PDA

View Full Version : Avancronici NBA



Vadim
7th April 2004, 18:57
Imi recomandati un site bun de unde sa iau informatii care sa ma ajute la niste avancronici NBA? Predictii, statistici etc?
Eu folosesc de obicei NBA.com si ESPN.com, dar daca sint si altele mai bune, astept sugestii.
O sa am o rubrica saptamanala in revista Sport Plus despre NBA ;)

Azur89
7th April 2004, 22:10
http://sports.yahoo.com/nba/

Vadim
7th April 2004, 22:17
Nu prea ai ce sa iei de la Yahoo, au Reuters si AP. Nimic original.

Azur89
8th April 2004, 10:12
Vorbeai de avancronici, in fiecare zi exista pe yahoo cite un comentariu...o trecere in revista daca vrei, ceva iesit din comun, etc. Scoruri, date tehnice, numere....asta e inginerie. Baschetul e sport, NBA e competitie, si daca vrei sa prinda la cititor nu cred ca ai sa-l atragi cu ceea ce a aparut ptr. o perioada pe stirile nba de la onlinesport. Cui ii pasa cite capace si cite recuperari a avut Garnett! In schimb, un "stiati ca" sau "merita consemnat" si aici va trebui sa te folosesti de ceea ce vezi in timpul unui meci. Cum insa nu e cazul, eu iti recomand sa citesti ce vad altii. Sa pui totul in graiul tau, si daca nu esti zgircit la talent, o sa-ti dubleze salariul. (daca iei vreo prima, cumpara-i te rog si raptorului o cartela, ca i-am stricat afacerea cu all-star-ul, fara sa vreau :p )

Vadim
8th April 2004, 10:28
Ce zici, se intrerupe "Seria"?

Azur89
9th April 2004, 00:45
Serie A? sau care serie? LA?

Vadim
9th April 2004, 10:43
Seria de 21 de aparitii consecutive in playoff ale lui Portland, record NBA, depasit in sportul american numai de o echipa din NHL care are 25. "Seria" ii apartine lui Blazers, dar este pe puntul de a fi intrerupa anul asta, daca rateaza calificarea in playoff. ;)

Gabriel
9th April 2004, 10:50
si Utah are o serie mare de aparitii in play-off. Vreo 17-18. Nu mai stiu exact.

Vadime, pt. sporturile americane eu folosesc www.cnnsi.com (realizat de cnn in colaborare cu Sport Ilustrated)

rasheedkpenny
9th April 2004, 10:55
Si cānd o sa se scrie aici avanCronici NBA?

Astept sa vad cine se "inhama" la o asa chestie!

Vadim
9th April 2004, 12:07
Nu aici. O sa scriu la revista Sport Plus.

Vadim
9th April 2004, 12:07
si Utah are o serie mare de aparitii in play-off. Vreo 17-18. Nu mai stiu exact.

Vadime, pt. sporturile americane eu folosesc www.cnnsi.com (realizat de cnn in colaborare cu Sport Ilustrated)
Or avea, dar nu se compara cu "Seria".

Gabriel
9th April 2004, 12:18
Vadim ---> ai un avertisment pt. 2 posturi consecutive. nu stii ca exista butonul edit ?

Vadim
9th April 2004, 12:35
Stiu, dar mi-a fost lene si am vrut sa iti sublinez exact treaba aia.

Vezi ca Cocosan pune threaduri si posturi indentice, i le-am sters eu, fii te rog mai atent cu el: PM > avertisment > banned... :D

JJ
9th April 2004, 12:42
Vadim, modifica titlul thread-ului asta. Cred ca la asta se referea rasheed.

Vadim
9th April 2004, 13:16
:). Acum am vazut. Am modificat.