PDA

View Full Version : Tenis de masa



cata10
2nd May 2008, 20:27
Intecerile vor avea loc intre 13 si 23 august la Peking University Gymnasium


"Elizabeta Samara și-a asigurat biletul pentru Beijing, în cadrul preolimpicului de la Nantes, după trei victorii, ultima cu italianca Tan Monfardini Wenling, 4-2 (9-11, 13-11, 11-8, 6-11, 11-6, 11-9). Constănțeanca o va însoți în China pe Daniela Dodean."

Articol Prosport:

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/samara-merge-la-olimpiada-2521767

rob_din
11th May 2008, 19:33
Adrian Crisan, numarul 17 mondial, nu va participa la JO, dupa ce a pierdut in finala mica a ultimului turneu de calificare. Doar primii 3 s-au calificat. Alaturi de Crisan au mai ratat calificarea Cristnia Hrici si Constantin Cioti

rob_din
12th May 2008, 01:23
Bistrițeanul Adrian Crișan s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Beijing în urma evoluției de la turneul preolimpic de la Budapesta,

unde a acces în semifinale, după ce l-a învins, ieri, scor 4-3 (8-11, 8-11, 11-6, 11-2, 3-11, 11-5, 15-13), pe egipteanul Ahmed Ali Saleh.

La JO mai au asigurată prezența Daniela Dodean și Eliza Samara.


PROSPORT


Norocul lui Crisan a fost ca unele din invitatiile oferite de ITTF au fost refuzate

rasvan
14th May 2008, 09:45
Numarul de locuri la tenis de masa a fost suplimentat datorita faptului ca a fost introdusa proba pe echipe si pana la turneul de la Budapesta nu erau completate toate locurile. Din acest motiv atat la baieti, cat si la fete vor fi cel putin 14-15 locuri.
De asemenea, echipa feminina de tenis de masa a Romaniei s-a calificat si in proba pe echipe ceea ce inseamna ca si Cristina Hirici va participa la Beijing. Listele oficiale insa le va publica ITTF la inceputul lunii iunie.

cata10
20th May 2008, 20:16
Numarul de locuri la tenis de masa a fost suplimentat datorita faptului ca a fost introdusa proba pe echipe si pana la turneul de la Budapesta nu erau completate toate locurile. Din acest motiv atat la baieti, cat si la fete vor fi cel putin 14-15 locuri.
De asemenea, echipa feminina de tenis de masa a Romaniei s-a calificat si in proba pe echipe ceea ce inseamna ca si Cristina Hirici va participa la Beijing. Listele oficiale insa le va publica ITTF la inceputul lunii iunie.

Echipa feminină de tenis de masă a României va evolua la Jocurile Olimpice de la Beijing

Echipa feminină de tenis de masă a României, formată din Elizabeta Samara, Daniela Dodean și Cristina Hârlici, va evolua la JO de la Beijing, aceasta aflându-se printre cele 16 formații calificate, a declarat, marți, agenției MEDIAFAX, directorul de imagine al FRTM, Beatrice Romanescu.

"Board-ul Federației Internaționale de Tenis de Masă întrunit, duminică, la Londra, a decis componența celor 16 echipe calificate la fete și băieți la Jocurile Olimpice. La fete, dintre cele 16 echipe, șapte sunt din Europa, iar dintre acestea șapte, cinci au în componență una sau două jucătoare din China. România și Croația nu au jucătoare chineze, iar Croația are în echipă o jucătoare de origine română, Cornelia Vajda. Pentru Jocurile Olimpice cele trei au o vârstă excepțională 16, 18 și 19 ani. De menționat, campioana europeană, Ungaria nu este calificată la Jocurile Olimpice", a spus Romanescu.

La masculin, singurul jucător român calificat este Adrian Crișan, care va participa în proba individuală.


articol din gsp:
http://www.gsp.ro/stire/echipa-feminina-de-tenis-de-masa-a-romaniei-va-evolua-la-jocurile-olimpice-de-la-beijing-69738.html

rob_din
7th August 2008, 11:09
Echia feminnia a Romaniei va juca in grupa cu Hong Kong, Germania si Polonia.

rob_din
7th August 2008, 11:12
In semifinale se califica doar prima clasata, insa cele clasate pe locul 2 vor juca meciuri de playoff pentru medalia de bronz, impreuna cu invinsele din semifinale

rob_din
13th August 2008, 12:21
3-0 cu Germania

Daca batem si Polonia luptam pentru bronz. Imi vine greu sa cred ca batem Hong Kong

resita
13th August 2008, 13:36
3-0 cu Germania

Daca batem si Polonia luptam pentru bronz. Imi vine greu sa cred ca batem Hong Kong

cat mai este pana la bronz

suntem deabia in grupe, dupa aceea urmeaza sferturile de finala ...........

rob_din
13th August 2008, 13:45
cat mai este pana la bronz

suntem deabia in grupe, dupa aceea urmeaza sferturile de finala ...........

