PDA

View Full Version : Amical: ROMANIA - Germania



MaPaX
8th April 2004, 23:32
Pentru ca cineva a intrebat la "Antrenor noul la Nationala" am decis sa deschid acest topic!

ROMANIA - GERMANIA, amical (28.04.2004, stadionul Giulesti, ora 20:00).

ADelPiero
9th April 2004, 00:11
bate romania 2-1 :D

alx_ro
9th April 2004, 13:27
bate .ro : 1-0 chinuit

nenea1
9th April 2004, 19:30
Romania-Germania 1-1 Germania da primul gol in repriza 1(Ballack) iar Romania in repriza a 2...

HAI ROMANIA HAI ROMANIA HAI ROMANIA :D :yeah: /hello

uti2102
9th April 2004, 19:40
Sper ca mioriticii sa piarda la scor. Jucatorii sa nu faca gresheli tehnice ci pur shi simplu sa fie surclasatzi din toate punctele de vedere de natzionala Germaniei. Imi doresc ca nemtzii sa joace fara mila. Poate asha natzionala lui Iordanescu se va desfintza shi vom putea avea din nou o echipa care sa ne reprezinte. Cu cat mai repede, cu atat mai bine!

ricky
9th April 2004, 19:58
Nu cred ca GERMANIA va forta !
Inainte de competitiile de anvergura ei au jucat, in general cu echipe de mina a 3-a ! LICHTENSTEINUL e pentru MONDIALE !

Anul acesta cred ca s-au orientat la o echipa tehnica asa ca a noastra !
Mai bine zis...cum am fi vrut noi sa fie !
Si asa nemtii au destui accidentati deci...nu vor juca la rezultat !
Un meci egal (2-2, pentru "copiii strazii ") e rezonabil pentru ambele echipe.
Sper ca echipa noastra sa nu se intreaca in...faulturi !

andreiush
9th April 2004, 22:13
Bate Romania la 1 gol diferenta, nu mai mult, ca noi cand avem 1 gol in fatza trebuie neaparat sa ne retragem in aparare, ca doar asta-i tactica noastra de secole. Deci castigam daca nu ne egaleaza nemtii in ultimu minut.

rt_trujohn
10th April 2004, 04:29
hai noroc baeti, opinia mea e asa, daca Rominia juca in Germania, atuncia ii batem, de fiecare data cind jucam acasa peirdem. Parca au inebunit. Eu vreau sa batem, Germania a zis ca nu le convine meciu cu Rominia, cica sar putea mult mai bine.

De oare ce vreau sa le dam cit se poate ca sint prea aroganti, si ma inerveaza, avem talent, sper ca jucatori sa joace super.

Hai Romania :) :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

ricky
10th April 2004, 07:42
JOHNE, doar NETZER a spus ca nu si-au ales bine adversarii !
Si, cred ca are dreptate !

Aroganti ?
Cine e arogant ?
Cel care dupa un meci cistigat cu 3-0 (contra Belgiei) spune ca mai are multe de facut sau...cel care se mai crede ACOLO SUS dupa un meci cistigat contra echipei "intregite" a Scotiei" ? :p

SARBATORI FERICITE !

florynus
10th April 2004, 15:52
Fratzilor eu unul spun ca Romania bate. Stau in Germania si echipa lor este in deriva. Kahn este in forma proasta asa ca baietilor nu le este asa greu sa inscrie. Oricum inainte de meci am sa adaug cateva stiri aparute pe aici prin presa ca sa vedem ce cred ei despre noi. Sa avetzi un Paste Fericit.

tomy
10th April 2004, 16:05
:ciocan: 2 - 2
mutu & chivu

ady_azzuro
10th April 2004, 19:19
Cred ca vom bate, 2-1. ;)
Am niste prieteni nemti la mine la scoala, sper sa le dovedesc ca Romania este inca o forta in Europa! :cool:

FatFrumos
10th April 2004, 19:30
sint cu alpopa la opinie....Mutu e in ratari, de Chivu se trece usor tare as vrea sa o fure la scorul lui Steaua :D

Denis
11th April 2004, 13:55
2-1 pt. Romania. Mutu inscrie dubla.
HaiRomania

florian
11th April 2004, 18:27
Ar fi bine sa pierdem acum cu Germania si sa castigam cu Olanda in calificari dar tare mi-e teama ca va fi invers.
Pentru a intra si mai mult in ceatza cu pregatirile,cred ca va fi meci egal.

ANDU
11th April 2004, 22:27
putem bate!

dare depinde de ce jucatori o sa cheme Puiu

Adrian
13th April 2004, 17:09
Daca dam primii gol iese egal, ca o sa ne retragem dupa tactica milenara, parjolim campiile, secam fantanile...dar tot or sa ne egaleze spre final...
Sper sa dea ei primii gol, o sa mai iesim si noi nitel la joc.
Vedetele noastre Mutu si Chivu sunt doua verze momentan. Vine MoldoGol?

uti2102
13th April 2004, 21:10
Vine MoldoGol?

Sa speram ca nu! De ce sa-i scoata el din rahat pe cei ce merita sa stea in rahat?! De fapt, merita sa se scufunde in rahat........ :ciocan:

bartabel
13th April 2004, 21:16
Eu sper sa batem pe nemtzi ,cu toate ca daca va uita ti mai bine nu mai e Germania de acum cativa ani,
Eu zic 2-1 pt Romania

HAI STEAUA

fanfotbal
14th April 2004, 08:39
Eu cred ca sunteti niste visatori. Ati vazut ce echipa a convocat Iordanescu? sansele noastre sunt de 10%, si cand spun 10% sunt optimist. Nu avem cum sa castigam. Germania e Germania pana la urma ... sa fim seriosi ... o luam pe cocoasa la 1-2 goluri diferenta.

vasile314tzurka
14th April 2004, 08:54
pierdem. urit. parerea mea...

alx_ro
15th April 2004, 17:22
Acum cred si eu ca o sa pierdem... Si chiar sper. Poate se trezesc cei de la federatie si ii fac bagajele generalului...

ricky
15th April 2004, 22:47
Cred ca pentru echipa GERMANIEI nu se va pune problema scorului !
Va fi un meci de antrenament si...nimic mai mult !
Tare sint curios ce echipa vor alinia nemtii din moment ce au destui accidentati !

Au meci egal, lejer, pentru ambele echipe !

fia
16th April 2004, 08:15
Eu sper sa batem pe nemtzi ,cu toate ca daca va uita ti mai bine nu mai e Germania de acum cativa ani,
Eu zic 2-1 pt Romania

HAI STEAUA
Adica nu mai e aia de acum 2 ani care era in finala Campionatului Modial? Si echipa nationala a Romaniei se uita la ei la televizor? Or fi decazut si ei nu zic, dar si noi.... si in plus ei au cazut de sus de tot....
Bate Germania de nu ne vedem....

stelistu'
16th April 2004, 17:01
o sa castige romania cu 1 gol in fata da tot o sa ramanem cu un gust amar ca si dupa meciul cu scotia
baietii o sa joace ce o sa poata da generalul o sa-i bage in ceatza cu indicatiile lui de pe margine
ar fi mai bine sa se ceara afara iordanescu' .... si-acu mai tin minte ce mult am sperat sa fie adevarata faza de 1 aprilie cu generalul...oilor

ADelPiero
16th April 2004, 18:37
fara Radoi in aparare va fi greu :D
si la fel fara Fl Dumitru ..
forza Romania :D

byanka
20th April 2004, 14:18
Sunt de acord cu tine! Abia astept sa vad meciul!

melentina
20th April 2004, 15:07
Romania - Germania = 1 - 1
INTREBARE: stie cineva de unde pot cumpara tricouri (articole) 'galbene':), adica echipamentul nationalei, gasesc undeva in Bucuresti? Thanks!

Vadim
20th April 2004, 15:25
Tricouri gasesti la orice magazin Adidas. Am vazut unul chiar la magazinul Adidas din Piata Romana (cel de linga KFC).

bog_tom
20th April 2004, 18:26
INTREBARE: stie cineva de unde pot cumpara tricouri (articole) 'galbene':), adica echipamentul nationalei, gasesc undeva in Bucuresti? Thanks!
check this out: http://www.bergenbier.ro

ricky
20th April 2004, 18:56
Am vazut duminica seara (iarasi !) MIN.91 !
Ma interesa ce va spune Iordanescu de meci .

Sint unul care nu-l prea simpatizeaza dar...mi-au placut comentariile sale pe marginea celor convocati la LOT !
Are dreptate : cind imbraci TRICOUL NATIONAL trebuie sa...simti ceva !

leveu
21st April 2004, 19:37
EU CRED CA INVINGEM CU 2-1 DAR TREBE SA AVEM GRIJA LA ATACANTUL LUI STUTTGART KEVIN KURANY.EU O SA URMARESC MECIUL DIN GERM SI SPER DIN TOT SUFLETUL SA BATA ROMANI.
FORTZA ROMANIA
:yeah: :yeah:

jhon_goodboy
22nd April 2004, 01:00
Am incredere in baietii nostri ca vor practica un joc ofensiv,cum de altfel a facut-o tot timpul care le va face zile negre germanilor.
Iordanescu este cel mai bun antrenor al Romanei,el este cel care a facut cea mai mare performanta la nationala si sunt convins ca ii va duce din nou pe tricolori pe culmile cele mai inalte ale gloriei.
Trebuie sa castigam pentru a ne ridica cat mai mult moralul in vederea preliminaliilor pentru World Cup 2006 ce asteapta sa inceapa.
______________________
HAAAI ROMANIAAAA!!! /hello

uti2102
22nd April 2004, 11:56
Mai tata da' ce optimism! Ca sa nu zic altceva.....

bebe
22nd April 2004, 12:12
mare lucru daca scoatem un egal

ricky
27th April 2004, 07:23
Duüpa cum am observat, presa din RO se ocupa de cazurile de accidentari din lotul nostru iar de nemtii...mucles !
Vor sa para ca jucam cu detinatoarea a 3 titluri mondiale si nu cu o echipa care se va prezenta la EURO si are, la rindul ei, probleme de lot !

Daca pierdem : ne-a batut 3-pla C.M. !
Daca vom cistiga...

Asa ca...meci egal !

rt_trujohn
27th April 2004, 15:15
am auzit ce pe Radio Romania Actualitati se va da meciul stice cineva un link bun unde pot asculta, pe ittuner nu merge :)

daca ma ajuta cineva fac cinste cind vin in rom :)

cry_v
27th April 2004, 20:42
egal tras de pår...sau luam bataie

~anonymous~
27th April 2004, 21:08
Eu voi fi in tribune la Cehia-Japonia sa spionez viitoarea adversara. :)

Pronostic pt Romania-Germania egal:1-1.

