PDA

View Full Version : Sosiri in statia Ghencea



YoYoyOi
6th May 2008, 11:40
Vom vorbi aici despre jucatorii care vor veni la Steaua in vara.
Primul nume vehiculat este Stancu.

Liviu
6th May 2008, 12:58
Venirea lui Stancu inseamna ca Dica va fi lasat sa plece.

Se mai zvoneste si de Mitea (mijlocas centru/stanga). O revenire al lui Ogararu ar fi super, el ar fi vrut sa revina in iarna, oricum stam doar in doi fundasi laterali, Eme e prin spitale, Petrica nu mai poate. Szekely e iar o tinta (eu nu-l vad mare jucator dar in fine...).
Becali zicea ceva de 3, maxim 4 jucatori, unul din ei strain.

S-ar putea sa mai vina Ionescu de la Buzau, aia mai mult ca sigur pica in B.

Vladek
6th May 2008, 13:18
Venirea lui Stancu inseamna ca Dica va fi lasat sa plece.


Cu 2 ani mai tarziu decat ar fi trebuit.



Se mai zvoneste si de Mitea (mijlocas centru/stanga).


Mitea ?? "Portelanul" de Mitea ? Pentru ce naiba ? Asta joaca doua meciuri si apoi rateaza restul sezonului. Ca sa nu mai zic ca nu mai prinde echipa la Ajax .. :rolleyes:



Szekely e iar o tinta (eu nu-l vad mare jucator dar in fine...).
Becali zicea ceva de 3, maxim 4 jucatori, unul din ei strain.


De Szekely nu stiu ce sa zic .. e peste Nicolita, dar aici avem o problema. Si Badea juca altceva la Vaslui, si Cristocea la Farul, si Croitoru la Vaslui. Dar cand au ajuns la noi parca le-a cazut cerul in cap. Evident, e si din cauza faptului ca nu joaca prea mult contra "autobazelor". Cand joaca Otelul cu Bistrita de exemplu nu vezi aparare din aia disperata, cu 1 atacant, care mai vine si el sa ajute apararea. Apar spatii, marcajul nu e atat de strict, etc. E mai usor sa joci si sa te remarci. Plus ca mai apare si sindromul "jucator de provincie care a dat peste bani si Bamboo". Poate ar fi cazul sa sarim peste Romania si sa cautam ceva peste hotare. Fie si extracomunitari, ce dracu, nu poate fi asa de greu sa le obtii cetatenia romana. Se casatoresc si ei o saptamana cu vreo nepoata de-a lui GG si gata, sunt romani :D .



S-ar putea sa mai vina Ionescu de la Buzau, aia mai mult ca sigur pica in B.

Mare .. branza ... remember Gurita, Eze ?

SAMM
6th May 2008, 13:23
Stancu vine degeaba, nu e jucator de valoarea Stelei, o rezerva la Urziceni nu poate fi o alternativa pentru Steaua

Sper sa vina Szekely si Karamyan desi nu cred ca sunt jucatori pe profilul Stelei, sunt jucatori gen Badoi care stim ca a fost varza la Steaua

Sper sa vina si un mijlocas central de constructie strain pentru ca in tara nu exista

Sa vina si un antrenor strain cu nume

Ioca10
6th May 2008, 13:27
Goga pare ca este o noua tinta...

Hard
6th May 2008, 13:28
Eu M-am Saturat De Straini.

Ioca10
6th May 2008, 13:30
strainii ne-au mancat cu dinamo...n-au stiut ce inseamna un dinamo-Steaua...

SAMM
6th May 2008, 13:45
strainii ne-au mancat cu dinamo...n-au stiut ce inseamna un dinamo-Steaua...

mendoza a jucat intr-adevar slab, pepe si habibou in nota obisnuita, dayro si zapata buni

Gontel
6th May 2008, 13:53
Cred ca aproape sigur vin Claudiu Ionescu si Dino Eze de la Gloria, mai ales ca au sanse mari sa retrogradeze. Noua ne trebuie neaparat un mijlocas dreapta de valoare iar din tzara cel mai nimerit ar fi Szekely.
De Goga de la Cluj nu stiu ce sa mai zic, a facut un retur slab, ma gandesc ca daca ar ajunge la Steaua sa nu fie un jucator din pleiada Badea, Cristocea, Croitoru.

Jerry20cm
6th May 2008, 14:13
ce dreq sosiri? va fi aceeasi campania ca de 4-5 ani incoace: vorbe multe, fapte putine.

sper sa-l aduca pe Szekely ala si sa vina si Ionescu. Avem nevoie de jucatori d-astia care mai si dribleaza.

Ne-ar trebui si un atacant d-ala de gura portii, da' p-astia ii gasesti al dreq-ului de greu.

Adi Da Samraj
6th May 2008, 16:38
Janos Szekely = 1.5 milioane de euro

Adi Da Samraj
6th May 2008, 16:38
strainii ne-au mancat cu dinamo...n-au stiut ce inseamna un dinamo-Steaua...

+ Dica , Lovin , Nicolita

YodaRo
6th May 2008, 16:44
nu ne-au stricat strainii..ci tactica lui lacatus. Si jj implicit care le-a spus sa se stranga in aparare in repriza 1 si sa atace pe contre.
Asta in conditiile in care apararea noastra era decimata fara Goian si Golanski.
Radoi l-a asteptat static pe Bratu in cateva ocazii.. nu e locul lui in defensiva. La mijloc e mai bun.
Neaga joaca aiurea. Dica parca era drogat. Banel ca o musca beata ca de obicei. Plesan e om de baza la mijloc...el ofera pase ofensivei.

Oameni de care ne-am putea dispensa ar fi: Surdu, Neaga, Habi, Banel, Badea. Cred ca pleaca Dica si poate Goian. De adus as aduce tot sud-americani un mijlocas de constructie in locul lui Dica de valoare si un altul de banda dreapta.
Si cel mai important Dan Petrescu ca antrenor. Lacatus e antrenor de liga lui mitica.

E mai bine pe undeva ca am luat bataie. Asa il obliga pe gigel sa umbla la lot si sa ne pregatim ptr turul 3 preliminar... Daca luam campionatul poate se culcau pe urechea dreapta si nu schimba prea multe la echipa. Obiectivul nostru principal e sa depasim ce am facut pana acum in UCL. Adica sa jucam in optimi in ucl.

Bogdy LFC
6th May 2008, 19:18
Cam greu de spus cine ar trebui sa vina! :thinkso:

3 piese scumpe si grele (in sensul bun al cuvantului) si este suficient :ok:

SAMM
6th May 2008, 19:21
se pare ca Stancu e deja acontat, din pacate nu e o solutie

ducus
6th May 2008, 21:07
se pare ca Stancu e deja acontat, din pacate nu e o solutie
Si de ce sa nu fie, ma rog?:o:
Becali: "Bogdan Stancu, 5 ani la Steaua!"

Patronul Stelei, Gigi Becali, a confirmat declarația managerului Unirii Urzicenii, Mihai Stoica, privind transferul lui Bogdan Stancu în Ghencea. "Bogdan Stancu este jucătorul Stelei, va veni imediat după meciul din Cupa României cu CFR Cluj. Va semna un contract pe 5 ani, iar suma de transfer e de 1 milion de euro", a spus Becali în exclusivitate pentru Gazeta Sporturilor.

