PDA

View Full Version : Cate meciuri va pierde Nadal pe zgura anul acesta?



DJ Klaus
30th April 2008, 07:38
Rafa Nadal are doar o infrangere de 4 ani incoace pe zgura. Si aceea in fata lui Federer. Este indiscutabil cel mai bun jucator pe zgura la ora actuala si tinde sa fie cel mai bun jucator pe zgura din toate timpurile doborand recorduri dupa recorduri. Va fi el in stare sa-si mentina statutul de rege al zgurii si anul acesta sau nu? Votati si sa vedem ce crede toata lumea ! :)

TenisFan
30th April 2008, 08:28
1. :shocked: :groggy: ;) In Vaterland. :( Fedex nu pierde acolo. :(

Sorin Blaj
30th April 2008, 12:53
Nu va pierde niciun meci, ba mai mult, va castiga si Wimbledonul, ca tot se spune ca pamantul de la Wimbledon aduce mult cu zgura de la Roland Garros.

sp00q
30th April 2008, 19:28
Unul singur: Finala de la Rolland Garros. :D

Sorin Blaj
30th April 2008, 19:40
Federer nu va ajunge in finala la Roland Garros.

DJ Klaus
30th April 2008, 20:19
Asta stiu si eu :cool:

TenisFan
30th April 2008, 20:46
Se scrie Roland Garros. :( Macar atata lucru era de invatat dupa 3 victorii ale lui Rafito. :shocked: Sa nu mai vorbesc de faptul ca-i unul din cele mai mari turnee de tenis cunoscute pe intreg mapamondul. :( Sunt dispus sa fac pariuri pe apartament ca Fedex ajunge-n finala la RG. ;) Nadal sigur nu poate pierde pe zgura 3 seturi din 5. Iar la Fedex e mega greu. :shocked:

iuli
30th April 2008, 21:34
Niciun meci :shocked:

Tennismenul
30th April 2008, 23:41
la forma in care e nadal si dat fiind faptul ca e pe cale sa devina cel mai bun zgurist din istorie ma indoiesc ca va pierde mai mult de 1 maxim 2 meciuri

luma
1st May 2008, 18:35
Hello everybody! :D
Nu va pierde niciun meci desi, sincer...o data, macar o data sa castige si Federeru meu, RG-ul!:D

TheMentalist
1st May 2008, 18:46
Nici un meci nu va pierde Rafa:ok:

TenisFan
1st May 2008, 20:05
Nu va pierde niciun meci desi, sincer...o data, macar o data sa castige si Federeru meu, RG-ul!:DImi cer scuze dar mie-mi displace chestiunea asta pe care-o faci tu. Presupun ca e ok sa fii fanul mai multor indivizi desi mie unuia mi se pare ciudat. Ceea ce vreau sa spun este ca Federeru ala nu e al tau. E al tau cand pierde in fata Nadalutului care e tot al tau atunci cand castiga. ;) Sa nu mai vorbim de Novak-ul tau. :shocked: De fapt toti astia trei sunt ai tai. E usor asa. Sunt cei mai buni din lume. E maxima fericire fiindca unul din ei trebuie sa castige turneul. Poti spune orice dar te rog frumos sa nu mai spui ca Federeru e al tau. :( E ofensator pentru fanii Federerului. ;)

DJ Klaus
2nd May 2008, 07:24
As zice ca e mai ofensator pentru fani ca Federer sa aiba inceputul asta de sezon de 2 lei.

Sau poate ar trebui sa specificam userului "smiling ancutza" ca Nadal este un jucator de tenis nu un cantaret de muzica usoara ce participa la Eurovision. Nu de alta dar votul ala e mai mult decat jenant. Special am pus optiunea aia ca sa am avem de ce rade.

