PDA

View Full Version : Stelist sau stelist?



Benny
8th May 2008, 14:13
Oricine poate sa-si treaca Steaua la echipa favorita. Si chiar oricine o face. Exista insa stelist si stelist, iar unii au o parere proasta despre ceilalti. Ba chiar nu se considera a fi stelisti. Iata un stelist afirma despre Samm ca nu e stelist ci rapidist sau dinamovist infiltrat, care vrea sa faca stelistii adevarati de rusine. Pe de alta parte Samm afirma despre Vladek ca nu e stelist. Se pare ca cei doi se afla la poli opusi. Vreau sa discutam aici cine e prototipul stelistului adevarat, Samm sau Vladek?

Putem extrapola de aici - daca vreti - si ce inseamna sa fii suporter "adevarat".

PS: din pacate am gresit la intrebarea din poll. Poate un moderator sa editeze? Corect este desigur stelist, nu stelsit. Multumesc

Balaci
8th May 2008, 14:17
Amandoi, sunt cele doua fete ale lui Janus. Desi de la o vreme SAMM incepe sa devina mai reprezentativ pentru ce inseamna Steaua azi... Daca o sa am timp o sa revin cu mai multe detalii, pentru ca discutia e foarte interesanta, in conditiile in care cei doi sunt specifici si pentru ce inseamna Romania de astazi

Tyler Durden
8th May 2008, 14:19
Amandoi sunt stelisti, numa' ca fiecare are un raport diferit cu echipa. Pentru unii echipa de fotbal reprezinta ceva cvasi-religios, pentru altii fotbalul ramane un joc si pot sa vorbeasca despre propria lor echipa si fara sa li se lase valul negru pe fata.

Jerry20cm
8th May 2008, 14:28
si cine sunt eu, cine esti tu sau cine sunt restul ca sa decida care e mai stelist ca celalalt?

Elphax
8th May 2008, 14:29
amandoi sunt stelisti, dar unul e obiectiv si celalalt e bolnav de subiectiv - ii puteti identifica?

Benny
8th May 2008, 14:33
si cine sunt eu, cine esti tu sau cine sunt restul ca sa decida care e mai stelist ca celalalt?Asta intrebam si eu: cine e jerry de are drept de vot si poata sa decida cine devine presedinte?

Jerry20cm
8th May 2008, 14:34
cu raspunsul asta dovedesti inca odata ca-ti meriti porecla data de Ulysses.:ok:

Gica Chioru
8th May 2008, 14:35
Cred ca un nestelist nu are cum sa raspunda la intrebarea lui Benny. Foarte interesanta, de fapt. Am s-o fac chiar eu peste vreo ora, acum trebuie sa ma fac ca nu observ mesajele cu sanctiuni OLS pe care le-am primit...:)

Eu ii simpatizez pe amandoi...

Benny
8th May 2008, 14:35
cu raspunsul asta dovedesti inca odata ca-ti meriti porecla data de Ulyssescu raspunsul asta dovedesti ca la interpretarea unui text ai ramas la nivelul clasei a 4-a.

Balaci
8th May 2008, 14:36
si cine sunt eu, cine esti tu sau cine sunt restul ca sa decida care e mai stelist ca celalalt?



Ce intrebari existentiale iti pui. Esti mai profund decat banuiam:)

Jerry20cm
8th May 2008, 14:37
ba nu, prietene.
interpretarea textului am inteles-o, dar idiotenia de intrebare a acestui thread nu. :ok:

Benny
8th May 2008, 14:39
interpretarea textului am inteles-o, dar idiotenia de intrebare a acestui thread
Pare sa fie o problema mai generala la tine. Iata ca altii au inteles-o:

... intrebarea lui Benny. Foarte interesanta, de fapt. Putem analiza aici motivele pt. care nu intelegi. Vrei?

Jerry20cm
8th May 2008, 14:39
Ce intrebari existentiale iti pui. Esti mai profund decat banuiam:)

balaci, pe zi ce trece aflam din ce in ce mai mult.
eu, de exemplu, cu fiecare postare a ta pe acest site imi dau seama cat de mare prost esti :D (cu tot respectul pe care ti-l port :ok:).