JUVENTUS&OTELUL
27th April 2004, 21:42
sunt niste mormoloci nemtii nu ne bat ii bate 4-1 neaga2 pancu si contra

JUVENTUS&OTELUL
27th April 2004, 21:44
cei ma cu optimismul asta e facem praf

ADelPiero
28th April 2004, 00:48
batem pe increzutii astia de nemti ... mama lor ..
3-1

Cucu
28th April 2004, 00:51
4-0 ii nenorocim

Mariusmadmax
28th April 2004, 03:07
Contra - imi pare rau dar "gurita" s-a cam stins , DUMITRU este mult mai util decit el ...
Barcauan - fundasul sau atacantul ( ca la meciuri serioase , astia sunt cei pe care dai vina ca ai pierdut )
Alexa - macelaru'
Dancia , Ov Petre , Danciulescu :headbang:
Ce -i cu rasuflatii astia la lot ?
Bre "cascheta" te-ai prostit de tot ?

Mariusmadmax
28th April 2004, 03:11
A
Romania - Germania 0-3
sorry ...
cu cine sa-i bati ?

fia
28th April 2004, 04:39
Cu super atacul pe care il avem, Neaga si Niculae :yeah:

samor03
28th April 2004, 05:17
Pierdem 1 - 0..

bog_tom
28th April 2004, 08:51
am auzit ce pe Radio Romania Actualitati se va da meciul stice cineva un link bun unde pot asculta, pe ittuner nu merge :)

daca ma ajuta cineva fac cinste cind vin in rom :)
nu ti-am spus ca poti sa il vezi pe Romania International (http://www.tvr.ro/progtv/index.php) ? sau iti place mai mult la radio ?

23.35 FOTBAL * Romania - Germania. Meci amical * In pauza meciului: NEWS (Jurnal in limba engleza – in direct) (ora Romaniei)

Sinn Fein
28th April 2004, 13:53
1-4...

Vietnam
28th April 2004, 14:15
Pe mine ma intereseaza in primul rand ca baietii sa joace fotbal.Sa vad ca sunt o echipa inchegata, nu o adunatura de jucatori care isi trimit unuia altuia mingii de la 1-2 metri departare. Acum este de vazut daca gilma asta de Iordanescu stie ceva sau nu ( ca ii lipsesc ceva titulari). Germania isi va face jocul dar nu va forta motoarele pentru a nu risca vreo accidentare. Mie o sa mi se filfaie daca vad ca am batut cu 2-0 de exemplu dar am jucat ca niste cizme. Prefer sa manince bataie dar sa vad FOTBAL. Sa zic: "Da ma, uite ca stiu sa se miste pe teren!". Poate isi revine si Niculae, poate Ganea da si el gol, poate ca jucam frumos , poate Iordanescu are si strategie ( ce minciuna!!! :D ), poate...Am impresia ca nu o sa am placerea asta :mda: .
Scorul ... nu ma intereseaza. Cum a zis un ante..scriitor inainte , daca batem ne umflam in pene :" mama ce am facut noi", daca mincam bataie oricine este vinovat numai jucatorii si antrenorul nu. Daca am ajuns sa ne uitam pina si la echipa nationala cu sictir sau sa ne dorim sa manince bataie e timpul ca Sandu, dragomir si iordanescu sa ne lase dracului in pace...
Vreau sa vad FOTBAL!!!! :yeah:
/hello Hai Romania! /hello

bapsy
28th April 2004, 15:13
Scorul ... nu ma intereseaza. Cum a zis un ante..scriitor inainte , daca batem ne umflam in pene :" mama ce am facut noi", daca mincam bataie oricine este vinovat numai jucatorii si antrenorul nu.
Vreau sa vad FOTBAL!!!!

exact parerea mea. daca as alege intre sa castige din bulan sau sa piarda pt ca au avut ghinion si totusi au jucat bine, as alege a doua varianta.

si totusi ce aveti toti cu nemtii????

Sinn Fein
28th April 2004, 15:18
si totusi ce aveti toti cu nemtii????

iti spun eu: ne enerveaza ca au echipa mai buna, masini mai bune, bere mai buna, stadioane mai bune....mai vrei? :drak: :drak:

Padrino
28th April 2004, 15:23
Castiga Germania. Nu cred neaparat ca e vorba de jucatorii convocati. Ne aflam in cadere, iar nemtii sunt pe val. Noi tot ne chinuim sa punem prima caramida in timp ce ei lucreaza la acoperis. Vorbim prea mult si jucam prea putin fotbal de calitate. Merg pe un 3/1 pt. nemti.

Valikos
28th April 2004, 16:51
Ca castiga Romania , cea ce sper , putem sa si facem egal e o experienta ... sa nu uitam ca pana anul trecut nationala noastra a jucat amicaluri doar cu echipe de second hand , pe care le-am batut mai tot timpul si cand nu am castigat a fost din lejeritate , jucand cat mai multe amicaluri cu nume ca germania , italia ,croatia sau altele ..... poate o sa ne revenim si o sa stam iar fotolii de puf impreuna cu lumea buna ..... pana atunci .... copii astia care joaca acum .... trebuie sa prinda putina experienta .... nu trebuie sa pretindem de azi maine rezultate marii..... HAI ROMANIA !!!..... incercati sa ganditi mai optimist ... ca nu strica ..... si inca ceva , ma adresez moderatorilor si propietarilor acestui site ,si pe aceasta cale ii si felicit .... poate reusiti sa rezolvati si treaba cu multimedia ...si noi care suntem departe de tara sa vedem ceva imagini de la meciul asta si nu numai .... macar cand joaca nationala ,incercati sa faceti ceva mai mult spatiu pt un filmuletz cu rezumatul meciului .... il tineti o sapt doua iar apoi il puteti si sterge ca deja se fumeaza treaba si nu mai descarca nimeni ... asta ca o idee, nu zic cu gand rau .... ca stiu cum e cu problema spatiului ... inca o data bafta baietilor nostri , ca sunt ai nostri chiar daca unul e rapidist sau unul e stelist , dinamovist sau mai stiu eu ce ,incercati macar o zi sa fiti romani ... HAI RoMANIA!!! /hello /hello /hello /hello /hello

mask
28th April 2004, 16:51
Da probabil o sa ne-o furam urat ,cu echipa care o avem .....
Daca joaca bine chivu , s-ar puate sa avem o sansa de egal!

Caine pana la moarte!

ADelPiero
28th April 2004, 17:23
Neaga o baga in atze de 2 ori :D
Forza Romania :)

Vadim
28th April 2004, 17:26
pronosticul meu: 1-3.

ricky
28th April 2004, 18:18
Nenea BECKENBAUER a spus ca in capul fotbalistilor sint cele 4 etape ramase in BUNDESLIGA.
El nu asteapta un meci prea pasionant !
Nici eu ! :evil:

P.S. Componentilor lotului romanesc trebuie sa se teama DOAR de cei care nu sint inca titulari in echipa Germaniei ! Ei lupta pentru unul dintre locuri...

Vadim
28th April 2004, 19:46
Hai Ricky ca sintem pe voi!

rt_trujohn
28th April 2004, 20:33
Romania 2 - Germania 0 Pina In Prezent E 3 30 La Mine Deimineata Mine La 7 Tre Sa Ma Duc La Muca Dar Sai Ia Dracu Stu Sa Urmaresc Meciu Pe Onlinesport Romania Romania Ole Ole Ole Romania Romania Ole Ole Ole

rt_trujohn
28th April 2004, 20:38
Gooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllll llllllllllllllll 3- 0 Asa Sa Jucati Ba De Azi Inainte Ca Va Omor Haide Ba Romania Romania Ole Ole Ole Romania Romania Ole Ole Ole Haideti Baeti Romania Romania Ole Ole Ole

rt_trujohn
28th April 2004, 20:44
Goooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllll 4-0 Ce Meci Micatias Ba De Ce Nu Joca Asita Asa La Nationala ? 4 -0 In Prima Repriza 4 -0 Inpotriva Germaniei Nu Luxenburg

uti2102
28th April 2004, 20:49
Nu-mi vine sa cred. Asta e natzionala Germaniei ?! Galbenii au jucat excelent, avand in vedere absentzele. Diferentza s-a facut zic eu la disciplina tactica shi la ambitzie. Bravo tricolori! Sper ca in repriza a doua sa dea gol shi un stelist, poate Neaga! Oricum, o sa fie o repriza secunda mult mai grea. Sa vedem ce-o ieshi.
Despre nemtzi nu pot sa zic decat atat : cu toate fitzele shi grijile lor pentru Bundesliga nu pot sa-mi imaginez ca pot fi cu buna shtiintza atat de "pe dinafara". Sunt sigur ca presa germana o sa-i taxeze la fel ca la un meci oficial. Pana la urma absentzi au fost shi la noi........

ady_azzuro
28th April 2004, 20:51
Din nou OLTENII fac spectacol, cele 4 goluri fiind inscrise de 3 OLTENI: Danciulescu 2, PLESAN si Rat. Plesan a fost absolut senzational...din pacate...ei vor fi la europene noi nu...aceasta umilirea a germaniei ma bucura, dar in acelasi timp imi lasa un gust amar pt ca nu ne-am calificat. Ma bucur ca nu a jucat mutu, din cauza lui jucam noi asa prost, sper ca iordanescu sa nu-l mai convoace, fara el SUNTEM CEI MAI BUNI! :yeah:
Ce ziceti...le dam 8-1? :D

ady_azzuro
28th April 2004, 20:56
V-a placut cum PLESAN a driblat 3 nemti si l-a umilit pe Kahn? Partea proasta ca din vara nu-l mai vedem la Craiova...dar daca Dinel vrea sa fie primar...trebuie sa-l tina! :yeah:

Adrian
28th April 2004, 20:58
Ma abonez la avatar daca are Ady dreptate :)
Eu am deschis intai forumul si pana sa se incarce si gazeta, am crezut ca e o gluma proasta...auzi tu :Romania - Germania 4-0 la pauza :o:

corinutza_88
28th April 2004, 21:19
super meci
4-0 e fenomenal!
nu-mi vine sa cred!!!
traiasca oltenia ca dai jucatori buni echipei nationale!!

rt_trujohn
28th April 2004, 21:45
5 -1 lOL a trebuit sasi bage cioantele :D:D:D

ady_azzuro
28th April 2004, 21:49
Am batut cu 5-1...s-a vazut ca iordanescu a renuntat sa mai bage jucatori cu pile. Am ajuns la concluzia ca jucatorii din campionatul nostru sunt mai valorosi decat cei din strainatate. Nu avem nevoie de Chivu si Mutu, ii avem pe Ghioane, Plesan, Danciulescu, Caramarin si ceilalti super jucatori din campionatul lui mitica! Sper sa continuam sa jucam asa de bine, si sa stergem pe jos cu olanda si cehia, daca vom evolua in aceiasi formula, iar chivu si mutu vor sta pe bara, ne calificam la mondiale la pas...
HAI ROMANIA!

