PDA

View Full Version : Plecari din statia Ghencea



YoYoyOi
6th May 2008, 11:39
Vom vorbi aici despre jucatorii care vor parasi echipa in aceasta vara.
Si incep cu sperantele: Dica, Nicolita, Lovin.

iuli
6th May 2008, 13:01
De ce ar pleca Lovin? In afara de caracterul infect, nu e un jucator rau. Si a jucat ok in retur.
Dica si Nicolita cred si eu ca vor pleca, mai ales acum cu returul asta...dar ma gandesc, cine sa ii ia? :|

Liviu
6th May 2008, 13:12
Unul dintre Cernea si Vatca s-ar putea sa plece, probabil utlimul, imprumutat pe undeva, sa joace.

Petre Marin sper ca o sa-si gaseasca o echipa prin Cipru care sa-i dea un salariu de 200k pe an. Multumim pentru tot Petrica.

In iarna i s-a mai dat o sansa lui Surdu, a jucat putin in primele meciuri, apoi deloc. Si el cred ca pleaca.

Nesu e monitorizat de Ajax. Nicolita de Blackburn. Dica de Benfica. Jucatorii care merg la Euro s-ar putea sa prinda un contract afara.

Neaga, Badea si Habibou nu au o situatie clara. Primii doi au fost nemultumiti ca joaca putin. Ultimul a zvacnit ceva la inceput, apoi mai deloc, merita oare 800 de mii de euro ?

YoNuTzz
6th May 2008, 13:14
banel chiar ar trebui sa ne paraseasca...

SAMM
6th May 2008, 13:22
sper sa plece:


Dica, Banel - dar nu dati afara, ci la o echipa bunicica de-afara, au facut totusi multe pentru Steaua chiar dak acum sunt plafonati
Surdu, Vatca - pentru ca nu au demonstrat nimic
Rada - pentru ca nu are loc la Steaua
Lacatus - un antrenor mult sub standardele si aspiratiile Stelei

Gontel
6th May 2008, 13:36
mai era un thread pe tema asta dar facut pt pauza de iarna: www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=175725

acum in vara trebuie sa plece neaparat: Dica, Nicolita, Badea, Surdu, Lovin, Cernea sau Vatca si bekkali...

SAMM
6th May 2008, 13:46
corect

de becali uitasem, dar asta din pacate n-o sa plece

Jerry20cm
6th May 2008, 14:16
primu' care ar trebui sa plece e Pepe ala. M-a terminat in returu' asta. Pai daca Iacob juca atatea minute ca el dadea de doua ori mai multe goluri ca el.

Ar mai fi Dica, Nicolita, Surdu, Vatca si Mendoza asta, care se vede ca nu mai are el chef de fotbal.

Adi Da Samraj
6th May 2008, 14:53
Gigi Becali , Dica, Nicolita, Lovin , Surdu, Vatca , Lacatus , Petre Marin , Badea

Bogdy LFC
6th May 2008, 15:15
OUT: NEAGA (un puturos),Surdu,Vatca (N-au demonstrat nimic),Petre Marin (a imbatranit si chiar si asa NU mai are valoare de STEAUA),Dica,Banel (expirati demult),Rada (pentru ca NU mai este bagat in seama) si poate si :(Laca:(



***Dintre acestia mentionati de mine,DIN PACATE DOAR 2,3 vor pleca :angry:

eventHorizon
6th May 2008, 15:50
Ca sa nu insir aici tot lotul, eu ma rezum sa-i numesc doar pe cei care merita sa mai stea la echipa: Zapata,Radoi,Goian, Golanski, Ov.Petre, Habibou,Dayro si Emeghara. Restu sa se duca dracu cu Laca in frunte!

