se inventa securitatea stalinista .

Si apoi tot echipe ca Dinamo au desfintat acea echipa occidentala de la Baia-MAre.

Sau la handbal pe vremea lui Ceausescu numai echipele de la Bucuresti aveau voie sa castige...

DUBIOSILOR

Steeltown Boy
10th August 2006, 22:03
Neaşteptat de greu meciul ăsta.
La faza din min 45 Pulhac putea fi eliminat şi nimeni n-ar fi contestat.
Am avut noroc, e de gaşcă arbitrul.

alsign
10th August 2006, 22:03
Niculescu o fujit acasa ca nu avea slipu' la el :evil: :evil: :evil:

POPI POPESCU
10th August 2006, 22:05
Ca Roman si Bucurestean e normal si bineinteles ca tin, desi sunt in primul rand stelist, cu Dinamo in seara asta. Asa cum se putea prevedea e meciul greu si incomod, mai ales in conditii de teren catastrofale si chiar ridicole pt fotbal, dar la o asemenea ploaie torentiala, nu ai ce face. Eu cred ca cu timpul va veni si golul pt noi desi evreii stiu sa joace fotbal si raman periculosi. Scor final la zero pt Dimano sper, ca altfel returul va fi greu de tot. Hai Dinamo, Steaua si romanii din Germania sunt cu tine!

MariusTR
10th August 2006, 22:05
Niculescu o fujit acasa ca nu avea slipu' la el :evil: :evil: :evil:
Poate are fobie de apa :D

Dubios mi se pare ca tin cu dinamovistii in seara asta, sunt stelist ... dar cand vad cum inoata astia ca oPsedatii , mi se face mila ... da doamne sa intre pucul ala , pardon mingea in poarta, macar din greseala :D

SILVIU99
10th August 2006, 22:06
bai MariusTR ia vezi poate ai treaba si mai taci din gura ca nam avem nevoie de "comentator"
DINAMO a jucat binisor in prima repriza tinand cont cum arata terenul

amadeus
10th August 2006, 22:07
Is curios daca Rednic se va plinge la sfirsitu meciului ca i-a lipsit Niculescu :)

dj_jaxxx
10th August 2006, 22:09
Lasa ma ca le bagam 1 gol sau 2 in a 2a repriza. Mereu jucam mai bine in a 2a :yeah:

Hai DINAMOOOO!!! /hello /hello /hello

MariusTR
10th August 2006, 22:13
Si eu tin cu voi azi.

HAI BAIETII , dati bre la lopeti sa-i impingem cu minge si cu val cu tot in poarta!

amadeus
10th August 2006, 22:14
cu gloabe ca Ganea si Danciulescu nu vad cine sa marcheze. Mai ales ca n-au Beitar un Carlos in poarta.
0-0 nu-i un rezultat bun de obicei, da de unde nu-i nici D-zeu nu cere

apercele
10th August 2006, 22:14
mariuse, numai idiotenii ai scos din tine ultima ora
stim ca terenul e varza, se vede.....du-te omule si baga nani ca esti obsedat cu baltocile de pe teren, parca ai juca tu....

haide_jiul
10th August 2006, 22:16
ba marius ai scos numa glume tari mai zi cate ceva ca azi se vede ca esti inspirat cu glumele

afonlafotbal
10th August 2006, 22:18
incepe sa devina promitator si chiar un rezultat bun un 0-0

alsign
10th August 2006, 22:22
Dinamo joaca prost pentru ca :

nu au pompe sa scoata apa de pe teren :evil: :evil:

au jucat "ascunselea" la saftica si l-au perdut pe "Ze Nicolesco"

Stelistii au ajuns prea tarziu ca sa le mai ofere autografe la dinamovisti :evil: :evil:

Borcica a avut febra mare aseara si nu a putut anunta strategia pentru jocul de astazi :evil: :evil:

MariusTR
10th August 2006, 22:25
Nope, Dinamo joaca prost fiindca Beitas Besiktas Jacuzzi joaca mult mai bine.

Deci, iarasi sunt de vina arbitrii ( ca nu i-a dat lu' Niculescu unspce metri cand nu a plonjat in bazin la timp ) , iarasi e de vina vremea si terenul si normal stelistii ca au o echipa de CL.

Singura care nu e de vina este insasi Dinamo, care n-are jucatori decat de divizia Y.

NY_giants05
10th August 2006, 22:27
Beitar devine din ce in ce mai periculoasa..au avut niste ratari monumentale!
dinamo nu mai joaca nimic de ceva vreme.
mi-e sa nu pierdem acasa....cred k borcea e la spital acum :D

Quartz@nu
10th August 2006, 22:32
sunt dezamagit de dinamo , imi pare rau ! joc fff.slab facut de caini !
ps. aseara niste suporteri dinamovisti spuneau : " steaua nu joaca nimic " ...acum ce spun ei ?? dinamo s-a prezentat la meci ??

oricum bafta dinamo , dar este f. greu

afonlafotbal
10th August 2006, 22:36
sunt dezamagit de dinamo , imi pare rau ! joc fff.slab facut de caini !
ps. aseara niste suporteri dinamovisti spuneau : " steaua nu joaca nimic " ...acum ce spun ei ?? dinamo s-a prezentat la meci ??

oricum bafta dinamo , dar este f. greu

Meciul Stelei a fost super in mare parte cine spune altfel e carcotas:D

apercele
10th August 2006, 22:36
adevarul ca pe terenul asta numai fotbal nu se joaca
cate aberatii din partea voastra....baltoci peste tot dar voi vreti fotbal

MariusTR
10th August 2006, 22:38
Poi daca nu aveti pompe, ce sa va facem ?

Vedeti poate va da Jiji una... cat poa sa faca o pompa? 1000 euroi , nu e mai mult...

Oricum e GOL, ati marcat in sfarsit dupa ce ati luptat ca eroii.

1-0

apercele
10th August 2006, 22:42
bravo baieti!!!
hai inca doua :)

afonlafotbal
10th August 2006, 22:43
ar fi mult prea mult inca odata, e bine macar 1-0

crissis
10th August 2006, 22:44
GOL pentru ciini /hello

Sorin Blaj
10th August 2006, 22:45
1-0 DINAMO! Gol Catalin Munteanu!

apercele
10th August 2006, 22:46
ar fi mult prea mult inca odata, e bine macar 1-0

sanki nu e bun si un 1-0
dupa ce ca joaca in piscina si jucam fara cel mai bun atacant din divizia A, e bun si scorul asta

ala
10th August 2006, 22:46
Bravo Dinamo!!!!!!!!!!!

GOOOOOOOOOOOOOL!!!

Sorin Blaj
10th August 2006, 22:47
Noroc cu insistenta, inspiratia si inteligenta lui Ganea, cursa lui Pulhac si plasamentul lui Munteanu.

afonlafotbal
10th August 2006, 22:48
sanki nu e bun si un 1-0
dupa ce ca joaca in piscina si jucam fara cel mai bun atacant din divizia A, e bun si scorul asta

asta ziceam si eu ca 1-0 e bun dar asta numai datorita jocului c-am slab al lui Dinamo

NY_giants05
10th August 2006, 22:50
mi-a placut in acest meci jocul lui Ze kalanga. un jucator foarte bun, lupta pt orice minge. o sa faca treaba buna la dinamo

Sorin Blaj
10th August 2006, 22:52
Ze Kalanga? Bataios, dar c-am dezordonat.

afonlafotbal
10th August 2006, 22:53
c-am toti jucatorii noi pun suflet cei vechi par c-am blazati meteahna romaneasca veche