Catalanul
28th April 2004, 21:58
MA BUCUR PENTRU TRICOLORI dar in acelasi timp vreau sa spun ca bucurestenii sunt jalnici... si toata lumea stie de ce: PAI LA UN MECI ROMANIA-GERMANIA SA NU FIE PLIN STADIONU hai laso draq mai bine jucau la Craiova sau la TIMISOARA
nu conteaza numai in bucuresti sa nu joace!!!

acum federatia a inventat chestia cum ca finlandezii nu vor sa joace la craiova pt ca nu au aeropert international si
de aceea vor juca la bucuresti

pai de ce nu joaca la timisoara pt ca ea are aeroport international
aaaaa nu are stadionul asa de multe scaune si altele... poate sa le faca pana la meci
dar pe kkatul de mircea sandu nul prea intereseaza

in fine HAI ROMANIA!!!

calu
28th April 2004, 22:00
ady are dreptate citeodata,oltenii au jucat excelent dar si restul baietilor.asta e o victorie istorica pentru romani! 5-1 cu vicecampioana lumii nu e de ici de colo! bravo lor!,plesan e un cistig pentru nationala!eu nu am vazut meciul dar cred ca toti baietii au jucat bine.petre cum a jucat?

frentzolteanu
28th April 2004, 22:01
5-1 senzational, daca jucam asa, cu jucatori de-ai nostrii, fara fitze, sunt sigur ca o sa ne calificam la mondiale, bravo oltenilor! Ati dovedit ca sunteti jucatori de clasa!

uti2102
28th April 2004, 22:04
Rezultat bun dar sa nu ne-mbatam cu apa ....... caldutza. :drak: Sa vedem daca Iordanescu o sa dea dovada de acelashi curaj shi in meciurile oficiale, in sensul de a introduce in primul 11 cei mai in forma jucatori, nu cei mai fitzoshi. Totzi jucatorii care au jucat azi s-au batut excelent pentru fiecare minge shi, foarte important, au aratat o disciplina tactica fara precedent. Daca joaca tot asha tricolorii au shanse sa "shtearga pe jos" cu Olanda, Cehia shi celelalte. Ramane doar ca shi "vedetele" sa joace la fel de colectiv precum au jucat "amaratzii" din Divizia A astazi. /hello

Vadim
28th April 2004, 22:05
Un meci senzational! Chiar si amical, sa bati Germania cu 5-0 este o performanta de zile mari!

uti2102
28th April 2004, 22:06
Aaa. Shi inca ceva. Cu toate ca poate n-ar fi corect sa nominalizam jucatori, avand in vedere ca totzi s-au autodepashit, trebuie sa remarc cateva evolutzii surprinzatoare : Danciulescu, Dica, Petre shi Plesan.

frentzolteanu
28th April 2004, 22:13
De fapt asta e adevarul, totzi jucatorii s-au autodepasit. Absolut toti! Si ca niciodata, desi la 2-0 s-a incercat o incetinire a motoarelor, baietii si-au revenit au mai marcat inca 3 goluri si au luat doar unul, de onoare din partea vicecampioanei lumii. Germania credea ca daca nu ne-am calificat la Europene suntem "varza", dar s-au inselat. I-am facut! :evil: :evil: :evil: /hello /hello /hello :ok: :ok:

Bendji
28th April 2004, 22:15
Bine ca nu a jucat prostovanul ala de mutu. Poate da D-zeu si nu il mai vedem la nationala, nici pe el, nici pe tembelul celalalt de chivu.
Avem echipa, avem valoare, si de "vedete" (mutu& chivu), la doi metri in fata ... ne doare!!!

N0_NaM3
28th April 2004, 22:21
Bai bendji taci ma` din gura ... In leg. cu meciul eram suta la mie sigur ca batem da` nici chiar cu 5 la 1 ...
Ro-ma-nia ...Ro-ma-nia ...:D

Dorin
28th April 2004, 22:22
Eu sint shocat !!! :yeah: Dorin

Bendji
28th April 2004, 22:34
Unnamed, vezi ca vineri va completam pasaportul pentru "Segunda division".
Hai Romania, Forza Farul

andreiush
28th April 2004, 22:39
Stadionul Giulesti si echipamentul nou sunt de vina pt evolutia tricolorilor:lol::lol::lol:

apparte
28th April 2004, 22:40
Un singur lucru m-a nemultumit azi!Terenul inclinat ca-n Ghencea!Adica spre dreapta!Unde perechea Petre-Danciu au facut ravagii!Speram ca in repriza a doua Puiu sa foloseasca in stanga macar 15 min perechea Neaga-Dica!Oricat de valorosi au fost absentii de azi,omogenitatea data de numarul mare de jocuri impreuna a reusit sa suplineasca si chiar sa depaseasca absentele vedetelor!

ADelPiero
28th April 2004, 22:55
Romania a spalat pe jos cu Germania
Germania facea mai bine sa nu se prezinte sau sa cada cu avionul, in loc sa joace miercuri seara cu Romania. Asa ar fi pierdut cu 3-0 in loc de un 5-1. Umilitor. Tricolorii au jucat stralucitor si au marcat goluri superbe prin Plesan, Danciulescu (de doua ori), Rat si Caramarin. Jocul echipei Romaniei l-a facut pe Franz Beckenbauer sa exclame "Sunteti Italia din sud-estul Europei. Aveti o echipa de clasa mondiala".

N0STRADAMUS
28th April 2004, 22:56
nu ii inteleg pe cei ce vor sa-l schimbe pe Iordanescu. pana la urma nu ar fi o solutie mai buna. si nu tre sa uitam ce a facut echipa noastra cu Iordanescu. chiar daca Germania a jucat penibil nu orice echipa poate sa o bata in halul asta.
sunt stelist,dar nu pot sa fiu de acord cu becali pt fitzele lui de miliardar. macar daca ar mai inchide si el gura cand nu are dreptate.

HAI ROMANIA!!!

Valikos
28th April 2004, 23:09
URA URA URA ....
SI ATAT .... sper ca moderatorii sa reuseasca sa puna un rezumat sau macar golurile ....
BRAVO BAIETI!!!

ronaldinho
28th April 2004, 23:09
Cine stie cand e meciul cu germania??? Acum, lasand gluma la o parte, din cate am citit ( nu am vazut meciul ) Romania a jucat in sfarsit ceea ce stie sa joace. Banuiesc ca au jucat cu fata la poarta, de data asta, nu?? pacat ca Danciulescu are varsta pe care o are, dar daca va continua in acest ritm, va ajunge un jucator de baza la nationala pentru vreo 3-4 ani. Fara mutu, pancu si chivu ( de la 2-0 ) am reusit sa stergem pe jos cu vicecampioana lumii. E foarte bine ca s-a format o echipa, care sper ca va ramane in continuare unita. Dar parca vad ca mai apar al de Mutu, Ilie, Zicu sau Marica plin de fite in cap si destabilizeaza atmosfera din cadrul lotului. Romania s-a miscat f bine. Eu zic sa avem rabdare pana la urmatoarele meciuri sa vedem, daca nu a fost o intamplare. Daca va uitati un pic in urma, romania nu a mai fost invinsa de mai bine de un an de zile ( 2-5 cu Danemarca ), ceea ce confirma ca suntem "in grafic", iar ultimile 5 meciuri au insemnat tot atatea victorii, chiar daca a fost vorba de ungaria, georgia, germania, ungaria si inca una, care imi scapa acum. Sa speram ca baietii vor confirma. HAI ROMANIA.

jhon_goodboy
28th April 2004, 23:10
Meciul cu Germania,dupa spusele lui Emil Gradinescu:"A inchis gurile multora pentru multa vreme de acum incolo!" :mad:
__________________________________
Hai Romania!!! Ne vom califica la mondialul din Germania.Am demonstrat ca avem multi jucatori de valoare. /hello

strainu
28th April 2004, 23:26
Asta e nationala de care are nevoie romania. Fara ingamfati ca Mutu. Si poate asa se invata minte si stelistii sa nu mai critice aiurea-n tramvai (s-a auzit dl. Popa? :rosu: )

petru
28th April 2004, 23:30
bravo, Romania!!! ma bucur enorm pentru rezultat, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l luam in brate pe iordanescu. sper ca s-a desteptat, dar sa nu uitam ca a fost doar un amical si meciurile importante vor fi cu cehia si olanda.

de asemenea imi pare bine ca romania a reusit sa invinga fara vedete si a aratat ca poate face performanta.


Daca va uitati un pic in urma, romania nu a mai fost invinsa de mai bine de un an de zile ( 2-5 cu Danemarca )

pardon, daca ne uitam un pic mai mult, vedem ca a fost si un meci cu italia in care romania a jucat oribil si putea sa ia vreo 4-5 goluri (noroc cu lobont).

baubau
28th April 2004, 23:49
Uitati-va la semnatura....de ce doar in amicale?!!!

N0STRADAMUS
29th April 2004, 00:06
daca s-ar razgandi Moldovan si ar veni la echipa atunci sigur mutu ar fi rezerva noastra de lux. oricum se vede ce fac fitzele si femeile din fotbalisti.
daca ar fi dus la o echipa mediocra in care sa fie titular poate si-ar mai reveni,
da cel mai bine sa joace undeva langa un schit de calugari... :D

ce sa mai zic... avem o echipa tanara cu jucatori talentati: vezi Lobont, Plesan, Caramarin, Dica, Petre, Radoi,etc. Si in plus e bine ca nu se mizeaza pe o echipa de vedete ci pe una cu jucatori care dau totul pe teren chiar daca sunt inca in "mocirla" din campionatul intern. campionatul incepe sa mearga bine insa tot cred ca ar fi mai bine o liga cu 12 echipe + playoff. echipele de top trebuie incurajate sa joace cat mai multe meciuri intre ele( spectacol+spectatori+mai multe meciuri televizate) si revenirea la doua serii in div.B cu o singura echipa cere promoveaza din fiecare serie.


ei bine, fiecare cu parerea sa(eu mi-am zis-o). pana la urma nu omul de rand decide doarta tzarii.

Cu Iordanescu inainte!

inca o data HAI ROMANIA!!!
si in cele din urma dar nu in ultimul rand:
HAI STEAUA!!! - echipa mea de suflet.

:ok:

TZEFERU
29th April 2004, 01:04
Sa bati Germania cu 5-1 chiar si intr-un amical (dar inaintea CE) este totusi CEVA.
Este o victorie mai mult decit "doar de moral" si poate fi intr-un ceas bun. Sa speram ca nu se va da cu stingu' n dreptu in cea ce urmeaza. Oricum echipa nu este in genunchi...si poate acel capat al tunelului nu este chiar asa departe.

..a fost "meserie".

Echipa merita felicitari si simpatia celor care iubesc fotbalul si nu numai....

fia
29th April 2004, 05:42
Ma bucur tare mult pentru acesta victorie! Nu spram nici in cele mai frumoase vise sa se ajunga la scorul asta.... Si in plus sa joace si bine/frumos nationala noastra. Sa speram ca acesta e un nou inceput... Nu imi place ca toata lumea ii blameaza pe Mutu si Chivu... Pe Mutu intzeleg, ca e fitzos si e varza la Chelsea(cu toate ca atunci cand juca bine toata lumea se mandrea cu el.... noul Hagi, bla bla bla) , dar cu Chivu ce aveti? Nu cred ca ne-a dezamagit niciodata.... Nu e corect fatza de el.... Sa speram ca acesti minunati jucatori din divizia A care au jucat bine azi, odata plecati in campioante mai puternice (cel putin cei tineri) nu vor incepe si ei sa aiba fitze, sau sa li se urce la cap.... Pe mine ma si mahneste acesta victorie.... Puteam sa fim departe.... Putem sa crestem in continuare... dar sunt destul de sigur ca e doar un foc de paie... ultima suflare inainte de colaps....

fia
29th April 2004, 05:52
Si inca ceva... toata lumea a zis ca e cea mai dura infranegere a Germaniei din ultimii 50 de ani... Cum de a uitat toata lumea de meciul ANGLIA - GERMANIA 5-1 din 2001? Ce le mai place romanilor sa se umfle in pene....

lupuviorel
29th April 2004, 06:25
Bravo baietilor de la Nationala! Sa le mai dea putin peste nas ultra ,,vedetelor'' - stranierii- care s-au cam ingrasat cu bani si masini luxoase pe afara si cand vin sa joace la Nationala uita cum trebuie sa o faca! Daca stranierii jucau in locul celor din campionat - erau majoritari- si bagau un gol , pun pariu ca dupa aceea se aparau tot restul partidei! Asa ca bravo inca o data baieti! :ciocan: :yeah:

Lipitorul
29th April 2004, 07:11
Cea mai dura infrangere a Germaniei din ultimii 50 de ani. 4-0 LA PAUZA !

Stelista
29th April 2004, 07:42
ehh...? cum vi s-a parut meciul ? scorul ? satisfacator ? /hello
sa speram doar ca si la cele oficiale vor juca macar asa........

fia
29th April 2004, 07:43
Cea mai dura infrangere a Germaniei din ultimii 50 de ani. 4-0 LA PAUZA !
Bai oamenilor:
01.09.2001 - Munchen (atentie! germania acasa) - 63.000 Spectatori
Meci : Germania -Anglia (Grupa 9 de calificare la World Cup 2002)
Scor final: 1 - 5
Goluri pentru Anglia : Gerrard, Heskey, si Owen 3
2004-2001 = 50 ani !!!!! :rosu:
Nu mai credeti tot ce scrie prin ziare! Si in plus veniti si le si spuneti de bune!

vasile314tzurka
29th April 2004, 07:57
aia era anglia. noi suntem la coada cozilor asa ca e dura rau si la pauza 4-0. basca o gramada de ocazii ratate in a doua. asa ca vorba lui broikenbauer:) fu das catastroffe, main herren unt damen si domnishoaren:)

intrebarea e: mai are loc mutu in nationala, ca mai toti vedem ca merge mai bine fara:)
un plus cit roata carului lui plesan:) cum fu aseara mai imi vine inima la loc si sperantele ca returul asta e chiar reinvierea fotbalului la noi.

EDMOND_
29th April 2004, 07:59
Alpopa a spus: "Sper ca mioriticii sa piarda la scor. Jucatorii sa nu faca gresheli tehnice ci pur shi simplu sa fie surclasatzi din toate punctele de vedere de natzionala Germaniei. Imi doresc ca nemtzii sa joace fara mila. Poate asha natzionala lui Iordanescu se va desfintza shi vom putea avea din nou o echipa care sa ne reprezinte. Cu cat mai repede, cu atat mai bine!"


Alpopa , nu-mi vine sa cred ca ai avut o astfel de postare!!

N0STRADAMUS
29th April 2004, 08:33
cred ca aproape oricine a trimis mesaj pe forum inainte de meci si il mai citeste odata s-ar prapadi de ras :)

bog_tom
29th April 2004, 08:35
stati linistiti ... a fost doar un mic accident :drak:

fanfotbal
29th April 2004, 08:41
asa jucam fara mutu(vedeta)
asa jucam cand sunt tineri in nationala
asteptati sa mai stranga si astia noi niste selectii si sa vezi apoi cum abia isi trag picioarele dupa ei si se multumesc sa se scuze dupa meciuri prin declaratii mediocre.

iulian
29th April 2004, 08:42
Absolut MAGNIFICI ...cel mai frumos meci al nationalei din ultimi 10 ani ..aseara ..la cum au jucat tricolorii puteam invinge orice echipa.BRAVO ROMANIA !!!!!

vasile314tzurka
29th April 2004, 08:48
ce de pesimisti... mai oameni buni, mai bucurati-va sufletele cu cite ceva si nu mai plingeti drobul de sare. desi nimeni nu credea iaca se poate. de ce nu? daca nu visezi sa fii nici n-ai sa devii.

decayler
29th April 2004, 08:50
ne ajuta cu ceva ca i-am batut pe nemtzi? ei sunt la europene si noi, suntem in fata TV-ului! asta e ... poate la CM o sa jucam fotbal! pana atunci mai este, insa ...

vasile314tzurka
29th April 2004, 08:52
nu ne ajuta. nu ne ajuta nici daca luam vreo cupa. nu ne ajuta la nimic nimic. de bucurie ai auzit? de a te simti bine ai auzit? de babe pricinoase-s satul:(

Dansan
29th April 2004, 09:04
Cel mai bun meci al Romaniei de...nu stiu cand...
Sunt de acord cu Vasile...Mai lasati pesimismul la o parte si mai va si bucurati...
Avem de ce ....

iulian
29th April 2004, 09:05
Mihaita Plesan: "Am debutat cu gol intr-un meci cu un adversar redutabil! Sunt extraordinar de fericit! Nu pot sa ma compar cu Hagi, el ramane unic! Am demonstrat ca se poate conta si pe jucatorii interni".

Razvan Rat: "Cine s-ar fi asteptat la un asemenea scor? Cred ca vom forma, in foarte scurt timp, o Nationala formidabila! Si, nu uitati, noua ne-au lipsit mult mai multi jucatori valorosi decat nemtilor!".

Ionel Ganea: "Germania s-a inselat! Astazi nu a jucat cu Romania, ci cu Brazilia! Am castigat impotriva vicecampionilor mondiali in stil de mare echipa. Asta inseamna foarte mult pentru noi toti. Am fost concentrati tot meciul si am tratat cu toata seriozitatea aceasta partida".

Bogdan Lobont: "Credeti ca se gandea cineva la 5-1? Nimeni nu cred ca ne dadea vreo sansa! Ar trebui ca lumea sa aiba incredere in echipa nationala si am dovedit ca meritam sa fim la Euro!".

Sorin Ghionea: "Cred ca visez! Tot ce mi-am dorit vreodata a fost sa ajung la echipa nationala si sa evoluez intr-un meci mare. Visul meu s-a implinit!".

Oliver Kahn: "Nu exista nici o scuza pentru ceea ce s-a intamplat in aceasta seara, la Bucuresti!".

Michael Ballack: "Nu stiu ce sa mai cred! Chiar daca eram in teren, nu cred ca puteam face mare lucru! Stiu ca in Germania o sa fim facuti cu ou si cu otet, dar lumea trebuie sa inteleaga ca totul este un accident!".

Jens Jeremies: "Nu vreau sa discut, n-am ce declara, totul este doar un vis urat. La revedere!".

iulian
29th April 2004, 09:06
La conferinta de presa de la finalul meciului, antrenorii Anghel Iordanescu si Rudi Voller traiau, normal, stari de spirit diferite. Primul care a vorbit ziaristilor a fost tehnicianul german. "Il felicit pe colegul meu pentru extraordinara prestatie a echipei sale. Imi scot palaria in fata formatiei Romaniei, care a reusit, in destule momente, sa realizeze faze tipic braziliene", a spus Voller, care s-a referit, apoi, si la formatia sa: "Jocul nostru a fost o veritabila catastrofa in prima repriza, atunci cand, de fapt, a si fost decisa soarta meciului. Am avut probleme cu accidentarile, am cedat jucatori celor doua formatii de tineret, dar de acum inainte nu se va mai intampla asa ceva. Pe primul plan si primordiala va fi echipa nationala A! Acest repros nu este o scuza pentru evolutia echipei mele din aceasta seara, astfel ca pot spune ca eu sunt principalul vinovat! Asa ceva nu se va mai intampla!".

Selectionerul Romaniei a incercat sa-si ascunda bucuria prin declaratii diplomatice: "A fost o victorie meritata, detasata, mai ales ca urmare a unei prime reprize excelente. Am jucat inteligent si foarte bine din punct de vedere tactic. Lui Rudi ii urez succes la europene si regret, inca o data, ca noi nu vom fi prezenti acolo".

dakos
29th April 2004, 09:17
asa jucam fara mutu(vedeta)
asa jucam cand sunt tineri in nationala
asteptati sa mai stranga si astia noi niste selectii si sa vezi apoi cum abia isi trag picioarele dupa ei si se multumesc sa se scuze dupa meciuri prin declaratii mediocre.

daca Mutu ar fi jucat nu stiu daca scorul ar fi avut asa proportii..probabil multe mingi s-ar fi oprit in picioarele lui cam impiedicate in ultimul timp...ca doar de ..el e Mutu vedeta..:)) :rosu:

GoPens
29th April 2004, 09:41
Si inca ceva... toata lumea a zis ca e cea mai dura infranegere a Germaniei din ultimii 50 de ani... Cum de a uitat toata lumea de meciul ANGLIA - GERMANIA

in interviul televizat dupa meci, Völler a fost intrebat daca asta e cea mai dureroasa infringere din cariera. a raspuns, "nu, cea cu Anglia, deoarece acolo aveam toata echipa".

de principiu am ceva impotriva ca in situatii din astea sa fie tras la raspundere in primul rind antrenorul, dar dupa meciul de ieri, Germania are o problema de coaching.
principala chestie, criticata de Beckenbauer la pauza in cadrul transmisiei TV pe ZDF a fost abandonarea liniei de aparare cu 3 (cum s-a jucat in repriza a doua) si jocul cu linia de 4, cei 2 fundasi pe interior nefacind fata pozitie (deoarece in campionat mai nimeni nu joaca constant cu linie de 4). Völler a zis dupa meci ca linia de 4 era un experiment si era constient ca sincronizarea nu va functiona 100% dar, a zis, ca nici el nu-si imagina o asemenea "performanta", avind in vedere ca toti jucatorii sunt professionisti. de altfel a spus ca echipa nu va mai juca niciodata in aceasta componenta.
a doua chestie, pentru care as zice, jos pantalonii au fost declaratii inainte de meci (Kahn) ca "cel mai important e sa cistigam campionatul"(implicind ca jucatorii vor fi preocupati sa nu se accidenteze). la faza asta, Völler ar fi trebuit sa-i trimita pe toti acasa. mai bine faci o selectionata cu jucatori mai slabi (zice-se) dar care au ambitie sa joace, decit sa faci echipa cu jucatori care de fapt nu vor sa fie acolo.

n-am vazut meciul, ca m-am uitat la hockey, deci nu pot sa-mi dau seama cit de adevarat este ce zicea Beckenbauer dupa meci (am vazut numai o parte din interviuri).

Utilizator
29th April 2004, 10:01
Parerea mea este ca a fost un non-combat rusinos, iar acest arbitru italian cu nume de revolutzionar de la ’48 a acordat Romaniei un gol suspect de offside. :)
Precis germanii vor purica in amanunt caseta meciului si vor depista greseli grave de arbitraj care au viciat rezultatul meciului. :)

GoPens
29th April 2004, 10:06
n-am citit azi nici un ziar inca, dar chestia cu "arbitrul e de vina" nu prea se poarta, de regula ziarele se iau de jucatori, chiar si in cazurile cind arbitrul e de vina.