Bogdan Stancu - carte de vizită

Data nașterii: 28.06.1987
Locul nașterii: Pitești (Argeș)
Post: atacant
Debut în Liga I: 12.03.2006 - Steaua București - FC Argeș 0-0

Carieră Echipa Meciuri / Goluri
2004 / 2005 CCJ "Leo. Ianovschi"
2005 / 2006 Dacia Mioveni 12 /3
2005 / 2006 FC Argeș 7 / 0
2006/ 2007 Unirea Urziceni 20 / 5
2007 / 2008 Unirea Urziceni 16 / 5

Meciuri și goluri în Liga I: 43 / 10
Meciuri și goluri în Liga II: 12 / 3
http://gsp.ro/stire/stancu-5-ani-la-steaua-transfer-de-1-milion-de-euro-67471.html

eventHorizon
6th May 2008, 23:37
Janos Szekely a fost transferat la Steaua. Ce misto, presimt ca si asta va fi rezerva lui banel :happy

klemi
6th May 2008, 23:57
Marius Stan, Ioan Codoban, Valeriu Argaseala si Janos Szekely sunt impreuna si au semnat actele pentru un contract pe 5 ani cu Steaua. Szekely a declarat in urma cu cateva momente: “Sunt foarte bucuros ca am ajuns la Steaua!”.

Vincent
7th May 2008, 01:39
Stancu va fi un jucator foarte bun cam peste 2 ani. Deocamdata este prea tanar. Dar cine stie... Poate poate... :D

Szekely nu stiu ce sa zic. Nu mi se pare un fotbalist extraordinar.

YoNuTzz
7th May 2008, 02:08
trebuie sa recunoastem k steaua a luat 2 jucatori buni...

YoYoyOi
7th May 2008, 09:04
Deocamdata ne-am miscat bine. Am incredere ca tinereii astia doi vor face treaba buna daca vor fi lasati. Important e sa joace, nu sa fie trimisi la Buzau sau la mama naibii...
Sper sa revina la echipa si Ochirosii si Bicfalvi.

ducus
7th May 2008, 12:19
Militarii se pregatesc pentru noul sezon



Janos Szekely: Sunt fericit ca am ajuns la Steaua! Vreau sa joc in Champions League

Szekely, stelist cu acte in regula
Mijlocasul Janos Szekely, cel care a parafat marti seara o intelegere cu Steaua, a precizat ca si-a indeplinit un vis cu acest transfer la formatia din Bulevardul Ghencea si ca de-abia asteapta sa evolueze in Champions League.

"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Este cel mai important pas din cariera mea, fiindca am ajuns la o echipa mare, cu care am sansa de a ma lupta pentru titlul de campion. Pot spune ca mi-am implinit un vis, acela de a juca in Liga Campionilor", a precizat Szekely.

Otelul si Steaua au batut palma pentru 1.5 milioane de euro, fotbalistul care va implini 25 de ani pe 13 mai fiind in iarna foarte aproape de a ajunge in Giulesti. Atunci, cele doua echipe nu s-au inteles asupra sumei de transfer.
http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-2956577-janos-szekely-sunt-fericit-ajuns-steaua-vreau-joc-champions-league.htm

Nightwish
7th May 2008, 12:33
Deocamdata ramane de vazut in privinta lui Szekely:
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/szekely-am-multe-oferte-si-o-sa-aleg-cea-mai-buna-solutie-2617048
Parca sunt nebuni astia din presa, GSP zice ca a semnat cu steaua si da declaratii de-ale lui Szekely ca e foarte fericit etc iar Prosport publica un interviu cu el unde zice ca are mai multe oferte si inca se gandeste...

YoYoyOi
7th May 2008, 12:50
articolul de la prosport e de ieri, cel de pe hotnews e de azi...

ieri s-a semnat intelegerea, probabil articolul propsortului fusese publicat inainte.

moty
7th May 2008, 20:45
eu sunt foarte circumspect; nu e vorba de stancu sau szekely, e vorba despre faptul ca jucatorii care vin "vedete" de la echipe mici, ajung in bucuresti, la echipe mari, unde trebuie sa o ia de jos, tare de jos, si nu prea fac fata. tineti minte cat s-a alergat dupa herea? ce mare branza a facut (e cel mai nou exemplu care imi vine in minte)

Gontel
7th May 2008, 21:16
herea deja venise de la o echipa din bucuresti...progresul :D

moty
7th May 2008, 21:44
corect, vroiam sa zic de la o echipa "mare"

Adi Da Samraj
7th May 2008, 23:59
Szekely si Stancu = 2 transferuri bune spre foarte bune

vor mai veni si claudiu ionescu si inca un jucator strain

Ioca10
8th May 2008, 12:28
"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Este cel mai important pas din cariera mea, fiindca am ajuns la o echipa mare, cu care am sansa de a ma lupta pentru titlul de campion. Pot spune ca mi-am implinit un vis, acela de a juca in UEFA Champions League. Le multumesc conducatorilor, colegilor si suporterilor de la Galati pentru sprijinul acordat pana acum si imi doresc din tot sufletul sa nu dezamagesc suporterii Stelei si pe oamenii care m-au transferat aici"

Janos Szekely

Steauafc.ro

Jerry20cm
8th May 2008, 14:05
bun transferul lui Szekely
sper sa nu-i luam pe Pepe si Stancu. Ne trebuie un atacant de gura portii, care sa inscrie minim 15 goluri pe sezon, nu d-astia de 10 goluri pe an.

ducus
11th May 2008, 13:55
Steaua mai dă o lovitură pe piața transferurilor
Becali:"Claudiu Ionescu va juca la Steaua"

Becali: "L-am luat pe Claudiu Ionescu"
Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat în direct la Telesport că Steaua l-a achiziționat pe jucătorul Gloriei Buzău Claudiu Ionescu:

"Am semnat cu Claudiu Ionescu, voia astăzi cineva să-i plătească clauza de reziliere de 250.000 de euro și atunci l-am luat eu la Steaua" a încheiat finanțatorul Stelei.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/becali-claudiu-ionescu-va-juca-la-steaua-2627559
Ce ziceti, are sanse acest jucator sa prinda postul de titular din sezonul urmator? Nu prea am auzit nimic despre el.

YoNuTzz
11th May 2008, 14:14
wow, ce bomba pe piata transferurilor reusita de steaua...claudiu ionescu...incredibil !

Ulysses
11th May 2008, 19:36
mai frate , pe stancu ala l-a scos petrescu dupa juma' de ora din finala cupei... un dribling nu a fost in stare sa faca:headbang:

Liviu
12th May 2008, 13:08
Szekely si Stancu = 2 transferuri bune spre foarte bune

vor mai veni si claudiu ionescu si inca un jucator strain
Ei, eu as spune ca sunt medii spre destul de bune. Daca banel nu pleaca, Sezkely nu va fi titular in toamna, veti vedea, poate numai daca Nicolita trece pe stanga. Stancu e foarte talentat, habar nu am ce s-a intamplat de nu a mai iesit in evidenta in ultimul timp. Ionescu stie cu mingea, slabut fizic, polivalent, ce daca vine de la Buzau ?

Africanii aia pe care vrea sa-i aduca Strizu nici nu mai conteaza...

Fiti atenti sa nu avem o surpiza in urmatoarele zile si sa se schimbe ceva in conducerea administrativa. :rolleyes: Treaba asta am auzit-o de la cineva inca de acum doua saptamani si declaratiile care s-au dat dupa finala cupei par sa confirme zvonul. Ganditi ce doriti. ;)

YoYoyOi
12th May 2008, 13:14
ha? ce? cum? :groggy:

Vladek
12th May 2008, 13:22
Fiti atenti sa nu avem o surpiza in urmatoarele zile si sa se schimbe ceva in conducerea administrativa. :rolleyes: Treaba asta am auzit-o de la cineva inca de acum doua saptamani si declaratiile care s-au dat dupa finala cupei par sa confirme zvonul. Ganditi ce doriti. ;)

Petrescu ?

