PDA

View Full Version : este un antrenor strain o solutie pentru nationala ?



Jonny_RIP
1st April 2003, 15:11
oare poate un antrenor strain sa schimbe imaginea si jocul echipei nationale ???
momentan disponibili sunt louis van gaal, nevio scala, klaus topmoller ... si altii
ar fi oare o greseala sa procedam ca englezii ?

toma
1st April 2003, 19:44
topmoller... zau daca nu mi-ar placea sa-l vad pe topmoller. macar pentru moaca aia de om disperat pe care o are, si tot mi-ar placea sa-l vad agitandu-se pe banca :headbang: cel mai punk antrenor posibil
dar serios vorbind, nu stiu daca se va intampla vreodata, dar as fi curios sa vad cum joaca nationala Romaniei cu un antrenor german, nordic sau englez. cu ceva mai multa rigoare adica.

Vadim
1st April 2003, 23:16
Poate unul tip Zenga, care sa vina sa isi faca ucenicia intr-o tara de lumea a treia. Hagi ar trebui sa ia exemplu de la Zenga, sa se duca nitel prin Japnia, Kuweit, Zimbabwe, sa isi faca mana si apoi sa vina si prin tara, la vreo echipa de Divizia A si apoi abia la "nationala".

silvio
4th April 2003, 11:51
Ar fi bun un antrenor strain pentru ca in primul rand nu ar fi implicat in smecheriile si mizeriile din fotbalu romanesc.
ar chema la nationala doar jucatorii in forma, fara sentimentalisme...(Felipe, Popescu...)
Cel mai bun zic caz ar fi un italian...de ce nu Scala?