PDA

View Full Version : Relansare site ProSport



Ultras
8th April 2004, 10:24
Arata si el cat de cat acum. :evil:

inter
8th April 2004, 10:27
dar reclama pe care au dat-o aseara .... ma distrat la culme :D:D:D

vasile314tzurka
8th April 2004, 10:30
care? vazui si eu reclama, dar nu am remarcat ceva deosebit. pacat ca nu l-au pomenit pe ratzushka:)

DJ Klaus
8th April 2004, 11:01
totusi mi se pare slabut site-ul ! Gazeta parca arata mai bine , mai aerisit , gasesti informatia mai usor, iti face placere sa citesti !

MaPaX
8th April 2004, 15:28
Oricum, arata mai bine

Vadim
8th April 2004, 15:36
Iata un editorial scris joi de Ioanitoaia:

Pusă şmechereşte sub semnul īntrebării, ştirea din ProSport că Gigi Becali "e gata să cumpere ziarul Gazeta Sporturilor" nu-i decīt o minciună sfruntată şi o diversiune jalnică. Minciună īntrucīt cel īn cauză n-a īntreprins nici un demers īn sensul amintit şi, ca atare, n-avea de ce să poarte "discuţii preliminare" cu directorul GS, cum a inventat publicaţia Trustului Ringier.

Şi mai concret, chestionat ieri cu privire la eventuala intenţie de a cumpăra Gazeta, ceea ce ar fi trebuit să facă autorul ştirii incriminate, patronul Stelei a rămas foarte surprins, declarīnd textual că "nici măcar nu mi-a trecut prin cap o asemenea idee".

Īn plus, menţionez că, deşi l-am īntīlnit de mai multe ori īn ultima vreme pe Gigi Becali, īndeobşte cu prilejul Recursului Etapei, acesta nu şi-a manifestat sub nici o formă, fie şi aluziv, dorinţa de a achiziţiona Gazeta. N-am discutat despre aşa ceva după cum, spre a dezamorsa alt zvon, n-am primit din partea latifundiarului nici o propunere privind angajarea mea sau a colegilor de la GS la un post de televiziune pe care l-ar īnfiinţa.

Obişnuit cu provocările concurenţei, căreia actuala echipă a Gazetei i-a lăsat moştenire un brand puternic şi locul 1 pe piaţa cotidianelor de profil, n-aş fi răspuns nici azi dacă dezinformarea din ProSport s-ar fi redus la o simplă scorneală.

Doar că, infinit mai grav, ea s-a vrut şi o diversiune menită să discrediteze GS īn ochii publicului care nu simpatizează formaţia din Ghencea. Cu alte cuvinte, suporterii lui Dinamo, ai Rapidului, ai Craiovei, toţi ceilalţi, ar trebui să ocolească pe viitor Gazeta deoarece, pasămite, aceasta ar urma să devină o anexă a Stelei?! E nevoie de multă rea-credinţă ca să născoceşti o astfel de bazaconie.

Cu asta, consider īnchisă orice polemică, nu īnainte de a repeta că Gazeta Sporturilor īşi va păstra libertatea de opinie şi echidistanţa. Ca şi pīnă acum, ea nu va fi īn slujba vreunui club, indiferent de numele acestuia, ci va servi numai adevărul şi, prin el, marea masă a cititorilor.

Ovidiu Ioanitoaia

Ce ziceti? Nu iese fum fara foc...

MaPaX
8th April 2004, 15:46
:happy

ady_azzuro
11th April 2004, 18:08
No comment...:hmm: