PDA

View Full Version : Etapa 21: FC National - Poli Timisoara



Vadim
12th April 2004, 23:33
Miercuri 14 aprilie, FC National Bucuresti - Poli AEK Timisoara (ora 18,15).
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

samor03
13th April 2004, 02:43
sper sa bata POLI si sa furnizam surpriza etapei.Sa o ia si olaroiu in barba.SCOR 0-2

DD-Viola
13th April 2004, 08:13
...surpriza ?!? , nu stiu ce surpriza mai pregateste Panduru & Co, ...dar decat sa batem la Oradea , National si ...cine stie pe unde , mai bine castigam acasa ( sau ne straduiam ) cu Steaua , aveam o satisfactie ( toti banatenii ) pe care nu mai trebuie sa o calific in vre-un fel...nici nu vreau sa ma gandesc la ceva fi cu Dinamo ( alta surpriza ?! la fel de "placuta" ?!? )..asa ca de surprize sant satul , ... si totusi " Haide Poli ! "

fia
13th April 2004, 08:23
Timisoara o sa vrea sa spele rusinea... o sa dea tot ce are deci probabil o sa bata.

deja-vu
13th April 2004, 09:45
Feliciatari Timisoarei pentru comportarea la meciurile lui Poli. Ar fi frumos ca toate galeriile sa se comporte astfel. Din pacate, nu e asa. Desi sunt bucurestean, trebuie sa recunosc adevarul afirmatiei ca 'Banatu-i fruncea'.
In ce priveste acest meci, cred ca va castiga National (e echipa mea si e normal).
Va asteptam cu drag in Cotroceni si sa castige cel mai bun.

viola4ever
13th April 2004, 11:02
deja-vu cred ca esti singurul bucurestean care recunoaste ca tot "BANTU-I FRUNCEA"[B],ma bucur!
Cat despre meci cred ca POLI va lupta mult si va scoate un rezultat bun.

vasile314tzurka
13th April 2004, 11:04
national nu joaca spectaculos dar in retur a avut un parcurs meritoriu. va fi foarte greu pentru poli sa acceada la puncte. totul depinde de ambitie si atentie.

JJ
13th April 2004, 11:05
Inca un scor record?

Dansan
13th April 2004, 11:24
Poli nu are nici o sansa..Meci de 1 solist...

Bancaru
13th April 2004, 15:40
Chiar daca o sa fie un meci greu sper sa castige Nationalul. Am trecut 1. :ok:

Catalanul
13th April 2004, 16:02
Va fi un meci greu pentru poli mai ales pentru ca sunt cu moralul la pamant.
Oricum eu o sa le tzin pumnii stranshi si sper sa scoata un rezultat pozitiv, macar un egal. :yeah: :ok:

Bancaru
13th April 2004, 16:10
Mda...

Sergio
13th April 2004, 18:28
Inca un scor record?
Cu conditia ca de data asta sa fie pt Poli. :scared: Sa fim seriosi, National nu prea are la ce spera, sunt in vacanta deja. Cred ca un egal ar multumi pe toata lumea. :bere:

iulian
13th April 2004, 18:29
deja-vu cred ca esti singurul bucurestean care recunoaste ca tot "BANTU-I FRUNCEA",ma bucur!

La galerii este...au recunoscut-o multi bucuresteni, nu numai deja-vu asa ca nu fi rautacios ...dar atit...la galerii

Sergio
13th April 2004, 18:31
Doar la galerii din pacate. :( Mai este mult de lucru pana sa avem o echipa competitiva. Si ce promitator parea inceputul... :mda:

iulian
13th April 2004, 18:37
National nu prea are la ce spera, sunt in vacanta deja. Cred ca un egal ar multumi pe toata lumea. :bere:
National daca vrea ,parerea mea ca poate termina pe locul 3..uitete la traseul lor de acum incolo si o sa vezi...ideea este (personala) ca incepind cu etapa 23-24... or sa inceapa da "dea" puncte ...

viole(n)t
13th April 2004, 22:08
sper sa batem aceasta formatzie a carei ratziune de a fi mie imi scapa (scuze bancaru); e un prim pas pentru ca poli sa se reabiliteze in ochii suporterilor; nu trebuie sa ne abatem de la drumul pe care suntem in ciuda faptului ca am fost serios zdruncinatzi.

