PDA

View Full Version : Finala 2008: Glasgow Rangers - Zenit St-Petersburg



delaparis
2nd May 2008, 00:26
Miercuri 14/05/2008
Manchester

Glasgow Rangers - Zenith St-Petersbourg

discutii inainte si dupa meci aici

Prome
2nd May 2008, 00:45
Zenit

Nightwish
2nd May 2008, 08:21
Zenit :)

razwan_vs
2nd May 2008, 08:24
meci greu....dar cred ca se va termina un egal.....

Andrei_23
2nd May 2008, 08:45
Se joaca la Manchester finala , scotienii vor fi ca acasa ; Rangers castiga la penaltyuri :D

TenisFan
2nd May 2008, 09:02
Eu am incredere in Arshavin. 3-1 pt Zenit. :shocked:

Sevilla86
2nd May 2008, 10:13
Greu pentru Zenit... se joaca in Marea Britanie si Pavel Pogrebnyak e suspendat, dar Rangers nu m-a impresionat cu nimic.

Castiga Zenit cu 2-1 :ok:

ultra
2nd May 2008, 14:04
Zenit clar. Rangers=anti fotbal !

iulian_1976
3rd May 2008, 00:36
Toti vrem Zenit sa castige finala :happy.
Realitatea este ca poti castiga si cu 6 pe fund si trimitand mingi in tribuna:D
Se vede cu ochiul liber ca o finala Fiorentina-Zenit era mai corecta:D,daca
Rangers ii baga in prelungiri si pe Zenit parca vad pe ,,rugbisti ,,ridicand trofeul:D

Sasuke Uchiha
3rd May 2008, 02:33
probabil nimeni nu se astepta la aceasta finala
castigatoarea nu ma intereseaza

Lordul
4th May 2008, 15:28
iata ca Rangers ajunge intr-o finala europeana spre deosebire de rivala Celtic!!!!

cine va castiga? greu de zis..la cum au jucat pana acum as zice Zenit ,dar meciul are loc la Manchester,deci Rangers se va simti ca acasa...Progrebniak suspendat ,dar si Cousin la Rangers...

YoNuTzz
4th May 2008, 15:40
vreau sa castige zenit...ar fi pacat sa piarda finala...au eliminat nume grele, si sa fie invinsi de rangers...
dar orice se poate intampla...meciul se va juca in marea britanie, iar rangers este o echipa care nu impresioneaza, dar e greu de invins...
merg totusi pe zenit (pacat k Progrebniak nu a gandit si a luat cartonas atunci cand scorul nu mai conta )

Bogdy LFC
5th May 2008, 14:46
vreau sa castige zenit...ar fi pacat sa piarda finala...au eliminat nume grele, si sa fie invinsi de rangers...



Pe langa cel mai bun fotbal prestat in competitie in acest sezon,in primul rand pentru acest fapt (mentionat de tine si subliniat de mine :D ) Zenit TREBUIE sa castige trofeul.


Iar chestia aia mentionata de voi multi,cum ca Rangers ar fi pe teren propriu,este o simpla porcarie! De-aia N-a putut CSKA M in 2005 s-o bata pe Sporting chiar la Lisabona si sa ia trofeul :happy

:ok:

Brady_12
6th May 2008, 17:29
Lui Zenit o sa-i fie greu sa marcheze impotriva lui Rangers, dar dupa ce o vor face va fi ca o descatusare, si de la acel gol nu cred ca Zenit ar putea sa piarda finala...

