PDA

View Full Version : e Bun Boxul ...sau??



misticul
28th April 2008, 19:05
Am Si eu O intrebare.....Am 1.73 si 63 kg....Si is f slab si la propiu si al figurat,
adika sa va explic mai bine.....La Varsta de 16 ani aveam 81 de kg si 1.72 si
nu am stitu kum sa slabesc,medicamente nu am luat....si vazand ka sportu nu ma ajuta ,mam apukat de o prostie ....NU AM MANcat timp de vreo 1 luna 2 am mancat doar mere si pufuleti si dormeam mult findca nu prea aveam chef de nimic.....si am slabit ase dintro data....da faza e ca am pus jos si celulita si muschiii....si ma simt foarte slab,mie frica ca nu o sa mai cresc!!!!
Ase ca am hotarat sama apuc de un sport de ex box.....da Faracasa iau proteine....Ke regim ar trebuii sa urmeez....sa mai cresc si in inaltime si si masa musculara faracasa ma reingrasi....(abdomen nu mai am deloc,am gaura!)ak uam 17 ani jumate!...
AStept Raspunsuri

Celso
28th April 2008, 21:05
nu cred ca ti-ai ales situl potrivit :)...cel putin eu nu stiu pe nimeni pe aici care sa iti poata da vreun sfat:D

misticul
29th April 2008, 13:02
si totusi mersi!:)

4star
7th May 2008, 13:20
Am Si eu O intrebare.....Am 1.73 si 63 kg....Si is f slab si la propiu si al figurat,
adika sa va explic mai bine.....La Varsta de 16 ani aveam 81 de kg si 1.72 si
nu am stitu kum sa slabesc,medicamente nu am luat....si vazand ka sportu nu ma ajuta ,mam apukat de o prostie ....NU AM MANcat timp de vreo 1 luna 2 am mancat doar mere si pufuleti si dormeam mult findca nu prea aveam chef de nimic.....si am slabit ase dintro data....da faza e ca am pus jos si celulita si muschiii....si ma simt foarte slab,mie frica ca nu o sa mai cresc!!!!
Ase ca am hotarat sama apuc de un sport de ex box.....da Faracasa iau proteine....Ke regim ar trebuii sa urmeez....sa mai cresc si in inaltime si si masa musculara faracasa ma reingrasi....(abdomen nu mai am deloc,am gaura!)ak uam 17 ani jumate!...
AStept Raspunsuri

1. mare greseala subnutrirea pentru a slabi, mai ales ca ai 17 ani si organismul inca se dezvolta..
zici ca sportul nu te-a ajutat...dar nu spui ce sport ai facut si cat de sustinut.
sunt unlele persoane care fac sport cateva luni la genul "am fost si azi" si asteapta rezultate...
2. acum.. cred ca ar trebui in primul rand sa te vada un doctor.. un nutritionist caruia sa ii spui povestea ta, si care te va trimite sa faci cateva analize dupa care iti va spune ce ai de facut in privinta alimentatiei..
3. un sport te ajuta oricum in dezvoltarea armonioasa a organismului, increderea in tine, disciplina, moral, tonus cu conditia sa ai rabdare .. rezultatele se vad in 2-4 ani (natural, fara prafuri) si sa faci antrenament sustinut.. cred ca 4*2 ore pe saptamana ar fi ok.

de ce te-ai gandit la box?

baubau
3rd August 2008, 17:12
4star are dreptate, nu trebuia sa abuzezi de corpul tau asa, dupa mine orice sport e util si foarte sanatos dar prima data avand in vedere conditia ta, du-te sa te vada un doctor!