YoYoyOi
12th May 2008, 13:24
Doamne feri si apara, miluie si scapara :scared:

dardar_3
12th May 2008, 13:39
Nu va pleca Lacatus de la echipa. ;)

Nu acum. Sau mai stii... poate se intoarce Olaroiu:D

Vladek
12th May 2008, 14:36
Doamne feri si apara, miluie si scapara :scared:

Yoyo, hai sa nu-l desconsideram pe Dan. O fi cam isteric (desi pe langa oligofren pare un model de calm) dar sa admitem ca a construit o echipa extrem de solida la Urziceni, folosind jucatori pe care in cel mai bun caz i-am numi "de mana a doua" sau foste vedete, gen Mara sau Stelea. Au o aparare solida, dar mai ales stiu sa stea in teren - am vazut cateva meciurile lor, si in general se vede o tactica rationala. Jucatorii paseaza si se misca (de obicei) cu un scop coerent, nu dau doar mingea mai departe ca sa scape de ea.

Si in meciurile directe, Petrescu ne-a batut de 2 ori din 3 ocazii, iar victoria din Ghencea a scartait rau de tot, sa fim sinceri.

dardar_3
12th May 2008, 14:53
Lacatus e cu sufletul. Antrenor de mare valoare nu prea e din pacate:mda:


Cand il scoti pe Plesan si il bagi pe Lovin intr-un meci important cu Bragadiru iti pui multe semne de intrebare.

Dan Petrescu la rapid nu a facut mai nimic. E presiunea foarte mare pe banca Stelei si ar ceda cu siguranta. ;) Mai ales ca nici suporterii nu il agreeaza.

Dani3l
12th May 2008, 14:56
Szekely,in sfarsit unu care trage din afara careului..in afara de Lovin,care trage precum centrarile lui Banel,adica in tribuna...:)) Stancu e tanar si are timp sa progreseze.

Steaua îl vrea neapărat pe mijlocașul de 20 de ani al lui Levski Sofia. Ieri le-a trimis bulgarilor propunerea.

Adrian Ilie a fost convins de Nikolai Dimitrov, puștiul minune al lui Levski Sofia. Managerul Stelei l-a urmărit sîmbătă în derbyul cu ȚSKA și s-a mișcat repede. Ieri, roș-albaștrii au făcut o ofertă ofi­ci­ală pentru fotbalistul de 20 de ani, es­timat la 1,5 milioane de euro.

Dimitrov, care l-a impresionat și pe Wenger, managerul lui Arse­nal, cînd a dat probe la “tunari” iarna trecută, e mijlocaș, putînd evolua pe orice post în linia me­di­ană. Nu și “închizător”, un­de ori­cum Steaua îl are pe Ovidiu Petre.

Atuul său este tehnica, ziariștii bulgari fiind încîntați: “Are o fentă favorită, «elasticul», ca Ro­nal­­dinho. Își lipește min­gea de ghea­tă, simulează un dribling spre dreapta, însă balonul o coteș­te spre stînga”.

gsp

eventHorizon
12th May 2008, 16:12
Claudiu Ionescu? :headbang:. Un alt impiedicat pe langa Surdu si Nicolita care va fi bagat cu forta de tampitul de la loja in primul unsprezece.

Cat despre antrenor... speranta mea e in Pedrazzini :happy

Ioca10
14th May 2008, 09:54
Robert Neagoe, de la Dacia Mioveni, a semnat aseară un contract pe 4 ani cu gruparea din Ghencea.

Steaua a realizat ieri al 4-lea transfer din această vară, după Bogdan Stancu, Janos Szekely și Claudiu Ionescu, achi­zi­ționați deja. Robert Neagoe, o sur­priză! Mijlocașul stînga ofensiv al Daciei Mioveni, recent re­tro­gra­dată în liga secundă, a semnat a­sea­ră un contract pe 4 ani cu roș-al­baștrii. Ieri dimineață, Gigi Becali anunța că Steaua a mai făcut un transfer, însă fără a preciza numele jucătorului și din cauza faptului că nu se parafaseră actele.

De ce Robert Neagoe? Pentru că peruanul Mendoza nu va fi re­ținut în lot, iar lui Surdu i se caută echipă. Și fiindcă s-a ratat tran­s­fe­rul lui Artiom Karamian.

gsp.ro

Snake_21
14th May 2008, 10:02
Jucator bunicel Robert Neagoe.. o sa vedem daca confirma si la noi :D

YoYoyOi
14th May 2008, 10:34
noi n-avem nevoie de un jucator bunicel... avem nevoie de jucatori foarte buni... altfel iar ne facem de cacao...

Vladek
14th May 2008, 11:06
E clar, luam campionatul :D :D . Si CL, castigand fiecare meci cu minim 3-0. :lol::lol:

Sau nu. Deh, unii (nu zicem care) iau jucatori de pe la echipe fruntase din Argentina sau umbla dupa Julio Cesar, noi ne intarim cu doi jucatori de la echipe retrogradate sau aproape retrogradate. Ura ! Te iubim JJ, cretinoidule ! Poate daca in loc sa arunci cu punguta cu euroi in adversarii CFR s-ar fi cheltuit banutii pe niste mijlocasi buni, altfel discutam azi. Dar tu nu stii decat sa carpesti.

YoYoyOi
14th May 2008, 11:32
este un thread pe Intern dedicat transferurilor Stelei... daca tii neaparat sa vorbesti de "transferul" asta, fa-o acolo ;)

YoNuTzz
14th May 2008, 11:44
nu-mi vine sa cred ce transferuri facem...
in loc sa aducem jucatori de la boca sau de la river plate, noi aducem jucatori de la mioveni si buzau...e clar, dak intram in UCL, vom repeta isprava de anul trecut...
presimt k o sa ma sperii cand o sa vad ce transferuri o sa faca CFR-ul in comparatie cu noi...

YoYoyOi
14th May 2008, 11:50
pe mine ma bucura intr-un fel ascensiunea CFR-ului. Ar trebui sa fie un imbold pentru Becali. Oricum cu echipa asta si cu transferurile facute pana acum si cele care se anunta ca vor urma, nu intram in CL. Asta e clar. Macar in UEFA sa facem ceva de Doamne-ajuta.

Vladek
14th May 2008, 12:16
Pe de alta parte, eu n-as plange prea tare daca nu intram in CL .. :D Tineti minte : orice sezon in care jucam in CL ne prelungeste perioada in care trebuie sa-l suportam pe oligofren.

YoYoyOi
14th May 2008, 12:20
nici eu n-as fi chiar suparata :D
As vrea sa mergem in UEFA, sa ramana retardul fara banii din CL, sa-l vad atunci ce mai zice...

Ioca10
14th May 2008, 12:27
La norocul nostru parca vad ...ca picam cu aia din Danemarca...sau de unde sunt:D

YoYoyOi
14th May 2008, 12:29
macar daca ne elimina, s-o faca ceva echipa cu renume, nu tot felul de anonimi...

Dani3l
14th May 2008, 12:55
nu-mi vine sa cred ce transferuri facem...
in loc sa aducem jucatori de la boca sau de la river plate, noi aducem jucatori de la mioveni si buzau...e clar, dak intram in UCL, vom repeta isprava de anul trecut...
presimt k o sa ma sperii cand o sa vad ce transferuri o sa faca CFR-ul in comparatie cu noi...