Iar chestia aia mentionata de voi multi,cum ca Rangers ar fi pe teren propriu,este o simpla porcarie! De-aia N-a putut CSKA M in 2005 s-o bata pe Sporting chiar la Lisabona si sa ia trofeul :happy
Poate nu ai observat, dar in Anglia suporterii sunt mult mai fanatici si atmosfera de pe stadion este incredibila!:ok:

Kooler
9th May 2008, 15:11
Sper sa castige Glasgow Rangers!!!! GO RANGERS!!!!:cheer::cheer::cheer::no1

TheUndertaker
13th May 2008, 10:13
In sfarsit imi vad echipa de suflet intr-o finala dupa atata amar de vreme.Asa ca Rangers va castiga.GO RANGERS!!!!!:yeah:/OLE/:dance:

ultra
13th May 2008, 11:49
Dar de ce face anti-fotbal ? Cel putin asta am vazut cu Fiorentina. App.:Forza Celtic ;).

dardar_3
13th May 2008, 12:15
Forza Zenit!

:ok:

delaparis
14th May 2008, 09:57
ZENITH :
Malafeev - Sirl (sau Ricksen), Krizanac, Shirokov, Anyukov - Tymoshchuk, Denisov (sau Gorshkov), Zyryanov, Dominguez - Arshavin, Tekke.

GLASGOW RANGERS :
Alexander - Broadfoot, Cuellar, Weir, Papac - Davis, Hemdani, Ferguson, Thomson, Whittaker - Darcheville.

kuivasto
14th May 2008, 14:16
sper sa castige Rangers.In opinia mea prea sunt prea ridicati in slavi acesti rusi,cred ca Rangers le sunt superiori !

delaparis
14th May 2008, 14:26
Tu ai vazut cum joaca Zenit ?

Bogdy LFC
14th May 2008, 14:43
Zenit NU trebuie sa atace in permanenta! Trebuie sa gandeasca ca o echipa mare si sa castige finala!

dardar_3
14th May 2008, 15:06
Din pacate cred ca va fi un meci plictisitor. 0-0 cred ca o sa aiba cea mai mica cota la pariuri.

Insa.... e o finala si nu se stie ce ne poate rezerva. In fazele eliminatorii sunt doua manse si daca iei un gol nu trebuie sa ataci ca nebunu.:D


PS: Daca rangers ia gol in prima repriza, va pierde cupa:D

clausisme
14th May 2008, 15:12
Zenit ...ca tot spunea Lucescu ca echipele din est vor castiga teren si vor ataca cupele europene .

Lordul
14th May 2008, 15:16
prevad penalty-uri...

moty
14th May 2008, 15:26
Tin cu Zenit, sunt mai "de-ai nostri":D

YoNuTzz
14th May 2008, 16:59
forza zenit in meciul de diseara...rangers joaca prea urat...

ducus
14th May 2008, 17:38
Palmaresul echipei Glasgow Rangers:
-campioana a Scotiei de 51 de ori
-castigatoare a Cupei Europei (1972)
-castigatoare a Cupei Scotiei de 31 de ori
-castigatoare a Cupei Ligii de 25 de ori
In cupa UEFA ajucat 69 de meciuri, din care: 31 de victorii, 19 egaluri si 19 infrangeri, 94 de goluri marcate si 68 primite.
In Champions League a jucat 88 de meciuri, din care: 35 de victorii, 24 de egaluri si 29 de infrangeri, 129 goluri marcate si 102 goluri primite.

Brady_12
14th May 2008, 17:45
Palmaresul echipei Glasgow Rangers:
-campioana a Scotiei de 51 de ori
-castigatoare a Cupei Europei (1972)
-castigatoare a Cupei Scotiei de 31 de ori
-castigatoare a Cupei Ligii de 25 de ori
In cupa UEFA ajucat 69 de meciuri, din care: 31 de victorii, 19 egaluri si 19 infrangeri, 94 de goluri marcate si 68 primite.
In Champions League a jucat 88 de meciuri, din care: 35 de victorii, 24 de egaluri si 29 de infrangeri, 129 goluri marcate si 102 goluri primite.
:shocked::shocked:In ce an sa infiintat Celtic de au atatea titluri?

ducus
14th May 2008, 17:58
Celtic Glasgow e o cu totul alta echipa fata de Glasgow Rangers, despre care vorbim noi pe acest topic. :) Cele doua echipe ale aceluiasi oras sunt rivale.

