PDA

View Full Version : Etapa 21: FCM Bacću - Dinamo



Vadim
12th April 2004, 23:34
Miercuri 14 aprilie, FCM Bacću - Dinamo Bucuresti (ora 21,15).
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

uti2102
13th April 2004, 01:04
Ar fi frumos ca Bacauanii sa se razbune pe rezultatul din tur. Nici un egal nu m-ar deranja. :drak:

Pustoai-k
13th April 2004, 01:17
dinamo o sa ia bataie presimt asta :D

calu
13th April 2004, 01:44
si ce mai presimti? asa ziceai si de Steaua la Timisoara ca ia bataie si ca Rapid bate pe Bacau! ...una e ce vrei si alte ce e realist!ti-am mai spus eu..

oradea mereu
13th April 2004, 03:44
bate bacaul.
ar fi frumos

DD-Viola
13th April 2004, 07:53
Sper ca Bacaul sa ia 3 pct . la meciul asta , ...iar Dinamo sa nu mai dea emotii stelistilor la titlul de campioni .

fia
13th April 2004, 08:08
Rapidist fiind deja trebuie facute calculele in felul urmator: Dinamo trebuie sa ia cupa si Steaua campioantul, ca sa mergem si noi in UEFA.... Deci logic, trebuie sa bata Bacaul :ok:

vasile314tzurka
13th April 2004, 10:52
prezumtia de vinovatie functioneaza si teoria conspiratiei nu are ce cauta in acest retur. conform acestei teorii mult mai lejer se puteau obtine cele doua puncte de la national, asa ca...

eu cred ca bacaul are sanse mari sa invinga daca ambitia lui lupescu si a lui cristea va fi dublata de precizie.

gicu
13th April 2004, 10:55
tot respectul pt. Ionut Lupescu, sunt convins ca va ajunge un antrenor mare. Dar, Andone are mai multa experienta in Div. A...asa ca sper ca Dinamo sa invinga :yeah: :yeah: :yeah:

ieppy
13th April 2004, 11:48
Muad dib, nebunaticule, ai prins glas? Ce mai faci mai omule ca nu te-am mai vazut de dinaintea meciului Dinamo-steaua? Ai ramas in pana de idei dupa meci de nu ai mai scris de atunci? Vad ca iar ai inceput sa aberezi la greu asa ca nu te deranjez prea mult vroiam doar sa te salut si sa iti spun welcome back.

Si daca tot unctioneaza teoria conspiratiei atunci iti spun si eu ca oricare va fi rezultatul maine Bacaul va pierde meciul din Ghencea. Partidul stie de ce!

Dansan
13th April 2004, 12:01
Merg pe un egal...


P.S. Ii sunt dator cu felicitari unui dinamovist. Deci,
SABINE,
FELICITARI !

suporterita
13th April 2004, 12:20
Cristos a inviat Ieppy si tuturor! eu cred ca ar mai trebui s-o terminam cu totii, nu vor fii blaturi in acest sezon si cred ca nici pe viitor, mergem pe un drum ascendent si fiecare antrenor vrea sa confirme, sa arate ca are valoare si jucatorii la fel.despre presedinti, toti vor sa se compare cu bucurestenii din prea multa ingimfare.Dinamo-Bacau va fii un meci pe viata si pe moarte si am presimtire:Bacaul va spulbera orice suspiciune.

ieppy
13th April 2004, 12:23
Adevarat a inviat! eu sper ca Bacaul sa nu spulbere nici o suspiciune. Sper sa isi ia bataie si pe urma sa il vad pe prietenul Muad dib rostogolinduse pe forum strigand cat il tin corzile ca ce blat a fost. Asta asa ca tocmai au trecut sarbatorile.

suporterita
13th April 2004, 12:36
daca Dinamo va juca asa de inchis cum a promis, Bacaul ii va surprinde pe contraatac,dar cum in Romania nu s-au nascut inca jucatorii ce-si asculta antrenorul,vom vedea desigur un meci palpitant.sigur Barcauan prin instinctul lui de atacant va fugi tot timpul in fata si va lasa apararea,Alexa va face gropi unde se va putea planta porumb si tare mi-e frica ca va iesi cu scintei.si apoi sa vedem ce formula va aseza Ando,3-5-2 sau 4-4-2, ar fii cazul sa se hotarasca odata.

iulian
13th April 2004, 12:42
Daca Bacaul va juca cum a facut-o cu Rapid in repriza a 2 a ...putem asista la al 2-lea Poli -Steaua :drak: si daca Dinamo nu batea etapa trecuta era deja la 004 :drak:
Lasind gluma deoparte, Dinamo va avea un meci extrem de greu ...eu sper sa se termine macar egal :ok:

ieppy
13th April 2004, 12:43
Eu sper sa stea pe 442 pentru ca daca il vad pe Burca in primul 11 fac crize de nervi. Plus Pereny ala imi place: are fizic de fotbalist, centreaza relativ bine si are un sut super puternic. Mai trebuie sa lucreze la disciplina tactica. Ce ai tu cu Alexa? e cel mai bun inchizator din Romania. La deposedari nu il intrece nimeni, a inceput sa faca si jocul ofensiv destul de bine. Goluri nu prea da insa nici nua r trebuii sa exceleze la acest capitol.

simpson
13th April 2004, 12:47
Nu avem nevoie de greshelile adversarilor... Vom castiga pentru ca suntem "pe val"!!! Macar 2-0!!! :yeah: :yeah: :yeah: Bineinteles, CRISTEA va da gol!!!!!!! :ok:

inter
13th April 2004, 12:52
victorie a cainilor rosii la 3 goluri diferenta !

suporterita
13th April 2004, 12:54
este prea dur in teren Alexa,nu are finete cind intra la minge rupe piciorele adversarului.ai sa-mi replici ca asta-i fotbalul dar nu-i asa,fotbalul la aceasta ora in lume se joaca cu fotbalisti tehnici si intr-o viteza ametitoare, nu luam exemplul celor din Anglia,apropo,ai vazut ce mizerie de meci a fost Celsea-Arsenal?cita risipa de energie cu mingi numai pe sus,un singur offside in tot meciul si fuga nene, fuga si dea lungul si dea latul terenului!

ieppy
13th April 2004, 12:59
sa schimbat mult Alexa fata de cel de anul trecut. daca comentariul tau venea atunci as fi fost de acord. Acum intra in cele mai multe cazuri curat la minge si faulturi face pentru ca este imbosibil la postul pe care il joaca sa nu faulteze. Insa nu mai intra ca nebunul la rupere. Mai intra la intimidare insa asta e OK mai ales ca rolul lui este acela de a distruge jocul advers si ce metoda mai buna decat sa ii sperii un pc pe mijlocasii de creatie? Iti spun mie imi place cum joaca si poate ca nu va mai creste fata de ce joaca acum insa pentru Dinamo in acest moment este un jucator indispensabil(asta pana la vara probabil cand se va gasi o echipam de top din Kaazachstan care o sa aiba nevoie de el).

valys
13th April 2004, 13:08
Bate dinamo !

fanfotbal
13th April 2004, 13:56
3-2 pt bacau 2 goluri cristea si unul cursaru

Maximus
13th April 2004, 14:07
eu cred ca dinamo si-o ia rau de tot in meciul asta...

jhon_goodboy
13th April 2004, 14:29
Datorita avantajului fragil in clasament in fata Stelei, Dinamo nu-si poate permite sa piarda puncte la Bacau.Echipa lui Andone e mai experimentata si poate juca foarte bine indiferent de adversar,dar nici FCM din localitate antrenata de fostul dinamovist Ionut Lupescu nu poate fi neglijata.
Cred ca meciul se va desfasura undeva la mijlocul terenului cu multe mingi bataioase si sper ca in final va avea castig de cauza Dinamo. :yeah:
__________________________________________________ ____

Sa bateti Bacaul la fel cum ati batut in tur!!! :ok:

robertms
13th April 2004, 15:22
Prevad ca al 12-lea om al stelistilor , dar care are echipament complet negru-Augustus-va incerca sa-si faca din nou datoria.
Dar sa speram ca de data asta n-o sa-i iasa ca la Timisoara
FORZA DINAMO ! ! !

ieppy
13th April 2004, 15:22
Vai Muad dib ce limbaj de intelectual ai. Mai dezamagit sincer dar asta e nu ai ce sa-i faci. E nasol cand te bantuie ura pentru Dinamo. Sper sincer sa te vindeci.

ieppy
13th April 2004, 15:34
Vai Muad dib, dar cum sa nu. Eu am sters insa o declaratie de dragoste a ta pentru mine ca sa nu creada stelistii tai ca te-ai indragostit de un caine, pardón, parca ai folosit alt cuvant. Din pacate nu imi amintesc care. Asa ca stai flexat(una la iulian) si continua cu ce faci tu mai bine, adica aberatiile tale deja cunoscute. Apropo, putin ma intereseaza ce e si ce nu e acceptabil pentru tine. Asta asa ca sa fiu corect cu tine.

iulian
13th April 2004, 16:03
Sper ca Bacaul sa ia 3 pct . la meciul asta , ...iar Dinamo sa nu mai dea emotii stelistilor la titlul de campioni .
Haide Poli :ok: e vezi? ca putem sa fim si prieteni ??? :ok:

ieppy
13th April 2004, 16:05
vai muad dib, dar de ce esti rau? Ai si salvat? Stai fara griji ca as fi recunoscut oricum, si ca sa iti fac pe plac iti spun ca nu a fost o jignire ci un figure of speech. Daca eu iti spun tie Muad dib, nebunule, ce mai faci, nu ne-am mai vazut de mult o iei ca pe jignire? Se pare ca da. Dar stai linistit ca se mai intampla ca specimene ca tine sa vina pe aici sa faca scandal. Fi sigur ca nu esti nici primul si nici ultimul asa ca iti urez succes in tentativa ta de a, de a... apropo, exact ce ai de gand sa faci, nu de alta insa nu esti prea clar in exprimare. Mai incearca odata.

ieppy
13th April 2004, 16:06
iuliane, ti-am spus eu ca in 2 etape sunteti prieteni? Acum sa vedem daca o sa aveti motive de bucurie maine.

ladima
13th April 2004, 16:47
Off topic: Poli si cu Steaua sunt prietenii cei mai buni. Voi de ce nu ati fii ?

On topic:

Cred ca va fi un meci urat si se va termina cu 0-1, gol Niculescu.

uti2102
13th April 2004, 21:06
Apropo de arbitrii : sunt sigur ca Niculescu Claudiu (care se autoproclama Clau-Gol....de cand???????) o sa-shi iasa din nou din mintzi vazand ca nu orice atingere ii e premiata cu lovitura libera. Ar fi frumos dak ar primi shi o dedicatzie de la "prietenul" nostru Augustus. De fapt, poate ca Augustus nu va mai fi delegat, dar nu-i bai.......avem "prieteni" destui. :evil:
PENTRU ADEVARATZII FANI DINAMOVISHTI! "PRIETENII" SHTIU DE CE! :happy

Pustoai-k
13th April 2004, 21:48
:rosu: BLAT BLAT BLAT BLAT BLAT BLAT BLAT BLAT BLAT BLAT BLAT :rosu:

ieppy
13th April 2004, 21:49
asta e culmea, dupa ce ca suntem arbitrati numai de sclavii vostri gen salomir si Augustibus tot ai tupeul sa vii aici sa ne tii de vorba. Ti-am spus si pe alt thread sa discuti de lucruri care te privesc asa ca vezi ce face steaua si nu te mai baga acolo unde nu te pricepi. Ai prins glas dupa ce ai dat-o in bara la meciul direct cand tipai pe aici ca a gresit arbitrul.

ieppy
13th April 2004, 21:50
Iubire, ce faci draga la ora asta? Nu e ora ta de culcare? Lasa tu blatul si vezi cum e perna ca ar fi cazul sa te culci ca pari cam obosita.

rew
14th April 2004, 02:54
N-are Bacaul fatza sa se puna cu Dinamo, dar macar vor lua bataie pe bune, nu ca Poli.

Cucu
14th April 2004, 03:23
bate Bacaul , e greu sa castigi pe acolo. Nu te pui cu moldoveni.

ANDU
14th April 2004, 06:04
cred ca meciul asta depinde in 90% de Prunea

Ciocoiu si Cursaru m-au dezamagit de mult timp, asa ca in ei nu cred ca sta meciul

nici macar in Cristea

daca Prunea prinde o zi buna,atunci cred ca Bacaul scoate un egal

Dinamo are o echipa mult mai omogena si mai valoroasa-in special in atac-,dar sa speram ca Bacaul va face un meci bun!

Denis
14th April 2004, 06:38
Bate Dinamo dar speram sa bata BACAU'. :jerk:

simpson
14th April 2004, 11:17
Vadim, te invit sa votezi 2 la meciul asta, shi spun asta deoarece, dupa cate tzin minte, nu ai nimerit nici un pronostic la meciurile Bacaului din retur... sper sa nu ma inshel... Itzi multzumesc :ok:

vasile314tzurka
14th April 2004, 11:19
mai lipseste sa scuipe-n sint sa mearga trei pasi inapoi si sa arunce potcoava pe spate:)

IlMILAN
14th April 2004, 11:31
N-are Bacaul fatza sa se puna cu Dinamo, dar macar vor lua bataie pe bune, nu ca Poli.
Bai rew uita-te in ograda ta. Si lasa pe Poli in pace...tocmai tu te-ai trezit sa vorbesti? Voi cand ati batut cu 7-0 in tur nu a fost blat dar la Steaua e? (pentru tine poate ca nu stii ca 8-1 = 7-0 )
Nu am io treaba ca ii injuri pe Steaua, Rapid Craiova... dar lasa pe Poli in pace cel putin pana la meciul direct.Atunci nu ai decat sa spui ce vrei dar acuma in loc sa te preocupe Dinamo pe tine te doare de Poli. :rosu:

Sper sa bata Bacaul, nu de alta dar sa va puteti pregati in liniste pentru Champions League :ok:

simpson
14th April 2004, 11:48
Oricum, daca anii trecutzi mai aveam ceva emotii in privintza rezultatului, shi atzi vazut ce-a ieshit ( 4-2, 3-1), astazi am certitudinea victoriei Bacaului!!!

simpson
14th April 2004, 11:52
In ciuda vremii nefavorabile :( (ploua de doua zile).

ieppy
14th April 2004, 11:52
Simpson, sa iti fie de bine! Acum cred ca e momentul sa spui la revedere ca sunt convins ca ai treaba si noi te retinem.

simpson
14th April 2004, 12:17
Care "noi te retinem"??? Nu ti se pare ca esti cam monoton cu invitatiile tale de "la revedere" adresate celorlalti de pe forum? Vrei cumva sa ramai singur? Nu accepti ca exista si alte pareri decat ale tale? Pacat...

ieppy
14th April 2004, 12:24
accept si nu raman singur asta asa pentru cultura ta. Vroiam doar sa mentionez ca optimismul tau e putin deplasat si ca sar putea sa iti rupi gatul daca pierdeti asa ca vroiam doar sa iti atrag atentia asupra acestui lucru. Si vorba lui vasile, poate ai vrea ca Vadim sa arunce si potcoava pe spate ca sa te simti mai bine.

simpson
14th April 2004, 13:15
Raman la optimismul meu "putin deplasat" pentru unii si sunt convins ca, in continuare, gatul meu va fi in stare buna, voi fi doar putin ragusit dupa meci. De bucurie, bineinteles... Cat despre cultura, toate cele bune, domnule "... sar putea sa ...".

ieppy
14th April 2004, 13:20
Nu o da in balarii ca stiu foarte bine ca fac greseli de gramatica asa ca daca vrei sa fii inventiv gasesti altceva.

uti2102
14th April 2004, 13:28
asta e culmea, dupa ce ca suntem arbitrati numai de sclavii vostri gen salomir si Augustibus tot ai tupeul sa vii aici sa ne tii de vorba. Ti-am spus si pe alt thread sa discuti de lucruri care te privesc asa ca vezi ce face steaua si nu te mai baga acolo unde nu te pricepi. Ai prins glas dupa ce ai dat-o in bara la meciul direct cand tipai pe aici ca a gresit arbitrul.

Te sfatuiesc sa iei nitzica lecitina! Cam ai probleme cu memoria! Cu alte cuvinte, itzi mai repet odata : AI GRESHIT OMUL! :happy

Dansan
14th April 2004, 13:28
Nu o da in balarii ca stiu foarte bine ca fac greseli de gramatica asa ca daca vrei sa fii inventiv gasesti altceva.
Singurul care o da in balarii , sunteti dvs., domnu' ieppy... cu gramatica, bineinteles....:) :rosu:
Si sa nu zici tu ca astea-s "rautacisme", ca sa citez din alt clasic in viata.:)

ieppy
14th April 2004, 13:35
Lasa Dansane ca viata mege inainte desi fac greseli gramaticale. balariile ti le las insa tie si Stelei ca stiti sa le folositi mai bine. Multa bafta in continuare.


Alpopa, acum te-am vazut, ce mai faci tot o dai cu mistouri din astea fine? Lasa ca tot e bine macar nu mai razi ca....stii tu ce la inceputul mesajelor. Dar stai hai ca iti incep eu urmatorul mesaj


LOLZ ieppy, de aici te las pe tine,

uti2102
14th April 2004, 13:43
Citeshte mai cu atentzie mesajele la care tot faci referiri.
De la Alpopa cu sperantza ca mesajul mesajului va fi insushit pana la sfarshitul secolului, sau macar pana cand va lua Dinamo un nou titlu.

PS : "cu prietenie" :ok:

ieppy
14th April 2004, 13:48
P.S adica pana cand face Steaua centenarul. Cum care? ala de cand nu a mai castigat nimic.

Spune tu ca dupa meci nu ai fost de parere ca lovitura libera din care s-a marcat golul doi a fost iregulamentara. Daca poti sa negi asta atunci e greseala mea. Sa vedem care pe care.

uti2102
14th April 2004, 13:59
Daca te referi la meciul cu Dinamo io zic sa mai intri pe thread-ul meciului shi sa mai faci nishte cercetari, monsieur Poirot. V-am felicitat din suflet shi am spus ca atzi meritat victoria. Despre gol asha am avut impresia atunci, la cald, dar in nici un caz nu am tzipat shi in nici un caz nu am facut din tzantzar armasar. Daca dupa post-ul ala nu m-am corectat, cu toate ca parca am facut-o (stai nitzel......sa mai iau o gura de lecitina), mea culpa!

Cu apelative de genul "copile", "nu shtii despre ce se vorbeshte" sau "eshti depashit" nu reusheshti decat sa te faci antipatic!

PS : Nu ma deranjeaza sfaturile! Ar fi bine sa simtzi shi tu la fel........

bosket17
14th April 2004, 14:20
sec 0 - 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

simpson
14th April 2004, 14:27
Alo, vedeti ca deviati de la subiect!! Aici e vorba de FCM BACAU- dinamo!! Oricum, cum e cu "iregulamentara"? Cu grija, ca tzipa limba romana!!!

ieppy
14th April 2004, 14:34
Ok alpopa, ne-am inteles si ramane cum am stabilit ca vad ca ma trage nenea simpson de maneca. Domnu' meu se pare ca ai tastatura stricata ca nu scrie literele cum trebuie. Dar stai flexat ca nu ma deranjeaza faptul ca nu scriu perfect romaneste cum de altfel sunt convins ca nici tu nu scrii. Diferenta ar fi ca eu nu am facut scoala in Romania cum consider ca ai facut-o tu.

M|tea
14th April 2004, 14:51
Hai Bacaul! Sper sa ii opreasca din lupta pe cainii lui Andone! :) HAI BACAUL HAI MODOVA!
Chiar daca Otelul ar vrea sa castige Dinamo titlu si sa jucam finala cupei cu ei, eu vreau sa jucam in UEFA dupa ce castigam cupa nu sa stam la mila altor echiupe! FORZA OTELUL

suporterita
14th April 2004, 15:01
Spune tu ca dupa meci nu ai fost de parere ca lovitura libera din care s-a marcat golul doi a fost iregulamentara. Daca poti sa negi asta atunci e greseala mea. Sa vedem care pe care.[/QUOTE]
cuvint folosit agramatical, "iregulamentara" sper sa fiu ultimul stelist pe ziua de azi care te corecteaza ,sir Ieppy se spune "neregulamentara".nu iti dau rosu caci sunt mai toleranta ca ceilalti. mai presus de statutul de suporter sunt OM si te inteleg, dar pina la un punct, fii si tu la un moment dat mai tolerant.cit despre meci,sunt momente cind jucatorii au un alt motiv decit valoarea si cistiga, asa s-a intimplat la Dinamo-Steaua cind ai vostri s-au aparat a doua repriza cu catel si cu purcel si Dumnezeu l-a trimis pe Grigorie mai rapid spre poarta decit pe Radoi.

simpson
14th April 2004, 15:01
Pfui! ce emotii!! eram sa cad de pe scaun cand am observat cu cine am de-a face! Tastatura e in stare perfecta de functionare, dar pur si simplu nu poate scrie D inaintea combinatiei de litere inamo (daca asta a deranjat??). De altfel, poate fi consultata si "Cea mai antipatica echipa" pentru a vedea si ce alte cuvinte nu vrea sa le scrie cu litera mare... Astept raspuns atunci cand voi face si eu aceleasi greseli gramaticale.Am totusi si o veste buna: nu mai ploua cam de o ora. Oricum, terenul probabil ca va fi greu, dar totusi cred ca nu mai exista pericolul ca meciul sa nu se poata disputa. HAI BACAUL!!!!

ieppy
14th April 2004, 15:06
suporterita, ce sa iti spun decat ca iti multumesc pentru indulgenta pe care mi-o arati. Tolerant voi fi insa cand se termina campionatul si castiga Dinamo, pana atunci taliban. Acum o arunci pe asta cu ne-am aparat o repriza? Pai cand am vazut ce bine jucati am zis sa va lasam sa va faceti putin de rusine si am vazut cat de bine joaca Steaua ca intr-o repriza a avut o ocazie si aia a lui Rachita. Nu ma pune sa discut din nou despre meci ca nu cred ca iti convine.

Simpson, e bine ca numai ploua, cat despre inceputul mesajului, toate cele bune tie si tastaturii insa daca tu ai fi fost in situatia mea nu te-as fi luat la misto pentru greselile de gramatica. Insa asta sunt eu daca nu iti convine stii bine ce poti face.

Dansan
14th April 2004, 15:12
Tolerant voi fi insa cand se termina campionatul si castiga Dinamo, pana atunci taliban.

E periculos, domnu' ieppy....cu starea asta de taliban....poate deveni o obijnuinta...daca nu este deja.... :)

bartabel
14th April 2004, 15:15
Eu sper ca BACAUL sa i invinga pe caini azi si cu o victorie a STELEI,sa treaca STELUTZA pe primul loc :great:

uti2102
14th April 2004, 15:17
Tastatura e in stare perfecta de functionare, dar pur si simplu nu poate scrie D
Pai inseamna ca te-ai jucat prea mult FIFA! :happy


HAI BACAUL!!!!

CHIAR ASHA!

ieppy
14th April 2004, 15:17
Dansane, stare e in functie de adversar. In cazul vostru caine ciobanesc ca sa nu iasa oile din stana.

Ce imi place mie cand vin stelistii sa se milogeasca de alte echipe sa ne bata pentru ca ei nu am fost in stare. Asta e baieti acum ii iubiti si cand vin sa joace cu voi va rugati de ei sa o ia mai incet ca altfel nu primesc banii pentru meciurile cu Dinamo.

JJ
14th April 2004, 15:24
Eu sper ca BACAUL sa i invinga pe caini azi si cu o infrangere a STELEI,sa ramana STELUTZA pe locul doi, dar mai aproape de noi. :drak:

Dansan
14th April 2004, 15:28
Dansane, stare e in functie de adversar. In cazul vostru caine ciobanesc ca sa nu iasa oile din stana.


Sa inteleg deci, ieppy ca acum cand va intalniti cu Bacau, ai o stare de taliban...hmmmm.... :D
Da....o personalitate multilateral dezvoltata....sau poate o dedublare de personalitate?! :rolleyes:

ieppy
14th April 2004, 15:30
Dansane, intelegi ce vrei. Hai ca m-am plictisit deja. Pe bune acum. In meciul asta sa castige cel mai bun.

Dansan
14th April 2004, 15:37
Dansane, intelegi ce vrei. Hai ca m-am plictisit deja. Pe bune acum. In meciul asta sa castige cel mai bun.

Asa sa fie !!! :ok:

uti2102
14th April 2004, 19:10
Asta e baieti acum ii iubiti si cand vin sa joace cu voi va rugati de ei sa o ia mai incet ca altfel nu primesc banii pentru meciurile cu Dinamo.

Ai incurcat din nou borcanele. Noi nu ne rugam de nimeni sa joace slab. Aia cu oftica voi suntetzi, sau mai bine zis nenea Borcea, care nu-shi poate explica de ce echipele mici joaca asha bine contra galacticilor din Shtefan cel Mare....... :ciocan:

calu
14th April 2004, 19:18
Borcea nu reprezinta suporterii care de altfel nu il inghit pe acest personaj sinistru!

alx_ro
14th April 2004, 19:52
Hristos a inviat!
OFF TOPIC:Vad ca domnul ieppy isi face prieteni pe oriunde posteaza!
Domnule moderator ieppy, sper sa nu ma treceti pe lista neagra pentru ce va zic, dar ar trebui sa va revizuiti un pic comportamentul. Cred ca timpul petrecut in afara tarii si scoala facuta in strainatate v-au "smuls" si ultima farama de bun simt pe care, poate, l-ati avut odata... Eu nu ma iau de greselile dvs gramaticale ci de cele de caracter. Pe mine nu m-ati insultat, dar vad ca oricine spune ceva ce nu va convine are parte de un tratament grosolan, ca sa nu spun altfel. Poate ca sunteti deosebit de inteligent, dar incercati sa o aratati in alt fel... Cred ca ar trebui sa va ganditi putin la ce v-am spus. Si nu o spun pentru faptul ca tin cu Steaua si dvs cu Dinamo. V-o spun pentru binele dvs. Parerea mea...
Si acum on topic, cred ca se va termina ca si pe Giulesti: egal

alx_ro
14th April 2004, 22:09
Si acum on topic, cred ca se va termina ca si pe Giulesti: egal
Am avut dreptate. Steaua e pe primul loc, unde ii sta mai bine!!! /hello /hello /hello

DD-Viola
14th April 2004, 22:27
I-mi pare rau ca nu a castigat Bacaul .

MARCEL55
14th April 2004, 23:10
Da, steaua este pe primul loc, pentru ca Lupescu nu este nenorocitul de panduru!

calu
14th April 2004, 23:20
usor cu bucuria ca mai e mult de jucat...

gicu
14th April 2004, 23:39
mda, am pierdut doua puncte (alte puncte pierdute) dar echipa am inteles ca a jucat bine. Pacat ca ratam asa mult. Titlul de campioni se joaca in continuare...

uti2102
15th April 2004, 00:41
Bravo Bacau! Campionatul se joaca din nou!
Se pare ca unii dintre dinamovishti ishi dau valul la o parte shi-shi arata adevarata fatza.....RUSHINICA!

ANDU
15th April 2004, 01:11
sint bun sau sint bun???

am zis ca iese egal daca Prunea face meci bun, si asa a si fost.

bravo Lupescu,si felicitari lui Raducan. sper ca de acum inainte sa joace cel putin la fel de bine.

Mariusmadmax
15th April 2004, 04:14
tocmai se consuma din nou o gafa a catelusilor ... :D
bravo moldoveni !

mariusc
15th April 2004, 04:25
Felicitari Bacaului. M-a socat numarul mare de specatori si faptul ca s-a jucat fotbal (nu o spun in nume de rau, ci am fost suprins placut :) ) - atat cat am putut vedea din meci (l-am vazut pe bucati).

Cand vroiam sa-l felicit pe Cristea - "copilul teribil al Bacaului" - am vazut ca are probleme de comportament... nu ar trebui sa i se permita atatea, fiindca si-o ia in cap mai tarziu si nu e bine. Au mai fost copii talentati care, fiindca au fost lasati sa faca ce vor si fiindca au fost ridicati in slavi au ajuns niste necunoscuti ilustri.

Oricum, felicitari, se pare ca si la voi a fost de bun augur (partial) schimbarea antrenorului - adica venirea lui Lupescu... oricum, aveti mare nevoie de rezultate...

A, si inca ceva, mi-a placut ca aveti f. multi jucatori tineri. Va ganditi la viitor. :cool:
______________
Fair-Play, Please!

bob
15th April 2004, 08:32
iarasi incep furturile cu arbitri! la poli-steaua trebuia dat un 11m pt poli si eliminare nesu;aseara la 11m pt alba trebuia eliminat jucatorul stelei care a facut faultul si care a primit numai galben. asa ca, ciocu mic stelistilor, ca va ocupati numai de cumparat arbitri. halal!

suporterita
15th April 2004, 08:41
pe ce loc a terminat campionatul Dinamo anul trecut?

Dansan
15th April 2004, 08:57
pe ce loc a terminat campionatul Dinamo anul trecut?

Pe un loc merituos, cu siguranta... :evil:
Oricum, treb. sa recunoastem , sunt mai aproape de C.L. cu fiecare meci.. :drak: ...S-o tina tot asa....

iulian
15th April 2004, 08:59
Respect Bacau pentru jocul de aseara si pentru ca v-ati aparat sansele corect :ok:
Voi ati schimbat liderul

jazzman
15th April 2004, 09:14
BRAVO BACAU !!!Daca am avea si un atacant "pur sange" sunt sigur ca am distruge multe vise de preamarire ale "greilor" din Bucuresti,poate la vara ............
Felicitari lui Lupescu !!!
Acum asteptam un rezultat foarte bun la "gazari"
FORZZA BACAU!!!

simpson
15th April 2004, 09:14
Da' bravo, felicitati-ne, si noi suntem la -10 la adevar... Oricum, echipa joaca bine... Avem sperante ca vom iesi din situatia actuala... HAI BACAUL!!!!!!!!

jazzman
15th April 2004, 09:16
Nu ai inteles ma ca scoatem puncte la gazari!!
Nu mai plange atat vezi tu partea plina a paharului!
FORZZA BACAU!!!

jazzman
15th April 2004, 09:17
ce zici Simpson cine urmeaza la Rapid ?(ca antrenor)

iulian
15th April 2004, 09:17
iarasi incep furturile cu arbitri! la poli-steaua trebuia dat un 11m pt poli si eliminare nesu;aseara la 11m pt alba trebuia eliminat jucatorul stelei care a facut faultul si care a primit numai galben. asa ca, ciocu mic stelistilor, ca va ocupati numai de cumparat arbitri. halal!
Citeste aici http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=69337&postcount=662 ...e valabil si pentru tine

jazzman
15th April 2004, 09:22
:rosu: Poate coboara pe banca insusi Don Giovanni.HA HA HA !!!!Tot declara el sus si tare acum 2 zile ca Petrescu nu pleaca pana in vara sub nici o forma!!
Dar ce mai conteaza inca o minciuna pe langa altele !

simpson
15th April 2004, 09:24
Da' chiar sunt foarte ingrijorat de soarta rapidului..... sa-l puna pe giovani ca tot degeaba...

ieppy
15th April 2004, 12:10
alx, stai flexat, daca o sa am nevoie de sfatul tau spus din dorinta de a face din mine "a better man" o sa te anunt. Slabe sanse insa. Si sa stii ca m-am gandit daca sa te avertizez insa am hotarat sa nu o fac insa daca mai ai sfaturi din astea punele pe PM.

Despre meci, ce sa spun decat poate am fi meritat victoria insa rezultatul e pana la urma echitabil. Avem insa mari probleme la mijloc si nu vad cum am putea face ceva sa schimbam felul in care jucam. Poate e mai bine sa nu castigam titlul pentru ca in felul in care jucam ne facem de ras in preliminariile CL. asa luam Cupa ca sa nu zicem ca nu am castigat nimic si mergem in UEFA si lasam "galacticii" sa joace in CL ca ei au valoare. Daca la vara nu cumparam ceva nu vad cum Andone o sa poata sa mai faca aceasta echipa sa joace. In cateva zile voi pune si o lista cu jucatorii pe care Dinamo ar trebuii sa incerce sa-i cumpere la vara.

JJ
15th April 2004, 12:32
Misto, asa jucam si noi in UEFA, nu? Propune-i strategia asta lui Andone.

simpson
15th April 2004, 12:48
"...Poate e mai bine sa nu castigam titlul pentru ca in felul in care jucam ne facem de ras in preliminariile CL. asa luam Cupa ca sa nu zicem ca nu am castigat nimic si mergem in UEFA .." ASA CUM???? lasa prostiile, ca sa castigati cupa mai trebuie sa castigati 2 meciuri, si, dupa cum bine spui, la halul in care jucati....

ieppy
15th April 2004, 12:57
JJ vorba lui simpson mai intai sa castigam cupa. Dar nu vad cum am putea rata locul 2 pentru ca Rapid e in situatie care e iar oltenii sunt totusi destul de departe. Pe asta m-am bazat cand am spus ca mergem in UEFA. Cupa zic insa ca o castigam si zic ca ar fii oricum mai bine decat sa vezi pe Arges sau Otelul in UEFA, mai bine Rapid sau Craiova.

bob
15th April 2004, 14:46
hizo la rapid?! batem in giulesti de 3 goluri diferenta in sus! problema la Dinamo e apararea: burca nu are creier, iar ceilalti parca nu si-au luat doza si intra in sevraj! si cu bacaul, cum treceau aia de mijloc, ma apuca tremuriciul! nu stiu de ce Andone nu trece la 4-4-2!

Pustoai-k
15th April 2004, 21:13
Felicit echipa Bacau pt acest egal /hello
/OLE/

bic
15th April 2004, 22:00
respect pentru un iubitor al fotbalului adevarat!!!!!

iulian
15th April 2004, 22:45
Daniel Contescu
Vineri, 16 Aprilie 2004


Echipa de fotbal Dinamo a pasit, si miercuri seara, pe drumul plin de gropi pe care s-a inscris de la inceputul returului. Urmare a semiesecului din meciul cu Bacau, scor 0-0, Dinamo a cedat sefia clasamentului, alunecind pe pozitia secunda. Formatia lui Ioan Andone n-a mai marcat in deplasare de trei etape, daca luam in considerare ambele competitii in care este angrenata: campionat si Cupa Romaniei. Claudiu Niculescu este iesit din forma, Florentin Petre s-a plafonat, iar pe banca de rezerve stau jucatori de mina a doua. In echipa nu exista concurenta pe posturi, dupa ce, asta-iarna, sefii clubului au fost preocupati sa-si umple buzunarele cu banii proveniti de pe urma vinzarii de jucatori. Zbaterea “ciinilor” in repriza a doua a meciului de la Bacau este emblematica: jucatorii vor, dar nu pot, pentru ca au mijloace de exprimare limitate. Bacaul a fost miercuri o echipa disciplinata, care si-a pus nadejdea in paradele lui Prunea si in sclipirile lui Cristea.

articol din |Evz

uti2102
15th April 2004, 23:12
Din pacate pentru Dinamo, care parea sa ajunga la un echilibru, lucrurile incep din nou sa se clatine. Pentru meciul cu Universitatea sunt in criza de efectiv. Motivul : Borcica.........Sincer, la ce echipe sunt in campionat, Dinamo ar merita sa joace in Europa shi mai mult ca sigur ca o va face. Are 8 puncte avantaj fatza de locul 3.

calu
16th April 2004, 01:31
ce subtil ai devenit nea! ne uimesti de-a dreptul,nu vrei un corn,o bere ceva?tu vorbesti de parca ati rupt tot anu' asta....mai putin cind va durea mai tare! plus ca te cam contrazici,una zici pe un topic alta pe altul! unitate in diversitate,deh..ce vremuri!

uti2102
16th April 2004, 11:03
Vreau un cornuletz cu lapte frate campionate! :drak:

uti2102
16th April 2004, 11:22
Cristi Borcea, 15 aprilie 2004:
"Lăsaţi-ne să ne antrenăm pentru Champions League. Nici o chestie că Steaua e prima! Noi sīntem condamnaţi să cīştigăm toate meciurile pīnă la final pentru a ieşi campioni şi vom fi campioni"
:happy

iulian
16th April 2004, 11:25
asta inca nu si-a revenit de la aerul rarefiat ....

iulian
16th April 2004, 11:36
ieppyta ...iete ce scrie la gazeta :

