PDA

View Full Version : Tir cu arcul



Geografu
2nd May 2008, 19:29
Intrecerile vor avea loc intre 9-15 august 2008.

resita
7th August 2008, 15:59
BODNAR Alexandru reprezentantul Romaniei la J.O. va intra in concurs sambata de la ora 15:30

rob_din
9th August 2008, 13:37
Bodnar locul 60 din 64 in prima faza a calificarilor

JJ
12th August 2008, 15:58
Coreenii au luat aurul la echipe, si la feminin, si la masculin. Aia din nord au bombe atomice si astia din sud arcuri si sageti...

rob_din
12th August 2008, 15:59
Coreenii au luat aurul la echipe, si la feminin, si la masculin. Aia din nord au bombe atomice si astia din sud arcuri si sageti...

La masculin e al 4-lea titlu consecutiv.

Apropo, chiar imi place sa ma uit la tir cu arcul, nu-i deloc plictisitor

utd4ever
12th August 2008, 16:19
Si eu am avut aceeasi senzatie (chiar revelatie sa-i zic) ... probabil ca il consideram cel mai plictisitor sport .. dar am vazut azi ceva ceva la francezi, e dinamic, se trage repede si reactiile sportivilor fac uneori toti banii :D

rob_din
12th August 2008, 19:21
Maine evolueaza in eliminatorii si Alexandru Bodnar, dar terminand pe unul din ultimile locuri in calificari il va avea ca adversar in pruml tur pe malaysianul Khalmizan, al 4-lea in calificari si al 5-lea la ultimul Mondial

resita
13th August 2008, 11:41
daca nu ma insel eu, Alexandru Bodnar merge mai departe

rob_din
13th August 2008, 11:51
Credeti-ma e un rezultat socant

rob_din
13th August 2008, 11:51
106-105 pentru Bodnar, care are doar 18 ani (in tirul cu arcul rezultatele mari se obtin pe la 30)

resita
13th August 2008, 11:54
pai vad si eu

l-a invins pe favoritul nr. 5 :shocked:

el este 60, cel mai slab din tot concursul :drak:

resita
13th August 2008, 11:56
robert, nu trebuia sa inceapa meciul lui Bodnar cu STEVENS Juan Carlos?

scrie ca incepe la 16:35 (11:35 ora romaniei)

resita
13th August 2008, 12:02
din pacate atat a fost :ok:


Alexandru Bodnar a fost invins de catre cubanez

rob_din
13th August 2008, 12:17
Tipic romanesc, bati un mare favorit si te impiedici de un outsider

alexa_andra
13th August 2008, 12:53
Tipic romanesc, bati un mare favorit si te impiedici de un outsider

Si no.5 a pierdut in fata unui outsider si era favorit, nu?Deci nu-i tipic romanesc!:D

Sincer, eu chiar il felicit! E o surpriza placuta si oarecum datatoare de sperante pentru viitor.

rob_din
13th August 2008, 12:58
Si no.5 a pierdut in fata unui outsider si era favorit, nu?Deci nu-i tipic romanesc!:D

Sincer, eu chiar il felicit! E o surpriza placuta si oarecum datatoare de sperante pentru viitor.

Nu-i acelasi lucru, a pierdut direct la outsider. Bodnar batuse un mare favorit deci era in forma pentru un meci cu un adversar mai slab

Ma rog, mai putin conteaza. Sportul asta traieste practic din JO, asa ca trebuie sa mai astepte 4 ani

utd4ever
13th August 2008, 13:01
Nu stiu de ce esti tu gica contra tot timpul, dar prea putin conteaza in sportul asta cu cine concurezi. A tras 106 puncte in primul tur, e drept ca in al doilea cu 5 puncte mai putin, insa cubanezul a facut 108, deci era foarte greu de depasit oricum...

rob_din
13th August 2008, 13:03
Nu stiu de ce esti tu gica contra tot timpul, dar prea putin conteaza in sportul asta cu cine concurezi. A tras 106 puncte in primul tur, e drept ca in al doilea cu 5 puncte mai putin, insa cubanezul a facut 108, deci era foarte greu de depasit oricum...

Cum nu conteaza cu cine concurezi? Este un sport in care mai mereu castiga aceiasi sportivi, e foarte greu sa bati un favorit.
Nu stiu ce problema ai cu mine, am spus doar ca a ratat o mare sansa

utd4ever
13th August 2008, 13:05
A batut un mare favorit pentru ca acesta a tras foarte prost, nu pentru ca al nostru ar fi tras foarte bine. Chiar daca repeta performanta cu care l-a batut pe acest mare favorit asa cum zici, tu tot nu l-ar fi invins pe cubanez. Si nu stiu ce mare sansa a ratat, erau de-abia saisprezecimile.

alexa_andra
13th August 2008, 15:05
Sportul asta traieste practic din JO, asa ca trebuie sa mai astepte 4 ani

Recunosc ca nu stiu mare lucru despre acest sport (de altfel, abia acum am inceput sa-l urmaresc), insa chiar tu ai spus ca marile rezultate vin la 30 de ani.Sa speram ca isi va imbunatati performantele si va capata experienta, astfel incat sa ne surprinda si mai placut! :)