PDA

View Full Version : Friendship Cup-thread pentru inscriere - 10 mai ultima zi de inscrieri



whisper
29th April 2008, 18:01
In aceasta competitie vor participa patinatori din perioada anilor '90.
Inca nu am stabilit o data limita pentru inscriere:P
Eu mi-am ales:
Men: Phillipe Candeloro
Ladies: Michelle Kwan
Pairs:the Siuedek's
Ice Dancing: Grishuk/Platov

mikeyy
29th April 2008, 18:07
Ade..stii cumva si perioada in care va fi competitia? Ca eu s-ar putea sa nu pot sa arbitrez datorita faptului ca am foarte multe proiecte la faculta in luna mai..... si mai bine particip ca si competitor

whisper
29th April 2008, 18:09
Nu am hotarat inca...dati si voi ceva idei - o asteptam si pe Iulya sa vedem ea ce zice :)

innuendo
29th April 2008, 18:11
as participa si eu dar nu stiu regulile :| alegi videouri dp youtube. le pui (dar nu stiu unde :D) si apoi noteaza niste arbitrii si se face clasament..etc ? :D

vreau sa particip si eu (ca si concurent)

deci perioada 1990 - 1999:-? sa caut :D

whisper
29th April 2008, 18:13
Da cam asta e tot ce trebuie sa faci :)

innuendo
29th April 2008, 18:17
rezerv si eu:
men: Alexei Urmanov
ladies: Midori Ito
pairs: Ekaterina Gordeeva & Sergei Grinkov
ice dancing: Marina Klimova & Sergei Ponomarenko

rocs_a
29th April 2008, 18:24
men: ilia kulik
dance: Anissina- Peizerat
pairs: Berezhnaya - Sikharulidze (ma gandeam initial la Kazakova - Dmitriev, dar ii las poate ii vrea Flavia, ca stiu ca ii plac in mod special)
ladies: oksana bayul

Tracoromana
29th April 2008, 18:40
Rocs, :kiss: .

Pairs: Dmitriev/Kazakova sau Mishkutienok
Men: Alexei Yagudin :D
Ladies: Maria Butyrskaia
Ice dance: Usova/Zhulin

innuendo
29th April 2008, 19:19
YAAAAGS ? tare :D

rocs_a
29th April 2008, 19:54
aici eu as avea o intrebare...putem posta programe ale acestor patinatori cu care au evoluat in dupa 1999 de exemplu? ca si eu m-am gandit la yags cu superbul winter, dar asta a fost in 2002 ... sau la peiserat anissina cu programe din 2002 , alt exemplu

innuendo
29th April 2008, 20:23
da, n-ar fi corect sa se poata si cu ex din alti ani in afara de 90-99.
ca asa il alegeam si eu pe plushy ca o fi concurat si el prin 99 :D si ii puneam exul din 2006 de la olimpiada
deaia a si pus in anii 90` . sa vedem executii din vremea aceea.
cum era atunci patinajul :)

ricochet4
29th April 2008, 20:31
Am ales si eu:

Baieti: Kurt Browning
Fete: Tara Lipinski
Perechi: Mandy Wötzel / Ingo Steuer
Dans: Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz

innuendo
29th April 2008, 20:36
eu sunt gata. am ales videourile. sa-mi spuneti cand/cui sa i le dau.

rocs_a
29th April 2008, 20:40
Alex, it`s no rush. inca nu avem arbitrii, asa ca mai asteptam. eu spun ca abia prin iunie va fi mai lejer (se aporpie sesiunea)

whisper
30th April 2008, 09:48
OKI.
Am cateva idei, voi ziceti care e cea mai buna:
1. Lasam perioada de inscrieri pana la sfarsitul luni - poate se inscriu si mai multi asa-si in iunie organizam competitia.
2.Pana duminica se fac inscrieri si se trimit clipuri. De luni incepem probele.

