PDA

View Full Version : MJ va juca și sezonul viitor



mishu
1st April 2003, 11:27
Site-ul oficial al clubului Washington Wizards, citat de cotidianul Washington Post anunță decizia lui Michael Jordan de a continua să joace pentru echipa din capitala SUA pentru încă un sezon. El a condiționat însă prezența sa pe teren de cateva transferuri, care nu au fost date însă publicității.

rasheedkpenny
1st April 2003, 11:46
Eu cred ca ar trebui sa se retraga! Dupa ce toate echipele au facut mare tam-tam cum ca ar fi ultimul meci al lui MJ cu echipa respectiva si i-au dat cadouri, etc... acum omul a decis sa mai joace un sezon. Parca zicea ca erau 99% sanse sa se retraga... I'm confused!

Am inteles la prima revenire... si a demonstrat ca inca mai putea sa joace(titlurile din 96,97,98), am inteles, cu greu, si a doua revenire(pentru 2 sezoane la Washington), nu cred ca ar fi intelept sa mai ramana inca un an. Poate vrea sa stea in NBA si dupa retragerea lui Malone? :D Sau mai are ceva recorduri de doborat?

Baccardi
1st April 2003, 22:56
TZEAPA DE 1 APRILIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vad ca unii chiar au pus botu :):):):):):):)

LOOOOOOOOOOOOOL

mishu
2nd April 2003, 09:43
NO OFENSE!
Aș fi vrut eu să mai joace. Oricum vad ca desi au fost 9 vizualizari, numai doi au raspuns, iar rasheed... asta e ai luat-o. Nu esti singurul stai linistit... am raspandit-o printre prietenii mei cu care vorbesc pe yms... si si-au mai furat-o...

rasheedkpenny
2nd April 2003, 10:25
Stai calm ca nu am luat-o... pe forumul asta navigheaza mai multi "straini", unii dintre ei cu domiciliul in US. Credeam ca au eventual mai multe informatii decit mine, fiind in US. In cazul de fata m-am ghidat dupa principiul "nu cred pana nu vad cu ochii mei"...

Oricum interesanta posibilitatea, ar trebui facuta o rubrica "WHAT IF..."

Baccardi
2nd April 2003, 15:38
la informatia asta puteai foarte usor sa verifici pagina de web a lu Wiz sau washington postu, si vedeai ca e o foarte mare tzeapa, Recunoaste ca ai luat-o, n-o mai da la intors.
:yeah: :ciocan:

rasheedkpenny
2nd April 2003, 16:21
Pai tocmai de asta nu m-am dus ca sa nu pic de fraier, dar daca te face sa te simti mai bine... OK!
Pe de alta parte eu intru pe forumul asta(si pe internet in general) de la munca, si mai am si alte treburi de facut decat sa verific unele news-uri aparute pe forum, u know? D'abia daca am timp sa raspund la mail-uri. Uneori sacrific pauza de masa pentru a scrie pe forumul asta! :)

Vadim
2nd April 2003, 17:30
Mishule, misto pacaleala. Cea mai tare faza mi s-a parut asta: "El a condiționat însă prezența sa pe teren de cateva transferuri, care nu au fost date însă publicității."

mishu
3rd April 2003, 14:55
sper ca rasheed sa nu-mi poarte pica...
regret ca mi-a venit prea tarziu ideea de a scrie mesajul in engleza, ar fi fost si mai veridic...
Si la un moment dat mi-a trecut prin cap sa scriu ca jordan il vrea pe pippen alaturi... da era prea de tot

rasheedkpenny
3rd April 2003, 18:20
Nu s-a suparat mah Rasheed, am vorbit cu el si zicea ca e ok! :D

nr15
21st February 2005, 17:29
:)))
rasheed ...daca te simti mai bine ... si eu mi-am furat-o ...sm crezut dar din lipsa de timp ..nu am apcat sa raspund ..si apoi am aflat "rezolvarea misterului ":::P:):P:):D:)

Raptor
21st February 2005, 17:31
Cred ca observi ca penultimul mesaj e de acum 2 ani...

Vikingu
21st February 2005, 17:36
se pare ca nr15 nu e singurul care se plictiseste...:)

nr15
22nd February 2005, 12:55
ce importanta are ..de cand era mesajul ..nu aveam ce face ..m-am uitat pe acolo ..si am dat o replica :P

MadSkillz
22nd February 2005, 18:00
Si uite asa ai ajuns la a 320-a :)

Raptor
22nd February 2005, 18:55
De parca asta ar fi important.

caseta
22nd February 2005, 19:35
Si uite asa ai ajuns la a 320-a :)
si repede si tu la 335, sa nu te ajunga
:)))))))

io propun sa lasati threadu asta sa imbatrineasca in liniste, ca s-a pensionat de ceva vreme
:D

MadSkillz
23rd February 2005, 04:29
si repede si tu la 335, sa nu te ajunga
:)))))))




View Profile: MadSkillz Total Posts: 337 (1.07 posts per day)
View Profile: nr15 Total Posts: 329 (8.97 posts per day)

N-am sanse in ritmul asta :headbang:

caseta
23rd February 2005, 05:14
inteleg ca te axezi pe calitate, nu pe cantitate ....
:D :D :D

MadSkillz
23rd February 2005, 05:17
Cum as putea nega? :P (or face-o altii)

nr15
23rd February 2005, 09:49
alooooo :)))
daca v-ati fi uitat ..in noaptea de all star ..cred ca am postat de 100 de ori :D:P ...atunci mi-a crescut nivelul "adrenalinei "

Vikingu
23rd February 2005, 11:23
ma intreb cat postai daca mai ramanea carter in teren :D :D

nr15
23rd February 2005, 13:31
daca "fan-ul" meu ramanea in teren ..cred ca postat pt fiecare muschiuletz care se misca intr-una din actiunile lui ..
in alta ordine de idei...am vazut si eu concursul de slam ..
e tare baietelul ...jos smith....are un mare viitor ..!!!!
si celalalt mi s-a parut tare ...celalalt smith...pcata ca nu i-au reusit din prima slam-urile...mai ales the first one

Adrian
23rd February 2005, 21:09
daca "fan-ul" meu ramanea in teren ..cred ca postat pt fiecare muschiuletz care se misca intr-una din actiunile lui ..
Numa pe fata ti se misca vreo 200 in mod constant...spor la treaba

E chiar caraghios cum ramane threadul asta in actualitate...asa, sa-i mai sara cate unuia inima cand intra prima oara :drak:

nr15
23rd February 2005, 21:22
eu am fost cel care a recunoscut ca mi-a sarit inima desii am aflat ulterior ca thread -ul era vechi de 2 ani ..
dar nu am stiut unde sa ma uit sa vad cand s-a postat ultima data
in alta ordine de idei ....stiu si eu destule despre muschii mimicii ..cat si despre celelalte grupe deoarece am fost f pasionat de acest aspect asa ca stiu la ce ma avantam
si nu in ultimul rand ....ABIA ASTEPT SA-L VAD PESTE VREO 10 ANI PE MJ JUCAND BASKET LA VREO REUNIUNE A FOSTELOR MARI GLORII ALE BASKETULUI ..AR FI CEVA DE VAZUT NU ????