:)) Boca/River?:happy Pe aia nu-i ia nici Milan,Arsenal..sa fim seriosi..s'apoi nu orice argentinean e o garantie...e ca la ruleta.:mda:

Ulysses
14th May 2008, 15:51
echipa de CL cu ionescu de la buzau si neagoe de la mioveni? nu prea cred:headbang::headbang::headbang:

Ess
14th May 2008, 15:56
stai Uly, ca vine si supergigamegavedeta Fabbiani...atunci sa vezi tu...
"imi construiesc o echipa cu care sa nu mai am nici o emotie" - recunoasteti personajul???:headbang:
cum de-l mai suportati pe imbecilul ala sa va reprezinte culorile care le iubiti, nu stiu...

Ulysses
14th May 2008, 16:04
stii vreun lunetist ieftin?:D

TaciAcolo
14th May 2008, 16:04
pana acum slab...cred ca si Pandurii o sa faca achizitii mai bune

se supara finu radoi ...daca are cineva salariu mai mare ca el:D asa ca asteptati sa`si incheie radoi cariera la steaua:D

Ulysses
14th May 2008, 16:06
robyyyyy, chestia asta cred ca o puteai spune pe suporter pandurii. multumesc

TaciAcolo
14th May 2008, 16:07
de radoi nu aveam ce zice acolo:thinkso:

am auzit ca`l vrea jiji pe djakpa

eventHorizon
14th May 2008, 16:08
'tu-ti pastele ******* de manager si conducator de oi ce esti. nu erau de ajuns surdu, nicolita, lovin si claudiu ionescu, ni-l mai baga pe gat si pe neagoe din mioveni:headbang:
ma uit la snooker, mi s-a acrit de prostovanu asta

Ioca10
14th May 2008, 16:09
am auzit ca`l vrea jiji pe djakpa

Asta cine mai e:groggy:

TaciAcolo
14th May 2008, 16:10
coleg cu drogba:D in nationala

Ioca10
14th May 2008, 16:16
coleg cu drogba:D in nationala

Acum 10 ani?:o:

Dani3l
14th May 2008, 16:18
robyyyyy, chestia asta cred ca o puteai spune pe suporter pandurii. multumesc

Pai daca scrie pe suporter pandurii..cine dracu ii mai raspunde?Aici,ii raspundem...:happy
neagoe,cine?:(

TaciAcolo
14th May 2008, 16:19
zvon anulat:D... era vorba de Steaua sarbilor aia il vor pe djakpa

Jerry20cm
14th May 2008, 16:25
Neagoe a fost luat cu 100.000 de euro. Daca e sa confirme, bine, daca nu, tot bine. Cu ce dreq va deranjeaza jucatorul asta?

Sezonul trecut la Mioveni a jucat foarte bine. Bine, nici eu nu cred ca o sa faca mare branza la Steaua. Dar asta e. Jucator de umplutura, cum transfera si marile echipe.

Problema e ca ciobanu a renuntat la Mendoza. Aia e problema. In campionat mai merge cu un Neagoe, dar in Champions League nu merge.

YoNuTzz
14th May 2008, 16:57
oricum un lucru e clar...cu lotul actual nici nu cred k trecem de turul 3, dar daca va fi sa avem noroc si sa cadem cu o echipa slaba, atunci in grupe tot 1 pct scrie pe noi...
chiar as vrea sa faca CFR-ul niste transferuri puternice vara asta, sa vedem cum reactioneaza ciobanul asta infect...

Gontel
14th May 2008, 17:20
in afara de pasele de gol nici mendoza nu mi s-a parut cine stie ce in returul asta. plus ca are si 30 ani. dar daca jiji vrea sa se "bata cu abramovici si berlusconi" nu trebuie sa il ia pe neagoe. o fi bun omul asta in liga 1, dar ce sa facem cu el in CL? oricum, eu ma indoiesc ca ajungem in grupe.

Jerry20cm
15th May 2008, 07:48
urmeaza Paraschiv, de la Otelul.

Hard
15th May 2008, 11:49
aoleu , mor otelarii .

Vladek
15th May 2008, 12:15
urmeaza Paraschiv, de la Otelul.

:confused::confused::confused:

Whaaat ??? Sper sincer ca-i o gluma.

Jerry20cm
15th May 2008, 12:18
si eu...

moty
15th May 2008, 12:20
Noi speram, da' parca vad ca speram degeaba.

Jerry20cm
15th May 2008, 12:28
mi-e sa nu-l vedem si pe Jula, ala. Tare mi-e ca o sa-l auzim pe Jiji ca nu a gasit vreun atacant prin afara si cumpara tot din campionatul intern.

YoYoyOi
15th May 2008, 18:28
ba sa mor io ce ma nerveaza cimpalacul asta :angry:

numa' rebuturi aduce :ciocan:

Dani3l
15th May 2008, 18:48
Mai,Janos e jucator de jucator..o sa vedeti, va face pasul la echipa nationala...dupa lovin:((( e singurul care trage din afara careului!:D Bine,Jani trage si pe poarta spre diferenta de "2 picioare stangul" a se citi lovin...
Aici e dovada...:yeah: cand vad asta :groggy: http://youtube.com/watch?v=Y9XRBGP6oWU cum naiba sa nu te bucuri!:D
O sa fie naspa cand o sa marcheze si cei din peluza o sa strige "szekely"...bucurestenii nu-s obisnuiti cu asa nume...bine ca nu tre sa se strige si "janos":lol:

YoYoyOi
26th May 2008, 16:44
Tatarusanu a semnat cu Steaua. :D

Ioca10
26th May 2008, 16:45
E de viitor;)


"Ciprian Tătărușanu a semnat cu noi pentru 5 ani și am plătit pe el 1,5 milioane de euro. Nu va fi el ultimul transfer de la Steaua, o să iau cei mai buni jucători din țară și îi voi împrumuta la alte echipe, iar dacă vor confirma îi voi aduce la Steaua"


FC Steaua a realizat luni, 26 mai, transferul definitiv al portarului Anton Ciprian Tatarusanu, de la Gloria Bistrita. Jucatorul nu va evolua la Steaua din sezonul urmator, el urmand sa ramana, sub forma de imprumut, la Bistrita, pentru inca un an.

Sunt onorat de faptul ca am ajuns la Steaua, cel mai mare galonat din fotbalul romanesc si sper ca, din momentul in care voi veni sa joc in Ghencea, sa demonstrez faptul ca merit sa evoluez la aceasta echipa

Ciprian Tatarusanu

steauafc.ro

YoYoyOi
26th May 2008, 17:05
e bine ca ramane ca imprumut la Gloria. E foarte tare tactica asta sa-i cumperi dar sa-i imprumuti la alte echipe, ca sa aiba jocuri in picioare :ok:

Dani3l
26th May 2008, 18:58
Sa vezi discutii pt frustrati atunci cand vom juca cu gloria...:happy

Hard
26th May 2008, 19:05
o alta manevra "legala" al lui gigi :cry: ... ce naiba ma , te pui cu gigi :D

Brian
27th May 2008, 10:11
Trebuie sa recunosc k a inceput sa imi placa modul in care se desfasoara transferurile la Steaua in ultima vreme. Nu se mai zvoneste nimic si dintr-o data citim k deja s-a semnat si contractul. Imi plac foarte mult si 3 din jucatorii adusi pana acum. Bineinteles k ma refer la Stancu, Tatarusanu(un portar excelent pana acum) si Szekely(pe care il vreau in Ghencea de foarte mult timp).
Sa speram k se va merge pe aceeasi linie.... :ok: "Viitorul suna bine" :P

Universal
27th May 2008, 10:29
Mai avem nevoie de minim 3 jucatori, 2 adusi de afara..dar nu de mana a doua..