YoYoyOi
7th May 2008, 10:49
Steaua trage azi linie în privința returului sezonului 2007-2008 , însă șefii din Ghencea au decis deja în pri­vința celor 3 jucători, Pepe Moreno, Mendoza și Habibou, care au fost împrumutați în urmă cu 4 luni. Deși în momentul în care echipa trecuse pe primul loc, Gigi Becali declarase că îi va opri în lot pe toți și pentru campionatul următor, doi dintre străini își vor face bagajele.

Este vorba despre francezul Habib Habibou și despre peruanul Andres Mendoza. Dacă în privința primului, care a jucat puțin și nici n-a avut realizări notabile, cu excepția golului decisiv cu Unirea Urziceni, nu e o surpriză că nu va fi cumpărat, la Mendoza situația este diferită. El a jucat meci de meci în 2008 și chiar a fost un fotbalist de bază, multe din golurile Stelei fiind marcate dintre fazele fixe exe­cutate de sud-american. GSP
:headbang: :headbang: :headbang:

otinho
7th May 2008, 12:53
Mi se pare normal sa nu-l tina pe Mendoza , nu poti sa traiesti intr-o echipa doar pt ca bati bine fazele fixe. Legat de Habi , nu prea a avut sanse sa confirme insa nu putem sti cum s-a comportat la antrenamente. Alte plecari ar mai fi :
- Vatca : imprumut undeva , e pacat sa stea rezerva
- Petre Marin : Multumim pt tot , ai pus suflet la Steaua
- Goian : Chiar nu are rost sa mai stea la Steaua , a jucat suficient , a facut destule , multumim si mult succes la o echipa mai importanta care iti poate oferii bani mai multi
- Surdu : no comment
- Dica : si-a atins forma maxima si nu cred ca va mai ajunge acolo
- Banel : n-a avut si nu va avea fata de steaua

personal cred ca ar trebui pastrati Neaga si Badea

YoYoyOi
7th May 2008, 12:54
eu nu l-as da pe Habibou... n-a avut sanse sa demonstreze pentru ca fost mereu rezerva, dar s-a vazut o schimbare in bine la echipa de fiecare data cand a intrat in teren. Eu chiar cred ca ar fi trebuit sa fie titular.

Gontel
7th May 2008, 13:35
eu nu stiam ca mendoza e imprumutat, dar sa speram ca gasim pe altul care sa bata bine fazele fixe si sa nu doarma ca el pe teren.

YoYoyOi
7th May 2008, 14:25
eu merg pe ideea ca daca il pierdem pe Mendoza, si totodata fazele fixe, ne ducem pe salam....

Hard
7th May 2008, 20:31
Steaua a jucat bine fara dica azi. el nu vrea sa plece ?

Gontel
7th May 2008, 21:17
el vrea sa plece, dar cine il cumpara?

Adi Da Samraj
7th May 2008, 23:52
CFR Cluj :evil:

Liviu
7th May 2008, 23:55
eu nu l-as da pe Habibou... Eu chiar cred ca ar fi trebuit sa fie titular.
Poate il imprumuta la Buzau. Serios.


Steaua a jucat bine fara dica azi. el nu vrea sa plece ?
N-are nicio oferta. Nici Radoi. Poate dupa Euro.

Hard
8th May 2008, 00:01
se pare ca a fost ultimul meci pt Mendoza la Steaua.

Adi Da Samraj
8th May 2008, 00:03
L-a luat Becali la "ochi" :rosu:

ducus
8th May 2008, 20:11
Goe se pregătește să ia drumul Bundesligii
Goian, aproape de un transfer în Germania

Meciul cu Universitatea Craiova ar putea să fie ultimul pentru Goian în tricoul roș-albastru
Gigi Becali a dezvăluit că pe adresa Stelei a sosit o ofertă din 1.Bundesliga pentru fundașul Dorin Goian, fără să divulge însă numele clubului.

„Am fost zilele trecute cu Giovani la Frankfurt să negociem“, s-a limitat să spună finanțatorul Stelei, însoțit la tratative în Germania de vărul său și impresarul lui „Goe“, Giovani Becali. „În cărți“ s-ar afla Eintracht Frankfurt, care se află în căutarea unui fundaș central. „Grecul Kyrgiakos va pleca la vară și i se caută înlocuitor“, susțin atât fostul jucător al Stelei și al lui Dortmund, Marcel Răducanu, cât și cel care a trecut prin curtea celor de la Eintracht, Albert Streit, actualmente la Schalke 04.

Și Dortmund e pe fir

Discuția dintre cele două părți a fost una de principiu, negocierile urmând să se reia după Euro 2008, în funcție de evoluțiile lui Goian în tricoul naționalei.

Pe fir ar mai fi intrat și cei de la Borussia Dortmund. „Dortmund s-a interesat de Goian și prin ianuarie. Mai ales că lui Kovac nu i se va prelungi contractul, iar Worns se retrage, vor avea nevoie de un fundaș central să se acopere, iar Dorin poate fi soluția“, a mai dezvăluit Răducanu. Suma cerută de Steaua pe „Goe“ este de aproximativ 4 milioane de euro.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/goian-aproape-de-un-transfer-in-germania-2620662

YoYoyOi
9th May 2008, 00:09
duca-se si Goe :ok:

si-a facut datoria pe deplin, e vremea sa schimbe aerul.

Universal
9th May 2008, 00:25
La Dortmund este chiar bine, vor juca in Cupa Uefa , s-ar putea intalni cu vreo echipa romaneasca :ok:

Liviu
14th May 2008, 16:14
E sigur, Mendoza si Habibou nu se mai intorc la Steaua. Pentru Pepe se mai negociaza, lui ii convine aici dar Steaua vrea sa dea mai putin de 1.7 milioane pe el.

Lovin s-ar putea sa fie ofertat de Malaga. Asta cu Dica la CFR e o mascarada desi nu ar fi rau un schimb Dica - Semedo + 1 milion de euro. :rolleyes:

Gontel
14th May 2008, 17:27
cred ca bekkali ii da pe astia pt ca sunt negri. nu stiu cum de vrea sa il pastreze pe jose moreno, iar cu emeghara nu are nimic. :thinkso:

ducus
14th May 2008, 17:46
Finanțatorul stelist s-a apucat de "curățenie" Becali: "Am renunțat la Mendoza și Habibou"

Mendoza își poate face bagajul
Cel mai bun pasator al roș-albaștrilor în acest retur, Andres Mendoza, și francezul Habib Habibou au fost anunțați public de către Gigi Becali că Steaua nu se va mai baza pe serviciile lor în sezonul următor. Celelalte vedete aduse în iarnă, Dayro Moreno și Pepe Moreno, vor rămâne în Ghencea, cu precizarea că pentru atacant se nogociază încă.

"Nu le mai prelungim contractele lui Mendoza și Habibou. Dayro Moreno este jucătorul Stelei, iar Jose Moreno are o clauză de cumpărare de 1,7 milioane de euro. Am făcut cerere pentru opțiune de cumpărare de un milion de euro, așa că negociem", a spus Becali.
Habibou era împrumutat până în această vară de la Charleroi, iar Mendoza a sosit liber de contract în iarnă.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/becali-am-renuntat-la-mendoza-si-habibou-2634124
Cu cine credeti ca ii va inlocui Becali pe cei doi?

Gontel
14th May 2008, 17:59
cu neagoe si stancu? pana acum asa pare.

iuli
15th May 2008, 13:10
Mendoza este unul dintre cei mai buni jucatori din tara. Ar fi bine sa vina la noi si asa Rednic il stie bine.

Am un prieten de la steaua 2 (aia din C, nu altii :D) imi zicea de Surdu ca e varza si in liga a 3-a :) Si Strizu il baga fortat, ca deh...:P

Jerry20cm
15th May 2008, 13:20
mendoza e puturos cu draci, dar da, in retur a fost unul din cei mai buni jucatori din tara. mai trebuia tinut cel putin un an.

se pare ca de surdu o sa scapam. il vrea nasu'su la Brasov.

Gontel
15th May 2008, 19:00
cica si zapata e scos la taraba. nu m-ar mira sa il vanda cretinoidul si pe rufay.

TaciAcolo
15th May 2008, 19:01
daca nu intrati in grupe probabil o sa`l vanda:D

trebuie sa faca un ban si el:D

moty
15th May 2008, 21:52
cica si zapata e scos la taraba. nu m-ar mira sa il vanda cretinoidul si pe rufay.

Nu cred sa fie atat de idiot: un jucator are in lot, si pe ala sa-l dea?

Rossi
26th June 2008, 06:02
Radu Stefan (fundas) lazial pt 5,4 milioane de euro

"marele" Dica (mijlocas ofensiv) , transferat la Catania pt 2,1 milioane euro

aici se vede valoare ... nu gogosile care le mananca Gigi Berbecali , Dan Petrescu , Mitica Dragomir , sau alti *******i ...

Ioca10
26th June 2008, 13:29
Ai dreptate...

YoYoyOi
26th June 2008, 14:15
mama ce se mai bucura unii ca si-au umplut Turcu si Borcea buzunarele :happy

dede
26th June 2008, 14:45
Radu Stefan (fundas) lazial pt 5,4 milioane de euro

"marele" Dica (mijlocas ofensiv) , transferat la Catania pt 2,1 milioane euro
asa... si esti fericit? :happy ai si tu cu ce te lauda :happy
l-am tinut pe Dica atata timp cat a fost bun, acum poate ar fi mai bine sa plece :rolleyes: oricum, inca nu s-a semnat nimic, si nu stiu de ce am impresia ca nu va mai fi niciun transfer nici de data asta :confused: :sleep:
sa asteptam pana pleaca :D

moty
26th June 2008, 23:17
Radu Stefan (fundas) lazial pt 5,4 milioane de euro

"marele" Dica (mijlocas ofensiv) , transferat la Catania pt 2,1 milioane euro

aici se vede valoare ... nu gogosile care le mananca Gigi Berbecali , Dan Petrescu , Mitica Dragomir , sau alti *******i ...

eu zic c-ar trebui sa te dai mare la veniri, nu la plecari!

Dani3l
27th June 2008, 13:11
Mama,daca jiji il vinde pe Radoi cu 13 mil...rossi se sinucide!:(( Cineva sa-i ascunda ziarele..n-ar fi in stare sa suporte o asa umilinta...:happy

Adi Da Samraj
27th June 2008, 19:26
Parca era vorba de 15 , 13 era avionul :lol:

Snake_21
28th June 2008, 11:22
Daca Dica nu e mare jucator stai lin ca nici unu din echipa lu Dinamo nu e mare varza ;) Stai tu lin ca Dica e cu vreo 2 clase peste Radu Stefan al tau singura diferenta la pret e faptul ca Radu e tanar pe cand Dica nu mai e asa de tanar ;) ar trebui sa stii ca jucatori tineri costa mai mult decat unii care au mai inaintat in varsta;) In rest o sa vedem sezonul asta cine e echipa mai buna :)

dede
28th June 2008, 20:59
Dică: "Plec cu supărarea pricinuită de suporteri"

Golgeterul Stelei din ultimii ani, Nicolae Dică, a devenit de astăzi jucătorul echipei de Serie A, Catania. Mijlocașul ofensiv a declarat că regretă despărțirea de Steaua, dar comportamentul fanilor roș-albaștri a avut o influență hotărâtoare asupra deciziei sale.

"Plec cu un regret în suflet, mai ales după supărarea pricinuită de suporteri, care în ultima etapă s-au purtat foarte urât cu mine. Nu i-am înțeles, dar le transmit să nu se mai comporte astfel cu alți jucători", a fost mesajul lui Dică la despărțirea de fanii Stelei.

Un alt motiv pentru care a ales Catania este antrenorul: "A contat enorm pentru mine că am lucrat cu Zenga la Steaua", a mai spus Dică.

"Dicanio" și-a stabilit și obiectivele în campionatul italian: "Serie A este unul dintre cele mai puternice campionate din lume. Este o nouă provocare și sper ca după un an la Catania să fac pasul la o echipă de top din peninsulă, dacă voi avea evoluții bune. Aș vrea să îi bat pe Mutu și Chivu".

Administratorul delegat al clubului Catania, Pietro Lo Monaco, este fericit cu noua achiziție, precizând că stelistul a fost adus la cererea specială a fostului antrenor din Ghencea, Walter Zenga: "Zenga l-a dorit foarte mult și cred că va aduce un plus în echipa noastră",a declarat oficialul italian după finalizarea negocierilor.
prosport


gata... a plecat... :(

delaoltenia
5th July 2008, 11:23
Radu Stefan (fundas) lazial pt 5,4 milioane de euro

"marele" Dica (mijlocas ofensiv) , transferat la Catania pt 2,1 milioane euro

aici se vede valoare ... nu gogosile care le mananca Gigi Berbecali , Dan Petrescu , Mitica Dragomir , sau alti *******i ...


...vezi semnatura lui YoYoyOi,ti se potriveste ca o manuse :yeah::yeah:

Rossi
8th July 2008, 03:26
pe 15 Iulie 2008 , pt 3mil Euro , Goian va spune "La Revedere" ... 100% transferat

nu e mare pierdre pt steaua , doar e Baciu in lot :evil:

Dica + Goian < Radu Stefan

Dani3l
8th July 2008, 12:41
A venit si javra sa se bage in seama...

Hard
8th July 2008, 12:43
si unde pleaca ?

dardar_3
8th July 2008, 16:35
Dica + Goian < Radu Stefan


La ce aspect te referi? :D

Esti suporter Lazio acum?:ras-plans:



PS: In momentul de fata, Lazio are un lot sub locul 8 din Serie A.

delaoltenia
11th July 2008, 10:31
Am o intrebare pt bucuresteni...se zvoneste ca Goian pleaca la Sunderland pt 4,8 milioane de euro.
Daca aveti acces la surse sigure,puteti confirma sau infirma aceasta stire....multumesc anticipat!!! :) :)

YoYoyOi
11th July 2008, 11:03
era vorba ca ieri au venit cei de la Sunderland sa negocieze transferul.... problema e ca ieri erau cica in sedinta dupa-amiaza, dar n-a mai zis nimeni nimic despre vreo concluzie.... Deci, probabil, sunt tot in sedinta :D

Marius
11th July 2008, 11:05
Ce te face sa crezi ca bucurestenii au acces la "surse sigure"?

Ce te face sa crezi ca e cineva din Romania care are acces la "surse sigure" cand vine vorba de transferuri, mai ales la Steaua verilor becali?

YoYoyOi
11th July 2008, 11:06
toata lumea are acces la surse... nu se stie cat de sigure sunt, dar ele exista :D

Marius
11th July 2008, 11:08
:happy

pai, sursele mele imi spuneau ca englezoii dau doar vreo 3 milioane pe goian... jijiidiotu zice 4,8 (nu, nu e zvon, e declaratia paranoicului)... restu' o fi TVA? :D

dardar_3
11th July 2008, 11:08
Ar fi bine pentru Goian sa se transfere in Anglia. (chiar daca se va duce la o echipa mai modesta)

PS: Toate sumele din transferuri sunt mincinoase... Unele preturi sunt umflate, iar altele sunt puse prea mici... pentru ca sunt si taxe mai mici:drak: pe care le platesc negustorii... La fel se intampla pe la mai toate echipele.... de cele mai multe ori apar bilanturi false:D

Dani3l
11th July 2008, 11:09
La ce fomist e moldoveanu...s-ar duce si la seriff tiraspol daca i-ar da cu 5 ron mai mult decat la Steaua.

dardar_3
11th July 2008, 11:15
Astea sunt speculatii Daniel... ;) Probabil ai auzit multe cazuri in care jucatorilor le-a crescut salariul dupa mai multe "transferuri" refuzate.

