PDA

View Full Version : Surorile Williams in Clasamentul ATP



31st March 2003, 10:59
Surorile Williams nu au adversar in competitia feminina.
Le-ati vazut jucand?
Cred ca ar fi in top 10 si in clasamentul ATP.

toma
31st March 2003, 17:22
la femei nu au adversar intr-adevar, dar la barbati nu ar intra nici in primii 200 /nope/
daca imi aduc bine aminte, acum cativa ani aveau ambitii din astea si faceau galagie ca ar vrea sa participe si la competitiile masculin, dupa care au facut un experiment care le-a ajuns. nu mai tine bine minte, dar mi se pare ca au chemat un obscur jucator neamt, unul care in viata lui nu ajunsese mai sus de locul 300, care a ras cateva beri de incalzire dupa care le-a rupt pe teren.
oricat de bune ar fi, este pur si simplu prea mare diferenta de viteza, de forta si de calitati atletice intre un barbat si o femeie. mai ales la un sport ca tenis.

sp00q
1st April 2008, 22:42
Se pare că ăsta este cel mai nereușit post din istoria forumului de tenis. E pe ultimul loc de pe ultima pagină cel puțin. Așa că, pentru distracție, am decis să scriu o prostie aici ca să îl readuc în actualitate. :D : Știați că atât Nadal cât și Djokovic sunt în zodia gemeni? La fel și Justine Henin și Venus Williams. Există oare o conspirație a gemenilor în tenis? :groggy:

Optimistul
1st April 2008, 22:56
Eu nu am geaman asa ca nu stiu ...