Hard
27th May 2008, 11:09
nu de mana a doua , de mana a treia ....

YoYoyOi
27th May 2008, 11:45
eu astept, totusi, mijlocasii aia minune :rolleyes:

Gontel
27th May 2008, 11:48
bun ca am luat un portar de perspectiva. si tot bun ca nu sta sa frece banca sezonul urmator.

claudiu ionescu a venit sau n-a venit?

Ioca10
27th May 2008, 11:54
claudiu ionescu a venit sau n-a venit?

conteaza?:o:

Universal
27th May 2008, 15:51
conteaza, este un jucator care poate ;)

Vladek
27th May 2008, 16:06
conteaza, este un jucator care poate ;)

Ce poate ? Sa mai pape niste banuti degeaba si sa-i arunce prin bamboo ?

Dani3l
29th May 2008, 19:59
Jucatorul portughez Tiago Filipe Figueiras GOMES (Asta da nume..)a semnat astazi, 29 mai, un contract cu Steaua, unde va evolua in sezonul urmator sub forma de imprumut, dupa care clubul nostru poate opta pentru achizitionarea sa definitiva. Lusitanul apartine gruparii Estrella Amadora, unde a jucat, in ultimele doua sezoane, 49 de partide si a inscris trei goluri. Gomes, care va implini 23 de ani pe data de 19 august, este mijlocas central si poate evolua si pe postul de varf retras. A mai trecut pe la Estoril, Oriental si Odivelas, toate acestea fiind grupari din Portugalia. Un detaliu interesant este acela ca intre 11 si 17 ani a evoluat pentru Benfica Lisabona si ca a fost convocat la toate grupele de varsta ale echipei nationale de fotbal a Portugaliei. Tiago va purta la Steaua tricoul cu numarul 30. Contractul jucatorului va intra in vigoare imediat dupa ce acesta va efectua testele medicale.
http://img229.imageshack.us/img229/185/tiagoprincipalcp6.jpg
Mai jos puteti citi primul interviu acordat de noul jucator al Stelei, in exclusivitate pentru www.steauafc.com.

Tiago Gomes: Voi face totul pentru a ajuta echipa

www.steauafc.com: Tiago, cum te simti acum, dupa ce ai semnat cu Steaua?
Tiago Gomes: Ma simt foarte bine, deoarece este un lucru pe care mi-l doream. Este o onoare sa ajung sa joc pentru un club mare precum Steaua. Sunt fericit ca ma aflu aici.

Ce reprezinta acest transfer pentru tine?
Un pas enorm in cariera mea de fotbalist. Asa cum am spus si mai devreme, sunt foarte fericit ca am ajuns aici.

Ce stiai despre Steaua pana in acest moment?
Stiu ca este una dintre marile echipe ale Europei. Este clubul cu cele mai multe titluri din Romania si se lupta anual pentru campionat si Cupa. Acestea sunt obiectivele constante ale Stelei si acesta este un lucru foarte bun.

Ai un mesaj pentru suporterii noii tale echipe?
Le garantez ca voi munci pentru a ajuta echipa sa-si atinga obiectivele. Sper sa joc si sa-i fac pe suporteri fericiti prin intermediul evolutiilor mele.
http://www.steauafc.com/ro/articole/transfer_gomes/
Bine ca am luat un tinerel...:D

Prome
29th May 2008, 20:14
o da amadora :) , o luam si noi pe urmele cfr-ului

Dani3l
29th May 2008, 20:16
Bine...toti jucatorii de clasa joaca la echipe de CL?Mai ales astia tineri:) E buna optiunea asta cu imprumut, eviti tzepe de multi euro...vezi(dinamic duo-rosenborg) cfr :D

YoYoyOi
29th May 2008, 21:00
uat evar... mari transferuri :sleep:

YoNuTzz
29th May 2008, 21:04
e bine ca e mijlocas central...
sa vedem daca va confirma...

Brian
29th May 2008, 21:25
Pe mine ma bucura acest transfer. Sa speram k stie cu mingea.... :ok:

Liviu
29th May 2008, 21:26
eu astept, totusi, mijlocasii aia minune :rolleyes:
Pai au revenit Croitoru si Cristocea. :D

Thiago asta sa nu vorbit cu Carlos inainte si sa fi venit pentru altceva in Ro. :cool:
Din CV e un fost talent care vine in ro sa nu moara sperantza.

YoYoyOi
29th May 2008, 21:30
ce talent ma? mira-m-as de capul lui de talentat :mda:
facem si noi transferuri sa nu zica lumea ca n-am facut...

Dani3l
29th May 2008, 21:33
yoyo:raspunde si tu la buzz...:happy
Apoi,scuza-ma,pe cine ai vrea la STEAUA,KAKA,cristiano ronaldo,LAMPARD,alege!Gigi aduce!:D

YoYoyOi
29th May 2008, 21:54
mi-ar ajunge KAKA :D

Geografu
29th May 2008, 22:08
Nu vad ce mare lucru e de capul lui , dar sa vedem...:rolleyes:

Brian
29th May 2008, 22:46
Am auzit k este un coordonator foarte bun. Este foarte posibil sa ne uimeasca pe toti. Sa speram la ce este mai bun, pt k nu ne ajuta cu nimic sa fim sceptici... :ok:

YoYoyOi
29th May 2008, 22:48
nici sa fim optimisti nu ne ajuta... nu ne aduce decat dezamagiri... pe cand scepticismul ne aduce ori suprize placute, ori confirmari :D

Nico21
29th May 2008, 22:59
Cica este dorit de multe echipe mari din Europa,insa el a dorit sa joace in Ghencea...ma intreb ce o mai face marmota !!!:):):)

Geografu
29th May 2008, 23:00
nici sa fim optimisti nu ne ajuta... nu ne aduce decat dezamagiri... pe cand scepticismul ne aduce ori suprize placute, ori confirmari :D

Asta trebuie sa mi-o notez in cartea mea de maxime Yo ? :P

moty
29th May 2008, 23:42
mda, sa vedem, mie nu-mi spune nimic, dar...

Snake_21
30th May 2008, 10:49
We will just have to wait and see.. :P

moty
30th May 2008, 12:48
Lamuriti-ma si pe mine, e acelasi Tyago pe care l-am intalnit la Olympic Lyon?

Ioca10
30th May 2008, 12:49
Lamuriti-ma si pe mine, e acelasi Tyago pe care l-am intalnit la Olympic Lyon?

n-are nici o legatura:D

moty
30th May 2008, 12:52
Mi se parea mie cam ciudat ca sa fie adevarat. Atunci idiotii aia de la sport.ro despre ce vorbeau azi dimineata? Sau nu ma trezisem eu de tot? :D

Ioca10
30th May 2008, 12:55
Asta ziceau si ei..ca mai este un Tiago care ne-a dat gol:D....

moty
30th May 2008, 12:57
E clar, nu ma trezisem eu bine:D Multam!

Ioca10
30th May 2008, 12:58
E clar, nu ma trezisem eu bine:D Multam!