Ulysses
14th May 2008, 18:19
dupa meciul cu bayern , eu spun ca rusnacii castiga cupa

Sir. Eko
14th May 2008, 18:57
Zenit :D

usercom
14th May 2008, 19:11
Finala Cupei UEFA, Zenit - Rangers, pe Pro Tv, de la 21:45!
Ultimul act al Cupei UEFA, Zenit Sankt Petersburg - Glasgow Rangers,
se dispută la Manchester, de la 21:45.
Meciul va fi difuzat pe internet in direct calitate High Definition www.ziaresitvonline.com Tv Online (http://www.ziaresitvonline.com) AICI sau la televizor pr Pro Tv !




Vizionare placuta ! :yeah:

delaparis
14th May 2008, 20:38
ZENIT:

16 Vyacheslav Malafeev
4 Ivica Križanac
9 Fatih Tekke
10 Andrei Arshavin
11 Radek Šírl
15 Roman Shirokov
18 Konstantin Zyrianov
20 Viktor Fayzulin
22 Aleksandr Anyukov
27 Igor Denisov
44 Anatoliy Tymoschuk

rezerve:
1 Kamil Čontofalský
2 Vladislav Radimov
5 Kim Dong Jin
7 Alejandro Dominguez
25 Fernando Ricksen
57 Aleksei Ionov
88 Olexandr Gorshkov


RANGERS:

13 Neil Alexander
3 David Weir
5 Saša Papac
6 Barry Ferguson
7 Brahim Hemdani
8 Kevin Thomson
19 Jean-Claude Darcheville
21 Kirk Broadfoot
24 Carlos Cuéllar
28 Steven Whittaker
35 Steven Davis

rezerve:
16 Graeme Smith
9 Kris Boyd
10 Nacho Novo
11 Charles Adam
27 Lee McCulloch
30 Christian Dailly
39 Amdy Faye

kain
14th May 2008, 21:01
Zenit Sankt Petersburg si Glasgow Rangers se vor intalni miercuri seara in finala Cupei UEFA de pe City of Manchester Stadium, intr-o atmosfera infernala facuta de fanii scotienilor, veniti intr-un numar record in Anglia.

Miercuri seara la Manchester finala Cupei UEFA le pune in fata pe Zenit Sankt Petersburg si Glasgow Rangers, doua dintre outsiderele acestei competitii. Peste 100 de mii de scotieni au luat cu asalt orasul Manchester, dar rusii, cu o prima de 1 milion de dolari de om, nu se sperie si spun ca au prima sansa la castigarea finalei.

"Cea mai buna metoda de a invinge o defensiva bine asezata in teren este sa faci cateva miscari surprinzatoare. Veti vedea ce vom face. Totul depinde de noi, totul este in picioarele si in capetele noastre", a spus capitanul rusilor, Anatoliy Tymoschuk, care a mai precizat ca regreta absenta golgeterului Pavel Pogrebnyak, datorata unei suspendari.

De aceeasi parere este si mijlocasul Roma Shirikov. "Nu va fi un meci usor, tinand cont ca Pogrebnyak nu va juca. Sper ca Fatih Tekke si Alejandro Domenguez il vor inlocui cu succes", a spus Shirkov, referitor la absenta omului care a marcat 10 goluri in aceasta editie a Cupei UEFA.

Scotienii vor sa isi treaca in palmares primul trofeu european dupa o pauza de 36 de ani, ultimul trofeu fiind Cupa Cupelor din 1972, castigata in fata celor de la Dinamo Moscova. "Ar fi frumos sa scriem istorie. Rangers este un club mare si nu a castigat un trofeu important de atatia ani. Vom incerca sa aducem trofeul la Glasgow", a promis atacantul lui Rangers, Nacho Novo.