Nu, castigatoarele grupelor joaca semifiniale, invingatoarele joaca pentru aur, invinsele intra in playoff pentru bronz cu locurile 2 din grupa

rob_din
13th August 2008, 13:45
Sper ca m-am facut inteles

Urmuz
13th August 2008, 13:47
cu jucam cu polonezele?

rob_din
13th August 2008, 13:47
cred ca maine

Cipri
13th August 2008, 13:54
Ce victorie rasunatoare a ROMANIEI !!!
FELICITARI FETELOR :ole:

Roddicted
13th August 2008, 14:10
s-ar putea sa avem parte de o surpriza la tenis de masa:P

Cipri
13th August 2008, 14:53
s-ar putea sa avem parte de o surpriza la tenis de masa:P
Cum am inceput ... avem toate sansele :D

resita
13th August 2008, 14:55
Nu, castigatoarele grupelor joaca semifiniale, invingatoarele joaca pentru aur, invinsele intra in playoff pentru bronz cu locurile 2 din grupa

naspa rau acest regulament.

adica pot castiga grupa si sa nu castig o medalie (pierd in semifinala si joc playoff si pierd) dar daca termin pe locul doi in grupa pot sa castig o medalie.

in opinia mea, e o tampenie acest playoff. lasa domnule primele 2 sa mearga mai departe in sferturi sa joace incrucisat, castigatoarele joaca semifinala etc.

Cipri
13th August 2008, 14:57
naspa rau acest regulament.

adica pot castiga grupa si sa nu castig o medalie (pierd in semifinala si joc playoff si pierd) dar daca termin pe locul doi in grupa pot sa castig o medalie.

in opinia mea, e o tampenie acest playoff. lasa domnule primele 2 sa mearga mai departe in sferturi sa joace incrucisat, castigatoarele joaca semifinala etc.
asa ar fi fost mai bn ... exact cum ai zis tu ... sa se joace 1cu 2 si viceversa ...

JJ
13th August 2008, 14:59
Mie mi se pare ca avantajeaza castigatoarele grupelor: o data, doar ele au sanse la aur, si pe deasupra au si sansa la bronz in play-off.

Vreo sansa sa batem Hong-Kong ul?

rob_din
13th August 2008, 15:03
Mie mi se pare ca avantajeaza castigatoarele grupelor: o data, doar ele au sanse la aur, si pe deasupra au si sansa la bronz in play-off.

Vreo sansa sa batem Hong-Kong ul?

Tu ce crezi? Eu zic zero sanse. Si mie regulamentul mi se pare stupid, mai bine se jucau sferturi de finala

utd4ever
13th August 2008, 15:06
E acelasi lucru la urma urmei .. poate chiar mai bine, niciodata nu mi-a placut ca o echipa ce nu si-a castigat grupa sa castige competitia ... oricum aici e treaba clara, China spulbera tot.

rob_din
14th August 2008, 06:05
Aurul s-a dus, 0-3 cu Hong Kong (eu nu inteleg ce naiba participa HK ca tara independenta cand e parte din China, de parca nu era de ajuns China la tenis de masa)

Maine decisivul cu Polonia

alexa_andra
14th August 2008, 07:01
Maine decisivul cu Polonia

Nu e azi?

rob_din
14th August 2008, 07:04
Stai ca ma uit

rob_din
14th August 2008, 07:05
Da, ai dreptate, de la 14:30

utd4ever
14th August 2008, 09:32
Polonia a invins mai greu Germania decat am facut-o noi, insa am vazut ca au sportive de origine asiatica, ceea ce nu e prea bine.

Iata calculele daca invingem :

Grupa A : 1.China 2.Austria (stabilit)
Grupa B : 1.Singapore 2.SUA (SUA trebuie sa invinga Nigeria)
Grupa C : 1.Hong Kong 2.Romania (Romania trebuie sa invinga Polonia)
Grupa D : 1.Korea 2.Japonia (Korea-Japonia meci direct, coreencele sunt mult mai valoroase)

Ar fi semifinale China-Singapore si Hong Kong-Korea ... China se califica sigur, deci am juca un play-off alaturi de Singapore, Austria, Sua, Japonia si Hong Kong/Korea ... nu cred ca avem cine stie ce sanse, mai ales in fata ultimelor.

JJ
14th August 2008, 09:40
Aurul s-a dus,...
Cred ca asta-i declaratia olimpiadei :) Numai la aur n-aveam sanse...

rob_din
14th August 2008, 10:08
Cred ca asta-i declaratia olimpiadei :) Numai la aur n-aveam sanse...

Am zis ca potentiala medalie, avand in vedere ca a armas varianta bronzului. Nu mai lua si tu toul ad literam

Cipri
14th August 2008, 10:09
Cu ce scoruri am pierdut ?

rob_din
14th August 2008, 10:30
0-3 pe linie

utd4ever
14th August 2008, 11:01
Lin - Dodean 3-1
Tie - Samara 3-0
Lau/Lin - Necula/Samara 3-2

Nu mai vorbi sa te auzi vorbind.


SUA - Nigeria 3-0 si americancele termina pe 2, daca nu cumva olandezele fac o minune si intorc meciul cu Singapore de la 0-2 la meciuri, 1-1 la seturi.

rob_din
14th August 2008, 15:10
Greu Dodean cu Partyka 3-2, Romania are 1-0

Roddicted
14th August 2008, 15:12
daca batem polonia mergem mai departe?Nu prea ma pricep la tenis de masa:D

rob_din
14th August 2008, 15:14
daca batem polonia mergem mai departe?Nu prea ma pricep la tenis de masa:D

E complicat, jucam in playoff cu o alta echipa de pe un loc 2, daca castigam jucam inca un meci cu o alta echipa de pe un loc 2, daca castigam din nou jucam pentru bronz cu o invinsa din semifinalele mari (in care joaca cele de pe locul 1 din grupe)

Deci mai mult de bronz nu putem obtine

rob_din
14th August 2008, 15:15
Samara joaca acum cu "poloneza" Li Qian

rob_din
14th August 2008, 15:36
3-0 Samara, avem 2-0

rob_din
14th August 2008, 16:11
Romania-Polonia/China 2-1 dupa ce-am pierdut meciul de dublu 3-1

rob_din
14th August 2008, 16:18
Cred ca vom avea meci decisiv fiindca chinezoaica joaca cu cea mai slaba din echipa noastra, Iulia Necula

rob_din
14th August 2008, 16:21
Totusi primul set pentru Iulia

rob_din
14th August 2008, 17:32
Victorie dramatica a Romaniei 3-2, in meciul decisiv Daniela Dodean a invins-o pe chinezoaica Xu Jie cu 3-2 la seturi (11-9) in decisiv

Maine primul meci din playofful pentru bronz, oricum supperperformanta avnd in vedere chinezoaicele din echipele Germaniei si Poloniei

rob_din
14th August 2008, 18:31
Naționala feminină de tenis de masă a României a reușit o performanță extraordinară prin calificarea între primele opt ale turneului olimpic.

"Bucurați-vă alături de noi. Este o mare performanță. Cea mai tânără echipă de la turneul olimpic a ajuns între primele opt ale lumii. Eram a 13-a favorită și am ajuns între primele opt. În faza următoare vom întâlni Statele Unite ale Americii, ceea ce este foarte bine, pentru că am scăpat de Coreea de Sud și Austria. SUA era cel mai bun adversar posibil", a spus directorul departamentului de marketing din cadrul FRTM, Beatrice Romanescu.

Echipa feminină de tenis de masă a României, formată din Elizabeta Samara, Daniela Dodean și Iulia Necula, a terminat pe poziția a doua în grupa C a turneului olimpic și va juca în turneul pentru medalia de bronz, informează site-ul oficial al competiției.

Echipa României a trecut, în meciul decisiv, de reprezentativa Poloniei, cu scorul general de 3-2. Câștigătoarele celor patru grupe vor evolua într-un turneu semifinal pentru medaliile de aur și argint, în timp ce România va întâlni, vineri, echipa SUA, una dintre celelalte trei reprezentative clasate pe locul doi în faza grupelor. Dacă va câștiga această partidă, România va evolua împotriva uneia dintre cele două echipe învinse în turneul semifinal. Apoi, în cazul în care va câștiga și acest meci, reprezentativa tricoloră va întâlni, pentru medalia de bronz, câștigătoarea de pe partea cealaltă a tabloului turneului pentru locul trei, informează Mediafax.


Dupa parerea mea SUA este de batut, dar nu va fi usor. Ar fi fantastic sa ajungem intre primele 6 cu o echipa atat de tanara.

The_Blonde
14th August 2008, 18:36
Felicitari in primul rand tizei mele Iulia Necula :D

miafangina
14th August 2008, 18:40
Bravo,fetelor!:ok::floricica::floricica::floricica :

Sorin Blaj
14th August 2008, 18:47
Frumoasa performanta fetelor. BRAVO LOR!!!

Pacat ca sansele la medaliile de bronz sunt asa de reduse, dar nu se stie niciodata. Mai ales ca au intrat bine in ritmul competitiei.

rob_din
14th August 2008, 19:19
Semifinale: China, Singapore, Hong Kong, Coreea de Sud
Play-Off : Austria (Liu Jia, Li Qiangbing, Heine Veronika), Statele Unite (Wang Chen, Lee Jaqueline, Gao Jun, Huang Crystal Xi), România (Iulia Necula, Daniela Dodean, Elizabeta Samara), Japonia (Fukuhara Ai, Fujii Hiroko, Hirano Sayaka, Fukuoka Haruna)

Singurele sportive non-asiatice in primele 8 sunt romancele si austriaca Heine.

SORENSEN
14th August 2008, 20:02
SUA :
Wang Chen : 20 mondial (luna curenta - iulie 2008)
Lee Jaqueline :
Gao Jun :
Huang Crystal Xi :25 mondial ( max 7 feb 2006---recent ultimul an in jurul locului 20)

ROmania :
Iulia Necula :
Daniela Dodean : 47 mondial (max 39 dec 2007 si ian 2008)
Elizabeta Samara : 61 mondial (max 58 in iun 2008)

utd4ever
14th August 2008, 20:23
Predicitiile mele de la postul #26 s-au adeverit. :) Dar cum se face imperecherea la semifinale si pentru play-off ? Nu A cu B si C cu D ? Ca vad ca ziceti de SUA pe aici, care a fost in grupa B, iar noi in C.


Off, dar ce emotii am avut ... Daniela a ratat 2 mingi de meci in penultimul set al disputei, apoi in decisiv de la 9-7 a fost egalata la 9, imi venea sa ma urc pe pereti .. bine ca s-a terminat cu bine ... intreaga partida a durat 3 ore, in conditiile in care celelalte meciuri s-au terminat dupa maxim 90 minute :D

rob_din
14th August 2008, 20:26
Predicitiile mele de la postul #26 s-au adeverit. :) Dar cum se face imperecherea la semifinale si pentru play-off ? Nu A cu B si C cu D ? Ca vad ca ziceti de SUA pe aici, care a fost in grupa B, iar noi in C.


Off, dar ce emotii am avut ... Daniela a ratat 2 mingi de meci in penultimul set al disputei, apoi in decisiv de la 9-7 a fost egalata la 9, imi venea sa ma urc pe pereti .. bine ca s-a terminat cu bine ... intreaga partida a durat 3 ore, in conditiile in care celelalte meciuri s-au terminat dupa maxim 90 minute :D

Stai sa studoez situatia:)

rob_din
14th August 2008, 20:28
S-a tras la sorti, nu a fost o imperechere prestabilita

rob_din
14th August 2008, 20:29
Invingatoarea din SUA-ROU va juca cu infranta din KOR-SGP

utd4ever
14th August 2008, 20:36
Sincer, cred ca e cea mai buna tragere la sorti posibila. Dintre Austria, Japonia si SUA cred ca americancele sunt cele mai slabe. Au luat doar 2 seturi celor din Singapore, in timp ce japonezele au luat 3 seturi sud-coreencelor, si oricum sunt asiatice, e mai greu cred. Austria a luat 2 seturi Chinei, o echipa ce nu se compara cu Singapore sau Korea.

Iar apoi daca am invinge, nu stiu exact la ce nivel sunt Singapore si Korea fata de Hong Kong (care va pierde sigur cu China), insa s-a vazut ce am facut cu Hong Kong asa ca nu poate fi mai rau...

Poate ne gandim prea departe, sa vedem ce facem cu americancele, oricum o victorie foarte frumoasa a acestor fete tinere astazi cu Polonia !

SORENSEN
14th August 2008, 21:35
Singapore are o echipa f valoroasa (li jia wei nr 6 si wang yue gu nr 7 feng tianwei nr 8 )

.. de asemenea si japonia are o echipa solida dar care pare ca nu e in forma...

As zice ca de ex Singapore ar fi mai buna ca Hong Kong(jianf huajun nr 8, tie yana nr 10, lin lig nr 14)...

Dar cum nivelul e comparabil orice se poate intampla...

Liu Jia de la Austria imi place in mod deosebit... e chiar f buna...

1 CHINA 238
2 SINGAPORE 236
3 HONG KONG 234
4 KOREA REPUBLIC 232
5 JAPAN 230
6 GERMANY 226
7 USA 224
8 NETHERLANDS 224
9 HUNGARY 224
10 AUSTRIA 222
11 CROATIA. 216
12 POLAND 216
13 ROMANIA 214
14 SPAIN 212
15 BELARUS 212


oricum cea a facut romania ca abordare sa mearga cu echipa de junioare inseamna mult curaj si totusi o gandire spre viitor... f bine... aceste fete pot candva sa adere la top 20 ...

PS cu albastru echipele invinse de micile noastre sportive... bravo

utd4ever
14th August 2008, 22:04
A vazut cineva meciuri de tenis de masa pe eurovisionsports ala ? Ca maine suntem programati de la 4 dimineata, sunt foarte putine sporturi atunci si ma gandesc ca o sa dea tenis de masa chiar daca sunt 4 mese la care se joaca simultan. Sau nu dau asa ceva ? Ca daca dau ma scol sa le vad pe fete, ca sa stai cu ochii cascati intr-un livescore la 4 dimineata e cam nasol :D

YoYoyOi
14th August 2008, 22:12
ce sistem complicat de concurs :groggy:

rob_din
14th August 2008, 22:35
A vazut cineva meciuri de tenis de masa pe eurovisionsports ala ? Ca maine suntem programati de la 4 dimineata, sunt foarte putine sporturi atunci si ma gandesc ca o sa dea tenis de masa chiar daca sunt 4 mese la care se joaca simultan. Sau nu dau asa ceva ? Ca daca dau ma scol sa le vad pe fete, ca sa stai cu ochii cascati intr-un livescore la 4 dimineata e cam nasol :D

Dau doar una din mese, azi erau doar baietii transmisi

El Pistolero
14th August 2008, 22:36
transmit ceva meciuri dar nu stiu daca meciu cu romania
http://html.ebu.ch.edgesuite.net/olympics/epg/index.html

resita
14th August 2008, 22:40
acum am v azut si eu ca pe tvr nu se transmite :(:(:(

utd4ever
14th August 2008, 23:04
Mersi de info, oricum vad ca transmisia incepe de la 5 .. si oricum sunt putine sanse sa dea Romania ..

rob_din
15th August 2008, 05:26
Fetele se bat cu chinezoaicele SUA dar e greu:1-1 la meciuri si 0-2 la dublu

cata10
15th August 2008, 05:39
Fetele se bat cu chinezoaicele SUA dar e greu:1-1 la meciuri si 0-2 la dublu

Rob, sa ne tii la curent cu evolutia scorului, te rog!

Catalanul
15th August 2008, 05:41
off... pe eurovisionsports le dau Japonia - Austria iar la masa cealalta, din cate mi s-a parut, joaca romancele cu americancele ... pacat ca nu dau imagini si de la meciul lor :(

rob_din
15th August 2008, 05:43
2-1 pentru SUA dupa dublu

Catalanul
15th August 2008, 06:10
SUA - Romania 3-1 :(

si luat-o urat de tot romanca in ultimul meci, 3-0 la general (11-2 in ultimul set)

oricum, de apreciat performanta echipei noastre de a ajunge pana in aceasta faza a competitiei :) am inteles ca avem o echipa tanara de la care putem spera la mai multe in viitor /hello

rob_din
15th August 2008, 06:13
Corect e China Romania 3-1

utd4ever
15th August 2008, 08:21
Asta este ...

miril
15th August 2008, 09:29
Corect e China Romania 3-1


China V sau..

rob_din
15th August 2008, 09:45
China V sau..

Conteaza? Astia isi fac 500 de echipe de valoare mare

Cipri
15th August 2008, 11:40
Felicitari fetelor pt locul 7 ocupat :cheer:

utd4ever
15th August 2008, 13:11
Singapore in finala dupa o disputa de 3 ore 45 cu Korea !

rob_din
15th August 2008, 13:24
Singapore in finala dupa o disputa de 3 ore 45 cu Korea !