JJ
29th April 2004, 10:07
Fenomenal. Un meci jucat cu o echipa inexistenta a Germaniei. Fara Ballack, Nowotny si Baumann (as aminti si de o absenta mai veche din lot, Deisler), Germania nu a jucat nimic in acest meci. Au intrat romanii ca prin branza prin ei, Plesan a driblat trei jucatori si a marcat, Rat l-a umilit cu o scarita pe Kahn (se vede ca golul luat de la Roberto Carlos n-a fost un accident), Danciulescu parca era singur in careul mic al nemtilor, inca un gol ca si facut scos in extremis de Hildebrand dupa pauza (bara lui Dica(parca)), o mostra de egoism a lui Neaga urmata la cateva minute de o pasa fenomenala pentru un Caramarin complet liber. Ma uitam si nu-mi puteam crede ochilor!

Absente, absente, dar e totusi vicecampioana mondiala. Desi la ei s-a vazut ca axul central al apararii e improvizat, iar Schneider si Frings au fost complet depasiti de situatie pe aripi, in timp ce la noi poate e mai bine ca nu au jucat Mutu si Pancu. Am vazut o echipa a Romaniei care a jucat din pasiune, fara mari vedete, dar cu un incredibil joc colectiv.

Totusi,sper ca peste doi ani sa nu ne aducem aminte: "ia uite ma, acum doi ani i-am batut cu 5-1, acum ei sunt campioni mondiali, iar noi am ramas tot acasa".

rasheedkpenny
29th April 2004, 10:32
Din fericire am ajuns si eu la meci... si nu mi-a parut rau!
Super-meci chiar daca au fost foare multi jucatori din campionatul intern! Ce imi pare rau e ca rezultatul asta confirma "rezultatele" lui Mitica si ale lui Sandu... :(

JJ
29th April 2004, 10:36
Utilizator, au fost doua goluri suspecte de ofsaid, mai exact primul gol al lui Danciulescu si cel al lui Caramarin (unde cred ca a fost ofsaid la pasa catre Neaga).

rasheedkpenny
29th April 2004, 10:45
Eu am fost pe stadion... si mie mi s-au parut suspecte unele faze! Cei care au vazut meciul la TV... nu s-au dat reluari? Hmm...

eugen
29th April 2004, 10:47
Germania umilita de Romania care a jucat fara "VENDETA" MUTA./hello

vasile314tzurka
29th April 2004, 11:36
Utilizator, au fost doua goluri suspecte de ofsaid, mai exact primul gol al lui Danciulescu si cel al lui Caramarin (unde cred ca a fost ofsaid la pasa catre Neaga).

nu a fost niciun ofsaid. la reluare s=a vazut clar. la cel al lui caramarin nici nu putea fi vorba ca a venit din spatele lui neaga la intilnire cu balonul si era un neamt acolo.

vasile314tzurka
29th April 2004, 11:38
Totusi,sper ca peste doi ani sa nu ne aducem aminte: "ia uite ma, acum doi ani i-am batut cu 5-1, acum ei sunt campioni mondiali, iar noi am ramas tot acasa".

nemtii nu au fost condusi la pauza cu 4-0 de 91 de ani daca am auzit eu bine:)

inter
29th April 2004, 11:44
din 1913 :D:D asta da performanta!
sunt curios ce scrie presa lor azi :p

DJ Klaus
29th April 2004, 11:59
Hai ma ce draq aia a fost nationala Germaniei ? Parca ar fi jucat Romania - Poli Timisoara ! sa fim seriosi ... Germania nu joaca in halul ala !

DJ Klaus
29th April 2004, 12:03
sunt curios ce scrie presa lor azi :p
vrei sa stii ce scrie ? Asta scrie

""Das war unterirdisch"

Rudi Völler nimmt Hauptschuld für Debakel auf sich

Nach dem desolaten Auftritt und der 1:5-Niederlage der deutschen Nationalmannschaft im Testspiel gegen Rumänien sieht der Teamchef die Hauptschuld an der Pleite bei sich. Nicht die verletzungsbedingten Ausfälle, eher der dezimierte Kader und kurzfristige Umstellungen hätten zu dem Debakel geführt. "

vasile314tzurka
29th April 2004, 12:08
Hai ma ce draq aia a fost nationala Germaniei ? Parca ar fi jucat Romania - Poli Timisoara ! sa fim seriosi ... Germania nu joaca in halul ala !

si kahn nu era kahn si aia au nascut si jiji s-a certat cu mirecea sandu si iaca filoxera ataca romania. haida de.

adbogdan
29th April 2004, 12:17
2004 : Romania - Germania 5 - 1
Lobont - Stoican, Iencsi, Chivu (Ghionea), Rat - F. Petre (Contra), Radoi, Plesan (O. Petre), Dica (Caramarin) - Danciulescu (Neaga), Ganea (M. Niculae)

2001 : Germania - Anglia 1 - 5
Seaman - G. Neville, Ferdinand, Campbell, Ashley Cole - Becham, Gerrard (Hargreaves), Scholes, Barmby (McManaman) - Owen, Heskey

Daca englezii au considerat acea victorie ca fiind 'unul din cele mai bune meciuri ale Angliei in ultimii 50 de ani', asta in conditiile in care aveau pe teren superjucatori , pai noi ce sa mai zicem ? Chiar si pentru un amical cred ca performanta e exceptionala, daca tinem seama de cota jucatorilor.

cel_mai_bun
29th April 2004, 12:20
:rosu:

Sper ca mioriticii sa piarda la scor. Jucatorii sa nu faca gresheli tehnice ci pur shi simplu sa fie surclasatzi din toate punctele de vedere de natzionala Germaniei. Imi doresc ca nemtzii sa joace fara mila. Poate asha natzionala lui Iordanescu se va desfintza shi vom putea avea din nou o echipa care sa ne reprezinte. Cu cat mai repede, cu atat mai bine!

rasheedkpenny
29th April 2004, 12:29
nu a fost niciun ofsaid. la reluare s=a vazut clar. la cel al lui caramarin nici nu putea fi vorba ca a venit din spatele lui neaga la intilnire cu balonul si era un neamt acolo.

Era vorba de pozitia din care a plecat Neaga! Cred ca la asta se referea...

Revin si scriu si aici... a fost bun jocul României! Totusi si nemtii au jucat foarte prost.
Plus ca am avut noroc cu carul! 80 % din ce am tras in prima repriza pe poarta a fost gol! Zic bine?

RstInPc
29th April 2004, 12:32
Nu a fost ofsaid la nici unul din goluri. La golul lu Rat (2-0), Danciulescu era in retragere dand de inteles clar ca nu are intentia de a juca mingea (cred ca alti arbitrii de pe la noi ar fi dat ofsaid). La golul lui Danciulescu (3-0) dat cu piciorul dupa o centrare a lui Florentin Petre, Danciulescu a venit paralel cu aparatorul advers pe care l-a depasit in final iar in momentul pasei se afla putin mai in urma lui Petre, acesta din urma dand pasa pe o traiectorie paralela cu poarta Danciulescu venind la intalnire => sut si gooool. La golul de 5-0 Neaga era in linie cu aparatorul advers (nr. 2 pe tricou) in momentul pasei, iar cand a pasat lui Caramarin nici vorba de ofsaid. Nu cred ca li se poate reprosa ceva arbitrilor. S-au interpretat exact regulamentele. Daca aceleasi faze ar fi avut loc in campionatul intern (in special la un meci al lui Dinamo) s-ar fi zis ca e "furaciune pe fata", ca arbitrii sunt hoti, sunt vanduti etc., indiferent de cate argumente s-ar aduce cu regulamentele in fata. Dar managerii si antrenorii nemti nu sunt cei din Ro., care atunci cand nu le ies planurile, arunca cu noroi in stanga si in dreapta.

Una peste alta un meci extraordinar al Romaniei, in care baietilor le-a intrat aproape tot (cam 80% din fazele in care se putea marca). Daca se intampla la fel si cu Danemarca, nu mai plangeam ca a prelungit meciul Urs Maier sau ca Dorinel nu a stiut sa bata lovitura aia de corner...si-i bateam pe danezi tot cu 5-1.

vasile314tzurka
29th April 2004, 12:39
Era vorba de pozitia din care a plecat Neaga! Cred ca la asta se referea...

Revin si scriu si aici... a fost bun jocul României! Totusi si nemtii au jucat foarte prost.
Plus ca am avut noroc cu carul! 80 % din ce am tras in prima repriza pe poarta a fost gol! Zic bine?

ai dreptate rasheed. au fost mai multe offsiduri si noi doar noroc am avut si aia erau nu nemtii ci rapidistii... mde:)

fia
29th April 2004, 12:46
Pentru cine nu a apucat sa vada meciul asa ca mine, exista un rezumat pe net:
http://www.dinamo-online.net/video/2004/romaniagermania.wmv

Acum dupa ce am vazut meciul, pot sa ma pronunt si eu: AM JUCAT SUPER!!!!
Pe langa 5 goluri au mai fost si alte ocazii!
Bravo Romania!

vasile314tzurka
29th April 2004, 12:57
pentru babele circotase se da o penitenta.
sa se uite de cinci ori la rezumat sa numere toate picioarele care apar acolo si sa le pupe la aia ghetele:)

cry_v
29th April 2004, 13:01
Bravo Iordanescu, bravo baieti, Bravo Romania!!!

Am urmarit acest meci pe un canal nemtesc deoarece nu eram in tara, insa cu atit a fost bucuria mai mare cu cit vedeam cum comentatorii nemti nu-si mai gaseau cuvintele...I-am dominat categoric, am fost mai buni ca niciodata si am reusit sa "umilim" a doua reprezentativa din lume...este adevarat ca a fost un meci amical, dar a fost un meci cu Germania. Nu pot sa am decit cuvinte de lauda la adresa jucatorilor si a domnului Iordanescu.
Bravo lor

Cu stima,
Cristi

Red Heat
29th April 2004, 13:20
A fost un blat ordinar. Arbitrul a "tras" cu noi ca in ultimile 3 partide. Danciulescu a simulat in careu si a reusit un gol sub bara si unul cu capul la vinclul marelui Curca pardon... Kahn. Petre i-a dat un telefon inainte de meci fundasului de pe partea sa si au blatuit, s-au inteles sa-l lase pe Pitic sa are partea dreapta. Era de asteptat ca doar antrenorul lor a fost jucator si mai apoi antrenor la noi, pana sa ajunga la ei....
Sper ca ati observat ironia si mai ales analogia....