Dupa ce a eliminat Fiorentina la loviturile de la 11 metri, Glasgow Rangers nu exclude castigarea trofeului prin acelasi procedeu, iar portarul Neil Alexander s-a antrenat special pentru acest lucru. "E evident ca daca apara un penalty care ne-ar aduce trofeul ar fi cel mai bun lucru din cariera mea. Ar fi o experienta de necrezut pentru mine si care m-ar face foarte foarte po****r printre fanii lui Rangers", a precizat Neil Alexander.

Cum Zenit este febletea lui Vladimir Putin, echipa a primit amanarea ultimelor trei meciuri din campionat, spre dezamagirea lui Walter Smith, care a fost nevoit sa joace toate meciurile. "Conducatorii fotbalului scotian ar trebui sa ia exemplu de la omologii lor rusi. Ei stiu cu adevarat sa pretuiasca un trofeu european", s-a lamentat Smith.

Andrei Arshavin, Radek Sirl si Fernando Ricksen revin din nou in lotul formatiei lui Advocaat, insa Lombaerts si Dong-Jin sunt in continuare accidentait. De partea cealalta, portarul Alan McGregor este si el accidentat, la fel ca si Charlie Adam, Chris Burke si Stephen Naismith. Daniel Cousin este suspendat.

GO GO GO ZENIT ! - Перейти Перейти Перейти Зенит ! :great:

iulian_1976
14th May 2008, 22:11
Zenit este o echipa adevarata. Ce imi place mult la ei ca stiu sa traga la poarta din apropierea careului :D.
Un fotbal curat.
Comentatorul spune ca Glazgow joaca cu 4 pe fund,de fapt cu cinci pe faza defensiva un 5-4-1:D

tu26dor
14th May 2008, 22:14
este incredibil ce presing face echipa asta.. la zenit ma refer...nu m-am mai uitat la nici un meci cu ei pana acum, dar chiar ma surprind placut acum.

delaparis
14th May 2008, 22:16
Zenit au o schema de joc clara si bine pusa la punct.
Urca jocul in pase pana la 20 de metri iar acolo accelereaza direct spre poarta in viteza , pase scurte si atac la poarta din orice pozitie. Scotienii nu joaca nimic pana acum (min 30) doar incearca sa se apere iar cand au mingea parca nu se cunosc ....
Meciul dominat clar de Zenit pana acum....

kain
14th May 2008, 22:21
E o placere sa ma uit la cum joaca rusii de la Zenit.. :great:

Frumoasa finala pana acum, Rangers se apara si atat :P

tu26dor
14th May 2008, 22:22
rangers s-a aparat mereu. asa a ajuns in finala

delaparis
14th May 2008, 22:32
a pus mana scotianu' ... era penalty in mod normal !!!

ultra
14th May 2008, 22:34
Cat sa ii mai tina bulanul ? Zenit a dovedit cel putin in prima repriza ca merita sa castige UEFA.

Bogdy LFC
14th May 2008, 22:34
PENALTY Clar!!! :headbang:

A fost cam bulangiu arbitru in prima repriza! :angry:

ensic
14th May 2008, 22:35
Corect era penalty, scotianul a intins bratul in fata mingii!

P.S. In meciul cu Fiorentina au jucat slab scotienii insa au avut noroc. Daca se ajunge si acum la lovituri de departajare chiar ca au macat astia kkt!

Nightwish
14th May 2008, 22:35
Nu cred ca a fost intentie acolo... Cred ca arbitrul a procedat corect...
Un meci intre o echipa foarte buna si o monstruozitate :D de echipa creata la Glasgow... Urasc ceea ce fac ei.. E un fel de Dacia Mioveni la patrat :D

ensic
14th May 2008, 22:37
Nu cred ca a fost intentie acolo... Cred ca arbitrul a procedat corect...
Un meci intre o echipa foarte buna si o monstruozitate :D de echipa creata la Glasgow... Urasc ceea ce fac ei.. E un fel de Dacia Mioveni la patrat :D

Autobaza scotiana! :happy:happy:happy

delaparis
14th May 2008, 22:38
Night ... Zenit imi aduce aminte de Steaua cum juca in 86 :D

tu26dor
14th May 2008, 22:39
deja revad finalul din meciul cu fiorentina... hmmm... oare merge ulciorul si tura asta pt rangers?

greu de spus daca era corect sau nu sa se dea penalty... conteaza doar ca nu s-a dat. asteptam repriza a doua.

