PDA

View Full Version : Steaua - Standard Liege



Pages : 1 2 [3] 4 5 6

B0gdaaaN
9th August 2006, 22:30
Carlos e primul portar pe care l`am vazut ca plonjeaza cu mainile lipite de corp,Nesu a vrut el sa dea un calcai in genul celui din meciul cu Cote d`Ivore,Oprita cam varza....dar cred totusi ca Steaua o sa bata cu 2-1!!HAI ROMANIA!!!

Quartz@nu
9th August 2006, 22:30
parca vad din nou meciul cu boro

PARCA vad un laccke ! :rosu:

succes
9th August 2006, 22:31
totul e foarte simplu. Belgienii nu au nici o sansa.

Kainsashiki
9th August 2006, 22:31
deja imi sta mintea numai la boro - steaua :(::(

acroscad
9th August 2006, 22:32
parca am mai vazut meciu asta chiar anu asta (Herenveen in deplasare), daca il scate pe muc celmic de pe stanga nu o sa mai avem emotii in aparare, inschimb in atac avem ceva probleme deoarece ii distanta f mare intra dica si badea (care nu s-a miscat deloc rau). Sa speram la ce ii mai bun !!

Quartz@nu
9th August 2006, 22:32
Nu-i rau pentru deplasare ... 1-1 plus o ocazie cat roata carului. Un maaaree :rosu: :rosu: pt jigodia asta de rus, care bineinteles ca "n-a vazut" piciorul aplicat lui Nesu.

PS : Afara cu bufonul de Carlos. Gata, m-am saturat, nu se mai poate asa. E al nu stiu catalea gol "de portar" pe care il primim. Ne trebuie altceva pt CL.

cred ca , CURCA este la fix pt Steaua !

acroscad
9th August 2006, 22:33
.

PS : Afara cu bufonul de Carlos. Gata, m-am saturat, nu se mai poate asa. E al nu stiu catalea gol "de portar" pe care il primim. Ne trebuie altceva pt CL.

Mda a stat prost, da nici daca statea bine nu o scotea, o dat-o de zici ca o pus-o cu mana :headbang: .

rapidashul
9th August 2006, 22:34
Meci echilibrat,multe ocazii la ambele porti,cred ca dupa 45 de min scorul este echitabil,monumentala ratarea aceea cu poarta goala a belgienilor.

zeus222
9th August 2006, 22:42
PARCA vad un laccke ! :rosu:

sensibil mai esti :rosu: , nu vezi bah gagauza ca nu joaca nimic

maximus3ad
9th August 2006, 22:43
Nu-i chiar asa de usor cum se credea, sper cel putin un egal sa scoatem, de ce nu joaca Saban?

zeus222
9th August 2006, 22:43
un meci dureaza mai mult de 10 min

Quartz@nu
9th August 2006, 22:44
E Culmea Carlos !!!

afonlafotbal
9th August 2006, 22:44
e super tare Carlos bravo bai (asta e platit din alta parte ca de la Steaua sigur nu ia nimic)

acroscad
9th August 2006, 22:44
deci un portar nu are voie sa primeasca un gol din acea pozitie !! corlos du-te si te :headbang:

Kainsashiki
9th August 2006, 22:45
fmmmmmmmm carlossssssssss

zeus222
9th August 2006, 22:47
PARCA vad un laccke ! :rosu:

hai, acum ce mai zici?

Gabriel28
9th August 2006, 22:49
un portar retardat
atacanti ratangii
echipa ametita
deja-vu boro'

parca e reluarea meciului din anglia cu boro, am inceput bine, si in final ne-am ***** pe noi, tipic romanesc. precis ne mai dau 1 gol...

Quartz@nu
9th August 2006, 22:50
hai, acum ce mai zici?

MAI NENE , PREGATESTETE DE div. B LASA-NE !!! CE DRACU AI ??

mick3y
9th August 2006, 22:51
Fratilor schimbati-va portarul..daca nu...e rau....e f rau...

resita
9th August 2006, 22:53
carlos :headbang: cel mai reusit transfer al stelei din ultimul timp
:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

pacat mare pacat, steaua nu joaca nimic:mda:

_kali_
9th August 2006, 23:00
Bai, cine sunt penibilii astia din teren? Campionii Romaniei?! Nesu who?! Carlos who?!(Oh, the idiot!), Lovin who?! Oprita who?!

Daca e dreptate, atunci Steaua, pentru ca nu este campioana adevarata a Romaniei nu va merge mai departe.
Pacat, este o noua sansa irosita, dar poate asa este drept:cineva acolo sus a vazut toate sacosele cu bani, toate declaratiile murdare, toate blaturile, toate manevrele.
Steaua isi merita soarta. Este a 3a sansa ratata. Poate nu merita sa fie acolo sus. :rosu: :rosu:

Sorin Blaj
9th August 2006, 23:01
Oprita si-a batut joc de o ocazie rarisima.

_kali_
9th August 2006, 23:06
"Haide Banele, Banel, este faza ta!" citat din Emil Gradinescu, obiectivul nostru comentator care la golul Rapidului cu Feyenoord dormea in cabina de comentator. M-am saturat de asemenea oameni.

Quartz@nu
9th August 2006, 23:06
JOC EXECRABIL AL LUI oprita

dorian27
9th August 2006, 23:07
Oare il mai suna Becali pe Borcea...dupa cum a promis?
Si oare ce face Becali in tribuna(el se astepta la un 2,3-0 pentru Steaua)?
Cata naivitate la echipa asta....
Poate in retur vor face ceva...

Hard
9th August 2006, 23:07
pesimistilor,mai e destul din meci...

zeus222
9th August 2006, 23:07
MAI NENE , PREGATESTETE DE div. B LASA-NE !!! CE DRACU AI ??

Da bah te las sa te pregatesti pt cupa uefa :P

Quartz@nu
9th August 2006, 23:07
Bai, cine sunt penibilii astia din teren? Campionii Romaniei?! Nesu who?! Carlos who?!(Oh, the idiot!), Lovin who?! Oprita who?!

Daca e dreptate, atunci Steaua, pentru ca nu este campioana adevarata a Romaniei nu va merge mai departe.
Pacat, este o noua sansa irosita, dar poate asa este drept:cineva acolo sus a vazut toate sacosele cu bani, toate declaratiile murdare, toate blaturile, toate manevrele.
Steaua isi merita soarta. Este a 3a sansa ratata. Poate nu merita sa fie acolo sus. :rosu: :rosu:

esti pe wc de "meditazi " in halul asta ??

dorian27
9th August 2006, 23:09
Inca 15 minute....
Se vor trezi sau nu stelistii astia?
Nu seamana deloc cu marea campioana a Romaniei...pe care o ridicau in slavi trupa de [mod].. din Ghencea!!!!

_kali_
9th August 2006, 23:10
Exact acolo sunt, pentru ca de acolo merita vazut un asemenea meci, si pentru ca exact a asta miroase.

Quartz@nu
9th August 2006, 23:11
goooooooooooooOOOOOOOOOOOOlllllllllllllllllllllll

_kali_
9th August 2006, 23:11
Gol steaua, dupa o gafa, de fapt un lant de gafe "belgiene"

afonlafotbal
9th August 2006, 23:11
Noroc ca mai sunt unii pe teren care mai si muncesc, multi sunt deja c-am blazati

Sorin Blaj
9th August 2006, 23:11
2-2. GOOOOOOOOOOOOOL Petre Marin!

Quartz@nu
9th August 2006, 23:12
R O M A N I A !!!!!!!!!

dorian27
9th August 2006, 23:12
Inca 15 minute....
Se vor trezi sau nu stelistii astia?
Nu seamana deloc cu marea campioana a Romaniei...pe care o ridicau in slavi trupa de ... din Ghencea!!!!


S-AU TREZIT.......IN SFARSIT!!!
ACUM SPER SA REVINA LA JOCUL LOR ...SI SA LE MAI DEA O BOABA!!!
PRESIMT CUM IA REVENIT INIMA LA LOC LA BERBECALI!!!!

Hard
9th August 2006, 23:12
cati frustrati pe forumul asta,jajaja ca bate Steaua!

Quartz@nu
9th August 2006, 23:13
SE POATE ....HAI vasilica 3-2 steaua !!

Hard
9th August 2006, 23:15
frustratii vor muri la 3-2 pt Steaua

dorian27
9th August 2006, 23:15
Indiferent de rezultatul final Carlos ar trebui trimis sa se dueleze cu fotoreporterii...iar Steaua sa aduca un portar de calitate.
Ca nu-i vad bine, in eventualitatea calificarii in Liga!!

unic_jul
9th August 2006, 23:16
nu stiu ce cauta carlos la steaua,e dapasit .imi e frica la orice minge pe poarta.hai steaua inca un gol

nicolita asta nu prea mai face nimic. e cam in plus pe teren

Sorin Blaj
9th August 2006, 23:20
Iarasi a iesit Carlos prost.

unic_jul
9th August 2006, 23:21
dar carlos asta iese bine la vreo minge?????

Quartz@nu
9th August 2006, 23:25
ce frumos se aude " romania " ....insa pentru "dinamo m__e dinamo" rusine !

dorian27
9th August 2006, 23:26
gata....
s-a terminat....
sa speram ca vom transa definitiv calificarea in retur!!!

Sorin Blaj
9th August 2006, 23:26
2-2. SCOR FINAL. Bun rezultat.

resita
9th August 2006, 23:26
este bun si 2-2

steaua chiar daca nu a aratat mai nimic are prima sansa de calificare cu o conditie, CARLOS :ciocan: sa nu joace.

bafta steaua in meciul retur :ok:

PS asteptam sa vedem ce vorbeste jiji cu borcea :evil:

unic_jul
9th August 2006, 23:28
carlos si nicolita cei mai prosti de pe teren.dar pe carlos nu l intrece nimeni.cum a ajuns omul asta la steaua?????

apparte
9th August 2006, 23:28
2-2 ca la Bruges acum 10 ani!Si atunci cel mai bun jucator al lor,un croat!

dorian27
9th August 2006, 23:29
PS asteptam sa vedem ce vorbeste jiji cu borcea :evil:

ce ar putea sa vorbeasca?
cand unul behaie si celalalt latra...cine poate intelege ce zic?:D

unic_jul
9th August 2006, 23:30
bine mai joaca goian asta.mi a placut de el.habar nu am joaca si la nationala?
badea a jucat destul de bine cred ca mai mergea lasat in teren

SILVIU99
9th August 2006, 23:32
BV steaua un rezultat bun care da mari sperante pt retur

Quartz@nu
9th August 2006, 23:34
este bun si 2-2

steaua chiar daca nu a aratat mai nimic ...

cred ca nu ai vazut meciul !!
parerea mea : joc bun al stelei fara aportul lui carlos , oprita
dica ...neasteptat de slab !
dar ne CALIFICAM cu siguranta ! Bafta Steaua in retur !

radutu
9th August 2006, 23:35
Steaua trebuie sa scape repede de Carlos. A furat pur si simplu victoria Stelei. E un portar de duzina, cum sunt multi in campionatul nostru.In rest standard in afara Rapaic si de entuziasm nu a aratat nimic. Steaua ii termina la Bucuresti.

B0gdaaaN
9th August 2006, 23:36
carlos e bun de aparat tonetele de hoti

FloRyNeL
9th August 2006, 23:36
pakat de steaua k are un portar slab...dak nu era carlos in poarta bateam

succes
9th August 2006, 23:39
cati mai multi pe stadionul national

Steeltown Boy
9th August 2006, 23:40
Rezultat bun.
Pentru apărătorul porţii în retur, temă de meditaţie pentru Oli. Aşa ar fi normal.
Felicitări şi Baftă pe Lia Manoliu. La meciul cu belgienii adică :evil: .

Sorin Blaj
9th August 2006, 23:40
Ce naiba. Nu poate Steaua sa-si ia un portar adevarat? Pe unde o mai fi Dolha? Si Stelea ar fi mai bun decat Carlos.

acroscad
9th August 2006, 23:40
"Haide Banele, Banel, este faza ta!" citat din Emil Gradinescu, obiectivul nostru comentator care la golul Rapidului cu Feyenoord dormea in cabina de comentator. M-am saturat de asemenea oameni.

si noi ne-am saturat de tine ... MARS sub POD !

_kali_
9th August 2006, 23:41
Probabil au strigat Romania ca sa mascheze, ca la meciul cu Rapid din UEFA scandarea "Am avut si vom avea mereu..."

Cat despre meci, Steaua se va califica foarte, foarte, foarte greu. Sufera de multe lucruri, printre care lipsa unui portar macar decent si a unui antrenor cu putin curaj. Cat despre avantajul meciului de acasa, nu cred ca e un plus evident, ca doar galeria stelista nu e recunoscuta pentru cine stie ce cantari tot meciul.
In concluzie: greu de tot. Standard chiar daca nu este sudata, are jucatori de o valoare certa. In retur va reveni si Sergio C., o bataie in plus pentru Steaua, care l-a pierdut pe Ghionea si a aratat un Oprita iesit total din forma, care s-a luat de mana cu Lovin, Banel si Nesu. :rosu: :rosu:

succes
9th August 2006, 23:41
Cred ca Steaua are portar. Cernea parca e rezerva. Pare mai bun decat Cacarlos

SILVIU99
9th August 2006, 23:42
Ce naiba. Nu poate Steaua sa-si ia un portar adevarat? Pe unde o mai fi Dolha? Si Stelea ar fi mai bun decat Carlos.



DOLHA e la wisla cracovia

acroscad
9th August 2006, 23:42
Gol steaua, dupa o gafa, de fapt un lant de gafe "belgiene"

ma tu chiar esti dus, daca ai vazut golul nushtiu cum poti sa zici ca o fost greseli in lant ....

_kali_
9th August 2006, 23:43
mda..."mars sub pod", la ce altceva ma pot astepta de la un stelist? De ce esti pe net? Cumva echipa ta nu ti-a oferit un motiv de sarbatorit in Piata Universitatii?

succes
9th August 2006, 23:44
Hai la revedere. Sigur se califica Steaua!

tu26dor
9th August 2006, 23:45
2-2 e bun. steaua a jucat cat a trebuit.se putea si mai bine. mult mai bine. pacat de carlos. sper sa nu jucam la 0-0 la bucuresti si sa ne-o luam. bravo steaua! hai steaua!

_kali_
9th August 2006, 23:45
ma tu chiar esti dus, daca ai vazut golul nushtiu cum poti sa zici ca o fost greseli in lant ....

O fost greseli in lant pentru ca fundasul acela visator a fost usor de tot depasit si nu a anticipat faza, iar portarul prindea fluturi in careu. No, ai inteles acum?

pinki
9th August 2006, 23:45
baaaiii!!!! eu cand am zis ca dam doua goluri uitasem ca e carlos titular, fir-ar sa fie, ce mama naibii face idiotul asta? in ultima vreme numai goluri de portar ne luam, mi-e si frica de fiecare data cand se apropie de poarta noastra. oprita, bai, ce *******, unde esti milanezule sa-l mai aperi, ratarea secolului, cat de prost poate sa fie???? in rest, i s-a urcat si lu banel la cap succesul, nu se mai agita, sters... nesu a jucat binisor, ma asteptam la mai rau. lovin cam indraznet... dica, hm, ma asteptam la mai mult de la el. baciu, evolutie buna. dar pt acasa, frate, alt portar si altcineva in locul lui oprita, nu stiu cine, sa cumpere dracu mai repede un atacant. in rest, rezultat bun, meci bun, mai putin gafele lui carlos, noroc ca exista goian. petre marin si-a mai spalat din pacate. dar carlos!!! si oprita!! vai ce i-am mai injurat... si nu-mi sta in fire :) si acasa sa nu se culce pe-o ureche, tipic romanesc si sa puna mana (picioru) si sa se lupte!

succes
9th August 2006, 23:46
ar fi o idee. p-ta universitatii. Te gandesti cand ai avut tu un motiv sa te bucuri

Sorin Blaj
9th August 2006, 23:46
DOLHA e la wisla cracovia
Ma gandeam eu, dar nu eram sigur. Mersi pentru clarificare.

magica_steaua
9th August 2006, 23:50
se vede ca sunt cativa jucatori de umplutura,oprita daca nu m-a terminta,banel n-a facut nimic de cand a inceput noul sezon,carlos nu scoate nimic doar prinde niste mingi pe care le prinde oricine si degajeaza in rest nu scoate nimic(ptr. ce e portar??sa prinda pasele la portar ale adversarului,daca o scotea pe aia de la golul 2 mai aiceam dar tot ce a fost tras cat de cat spre poarta a fost gol)

cred ca o sa intram in grupe ca si belgienii sunt slabi dar am dovedit inca o data ca fara radoi suntem dezorientati total
oricum rezultat de calificare 2-2 dar la cat de slaba am prins-o pe standard trebuia sa le dam un 3-0,(rapid este mult peste standard)

_kali_
9th August 2006, 23:51
Cred ca se face o confuzie: ce legatura are Dolha cu Steaua?

Uneori si cu Radoi sunteti dezorientati total...

pinki
9th August 2006, 23:55
daca eram in stare sa tinem ritmul de la inceput macar 30 de minute si daca nu era carlos prost, nu ne dadeau 2 goluri si noi dadeam mai multe... pana una alta, eu cred ca e un rezultat bun, dar acasa, frate, fara carlos si oprita, ca-mi smulg parul din cap :headbang: :ciocan:

magica_steaua
9th August 2006, 23:58
parca vedeam meciul de la boro ,incepem tare controlam jocul aia vai de ei greseau pase simple si dintr-o data se schimba tot jocul,gresim noi pase,aia incep sa prinda curaj 2-1 ,si decat carlos mai bine cernea oricum in afara de cele 2 suturi care au fost si goluri n-avea ce sa se intample poate chiar il scotea pe al doilea

pinki
9th August 2006, 23:59
la un moment dat si eu vedeam iar meciul cu boro :ciocan: dar e bine ca au invatat totusi din greseli...

Liviu
10th August 2006, 00:04
Mama mia ce meci. La 1-0 il vedeam deja pe Gigi cu rasul sau isteric maine la OTV sarbatorind calificarea. :bere:
La 2-1 pentru ei il vedeam pe Borcea dansand samba pe mese in Stefan cel Mare.:drak: La 2-2 nu mai vad nimic . Decat prudenta si emotii pana pe 23 la meciul de pe 23 !:mda:
Carlos-ezitant ca de obicei , Nesu - bun dar uneori da dovada de naivitate , Goian-imperial , Ghionea - bun , pacat de galben ,P.Marin - bulan la gol , per ansamblu mediocru , Oprita-??? , Paraschiv - unul dintre cele mai bune meciuri din cariera , Lovin - eroic dar limitat , Nicolita-ori i s-au terminat bateriile ori a strans destui bani si a disparut acel fomist care era inainte , Dica-a prins una din zilele lui bune , Badea - lupta mult dar mai are de invatat , Cristocea - o solutie buna , joaca din ce in ce mai bine , Bostina&Baciu - au jucat prea putin.
Am mai zis: ca si acum 10 ani in tur egal , iar acasa belgieni la protap...:yeah:

rechinul farist
10th August 2006, 00:13
Becali s-a zgarcit la bani in vara asta, cu bani de pe Ogararu cumpara un varf impins, un fundas si un mijlocas si avea echipa.....aaaaaa plus un portar.....poate mai punea ceva de la el sa cumpere toti jucatorii astia, da isi facea echipa, asa, daca se mai accidenteaza si Dica sau numai stiu eu cine, ce face Oli? Cat despre Cristocea, imi place cum joaca baiatu asta, ca de, doar a venit de la Farul...:D

dardar_3
10th August 2006, 00:14
Un rezultat bun insa daca nu era amatorul de Carlos si Oprita care si-a batut joc parca de fiecare faza mai buna....
Insa iarasi ajungem la subiectul DACA... DACA nu era greseala aia... DACA intra jucatorul respectiv....
Oricum s-a vazut ca avem nevoie in primul rand de un atacant pur sange...
Sper ca la Bucuresti vor fi calmi si se vor contra mai bine...
Pana atunci, nea Gigi... mai umbla si dumneata la banisori ca nu prea poate saracu Carlos... si atacantii nostri sunt cam slabi...

Sorin Blaj
10th August 2006, 00:17
Liviu.

Daca tu spui ca Dica a prins una din zilele lui bune inseamna ca ai vazut alt meci. Dica, Nicolita, Oprita si Carlos au fost pe nicaieri. Steaua a jucat de fapt in 7, cei 4 au facut figuratie pe teren.

Liviu
10th August 2006, 00:22
Dica poate juca si mai slab si de obicei asa o face. Eu sunt multumit de el pentru ce a jucat azi.:)De ceilalti 3 ai perfecta dreptate.

Sorin Blaj
10th August 2006, 00:24
Dica nu a reusit un dribling tot meciul, n-a tras un sut sau n-a dat o pasa ca lumea. Dica nu s-a vazut, a fost turist pe teren.

Liviu
10th August 2006, 00:27
Ca sa ma exprim altfel : Dica a fost cel mai bun dintre cei prosti...:D

rechinul farist
10th August 2006, 00:31
da de Cristocea ce ziceti?

myke
10th August 2006, 00:31
eu cred ca am vazut alt meci ca voi. dica a stiut sa protejeze mingea. a dat pase bune. nu a fost deposedat decat odata, si atunci a obtinut un out. nu stiu daca ati observat dar a avut mereu 3 oameni in jurul lui. dica a jucat bine. dica, goian si paraschiv au jucat cel mai bine. a respins goian in continuu mingi.
oprita, nesu si carlos au fost penibili. banel a jucat slab.

Liviu
10th August 2006, 00:35
Cristocea..a inceput sa se miste bine baiatu' , va fi o solutie buna pentru viitor pentru ca daca lucrurile vor continua asa , nu-i vad bine pe Banel sau Oprita.

magica_steaua
10th August 2006, 00:36
dica a jucat varf si nu a avut nici un sut pe poarta dar si cand prinde o zi buna e de neoprit...sper la bucuresti sa fie omul meciului,cred ca nu a miscat azi pt. ca stiau ca e cel mai periculos om al nostru si l-au marcat om la om

Sorin Blaj
10th August 2006, 00:40
Asta spuneam si eu, ca nu a miscat deloc. Pana la a fi prins o zi buna mai este. Cand Dica prinde o zi buna castiga un meci de unul singur. Poate in retur. :)

SORENSEN
10th August 2006, 00:42
da de Cristocea ce ziceti?
E in crestere..joaca bine si a revigorat jocul...
Sunt putin dezamagit de joc dar e bine pana 2-2 putem spera sa nu avem probleme la retur...

Blu3red
10th August 2006, 00:44
Dica nu a reusit un dribling tot meciul, n-a tras un sut sau n-a dat o pasa ca lumea. Dica nu s-a vazut, a fost turist pe teren.

Poate ati vazut alt meci...dar Dica ii unul dintre cei mai buni jucatori de la steaua...si o jucat ..bine azi ....pacat de unii jucatori care o cam facut figuratie pe teren (Oprita, Nicolita ,Carlos)...daca jucau si ei cat de cat bine Steaua ii batea fara probleme pe belgieni..
Noroc cu jucatori gen Goian Paraschiv si Dica....datorita lor ..am scos acest rezultat bun...si aaa..il uit pe Cristocea care a schimbat ceva in bine in jocu stelei la 2-1 pt Standard...
Totusi nu pricep...de ce Bostina o fost rezerva ...era clar unul dintre cei mai in forma jucatori de la steaua !!!:rolleyes: ..

rapidashul
10th August 2006, 00:59
Un rezultat foarte bun,cel putin asa cred eu,dupa parerea mea cel mai slab jucator al Stelei a fost Oprita,multe pase gresite,finalizari in tribuna,referitor la Carlos poate ar fi putut face ceva la golul 2,per ansamblu un meci bun si un rezultat echitabil.In retur cred ca bate Steaua cu 1-0 :),asa ca bafta multa in grupe.
Daca va fi sa se califice,eu unul imi doresc sa cada in aceeasi grupa cu Barcelona,poate reusesc sa-i vad si eu pe extraterestrii pe viu,om vedea :D

magica_steaua
10th August 2006, 01:06
Un rezultat foarte bun,cel putin asa cred eu,dupa parerea mea cel mai slab jucator al Stelei a fost Oprita,multe pase gresite,finalizari in tribuna,referitor la Carlos poate ar fi putut face ceva la golul 2,per ansamblu un meci bun si un rezultat echitabil.In retur cred ca bate Steaua cu 1-0 :),asa ca bafta multa in grupe.
Daca va fi sa se califice,eu unul imi doresc sa cada in aceeasi grupa cu Barcelona,poate reusesc sa-i vad si eu pe extraterestrii pe viu,om vedea :D

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: /hello /hello

Liviu
10th August 2006, 01:29
In retur cred ca bate Steaua cu 1-0 :),asa ca bafta multa in grupe.
Bafta si maine Rapidului si lui Dinamo. Sa vedem romani fericiti!:bere:

Incubus
10th August 2006, 01:36
Oprita - un jucator incantator pana la meciul cu Valencia; de atunci e intr-o eclipsa de forma prelungiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiita la nesfarsit. Pacat de el, inca mai sper sa isi revina
in schimb, nesu si carlos sunt catastrofe si mai prost ca ei e ala care ii baga in teren

Blu3red
10th August 2006, 01:41
Oprita - un jucator incantator pana la meciul cu Valencia; de atunci e intr-o eclipsa de forma prelungiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiita la nesfarsit. Pacat de el, inca mai sper sa isi revina
in schimb, nesu si carlos sunt catastrofe si mai prost ca ei e ala care ii baga in teren

Exact...nu so vorbit deloc...de Olaroiu.....dupa parerea mea Olaroiu ii un antrenor bun...dar cedeaza ...cand echipa ii pusa sub presiune ...desi aseara nu o fost cazul...facand o schimbare foarte buna Cristocea in locul lui Badea....dar face ...unele greseli...in seara asta greseala fiind netitularizarea lui Bostina ...o greseala evidenta ...tinand cont ca ..Oprita a fost ..inexistent tot meciul...si Bostina a aratat o pofta de joc foarte buna in ultimele meciuri ...

ottysh0r
10th August 2006, 02:00
Exact...nu so vorbit deloc...de Olaroiu.....dupa parerea mea Olaroiu ii un antrenor bun...dar cedeaza ...cand echipa ii pusa sub presiune ...desi aseara nu o fost cazul...facand o schimbare foarte buna Cristocea in locul lui Badea....dar face ...unele greseli...in seara asta greseala fiind netitularizarea lui Bostina ...o greseala evidenta ...tinand cont ca ..Oprita a fost ..inexistent tot meciul...si Bostina a aratat o pofta de joc foarte buna in ultimele meciuri ...

Oprita ala asa a fost mereu "inapt" :happy oricum Bv steaua ! pt meciu de la standard

Zabriskie
10th August 2006, 02:34
Explicati-mi si mie va rog... Unde a gresit Carlos!?.
1 gol a fost la vinclu si unul langa bara. Sa fii stiu dinainte unde se va duce mingea si nu era o parada usoara!

Zax
10th August 2006, 03:50
sare dupa un sfert de ora, si sare cu ambele maini in loc sa se intinda cu 1 mana cum ar face orice portar intreg la minte ...