Chiar nu am putut sa ma abtin. La ce jucatori are Dinamo la lotul national si nu numai nu are nevoie de arbitri sau de blaturi sa castige campionatul. Deci cei care mai au de gand sa mai abereze cum au facut pana acum, mai bine ar avea ciocu' mic :rosu:

Kidu
29th April 2004, 13:24
Nici eu nu ii mai suport de lao vreme incoace fitele lui Mutu, daca si-ar revizui atitudinea ar avea de castigat. Chivu nu a prins una din zilelelui bune, dar hai sa nu il scuipam si sa il hulim acuma, cum a vazut ca au facut-o unii dintre voi. Pe mine ma enerveaza Ganea. E o panarama si pe langa asta mai si comite gafe ca cea din Scotia (pacat de baiatul ala). Danciulescu mi s-a parut cu 4 clase peste Ganea. Mi-a placut f mult golul lui Plesan. Ce meserias este asta. Sper sa il tina Craiova si la anul daca vor sa ajunga in cupele europene.

leveu
29th April 2004, 13:26
Si eu am vazut meciul din germ.Aici azi este zi de doliu :).Bravo romania a fost un meci super sper sa nu fie ultimul meci de asa natura.Tineti-o in continuare asa.
HAIROMANIABRAVO

leveu
29th April 2004, 13:31
Hai ma ce draq aia a fost nationala Germaniei ? Parca ar fi jucat Romania - Poli Timisoara ! sa fim seriosi ... Germania nu joaca in halul ala !
CE VREI SA SPUI CU CHIESTIA ASTA?
CAUTA ALTA COMPARATIE.
DACA JUCAU CU POLI SIGUR PIERDEAU :evil:
:ok:

Utilizator
29th April 2004, 13:43
pentru babele circotase se da o penitenta.
sa se uite de cinci ori la rezumat sa numere toate picioarele care apar acolo si sa le pupe la aia ghetele:)
Corect Vasile, dar ca sa vada si babele chioare propun sa fie tot rezumatul cu zoom, multe reluari si stop-cadru pe fiecare picior :) Poate le revine vederea cu ocazia acestui meci. :)

uti2102
29th April 2004, 13:49
Pentru cunoscatori : mai bine ma injuratzi pe mine decat pe Iordanescu, deshi in final cred ca tot pe Puiu il vetzi lua in colimator. Cum am mai zis : nu va imbatatzi cu apa "caldutza". Asha cum a zis Puiu Felipe a lipsit pentru ca e accidentat, Soava pentru a se acomoda la echipa de club etc etc. Sa vedem daca don' Puiu va avea curajul sa joace la fel shi-n meciurile oficiale. Nu zic mai mult........

BoboCosta
29th April 2004, 13:55
Nu imi vine sa cred ochilor!!!
ROMANIA-germania 5-1
IN-CRE-Di-BIL
alteceva nu mai am de spus
ptr nemti :rosu:

Vietnam
29th April 2004, 14:19
Un meci frumos, cu multe goluri si cu multe faze de poarta. Dar de aici pina a spune ca Mutu si Chivu sunt in plus este cale lunga.Eu zic ca doar trebuie sa i se mai taie din nas lui Mutu dar nu uitati ca a dat aproape un gol pe meci la Nationala. Jucatorul este jucator, lasati caracterul lui si fumurile din cap. Acum a vazut ca si la Nationala si la echipa de club poate fi inlocuit fara probleme. Poate se schimba! Iar Chivu ... ce aveti ma cu el?Unde a gresit la Nationala? V-ati timpit? :jerk: Suporterii lui peste prajit! Cum scriu ziarele aberatii, cum va schimbati parerea despre jucatori!!!! Cum bate vintul nu????
Cel mai bun jucator de pe teren , din punctul meu de vederea fost Ganea , si pe locul doi Rat. Ganea a fost coordonatorul de joc. Cu toata ca ma calca pe nervi, trebuie sa recunosc ca a luptat foarte mult si uitati-va la rolul lui la cel putin 3 goluri. Cu toate ca a si gresit foarte mult incercand sa dea si el un gol., dar ...asta este, eu consider ca a fost creierul echipei. Ieri toti au avut chef de joc, asta s-a observat clar - outsiderii au vrut sa demonstreze ca nu sunt chiar bite, cu toate ca joaca in tara. Oricum Germania nu a fortat prea mult, iar finalizarea la ei a fost ingrozitoare. Ei au gresit mult iar noi am speculat tot. Mi-au placut foarte mult pasele date in viteza si care parca"se lipeau" de ai nostrii. Asta mi-a placut foarte mult.Ce nu mi-a placut : frica lui Neaga de a trage la poarta - fuge f. bine, dribleaza, dar in fata portii el se uita cui sa dea pase in loc sa traga la poarta ( la cel putin trei faze - inclusiv la faza golului unde a intirziat special doar ca sa dea pasa lateral). Poate Iordanescu sa-l mai incurajeze ca joaca bine baiatu'. Noi am prins o zi excelenta , germanii nu ... nu intotdeauna se intimpla asta. Sa vad ca jocul Romaniei este asa cel putin trei meciuri la rand ( ma refer la joc, nu la scor) si atunci sunt convins ca ne-am revenit.
Una peste alta, Germania putea sa o fure si cu 20 -0. Ei se duc la Campionat , noi nu! :mda: Poate facem treaba in campionatul Mondial..... :yeah:
Pina atunci: Bravo Romania tine-o tot asa! /hello Felicitari baieti! /hello

vasile314tzurka
29th April 2004, 14:28
V-ati timpit? :jerk: Suporterii lui peste prajit! Cum scriu ziarele aberatii, cum va schimbati parerea despre jucatori!!!! Cum bate vintul nu????


domnu', usor cu pianu. toata lumea stie ca a fost amical si a vazut precis ce a fost cu meciul asta. de aici pina la a spune ca suntem campioni mondiali e cale lunga drum batut. eu spuneam sa ne bucuram si sa mai uitam de necazuri. circoteala sa o lasam cind or incepe calificarile. de timpit nu s-a timpit nimeni. despre care jucatori ne-am schi,bat parerea? despre mutu? nu. e tot aia. cit despre un gol pe meci ai o ciudata modalitate de a face imparteala asta. ai uitat perioada in care nu dadea nimic? mde. altfel e bine sa mai faca si tusa. iar chivu, scuzele mele dar nu e nici el batut in cuie si o banca de rezerve ii prinde si lui bine ca s-au urcat in copac cam sus. si tu la fel.

Pustoai-k
29th April 2004, 15:09
EXCELENT!!!!!!!! /hello /hello

ady_azzuro
29th April 2004, 16:33
Ai fost la meci Pustoai-k?

BlueEnergy
29th April 2004, 18:33
"Starurile din Bundesliga s-au făcut de rîs pierzînd lamentabil cu scorul de 1-5, în faţa unui adversar mediocru, care nici măcar nu s-a calificat la Euro 2004."
Sincer, imi pare rau ca aseara nu era in teren formatia Elvetiei! :mad:

Smic
29th April 2004, 18:52
[B]iooooooooooooooooooooooo ooooooooooooo ooooooooo ooooooooo ooooooooooooooo ROmaniaaaaaaaaaaaaaa

Sinn Fein
29th April 2004, 19:16
Bravo Romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adrian
29th April 2004, 19:20
Principalul motiv pentru care am batut a fost ca am jucat cu jucatorii care erau cei mai in forma la ora meciului. Degeaba s-a suparat Adrian Ilie. Si pe Mutu, daca era apt de joc, il bagam dupa pauza, sa il ambitionez!
N-am vazut decat rezumatul. Puteti sa imi spuneti cum s-a jucat la mijloc? A fost un "creier limpede", un coordonator de joc pe la care sa treaca toate pasele? Nu cred sa fi fost ganea ala, sa fim seriosi...
In rest, felicitari tuturor si sa ne bucuram, intr-adevar, macar pana sambata, cand ne intoarcem la mitici si arbitraje....

uti2102
29th April 2004, 19:34
Puteti sa imi spuneti cum s-a jucat la mijloc? A fost un "creier limpede", un coordonator de joc pe la care sa treaca toate pasele?

Desigur ca nu. Nu exista asha ceva in tzara shi singura shansa e ca tricolorii sa joace la fel de colectiv cum au jucat ieri. Au atacat totzi, s-au aparat totzi shi nimeni n-a tzinut mingea mai mult decat trebuie. S-a verticalizat bine, cand Radoi, cand Dica shi cand Plesan shi s-a desfacut excelent pe margini, unde Rat&Dica shi Petre&Stoican (mai ales) au facut morishti cum am mai vazut doar de la cuplul Dumitru&Contra in meciul contra Ungariei.
Cand Mutu shi Pancu vor reveni vor trebui sa nu tzina mingea mai mult decat trebuie. Pen' ca am vazut cu totzii ca amandoi shtiu sa shi atace shi sa se shi apere. Sa dea tot pe teren shi atunci nu vom avea ce le reprosha.

Valikos
29th April 2004, 19:52
Pentru cei care nu au vazut meciul ... http://www.totalsport.ro/img/db/news/2688/romgerm.wmv
fara suparare ...
din partea moderatorilor ...dar am vazut ca nimeni nu asculta

Manu
29th April 2004, 20:24
Nu are careva cumva o inregistrare a meciului
Ma indatorez pe viata

ricky
29th April 2004, 21:13
Uuuufff !
Ieri mi-au mers toate pe dos !
Afara de NATIONALA noastra !!!

SENZATIONAL ! FANTASTIC ! NU GASESC CUVINTE !
Astazi, la servici, am fost felicitat de colegi !
Au ramas si ei STUPEFIATI de jocul ROMANIEI !

BRAVO IORDANESCU !
BRAVO ROMANIA !

Ieri, la primul gol am...urlat de ...astazi sint ragusit !
Sotia, care a vrut sa vada si ea meciul (i-auzi domle !?), mi-a spus : "SSSTTT ! Te aud vecinii ! "
Nu pot sa redau ce am spus despre vecini dar, in timp ce ma certam cu ea (sa-si vada de ...drum in cealalata camera), a urmat al doilea gol !
Am inceput sa rid ca un nebun !

Fratilor ! Sper sa nu ne oprim aici !

La intrebarea adresata lui BECKENBAUER (care ne conidera de ani de zile..."brazilienii EUROPEI" ), cum isi explica jocul nemaipomenit al romanilor din moment ce si acestia au avut titulari care au lipsit , dindu-l exemplu pe MUTU ?!
FRANZ a raspuns exact cum am gindit si noi : "astazi Mutu n-a lipsit !"

In pauza meciului am vrut sa intru in INTERNET dar vremea potrivnica (tunete si fulgere) mi-a stricat planul pina acum 15 minute !
Neavind INTERNET am sunat la trei prieteni cu care am schimbat citeva cuvinte...mai lungi !

BRAVO ROMANIA !

P.S. Colegilor de la servici le-am spus ca pe mine ma bucura victoria echipei Romaniei ! Deoarece, macar pentru 1-2 zile, in RO, sint...neamt !

TELETEXTUL ARD citeaza titlul din ONLINESPORT cu "RO a sters pe jos cu Germ " (sau cam asa ceva...)

ricky
29th April 2004, 21:15
Nu are careva cumva o inregistrare a meciului
Ma indatorez pe viata

MANUle, eu am inregistrat meciul pentru nepotul meu !
Daca nu gasesti in alta parte, voi face cumva ca o caseta cu meciul sa ajunga la tine !
Dar...va dura pin cind cineva de AICI va pleca in TARA !
Raspunde-mi, eventual pe PM , pentru a fi mai sigur !

WE PLACUT !

ricky
29th April 2004, 21:19
Cit de...AMICAL a fost meciul pentru UNII jucatori germani a dovedit-o reactia lui OLIVER KAHN, care, la inceputul reprizei secunde a stat singur in autocar !