Jerry20cm
8th May 2008, 14:41
@benny: putem s-o tinem pana maine asa, e clar ca tu nu vei recunoaste ca ai gresit titlul intrebarii acestui thread. ti-am mai zis: ti se potriveste de minune porecla aceea. :ok:

Benny
8th May 2008, 14:42
Am recunoscut ca am gresit. Am si rugat un moderator sa modifice.

YoYoyOi
8th May 2008, 14:46
eu cred ca Samm e mai stelist decat Vladek. Asta pt ca Vladek deja a renuntat la statutul de "stelist"

Balaci
8th May 2008, 14:47
balaci, pe zi ce trece aflam din ce in ce mai mult.
eu, de exemplu, cu fiecare postare a ta pe acest site imi dau seama cat de mare prost esti :D (cu tot respectul pe care ti-l port :ok:).


Eu sincer nu te respect deloc pe tine :)

Benny
8th May 2008, 14:55
Fiindca e stelist sau stelist? Nu-mi raspunde, jerry n-ar intelege. Poate pentru ca limbajul folosit de jerry face cinste pozelor cu fata lui postate aici pe forum. Acum serios: Jerry pare sa fie un stelist de tip samm.

Jerry20cm
8th May 2008, 15:00
Am recunoscut ca am gresit. Am si rugat un moderator sa modifice.

nu, benny, n-ai recunoscut. iar te faci de ras :ok:
ai recunoscut ca ai gresit scrierea cuvantului "stelist", nu titlul threadului.
inca putin si-l ajungi pe balaci la penibilitate. nu-i de mirarea ca va intelegeti asa bine. ;)

referitor la pozele mele: nu-i nimic, priteni, lasati sa fiu eu tigan, desi nu sunt. Tiganii au succes la fete:D

Benny
8th May 2008, 15:04
nu, benny, n-ai recunoscut. iar te faci de rasIar ai ras citind anunturi comemorative? Atunci nu ma mira ca nu intelegi o intrebare simpla. Fiindca intrebarea e simpla. Ca n-ai inteles-o tu, e alta treaba. Eu te-am intrebat daca vrei sa discutam aici despre ce nu ai inteles. Tu in schimb ai preferat sa-l citezi pe unul din personajele mai limitate ale acestui forum. Dar poftim, daca tu te simti mai degraba atasat de astfel de lucruri n-ai decat. Nu poti sa te caci in gustul omului.


Tiganii au succes la feteOk. Scuzele mele. Succes la pirande.

OT: Tu cum te vezi? Mai apropiat se samm sau de Vladek? De Ulysses sau Gica Chioru?

Balaci
8th May 2008, 15:05
nu, benny, n-ai recunoscut. iar te faci de ras :ok:
ai recunoscut ca ai gresit scrierea cuvantului "stelist", nu titlul threadului.
inca putin si-l ajungi pe balaci la penibilitate. nu-i de mirarea ca va intelegeti asa bine. ;)

referitor la pozele mele: nu-i nimic, priteni, lasati sa fiu eu tigan, desi nu sunt. Tiganii au succes la fete:D

Un studiu facut timp de doi ani de un institut medical din India a scos la iveala ca barbatii indieni sunt mai putin dotati de mama-natura. Astfel, indienii au probleme cu folosirea prezervativelor in timpul actului sexual din cauza ca acestea sunt prea mari pentru dimensiunile organelor lor genitale. In medie, penisurile indienilor sunt cu 3-5 centimetri mai mici decat dimensiunile standard ale prezervativelor. Studiul a fost facut pe un esantion de 1.200 de barbati, care au trecut prin mai multe teste de specialitate. Concluzia studiului a fost ca 60% dintre indieni au penisul mai mic decat prezervativele. "Cei mai multi dintre voluntarii care au participat la studiu ne-au marturisit ca se simt extrem de jenati atunci cand, in timpul actului sexual, sunt nevoiti sa-si puna prezervativ, fiindca acesta este mult mai larg decat penisul", a explicat doctorul indian Chander Puri.


