PDA

View Full Version : Na, ca m-au banat hahalerele!



Gica Chioru
9th May 2008, 23:26
Intru si io pe OLS, vad ca scrie musiu Benny o chestie, vreau sa-i raspund si na! sunt banat... las ca-i raspund aici, poate vede, deci:

Nici macar din proprie initiativa. Viciul de prcedura se face la comanda de sus. Intentia era de a-i da o palma lui GB nu un pumn. In afara de asta DNA trebuia sa arate ca face ceva impotriva coruptiei din fotbal, dar efectul trebuia sa fie doar la nivel mediatic. Si iata pac-pac, ambele obiective atinse.
Acest rationament este gresit. Este clar, dupa cum au decurs lucrurile, ca DNA-ul astepta flagrantul. Daca acesta s-ar fi realizat tot ceea ce scrii tu acolo nu s-ar mai fi scris pentru ca faptele erau cu totul altele.

Prin ceea ce a facut DNA-ul se explica intreaga campanie de presa antiSteaua din acest retur, campanie molcoma mereu dar care a dat in clocot anul asta. La un moment dat chiar si eu, care am destui amici chiar in presa sportiva, am crezut ca este vorba numai de niste atacuri desantate ale dujmanilor, iata ca nu era chiar asa. In urma cu o luna si ceva un prieten foarte informat mi-a spus ca in niciun caz Steaua nu va castiga campionatul, ca multa lume din politic doreste ca CFR_ul sa castige. Era inainte de "bricheta" si eu inca credeam ca Rapidul va trage sforile... ei bine, ala mi-a spus ca Rapidul e terminat pentru ca nimeni nu-l mai crede pe Copos (???) iar celor de la Dinamo li s-a spus sa stea cuminti. Asa ca, mai Benny, rahatul e mai mare decat il credem noi si unii ar putea sa-l considere pe Becali un... acar Paun (sic!).

Steaua, clubul Steaua, a pierdut mai mult decat un titlu miercuri, Steaua a pierdut sansa sa scape de Becali, pus in fata posibilitatii sa faca puscarie acesta ar fi putut fi santajat si poate pleca de la Steaua.

delaparis
9th May 2008, 23:28
Esti banat automat de cele 30 pct Gica :) ... apoi Benny nu poate sa-ti raspunda ... doar daca imi da pm sa pun aici

delaparis
9th May 2008, 23:36
asa cum am promis



Raspuns pt. Gica: sa dea Domnul sa fie cum zici tu.

Gica Chioru
31st August 2008, 15:17
Nu stiam unde sa scriu asa ca postez aici...:)

In legatura cu reactiile la topicul Steaua-Galatasaray dupa banarea mea:

Aurica a procedat corect. Fia, indiferent cat de abject a fost mesajul care a provocat reactia mea, nu trebuia penalizat. Pentru ca mesajele lui, de penalizat, au fost postate ca raspuns. Ceea ce am scris eu este penalizabil, ceea ce s-a si intamplat.

Tyler Durden
31st August 2008, 16:23
Bai Chiorule, sper ca nu te-ai pocait, chiar nu vreau sa raman fara preopinent. :happy