Mama ce meci o fi fost

rob_din
16th August 2008, 14:07
Germania in finala la echipe masculin

SORENSEN
16th August 2008, 15:12
Ca o curiozitate ...am auzit la un comentatiu pe eurosport dar si pe net...cum reusesc chinezi sa fie asa buni pe langa calitatile native extraordinare... atat la feminin cat si la amsculin... anumiti sportivi sunt antrenati sa foloseasca doar loviturile f bune ale advesarilor lor europeni ( de fapt asa au reusit sa devina si mai buni... ex ar fi "clona" a lui Waldner ... sau mai recent pt boll sau Samsonov )

Oricum sistemul chinez faciliteaza aceasta situatie...sportivi de care probabil nu se va auzi niciodata se sacrifica facand pe clona uni alt sportiv pt a ajuta pe un Ma lin sau pe un Liqin sa devina si mai buni decat sunt...

La prima vedere pare straniu... dar cand aia sa multi practicanti de calitate poti sacrifica zeci pt a a avea o elita pregatita pt orcie advesar...

Sper sa vad finala care probabil va fi China Germania... si o confruntare de exceptie... Ma lin cu Boll... doar sa vad ora de disputare si dc am cum...

utd4ever
18th August 2008, 23:25
China a castigat categoric ambele finale pe echipe. 2 medalii iau sigur si la fete si la baieti, dar cred ca macar la una din probe vor monopoliza podiumul.

utd4ever
19th August 2008, 07:54
Elizabeta Samara a invins-o cu 4-1 (11-4, 11-2, 6-11, 11-4, 11-6) pe congoleza Yang Fen in primul tur. In turul urmator, romanca o va intalni pe bielorusa Pavlovich, nr. 37 mondial (Elizabeta e 61),astazi de la ora 16. Din pacate, daca va trece si de aceasta, Samara o va intalni in 16-imi pe favorita nr 1 a competitiei.

Pe tablou se mai afla o romanca, Daniela Dodean, nr.47 mondial, ce va intra maine in competitie, avand bye in primul tur.

rob_din
19th August 2008, 17:04
samara eliminata deja

utd4ever
19th August 2008, 21:22
Dodean va juca maine de la ora 7:00. Daca va juca la masa 1, va putea fi vazuta pe canalul 5.

resita
20th August 2008, 07:27
Adrian Crisan a avansat in turul al III-lea dupa ce a castigat in fata sportivului Ju Lin cu scorul de 4-1

rob_din
20th August 2008, 07:35
Iar Dodean a fost invinsa de nord coreeanca, pana la urma comportare slaba a fetelor

utd4ever
20th August 2008, 11:36
Crisan va juca maine de la ora 7 cu un neamt, favorit 11, in 16-imi. In optimi ar fi un coreean favorit 6 iar in sferturi chinezul favorit 1 .. in semifinale nu-s probleme :D

rob_din
21st August 2008, 08:16
Eliminat si Crisan 3-4 cu Ovtcharov

YoYoyOi
21st August 2008, 08:20
mda... chiar daca parea ca poate reveni, n-a reusit :(

utd4ever
21st August 2008, 10:15
Pacat .. a fost foarte aproape de o surpriza.

rob_din
23rd August 2008, 21:57
1 China 4 2 2 8
2 Germany 0 1 0 1
3 Singapore 0 1 0 1
4 South Korea 0 0 2 2

utd4ever
24th August 2008, 00:15
Cred ca daca ar avea voie chinezii sa inscrie 5-6 sportivi ar iesi pe primele 5-6 locuri ... ca sa nu exagerez sa zic ca ar monopoliza sferturile :D M-au cam dezamagit meciurile de ieri, vazusem alaltaieri meciuri foarte frumoase si am alocat mai mult timp tenisului in ciuda faptului ca erau foarte multe finale la ora aia ... dar cam degeaba :( :D

rob_din
24th August 2008, 00:17
Oricat de spectaculoase ar fi fost nu m-as fi uitat la un meci China-China

utd4ever
24th August 2008, 00:18
Si asta parca a fost ... dar nu neaparat, ca daca erau puncte din alea superbe putea sa fie si Mozambic-Mozambic, dar au fost putine punctele astea spectaculoase, plus meciuri terminate destul de repede, fara decisiv, fara dramatism..