TenisFan
2nd May 2008, 07:57
In ceea ce-i priveste pe useri actionezi cum crezi ca-i mai bine d-aia este moderator. Sau d-aia sunteti moderatori. In schimb chestiile pe care le face Luma pe mine ma deranjeaza ca fan al Fedexului. Si inca o data lasa-ne pe noi(fanii) sa asimilam inceputul ofensator pt fani de 2 lei al elvetianului. Nu e treaba ta sau nu te intereseaza nu te bagi. ;)

Lucian86
2nd May 2008, 10:35
Nadal va pierde un meci pe sgura, si ala va fi in finala Roland Garros-ului, evident impotriva lui Federer;)

Simt ca Federer poate sa-l bata pe spaniol fara mari probleme. El declara dupa meciul de la Shanghai de anul trecut cu Nadal ca in sfarsit "l-a descifrat" pe spaniol iar eu am incredere deplina in spusele lui:ok:

Serios vorbind, un Federer in mare forma si motivat de castigarea singurului mare trofeu care-i lipseste, il poate bate fara probleme pe spaniol. Cele 4 gameuri din setul al doilea de la Monte Carlo zic eu ca aratat multe din potentialul lui Federer intr-un meci de sgura cu Nadal:)

printulmiskin
2nd May 2008, 19:10
Nadal va pierde un meci pe sgura, si ala va fi in finala Roland Garros-ului, evident impotriva lui Federer;)

Simt ca Federer poate sa-l bata pe spaniol fara mari probleme. El declara dupa meciul de la Shanghai de anul trecut cu Nadal ca in sfarsit "l-a descifrat" pe spaniol iar eu am incredere deplina in spusele lui:ok:

Serios vorbind, un Federer in mare forma si motivat de castigarea singurului mare trofeu care-i lipseste, il poate bate fara probleme pe spaniol. Cele 4 gameuri din setul al doilea de la Monte Carlo zic eu ca aratat multe din potentialul lui Federer intr-un meci de sgura cu Nadal:)

Luciane...aici exagerezi nitel in prea marea tare admiratie pentru Fedex...Oi simti tu ca il poate bate fara probleme,dar baiul e ca cel care ar trebui sa simta asta(Federer) nu simte..Dimpotriva,in fata lui Rafa mai ales pe zgura Fedex pare usor timorat si ..mai uman..L-o fi descifrat el pe rafa ,dar ultimul meci a aratat ca si spaniolul il cunoaste ca propriul buzunar pe elvetian si are absolut toate armele sa il domine(vezi forehandul in cros superliftat)..

Rain
2nd May 2008, 20:29
2 - Roland Garros si Hamburg (sper :D)

Cristy RVD
2nd May 2008, 20:51
Eu imi doresc sa piarda un singur meci,dar acela sa fie neaparat finala de la Roland Garros.

tensis
2nd May 2008, 23:01
Federer nu se afla in cea mai buna perioada a sa. Ce va face sa credeti ca va castiga Roland Garros-ul acum, daca nu a reusit in anii trecuti cand domina tenisul mondial? A fost si inca mai este cel mai bun,dar nu pe zgura :P Nadal will win :ok:

Lucian86
3rd May 2008, 11:47
Luciane...aici exagerezi nitel in prea marea tare admiratie pentru Fedex...Oi simti tu ca il poate bate fara probleme,dar baiul e ca cel care ar trebui sa simta asta(Federer) nu simte..Dimpotriva,in fata lui Rafa mai ales pe zgura Fedex pare usor timorat si ..mai uman..L-o fi descifrat el pe rafa ,dar ultimul meci a aratat ca si spaniolul il cunoaste ca propriul buzunar pe elvetian si are absolut toate armele sa il domine(vezi forehandul in cros superliftat)..

Sa fie clar: Nadal este regele sgurii fara nici o discutie....Spun doar ca un Federer motivat, fara nici o timoare asa cum a avut mereu impotriva spaniolului si mai ales, spun eu, fara nici o presiune in momentul de fata, poate sa-l bata fara probleme pe Nadal la editia de anul acesta a Roland Garrosului (sa nu sa se inteleaga cu "fara probleme" un meci castigat lejer in 3 seturi)

Pentru a castiga, Federer are nevoie de un meci constant bun pentru ca Nadal cu siguranta va juca la mare intensitate tot meciul (asa o face mereu). Ei bine daca Roger va face acest lucru, am increderea ca spaniolul va fi invins in cele din urma. :rolleyes:

praf_de_stele
3rd May 2008, 13:58
la cum se prezinta in aceste momente pe zgura, pare invincibil...dar, totusi, am votat ca pierde 1 meci...poate va reusi federer aceasta performanta...sa`l bata o data
si eu imi doresc la fel...acel meci pierdut sa fie finala la RG cu fedex