RUDI VÖLLER si-a asumat intreaga responsabilitate a esecului !
era si timpul !
Aroganta lui (introducind jucatori care au fost mult timp accidentati sau altii, nerefacuti) i-a costat !

Manu
29th April 2004, 21:28
Multam fain Ricky,
Spune-mi unde esti, poate dau o fuga.
Bruxelles.

TZEFERU
29th April 2004, 21:31
E foarte suparatoare atitudinea de "domn bosumflat" al lui Cosmin Contra.
Adica Nationala cistiga si el nu se bucura doar pentru ca el nu a jucat? Ce fel de atitudine de 2 bani mai e si asta? Jucam la nationala pentru orgolii proprii? Daca da, asta poate fi o problema.

Ar trebui sa existe un singur fel "orgoliu"..orgoliul de a demonstra ca poti mai mult data viitoare daca ai fost slab si acest tip de orgoliu nu ar trebui sa genereze suparari de genul "eu nu am jucat, deci nu conteaza prea mult victoria".

Deci domnu' Contra cind mai prinzi echipa, acum stii ca trebuie sa dai tot ce poti. In lume exista notiunea de COMPETITIE si nu esti singur asigurat si garantat pe viata la Nationala.

ricky
29th April 2004, 21:53
E foarte suparatoare atitudinea de "domn bosumflat" al lui Cosmin Contra.

Ar trebui sa existe un singur fel "orgoliu"..orgoliul de a demonstra ca poti mai mult data viitoare daca ai fost slab si acest tip de orgoliu nu ar trebui sa genereze suparari de genul "eu nu am jucat, deci nu conteaza prea mult victoria".



De aceea imi este frica si mie de meciul cu...FINLANDA !
Pentru ca acolo se joaca pe...puncte !
Noi sintem...REGII AMICALELOR ! :evil:

ricky
29th April 2004, 21:55
MANU, intra pe PM si...baga adresa.
Cind ma intorc din concediu voi incerca sa-ti trimit caseta.

uti2102
29th April 2004, 22:33
Apropo de "regii amicalelor" tzin sa precizez ca ai noshtrii au o anumita frica in meciurile cu miza (de fapt, cred k singurii neinfricatzi sunt brazilienii). Asta se intampla shi la Steaua. Daca ar ataca tot timpul, shi shi-ar face jocul fara teama, atat natzionala noastra cat shi Steaua ar cashtiga cam tot. Pana la urma meciul are 90 de minute; daca Germanii aveau talent ar fi putut chiar sa marcheze shi ei vreo 4 dupa pauza..... :drak:

Pustoai-k
29th April 2004, 22:57
Ai fost la meci Pustoai-k?


nu....am stat acasa si m-am uitat cu niste prieteni...de ce? :)

Vietnam
30th April 2004, 00:01
domnu', usor cu pianu. toata lumea stie ca a fost amical si a vazut precis ce a fost cu meciul asta. de aici pina la a spune ca suntem campioni mondiali e cale lunga drum batut. eu spuneam sa ne bucuram si sa mai uitam de necazuri. circoteala sa o lasam cind or incepe calificarile. de timpit nu s-a timpit nimeni. despre care jucatori ne-am schi,bat parerea? despre mutu? nu. e tot aia. cit despre un gol pe meci ai o ciudata modalitate de a face imparteala asta. ai uitat perioada in care nu dadea nimic? mde. altfel e bine sa mai faca si tusa. iar chivu, scuzele mele dar nu e nici el batut in cuie si o banca de rezerve ii prinde si lui bine ca s-au urcat in copac cam sus. si tu la fel.

Imi cer scuze, dar citisem toate posturile si m-au apucat pandaliile cand am vazut .... rautatea si .... naivitatea ( diplomatic vorbind...eu vroiam alt cuvant) unor "suporteri" romani. Acest atac asupra lui Mutu si Chivu chiar nu mi-a placut. Nici mie nu-mi place Mutu ca om, iar ca jucator consider ca mai are de invatat despre colegialitate.Si el in ultimile meciuri a dat de fiecare data gol...dar nu mai conteaza asta ......
Oricum cum au aparut articole in ziare cum ca Chivu si Mutu nu mai sunt bine vazuti la propriile cluburi cum a tabarit si romanu' pe ei! Si mai mult m-a "distrus" satisfactia asta rautaciosa a unora dintre "scriitorii" de pe forum.Sper sa ma intelegeti de ce am reactionat atit de brutal si sa ma iertati, voi toti cei care s-au simtit atinsi de cuvintele mele ... cam buruienoase. Scuze din nou....

Revenind la meci : Nu puteau juca asa si cu Japonia???( m-am plictisit de moarte la meciul ala) si era tot amical.
Da doamne sa nu fi fost un simplu foc de paie! Si sa joace toti la fel de bine si in continuare ( bravo tuturor "dusmanilor" din campionat- ieri toti au fost ROMANI nu craioveni, stelisti, dinamovisti).Bravo baieti!

ronaldinho
30th April 2004, 00:30
Si totusi, n-a fost o chiar o seara perfecta in Giulesti. Mi-ar fi placut sa nu luam golul acela spre final. Ca si pe noi, cind ne prind altii... Dar acesta este doar un amanunt. Cu adevarat respingatoare a fost “tribuna zero” din Giulesti. Se adunasera acolo toti braconierii aflati la vinatoare de voturi. Aduceau a familie siciliana, asa cum vedem prin filme. Zimbeau strimb, pentru ca singurele lor bucurii adevarate sint sa-si ridice palate pe numele soacrelor, sa-si transforme garajele in salon auto si, evident, sa-si indese milioane in conturi. Ii interesa mai putin “scarita” lui Rat si mai mult unghiul in care-i filmeaza TVR. La 3-0, la 4-0, la 5-0 pentru noi, Cozmanca, Hrebenciuc si Adrian Premieru’ Minune erau aratati la televizor mai des decit Iordanescu. Daca ar fi fost 5-0 pentru nemti, probabil ca s-ar fi mutat camerele pe Basescu.

cynic
30th April 2004, 01:36
romanii raman romani.de ce sa te bucuri cand castigi 5-1 cu germania?hmmmm.ce echipa a doua a germaniei?au jucat kahn/hamman/frings/kehl/schneider/ramelow/jeremies(e adevarat ca nu pe aceleasi posturi),astia fiind si la mondiale.deci sa nu minimalizam.si faza ca nu au luat meciul in serios,astea sunt povesti,nemtii au mentalitatea de a lua orice lucru in serios.sa nu dam in oameni ca mutu la greu.cand dadea goluri ii inghiteam orice tampenie,acum lovim...avem mari sanse sa ii batem pe cehi,cu olandezii insa...

marcello
30th April 2004, 04:40
Hai ma ce draq aia a fost nationala Germaniei ? Parca ar fi jucat Romania - Poli Timisoara ! sa fim seriosi ... Germania nu joaca in halul ala !


a semanat mai bine cu Staicu impotriva galeriei voastre, ce bataie frate

ladima
30th April 2004, 10:37
... Danciulescu :headbang:
Ce -i cu rasuflatii astia la lot ?
Bre "cascheta" te-ai prostit de tot ?

Mariusica, nu ai mai scris nimic dupa meci !!?? :mda: Nu doresti sa ne spui si impresiile post factum? Asteptam niste reactii, niste dezmintirii, sau o scuza de genul: "scuzati-ma, dar chiar nu ma pricep la fotbal, ma bag si eu in seama", sau "scuzati-ma dar postura de stelist mi-a intunecat mintile".
E adevarat ca nimeni nu se astepta ca o nationala incropita sa aiba o evolutie fantastica, dar sa il treci pe golgheterul campionatului la "rasuflati" mi se pare o rautate ieftina si Danciu si cu Petre le-au dat o palma grea tuturor celor care gandeau ca tine.

Ma bucur ca nea "cashcheta" a inteles pana la urma ca nu mai e cazul sa insiste cu cei cu adevarat "rasuflati": Soava, Ov. Petre, Filipescu.
De asemenea, fara a fii partinitor s-a vazut clar ca pe partea dreapta cuplul Petre-Stocian este letal, la fel cum si pe partea stanga Dica a colaborat bine cu Rat. Contra nu este inca la nivelul de titular, iar Fl. Dumitru iese din carti deocamdata.
Radoi a jucat excelent la inchidere, asumandu-si cu succes si un rol de playmaker, pe langa Plesan.
Cred ca sansa lui Mutu este sa ia meciul acasa si sa-l studieze, sa vada cam ce ar trebui sa joace ca sa intre in angrenaj.

uti2102
30th April 2004, 12:42
cei cu adevarat "rasuflati": Soava, Ov. Petre, Filipescu

Da' pe Ovidiu Petre de cand il facuseratzi mamah "rasuflat" ?! :ciocan:

Hipo
30th April 2004, 12:59
Hai sa recunoastem ca Mutu si Chivu sunt mai mult decat necesari Nationalei. Mutu este foarte individualist dar a facut in ultimul timp meciuri bune la Nationala. Acum este treaba lui Iordanescu sa-l integreze in jocul acesta fantastic al acestor tineri. Chivu trece printr-o perioada grea dar isi va reveni. De Ganea intotdeauna mi-a placut ca a pus vina si suflet.
Sper ca M Niculae sa revina si sa nu o mai duca din accidentare in accidentare. Si ca Mitea va continua sa cresca de la meci la meci...

ADelPiero
30th April 2004, 13:24
io am avut ghinion :( o fost luat curentul si nu am vazut meciul :(

Dutch girl
30th April 2004, 14:35
/hello /hello /hello :yeah: :ok: :D In Olanda, vrem mare cand Germania pierde. Bravo Romania. Felicitari. Si Multumesc :) /hello.

vasile314tzurka
30th April 2004, 14:55
vreti mare ce? ca nu prea pricep.

bog_tom
30th April 2004, 15:14
marea neagra :D

vasile314tzurka
30th April 2004, 15:25
cred ca la altceva mare se refera:)

Sinn Fein
30th April 2004, 16:32
/hello /hello /hello :yeah: :ok: :D In Olanda, vrem mare cand Germania pierde. /hello.


sa fie oare vorba de o posibila mare unire a Romaniei cu Olanda? :happy
io sunt pentru..da depinde cu cine ma unesc io pe acolo.. :ciocan: :)

Sinn Fein
30th April 2004, 16:33
si mai depinde si de cat de mare e ...:)) :))

Cucu
30th April 2004, 17:19
prezis romania - germania 4-0
a iesit 5-1 ... mai bine
dupa meciul asta imi pare si mai rau ca nu suntem calificati la europene.
Asta e, vin mondialele.
Pe ei!

iulian
1st May 2004, 15:04
Victor Piturca, antrenorul echipei Steaua, a declarat ieri ca, daca atacantul stelist Rica Neaga ar fi fost titular la nationala, Romania putea invinge Germania cu un scor mult mai mare. “Diferenta in partida cu Germania putea sa fie mai consistenta. Daca Neaga juca din primul minut, meciul putea sa se termine cu scorul de 7 sau 8-1. Florentin Dumitru este unul dintre cei mai valorosi jucatori din fotbalul romanesc si e o greseala ca nu e selectionat. S-a mai facut asta si s-au ratat calificari”, a tunat Piturca. “Satana” l-a atacat si pe selectioner: “Iordanescu a spus ca nu mai sint meciuri strategice, dar ca exista executii stranii. Ce ar trebui sa spunem si noi acum? Ca ni se pare straniu ca Romania a cistigat meciul cu Germania?”, a adaugat tehnicianul stelist. El a mentionat ca dinamovistul Florentin Petre a fost cel mai bun jucator al nationalei in meciul cu Germania.