http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/2007-05-19/prezervativele-prea-mari-pentru-indieni.html

Jerry20cm
8th May 2008, 15:06
putin mai obiectiv ca Samm, ca sa-ti raspund la intrebare.

iar la pirande. uite ca n-am avut parte de una pana acum, da' as incerca cu una:D

Jerry20cm
8th May 2008, 15:09
Un studiu facut timp de doi ani de un institut medical din India a scos la iveala ca barbatii indieni sunt mai putin dotati de mama-natura. Astfel, indienii au probleme cu folosirea prezervativelor in timpul actului sexual din cauza ca acestea sunt prea mari pentru dimensiunile organelor lor genitale. In medie, penisurile indienilor sunt cu 3-5 centimetri mai mici decat dimensiunile standard ale prezervativelor. Studiul a fost facut pe un esantion de 1.200 de barbati, care au trecut prin mai multe teste de specialitate. Concluzia studiului a fost ca 60% dintre indieni au penisul mai mic decat prezervativele. "Cei mai multi dintre voluntarii care au participat la studiu ne-au marturisit ca se simt extrem de jenati atunci cand, in timpul actului sexual, sunt nevoiti sa-si puna prezervativ, fiindca acesta este mult mai larg decat penisul", a explicat doctorul indian Chander Puri.


http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/2007-05-19/prezervativele-prea-mari-pentru-indieni.html

balaci, n-o sa-ti mai raspund la provocari, fiindca n-as avea nimic de castigat dintr-o disputa cu tine.
- daca as castiga-o, l-as invinge pe Balaci, "toapa" forumului ... cum ar bate Brazilia pe Insulele Feroe.
- daca as pierde-o (foarte putin probabil), m-as face al dreq-ului de ras, sa fiu infrant de "toapa" forumului ... cum ar pierde Brazilia cu Insulele Feroe.

asa ca, pentru mine, o disputa cu tine ar fi o pierdere de timp.

numai de bine

@benny***acum vad ca ai editat acolo. Nu vreau/n-am chef/timp sa intru in alte polemici cu tine, insa exagerezi al dreq-ului de mult numindu-l pe Ulysses "una din cele mai limitate persoane de pe forum". Ulysses e un tip foarte destepte, dar care, ca si Samm, nu accepta ca oricine sa-si dea cu parerea despre clubul sau favorit si de aici a lasat o impresie proasta pentru mai multi. Insa, cum spuneam: Ulysses e un tip foarte destept.

Adi Da Samraj
8th May 2008, 15:12
referitor la variantele din poll eu raspund : YoYoyOi

Benny
8th May 2008, 15:12
Multumesc. Poti argumenta putin, te rog?

Adi Da Samraj
8th May 2008, 15:14
E o stelista infocata dar si echilibrata . E o stelista profunda :ok:

Balaci
8th May 2008, 15:48
@ Jerry: promit ca nici eu sa nu ma mai iau de tine, nu ar fi "politically correct" din partea mea ;)

Benny
8th May 2008, 18:30
@benny***acum vad ca ai editat acolo. Scuze, ai fost mai rapid. In timp ce eu editam, tu deja ai dat raspunsul. Nu a fost cu intentie.

@Gica: Pai asa ne-a fost vorba, mai Iudo?! Era vorba sa postezi pe acest topic intr-o ora! Cat a trecut de atunci?!

Gica Chioru
8th May 2008, 18:46
:happy:happy:happy
M-am razgandit, ti-am spus, imi sunt simpatici amandoi si nu vreau sa generalizez in ceea ce-i priveste pe stelisti iar ailaltii nu ma intereseaza.
:lol:Esti criminal, bey Benny...

ps.acum sunt ocupat sa ma injur cu Elpfax pe privat...