Universal
10th August 2006, 04:35
:) asa era si Schmeichel,asa joacä si Kahn uneori..specatculos...
eu am cästigat astäzi pe Steaua toate bileetle, sper intr-o victorie data viitoare sau egal 0-0 sau 1-1 :ok:
Baftä Steaua ,ai fäcut un german fericit :ok:

KillinG FieldS
10th August 2006, 05:44
sare dupa un sfert de ora, si sare cu ambele maini in loc sa se intinda cu 1 mana cum ar face orice portar intreg la minte ...

Exact..,..Desi a inceput destul de bine la Steaua,,,Carlos e dezastru. Golu 2 e al lui 100%... mingea sutata destul de slab cu pamanatu si de la distanta si din unghi,,,o stat el ampulea in poarta si sare dupa 3 minute,,,, si cu 2 maini cum zici,,,tre facut ceva,,,,

delaparis
10th August 2006, 06:30
2-2 :rolleyes: gata e ca si calificata /hello
atentie la Bucuresti sa nu piarda si totul e in regula ...

De cind nu am mai jucat in grupele CL ?

Vand vise
10th August 2006, 07:11
suntem in grupe :D

adilie
10th August 2006, 08:45
Cand analizezi un portar trebuie sa iei mai multe lucruri in considerare. La Carlos am vazut: plonjoane intarziate, plasament deficitar, iesiri gresite din poarta sau momente in care nu a iesit cu toate ca se impunea (vezi centrari in careul de 6 metri). Toate aceste inexactitati dau nesiguranta aparatorilor si pune presiune asupra lor. Se putea lesne observa ca belgienii trageau la poarta de cate ori aveau ocazia pentru ca l-au vazut nesigur.

the lion king
10th August 2006, 08:45
mare noroc are steaua asta,daca era alta echipa le datea 4 ca Boro .Rapaic si-a batut joc de toata apararea stelei,Jovanovic trebuia sa inscrie dupa ce l-a driblat pe carlos...dar,asta e norocul stelei.calificarea se joaca,nu va bucurati inca.

adilie
10th August 2006, 08:57
mare noroc are steaua asta,daca era alta echipa le datea 4 ca Boro .Rapaic si-a batut joc de toata apararea stelei,Jovanovic trebuia sa inscrie dupa ce l-a driblat pe carlos...dar,asta e norocul stelei.calificarea se joaca,nu va bucurati inca.

Omule, oameni ca tine sunt o rusine pentru natiunea romana. Sa te bucuri la esecul unei echipe romanesti? E o dovada de lipsa de bun simt, de moralitate, etc.
Eu unul sper sa se califice si Dinamo si Rapid si nu pot sa fiu bucuros cand o echipa romaneasca pierde. Cred ca asta este atitudinea corecta.
Si cu asta cred ca nu mai e nimic de discutat cu oameni ca tine.

the lion king
10th August 2006, 09:06
moldovene,e treaba mea cu cine tin si n-ai nici o dovada ca am fost anti steaua.am spus ca a avut noroc,ce,nu-i asa?trebuie sa fim cu picioarele pe pamant.unde scrie ca standard nu poate castifa cu 1-0 sau 2-1?la fel si steaua.si nu-mi spune tu mie nesimtitule ca-s rusinea natiunii ca nu stii ce am facut eu pe unde am fost in afara si nici nu stii ce familie am.end of discution.

adilie
10th August 2006, 09:16
moldovene,e treaba mea cu cine tin si n-ai nici o dovada ca am fost anti steaua.am spus ca a avut noroc,ce,nu-i asa?trebuie sa fim cu picioarele pe pamant.unde scrie ca standard nu poate castifa cu 1-0 sau 2-1?la fel si steaua.si nu-mi spune tu mie nesimtitule ca-s rusinea natiunii ca nu stii ce am facut eu pe unde am fost in afara si nici nu stii ce familie am.end of discution.

Eu te-am jignit sau nu am avut de gand. Daca am facut-o imi cer scuze. Eu vorbeam de o anumita atitudine. Nu are nici o legatura cu ce discutam ce ai facut tu sau eu pe afara sau in tara sau familiile noastre.
Dar sa nu mai plictisim oamenii cu certurile noastre. forumul e pentru altceva.
Really end of discussion (asa se scrie discutie in engleza)

MariusTR
10th August 2006, 09:37
mare noroc are steaua asta,daca era alta echipa le datea 4 ca Boro .Rapaic si-a batut joc de toata apararea stelei,Jovanovic trebuia sa inscrie dupa ce l-a driblat pe carlos...dar,asta e norocul stelei.calificarea se joaca,nu va bucurati inca.
Omule, faci natiunea romana de ras cu frustarrile tale, eu sa fiu in locul tau m-as ascunde sa nu ma vada nimeni cu tot cu blatistii tai. Frustrat scrie pe fruntea ta.

Deci ne ajunge un 0 - 0 si suntem in grupe ... ne pastram pentru CL, acolo o sa turam motoarele la maximum.

the lion king
10th August 2006, 09:42
ma tem ca voi pe unde va duceti o faceti:Middlesbourgh-steaua 4-o si vezi ca nu-s frustrat deloc,sunt realist.va doresc sa ajungeti in gruoe,acolo vom vedea cine face ROMANIA de ras.mai gandeste...

MariusTR
10th August 2006, 09:51
Lasa ca-mi amintesc eu ce a facut Dinamo anul trecut in UEFA , cum a "trecut" ea de bulgari , de somalezi si bengalezi. Rapidul si Steaua faceau legea in Europa si voi stateati acasa pe scaun si suflati in dramba. Lasa ca stiu eu...
Dar sa zici ca Steaua nu intra in grupe dupa 2-2 la ei e o lipsa crunta de logica si bun simt, sa nu mai vorbesc de anti-nationalism si anti-romanism

NY_giants05
10th August 2006, 10:05
avem mari sanse sa ne calificam..2-2 este un scor bun si e si mai bine ca jucam returul acasa
sansele sunt 50-50 ...Standard a avut mare noroc la golurile lor ( ajutati putin si de carlos, portarul-maimuta ).

dede
10th August 2006, 10:15
sa zicem ca si 2-2 e bun :D
in retur, Oli va face ce stie el mai bine, adica 0-0 si Steaua va merge in grupe :P

the lion king
10th August 2006, 10:32
Lasa ca-mi amintesc eu ce a facut Dinamo anul trecut in UEFA , cum a "trecut" ea de bulgari , de somalezi si bengalezi. Rapidul si Steaua faceau legea in Europa si voi stateati acasa pe scaun si suflati in dramba. Lasa ca stiu eu...
Dar sa zici ca Steaua nu intra in grupe dupa 2-2 la ei e o lipsa crunta de logica si bun simt, sa nu mai vorbesc de anti-nationalism si anti-romanism

sa intre,mah,sa intre,nu zic nu ca mai vedem si noi inca o data un 4-0 ,un 5-0 pt CEILALTI si asa duce steaua faima ROMANIEI.pai asta e lipsa de bun simt sa reprezinti o tara si sa o reprezenti in genunchi.mai bine lipsa frate.si vezi ca incurci echipele,eu nu sunt dinamovist desi imi place ca-i iei la mishto.:rosu:

adilie
10th August 2006, 10:39
Milan a pierdut cu 5-0 cu Barcelona, apoi Barcelona a pierdut cu 5-0 cu Milan.
Asta inseamna ca si-au reprezentat tara in genunchi?
Se poate intampla oricui, uneori chiar in meciuri cu 17 noiembrie (nentori) Tirana

the lion king
10th August 2006, 11:02
totusi,Milan are 6 C.L. si alte multe altele,la fel si Barca...dar ma intreb cand a pierdut Milan cu 5-0 si Barca tot asa?asa ai vazut tu la tv tau acolo la vaslui.ce-ai nene?poate Barca a pierdut cu Real Madrid nu cu Milan...Eu stiu de 4-0 in finala C.L. de la Atena.Nu prea esti documentat...

Milan
10th August 2006, 11:11
rezultat bun, avem prima sansa ... dar la cum jucam nu vreau sa ma gindesc la un adversar Barca, Milan ... oricum avem nevoie de citiva jucatori sa zicem un portar cel putin si un varf veritabil.

MariusTR
10th August 2006, 11:12
Mai, noi discutam acilea despre Milan si Barca, sau despre cum o vom umfla pe Liege acasa?

the lion king
10th August 2006, 11:16
da,asa e...si despre cum va vor umfla aia in grupe. daca ajungeti.

milanezu
10th August 2006, 11:26
steaua nu mai are nici o emotie.
dupa 10 ani tot steaua intra in grupe din nou.
degeaba tot steaua aduce bucurie in romania.
allez steaua.
end of story.

MariusTR
10th August 2006, 11:27
Mai remy 2 , "O IUBESC PE DINAMO!!!" scrie in semnatura ta ... de ce nu o iubesti pe topicurile despre Dinamo si sa ne scutesti de frustrarile tale?
Esti roman sau ce esti ? Steaua va fi in CL, nu Dinamo, care ia in freza de la toate echipele bulgaresti, congoleze si turkmenistane.

Reamintesc ca acasa le dam cel putin un 1 - 0

Feanor
10th August 2006, 11:30
Milan a pierdut cu 5-0 cu Barcelona, apoi Barcelona a pierdut cu 5-0 cu Milan.
Asta inseamna ca si-au reprezentat tara in genunchi?
Se poate intampla oricui, uneori chiar in meciuri cu 17 noiembrie (nentori) Tirana

O corectie : ambele scoruri sunt aiureli. Milanul a pierdut cu 1 - 5 pe Nou Camp in sezonul 1959/1960 in sferturile C1, Barca a pierdut cu 0 - 4 in 1994 in finala.

Dar la cum a jucat Steaua aseara, nu o vad bine in grupele Ligii. Gigi trebuie sa ia masuri, ca portarul vostru nu face fata si nici atacul nu e prea grozav.

dede
10th August 2006, 11:38
cum se consoleaza unii :mda: ei ar face orice ca sa o vada pe Steaua facandu-se de rusine...ieri nu s-au facut, dar sigur in grupe...daca nici acolo poate poate prin primavara europeana :evil:

SurvivorSoso
10th August 2006, 11:44
Cel mai slab din echipa a fost clar Oprita :rosu: Nu are ce cauta la steaua s-a jucat cu ocaziile,lovin a jucat si el ff slab si nu din cauza lui Carlos am luat golurile ci din cauza celor amintiti mai sus.Iata si explicatiile mele ca a sa demonstrez ca,Carlos nu are nici o vina si voi toti care dati in el sunteti mani****ti de comentatorul meciului si de ziarele din tara (Gazeta-care i-a dat 7 lui Oprita !!!!!!! si lui Carlos 5 care a mai avut 2 parade foarte bune !!!!!!!!!).
<BR><BR>
Gol 1-Carlos apara coltul lung si isi pune zidul sa-i apere coltul scurt distanta e oricum prea mica si nu are cum sa ajunga la minge daca aceasta trece de zid.In zid il avem pe Lovin unul dintre cei mai inalti jucatori.Si acesta ce face ? se apleaca in loc sa sara drept si sa respinga mingea,aceata trece putin peste el si luam gol....poate ia fost frica de ea...clar golul lui.<BR><BR>

Gol 2-Cine naiba il tine pe Rapaijc ??? Pai logic ca ar trebui mijlocasul sau fundasul dreapta dar cel mai aproape de Rapajic la aceasta faza e Oprita care ce face ? se baga ca prostu in centru unde oricum nu ar avea ce cauta daca e mijlocas dreapta...Mingea ajunge la Rapajic liber care trage in coltul lung...Daca isi tinea omu nu luam gol...<BR><BR>Mai ziceti ceva de Carlos ! Cel vinovat de egal e OLAROIU !!! De ce naiba l-a tinut pe Cristocea rezerva ???? Dar si Bostina putea sa joace de la inceput dupa ce au intrat cei doi am dat golurile !! Bravo Olaroiu...

the lion king
10th August 2006, 11:54
O corectie : ambele scoruri sunt aiureli. Milanul a pierdut cu 1 - 5 pe Nou Camp in sezonul 1959/1960 in sferturile C1, Barca a pierdut cu 0 - 4 in 1994 in finala.

Dar la cum a jucat Steaua aseara, nu o vad bine in grupele Ligii. Gigi trebuie sa ia masuri, ca portarul vostru nu face fata si nici atacul nu e prea grozav.

foarte bine feanor,si eu l-am corectat.se da destept,stie engleza../ma corecteaza pe mine...bey,esti varza omule.:rosu:

atdi
10th August 2006, 11:55
Steaua are prima sansa la calificare. Si sunt convins ca nu se va face de ras in grupe si locul in 3 grupe mi se pare un obiectiv pe care pot sa-l atinga. De grupe nu cred ca vor trece, dar locul 3 care le permite calificarea in uefa cred ca il vor obtine.

the lion king
10th August 2006, 11:58
pai pana la urma tot in uefa ajung?ce naiba le mai trebiue calificare in grupe?sa piarda cu Standard,sa se duca in uefa si sa scuteasca Roamnia de umilinte .

adilie
10th August 2006, 12:02
O corectie : ambele scoruri sunt aiureli. Milanul a pierdut cu 1 - 5 pe Nou Camp in sezonul 1959/1960 in sferturile C1, Barca a pierdut cu 0 - 4 in 1994 in finala.

Dar la cum a jucat Steaua aseara, nu o vad bine in grupele Ligii. Gigi trebuie sa ia masuri, ca portarul vostru nu face fata si nici atacul nu e prea grozav.