La ce ora erau stirile?:D

moty
30th May 2008, 12:59
pe la 8.00

YoYoyOi
30th May 2008, 14:59
E clar, nu ma trezisem eu bine:D Multam!

eu le-am vazut azi-noapte pe la 3 stirile alea... si tot cu impresia aia am ramas, ca tine :D

Gontel
30th May 2008, 16:33
eu nu imi dau cu parerea despre un transfer decat dupa ce il vad pe jucator in actiune, dar in meciurile importante, nu prin amicale. sa speram ca se va dovedi un mijlocas central de valoare.

eventHorizon
18th June 2008, 16:41
S-a dus draq EURO, asadar revenim la ce ne doare cel mai tare :D

Care stie ce-i poate pielea lui Arthuro, baiatu de anunta zilele trecute ca s-a inteles cu Steaua? :confused: Probabil cei ce stau prin Spania stiu despre el mai multe :D

Dani3l
22nd June 2008, 02:25
Conform prosport (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/arthuro-aproape-de-un-transfer-la-steaua-2731532) si gsp (http://gsp.ro/stire/arthuro-a-semnat-83783.html) avem un nou jucator...ma abtin sa fac vreo remarca asupra valorii.Imi pare rau ca n-a ramas Pepe Moreno...

Brian
22nd June 2008, 20:19
Argaseala spune despre Arthuro ca loveste bine cu capul si trage bine cu piciorul stang, dar nu face spectacol. Daca este asa, cred ca este exact ce ne trebuie...

Vladek
23rd June 2008, 09:57
Yeap, iarasi avem scuze pentru bubuitul mingii in fata. Avem "atacant de careu".

Dani3l
8th July 2008, 13:33
Steaua l-a transferat pe Pantelis Kapetanos
FC Steaua anunta oficial faptul ca l-a transferat pe atacantul grec Pantelis Kapetanos, care a evoluat pana sezonul trecut pentru gruparea AEK Atena. Varful elen, care a implinit varsta de 25 de ani pe 8 iunie, a semnat un contract valabil pe un an cu Steaua, cu optiune de prelungire a intelegerii pentru inca doua sezoane. Varful de 1,90 metri a debutat in fotbal la Kozani, in 2001, de unde a fost transferat de Iraklis, grupare la care a evoluat timp de patru sezoane. In ultimii doi ani si jumatate a facut parte din lotul lui AEK Atena.

In continuare, puteti citi primul interviu acordat de noul jucator al Stelei, in exclusivitate pentru www.steauafc.com.

Pantelis, ce reprezinta pentru tine transferul la Steaua?
Sunt foarte bucuros ca am venit aici, deoarece stiu ca Steaua este o echipa mare. Le multumesc oamenilor de aici, fiindca mi-au oferit sansa sa evoluez pentru un club de asemenea anvergura. Sper sa raman la nivelul mare la care am evoluat in Grecia si voi face tot posibilul pentru a ajuta echipa sa-si indeplineasca toate obiectivele propuse.

Consideri ca acest transfer reprezinta o relansare a carierei tale?
Cu siguranta. Este cel mai important moment din cariera mea.

Ai vreun mesaj pentru suporterii Stelei?
O sa muncesc foarte mult, voi da totul pentru echipa si ma voi stradui sa le produc bucurii suporterilor prin golurile pe care sper sa le marchez. Sunt constient ca exista o concurenta mare la Steaua, insa ma voi lupta sa arat ca am valoare pentru aceasta echipa. Tin sa le multumesc domnilor George Becali, Adrian Ilie, Valeriu Argaseala si Marius Lacatus, deoarece au crezut in mine. Voi face tot ce tine de mine sa nu-i dezamagesc.
STEAUAFC.RO (http://www.steauafc.com/ro/articole/transfer_kapetanos/)

YoYoyOi
8th July 2008, 13:41
alt atacant :headbang:

mijlocasul ala de constructie unde e? :ciocan:

eventHorizon
8th July 2008, 14:03
Nu-i nimic, il reprofileaza pe banel, si-l face coordonator de joc :D
Aaaa da, si-i dau si nr. 10. :lol:

moty
8th July 2008, 14:10
Mare atacant. 5 goluri in 2 ani!

Vladek
8th July 2008, 14:26
Sampions Lig, hir ui cam !! Ghiv me dza moni, banii mei bah zdrentelor care sunteti zdrente !

YoYoyOi
8th July 2008, 14:27
cu echipa asta nu cred ca ajungem noi acolo, Vlad ;)

Gontel
8th July 2008, 15:24
a semnat doar pe un an, deci e de proba. :rolleyes: daca nu confirma, la vara zboara.

dede
8th July 2008, 15:29
Steaua l-a transferat pe Pantelis Kapetanos
...
asta cine mai e? :confused: :sleep:

of... :mda:

dardar_3
8th July 2008, 16:12
Din cate am inteles a jucat 60 de minute tot sezonul trecut:ras-plans:...


Pana nu o sa il vedem cum joaca... nu putem sa ne dam cu parerea...:D

Rossi
8th July 2008, 20:12
Steaua l-a transferat pe Pantelis Kapetanos (atacant)

A jucat 63 de minute in ultimul sezon si a inscris 21 de goluri in 8 ani , in Grecia.

Asta e jucatorul de care avea nevoie Steaua ... cu el se poate ca Steaua sa devina o forta in Europa ...

Lordul
8th July 2008, 20:14
Kapetanos a facut cumva parte din lotul Greciei la EURO 2004 ....???

eventHorizon
8th July 2008, 21:36
e bun ca e odihnit :happy:happy:happy

Ted
8th July 2008, 21:46
acum ca Lovin a fost trimis la echipa a doua trebuia luat cineva ca sa ajute la caratul sucului :D
oricum,miroase a petarda ...

Max Astor
8th July 2008, 22:32
Noi avem nevoie de Pantelis Kapetanos ?

Nu de alta, dar daca aa inscris doar 21 de goluri in 8 ani pentru o echipa, ma intreb cum de a fost retinut in lot- ar fi posibil sa asistam la un jucator, care, poate nu inscrie,dar care paseaza bine ori joaca in folosul echipei- nu stiu- sa il vedem ami intai.

delaoltenia
8th July 2008, 22:53
Ce aveti cu grecul fratilor?...nu va pripiti in a-l judeca,sa-l vedem mai intai.

dede
8th July 2008, 23:04
nu scrie nicaieri cat au dat pe el? :rolleyes:

delaoltenia
8th July 2008, 23:05
...se zvoneste ca 400.000.

Andrei_23
8th July 2008, 23:05
Cu jucatori refuzati de greci si/sau adusi din divizia a doua spaniola fotbalul romanesc nu va progresa veci.

Liviu
9th July 2008, 01:55
Din cate am inteles a jucat 60 de minute tot sezonul trecut:ras-plans:...


Pana nu o sa il vedem cum joaca... nu putem sa ne dam cu parerea...:D
Ce e sigur e ca nu poate fi mai slab decat Surdu.
Asta e un fel de Rada, care din decembrie incoace a jucat 20 de minute cu Buzaul si l-a luat Murcia, pe salariu dublu.

nu scrie nicaieri cat au dat pe el? :rolleyes:
Gratis.

Ioca10
9th July 2008, 02:58
...se zvoneste ca 400.000.

A venit gratis...si este imprumutat pe un an de zile...

YoYoyOi
9th July 2008, 11:43
nu e imprumutat. E contract pe un an cu posibilitate de prelungire pe inca doi.

Dani3l
16th July 2008, 20:32
Fotbalistul in varsta de 23 de ani, cunoscut pentru abilitatea de a isi scoate adversarii din joc prin dribling, ii va costa pe stelisti aproximativ 1 milion de euro. "Mai vine un fotbalist de profil ofensiv. Este un super jucator care imi place la nebunie", a anuntat Gigi Becali.

Patronul Stelei a strambat din nas cand a auzit initial de propunerea lui Adrian Ilie. "Iar luam straini care nu au evoluat in Europa? Stii ca se adapteaza greu", i-a spus Becali. Insa, patronul Stelei a vizionat in ultima vreme mai multe casete cu Toja si chiar l-a comparat pe acesta cu David Silva.