Nightwish
14th May 2008, 22:43
Night ... Zenit imi aduce aminte de Steaua cum juca in 86 :D

Pai intr-o anumita masura si seamana :D
Pacat ca pe vremea aia se juca mult mai lent... Uita-te la Zenith, majoritatea paselor le dau dintr-o bucata... Multa apa o sa mai curga pe Somes pana vom vedea o echipa romaneasca jucand ca Zenith :(

ultra
14th May 2008, 22:43
Night ... Zenit imi aduce aminte de Steaua cum juca in 86 :D

Cand ? In anul in care a luat CL cu 5 echipe ? :D

Nightwish
14th May 2008, 22:45
Cand ? In anul in care a luat CL cu 5 echipe ? :D

Blasfemie !!! :D
Cum poti scrie asa ceva? Ce, e vina lor ca asa era sistemul competitional atunci? :D

delaparis
14th May 2008, 22:46
Pai intr-o anumita masura si seamana :D
Pacat ca pe vremea aia se juca mult mai lent... Uita-te la Zenith, majoritatea paselor le dau dintr-o bucata... Multa apa o sa mai curga pe Somes pana vom vedea o echipa romaneasca jucand ca Zenith :(


Cand ? In anul in care a luat CL cu 5 echipe ? :D

Eh rahat ... :(

N-am cu cine discuta :D ... va banez :lol:

YoNuTzz
14th May 2008, 22:49
0-0 la pauza...sper k zenit sa castige finala ptr k merita :ok:

Lordul
14th May 2008, 22:53
o va castiga!

moty
14th May 2008, 22:54
Blasfemie !!! :D
Cum poti scrie asa ceva? Ce, e vina lor ca asa era sistemul competitional atunci? :D

esti off topic!

kain
14th May 2008, 23:00
Cred ca va fi 0-0 la finalul celor 90 de minute si Zenit va castiga in prelungiri ! :D

delaparis
14th May 2008, 23:02
Eu cred ca Zenit va castiga la penalty cu 2-0 :D ... ca in 86 la alta echipa asemanatoare :D

ducus
14th May 2008, 23:03
Rusii joaca bine, sunt pusi pe fapte, jocul ramane deschis :)

delaparis
14th May 2008, 23:05
Incredibil ce joaca rusii ...serios ... la prima finala din istoria lor nu tremura ci baga tare ca si cum sunt obisnuiti cu fazele finale in CL :shocked:

kain
14th May 2008, 23:07
Ce ocazie a avut Arshavin.. :P

ducus
14th May 2008, 23:09
Ce bine ar fi daca ar juca la fel si in campionatul intern...la jumatatea turului se afla pe o pozitie foarte joasa...:(Nu cred ca mai au sanse la al doilea titlu consecutiv...macar in seara asta sa castige trofeul cupei UEFA, sa prinda aripi la anul in CL :D

kain
14th May 2008, 23:12
Sunt pe o pozitie foarte joasa pentru ca au jucat doar 6 meciuri si ei trebuiau sa joace vreo 10.. :D

delaparis
14th May 2008, 23:14
E asediu la poarta scotienilor ...

delaparis
14th May 2008, 23:14
Gggoooooolllllll Zzzeeeeeniiiiit

kain
14th May 2008, 23:14
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooool :great:

ducus
14th May 2008, 23:14
gOOOOL zenit!

tu26dor
14th May 2008, 23:16
in sfarstit gol in poarta lui rangers...

kain
14th May 2008, 23:18
Pasa geniala a lui Arshavin si finalizarea lui Denisov :great:

delaparis
14th May 2008, 23:18
rusii ataca :D

dardar_3
14th May 2008, 23:27
Sa curga votca:D


:great:

Doctor_Satan
14th May 2008, 23:34
S-a cam terminat pentru scotieni!

delaparis
14th May 2008, 23:34
davai davai :D

Datenshi
14th May 2008, 23:35
E gata. :D

Doctor_Satan
14th May 2008, 23:36
Da, e 2-0!

delaparis
14th May 2008, 23:36
gol gol gol gol ...... ...... !!!!!

dardar_3
14th May 2008, 23:36
Zenit:great:... e o echipa frumoasa:ok:

kain
14th May 2008, 23:36
S-a facut dreptate ! Au castigat cei mai buni ! Zenit St-Petersbourg :great:

delaparis
14th May 2008, 23:37
Eu cred ca Zenit va castiga la penalty cu 2-0 :D ... ca in 86 la alta echipa asemanatoare :D ... nu la penalty :)

Doctor_Satan
14th May 2008, 23:37
Felicitari Zenit!
Dupa ce au spulberat Bayern, au meritat sa castige trofeul!

Nightwish
14th May 2008, 23:39
Bravo Zenit, a castigat echipa mai buna /OLE/


esti off topic!
Si tu esti offtopic atunci cand imi spui ca sunt offtopic :D

delaparis
14th May 2008, 23:41
Rangers au fost depasiti clar ... parca e o divizie diferenta ...

cip_81
14th May 2008, 23:41
Fotbalul adevarat a triumfat in detrimentul celui mai urat fotbal pe care l-am vazut vreodata. Nu poti pacali fotbalul la nesfarsit, pentru ca la un moment dat se va intoarce impotriva ta si te va pedepsi. Rusii le-au predat o adevarata lectie de fotbal. I-au macinat pe scotienii aia neindemanatici si impiedicati pana au cedat, si au castigat categoric. Bravo lor!

ultra
14th May 2008, 23:42
Felicitari Zenit !

moty
14th May 2008, 23:43
Felicitari rusilor. Au fos mai buni!

YoNuTzz
14th May 2008, 23:44
bravo zenit !
zenit castiga cupa Uefa pe merit ! pacat insa k nu a fost finala zenit - fiorentina
incredibil ce parcurs au avut rusii: au eliminat echipe precum villarreal, marseille, leverkusen, bayern, rangers...

ducus
14th May 2008, 23:45
Felicitari Zenit!
Stie cineva ce o sa se intample acum ca Zenit are locul asigurat in turul I al cupei UEFA in sezonul urmator in calitate de castigatoare a trofeului, DAR ea s-a calificat deja in grupele CL? Cine va beneficia de acel loc care i s-ar fi cuvenit?

TenisFan
14th May 2008, 23:48
Sa vada toata lumea. Fotbalul curat si spectaculos si inteligent jucat nu poate sa piarda in fata unei atrocitati de echipe scotiene care-mi provoaca greata. ;) Arshavin este cam genial. :( Eu nu cred ca ar avea loc decat la Arsenal pentru fotbalul similar pe care-l presteaza englezii. Ma refer la aceeasi filosofie. Actiunile perpendiculare pe poarta ale rusilor si verticalizarile genialului Arshavin sunt motivul pentru care trebuia inventat fotbalul. :shocked: Daca nu se duce la Arsenal Arshavin nu are ce cauta in alta parte decat la Zenit. Este rotita cea mai importanta ce intregeste mecanismul unui fotbal aproape perfect. Din punct de vedere estetic eu consider ca este un fotbal perfect. ;) Felicitari Zenit! :yeah:

Cipri
14th May 2008, 23:49
Bv Zenit !!!

iulian_1976
14th May 2008, 23:49
O echipa fara multi stranieri a castigat cupa UEFA felicitari.
Deci inca se poate :D

Lordul
14th May 2008, 23:52
/OLE//OLE//OLE/Zenit castiga Cupa Uefa ! Felicitari rusilor !