Raptor
23rd February 2005, 22:39
Valentin... intra la mine pe site www.streetballromania.tk si citeste articolele pe care l-am scris (pe forum la "Articles"), daca esti pasionat de musculatura si this kind of stuff ;)

nr15
23rd February 2005, 22:42
dar am intrat mai si am citit ..ce-i drept nu tot ..ca e destul de mult ..si e in engleza deci trebuie sa ma concentrez mai mult ..
la tine pe site ...sunt descrie mai mult execrcitiile pt vertical jump ..decat descrierea grupelor de muschi ..;)

Raptor
23rd February 2005, 22:46
Normal, dar in general e despre musculatura, proprioceptie si alte lucruri interesante. ;)

nr15
23rd February 2005, 22:55
intrebare: tu ai ceva de castigat daca intra lumea pe el ???
te intreb pt ca de prima data cand am vb noi 2 mi-ai spus de ste ...am intrat ti-am spus ca am intrat si am citit :P:D si apoi fff repede tu ai uitat si de atunci si pana acum m-ai mai intrebat de vreo 2 sau 3 ori daca stiu de site-ul tau :D
te intreb serios ..altceva decat multumire sufleteasca ca tu l-ai conceput m-ai ai de castigat de pe urma site-ului ?

Manimal
13th March 2005, 21:40
michael jordan putea sa joace pana la 50 de ani :) dadea careva pasa si dadea un slam peste fata la cei 6 aparatori

Raptor
13th March 2005, 21:56
Nu am nimic de castigat de pe urma siteului. Cel putin, nu numismatic. Anyway, nu stiu daca am uitat sau doar ti l-am dat din nou, da' la cata lume vorbesc eu si cum nu te cunosteam bine atunci cand ti l-am dat, "whatever" I say ;)

A, si Jordan abia daca mai da de sus acum (spre deosebire de Nique). Jordan era mai reactiv, Nique mai exploziv. E si logic sa se intample asa ;)

Manimal
13th March 2005, 22:07
cum sa "abia" mai dea de sus .... la 40 de ani si-a pierdut toata puterea din muschi ????? ce dracu credeam ca stiti si voi ca la 1.98 poti sa dai un dunk si cu o mana in buzunar

Raptor
13th March 2005, 22:18
Vrei sa-ti dau filmu de la All Star din 2002 cand rateaza slamu singur singurel? Si apoi rade Mutombo de el :D

Si a mai ratat. Bine... in general le da ;)

MadSkillz
14th March 2005, 00:06
Nu stiu cat de usor mai da MJ acum de sus, si nu cred ca stie vreunul dintre voi.Dar daca te iei doar dupa faza aia ... inseamna ca Schumacher nu mai stie sa conduca , nu?

Mihai
14th March 2005, 00:09
Il bagam aici si pe Beckham care nu stie sa execut 11m, daca ne luam dupa unele situatii...

Raptor
14th March 2005, 00:59
Da ma, da' totusi, e o diferenta. Schumacher era in cursa, la viteza foarte mare etc. Beckham batea o lovitura de la 11 m pe care trebuia sa o trimita la vinclu nu stiu cum, dar Jordan era liber, sarea cu o mana in buzunar si dadea de sus. Cel putin asa era ideea. Insa tch,tch,tch!

MadSkillz
14th March 2005, 01:30
Dar asta nu inseamna ca nu poate sa dea .. tu fiind un iubitor de sarituri, dunk`uri si NBA, ar trebui sa stii ca in NBA nu incerci un dunk daca nu te simti in stare :P

Raptor
14th March 2005, 01:33
Pai tocmai asta era faza, ca era All Star Game si acolo se presupune ca Jordan trebuie sa finalizeze un fast-break in care e singur singurel cu un slam. Asa ca a incercat. Si a ratat :ciocan:

Seahawk
14th March 2005, 07:06
shit happens.. :D
eu zic ca este in stare, nush sigur insa nu cred ca nu face cel putin sala acum.. sau sport ceva.. golf ce mai face.. si chiar daca muschii i s'au lasat cred ca inca mai e in stare sa dea..
si o sa fie si la 50

thekobe
14th March 2005, 08:38
faptul ca a dat 95% din slamurile care le-a incercat in sezonul ala ma face sa cred ca

Raptor
14th March 2005, 08:56
Am zis "bine... ca in general da".