Si sistemul de jurizare va fi un pic schimbat. Vad ca Alin si-a ales deja echipa, asa ca ma gandeam ca toti arbitri sa isi aleaga o echipa dar pur si simplu sa nu dea note celor din echipa sa. Arbitrii pot fi tot Alex, Alin si Mihai, daca mai vrea cineva sa zica. Sau a doua varianta toti participanti sa faca un clasament personal la fiecare proba, fiecare program(scurt si liber) -fara sa includa in clasament patinatori proprii-si apoi se reunesc rezultatele intr-unul singur.
Sper ca ati inteles:D

Daca incepem de luni competitia trebuie sa gasim pe cineva cu timp mai mult sa o organizeze:P
Daca alegem varianta cu mai arbitrii, eu cred ca pentru fiecare proba trebuie acordat un timp mai mare de jurizare, nu toti au timp sa vada intr-o singura zi toate programele.
Sau se fac inscrieri pana duminica si apoi prin pm fiecare participant trimite programele alese celorlalti care au /isi fac timp sa le vada si competitia sa inceapa pe 12 mai.

Si nu trebuie neaparat sa recunoasteti sariturile...mportant e sa fiti cat mai obiectivi - dar pana la urma e o cupa a prieteniei :D Cine se uita la fotbal, o sa inteleaga ce zic:D

Geografu
30th April 2008, 11:48
Whis parerea mea e urmatoarea : sistemul de jurizare sa fie tot la fel ca la prima cupa adica sa ramana la fel e clar si de obiectiv.
Nu mi s-ar parea fair sa dea note participantii intre ei.
Din punctul meu de vedere eu sunt gata sa arbitrez oricum nu aveam de gand sa imi iau echipa.Vad ca Rico a facut-o , Mikeyy a zis ca nu are timp de jurizat asa ca am putea ramane eu si Iulia + altcineva daca e doritor.
Ca sa lasam mai mult de inscriere ar fi bine ca trofeul sa inceapa luni sau lunea viitoare.
Pana atunci lumea isi mai poate alege echipe.
Mai vorbim ! :ok:

mikeyy
30th April 2008, 11:54
Daca incepem sapt viitoare...pt mine e oki si pot sa fiu arbitru!

corina_mee
30th April 2008, 13:07
Ma inscriu si eu:

Men: Elvis Stojko
Ladies: Nancy Kerrigan
Pairs: Xue Shen/Hongbo Zhao
Dance: Anjelika Krylova/Oleg Ovsiannikov

innuendo
30th April 2008, 17:09
pana in iunie...whaaaa :Dcred ca mai schimb 2-3 programe pana ma hotarasc pe care sa-l dau

ricochet4
30th April 2008, 17:37
urasc planificarile din timp. eu nu-mi planific niciodata nimic mai departe de 2 zile.

whisper
1st May 2008, 12:38
Alex..sunt perfect de acord cu tine..si asa eu nu as fi dat nici o nota..pentru ca nu puteam:P
Deci Alin renunta la echipa sau nu? Dar nu stiu ce sa zic de Iulya? A zis ca va lipsi o vreme de pe forum si nu stiu cat?:thinkso:

whisper
1st May 2008, 14:28
aici eu as avea o intrebare...putem posta programe ale acestor patinatori cu care au evoluat in dupa 1999 de exemplu? ca si eu m-am gandit la yags cu superbul winter, dar asta a fost in 2002 ... sau la peiserat anissina cu programe din 2002 , alt exemplu
Doar din anii '90 :ok:
Am vorbit cu Dumy si ar vrea sa fie arbitru :) Nu stiu daca vor fi 4, 5 sau doar 3 arbitri? Alin ce hotarasti vrei sa fi participant sau arbitru? Daca Iulya nu revine si Alin va ramane participant vor fi doar 3 arbitri: Alex, Dumy si Mihai.
Competitia va incepe pe 12 mai. Mai aveti timp de inscriere:)
Eu deja mi-am cam gasit programele :) Si de data asta sunt:ok: Bine acum conteaza foarte mult concurenta.

LE: acum am vazut: Mihai, daca incepem pe 12 e prea tarziu? Ai timp?
Putem sa iti trimitem tie primul programele chiar de acum sa faci punctajul.