Bogdy LFC
15th May 2008, 00:06
FELICITARI ZENIT SANKT-PETERSBURG!

Un trofeu castigat pe care ei au meritat el mai mult sa-l castige! Rangers au primit ce meritau ! :ok:

spartacus
15th May 2008, 00:19
Zbornaia a renascut sub bagheta unui tehnician oldandez care a stiut sa modifice fotbalului rusesc doar acolo unde e nevoie:ok:. In campania asta UEFA, Zenit a fost fermecatoare si a castigat titlul continental absolut meritat. Sa ii vedem la anul in LC.

...ma gandesc dupa o noapte ca asta ce nostalgii trebuie sa aiba suporterii stelisti dupa era Protasov...

JJ
15th May 2008, 00:29
A castigat echipa mai buna din primavara asta. Felicitari Zenit, e de asteptat o prestatie frumoasa si in CL la toamna.


Felicitari Zenit!
Stie cineva ce o sa se intample acum ca Zenit are locul asigurat in turul I al cupei UEFA in sezonul urmator in calitate de castigatoare a trofeului, DAR ea s-a calificat deja in grupele CL? Cine va beneficia de acel loc care i s-ar fi cuvenit?
Se muta o echipa din turul preliminar in turul 1, mai exact castigatoarea cupei din Turcia. La fel se muta 2 castigatoare de cupa din turul 1 in turul 2 preliminar.

kain
15th May 2008, 01:45
Antrenorul rusilor de la Zenit Sankt Petersburg, Dick Advocaat, a recunoscut ca la inceputul sezonului nu se gandea ca echipa sa va castiga Cupa UEFA.

"Cu siguranta nu ma asteptam la un asemenea final de sezon. Am jucat impotriva multor echipe foarte bune si eliminarea lor este ceva formidabil pentru Zenit", a spus Advocaat.

Antrenorul rusilor a precizat ca are un sentiment de nemultumire pentru ca golgeterul Pavel Pogrebnyak, suspendat in finala de la Manchester. "Imi pare foarte rau pentru el, dar pe teren au fost alti jucatori pe pozitia lui. Sunt foarte fericit pentru ceea ce am realizat in acest sezon", a adaugat antrenorul olandez.

ducus
15th May 2008, 07:48
A castigat echipa mai buna din primavara asta. Felicitari Zenit, e de asteptat o prestatie frumoasa si in CL la toamna.


Se muta o echipa din turul preliminar in turul 1, mai exact castigatoarea cupei din Turcia. La fel se muta 2 castigatoare de cupa din turul 1 in turul 2 preliminar.
Vor merge direct in turul II preliminar casatigatoarele cupelor Israelului si Serbiei, respectiv Beitar Ierusalim si Partizan Belgrad, iar Kayserispor, castigatoarea Cupei Turicei va merge direct in turul I al cupei UEFA. ;) Cum credeti ca se vor descurca aceste echipe care au primit un loc mai avansat in competitie, ca urmare a castigarii cupei UEFA de catre Zenit?

JJ
15th May 2008, 13:11
De precizat ca echipele astea au avansat un tur inca de la stabilirea finalei - si Rangers era calificata in CL.

ducus
15th May 2008, 13:42
De precizat ca echipele astea au avansat un tur inca de la stabilirea finalei - si Rangers era calificata in CL.
Asa e. Aseara i-am auzit pe comentatori vorbind despre venirea la Rangers a lui Ally Mc Coist :P, celebrul comentator de pe jocurile video FIFA :D Oare asa sa fie?
Ce credeti, Rangers va avea un parcurs la fel de bun ca acum si in sezonul urmator? Daca se va califica in grupele CL va fi in urna 3 alaturi de Steaua la tragerea la sorti a grupelor :D

Bogdy LFC
15th May 2008, 13:51
Asa e. Aseara i-am auzit pe comentatori vorbind despre venirea la Rangers a lui Ally McCoist :P, celebrul comentator de pe jocurile video FIFA :D Oare asa sa fie?
Ce credeti, Rangers va avea un parcurs la fel de bun ca acum si in sezonul urmator? Daca se va califica in grupele CL va fi in urna 3 alaturi de Steaua la tragerea la sorti a grupelor :D

McCoist va deveni principalul lui Gers dar peste cativa ani probabil.