"Noi nu stimulăm adversarii contracandidatelor, aşa cum face Gigi Becali. Investim doar īn propria echipă!". Cristi Borcea s-a ţinut de cuvīnt doar cīteva zile, pīnă cīnd a simţit suflarea Stelei īn ceafă. Īn vestiarul rezervat oaspeţilor din Ghencea se mai aude şi acum ecoul vocii care miercuri, īnaintea meciului dintre roş-albaştri şi Apulum, anunţase prima oferită de Dinamo: 3.000 de dolari la egal şi 6.000 de dolari īn schimbul unui succes al celor din Alba Iulia!

uti2102
16th April 2004, 11:40
Hai mah Iuliane! Asta scrie Gazeta! E "vrajeala" :evil:

ieppy
16th April 2004, 12:06
iuliane pe langa faptul ca e scrisa la culise, adica “rubrica de zvonuri, mai e si faptul ca nimeni din clubul Dinamo nu a declarat oficial ca am face asemenea chestii cum au facut alti mari filozofi ai fotbalului romanesc. asa ca stai felxat(vorba ta).

Dansan
16th April 2004, 12:18
iuliane pe langa faptul ca e scrisa la culise, adica “rubrica de zvonuri, mai e si faptul ca nimeni din clubul Dinamo nu a declarat oficial ca am face asemenea chestii cum au facut alti mari filozofi ai fotbalului romanesc. asa ca stai felxat(vorba ta).

Domnu' ieppy...Diferenta intre a declara oficial ca stimulezi adversarii si a nu declara desi practici acest lucru = IPOCRIZIE.
Asa ca .... :rosu:

Dansan
16th April 2004, 12:22
Cristi Borcea, 15 aprilie 2004:
"Lăsaţi-ne să ne antrenăm pentru Champions League. Nici o chestie că Steaua e prima! Noi sīntem condamnaţi să cīştigăm toate meciurile pīnă la final pentru a ieşi campioni şi vom fi campioni"
:happy

Pai, ii lasam in continuare... :drak:

ieppy
16th April 2004, 12:25
Dasane, pana una alta nimeni nu a spus, fie de la alte echipe fie de la no ca dam bani. Pana si ala de la Apullum a spus ca nu a primit nici o oferta insa ca spera. Spera pe degeaba ca Dinamo nu face faze din astea folozofice

iulian
16th April 2004, 12:33
iuliane pe langa faptul ca e scrisa la culise, adica “rubrica de zvonuri, mai e si faptul ca nimeni din clubul Dinamo nu a declarat oficial ca am face asemenea chestii cum au facut alti mari filozofi ai fotbalului romanesc. asa ca stai felxat(vorba ta).

Pai vezi? inca o dovada care face diferenta intre noi si voi.....jiji macar recunoaste public ca da...
Si cu "filozofu`" stai flexat ca aveti si voi unu care-i intrece pe toti

ieppy
16th April 2004, 12:37
Inca odata nu reusesti sa vezi esenta lucrurilor. Noi nu am dat si nici nu am oferit bani la alte cluburi(in acest campionat cel putin). Nici un club nu a spus asta si nici Dinamo. asa ca ti-am mai spus, stau si flexat si relaxat si cum mai vrei tu insa in momentul in care tu si ceilalti stelisti veseli terminati cu incercarea de a ne pune in acelasi borcan cu voi. Nu vrem sa fim ca voi in acest domeniu si nici nu o sa fim ca voi vreodata.

Dansan
16th April 2004, 12:41
Spera pe degeaba ca Dinamo nu face faze din astea folozofice

Daca tu crezi ca Dinamo nu stimuleaza financiar adversarii Stelei esti un copil...Opaaa...Da' ia stai...Chiar esti copil! :D

ieppy
16th April 2004, 12:43
Daca tu crezi ca ma impresionezi asa esti mai copil ca mine. Teapa ta.

suporterita
16th April 2004, 15:21
vorba lui Rednic"ce bine-mi pare ca-i luat teapa!!!!!!valabil pentru toti dinamovistii cu Ieppy in frunte.asta ca sa nu fiu prea dura caci ati avut parte de prea multe in ultima vreme.v-ati bucurat pentru un amarit de 2-1 cu Steaua, tras de par in minutele de prelungiri si acum nu sinteti in stare sa bateti codasele clasamentului.si acum va spune mama ce inseamna sa joci un sistem de 4-4-2 vreo 4 ani cu esecuri si meciuri nule in tur, nu mai vorbesc de CIURUCURILE mentionate de Sir Ieppy la adresa Stelei care sunt in curtea lui Dinamo.

alx_ro
16th April 2004, 15:39
Noi nu am dat si nici nu am oferit bani la alte cluburi(in acest campionat cel putin). Nici un club nu a spus asta si nici Dinamo..
Adu-ti aminte de meciul Rapid-FC National si ce au spus bancarii dupa. :rosu:


nu o sa fim ca voi vreodata
Aici ai mare dreptate. Niciodata nu o sa ajungeti la nivelul Stelei. :p

uti2102
17th April 2004, 11:53
terminati cu incercarea de a ne pune in acelasi borcan cu voi. Nu vrem sa fim ca voi in acest domeniu si nici nu o sa fim ca voi vreodata.

Pai fratzilor! In nici un caz nu vrem sa va bagam in acelashi borcan select in care suntem noi. Shi nu va speriatzi, in acest domeniu (fotbalul) nu vetzi fi niciodata ca noi!