YodaRo
8th May 2008, 18:47
dupa parerea mea Samm e profilul stelistului adevarat ce si-ar sustine echipa chiar si in divizia C.

pe de alta parte imi place ca suntem sub observatia altor genuri de suporteri. Noi, stelistii nu i-am fi analizat niciodata pe altii... pentru ca in Romania, Steaua ca si palmares si la fel ca si suporteri nu are cu cine se compara.

Hard
8th May 2008, 18:58
un stelist adevarat ar merge meci de meci la stadion pe Steaua cel putin si l-ar strange de gat pe domnul Bengescu ( Benny ) daca l-ar cunoaste.

Benny
8th May 2008, 19:00
Noi, stelistii nu i-am fi analizat niciodata pe altii...
Si minciuna e vorba, nu-i asa man_us? Ia numara tu posturile tale cu analize de pe topicurile dedicate Timisoarei sa ne lamurim.



:lol:Esti criminal, bey Benny...
Sa stii ca ma bate gandul sa dau report post la asta.

Benny
8th May 2008, 19:03
un stelist adevarat ar merge meci de meci la stadion pe Steaua cel putin Ca tine?


un stelist adevarat ... l-ar strange de gat pe domnul Bengescu ( Benny ) daca l-ar cunoaste.Putini stelisti adevarati, foarte putini.

Hard
8th May 2008, 19:07
eu locuiesc in Bucuresti ,este clar ca imi e usor sa ma duc la meciuri. Samm la fel. Vladek din cate stiu ,locuia la un moment dat in galati,deci mai greu.
eu te-as strange de gat.:)

Benny
8th May 2008, 23:25
eu locuiesc in Bucuresti ,este clar ca imi e usor sa ma duc la meciuri. Dar n-o faci fiindca nu-ti permite "timpul".


eu te-as strange de gat.:)
Desigur, daca ai fi stelist adevarat. Dar de ce vrei sa ma strangi de gat? Nu sti de gluma?

Benny
9th May 2008, 11:05
eu cred ca Samm e mai stelist decat Vladek. Asta pt ca Vladek deja a renuntat la statutul de "stelist"Pe de alta parte si samm a capitulat in lupta impotriva anti-stelistilor. Nu stiu ce sa mai cred.

YoYoyOi
9th May 2008, 11:15
ca a renuntat la balacareala e una, asta nu inseamna ca a renuntat la statutul de suporter stelist :rolleyes:

Benny
9th May 2008, 11:32
Da, dar pentru el lupta asta era esentiala. Se zbatea foarte mult, pentru a dovedi ca Steaua e cea mai, cea mai ... in toate. Trebuie sa fi fost tare catranit de a renuntat.

YoYoyOi
9th May 2008, 11:38
adevarul este ca n-ai cu cine sa combati... intr-o vreme ma mai bagam si eu in "dueluri" dar am renuntat si eu, tocmai din acelasi motiv: n-ai cu cine.

Vladek
9th May 2008, 11:43
Wow, Benny, sunt onorat si de-a dreptul coplesit de cata atentie mi se acorda :D :D . Uite cum vine treaba, eu unul nu reprezint pe nimeni decat pe subsemnatul si nu am pretins vreodata ca as fi reprezentativ pentru restul suporterilor stelisti. Sunt multi, unii sunt niste baieti formidabili, altii sunt cam retardati (mai ales cei care-si lipesc tot soiul de etichete de ultras & shit). Ca la orice alta echipa de altfel.

Ma deranjeaza insa orice fel de generalizare si jignirile la modul general (ok, poate la capitolul asta am dat uneori si eu cu bata in balta). Foarte putin stelisti sunt "fani Becali", desi milogi sa cerseasca bani de la el sunt multi. Si liderii galeriei lui Dinamo iau banuti de la Borcica, chestie stiuta de muult timp. Marea masa a suporterilor insa nu ia nici un ban de la nimeni si de altfel nici nu sta pe forumuri sa posteze toata ziulica. Ols NU e relevant ca sursa. Prea putini posteaza in mod constant pe ols si majoritatea sunt exclusiv fanatici care nu pot gandi altfel decat noi = BUN, ei = RAU. Ipocrizia asta e cea mai scarboasa din toate. Oho, e rau cand arbitrul greseste pentru Steaua, huo, hotie pe fata, dar e bine cand arbitrul greseste pentru altii, de fapt ar trebui sa greseasca mai des. E OK sa stai capra "ca sa incurcam Steaua", de fapt e chiar un motiv de mandrie :happy:happy.



un stelist adevarat ar merge meci de meci la stadion pe Steaua cel putin si l-ar strange de gat pe domnul Bengescu ( Benny ) daca l-ar cunoaste.

Sorry, nu sunt genul ala de "stelist adevarat". N-as fi in stare sa dau cuiva in cap doar pentru ca tine cu alta echipa sau o ataca pe a mea. Pentru astia a caror viata se rezuma doar la a injura la infinit "spurcatii", "javrele", "tiganii", "ciorile", "Prazarii", samd, n-am alt raspuns decat rasul si batjocura. Atat cat pot ei sa priceapa.

Iar pe stadion am zis limpede ca nu mai pun piciorul pana cand nu scapam de BEcali. Zilele astea chiar am fost la Bucuresti si ma puteam duce la meciul cu Buzaul, dar am zis odata ca nu ma duc si asta din cauza lui Bekkali. Ciuma asta a reusit in cativa ani sa faca din echipa asta un club de bezmetici certati cu absolut toate celelalte echipe, a jignit suporterii, despre care a zis ca "ma doare in .. palarie de suporteri", a stricat echipa silind antrenorii sa bage tot soiul de petarde gen Nicolita, Lovin, Surdu, samd. Si dupa toate astea sa-i mai si dai bani ? No, thanks. Eu sunt nitel mai batran si-mi aduc aminte ca echipa asta exista SI inainte de oligofrenul din Pipera. Si o sa existe si dupa.

Benny
9th May 2008, 14:53
Multumesc pentru post, Vladek.

Nico21
9th May 2008, 15:15
Cred ca Vladek este un suporter stelist adevarat...in rest ceilalti sunt fecalisti si lovini...

Benny
9th May 2008, 15:39
Sorry pentru treaba pe care am postat-o la inceput, chiar nu mi-am dat seama ca e pe sectiunea Suporter Steaua atunci cand am scris-o. ;)Scuzele iti sunt acceptate. Totusi: nu suntem pe suporter Steaua.

Benny
9th May 2008, 23:30
Cred ca un nestelist nu are cum sa raspunda la intrebarea lui Benny. Foarte interesanta, de fapt. Atunci "esplica" si tu sa inteleaga si un nestelist. Nu trebuie sa alegi un exemplu concret de user de pe acest forum.

Nightwish
15th May 2008, 18:12
Cred ca SAMM e mai reprezentativ decat Vladek pentru suporterii stelisti... Din pacate :rolleyes:

Dani3l
15th May 2008, 18:30
ba nu, prietene.
interpretarea textului am inteles-o, dar idiotenia de intrebare a acestui thread nu. :ok:

mister "plm",ia vezi:happy asta e benny hill sau doar...benny?!In ambele situatii rad de el...
e gropar?:D

Cred ca SAMM e mai reprezentativ decat Vladek pentru suporterii stelisti... Din pacate :rolleyes:

si tu pt fanii cfr-ului..suporter de tastatura,comentator ols :lol:

Benny
15th May 2008, 18:45
mister "plm",ia vezi:happy asta e benny hill sau doar...benny?!In ambele situatii rad de el...

Nu m-ar mira, dat fiind ca tu razi si la anunturi comemorative. Poanta cu Benny Hill e rasuflata, puteai veni cu ceva nou. Ia te uita ce buruieni cresc in umbra unor stelisti celebri pe OLS! Imi pare rau Daniel, dar trebuie sa te plasez ca intelect mult sub Gica Chioru sau Bumbescu, ba chiar sub Hardliner, Jerry si Ulysses. Cel mai bine ti se potriveste categoria Remy. Nu-i voi aminti pe stelistii din aceasta categorie, nu vreau sa-i demoralizez, fiindca mai au posibilitatea sa creasca.