PS: La dans cred ca vom avea doar FD.

innuendo
1st May 2008, 15:24
aa trebuie si scurt si lung ?:D (intrebare thaaaa) acum trebuie sa caut scurtele

whisper
1st May 2008, 15:30
Sigur ca trebuie sa ai si sp si lp.
Eu mi-am gasit la dans si perechi:) acum caut ceva pentru Michelle si Phillippe:)

ricochet4
1st May 2008, 16:16
Nu renunt la echipa. Mi-am manifestat intentia de a concura ca antrenor de data asta. Echipele le-am ales pe pagina anterioara. Urmeaza sa aleg programele.

whisper
1st May 2008, 17:45
Nici o problema, am vrut doar sa stiu:)
Mi s-a parut ca am vazut-o pe Iulya..dar nu scrie nimic, asa ca nu stiu daca poate sa ne ajute:)

mikeyy
1st May 2008, 19:28
Da e bine pe 12 mai! Si cum ai zis si tu Ade...pot sa le arbitrez mai repede

whisper
1st May 2008, 20:17
Ok..eu o sa iti trimit clipurile acum in afara de sp lui Candeloro, pe youtube nu am gasit ce as vrea. Am incercat sa il iau de pe fsvids, dar nu stiu ce are de nu il pot descarca:thinkso:

mikeyy
1st May 2008, 20:51
Nu e nicio graba Ade :)

corina_mee
1st May 2008, 22:14
Si dupa ce gasesc preogramele cui trebuie sa le trimit? Ca eu nu am participat data trecuta...

whisper
1st May 2008, 22:17
Arbitrilor....Pana acum e sigur Mihai si Alex...v-am zis am vorbit cu Dumy si a zis ca e de acord, dar nu sunt 100% sigura.
Eu i le-am trimis deja lui Mihai. Fara sp-ul lui Candeloro:P

innuendo
1st May 2008, 22:27
si pe mess? sau cum?

whisper
1st May 2008, 22:53
Nu prin pm - mesaj privat:)

mikeyy
1st May 2008, 23:48
daca vrei pe mess..sau daca nu prin PM

Tracoromana
2nd May 2008, 00:57
Grea treba pt arbitri. Numai campioni mondiali si olimpici.... turneul campionilor.

E greu si sa alegi programele, caci sunt unul mai frumos ca altul. Pt Yags de ex, cel mai simplu ar fi sa aleg o coregrafie Tarasova, adica Lawrence of Arabia (1999) dar

totusi nu vreau sa ignor programele lui dinainte, ca doar e munca lui, dragutul de el. Dar cand ma gandesc ca concureaza cu Stoiko, Kulik, etc .... e greu sa ma

hotarasc.

ricochet4
2nd May 2008, 03:43
concureaza si cu kurt browning.

Iulya
2nd May 2008, 08:16
Cred ca tot la arbitraj ma opresc si eu .... inteleg ca s-au mai schimbat arbitrii?
Incepem pe 12 mai?:thinkso:Cred k ok
Pastram sitemul de jurizare? Ar trebui sa fie interesant.

rocs_a
2nd May 2008, 16:51
eu am trimis programele mele Iuliei, lui Mihai si lui Alex ... nu am trimis la dans vreun od, nush daca trebuie..
daca dumy participa , l-as ruga sa intre pe thread sa confirme, sa ii vedem idul sa putem sa ii trimitem pm, sa nu mai stau eu cel putin sa ii caut idul pe meleaguri straine :D

corina_mee
2nd May 2008, 18:48
Pana duminica voi trimite si eu programele.

whisper
2nd May 2008, 23:25
:kiss: Welcome back, Iulya!
Ma bucur ca te poti ocupa de arbitraj:floricica: Iti trimit si tie programele imediat si lui Alex..de Dumy inca nu sunt sigura voi vorbi cu el

Inca nu am gasit un sp pentru Philippe:P
Si da la dans va fi doar FD. Si sistemul va ramane acelasi nu?