Nu te contrazic, pt ca nu sunt sigur. Vroiam doar sa scot o idee in evidenta.
Poate stii cu cat a batut Barcelona pe Milan inainte de finala cu Steaua in 1986 si cu cat a batut Milan pe Barcelona tot inainte de finala cu Steaua in 1989? Am sa mai studiez si eu pe net.

myke
10th August 2006, 12:03
mie mi s-a parut ca nu ne-am descurcat la punctul nostru forte, fazele fixe. centrarile au fost total aiurea date, mai ales la cornere. aici revine inca un minus pt banel si pt oli ca l-a tinut pe bostina pe banca. survivor, carlos s-a plasat prost l-a faza aia. nu avea ce cauta acolo si parada lui a fost intarziata. sutn de acord cu tine, a fost greseala mai mare a lui oprita care nu l-a marcat, dar carlos trebuia sa fie pe faza. e gol de portar. si tot carlos a iesit prost la inca o faza pe care a rezulvat-o goian, undeva in marginea careului, si tot carlos a iesit tarziu atunci cand jucatorul lui standard a trecut de el si a sutat in plasa laterala.

de badea ce ziceti? mie mi-a placut, s-a miscat bine si a stiut sa paseze. nu a tinut insa mingea cat trebuia si de cateva ori s-a incurcat.

SORENSEN
10th August 2006, 12:21
pai pana la urma tot in uefa ajung?ce naiba le mai trebiue calificare in grupe?sa piarda cu Standard,sa se duca in uefa si sa scuteasca Roamnia de umilinte .
Poate mergeti voi in Liga 2 sa ne scutit cu prostiile voastre mititele :rosu:
Steaua nu a jucat prea bine aseara...mai ales defensiv ..dar nici ofensiv nu a rupt gura targului desi a dat 2 goluri...
trebuie altfel tratat meciul retur..
Cred ca ne vom concentra mai bine si vom juca mult mai organizat.

the lion king
10th August 2006, 12:24
Pupici....de la.....RAPAIC!!!!!!!!!!!!!!Bun baiat asta,exact pe inima noastra.

philo
10th August 2006, 12:25
Rezultatul e bunicel, putea să fie mai bun, dar se putea şi mai nasol... croaţii ăia intrau &#238;n apărarea Stelei ca stiletu-n br&#226;nză...

Carlos ăsta e de belea; nu ştiu dacă plonjează după minge sau ca să le furnizeze material fotoreporterilor - are c&#226;teodată nişte reflexe de babă paralitică. &#206;n plus fundaşii au jucat alandala, nu veneau la dublaj, iar Rapajic a fost mai tot timpul liber.

Cristocea, h&#226;rşoveanul meu, merita să fie titular. Chiar dacă sunt susceptibil de subiectivism, cred că e un jucător de construcţie şi un pasator pe care Oli nu-l poate ţine pe bancă dec&#226;t dacă-i accidentat sau vrea să-l menajeze...

Foarte dezamăgit sunt de Nicoliţă care-i complet ieşit din formă... Opriţa a fost catastrofă...

Dacă problemele astea se vor rezolva o victorie la Bucureşti a Stelei la 2-3 goluri diferenţă ar veni firesc.

adilie
10th August 2006, 12:28
Scuze, revin cu scuzele de rigoare. Scorurile erau gresite.
Milan i-a batut pe Real Madrid in 1989 in semifinale inainte finala cu Steaua pe Real Madrid cu 5-0.

dede
10th August 2006, 12:28
Cristocea, hârşoveanul meu, merita să fie titular. Chiar dacă sunt susceptibil de subiectivism, cred că e un jucător de construcţie şi un pasator pe care Oli nu-l poate ţine pe bancă decât dacă-i accidentat sau vrea să-l menajeze...
pai Cristocea a fost accidentat inainte de meci...

philo
10th August 2006, 12:30
Dacă era aşa de accidentat, nu-l mai băga deloc... chiar aşa &#238;n pană de soluţii era Olăroiu??

Zapada
10th August 2006, 12:34
inca o data sa vazut ca "scobitoarea" Nesu nu are ce cauta i lotul stelei
acest copil firav greseste neprmis de mult si e slab de steaua la propriu si la figurat

dede
10th August 2006, 12:36
Dacă era aşa de accidentat, nu-l mai băga deloc... chiar aşa în pană de soluţii era Olăroiu??
mai era si Bostina, da ma rog...probabil pe Oli l-a impresionat Oprita in celelalte meciuri ca a mai si marcat
dar oricum, intr-un asemenea meci nu se pot face experimente

adilie
10th August 2006, 12:37
Trebuie sa recunosc ca Steaua nu a facut un meci grozav. In aparare putin nesiguri, datorita in mare parte lui Carlos (cand ai un portar nesigur tu ca fundas devii nesigur). In atac, Badea mai nimic, Oprita sters, idem Dica sau Nicolita. Mijlocul a mers mai bine datorita lui Paraschiv. Cred ca a fost o formula de echipa neinspirata. Dar rezultatul conteaza.
Ceea ce e mai grav este ca se cunoaste lipsa lui Radoi care aducea un echilibru la mijloc si adversarii ajungeau mai greu la poarta, iar in atac nu prea sunt oameni sa-l suplineasca pe Iacob.

the lion king
10th August 2006, 12:38
stii cum ii zicem noi lui nesu ala..."FAT - FRUMOS".tine minte,va ajunge ca roberto carlos.

philo
10th August 2006, 12:40
Nu numai Neşu, toată apărarea Stelei, a jucat unele faze ca o trupă de gravide... mi se par foarte lenţi şi dezorganizaţi.

Olăroiu ar trebui să facă ceva; nu-mi place panica cu care abordează atacul advers. Panica asta a adus şi catastrofa de la Middlesborough...

Last edit: plus că fiecare fundaş de la Steaua poartă-n raniţă bastonul de... atacant!

aetius
10th August 2006, 12:48
e groasa fratilor!!!
2-2 e bun dar ce facem la bucuresti?
cum ar arata echipa probabila? rog stelistii sa-mi spuna si mie care ar fi linia de fund si ce atac va avea steaua pt retur.
ar fi mare pacat sa ratezi calificareadin cauza unui om ca ghionea care ia cu gorita un galben stupid.
cernea nu cred ca ar fi luat mai multe goluri ca si carlos.
oly cum o sa joci in retur 0( adica carlos...) - 7-3-0 pentru un glorios 0-0 ?

Jerry20cm
10th August 2006, 12:51
carlos-saban,goian,baciu,marin-nicolita,paraschiv,lovin,cristocea-dica,badea
..asa v-a arata cel mai probabil.

..si eu nu cred ca e asa groasa, e alta mancare de peste in Bucuresti.

the lion king
10th August 2006, 12:53
hal de echipa ce lupta pt Romania.baaaaa,astia ne fac de rasssssss!!!!

dede
10th August 2006, 12:53
cum ar arata echipa probabila? rog stelistii sa-mi spuna si mie care ar fi linia de fund si ce atac va avea steaua pt retur.
ar fi mare pacat sa ratezi calificareadin cauza unui om ca ghionea care ia cu gorita un galben stupid.
cernea nu cred ca ar fi luat mai multe goluri ca si carlos.
oly cum o sa joci in retur 0( adica carlos...) - 7-3-0 pentru un glorios 0-0 ?
Saban, Baciu, Goian, P.Marin
in atac Badea si Dica...oricum, in meciul de ieri n-au dat gol atacantii :D

in retur n-o vad pe Steaua aparandu-se tot meciul, dar poate iese 0-0 ;)

Jerry20cm
10th August 2006, 12:55
hal de echipa ce lupta pt Romania.baaaaa,astia ne fac de rasssssss!!!!

dak nu vorbesti on-topic , vei lua cateva mai multe punctuletze de observatie

philo
10th August 2006, 13:01
La Bucureşti, belgienii sunt forţaţi să atace. Vor fi spaţii &#238;n defensiva lor. Ar putea să ia un sac de goluri, chiar dacă joacă cu "echipa a II-a" a Stelei...

_kali_
10th August 2006, 13:15
Si ieri la cald, si azi la rece, impresia mea ramane aceeasi. Steaua a facut un meci foarte slab. Din pacate, toate lipsurile echipei (numeroase, desi sunt ridicati in slava) se vad in momentele cheie, cand dau de vreo echipa cat de cat serioasa sau ambitioasa.
1. Olaroiu nu este antrenorul potrivit pentru Steaua cea care vrea sa cucereasca Europa. Se pierde in momentele cheie, cand vede ca e presiune pusa pe echipa. Se pare ca platitudinile pe care le insira la conferintele de presa se regasesc si in schemele tactice. Nu are un plan B, de rezerva. Nu are tupeu sa mute decisiv, nu are stiinta jocului la un nivel inalt. Se complace in compromisuri, titularizeaza dupa cine stie el ca sunt "odraslele lui", are idei fixe si decat sa faca o schimbare mai bine asista la prabusirea echipei.
2. Steaua nu are atac: o echipa ce vrea sa cucereasca Europa si sa bata la scor Barcelona (foarte, foarte comic acest lucru) trebuie sa aiba atac! Cum te astepti sa invingi daca nu prin goluri?! Steaua nu se poate baza pe forma de moment a lui Dica, si nu poate castiga meciuri doar cand el este in forma. Trebuie mai mult de atat, si nici Iacob nu este o solutie izbavitoare.
3. Steaua nu are portar. Motivele nu le mai scriu, ca doar le stie toata lumea. Sa-l lasam asadar pe Carlos sa se bata in continuare cu reporterii.
4. Steaua nu are rezerve de nivelul echipei mari. Oricat viseaza jiji, oricat pupa in c*r presa, oricat de optimisti sunt stelistii, repet: steaua nu are rezerve. Lovin, Nesu, Oprita sunt mai mult comici, si paradoxal, desi sunt in teren, echipa arata de parca nu ar fi.
5. Steaua are o problema de ordin psihic, transmisa de neinfricatul si penibilul jiji. Inainte de orice meci, steaua porneste favorita, steaua e cea mai tare, steaua nu are adversar. Problema e ca nu se intampla mai niciodata asa. Se bucura ca fraierii la victorii cu echipe de duzina, au impresia ca asa vor face si cu "granzii" si si-o iau in freza in cele mai importante momente.
Inainte de acest meci, steaua batea cu 3-0, umilea belgienii, rupea lantul, facea-dregea. Ce a reusit steaua? Sa fie condusa in marea parte a reprizei a 2a, in fata unei echipe incropite.
6. Steaua nu are un jucator capabil sa decida meciul de unul singur (poate doar Carlos :))))) Ma refer aici la un jucator constant bun. Dica alterneaza meciurile bune cu cele execrabile, iar Radoi cand incepe sa ii fie frica s-a terminat totul.


Din aceste 6 motive, stelei ii va fi greu, daca nu chiar imposibil sa se califice in retur. Haideti sa terminam cu frazele "suntem deja in grupe, calificare fara probleme". O sa fie probleme multe si mari.

Ah, si problema 7 ar fi: oricati stelisti merg la meci, nu vor reusi niciodata sa creeze o atmosfera demna de un vulcan. Sunt capriciosi, aplauda doar cand merge treaba, huiduie cand nu merge. Nu canta mai deloc, tribunele sunt prea departe de teren deci de ce sa se mai oboseasca? Etc.

Zapada
10th August 2006, 13:22
ai mare dreptate kali

pacat ca ciobanasul nu pricepe (nu-l duce capul) ceea ce scrii tu aici

aetius
10th August 2006, 13:25
@ jerry
da cred ca ai dreptate... sper ca laca la arad sa nu rupa cumva tibia la vreun virtual titular in retur ca ar naspa.
pentru a evita acidentarile ar fi bine sa joace cu rezervele cu vaslui in 19.
oricum sper ca 60000 de oameni vor striga romania -steaua, europa -steaua, sa simta si belgienii ce inseamna infernul ros -albastru din tribune.
ar fi cazul sa intram si noi in liga , deocamdata doar cu 1 echipa.

_kali_
10th August 2006, 13:27
Uitati si o alta parere, de pe gsp.ro

Valentin Iliu ne-a scris următorul mail, cu titlul „10 motive pentru care Steaua nu are ce cauta in Liga Campionilor”:

1. Nesu. Numarati de cate ori este surprins avansat pe atacul adversarului, ramanand in spatele mingii. Nesu este baiatul acela care era ales ultimul intr-o echipa sau alta, cand bateam mingea in curtea scolii. Fizicul sau nu il recomanda nici macar pentru bowling. Mental, este in stare sa loveasca mingea cu calcaiul in postura de ultim aparator. Un pericol pentru propria echipa.

2. Carlos. Scoate un gol la 7 meciuri. Chiar si Lovin ar apara mai bine decat "Beckham". A avut 2 metri pana la bara pe langa care a primit primul gol. La al doilea gol a avut 50% din vina. 50% dintre portarii Diviziei A ar fi scos al doilea gol.

3. Nicolita. Are explozie si se descurca daca are spatiu. In fotbalul modern nu are ce cauta. Cate mingi a irosit in repriza a doua? Le-a numarat cineva?

4. Playmakerul. De fapt lipsa lui. Meme sa fi luat un Rapajic de 33 de ani. Stelei chiar ii trebuie. Driblingul ca procedeu tehnic este cunoscut unui singur fotbalist stelist - Cristocea. Nu. Nu si lui Bostina. Nu, nu si lui Oprita.

5. Oprita. Are nevoie de un psiholog care sa ii explice ca trebuie sa se concentreze pe conceptul, atat de strain lui, de a da gol. Ce hilar!!! La Steaua rezista de ani buni un atacant care nu marcheaza nici cand are poarta goala. Cu Craiova mingea lui Oprita a trecut de linia portii. Dar nu a atins plasa.

6. Pentru ca Dica, cel mai bun om de atac al Stelei este ofertat de Saint Ettiene. Am scris corect?

7. Pentru ca Steaua nu are o strategie ofensiva. Pentru ca nu construieste, pentru ca nu pune mingea jos. A numarat cineva cate pase pe sus au trimis stelistii?