(Octavian Cojocaru E.Z.)

ieppy
1st May 2004, 15:16
Bine ca ai bolduit El si dinamovistul ca altfel nu credeam.Hehe. ce sa spuna si piti acum? mai are si ne spune ca daca Opritza si Nesu ar juca titulari la Nationala am fi campioni modiali in 2006. Daca si dupa 5-1 cu Germania se gasesc filozofi sa comenteze si sa critice este clar ca suntem in Romania.


A si un cuvant pentru cei care ii critica pe Mutu si Chivu. Cand Chivu marca cu Anglia l-ati injurat ca e vedeta, nu? Cand Mutu si Pancu dadeau gol cu danemarca si intorceau rezultatul nu mai stiati cum sa va blestemati zilele ca nu joaca Neaga si danciulescu, nu? Stiam eu ca dupa ce batem pe Germania o sa se intample ceva rau. La inceput am crezut ca ziarele si suporterii o sa spuna ca Germania nu a jucat cu titularii si ca cascheta tot prost e insa a avut bulan. Am gresit insa pana la urma s-a intamplat ceva rau. A inceput o campanie anti-"vedete". Nu stiu de ce si de unde dar ea a aparut si nu va disparea in curand si tare imi e ca se va ajunge ca acum vreo 8 ani cand raducioiu era fluierat si injurat in Ghencea pentru ca e dinamovist sau ca acum 5 ani cand Mutu era injurat de toata lumea. tare imi e ca se va ajunge iar in situatia in care Chivu, Mutu si Pancu vor fi fluierati pentru ca sunt vedete.


Prostia, reavointa si naivitatea se amesteca perfect pe acest thread la fel ca si in presa romaneasca. Bravo baieti, tot asa!


P.S: ce e tragic este ca toate astea vin dupa o victorie absolut fantasticaimpotriva vice-campioanei mondiale. asta arata inca odata ca romanul nu stie sau poate si mai grav nu vrea sa se bucure de nimic si cauta tot timpul nod in papura ca sa aibe pe cine injura. Deh, boala noastra nationala.

iulian
1st May 2004, 15:31
Bine ca ai bolduit El si dinamovistul ca altfel nu credeam.Hehe. ce sa spuna si piti acum? mai are si ne spune ca daca Opritza si Nesu ar juca titulari la Nationala am fi campioni modiali in 2006. Daca si dupa 5-1 cu Germania se gasesc filozofi sa comenteze si sa critice este clar ca suntem in Romania.
Vezi tu ieppy ...spre deosebire de un(i) dintre conducatorii vostri cel putin cei de la Steaua pot recunoaste si sa faca si publica impresia lor despre valoarea jucatorilor vostri...special am bolduit :ok:

btw. petre a fost intr-adevar cum ai spus tu genial

uti2102
1st May 2004, 20:18
El a mentionat ca dinamovistul Florentin Petre a fost cel mai bun jucator al nationalei in meciul cu Germania.


Florentin Petre e unul dintre jucatorii favoritzi ai lui Victor Pitzurca. De fapt, Pitzi a fost cel care l-a convocat prima oara regulat pe Florentin la echipa natzionala. Singurul motiv pentru care Florentin nu vine la Steaua este ca ar fi linshat de fanii dinamovishti......

realmadrid.com
1st May 2004, 22:26
de ce sa vina ma la steaua, cand dinamo este echipa care la crescut, cred ca asta e adevaratul motiv
si nu va mai agitatzi asa, pana la urma a fost amical, daca era pe bune nu stalceau in bataie

ieppy
2nd May 2004, 01:09
alpopa, asta a vrut sa fie banc, nu? Petre la Steaua e de domeniul viselor erotice ale lui meme intre unul cu jiji Becali presedinte si unul cu steaua in liga campionilor.

uti2102
2nd May 2004, 14:07
Nu era nici un banc. Shi nici un vis erotic al lui MM. Poate al lui Pitzi. :D Era vorba acum ceva timp, cand Petre nu-shi prea gasea locul la Dinamo, ca el sa vina la Steaua sub comanda lui Pitzi. Normal, nu shtiu cat de posibil era la vremea aia......Acum shtiu ca la vremea asta e, cum zici tu, de domeniul fantasticului (ceva mai rau decat Figo la Real de la Barca sau Sol Campbell la Arsenal de la Spurs..... :drak: )

ieppy
2nd May 2004, 14:43
pai vezi. Stiu de ce vorbesti, se auzea la un moment dat insa nu cred sa fi fost mai mult de un zvon. Ma indoiesc sincer ca Petre ar mai putea juca la alta echipa in Romania. Asta din cauza faptului ca tot timpul in care a fost accidentat Dinamo a fost acolo pentru el si macar din cauza asta nu ar putea sa se transfere la alta echipa romaneasca.

ADelPiero
2nd May 2004, 15:13
ce frumos ar fi sa`l vedem pe F Petre la Steaua :D
/OLE//OLE/

Padrino
2nd May 2004, 17:05
Am castigat cu Germania sau Germania a pierdut cu noi? Am auzit intrebarea asta de n ori. Majoritatea spune ca nemtii au jucat slab. Intr/adevar, daca privim statistica reusim sa intelegem ca lucrurile cam asa au stat. L/am observat si pe Iordanescu in interviul de la prima tv> cam laudaros. Ar fi fost de preferat sa/i lase pe altii sa o faca... nu acum, ci dupa campania pentru mondial. Sunt mai sceptic, tocmai de aceea nu vreau sa/i aud prea mult laudandu/se. Poti savura o victorie si cu capul plecat. Parca altfel te vede lumea... Si asta daca iti pasa de gura ei sloboda

leveu
4th May 2004, 21:51
ESTE O VICTORIE MERITATA.BRAVO ROMANIA.CAT DESPRE PUBLICUL BUCURESTIAN VA-TI FACUT DE CACAO.FRATILOR ALA A FOST PUBLIC???????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????RUSINE :rosu: :rosu: :rosu:

Mariusmadmax
5th May 2004, 04:43
5-1
meci amical , misto !
da in oficiale cum stam bre cascheta ?
:headbang:

Dorin
5th May 2004, 16:34
Interesanta natie mai sint romanii. Nu indraznesc sa se bucure niciodata pentru un succes fara a incerca sa isi gaseasca o scuza pentru asta. Mi-aduc aminte si clasicul : Am avut noroc cu portarul care ne-a salvat.Dar portarul nu-i al nostru ? Si nu e ales ca e bun ???
Asa ca bucurati-va si nu mai despicati firul in patru. A fost ziua noastra cind am uimit toata omenirea fotbalistica.Vorba latina se potriveste de minune "Carpe diem"(nu scapa ocazia- in traducere adaptata pe romaneste...)Bravo baietii !!! Dorin

ieppy
5th May 2004, 16:42
Dorin, iti bati gura pe degeaba. Sunt unii care nu vor sa se bucure si ar fii fost in culmea fericirii daca luam bataie. Nu ai ce sa le faci.

fia
5th May 2004, 17:36
Iata ce a zis Chivu:

Cristi, Mircea Sandu, presedintele FRF, a fost luni în inspectie la Craiova, în perspectiva meciului cu Finlanda, iar concluziile au fost ca gazonul nu este asa cum îsi dore?te. Tu ce parere ai?
Cristi Chivu: Din punctul meu de vedere, tot stadionul Rapid va fi cel pe care vom disputa urmatoarele partide din campania de calificare. Nici în Italia nu exista un gazon ca în Giulesti, iar acest lucru nu face decît sa ne bucure. S-a vazut în meciul cu Germania ca daca avem un gazon bun, ne demonstram valoarea pe care o avem.

pentru Prosport

ady_azzuro
8th May 2004, 22:41
Ii descaltam pe danezi daca jucam pe teren bun....asa pe plaja...ne-au descaltat ei! :evil:

Mariusmadmax
22nd May 2004, 17:47
Dorin, iti bati gura pe degeaba. Sunt unii care nu vor sa se bucure si ar fii fost in culmea fericirii daca luam bataie. Nu ai ce sa le faci.
Stii bine ca nu ma bucur cind Nationala pierde !
Dar Romania era cap de serie la tragerile la sorti ...
S-acuma suntem in aIII-a grupa valorica ...

La ce ne foloseste acest "mare " rezultat ?
Hai sa mai fim si realisti !
La nimic nu mai foloseste acum cind Campionatul European "sta" sa inceapa ...
Cind Germania va fi acolo ... ai nostri se vor bronza in Caraibe , Hawaii , Antalya etc ... iar noi (unii) la tv ! :(

...
poate intelegi si tu ...
:D

Mariusmadmax
22nd May 2004, 18:00
Ii descaltam pe danezi daca jucam pe teren bun....asa pe plaja...ne-au descaltat ei! :evil:
da , asa e , si dupa aia le pupam picioarele ...
:D

Iata ce a zis Chivu:

Cristi, Mircea Sandu, presedintele FRF, a fost luni în inspectie la Craiova, în perspectiva meciului cu Finlanda, iar concluziile au fost ca gazonul nu este asa cum îsi dore?te. Tu ce parere ai?
Cristi Chivu: Din punctul meu de vedere, tot stadionul Rapid va fi cel pe care vom disputa urmatoarele partide din campania de calificare. Nici în Italia nu exista un gazon ca în Giulesti, iar acest lucru nu face decît sa ne bucure. S-a vazut în meciul cu Germania ca daca avem un gazon bun, ne demonstram valoarea pe care o avem.

Chivu incepe sa aiba declaratii arogante si extrem de transante :
Acolo o sa jucam ( gazonul din Giulesti )- el n-ar trebui sa aiba grija asta !
- stadionul este mic , iar publicul ... a cam comis-o cu Germania !
Dupa ratarea calificarii la Europene - el , marele capitan , a iesit in fata si a spus ca toti jucatorii ( chiar si jovani becali ) tot cu nea "puiu" vor !!!
- ce mai e de zis (?) : FELICITARI , SI LA MAI MULTE D'ASTEA !
Dorinel , Dica , Dumitru si Radoi n-ar mai trebui chemati la lot !
- chiva asta se crede barbata ? Pai capitanul Nationalei de vreo 15 ani este Dorinel Munteanu - cel mai constant si inimos jucator tricolor !
- nici el n-a onorat convocarea in Cipru "dindu-se" lovit , ca la ora meciului cu Cipru el sa joace in tricoul Romei !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- sa nu pomenesc despre ce joaca el la Roma ! Despre gafele sale de inceparila ! Ciocu mic !
Cred ca de la vara pleaca si el pe la turci ... sau rusi !