Pustoai-k
13th April 2004, 23:47
merg pe mana timisorenilor

florynus
14th April 2004, 03:05
Eu zic ca va fi un meci frumos si s-ar putea sa fie un scor surpriza. Eu unul zic hai Poli!! De abia astept sa vad scorul ca din pacate meciul nu pot sa-l vad.

Cucu
14th April 2004, 03:09
sper sa bata poli 8-1

Denis
14th April 2004, 06:49
Eu zic un egal spectaculos: 2-2 sau 3-3.

deep purple
14th April 2004, 07:17
Va fi ori 4,5-0 ca Poli nu se regaseste sau va fi un 0-1 sau 0-2 dupa terapia de soc. Nationalii sunt relaxati si cam multi accidentati si suspendati. In rest Progresul e o echipa redutabila si se afla in foarte buna forma in acest retur. Daca as pune in balantza valoarea celor doua formatii Poli nu ar avea nici o sansa. Dar e o Divizia A Surprizelor. Si eu sper la una.
Hai Poli!!!

Dansan
14th April 2004, 08:27
sper sa batem aceasta formatzie a carei ratziune de a fi mie imi scapa (scuze bancaru); e un prim pas pentru ca poli sa se reabiliteze in ochii suporterilor; nu trebuie sa ne abatem de la drumul pe care suntem in ciuda faptului ca am fost serios zdruncinatzi.

Ratiunea de a fi = faptul ca joaca fotbal...
Stim noi f. bine alte echipe care nu au o astfel de ratiune... :evil:

Dei
14th April 2004, 10:55
Sper sa bata Poli, dar ar fi bun si un egal

cuzmy
14th April 2004, 13:55
Din pacate pentru Poli, echipa nu joaca mai nimic, acum sunt cazuti si psihic, dar sa speram macar in cucerirea unui punct!
X

leveu
14th April 2004, 14:12
undefined

NATIONAL---- :ciocan: ----POLI
SPER SA INVINGA POLI LA NATIONAL SI SA SE REAPRINDA FLACARA PE STADIONUL DAN PALTINISAN CARE TOTUSI NU ESTE STINSA

iulian
14th April 2004, 14:16
SPER SA INVINGA POLI LA NATIONAL SI SA SE REAPRINDA FLACARA PE STADIONUL DAN PALTINISAN CARE TOTUSI NU ESTE STINSA
:ciocan: :p:

leveu
14th April 2004, 14:34
:rosu: national...... :ciocan: ...... PLOI

iulian
14th April 2004, 14:35
leveu...incearca sa nu te mai grabesti cind postezi ca nu te fugareste nimeni
Sfat :intii gindeste si pe urma scrie

leveu
14th April 2004, 14:36
speram sa fie un meci corect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:yeah:

IlMILAN
14th April 2004, 15:35
Sper sa bata Poli desi va fi foarte greu. Nationalul se pare ca sunt in forma.

Haide baieti sa luam punctele inapoi. :yeah:

JJ
14th April 2004, 15:36
Am auzit ca ar fi deja aranjat sa luati punctele inapoi?

IlMILAN
14th April 2004, 15:54
Hai mai JJ de ce ma tot tachinezi?
Azi se implineste o saptamana de la marele dezastru .....
acu rasucesti cutitul si in partea cealalta....
Sper sa nu faca aranjamente ca-i linsam....

Catalanul
14th April 2004, 16:07
National daca vrea ,parerea mea ca poate termina pe locul 3..uitete la traseul lor de acum incolo si o sa vezi...ideea este (personala) ca incepind cu etapa 23-24... or sa inceapa da "dea" puncte ...

normal ca o sa inceapa sa dea puncte... doar in etapa a 26-a joaca cu steaua
si ca sa nu se vada in acea etapa ca a fost blat o sa inceapa sa vanda meciuri mai devreme ca sa nu se banuiasca,,, ca steaua i-a cumparat pe bancari!!! :jerk: :ciocan: :rosu:

Catalanul
14th April 2004, 16:11
In fine pe mine nu ma intereseaza ce fac alte echipe asha ca mai bine ne concentram pe meciul din aceasta seara.Sper sa cashtigam chiar daca un egal nu ar fi rau.

HAI POLI!!! :yeah:

Bancaru
14th April 2004, 16:31
Cu conditia ca de data asta sa fie pt Poli. :scared: Sa fim seriosi, National nu prea are la ce spera, sunt in vacanta deja. Cred ca un egal ar multumi pe toata lumea. :bere:
Cel mai mult, se pare, ca te-ar multumi pe tine.

Bancaru
14th April 2004, 16:33
normal ca o sa inceapa sa dea puncte... doar in etapa a 26-a joaca cu steaua
si ca sa nu se vada in acea etapa ca a fost blat o sa inceapa sa vanda meciuri mai devreme ca sa nu se banuiasca,,, ca steaua i-a cumparat pe bancari!!! :jerk: :ciocan: :rosu:
Orice este posibil in meciul de azi (14.04.2004), dar ca sa afirmi ca i-a cumparat steaua e o mare tampenie. Sau poate i-a cumparat steaua dar sa-i fi cumparat si pe dinamo si pe rapid?! :sleep:

Darkslowstar
14th April 2004, 18:57
Hai Poli. Galeria voastra are mai multi oameni decat toti suporterii Nationalului si Sportului la un loc :D.
0-2

leveu
14th April 2004, 19:04
FORTZA VIOLA!!!!!!!!!!!!
:yeah: :yeah:
HAIDE POLI DALE GOL DALE GOL DALE GOL /hello HAIDE POLI DALE GOL DALE GOL DALE GOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cucu
14th April 2004, 19:04
inca e egal ... hai poli baga un gol

alx_ro
14th April 2004, 19:17
Am mai scris si pe alt thread... Steaua ori e ajutata de liga, arbitri etc, ori cumpara adversarele... Hai sa fim seriosi! Daca Poli a fost umilita de Steaua ( si sincer imi pare rau pentru rezultat si mai ales pentru publicul timisorean), inseamna ca avandut meciul?
Daca da, inseamna ca timisorenii sunt prosti afaceristi...
Pronostic: 1-0

leveu
14th April 2004, 19:33
CINE STIE CUM SE PUNE STEMA SUS IN COLTI?IMI SPUNETI SI MIEPLS:

alx_ro
14th April 2004, 19:54
CINE STIE CUM SE PUNE STEMA SUS IN COLTI?IMI SPUNETI SI MIEPLS:
Se numeste avatar si trebuie sa ai peste o luna si 50 de postari ca sa poti benaficia de el

Catalanul
14th April 2004, 19:55
CINE STIE CUM SE PUNE STEMA SUS IN COLTI?IMI SPUNETI SI MIEPLS:


ii dai sus la private messages si dai la edit avar. dar tre sa implinesti o luna de cand esti pe forum si sa trimiti cel putin 50 de mesaje!!! :ok:

DD-Viola
14th April 2004, 19:56
...alx ro , nu de timisoreni era vorba !...transarea a fost executata in "familie" , cat despre pretul aferent , sa ne spuna Dobos cu ce s-a ales ?!?!...pentru noi doar una este POLI , cea care vrea sa joace fotbal pentru performanta dar in primul rand , pentru a ne reprezenta cu onoare , daruire , munca , vointa ,( nu a fost cazul la meciul cu pricina ) ...sentimentele si spiritul de care toti suporterii au dat dovada meci de meci la Timisoara cred ca sant elocvente pentru oricine , de unde rezulta clar cine santem si ce vrem...ne lipseste POLI !...asa zis-a POLI AEK nu constitue o satisfactie , cel putin pentru mine.... Cu toate astea , Haide POLI AEK !

cocomic
14th April 2004, 19:57
nu putem pierde azi. FORZA VIOLA

leveu
14th April 2004, 19:58
DAN PETRESCU SI-A DAT DEMISIA DUPA INFRANGEREA DE ASTAZI:
POLI REZISTA CU BRIO;SPER PANA LA FINAL:
FORTZA VIOLA!!!!!!!!!!!!
/OLE/ NU-I ECHIPA-N TOATA TARA CUM E POLI TIMISOARA :yeah: :yeah:

Catalanul
14th April 2004, 20:00
Se numeste avatar si trebuie sa ai peste o luna si 50 de postari ca sa poti benaficia de el

miai luato inainte cu doar un minut :rosu: :drak:

leveu
14th April 2004, 20:04
MERSI LA TOTI PENTRU INFORMATIE

Catalanul
14th April 2004, 20:05
uriasa ratare in lant pentru Poli, mingea nu vrea sa intra in poarta sper sa nu neglijeze apararea acum!!!

leveu
14th April 2004, 20:14
OARE CAT MAI PRELUNGESTE ASTA MECIU?
FORTZA VIOLA!!!!! :yeah:
:ok:

Catalanul
14th April 2004, 20:14
National 0 0 Poli din pacate dar las cai bun si un punct

leveu
14th April 2004, 20:16
ba Cat Prelungeste Asta Meciu.albitru Asta Chiar Vrea Sa Dea National Gol Sau

Catalanul
14th April 2004, 20:23
daca te uitzi pe onlinesport la meci scrie ca nu s-a terminat dar s-a terminat de 10 minute!!!

leveu
14th April 2004, 20:28
Bravo Poli!!!!
Sper Sa Reziste Si Apulum .deja E 1-0 Ptr,apulum.
Scor Final
Steaua-apulum=1-8
Poli Te Iubim Si Te Asteptam Acasa
Fortza Viola

DD-Viola
14th April 2004, 20:30
Bravo POLI AEK ! , ...parca e altul rezultatul , atunci cand joaca si POLI , nu numai echipa adversa ! " Sa se stie in lung si-n lat , ...ca totdeauna Fruncea e in Banat "

Catalanul
14th April 2004, 20:31
E 1-1 ASHA CA NU VA REZISTA CRED A VA CASHTIGA steaua

samor03
14th April 2004, 20:49
Felicitari POLI. bate ti OTELUL

florynus
15th April 2004, 00:31
Bun scor 0-0 mai ales dupa meciul cu Steaua de vineri. Sa speram intr-o revenire a lui Poli.

vasile314tzurka
15th April 2004, 07:56
felicitari politehnicii pentru revenire. pacat de bilba lui buia, ar fi fost ceva exceptional, mai ales cu national care e pe val dupa doua succese cu rapid si dinamo.

viole(n)t
15th April 2004, 08:41
in ciuda faptului ca acest rezultat a "reparat" adevarul, nu pot sa nu-mi exprim dezamagirea fatza de "prudentza" cu care violetzii au abordat meciul.

IlMILAN
15th April 2004, 11:03
felicitari politehnicii pentru revenire. pacat de bilba lui buia, ar fi fost ceva exceptional, mai ales cu national care e pe val dupa doua succese cu rapid si dinamo.
Multumim vasile de felicitari , stau si ma intreb ce se intampla daca in poarta nationalului era un butoi cu bere...oare mai lufta Buia? ma cum e posibil sa dai pe langa minge in halul ala.....

Lasa ca e bine si 0-0 .... puteam castiga dar si pierde...au avut si ei o ocazie uriasa pe final...... :mda:

Dei
15th April 2004, 12:43
Si o bara si un gol anulat. Dar e bine ca am luat un punct. Uite ca se poate sa aducem puncte din deplasari.
Cum se poate sa joace bine acum, cand sunt cu moralul la pamant si abia s-au trezit din betia de sarbatori, meciul cu steaua sa joace asa prost.
Oricum se pare ca si-au revenit si asteptam o victorie cu Otelul.

Forza Poli

Bancaru
15th April 2004, 16:42
O barai un gol anulat pentru National, vrei sa zici, nu?
'gami-aj!

viole(n)t
15th April 2004, 23:12
pana la urma a fost chit, puteam bate shi la fel de simplu o puteam incasa!

bebe
17th April 2004, 19:05
pt poli ii bun egalul asta!