Legat de sezonul viitor,foarte greu daca NU imposibil pentru ambele echipe sa mai ajunga atat de departe in Cupa UEFA (pentru ca ele doua vor fi in urna a 3-a si probabil vor ocupa locul 3 in grupele respective):D

JJ
15th May 2008, 15:20
Legat de sezonul viitor,foarte greu daca NU imposibil pentru ambele echipe sa mai ajunga atat de departe in Cupa UEFA (pentru ca ele doua vor fi in urna a 3-a si probabil vor ocupa locul 3 in grupele respective):D
Avand in vedere ca Zenit a sters pe jos cu Villareal si Bayern, iar Rangers a trecut de Werder si Sporting - toate 4 in urna 2 CL la anul - n-as zice ca n-ar avea sanse sa treaca in optimile CL.

Lordul
15th May 2008, 16:00
Rangers fara suparare dar a jucat numai in aparare ,a practicat un antijoc total ...Zenit a meritat victoria ,a atacat mai mult si a jucat mai bine .

Un fotbalistic 2007-2008 f.bun pt rusi : s-au calificat la EURO , au castigat CUPA UEFA!

manai
16th May 2008, 12:51
Avand in vedere ca Zenit a sters pe jos cu Villareal si Bayern, iar Rangers a trecut de Werder si Sporting - toate 4 in urna 2 CL la anul - n-as zice ca n-ar avea sanse sa treaca in optimile CL.
A sters pe jos cu Villareal?cu gol pe final in tur si cu 2 goluri luate in infioritate in retur?
A sters pe jos cu Bayern?ai vaz meciul tur? la pauz putea fi 3-0 lejer pt nemti,in retur in min 1 a scos-o unul de la zenit de pe linia portii .in retur zenit a tras de 5 ori pe poarta si de 4 ori a fost gol.
Zenit a fost mai buna ca rangers,dar nu e cine stie ce echipa.n-are nicio sansa sa treaca de grupe in liga.eu am vaz meciuri de ale lor in uefa cand se chinuiau cu alkmaar si erau dominati copios de everton.

carlo
16th May 2008, 17:31
Zenit a meritat victoria.Glasgow a jucat pe tot parcursul cupei UEFA un sistem anti-fotbal.Cum poti castiga un meci atunci cand joci cu un portar si 10 fundasi?Cand s-au trezit ei,in minutul 80,era prea tarziu.
Nici nu este de mirare ca in toate meciurile au dat decat 5 goluri.

kain
16th May 2008, 17:33
A sters pe jos cu Villareal?cu gol pe final in tur si cu 2 goluri luate in infioritate in retur?
A sters pe jos cu Bayern?ai vaz meciul tur? la pauz putea fi 3-0 lejer pt nemti,in retur in min 1 a scos-o unul de la zenit de pe linia portii .in retur zenit a tras de 5 ori pe poarta si de 4 ori a fost gol.
Zenit a fost mai buna ca rangers,dar nu e cine stie ce echipa.n-are nicio sansa sa treaca de grupe in liga.eu am vaz meciuri de ale lor in uefa cand se chinuiau cu alkmaar si erau dominati copios de everton.

Cred ca ai visat :cry:

In realitate Zenit este castigatoarea Cupei UEFA :ok:

Bogdy LFC
16th May 2008, 20:12
Cred ca ai visat :cry:

In realitate Zenit este castigatoarea Cupei UEFA :ok:

Ce spune manai este perfect adevarat!

Ce spui tu este tot ceea ce conteaza acum! :ok:

iulian_1976
18th May 2008, 01:01
Ceea ce este interesant ca nu au facut o infuzie masiva de straini ,asta e mare lucru .