Cipri
3rd May 2008, 14:12
Nici un meci nu va pierde Rafa:ok:
:great:

Vraciul
3rd May 2008, 14:56
daca se vor intalni in finala rg, telul lui federer aproape ca nu va fi sa il bata pe nadal(nici macar nu o sa poata egala performantele pe zgura ale spaniolului) ci va fi acela de a-si completa palmaresul cu singurul titlu care-i ii lipseste. dupa aia poate sa piarda 5 turnee pe zgura din primul tur ca nu o sa ii mai pese.
nu stiu de ce dar in ultimul meci impotriva lui nadal a adoptat o tactica psihologica lasandu-i lui rafa impresia ca nu il poate invinge. in setul doi pana la 4-0 a aratat cum se poate juca impotriva lui nadal si a facut-o bine. s-ar putea sa ii fi cedat si setul pentru a nu il face pe nadal sa fie si mai vigilent in urmatoarele meciuri.
adevarata cadere a lui fedex sunt convins ca se va produce in cazul in care va castiga rg-ul. probabil nu va mai avea chiar nicio motivatie.

nu aruncati cu pietre, este doar o parere.

luma
3rd May 2008, 16:57
Imi cer scuze dar mie-mi displace chestiunea asta pe care-o faci tu. Presupun ca e ok sa fii fanul mai multor indivizi desi mie unuia mi se pare ciudat. Ceea ce vreau sa spun este ca Federeru ala nu e al tau. E al tau cand pierde in fata Nadalutului care e tot al tau atunci cand castiga. ;) Sa nu mai vorbim de Novak-ul tau. :shocked: De fapt toti astia trei sunt ai tai. E usor asa. Sunt cei mai buni din lume. E maxima fericire fiindca unul din ei trebuie sa castige turneul. Poti spune orice dar te rog frumos sa nu mai spui ca Federeru e al tau. :( E ofensator pentru fanii Federerului. ;)

Huh? Care Novak? Djokovic? No way! Hai sa te lamuresc:
Nu sunt fan X sau fan Y, mie imi place tenisul. Drept pentru care, imi plac mai multi jucatori, fiecare cu un stil de joc, cu un tip de comportament...nu clasamentul e important ci ceea ce-mi transmit jucatorii respectivi. Imi place si Ancic, pe Murray il consider un real talent dar cred ca are o problema cu atitudinea, imi place Nalba, asa inconstant cum este, imi place Stepanek...Exista un cel mai si cel mai, pacat insa ca nu ma mai pot bucura de frumoasele succese.:D
Nu este al meu in sensul strict al cuvantului, ca doar nu-l iau acasa, credeam ca ai inteles asta.:P Daca te simti ofensat, poti da ignore si gata, ai scapat!:ok:

TenisFan
3rd May 2008, 17:31
Nu cred ca ai inteles. Pe mine ca fan al lui Federer ce sunt ma deranjeaza chestiunea urmatoare: Hai Federeru meu. Hai Nadalutu meu. Si asa mai departe. Daca-ti place asa mult tenisul poti spune hai tenisul meu jucat de astia doi sau de altii. ;) Te contrazici singurica. :( Adica daca Fedex joaca cu Gremelmayr sa zicem si neamtul presteaza un mega joc spectaculos tu zici "Hai Federeru meu". Deci clar ai o optiune fata de unul din cei doi jucatori. Tu nu alegi frumusetea tenisului ci mai degraba frumusetea tenisului lui Fedex. Jucatorii nu au ce sa-ti transmita. Pentru ca nu vorbesc cu tine. Ca-ti place de ei cum arata asta e altceva. Ca-ti place tenisul lor atunci esti fanul lor. Alta definitie nu exista. Si din moment ce cheerleader-uiesti fata de unul sau fata de altul ai clar preferinte deci esti fana. :(