Steaua a inceput deja sa ii faca loc lui Toja in echipa. Romeo Surdu este in negocieri cu Gloria Buzau si FC Brasov, iar Robert Neagoe este la un pas de a ajunge si el la gruparea din Crang.

Onlinesport
Nu stie ce surse au...daca vine Toja,eu zic ca o sa fie declarat jucat campionatului.:D

YoYoyOi
16th July 2008, 20:49
n-am auzit de Toja asta... de unde vine, ce-a jucat? cat a jucat? cate a marcat?

Dani3l
16th July 2008, 20:52
Traiasca google.com,youtube.com :D

Liviu
22nd August 2008, 01:01
Ultimul transfer inaintea grupelor UCL :P se pare ca ar fi Ricardo Pedriel, un atacant bolivian de 21 de ani.


Nemulțumiți de forța ofensivă din acest început de sezon, oficialii Stelei au început căutările pentru aducerea unui vîrf adevărat. Imediat, impresarii care l-au adus în Ghencea pe Toja l-au propus pe Pedriel. După ce Lăcătuș a văzut mai multe evoluții ale acestuia pe DVD-uri, a dat undă verde transferului.

Becali a acceptat imediat să plătească 500.000 de dolari. S-a bătut palma cu clubul de care aparține fotbalistul, Pedriel și-a dat și el acordul, astfel că ieri a fost parafat transferul. Steaua a rezolvat ieri și biletele de avion pe numele jucătorului, care e așteptat la București la începutul săptămînii viitoare. Pedriel va merge azi sau mîine în Peru, pentru a-și lua viza de România.

A jucat 28 de meciuri în 2008
Pedriel vine la Steaua pregătit din punct de vedere fizic. Campionatul bolivian a în plină desfășurare, fotbalistul jucînd în mod constant în 2008. Are la activ 28 de meciuri în acest an, atît la echipa de club, cît și la echipa națională.

Titular ieri în "naționala" Boliviei
Pedriel a jucat ultimul meci oficial chiar în noaptea de miercuri spre joi. A fost titular în amicalul Bolivia - Panama 1-0. Pedriel a debutat în echipa națională a țării sale chiar în acest an, pe 6 februarie, în amicalul cu Peru, cîștigat cu 2-1, chiar datorită unui gol marcat de noua achiziție a Stelei. În plus, Pedriel are și 4 jocuri și în "naționala" Under 20 a Boliviei.

Dorit și de Genoa
Pedriel s-a aflat și în atenția clubului italian Genoa. Gruparea din Serie A a dorit să-l transfere în iulie, însă tranzacția a picat din cauza statutului de extracomunitar pe care îl are atacantul bolivian.(gsp)
Ciudat, pe wikipedia apare ca e imprumtat de Genoa la Lugano :o:. Oricum, baiatul a inscris 17 goluri in 56 de partide pentru Wilstermann.

http://www.youtube.com/watch?v=3xda-TBL4uM Ce ziceti ? :D

eventHorizon
22nd August 2008, 01:17
E loterie curata ce fac oamenii astia, pe cuvant!
Liviule, o sa zicem mai multe dupa ce il vedem jucand cateva meciuri pentru Steaua.
Asa ca o comparatie a clipurilor de pe youtube (in ce hal am ajuns :happy), e clar ca e in relatii mai bune cu mingea decat Kapetanos :D

Liviu
22nd August 2008, 01:29
Da, pe "demo" pare bunicel si sper sa nu fie doar un zvon ca "atacanti" nu prea avem (cu exceptia lui Stancu) si nu prea avem ce sa pierdem, la 300.000 de euro e chiar ieftin. Cred ca asta e filmuletul peste care s-au uitat si ai nostri. :D

Adi Da Samraj
22nd August 2008, 03:39
noi nu transferam jucatori de pe dvd-uri sau cd-uri ci de pe youtube.com :lol:


Revenind la lucruri serioase , tot cumparind cite 5-6 tineri jucatori sud-americani avem sanse mari sa dam lovitura cu 2-3

moty
22nd August 2008, 11:13
Din 4-5 transferuri, daca ies 2 tot e bine:D

Adi Da Samraj
22nd August 2008, 15:13
trebuie sa aducem cit mai repede un fundas stanga

Punisher
22nd August 2008, 21:06
^haha...Nesu,Marin si Emeghara ce sunt?

Gontel
22nd August 2008, 21:33
Nesu tocmai pleaca, Emeghara e accidentat, iar Marin are 35 ani parca.

Ca de fiecare data in cazul unei noi achizitii, ma pronunt dupa ce il vad jucand la Steaua pe bolviian. Nu ma intereseaza ce e pe YouTube sau alte sait-uri asemanatoare.
Ati pomenit mai sus de Kapetanos. Am si uitat ca mai e la noi baiatul asta, pentru ce l-am mai adus?

mariomax
23rd August 2008, 21:11
ce jucator a adus Becali ???

Marius
23rd August 2008, 21:18
Cica anunta maine, dupa "derby"...

Marius
23rd August 2008, 21:48
Andrei Ionescu! SUPER jucator!

effect
23rd August 2008, 21:57
Nu prea
In ultimul timp a punctat mai mult la capitolul "impresii si arfe" . Daca munceste si Lacatus reuseste sa-si demonstreze calitatile de pedagog , Ionescu poate sa reintre pe fagasul normal ..dar ma cam indoiesc

In fine , unde e fundasul lateral ? o sa avem mari probleme sezonul asta (Eme dupa un an de pauza nu stim la ce nivel se situeaza , Golo pare ca e predispus la accidentari ,iar pe Marin l-a ajuns din urma varsta) . Daca nu rezolvam cumva , macar sa-l readucem pe Ninu de la Buzau

mariomax
23rd August 2008, 22:00
pare un transfer de viitor. un fundas pe cand???

moty
24th August 2008, 00:49
mie nu mi se pare mare scula, e cam neserios. la iarna il vad pe la buzau.

Jus7M3
24th August 2008, 00:54
stergeti`va cu el la ***

Marius
24th August 2008, 00:57
In iarna il vad titular! Ionescu e meserie si asta se va vedea in meciurile cu oltenii astia frustrati!

Tyler Durden
24th August 2008, 00:59
De ce esti rau, pot sa-l foloseasca si la lustruitul pantofilor.:D

Liviu
24th August 2008, 01:39
Sa nu se supere si aici Ionescu si dupa doua meciuri sa fuga de la echipa cum facea la Craiova. Fitos baiat dar talentat. In locul cui ar putea insa sa joace ? :o:

Este excelent ce face in ultimul timp Steaua, cumparand jucatori tineri si ieftini, printre varfurile generatiei lor fie din Romania sau din America de Sud cum e Dayro sau acest Pedriel, titular la 21 de ani in nationala Boliviei. Sincer, asta e calea ce trebuia urmata de mai devreme, generatia lui Radoi, Goian si Dica a inceput sa se destrame inca de anul trecut si trebuiau formati sau adusi in bloc jucatori tineri ce ar putea juca intr-un viitor apropiat cel putin la acelasi nivel ca cei din garda veche.

*Coco*
24th August 2008, 09:52
Ce dracu va laudati ma cu asta=))
Mare jucator de nu avea loc nici la satelitul Craiovei in D Primavara=)) dar voi il vedeti de bun la voi=))

Marius
24th August 2008, 10:46
Tu ce cauti aici?

YoYoyOi
24th August 2008, 11:17
cum ce cauta? scandal...

Marius
24th August 2008, 11:33
Bai ce retardati. Ma oltenilor, hai lasati-ne pe noi asa, cu "teapa" asta numita Ionescu.