Daca ar avea capul pe umeri, ciobanu i-ar mai da 50k in plus la salariu si l-ar pastra la echipa... ca doar vrea performanta la Steaua, nu?:D


PS: Cand te intreaba omu... Nu-i asa ca ti-ai dori sa mergi la Real Madrid? Nu-i asa ca ai fi plecat la Barcelona(mi scuzi:D)? Normal ca raspunsurile lui Goe au fost : DAAA(mai ceva ca la o cununie civila:ras-plans:)... Dar el saracu nu a avut nicio oferta... Nici macare de 1 euro... :D

Dani3l
11th July 2008, 11:23
dardar: un jucator care pune problema cum a facut-o Goe...ca un plangacios "pe mine de ce nu ma lasati ..." nu merita respectul meu.Un jucator bun si atat.Apoi,merge la o echipa mediocra...de ce un jucator bun ar face-o,in afara ptr bani mai multi?La 28 de ani,crezi ca mai pupa o echipa de calibru?Slabe sanse...In toti acesti ani la Steaua,nu cred ca a fost un sarantoc,n-a avut ce da la copii...prime de joc(cele mai mari din tara)+ prime de la echipa nationala+ primele de obiectiv de la STEAUA(intrarea CL+1/2 UEFA).

MagicTouch
11th July 2008, 12:13
La ce fomist e moldoveanu...s-ar duce si la seriff tiraspol daca i-ar da cu 5 ron mai mult decat la Steaua.
Un elegant "Iti multumim pentru tot ce ai facut" din partea "suporterilor adevarati". Nu e nici primul si nu cred sa fie nici ultimul.
Sunderland nu are fata de un jucator ca Goian, chiar daca e trecut de prima tinerete. Posibil sa se simta mai aproape de casa in acel Vaslui englezesc ;) desi ma indoiesc. Makami nu au decat un tel in viata - sa-i bata pe vecinii de la Newcastle, visul oricarui satulet amarat trait in umbra orasului vecin. Nu cred ca pleaca pentru bani, mai degraba de scarba. Oricum, nimic nu e concret...inca.

Adi Da Samraj
22nd August 2008, 04:43
:thinkso: Mihaiță Neșu la FC Utrecht , 1,5 milioane de euro

Marius
22nd August 2008, 07:42
Mda... parca e si pe saitu alora, nu?

moty
22nd August 2008, 11:14
Si, pleaca si Kapetanos?

Vladek
22nd August 2008, 12:01
la Buzau probabil.

delaoltenia
22nd August 2008, 17:04
Vali Badea la Buzau,patronii au batut palma,ramane ca jucatorul sa-si dea acordul.

effect
22nd August 2008, 17:10
Am inteles ca Badea nici nu vrea sa auda . Un imprumut pe 6 luni i-ar prinde foarte bine

Liviu
23rd August 2008, 01:01
Nesu era inca unul din jucatorii care doreau sa plece, vezi si ce zicea taica-su cam acum o luna de treaba asta. Dupa 7 ani te cam saturi de tot, de Becali si de unele lucruri mai putin placute din liga 1 -> link (http://www.gsp.ro/stire/span-class-marcat-nesu-span-in-ghearele-fiare-91557.html) -> asta apropo de ce se scrie ca Becali nu l-a mai vrut la Steaua.

Nesu are un singur gol marcat la Steaua chiar impotriva adversarul din etapa urmatoare, la Bistrita, in 2005.