luma
3rd May 2008, 17:48
Clar am o optiune, fireste ca am o optiune, dar nu sunt genul ala de fan care nu aude si nu vede altceva. Imi place tenisul jucat de Federer, imi place tenisul lui Nadal, imi place tenisul lui Agassi, Sampras, Stepanek etc. tocmai pentru ca acesti jucatori imi transmit ceva, asa cum sunt multi altii care nu-mi plac, desi au fost jucatori geniali, talentati, in top 10 . Daca tu te uiti la o pictura si-ti place, inseamna ca vorbeste tabloul cu tine? Sau ca esti fan? :rolleyes:
Da, imi place Federer si il consider cel mai tehnic jucator si este o adevarata incantare sa-l privesc jucand si da-mi voie sa-mi iau libertatea de a-i spune cum vreau.
Numai ca pe aici vorbim despre altceva...Klaus, scuze de off-topic, poti sterge daca asa consideri.:)

TenisFan
3rd May 2008, 19:48
Ce treaba are pictura cu tenisul? :( Ce-ti transmite tenisul? :( Ce sentimente iti poate transmite tenisul frumos si spectaculos? Iubire? Regret? Pasiune? O pictura iti poate transmite sentimente si pana la urma poti sa fii si fanul unui anume pictor extrapoland nitel. :shocked: Tenisul este o competitie in care se inclesteaza abilitatile fizice si calitatile native ale unor indivizi. Vorbind strict din acest punct de vedere nu stiu ce sentimente iti poate transmite tenisul. Tenisul si sporturile in general apeleaza la limitele omului. La lupta cu limitele sale. Deci nu ar avea ce sa-ti transmita tenisul pe plan sufletesc. Tenisul nu-i o persoana care sa-ti induca sentimente si crezuri si idei. Cand esti fan lucrurile se schimba. Deci tenisul iti poate transmite lucruri doar cand esti fan adica implicat emotional in ceva. Ti-am explicat jucatorii ca persoane fizice iti pot transmite tot soiul de chestii. Asta e altceva.

luma
3rd May 2008, 21:02
Ce-mi transmite tenisul? Emotie, sensibilitate, incredere. Sentimentele nu tin de-o persoana, ci de perceperea tuturor celor ce te inconjoara, de ceea ce constientizezi. Ce cred despre Federer? Talent, munca, bun simt, modestie...geniu. Asta imi spune mie Federer cand joaca. Dar asta nu inseamna ca-i perfect, ca nu greseste, ca nu da cu bata-n balta, cum se spune, ca nu ma enerveaza, nu ma dezamageste...Si e doar un exemplu. Cand spun "imi place", nu ma refer la zulufi, bicepsi, tricepsi, culoarea pieli si mai stiu eu ce altceva...ci la faptul ca imi place ce face omuletul ala pe teren, ca imbina acel ansamblu de calitati decare vorbeai, le da o forma...de aceea fiecare jucator este unic in felul lui. Toti muncesc, multi au talent...este oare suficient? Ar fi lumea plina de "Federeri" si "Nadali"...:D

Kooler
6th May 2008, 21:00
Thread inutil. Parerea mea. Rafa nu pierde niciun meci pe zgura. Roger incearca sa se pozitioneze pe forehand ca sa poata lovi mingea liftata care ii creaza probleme, meciul se echilibreaza, dar Rafa apasa si mai tare pe aceleratie... pana la maxim, alert ajungand orice minge... ORICE!!!, determinat sa castige cei al lui.

Cristy RVD
7th May 2008, 20:29
Rafa a pierdut deja un meci in fata compatriotului Juan Carlos Ferero,scor 7-5; 6-1 :D

Kooler
7th May 2008, 20:33
Se pare ca m-am cam inselat. Asta e!! Rafa nu e zeu pe zgura... E totusi un baiat foarte muncitor. Sper sa fie ultimul pe care il pierde Rafa!!!

Lucian86
7th May 2008, 21:02
Thread inutil. Parerea mea. Rafa nu pierde niciun meci pe zgura.