Mai bine numarati-le pe cele trimise pe jos, e mai usor asa.

8. Pentru ca apararea aduce trofee, dar nu cea in careul mic. Olaroiu, trezeste-te: ultimul titlu de campioana a fost adus Stelei de trio-ul Jiji-FC Vaslui-Jiul Petrosani. Cat despre defensiva ta, ea rezista cu Gorica si Craiova. In rest e jale. De pressing le-ai spus ceva fotbalistilor? Dar despre apararea avansata, la 30 de metri de poarta? Bine, preferi careul cu 15 fotbalisti. Dar explica totusi cum ramane Rapajic liber intr-un asemenea careu. Pentru ca Petre Marin face marcaj la Goian?

9. Pentru ca epopea "Steaua nu vinde" este inspirata de opera, mai putin cunoscuta publicului larg, "Steaua nu are ce vinde". Jiji e genial. Aduce fotbalisti mediocrii pe care nu ii vor dori echipele mari din Europa tocmai pentru a-i putea tine. Iata de unde omogenitatea! Pe bune, unde ar putea fi vanduti Nesu, Bostina, Oprita, Lovin?

10. Pentru ca sumele cheltuite pe transferuri in ultimul intersezon duc undeva catre 300.000 de euro. Atat. Cine crede ca Panait(cine e asta) si Badea au fost cumparati cu 1.5 milioane de euro e naiv.

Meciul a parut echilibrat si asta trebuie sa ne ingrijoreze profund. Pentru ca azi am jucat impotriva lui Lolec si Bolec, lui Itzic si Shtrul. Impotriva lui Coelho (nu Paolo, unul mai slab), a lui Rapajic (33 de ani), a lui Sa Pinto (34 de ani, ala mai slab dintre cei doi Pinto, deci nu Joao). Azi Steaua a fost la nivelul unei echipe jalnice, ai carei jucatori probabil ca nu se cunosc inca intre ei.

Haideti sa revenim cu picioarele pe pamant. Sunt stelist si am puterea sa admit ca suntem de nivelul urmatoarelor echipe: Gorica, Standard (probabil locurile 10-12 in Belgia), Hereenven(12-14), Betis (16-17 la acel moment), sub Boro (14-16), Rosenborg(10 la acel moment) samd
Sa n-o mai dam pe dupa cires. Paraschiv, Goian, Dica, sunt singuri pe teren. Lovin, Oprita, Nesu nu se pun.

adilie
10th August 2006, 13:28
Kali, in multe cele scrise de tine e mult adevar (Carlos, rezerve, eventual Olaroiu), dar se vede lipsa lui Radoi, orice ai spune.
Meciul de aseara nu a fost chiar cel mai prost meci al Stelei. am avut si noi ceva ocazii. Scorul mi se pare corect.
Sa fim totusi realisti, avem sanse de calificare. Nu jucam cu Barcelona.
Nici eu nu pot sa spun ca Jiji 95% sanse de calificare, dar 70% sunt.
Totusi Steaua nu prea pierde acasa, iar apararea (mai putin Carlos) e sigura.
Iar atmosfera pe Lia Manoliu a fost in meciurile din UEFA a fost OK, zic eu.
Trebuie sa speram in calificare.

the lion king
10th August 2006, 13:32
va dau aia 1 sau 2 si sare OLTENIA in sus de fericire!!!!!!!!!!!!

RedStar
10th August 2006, 13:35
Si ieri la cald, si azi la rece, impresia mea ramane aceeasi. Steaua a facut un meci foarte slab. Din pacate, toate lipsurile echipei (numeroase, desi sunt ridicati in slava) se vad in momentele cheie, cand dau de vreo echipa cat de cat serioasa sau ambitioasa.

1. Cine ne-a dus in semifinalele Cupei Uefa ? Nu Oli ?
2.Am inscris cu un mijlocas la inchidere si cu un fundas lateral. Cate echipe se pot baza si pe jucatorii defensivi sa inscrie ? Toata echipa e un atac.
3. Carlos e un portar foarte bun. Golurile lui Rapaic au fost fenomenale. Portarii mai iau si goluri daca nu stiai.
4. Steaua are 20 de jucatori posibili titulari. Daca unul sau altul prind o zi mai buna sau mai proasta este alta poveste.
5. Nu e nici o problema de ordin psihic, Steaua s-a retras tactic ca sa profite de spatiile lasate de adversari, dar s-au facut greseli colective nepermise in aparare.
6. Tocmai in asta sta puterea Stelei. Nu depinde de un anumit jucator. Jocul Stelei este acelasi indiferent de cine este in teren.

Din aceste 6 motive Steaua se va califica.
.

the lion king
10th August 2006, 13:38
steaua s-a retras tactic, tu auzi ce spui?s-a retras ca si cu BORO?inainte...tot asa...marele antrenor oli...

dede
10th August 2006, 13:38
Uitati si o alta parere, de pe gsp.ro

Valentin Iliu ne-a scris următorul mail, cu titlul „10 motive pentru care Steaua nu are ce cauta in Liga Campionilor”:

...

Haideti sa revenim cu picioarele pe pamant. Sunt stelist si am puterea sa admit ca suntem de nivelul urmatoarelor echipe: Gorica, Standard (probabil locurile 10-12 in Belgia), Hereenven(12-14), Betis (16-17 la acel moment), sub Boro (14-16), Rosenborg(10 la acel moment) samd

cica stelist...asta ori e unu' de-ala gen neaga (asta de pe ols), sau el se astepta la un 5-0 pt Steaua si a fost prea dezamagit cand s-a terminat 2-2...cand esti suparat si nervos spui multe lucruri
cine n-a vazut meciul si citeste ce a scris asta zice ca Steaua a jucat mai prost ca si cu boro

adilie
10th August 2006, 13:39
E de-a dreptul stupid ce spune "stelistul" Valentin Iliu. Cel putin ca Steaua e la nivelul lui Gorica (2-0 la ei, 3-0 acasa fara vreun mare efort).
Iar daca revenim la faptul ca Steaua a castigat nemeritat titlul, autorul articolului a uitat sa ne spuna daca nu cumva si meciul de aseara a fost blat?
Nu trebuie judecati jucatorii dupa un singur meci. Cu catva timp in urma toata lumea zicea ca Nicolita e fenomenal, ca Oprita nu e chemat degeaba de Piturca la nationala, ca Lovin se descurca bine in locul lui Radoi.
Aseara au jucat slab si i-am etichetat pt toata viata sau toata cariera.
Sunt enumerate locurile pe care erau invinsele Stelei, dar Liverpool a luat Cupa Campionilor si nu a prins in campionat loc de Liga Campionilor.
Exemple sunt destule, chiar cu echipe care au retrogadat si au castigat cupe europene.

philo
10th August 2006, 13:42
În linii mari, ai dreptate, _kali_. Trebuie, însă, să accepţi unele observaţii:
1. Da, Olăroiu nu are faţă de echipă de UCL. Dar are faţă de Steaua condusă de Becali. Fiindcă acolo un antrenor trebuie să fie suficient de mameluc cât să-i suporte directivele lu' Gigi, suficient de incolor cât să nu-l eclipseze pe "războinicu' luminii", suficient de slab cât să nu ridice pretenţii financiare "a la Lucescu senior", suficient de bun cât să câştige un campionat de tot rahatu'...
2. Steaua nu are atac acum. Altminteri, Nicoliţă, Dică pot să fie soluţii viabile. Perpetuu în formă nu este nici Ronaldinho...
3. N-are un portar sigur, asta aşa e. Ar putea să-şi cumpere unul, ăştia-s, în general, ieftini...
4. Are rezerve mai multe decât oricând, deşi nu suficiente. Păi, dacă-i ţii pe bancă pe Cristocea şi pe Boştină... înseamnă că ai rezerve valoroase...
5. Nu Steaua are probleme de ordin psihic, România are... Îi sugerez lui Gigi să umple echipa cu ex-iugoslavi, să vadă diferenţa... (Nu de alta, dar sunt creştin-ortodocşi..!;))
6. Multe echipe n-au un astfel de jucător. Iar asta nu le împiedică să facă performanţă chiar în UCL. Mai mult, şi cu un astfel de jucător nu e nimic sigur... A câştigat cumva Sportul campionatul când juca Hagi acolo şi nu ştiu eu??
În fine, nu suporterii joacă fotbal, ci jucătorii. Iar jucătorii sunt atât de ipocriţi încât niciodată n-or să spună că li se cam rupe ce se strigă în tribune, fie că-i de bine, fie că-i de rău... Aia cu vulcanul... o fi când tabela va arăta Steaua - Barcelona 3-0... care nu-i totuna cu Steaua - Craiova 3-0...

aetius
10th August 2006, 13:43
mai leule,
venirati din B si gata sunteti mari maestri...
apropo cu cat ati batut in ghencea?

on topic:
steaua fara atacanti va fi condamnata sa se apere , dar daca o va face ca in meciul retur cu boro va fi dezastru total... sper sa se califice dar va fi greu greu de tot cu ce lot ii ramine valid la ora meciului retur...

_kali_
10th August 2006, 13:59
1. Cine ne-a dus in semifinalele Cupei Uefa ? Nu Oli ?
2.Am inscris cu un mijlocas la inchidere si cu un fundas lateral. Cate echipe se pot baza si pe jucatorii defensivi sa inscrie ? Toata echipa e un atac.
3. Carlos e un portar foarte bun. Golurile lui Rapaic au fost fenomenale. Portarii mai iau si goluri daca nu stiai.
4. Steaua are 20 de jucatori posibili titulari. Daca unul sau altul prind o zi mai buna sau mai proasta este alta poveste.
5. Nu e nici o problema de ordin psihic, Steaua s-a retras tactic ca sa profite de spatiile lasate de adversari, dar s-au facut greseli colective nepermise in aparare.
6. Tocmai in asta sta puterea Stelei. Nu depinde de un anumit jucator. Jocul Stelei este acelasi indiferent de cine este in teren.

Din aceste 6 motive Steaua se va califica.
.


Esti chiar amuzant.
1. Nu Oli a dus steaua in semifinale, ci Rapidul, pentru ca in loc sa se concentreze a vrut sa se razbune si sa va umileasca. Uiti ca Olaroiu s-a dus apoi in vestiar sa felicite Rapidul. Crezi ca din fair-play sau pentru ca i-au tremurat chilotii? Daca era fair-play nu declara mizerii, nu trecea pe langa Nico fara sa il salute in aeroport, nu facea multe lucruri. Si a doua observatie: cine a permis umilirea stelei in semifinale? Nu oli? In locul vostru nu m-as lauda atat cu o semifinala in care s-a intamplat ce s-a intamplat. A propos: bine ca nu a izbucnit in plans aseara Ghionea pentru galben.

2. Toata echipa e un atac?! Al cui? Al adversarului?! Intr-adevar, mijlocasii mai dau si goluri, dar nu crezi ca ar trebui sa o faca atacantii?! Iar steaua cu siguranta nu este singura echipa la care mijlocasii mai marcheaza uneori. Cat despre fazele fixe, de multe ori fundasii care sunt inalti inscriu.

3. Despre Carlos numai tu cred ca puteai scrie asa ceva. Eu stiu ca portarii mai iau si goluri, dar nu ASTFEL de goluri! :cool:

4. Asa e, unul sau altul, dar nu toti intr-o singura zi! :o:

5. Jura-te ca nu exista nici o problema de ordin psihic! :evil: Sa-ti amintesc lacrimile lui Dica din meciul cu Boro? Sa-ti amintesc cum se pierde Radoi si devine omul meciului pentru adversari? Sa-ti amintesc cum steaua se caca pe ea cand da de un adversar cat de cat ambitios? Cu care bineinteles nu sunt obisnuiti, pentru ca in campionat stim cu totii ce se intampla.

6. Da, este acelasi: straluceste cu echipele platite inca din vestiar si si-o fura de la cele care au putina demnitate. :rosu:

Jerry20cm
10th August 2006, 14:01
da rapid ne-a adus calificarea :happy :happy :happy
..asta face parte din ciclul: Dinamo a pierdut campionatul , nu Steaua la castigat :happy :happy :happy
...Doamneee catzi ,,cunoscatori'' de fotbal pe aici , ramai masca de ce spun unii :o:

RedStar
10th August 2006, 14:04
Frustratule, v-am eliminat din Cupa Uefa si v-am luat si campionatul. Doare rau , nu ?
Eu nu-mi dau cu parerea despre Rapid pentru singurul motiv ca nu ma intereseaza Rapid.
O sa ne calificam in grupele CL si o sa te doara si mai rau sa vezi cum Steaua joaca cu echipe mari din Europa, iar voi o sa jucati , daca aveti sansa, in primul tur Uefa.

_kali_
10th August 2006, 14:04
Eu n-as fi prea tupeist cand am in semnatura citate din regele buteliilor, Borcea

MariusTR
10th August 2006, 14:05
Inima neinfricata asta , the lion heart or smth este asul in fotbal vad, numai in contra Stelei posteaza :D
De ce nu vedeti ca Steaua e cu un picior in CL?

dede
10th August 2006, 14:10
1. Nu Oli a dus steaua in semifinale, ci Rapidul, pentru ca in loc sa se concentreze a vrut sa se razbune si sa va umileasca. Uiti ca Olaroiu s-a dus apoi in vestiar sa felicite Rapidul. Crezi ca din fair-play sau pentru ca i-au tremurat chilotii? Daca era fair-play nu declara mizerii, nu trecea pe langa Nico fara sa il salute in aeroport, nu facea multe lucruri.
asta-i chiar tare :happy si rapidu pt ce vroia sa se razbune? ca Steaua a fost de cand se stie mai buna decat rapid? si oricum, pana la rapid au mai fost si alte meciuri, unde nu cred ca ne-a ajutat rapid

adilie
10th August 2006, 14:11
Dupa cum scriu unii aici Steaua a pierdut cu 3-0, cel putin si nu mai sunt sanse in retur. Sau a scos un meci nul cand aia puteau sa ne bata lejer cu 3-4 in fata si daca Steaua a avut noroc la Liege, la Bucuresti sigur nu le mai scapa victoria.
Mai vad scrise chestii precum ca Steaua nu merita sa fie in Champion League.
Cum se evalueaza cine merita si cine nu merita? Sa ne uitam ce echipe au jucat anul trecut sau acum 2 ani acolo. Daca au ajuns acolo inseamna ca au meritat.
Un antrenor a fost intrebat daca victoria adversarilor a fost meritata. El a raspuns ca daca au obtinut-o inseamna ca a fost meritata. Un raspuns de bun simt.

hairapid
10th August 2006, 14:11
Rapid Va Face Spectacol In Europa Si Va Descalifica Echipe Mult Mai Puternice!
Steaua Va Fi Ciuca Batailor In Grupe.

poliis
10th August 2006, 14:12
aveti portar de diviza b (sau liga 2 :P)....se arunca mult prea tarziu la minge (am observat asta la fiecare sut spre poarta)
vorba lui nea Traian Tomescu (Dzeu sa-l ierte)...parca ar avea probleme de vedere...ar fi bine sa faca un control oftalmologic :evil:

Jerry20cm
10th August 2006, 14:14
aveti portar de diviza b (sau liga 2 :P)....se arunca mult prea tarziu la minge (am observat asta la fiecare sut spre poarta)
vorba lui nea Traian Tomescu (Dzeu sa-l ierte)...parca ar avea probleme de vedere...ar fi bine sa faca un control oftalmologic :evil:

il cam lauzi :D
da din pacate asta incepe sa devina o mare problema:mda: , si pana in iarna cred ca'l vom avea ,pe cap''.

_kali_
10th August 2006, 14:15
asta-i chiar tare :happy si rapidu pt ce vroia sa se razbune? ca Steaua a fost de cand se stie mai buna decat rapid? si oricum, pana la rapid au mai fost si alte meciuri, unde nu cred ca ne-a ajutat rapid


Meciuri cu echipe slabe si foarte slabe.

dede
10th August 2006, 14:19
trebuia sa ma gandesc ca vei veni cu scuze de-astea :mda:
deci Steaua nu poate face nimic serios...ba avem adversare slabe, ba ne ajuta rapidu' :evil: tot asa si Steaua va ajunge departe, iar ceilalti vor suferi in continuare

kain
10th August 2006, 14:19
Desi.. greu , se duce Steaua.

_kali_
10th August 2006, 14:25
trebuia sa ma gandesc ca vei veni cu scuze de-astea :mda:
deci Steaua nu poate face nimic serios...ba avem adversare slabe, ba ne ajuta rapidu' :evil: tot asa si Steaua va ajunge departe, iar ceilalti vor suferi in continuare

"scuzele mele"= adevarul vostru
Si da, steaua nu poate face nimic serios, din multitudinea de motive de mai sus. Cel mai departe o sa ajunga Steaua in deplasare la Cluj.

Liga 1: singura liga in care va ajunge steaua pana la urma.
Asta desigur, daca nu schimba jiji peste noapte antrenorul si jumatate de echipa. Inca nu sunteti (suntem) facuti pentru jocurile mari.

philo
10th August 2006, 14:26
Rapid Va Face Spectacol In Europa Si Va Descalifica Echipe Mult Mai Puternice!
Steaua Va Fi Ciuca Batailor In Grupe.

Probabil, asta e ceva simptomatic pentru cei cu păr-apid, cum vine treaba, degeaba ar bătea Rapidul dacă nu mănâncă bătaie Steaua...

De ce să nu câştige toate, şi Steaua, şi Dinamo, şi Rapidul, e vreo oprelişte până-n sferturi?!?

_kali_
10th August 2006, 14:30
La Dinamo si Rapid nu e nici o opreliste. La Steaua cam da. CL nu e Cupa UEFA.

cat despre "de ce sa nu bata steaua?" poate pentru ca ne-am saturat si noi sa vedem cum se castiga campionatele in Romania si de iesirile la rampa ale mai-marilor stelisti.

dede
10th August 2006, 14:34
"scuzele mele"= adevarul vostru
Si da, steaua nu poate face nimic serios, din multitudinea de motive de mai sus. Cel mai departe o sa ajunga Steaua in deplasare la Cluj.

Liga 1: singura liga in care va ajunge steaua pana la urma.
Asta desigur, daca nu schimba jiji peste noapte antrenorul si jumatate de echipa. Inca nu sunteti (suntem) facuti pentru jocurile mari.
hai gata, ca oricum nu ajungem nicaieri...asa o tineti mereu, ca Steaua are adversari slabi...nici nu vreau sa ma gandesc ce-o sa fie de capul vostru daca Steaua ajunge in grupe (in afara sa bateti intr-una din gura ca Steaua a avut adversar slab)

_kali_
10th August 2006, 14:35
Mai sa fie, dar cine zicea acum cateva zile: "Vai, ce slaba e Standard!"

CS
10th August 2006, 14:38
Personal nu inteleg toate criticile aduse acum Stelei... Este perfect adevarat ca are (multe) puncte slabe, dar sa nu uitam unde era fotbalul de club romanesc acum 3 ani. Pentru prima oara dupa ff mult timp am obtinut un rezultat care ne aduce in postura de favoriti pentru returul in care se decide calificarea in CL, si asta nu e putin lucru.

Un singur aspect este totusi cert si extrem de grav... portarul. A primit destule sanse pana acum si tot ce a oferit au fost alibiuri (ba a avut degetul rupt, ba a evoluat cu ruptura musculara, ba nu-i vedem noi calitatile datorita urii noastre traditionale pentru portughezi etc. etc). Din pacate iese mereu aiurea la centrari si nu are nici priza la minge. Conducerea Stelei ar trebui sa lase orgoliile si sa accepte ca a fost un transfer pe cat de mediatizat, pe atat de nereusit.

La golurile de aseara n-a fost totusi de vina, primul gol a fost perfect executat iar la al doilea vina apartine fundasului lateral care i-a lasat un spatiu foarte mare lui Rapaic.

Per total, cred ca ar trebui sa fim deocamdata increzatori in calificare si sa pastram invectivele la adresa lui Oli & co. pentru dupa retur.

philo
10th August 2006, 14:38
Nu asta am ridicat eu la fileu, kali... eu critic aplecarea criminală asupra caprei vecinului... jucăm &#238;n Europa, nu &#238;n campionat; p&#238;nă-n sferturi nu ne putem &#238;nt&#226;lni şi asta numai &#238;n UEFA, de ce să nu ne dorim să se califice toate echipele rom&#226;neşti??

Pe urmă, deşi nu face bine la coeficientul UEFA, pentru prestigiu, e de dorit să fii ciuca bătăilor &#238;n UCL dec&#226;t semifinalistă &#238;n UEFA... Nu de alta, dar viitoarea Superligă Europeană bate la uşă şi n-ar strica să avem şi noi o echipă acolo...

dede
10th August 2006, 14:42
Mai sa fie, dar cine zicea acum cateva zile: "Vai, ce slaba e Standard!"
asa o sa ziceti voi de acum incolo...acuma ce o mai ridicati in slavi, ca dupa 23 iar o sa comentati de ce adversari slabi a avut Steaua

eu cel putin nu am zis ca este slaba...doar ca este un adversar de care putem sa trecem

philo
10th August 2006, 14:46
La golurile de aseara n-a fost totusi de vina, primul gol a fost perfect executat iar la al doilea vina apartine fundasului lateral care i-a lasat un spatiu foarte mare lui Rapaic.

Ai văzut alt meci... :)

adilie
10th August 2006, 14:47
Pe aici ideea principala e ca s-au castigat fraudulos campionatele.
Daca castiga Vasluiul, Iasul, Farul, Clujul sau timisoara titlul, tot cu blaturi ar fi facut-o.
Cate speculatii si cu arbitrul Ivanov inainte de meci. Impecabil, aseara.
Asa suntem noi peste tot vedem numai blaturi, arbitri corupti si care ne fura numai pe noi, romanii.

dede
10th August 2006, 14:48
Personal nu inteleg toate criticile aduse acum Stelei... Este perfect adevarat ca are (multe) puncte slabe, dar sa nu uitam unde era fotbalul de club romanesc acum 3 ani. Pentru prima oara dupa ff mult timp am obtinut un rezultat care ne aduce in postura de favoriti pentru returul in care se decide calificarea in CL, si asta nu e putin lucru.
ai dreptate, doar ca in ultima vreme ne-am obisnuit doar cu semifinale si sferturi de cupe europene, si cum iasa un egal in deplasare, care de altfel e un rezultat bun, cum vine sfarsitul lumii :mda:

philo
10th August 2006, 14:55
Blaturi au fost, sunt şi vor mai fi. Trăim &#238;n Rom&#226;nia, ce dracu', fotbalul nostru e condus de Mircea Sandu şi de Mitică Dragomir, la ce vă aşteptaţi?...

Nu există echipă să nu fi şmecherit vreun rezultat, să nu fi făcut vreun aranjament... O campanie anti-blat &#238;n genul celei din Italia ne-ar lăsa fără echipe &#238;n primele 3 ligi...

Că unii fac mai multe blaturi dec&#226;t alţii... da, e adevărat. Dar cine poate să ridice "piatra"? Aşa-zisa morală a unora nu le maschează dec&#226;t invidia, altminteri.. blaturile altora sunt mai blaturi dec&#226;t blaturile noastre...

sun
10th August 2006, 15:59
se pare ca suntem prea pretentiosi cu Steaua . Deja incepem sa o comparam cu Barcelona ( cititi exact cum se scrie ) ... Cred ca Steaua trebuie sa o ia pas cu pas , adica anul acesta un loc 3 in grupele CL , la anul sa incerce sa treaca de grupe si abia peste vreo 3 ani sa emita pretentii la fazele finale ale CL . Evident cu un lot care sa nu ii contina pe Oprita sau Carlos :D

ps . Mai tineti minte ce catastrofa era Paraschiv acum 5 ani la Steaua - Kiev 2-4 ? S-a sufocat dupa vreo 30 de minute . Acum e capitanul echipei , practic liderul in absenta lui Radoi .. Si alti jucatori pot evolua in acest fel ( ma gandesc aici mai ales la Nesu .. ) :ok:

atdi
10th August 2006, 16:15
Probabil altii, dar nu Nesu. Eu unul nu-l pot numi pe Nesu fotbalist, e prea slab dezvoltat fizic pt fotbalul actual, parerea mea. Tin minte ca Denis Serban era un fotbalist destul de tehnic, lucru care nu pot sa-l spun despre Nesu, dar tot la fel nu-l ajuta constitutia fizica si cum a iesit putin in fotbalul adevarat s-a pierdut. Lasand asta la o parte, una peste alta Steaua are prima sansa la calificare si cred ca de data asta o va valorifica.

the lion king
10th August 2006, 16:20
Rapaic,calaul stelei in retur.2 boabe dedicatie pt lion king...

philo
10th August 2006, 16:30
Rapajic nu se mai &#238;nt&#226;lneşte el cu pomana de la Liege; la Bucureşti va avea marcaj strict. Măcar la at&#226;ta lucru &#238;l duce capul şi pe Olariu...

danny del corco
10th August 2006, 16:51
Steaua sa faca bine sa joace in 11 si nu in 10. Oprita creeaza un handicap inca din start. Nu stiu ce se mai asteapta de la un jucator,presupus de atac, care in loc de goluri ofera justificari. Aseara nu avea stangul la el.I-au trebuit campionate intregi pentru a marca o data !
Per total e bine ca s-a terminat asa.

apercele
10th August 2006, 17:37
oprita sa se ia de table ca la fotbal nu ii prea iese

danny del corco
10th August 2006, 17:48
oprita sa se ia de table ca la fotbal nu ii prea iese
Bine zis !

apercele
10th August 2006, 17:56
Deci acum incerc sa vorbesc obiectiv, nu are nici o legatura ca sunt dinamovist inrait
steaua (DUPA MECIUL DE IERI), nu are fatza de Europa. S-a schinuit cu o echipa nou formata (toti titularii erau noi la echipa, sa pinto ala ajunsese la club cu vreo 5 zile inainte), iar apararea stelei fara radoi este plina de gauri...acum sunt curios cum va fi si fara ghionea
probabil o sa treceti de descultii astia la bucuresti fara probleme, dar sincer o sa iasa nasol in grupe.... nicolita numai este la fel ca anul trecut, oprita e puscarie, pe nesu il abuzeaza toti, carlos este efectiv un clovn, iar dica va da un meci bun din 3...un scor bun pt. ca meciul a fost in deplasare, dar jocul lasa de dorit

the lion king
10th August 2006, 18:08
si mai ziceti ca vreti in grupe...stati acasa fratilor ca va spulbera aia pe acolo.si faceti tzara de rusine.

clara.warren
10th August 2006, 19:20
Rapid Va Face Spectacol In Europa Si Va Descalifica Echipe Mult Mai Puternice!
Steaua Va Fi Ciuca Batailor In Grupe.

lasa sa fim noi ciuca bataii in CL si voi continuati sa visati si va rugati ca macar o data in viata voastra sa ajungeti si voi ciuca bataii in CL:ok:

the lion king
10th August 2006, 19:24
never,man,never!!!!

clara.warren
10th August 2006, 19:27
Meciuri cu echipe slabe si foarte slabe.

da ai dreptate SAMPDORIA e echipa proasta voi sunteti aia bunii...daca ati fost asa de buni de ce draq n-ati facut nimic in nici o cupa europeana?betis sevillaiar echipa proasta...asta e asa suntem noi norocos jucam numai cu echipe proaste dar de voi ce sa mai zic ca numai cu desculti ati jucat toata viata...daca a-ti batut si voi echipe mai bune sezonu trecut e ca nu va luat nimeni in serios ca cine a auzit de voi in europa?
:no:

clara.warren
10th August 2006, 19:29
trebuia sa ma gandesc ca vei veni cu scuze de-astea :mda:
deci Steaua nu poate face nimic serios...ba avem adversare slabe, ba ne ajuta rapidu' :evil: tot asa si Steaua va ajunge departe, iar ceilalti vor suferi in continuare

CA MARE ADEVAR GRAIESTI...dar cel putin pot sa mor linistita acum ca am ajuns sa o aud si pe asta ca rapid a ajutat pe steaua:D

eventHorizon
10th August 2006, 19:41
si mai ziceti ca vreti in grupe...stati acasa fratilor ca va spulbera aia pe acolo.si faceti tzara de rusine.

Am tot citit ce scriu oamenii despre meci pe aici si nu pot sa nu remarc cati frustrati, incompetenti si "fosti jucatori de fotbal pe maidan" ca domnul Liong KIng isi dau cu parerea in spatiul dedicat meciurilor STELEI( retineti STELEI!!!!!!!) de parca cineva ar da doi bani pe parerea lor de "cunoscatori" si iubitori de fotbal calitativ( al echipelor pe care le simpatizeaza ). Domnilor nu uitati ca nu ne intereseaza bolile de care suferiti (dobandite dupa atatea ore de agonie in fata tv-ului uitanduva la STEAUA!!!) , aici nu e clinica si nici nu veti primi sfaturi de la medici :headbang: aici...
Ca sa fiu totusi on topic, cred ca adevarul e pe undeva la mijloc legat de meciul de aseara si de presatia Stelei. Clar si indubitabil e ca Oprita nu e in forma ( daca o fi fost vreodata in afara de meciul cu Valencia) si Carlos e figurant cu aere de fotbalist care este de departe cel mai prost portar al stelei, din isorie poate ( mai era unu Hotoboc, de pe vremea cand am jucat cu Panathinaikos ), si n-are ce sa caute la STEAUAAAAAAA!!! Ce ma suprinde la comentariile dvs este ca n-ati sesizat aproape niciunul ca Standard aseara s-a aparat 90 de minute!!!! , au stat cu toti fundasii si mijlocasii defensivi tot timpul in jumatatea lor de teren si au asteptat doar contraatacurile( care din pacate au si fost destule, unul dintre ele avand chiar o victima pt retur , pe Ghionea, care a luat galben, nevoit fiind sa-l opreasca din drumul spre poarta pe Jovanovic). Normal ca Steaua nu si-a putut face jocul la mica ciupeala ( preferat chiar de Nicolita, astefel explicanduse de ce nu s-a descurcat cu 3-4 belgieni non-stop pe langa el ) fiind si sub presiunea publicului gazda si de aici impresia ca au fost multe inexactitati in jocul ei. Dar per total, a avut multe ocazii, doar neconcentrarea alor nostri a facut sa inscriem doar de 2 ori, si-a dominat adversaul si pana la urma scorul de 2-2 e in favoarea noastra!!!
Cred ca in retur Olaroiu si mai ales jucatorii vor sti cu cine au de a face si vor rezolva calificarea fiindca de data asta belgienii vor trebui sa iasa la joc!!!
Ce o fi mai departe, legat de grupe, sa vedem cu cine om pica si dupa mai vorbim :)

_kali_
10th August 2006, 19:50
da ai dreptate SAMPDORIA e echipa proasta voi sunteti aia bunii...daca ati fost asa de buni de ce draq n-ati facut nimic in nici o cupa europeana?betis sevillaiar echipa proasta...asta e asa suntem noi norocos jucam numai cu echipe proaste dar de voi ce sa mai zic ca numai cu desculti ati jucat toata viata...daca a-ti batut si voi echipe mai bune sezonu trecut e ca nu va luat nimeni in serios ca cine a auzit de voi in europa?
:no:

Mai invata si tu sa intelegi fotbalul si poate apoi nu o sa mai spui ca Betis e echipa mare. :o: :jerk:

adilie
10th August 2006, 21:04
Un lucru e clar: Liga Campionilor e altceva (si banii care se iau acolo demostreaza asta). cupa UEFa e pt saraci. echipele mari joaca cu rezervele si asa ajunge sa castige TSKA Moscova si anul urmator sa nu treaxa de grupe.
Orice s-ar spune statisticile nu mint: intre 1986 si 1990 (in 4 ani) Steaua a luat o Cupa, a jucat o finala si o semifinala. Asta e cel mai bun palmares al unei echipe romanesti si demonstreaza constanta si valoarea acelei echipe.
Cate echipe din Europa (cu jucatori cumparati pe bani grei) se pot lauda cu asa ceva in ultimii 20 de ani?
Din pacate, aceste performante nu se vor mai repeta vreodata, nici o echipa romaneasca nu va putea aduce prestigiu fotbalului romanesc asa cum a adus Steaua in acea perioada.
Si multi vorbesc de Steaua comunista de atunci si blaturi. E jenant.

clara.warren
10th August 2006, 22:30
Mai invata si tu sa intelegi fotbalul si poate apoi nu o sa mai spui ca Betis e echipa mare. :o: :jerk:

iubitelule eu cand ma duceam pe stadioane tu erai la mamica in burtica si ulterior cu putzica in nisip ....n-o fi betis ce-a mai buna echipa dar fata de voi...aveti
grija ce faceti azi ca uite cum necum 3 minutul 65 e 0-0 ati luat si un rosu frumusel si acum pe bune cine a auzit de bozniacii aia?asa ca stergete la gura de laptic,la ochi de lacrimioare si mai lasa-ne ...vb cand cresti...

Liviu
10th August 2006, 23:26
Betis a jucat totusi anul trecut in CL si a batut Chelsea.
Ce diferenta intre meciul Stelei de ieri si cele de azi ale Rapidului si al lui Dinamo! Desi nu am facut cel mai bun joc al nostru si am jucat fara 2 titulari incontestabili am aratat mai mult fotbal decat celelalte echipe romanesti.Ne calificam totusi cu toate trei !:)

rechinul farist
11th August 2006, 00:14
deja Steaua isi face planul cu cine o sa cada in grupele CL, da a ajuns acolo si eu nu stiu? mai sunt 90 de min de jucat.......

magica_steaua
11th August 2006, 00:16
ai dreptate faristule ne-am mai facut noi planuri din astea.....din cauza asta eu nu comentez nimic de grupe ca cine stie ce se poate intampla......

STEAUA-MANIA
11th August 2006, 00:29
Mai invata si tu sa intelegi fotbalul si poate apoi nu o sa mai spui ca Betis e echipa mare. :o: :jerk:
Nu e o echipa mare,insa a reusit sa bata pe chelsea in CL si pe barca pe nou camp..

nakata
11th August 2006, 00:58
si la 3 zile dupa ce a fost eliminata de Steaua a facut egal pe Bernabeu..slaba echipa, nu?:) la Bestis joaca Juaquin si am zis totu' cu asta!
Steaua se califia in grupa, unde nu va avea o viata prea usoara..speram un loc 3!!

Zax
11th August 2006, 01:06
Mai invata si tu sa intelegi fotbalul si poate apoi nu o sa mai spui ca Betis e echipa mare. :o: :jerk:

dar sarajevo e?

STEAUA-MANIA
11th August 2006, 01:37
dar sarajevo e?

Asta a durut LOL..atat STEAUA cat si standard,nu au portari...sper ca portarul nostru sa primeasca mai putine goluri decat portarul belgian.

il cappo
11th August 2006, 01:55
Mai invata si tu sa intelegi fotbalul si poate apoi nu o sa mai spui ca Betis e echipa mare. :o: :jerk:

esti pe langa cu totul ... mai bine du-te la cratita ... ca la sportu' asta nu te pricepi ...
daca Betis nu-i echipa mare ... aia din malta cum sunt ? de bosniaci nu zic ca aia deja sunt intergalactici ...:happy :happy :happy

magica_steaua
11th August 2006, 02:09
sa va explic cum sta treaba:toate echipele din romania joaca prea tare cu rapid si prea usor cu steaua,echipele pe care le scoate steaua sunt slabe cele pe care le scoate rapidul sunt adevarate "constelatii de vedete",daca bate steaua e blat daca bate rapid linisteeeeeeee,daca un jucator de la rapid e eliminat gata arbitrul trebuie omorat nu conteaza jocul lipsit de fair-play al rapidistilor(eu zic ca la meciul cu sarajevo arbitrul a fost helesteanu sub acoperire),cand bate steaua ori e blat ori hai repede la comisii poate ii depuncteaza pentru scandari rasiste.(si blaturile am vazut cine le-a facut o echipa care pierde cu sarajevo nu are cum sa fie campioana romaniei),pe cand noi am trecut de campioana sloveniei din mers,si fotbalul sloven e mult peste cel din bosnia(si tineti cont sarajevo nu e campioana bosniei)

hai repede la uefa poate castigati la masa verde ,ca io am auzit pe unul facand ca o cioara

il cappo
11th August 2006, 02:26
ca io am auzit pe unul facand ca o cioara

:evil: ... parca si mie mi s-a parut ... :evil:
...nu mai sunt asa sigur de calificarea rapidului... sansele au scazut dramatic ... dramatic pt. rapidisti ... ca pe mine ma doare-n basca :happy :happy :happy

on topic: ii facem de comanda pe belgieni ... n-am nici o emotie... singurul dubiu : va fi 2-0 ori 3-0 ?

Gabriel28
11th August 2006, 03:17
Eu unul nu sunt sigur de calificarea stelei. Logic ca mi-o doresc, ca tot romanul intreg la minte, dar nu vedeti ca tot timpul cand credem ca batem lejer echipa se incurca ca niste scolaritze pe alocuri. In mintea mea la Bucuresti vom bate cu un 2-1, dar mai ne putem baza pe ceva in ziua de azi?

adilie
11th August 2006, 08:37
Tot s-a scris ce prost a jucat Steaua si a scos 2-2. Ce se mai poate spune de impiedecatii care au jucat ieri? Sunt roman si-mi doresc sa se califice, dar ceea ce au aratat ieri, mai ales Rapidul, nu cred ca incanta pe nimeni.

milanezu
11th August 2006, 08:44
mai avem 90 de minute pana la indeplinirea unui vis de 10 ani.
oricum meci greu in retur.
forza steaua!!!!!!!

the lion king
11th August 2006, 09:12
90 de min pana la viitorul chin al romanilor cand o sa vada reprezentanta tarii cum sta numai in genunchi prin grupe,4-0,5-0,5-1.

milanezu
11th August 2006, 09:30
imi place ca ai simtul umorului!!!
deja incepi sa fii plictisitor omule!!!!!
daca nu iti convine ca steaua din nou va fii in liga asta e.
am inteles.
de ce te tot repeti tot timpul?
mai lasa-ne!!!!!!!

MariusTR
11th August 2006, 09:31
Buey, lion fear , daca Steaua o sa se califice din grupele CL pot sa-ti zic cum vrea muschiul meu ( am ceva idee cum ti s-ar potrivi ) ? :)


deja incepi sa fii plictisitor omule!!!!!
daca nu iti convine ca steaua din nou va fii in liga asta e.
am inteles.
de ce te tot repeti tot timpul?
mai lasa-ne!!!!!!!
I-am tot zis toti lu lion king ca-i penibil cu frustarile lui, vad ca nu intelege si tot insista.

the lion king
11th August 2006, 09:34
e democratie,nu stiai?potzi sa-mi zici cum vrei....dar exista niste reguli pe forum...treaba ta?Ti-a placut FK SARAJEVO?

aetius
11th August 2006, 11:12
leule du-te...'n cusca...
si dormi... si dormi... si viseaza ... ca dinamo joaca ...in grupele CL....
gata ! wake up ! cupa uefa dinamo -beitar 1-0 .multam fain catalineeeee !!!
si inca o data multam nea claudiuuuuuuuuuu - huuuuuuuu !!!
on topic:
steaua trebuie sa bata la bucuresti pentru a-si onora blazonul si sper ca de data asta carlos sa nu faca nici o gafa. el trebuie sa fie un fotbalist mare nu doar prieten cu fotbalistii mari ( vezi Sa Pinto...).

dede
11th August 2006, 11:18
lasati-l pe lion king sa bata din gura cat vrea...rapidistii si dinamovistii s-au mai potolit dupa meciurile de ieri, dar cum craiova n-are echipa prin cupele europene, nu prea intelege

cimitiru branesti
11th August 2006, 11:33
90 de min pana la viitorul chin al romanilor cand o sa vada reprezentanta tarii cum sta numai in genunchi prin grupe,4-0,5-0,5-1.

Daca te-ai lovit la cap, du-te la spital mai amaritule, nu te mai face de ris pe-aici :yeah:
Daca nu te-ai lovit, ci asa esti tu de fapt, iti propun un dus cu Cyclon-B; asta e singura sansa pe care-o ai sa iesi elegant din scena. Craiova a murit de vreo 10 ani, urmeaz-o si tu, saracule cu duhul

kerosene
11th August 2006, 12:26
Bafta steaua pentru retur Sa mai avem si noi o echipa prin liga ca deja ma cam plictisisem de cand n-am mai vazut o echipa romaneasca acolo.Si la ce au aratat dinamo si in special rapid aseara....s-ar putea sa ne imputinam prin europa :headbang: :headbang:

rechinul farist
11th August 2006, 12:58
asta asa e.........s-ar putea sa avem o singura echipa in Europa, adica in CL :D, pacat de Farul, cred ca daca juca cu bosniaci treceau de ei.....

onorel666
11th August 2006, 15:27
[QUOTE=rechinu farist;751441]asta asa e.........s-ar putea sa avem o singura echipa in Europa, adica in CL :D, pacat de Farul, cred ca daca juca cu bosniaci treceau de ei.....[/QUOT

Pacat si de Flacara Moreni ca are echipa tare de tot...si in '88 au fost eliminati de Fc Porto... Dar in 200-300 de ani ne facem noi echipa si batem tot ( la table)..:)))) FORZA STEAUA !!! VINCI PER NOI !!! FORZA CAMPIONII!!