Da' il tine pe careva dintre voi un pariu, si anume ca in vara viitoare mult iubitul vostru patron maricelu' il trimite si pe Costea in Ghencea? Va tine un pariu d-asta?

*Coco*
24th August 2008, 11:51
Visezi prea multe ma
Ti-ai dori prea mult sa ajunga Costea la voi :-j il visezi zi si noapte
Fac pariu cu tine pe orice ca nu o sa ajunga la voi;)
In plus esti si prea prost ca sa visezi acest lucru, Mititelu a avut 7 mil pe el de la Torino si nu l`a dat vara asta si vi`l da voua

TaciAcolo
24th August 2008, 11:57
mititelu e stelist si normal ca il da stelei:D

Ionescu e un pusti talentat poate demonstra la steaua ca nu a murit speranta

Marius
24th August 2008, 11:57
Bai, pariem pe cat vrei tu ca in vara Costea e la Steaua... si pe mai putin de 5 mil... Iar aia cu oferta de la Torino sa i-o spui lu' Mutu, da, ala de la Fiorentina :cool:

Se vede treaba ca maricelu si-a gasit cea mai buna zona pentru "afaceri", voi chiar puneti botu' la toate susele lui :happy

*Coco*
24th August 2008, 12:02
Prietene daca nu sti nu vorbi;)
In primul rand Mititelu nu a spus absolut nimic de unde a avut Costea oferte si pe cati bani.Singura oferta de care se stia era cea de la voi.Despre oferta de la Torino au scris ziarele din Italia, si Costea a si fost vara aceasta acolo de a stat 2 saptamani:)
Fac pariu cu tine pe orice ca nu o sa ajunga la voi.
Asa ca nu vorbi aiurea ca esti prea mic si nu sti nimic despre ce se petrece la Craiova
PS.Pe ionescu sa il stapaniti sanatosi, e un jucator valoros dar noi nu mai aveam nevoie de el si de mofturile lui si in schimb am luat foarte bine pe el 500.000+ 50%

Marius
24th August 2008, 12:07
de la noi n-a avut oferta :happy

oricum, vorbim la vara :happy iar o sa incepeti sa-l injurati pe maricelu :happy

*Coco*
24th August 2008, 12:09
Viseaza`l ma in continuare pe Costea
Oricum nu aveti nici bani sa il luati:-j
Din cate imi aduc aminte Jiji al vostru nu a dat mai mult de 1 mil Euro pe un jucator

Marius
24th August 2008, 12:14
Lasa ca a dat maricelu miliarde :happy

*Coco*
24th August 2008, 12:21
Despre ce vorbeam noi si unde ajungi tu:-j
Se vede ca esti prost

Marius
24th August 2008, 12:22
Si tu faci trolling :rolleyes:

effect
24th August 2008, 12:31
Treaba e simpla cu Ionescu . Cand un club nu stie cum sa se poarte cu un jucator ,de cele mai multe ori risca sa-l piarda aiurea . Iar atunci cand il pierd aiurea desi jucatorul are potential , apar suporterii echipei care sustin ca e cea mai mare teapa . E adevarat ca Ionescu nu s-a ridicat la nivelul pe care cu totii il asteptam , dar pana nu demult parca era supranumit "micul Balaci" si parca tot de acesti fara memorie suporteri craioveni

In maxim 2 ani , acelasi drum il va urma si Costea ,doar nu o sa ramana pe viata la Craiova si atunci din nou sare Gigi si ii plateste "clauza de reziliere"

Cel mai mare actor in viata e Mititelu :)

Marius
24th August 2008, 12:33
Si sa nu uitam ca Ionescu are totusi DOAR 20 de ani! Adica Gabi Paraschiv poate exploda la 30 de ani, dar Ionescu, infinit mai talentat, nu poate, ca deh, asa zic suporterii... :rolleyes:

Vladek
24th August 2008, 12:42
Vax albina, a dat Paraschiv 7 goluri si gata, e cel mai tare jucator din Romania. Ionescu s-a nascut talent si o sa moara speranta, Buzau scrie pe el.

Luis Garcia10
24th August 2008, 13:08
Asta e un transfer de umplutura! Nu am niciun fel de speranta de la Ionescu asta! Nu acum cel putin! Peste 2-3 ani...poate! Dar nici atunci.... :| Sa vedem ce se aude cu fundasul stanga de care avem nevoie! :rolleyes:

YoYoyOi
24th August 2008, 13:41
va rog sa incetati cu provocarile pe aici!!!

Marius
24th August 2008, 13:46
Da' nu-i dai baiatului cu cosuri (a se citi Jus7M3, deh, a ajuns messu' si la ei) nici macar un avertisment? macar pentru trolling daca nu pentru jigniri... :rolleyes:

Jus7M3
24th August 2008, 13:52
:lol::lol::lol:

va rog eu mult nu`mi dati avertisment :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

:happy:happy:happy


va rog sa incetati cu provocarile pe aici!!!

deci aici nu .. dar in alta pare e OK ? :D

*Coco*
24th August 2008, 13:54
Ce buCURestean retardat.
Ce ma daca stai in buCUResti sunteti evoluati rau voi acolo.
Poponarii dracu

Novac
24th August 2008, 13:56
da tu de unde aparusi ma, baietasul laberman ???
LE. dic altu'! mai sunteti multi ma? :o:

Luis Garcia10
24th August 2008, 14:02
Daca il luam pe Djakpa din timp, acum nu mai stateam sa ne plangem ca n-avem fundasi laterali, si era si fotbalist de calitate! Asa....sa vedem cu ce ne alegem! Daca ne-om alege cu ceva! :|

*Coco*
24th August 2008, 14:03
Djakpa era amanetat demult de Leverkusen:-j
Baiatul de aia nici nu s-a mai stresat sa joace in ultimele meciuri la Pandurii

Marius
24th August 2008, 14:25
Bai, m-am prins ce-i cu astia. Ei sunt 10 "suporteri", cu tot cu maricelu, si aici au gasit si ei oameni care chiar ii baga in seama...

pentru Jus7M3 (apropo, ce nick-name tru ai ;) )

Vezi ca dupa descoperirea messengerului urmeaza ca in cativa ani sa ajunga si la voi internetul prin fibra. Nu, nu te speria, fibra e un lucru bun. Si probabil ca in deceniul urmator o sa fie deschis si primul liceu din zona, astfel incat iti poti imbogati si tu (si amicul tau) limbajul, care in momentul de fata este destul de sarac si se limiteaza la o serie de onomatopee, invatate probabil din filmul "Tarzan" (vazut pe video, evident).

Dar, de ce imi pierd vremea cu voi? :rolleyes:

eventHorizon
24th August 2008, 15:33
Mariuse, lasa-i bre in pace! Crezi ca astia inteleg ce e ala bun simt? Se agita ca papagalii in colivie degeaba. Au avut si ei o speranta de un jucator bun in curtea lor si ala le pleaca in cea mai mare viteza la Steaua.
Vorba lui Vladek, Buzau scrie pe el :sleep:

*Coco*
25th August 2008, 01:03
Hai ma ca facuram afacere buna il luarati pe Ionescu si ne dadurati pe Eric +500.000+50%

delaoltenia
25th August 2008, 09:23
vise erotice de oaie .. fa`ti o laba si revino la realitate

ce cauta asta aici?
...mars!!! :rosu:

Gontel
25th August 2008, 22:31
Baiat talentat, dar care s-a dezumflat, acest Ionescu. E un transfer ca sa completeze lotul, nu il vad facand mai multe decat Surdu sau Croitoru. Am ajuns sa luam ce arunca altii.