Uite ca nu fu chiar asa de inutil:happy Don't worry...inca mai are de pierdut la RG si stii tu cu cine;)

Kooler
7th May 2008, 21:14
Uite ca nu fu chiar asa de inutil:happy Don't worry...inca mai are de pierdut la RG si stii tu cu cine;)

Merg pe principiul, ce nu te omoara te face mai puternic, iar Rafa a invatat ceva de la infrangerea asta si se va intoarce si va fi si mai furios si mai iute.

Tennismenul
7th May 2008, 21:17
a invatat din nou sa piarda pe zgura ca de multisor timp nu prea ii scarmanase nime pielea pe suprafata pe care e stapan absolut

Lucian86
7th May 2008, 21:23
Merg pe principiul, ce nu te omoara te face mai puternic, iar Rafa a invatat ceva de la infrangerea asta si se va intoarce si va fi si mai furios si mai iute.

Eh , nu am zis ca e terminat.....Cu siguranta se va intoarce insa pe sgura mai are un meci de pierdut anul acesta;)

Kooler
7th May 2008, 21:48
Eh , nu am zis ca e terminat.....Cu siguranta se va intoarce insa pe sgura mai are un meci de pierdut anul acesta;)

Nu inteleg la care te referi? Rafa in mod normal mai participa la Hamburg Roland Garros si inca un turneu din germania parca care va fi dupa Wimbledon. NU merge site-ul asa ca nu stiu exact.

Lucian86
7th May 2008, 22:39
Nu inteleg la care te referi? Rafa in mod normal mai participa la Hamburg Roland Garros si inca un turneu din germania parca care va fi dupa Wimbledon. NU merge site-ul asa ca nu stiu exact.

Cum la cine ma refer???? Fan Federer fiind...........

Ma refer binenteles la finala RG-ului:drak:

De fapt, in conditii normale, un singur om il poate bate pe Nadal pe sgura........Federer este totusi numarul 2 pe sgura chiar daca nu e suprafata sa favorita

Kooler
7th May 2008, 23:03
Finala RG e departe, nu se stie daca vreunul din cei doi se vor califica in ea, in mod normal asa ar trebui sa fie ca finala RG de anul acesta sa fie jucata de primi doi in clasamentul mondial, dar pot fi si surprize. Ar fi un dezastru pentru Rafael Nadal sa piarda finala RG sau sa nu ajunga in ea. Odata ajuns in ea va da tot ce are.

sp00q
8th May 2008, 17:20
Special am pus optiunea aia ca sa am avem de ce rade.

Momentan nu stiu de cine sa rad...

Lucian86
8th May 2008, 17:54
Momentan nu stiu de cine sa rad...

Eu rad de tine baiete caci teoretic este imposibil ca Nadal sa piarda 4-5 meciuri pe sgura in acest sezon....Cand a fost facut sondajul, mai erau 3 turnee pe sgura in acest an (Roma, Hamburg si RG) deci Nadal poate sa pierda cel mult 3 meciuri. Este si normal ca cei care au votat 4-5 meciuri, pot fi acuzati de jignire catre Nadal:(

Kooler
8th May 2008, 19:07
http://www.atptennis.com/en/tournaments/profile/321.asp

Aici zice ca mai e si la Stuttgart, Germania Turneu pe zgura, in iulie la care Rafa a participat anul trecut si la castigat deci sunt 4.

Lucian86
8th May 2008, 19:38
http://www.atptennis.com/en/tournaments/profile/321.asp

Aici zice ca mai e si la Stuttgart, Germania Turneu pe zgura, in iulie la care Rafa a participat anul trecut si la castigat deci sunt 4.

Ramane acelasi discurs de inainte;)

whisper
8th May 2008, 20:19
Nadal va pierde un meci pe sgura, si ala va fi in finala Roland Garros-ului, evident impotriva lui Federer
Cum vad ca toata lumea pe aici a hotarat ca va pierde un singur meci pe zgura..inseamna ca Rafa va castiga RG-ul:cheer:...tocmai a pierdut la Roma :(

DJ Klaus
20th May 2008, 07:03
Cum vad ca toata lumea pe aici a hotarat ca va pierde un singur meci pe zgura..inseamna ca Rafa va castiga RG-ul:cheer:...tocmai a pierdut la Roma :(

Si tocmai a castigat la Hamburg.