%%%
11th August 2006, 16:36
Eu cred ca putem trece si de grupe, cu putin noroc. Dica sa fie valid, si nu mi-e frica de nimic.

LUCKY_AMARU
11th August 2006, 17:26
radoi sa revina si cu iacob.......cu primul 11 suntem intre primele 10-15 echipe din europa.......s-a vazut daca lipseste unu din cei 11 de baza e de rau..dica lipsa cu rosenborg tur-retur.........jardel si para cu boro......daca erau astia apti nu aveam probleme cu echipele respective....parerea mea........daca o sa putem alinia 11 urmator in grupe sunt convins ca prindem locu 2...: Carlos-Saban-Goian-Ghionea-P.Marin-Jardel-Para-Mirel-Bostina-Dica-Iacob......Parerea mea e ca acest 11 poate pune probleme oricarei echipe......cu putin noroc si cu starea psihica mai stabila.......

atdi
11th August 2006, 17:53
Asta cam asa e. Sunt cativa jucatori foarte importanti si in momentele cand lipseste sau nu e in forma unu sau mai multi dintre acesti jucatori angrenajul Stelei cam scartiie. Aici i-as enumara pe Dica, Radoi, Paraschiv, Iacob, Ghionea si Goian.

apercele
11th August 2006, 18:06
leule du-te...'n cusca...
si dormi... si dormi... si viseaza ... ca dinamo joaca ...in grupele CL....
gata ! wake up ! cupa uefa dinamo -beitar 1-0 .multam fain catalineeeee !!!
si inca o data multam nea claudiuuuuuuuuuu - huuuuuuuu !!!


deci matza asta care se si vede LEU nu e dinamovist, e oltean saracul
asa ca incearca sa nu il mai asociati cu noi te rog

va multumim anticipat pt intelegere

Ella14
11th August 2006, 18:58
Noi il criticam pe Carlos. Bun. Nu este un portar de valoarea Stelei dar ati vazut ca si asa zisi "supei portari" fac gafe. Dani Coman!!!

Seldon
11th August 2006, 18:58
Steaua poate rata calificarea daca pierde la Bucuresti sau face egal cu scor mai mare de 2-2. Sa fim seriosi, e prea putin probabil sa se intample asa. Steaua e ca si calificata. Abia in grupe o sa inceapa problemele, daca joaca tot asa.

onorel666
11th August 2006, 18:59
REZULTATE:

UTA - STEAUA = 0-1

STEAUA - STANDARD = 1-0

O seara placuta!

BABOE

onorel666
11th August 2006, 19:02
Grupa Steaua:

Barcelona

Bayern Munchen

Steaua

Sahtior

"Nu cucerim muntii, ci pe noi insine.."

magica_steaua
11th August 2006, 19:05
Grupa Steaua:

Barcelona

Bayern Munchen

Steaua

Sahtior

mah tu vrei sa facem ceva in grupe sau nu???eu ma duc la stadion sa o vad pe steaua jucand nu ma duc sa vad echipa adversa.....mi-e indiferent cu cine pica important e ca vom fi acolo unde ne e locul in liga CAMPIONILOR

Luis Garcia10
11th August 2006, 19:05
Prevad un 2-0 pentru Steaua in retur :D

magica_steaua
11th August 2006, 19:06
sunt prea mari similitudinile cu dubla cu fc brugge si cred ca va fi 3-0 pt. noi ca atunci

onorel666
11th August 2006, 19:08
mah tu vrei sa facem ceva in grupe sau nu???eu ma duc la stadion sa o vad pe steaua jucand nu ma duc sa vad echipa adversa.....mi-e indiferent cu cine pica important e ca vom fi acolo unde ne e locul in liga CAMPIONILOR

AM ZIS EU CA NU NE VOM CALIFICA? BARCA NU E ECHIPA CONSTANTA, DUPA UN SEZON BUN VA URMA UNUL PROST...AM CREDINTA, IAR BAYERN E NUMAI NUMELE DE EA, PUTEM FACE 2 REMIZE CU BAYERN...STILUL NEMTESC NE CONVINE....

MULTA BAFTA FRATE...NE VEDEM PE "23 AUGUST"...SA FIM IAR CINCIZECI DE MII

kerosene
11th August 2006, 20:12
Bai gonorel obosit.Du-te tata la culcare ca tare obosit mai esti.Vorbesti sa te afli in treaba.Lasa-ne cu comentariile si glumele tale ieftine ca ne plictisesti. :sleep: :sleep:
Daca tot vrei sa vorbesti pe forumuri cauta si tu unele pt copii poate aia te vor crede.Si acolo poti sa postezi chiar si mai mult de 3 ori la rand :ciocan: :ciocan:

chico
11th August 2006, 21:46
daca nu erau accidentarile astea ne calificam sigur, acum e mai greu...sanse 65% avem.

cu radoi si iacob steaua va face meciuri frumoase in CL, frustratii ciocul mic. valoarea isi spune cuvantul pana la urma

onorel666
12th August 2006, 12:52
Bai gonorel obosit.Du-te tata la culcare ca tare obosit mai esti.Vorbesti sa te afli in treaba.Lasa-ne cu comentariile si glumele tale ieftine ca ne plictisesti. :sleep: :sleep:
Daca tot vrei sa vorbesti pe forumuri cauta si tu unele pt copii poate aia te vor crede.Si acolo poti sa postezi chiar si mai mult de 3 ori la rand :ciocan: :ciocan:

PAI ASTA NU E SITE DE COPII? CA EU ASA TE VAD BAI LICHID DE FRANA

onorel666
12th August 2006, 12:54
Imi Dadeam Si Eu Cu Parerea Si Faceam Niste Pronosticuri...da' Te Bagi Tu Ca Musca Tzetze...sau Poate O Fi Site-ul Lu' Tactu' Si Nu Stiu Eu...


Forta Steaua...steaua 24!!!!

raja_bell
12th August 2006, 13:16
echipele sunt de valoare aproximativ egala. sansele raman in continuare fifty-fifty!

clara.warren
12th August 2006, 14:57
esti pe langa cu totul ... mai bine du-te la cratita ... ca la sportu' asta nu te pricepi ...
daca Betis nu-i echipa mare ... aia din malta cum sunt ? de bosniaci nu zic ca aia deja sunt intergalactici ...:happy :happy :happy

ce bine zici ,la asta nu m-am gandit mai bine il pun pe kali asta sa-mi faca treburile prin casa sa pot sa ma uit linistita la steaua in CL ca oricum rapid se pare ca-i pe-afara si decat sa planga la tv mai bine sa planga de la tocat ceapa:) MERSI DE IDEE.FOREVER STEAUA.

sun
12th August 2006, 18:56
nu people , cel mai frustrat e Mircea Sandu , care a declarat ca Dinamo e cea mai avantajata echipa dupa meciurile tur din cupele europene . Pentru el , un 1-0 acasa e mai bun ca un 2-2 in deplasare ... ma rog .. cu judecata asta a condus fotbalul romanesc si se vede ce bine ne merge ( vb de nationala ) :D

apparte
12th August 2006, 23:50
echipele sunt de valoare aproximativ egala. sansele raman in continuare fifty-fifty!

Asa ti s-a parut tie de la fata locului?:D Pai ne dau aia 2 goluri la Bucuresti?

Liviu
13th August 2006, 00:23
nu people , cel mai frustrat e Mircea Sandu , care a declarat ca Dinamo e cea mai avantajata echipa dupa meciurile tur din cupele europene . Pentru el , un 1-0 acasa e mai bun ca un 2-2 in deplasare ... ma rog .. cu judecata asta a condus fotbalul romanesc si se vede ce bine ne merge ( vb de nationala ) :D
Oricat ar parea de incredibil , cred ca Nasu' are dreptate:ok: In sensul ca Dinamo se califica si daca pierde la un gol diferenta(cu gol inscris in deplasare). Mai ales ca joaca si pe teren neutru . Steaua este nevoita insa sa nu piarda.

chipy_1923
13th August 2006, 01:06
Noi il criticam pe Carlos. Bun. Nu este un portar de valoarea Stelei dar ati vazut ca si asa zisi "supei portari" fac gafe. Dani Coman!!!

sta u linistita k nu se compara paralelul ala de carlos k coman...a gresit..dar la el e prima data..la carlos....am uitat numarul...fata de carlos...coman e super portar si nu numai fata de el...:ciocan:

chipy_1923
13th August 2006, 01:10
sa va explic cum sta treaba:toate echipele din romania joaca prea tare cu rapid si prea usor cu steaua,echipele pe care le scoate steaua sunt slabe cele pe care le scoate rapidul sunt adevarate "constelatii de vedete",daca bate steaua e blat daca bate rapid linisteeeeeeee,daca un jucator de la rapid e eliminat gata arbitrul trebuie omorat nu conteaza jocul lipsit de fair-play al rapidistilor(eu zic ca la meciul cu sarajevo arbitrul a fost helesteanu sub acoperire),cand bate steaua ori e blat ori hai repede la comisii poate ii depuncteaza pentru scandari rasiste.(si blaturile am vazut cine le-a facut o echipa care pierde cu sarajevo nu are cum sa fie campioana romaniei),pe cand noi am trecut de campioana sloveniei din mers,si fotbalul sloven e mult peste cel din bosnia(si tineti cont sarajevo nu e campioana bosniei)

hai repede la uefa poate castigati la masa verde ,ca io am auzit pe unul facand ca o cioara

esti pocnit rau de tot u mah..sunteti blatisti ma...stiu k e greu de acceptat sau de recunoscut dar asta sunteti...sunteti si rasisti...clar...un exemplu chiar in postarea ta..numai k aveti un noroc imens ...dar doamne doamne le vede p toate...le plateste...putin mai atrziu decat ar trebui ..dar isi afce datoria..vezi meciul k boro'...asa k...enjoy while u still can...:jerk:

Liviu
13th August 2006, 01:11
sta u linistita k nu se compara paralelul ala de carlos k coman...a gresit..dar la el e prima data..la carlos....am uitat numarul...fata de carlos...coman e super portar si nu numai fata de el...:ciocan:
Coman a mai facut o mega-gafa la Rotterdam , la golul lui Feyenoord . Totusi Carlos este mult sub Coman.

chipy_1923
13th August 2006, 01:15
CA MARE ADEVAR GRAIESTI...dar cel putin pot sa mor linistita acum ca am ajuns sa o aud si pe asta ca rapid a ajutat pe steaua:D

pai a ajutat...nu mai erati capi de serie...ati fi jucat k o echipa mult mai buna decat standard liege..si nu ati mai fi sperat voi la C.L..de fapt ati fi sperat ...dar fara nici o acoperire...gandeste inainte sa vb....stiu k e mai greu dar..incearca..cine stie c descoperi...:headbang:

Liviu
13th August 2006, 01:27
pai a ajutat...nu mai erati capi de serie...ati fi jucat k o echipa mult mai buna decat standard liege..si nu ati mai fi sperat voi la C.L..de fapt ati fi sperat ...dar fara nici o acoperire...gandeste inainte sa vb....stiu k e mai greu dar..incearca..cine stie c descoperi...:headbang:
Performantele Rapidului NU au influentat ca Steaua sa ajunga cap de serie. Stabilirea capilor de serie este stabilit de coeficientul realizat doar din performantele echipei din turul 1 incolo + 1/3 din punctajul tarii din preliminarii(conteaza infim) . Si Rapidul daca lua campionatul era cap de serie.
Performantele Rapidului au contat doar pentru coeficientul propriu+stabilirea nr de echipe in cupele europene ale Romaniei. Iar aici trebuie sa recunoastem ca performanta echipelor romanesti printre care si Rapid , ne-a adus 2 echipe in CL.
Sa stii ca asta nu e o minciuna a unui stelist , daca vrei poti sa te interesezihttp://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedcl2006.html

magica_steaua
13th August 2006, 01:54
noi suntem rasisti vi se spune ca apartineti acelei etnii de cand v-ati infiintat ,dar tu esti mai mic de unde sa stii,pe toate stadioanele vi se spune asa si in rest poti sa te dai in spectacol,esti doar un frustrat...ati behait dupa meciul cu boro am vazut cum v-ati facut de ras la sarajevo(cine e echipa asta?) si vor urma multe astfel de momente in care va veti face de ras .....cand noi jucam in grupele champions league voi promovati in A si probabil tu nici nu te nascusesi....s-a vazut cine a facut blaturi in campionatul trecut noi suntem aproape in grupele ligii campionilor si voi va faceti de ras cu o echipa din lumea a 7-a a fotbalului si inca o data I LOVE U STEAUA

nu vedeti ca v-a dat gol O buca???ati ajuns in ultimul hal....asa cum ati fost in toti anii de cand v-ati infiintat anul trecut a fost un accident ca ati ajuns in sferturi

LUCKY_AMARU
13th August 2006, 15:06
Eii hy ca te sui si tu in copaci...........ce zici de urmatoru scenariu? rapid trece de sarajevo ceea ce nu e asa greu steaua papa bataie de la standard ...vine in turu 1 in uefa ia bataie iar rapidu intra in grupele uefa,..?? cum o sa fim catalogati noi stelisti in cazu asta? penibili nu?........asa ca tine