PS: Concureaza si Candeloro ..de el ati uitat:D

whisper
4th May 2008, 23:39
Dumy e de acord si id-ul e dumy84..sper ca nu gresesc :P

ricochet4
9th May 2008, 00:40
Am ales si eu programele. Cine sint arbitrii pana la urma ? Dumy cine e ? Care e userul lui ?

Tracoromana
9th May 2008, 13:57
Eu am trimis programele mele lui Mihai si lui Alex. Sper ca ajung si la Dumy. Nu stiu de Iulya, arbitreaza? Oricum ajung si la ea. Fiindca eu voi fi plecata pe perioada competitiei,:cheer: am sa trimit si galele, chiar si encore ! (Nu sunt prea modesta). Si am sa urmaresc toata competitia la intoarcere.

ricochet4
9th May 2008, 15:50
Eu am trimis programele Iulyei, cu rugamintea sa le distribuie celorlalti. Nu am primit raspuns. Tracoromana, care sint nickname-urile arbitrilor, sa le pot trimite si lor PM ? Mihai cred ca e mikeyy, dar Alex si Dumy cine sint ?

Tracoromana
9th May 2008, 16:04
Alex e Geograful; Dumy nu stiu cine e, parca Dumy84 a zis Adelina (Whisper) mai sus pe pagina.

Iulya
9th May 2008, 18:36
Sorry ca nu am raspuns! Alin, trimit eu mai departe linkurile, e valabil si pt ceilalti puteti sa-mi trimiteti doar mie daca vreti, si dau eu mai departe
Flavia: Da arbitrez ...o sa imi trimita mai departe Alex ori Mihai si o sa ajunga si la dumy
Brigada de arbitri:

Iulia, Alex, Mihai si Dumy
ID-uri:
Iulya, Geografu, Mikeyy si Dumy84

ricochet4
9th May 2008, 18:40
Merci mult, Iulya.

whisper
9th May 2008, 19:09
Eu am trimis pana acum Iulyei, lui Alex si lui Mihai...in afara sp-ului lui Philippe...am gasit ceva in sfarsit si il voi trimite si pe el. Apoi ii trimit si lui Dumy :)

corina_mee
10th May 2008, 00:37
O sa trimit si eu maine,...ca am avut o gramada de treaba saptamana asta

Iulya
10th May 2008, 22:42
Concursul incepe pe 12 mai - avand urmatorul program

Luni Fete SP
Marti Perechi SP
Miercuri Baieti SP
Joi Fete LP
Vineri Perechi Lp
Sambata Dans FD
Duminica Baieti LP
Luni GALA Laureatilor

Tracoromana
11th May 2008, 19:58
Am trimis si galele Iulyei, ca sa scap de o grija.

Am uitat sa spun ca la programele patinatorilor din echipa mea am fost asistata de: Tatiana Tarasova :ok:, Tamara Moskvina :ok:, Elena Ceaikovskaya :ok:, Natalia Dubova :ok: si Alexei Mishin.:ok: Acestia ii vor insoti pe patinatori la competitie si vor fi vazuti (unii) in kiss & cry corner.

whisper
11th May 2008, 23:26
Mult succes tie si colaboratarilor tai Flavia. Si elevilor:)

lady_k
12th May 2008, 10:28
Eu abia acum am descoperit concursul.:plans:
Si ce mult mi-ar fi placut sa concurez.... Mai ales ca a fost si ideea mea.:( :( :(

Iulya
12th May 2008, 10:40
ai vrea sa ajuti la arbitraj? ce zici? azi e proba feminina!

Nu au intrat zilele in sac, vor mai fi competitii!

LE: Mai avem un arbitru

Brigada de arbitri:

Iulia, Alex, Mihai, Dumy si Claudia
ID-uri:
Iulya, Geografu, Mikeyy, Dumy84 si Lady K

whisper
12th May 2008, 17:54
Bine ai venit printre arbitrii Claudia!/hello
Si sorry ca nu ai prins perioada de inscriere!:kiss:
Urmatoarea competitie cred ca va fi din perioada 2000 - 2006 Ce ziceti?:)